Investoritund | Geenius.ee
Geenius.ee podcast kord nädalas investeerimisest ja rikkuse kasvatamisest.
Saatejuht
Indrek Mäe
Episoodid

Raivo Heinalt investeerimispisiku saanud Ott Kiivikas on juba ligi 4 aastat aktiivselt finantsturgudele raha paigutanud. Saates räägime Kiivikasega tema teekonnast tippsportlasena ettevõtlus- ja finantsmaailma. 

Muuhulgas tuleb juttu tema eesmärkidest ning investeerimisstrateegiast - jälgib ta kõhutunnet, kopeerib kohalike finantsgurude tegemisi või teostab hoopis ise tehnilisi analüüse?

Lisaks räägib Kiivikas, mis on saanud tema elektriautosid tootvate ettevõtete aktsiatest Nio ja Tesla ning kui aktiivselt on kaasa liikunud AI-buumi tõusva vooluga. 

Samuti ei puudu Kiivikasel investeerimisportfellist krüptoraha, mille kaudu enda portfelli tootlikust olulisel määral tõstnud on. "Kust ma tean, äkki see ongi minu pensionisammas. Ei saa öelda, et sellel asjal mingit perspektiivi, väärtust või loogikat pole, kui inimesed sellega rikastunud on," nendib Kiivikas.

Hasarti armastav endine tippsportlane on leidnud ennast nii kasiinost, pokkerilauast kui ka finantsturult kauplemast. Kui hästi tal läinud on, kuuleb saatest.

Millesse investeeriks Kiivikas siis, kui valikus oleksid tervislikud elustiilid või rahaline edu finantsturgudel?

Investoritunni saatejuhid on Joonas Piir ja Rauno Uusleer.

18.04.2024 51 m

2021. aastal loodud ja 2022. aastal üle-Euroopaliselt lansseerinud investeerimisplatvorm Lightyear on viimastel aastatel kaasanud edukalt raha ning kasvatas enda väärtust ainuüksi möödunud aastal 700 protsendipunkti võrra.

Saates on külas Lightyeari kaasasutaja ja tegevjuht Martin Sokk, kellega räägime nii möödunud kuul finantstulemusi avaldanud börsiettevõtetest kui ka aktsiaturgudest üleüldiselt. Muuhulgas arutleme, kas aktsiaturgudelt on ka tänavu oodata möödunud aastale sarnast rallit, analüütikute negatiivsete prognooside kiuste.

Samuti räägib Sokk, millised sektorid on AI-buumi tõttu vajunud põhjendamatult tahaplaanile ning millistel näitajatel tuleks investoritel silm peal hoida, et teha häid investeerimisotsuseid.

Muuhulgas küsime Sokult, kas jaeinvestoril on mõtet üldse Balti börsile raha paigutada või on mõistlik vaadata suuremate turgude poole. 

Räägime põgusalt ka krüptovarast ning Rikas Geenius uurib, millal on kohalikul investoril võimalik Lightyeari kaudu paigutada raha krüptovaradesse, sealhulgas krütprahafondidesse.

Sokk räägib ka, millised eesmärgid ja prognoosid on ettevõte endale seadnud käesolevaks aastaks, andes sealhulgas vihjeid, milliste uute investeerimistoodete ja arendustega plaanitakse tänavu turule tulla.

Saate lõpetame Gandalfist rääkides. Selleks, et teada saada miks, kuula investeerimissaatest!

Investoritunni saatejuht on Joonas Piir.

 

05.03.2024 51 m
Möödunud aasta lõpus taandati krüptoplatvormi Change'i tegevjuhi kohalt Kristjan Kangro ning 1. veebruarist asub ettevõtet juhtima Marek Pajussaar, kes on ühtlasi ka meie tänase saate külaline. Samuti on meil stuudios Gustav Liblik, kes on Change'i üks asutajatest.  Saatekülalised räägivad, kuidas läheb täna Change'l ja kui suured ootused on uuele tegevjuhile seatud vajalike muutuste edukaks ellu viimiseks. Samuti uurime, mis ikkagi Kristjan Kangrole tegevjuhina saatuslikuks sai. Puudutame ka problemaatilisemaid ja kriitilisemaid teemasid, nagu näiteks: CNG osakute sundkonverteerimine; 500-eurone Nasdaqi teenustasu ja 20-eurone passiivsustasu ja Change'i kehv avalik maine Eestis. Uurime ka, miks peavad ettevõtte endised töötajad tööandja peale vimma ning miks on Telegrami suhtlusgrupist eemaldatud suur hulk krüptoinvestoreid.  Saate lõpus räägib Gustav Liblik, kuidas on muutunud krüptoinvestorite käitumine ajas ning millised on praegused krüptorahatrendid. Muuhulgas uurime ka, milline on krüptoraha tulevik ning kas tänavuse aasta lõpuks kerkib Bitcoini hind mitmesaja tuhande dollarini, nagu eksperdid prognoosivad. Investoritunni saatejuht on Joonas Piir.
31.01.2024 56 m
Tänase saate teemaks on kunst ja sellesse investeerimine. Kunstikoguja Marju Karin räägib, miks otsustas alustada kunstisse ehk alternatiivsesse varaklassi investeerimist ning mille põhjal valib maale, millesse investeerida. Muuhulgas räägime, millised eelteadmised peaksid olema algajal kunstikogujal, kes plaanib osta oma esimest taiest ja kuidas vältida võltsingute otsa komistamist. Marju Karin paljastab ka, kui suur on tema kunstikollektsioon, millised on olnud kõige kasumlikumad investeeringud ning kui aktiivselt kunstisse investeerib.  Juttu tuleb ka NFT-de tulevikust ning võimalustest, mida digitaalkunst kunstnikele ja investoritele annab. Samuti paljastab ta, kas ja kui suurelt on NFT-desse rahaliselt panustanud.
22.12.2023 30 m
Tänase saate teema on tehisintellekt ning selle võimalused finantsturgudel raha teenimiseks. Kas tehisintellekt muudab tulevikus turud niivõrd efektiivseks, et kauplejatele enam ruumi ei jää, selgitab Redgate Capitali partner Valeria Kiisk. Juttu tuleb ka sellest, kuidas juba täna tehisintellekti võimalusi investeerimisotsuseid langetades ära kasutada ning millised on sellega kaasnevad riskid. Räägime, kas tehisintellekti kasutamine on eetiline, millised tehnoloogiaettevõtted lõikavad AI eksponentsiaalsest arengust tõenäoliselt kasu ehk kuhu täna selle valguses oma raha paigutada. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe.
26.04.2023 30 m
Kuni reedeni on võimalik märkida Tallinna börsi alternatiivturul First North noteeritud Modera aktsiaid, mida pakutakse lisaemissioonis börsi hinnale sarnase hinnaga. Uurime ettevõtte juhilt Raido Toonekurgilt, mis on suurimad ettevõttega seotud riskid ja võimalused. Kuigi Modera on IPO käigus investoritele välja läinud eesmärgid täitnud, pole aktsia hind IPO inna ligidale tagasi jõudnud. Toonekurg usub, et tõus on alles ees ning lubab tulude mitmekordistamist ka järgnevateks aastateks. Samuti tuleb juttu sellest, kas Modera võiks vaadata ühel hetkel ka Tallinna börsi põhinimekirja poole ning millised on tänased optsiooniprogrammid ettevõtte juhtfiguuridele.  Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
12.04.2023 31 m
Intressitõus tähendab, et investor peab olema üha nõudlikumalt vaatama, kas ja kui palju talle tema seisva raha eest tootlust pakutakse, arvab Lightyeari kaasasutaja ja tegevjuht Martin Sokk.  Kuigi pangahoiuste intressid on tõusmas, pakub Lightyear oma investorile raha kontol hoidmise eest otse keskpankade kehtestatud intresse. Kas ja millised riskid sellega kaasnevad, räägib Sokk tänases saates. Võtame vaatluse alla ka selle, kas pangahoius on riskivaba, nagu kiputakse arvama või kaasneb ka sellega teatud ohtusid ja riske.  Samuti tuleb juttu sellest, kuidas valida oma portfelli valuutasid, ehk millise keskpanga intressidele panustada.  Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
06.04.2023 35 m
"Põhjast saame me aru siis, kui ta on juba ära olnud," nendib Uus Maa kinnisvaraanalüütik Risto Vähi tänases saates. Ta usub, et kinnisvara sektor pole hinnapõhja veel näinud. Kuna käimas on sõda Ukrainas, võib see pea peale pöörata erinevad majandusloogikad ning seetõttu usub Vähi, et investorid näevad turul veel tänasega võrreldes madalaimaid hinnatasemeid. Räägime muuhulgas sellest, kui suured saavad soodusmüügid olema. Veel tuleb juttu Euroopa Liidu soovist panna majaomanikud oma kodusid kohustuslikus korras soojustama. Kas need, kes plaaniga kaasa ei lähe, saavad sanktsioneeritud ning jäävad ilma õigusest oma kodusid välja üürida või müüa? Lisaks avab Vähi, kuidas ta ise hetkel kinnisvarainvestorina käitub ning millistesse Eesti kuumematesse piirkondadesse raha paigutab. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
31.03.2023 38 m
Tänases saates vaatame otsa uutele trendidele, mis Eesti, aga ka maailma majandust lähiajal mõjutavad ning püüame aru saada, millised investeerimisotsused on selle taustal tulusad. Juttu tuleb tõrgetest suuremate pankade töös. Kas riigid peavad ikka hättasattujaid päästma? Milliseid riske, see endas peidab, selgitab Tallinna börsi juht Kaarel Ots. Juttu tuleb ka rohepöördest, sookvootidest börsiettevõtete nõukogudes ning kavandamisel olevast regulatsioonist, mis paneks mh Eesti elanikele kohustuse tõsta oma majade energiaklass D-ni. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
24.03.2023 50 m
Kuni 31. märtsini saab märkida Iute Groupi võlakirju. Väärtpabereid pakutakse 11-protsendilise intressiga ja nominaalväärtusest soodsamalt. Millised on Iute Groupi aga ka panangussektoriga tervikuna seotud ohud ja võimalused ning mis vaatab vastu Iute prospektist, arutasime kontserni juhi ja asutaja Tarmo Sillaga.  Juttu tuli ka pangandussektorit raputanud SVB ja Signature Banki kokkuvajumisest ning Credit Suisse'i raskustest.  Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
17.03.2023 30 m
Baltic Horizon Fundi osak on viimastel aastatel Tallinna börsil märkimisväärselt langenud. Uurime tänases saates, kas tegemist võiks olla hea ostukohaga, mida investor saab enda hüvanguks ära kasutada? Samuti tuleb juttu trendidest ärikinnisvara turul. Stuudios on Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam, kes räägib muuhulgas fondi dividendiplaanidest ning sellest, kuidas keerulistes oludes kinnisvaraturul toimetada.  Veel tuleb juttu sellest, kuidas üha kallinevaid hindasid fikseerida, kas see on mõistlik ning milline on Baltic Horizon Fundi lähenemine. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
11.03.2023 38 m
Kinnisvarasektoris on langus käes ja tehingute arv väheneb. 1Partner Kinnisvarabüroo juht Martin Vahter usub siiski, et põhi võib olla käes ja siit edasi läheb paremaks. Uurime tänases saates, kas kinnisvaraostjad peaksid ootama soodsamat ostukohta või tasub tehing kohe ära teha.  Samuti tuleb juttu, millist tüüpi ja millistest piirkondadest on praegu eriti kasulik soetada ning mis on tänavu võrreldes eelmise finantskriisiga teisiti. Vahter räägib ka sellest, kuidas on ta oma isiklikku kinnisvarasse investeerimise strateegiat hetkeoludes muutnud. Veel räägime lahti, millist arendajat täna valida ning millele tähelepanu pöörata. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
03.03.2023 32 m
Tänase saate teema on investeerimistulud ja nende deklareerimine. Räägime lahti, mis vahe on investeerimiskonto ja tavasüsteemil ning millistel juhtudel tuleb täita üht, teist või mõlema kohta käivat deklaratsiooni osa korraga. Juttu tuleb ka sellest, millised on sanktsioonid tulude valesti deklareerimisel. Maksu- ja tolliameti maksude osakonna talitusejuhataja selgitab, millal on tegemist finantsvaraga ning kuna kasutada investeerimiskontot, tavakontot ja ettevõtte alt investeerimist.  Samuti käime üle selle, mida võib ja tuleks deklareerida investeerimiskonto sissemakseks ning mis läheb väljamaksete ridadele.  Kinnisvara poole pealt räägime ka sellest, millal võib kodu maksuvabalt müüa ning kuidas ikkagi tõendada, et tegemist oli koduga. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe.   
16.02.2023 32 m
Tänase saate teema on käima läinud börsiettevõtete tulemuste teatamise hooaeg. Arutleme, millistel aruannetel tasub silma peal hoida ning milliseid näitajaid tasub tarkade investeerimisotsuste tegemiseks enim jälgida. Juttu tuleb ka sellest, kas ainuüksi tulemustele on mõtet panustada. Lightyeari kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Mihkel Aamer jagab, kuidas kasutavad käimasolevat perioodi ära nende kliendid ning avaldab kuumad sektorid, kuhu praegu investeerida. Samuti tuleb juttu sellest, kuivõrd on majandustulemused prognoositavad ning mis vahe on investeerimisel ja spekuleerimisel. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
10.02.2023 31 m
Kuni 10. veebruarini saab märkida Bigbanki võlakirja, mis pakuvad kvartaalsete väljamaksetega 8-protsendilist aastatootlust. Millised on võlakirjadega seotud suurimad võimalused, aga ka ohud, räägime tänases saates Bigbank Groupi juhi Martin Läntsiga. Saates tuleb mh juttu, kas Bigbank võiks millalgi emiteerida ka aktsiakapitali ning jõuda oma väärtpaberitega Tallinna börsi põhinimekirja. Räägime ka sellest, milline võiks olla inflatsiooni arvestades Bigbanki võlakirjade reaaltootlus lähimatel aastatel ning kuna eelmine emissioon märgiti mitmekordselt üle, uurime, keda eelistatakse võlakirjade jaotamisel juhul, kui nõudlus ületab pakkumist. Juttu tuleb ka Bigbanki ärimudelist ning riskidest keskkonnas, kus laenude teenindamine on kapitali kallinemise tõttu muutunud klientide jaoks keerukamaks.  Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe
03.02.2023 48 m
Intressid ja sellest tulenev euribor liiguvad tõusvas trendis ning kasvu lõppu pole praegu veel näha. Kas pangandussektori võiks olla sel taustal hea investeering, selgitab tänases saates IuteCrediti juht Tarmo Sild. Lisaks tuleb juttu sellest, kas inflatsiooni põhjustajaks on tõesti sõda, või sellele eelnenud rahatrükk ning arutleme ka selle üle, kas ja kui lihtne on oma ärisid välismaale, täpsemalt arenevatele turgudele laiendada.  Veel tuleb juttu juhtimisest. Sild avab, milliste põhimõtete alusel ta oma alluvaid suunab ning kuidas ise end mitme ameti kõrval, läbipõlemata vormis hoiab. Teatavasti on Sild pidanud oma elus ka advokaadi ametit ning on praegu pananduse kõrval aktiivne ka Arco Vara nõukogu liikmena. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
26.01.2023 27 m
Hea ja kõrge potentsiaaliga iduettevõtte tunneb ära selle järgi, et asutaja ei maksa endale kõrget palka ning on ettevõtte arengu nimel vähemalt algusfaasis valmis püksirihma pingutama, leiab iduinvestor ja Estbani president Lev Dolgatsjov. Dolgatsjov avab tänases saates, millistesse idufirmadesse ta kindlasti ei investeeri ning toob kõrvale tunnused, mille alusel temalt on võimalik raha kaasata. Dolgatsjov nimetab oma parimate investeeringutena Bolti ja Cleveroni ning avab, kuidas headele pakkumistele ligi saada. Juttu tuleb ka Clevoni börsilt lahkumisest. Dolgatsjov kinnitab, et tema oma Cleveroni tütarfirma aktsiaid vabatahtliku ülevõtmispakkumise käigus müüa ei kavatse. Miks, selgub saatest. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe.
18.01.2023 40 m
Tänase saate teema on pensionipõlve kindlustamine, uurime, kust ja kuidas plaanivad pensionifondid sel aastal oma investorile tootlust teenida ning milliste instrumentide ja investeerimisideede poole vaatavad alanud aastal professionaalid. Muuhulgas on investeerivad pensionifondid aktiivselt ka Balti börsidele, küsime, millistesse ettevõtetesse täpsemalt. Juttu tuleb sellest, kuidas valida iduinvesteeringuid, aga ka regioonipõhisest investeerimisest. Teatavasti ei ole ükski majanduskriis ülemaailmne ning Swedbanki Investeerimisfondide juht Age Petter ja portfellihaldur Ene Õunmaa selgitavad, millises piirkonnas peitub tootlus sel aastal. Juttu tuleb ka riiklikest teise samba süsteemi muudatusest. Küsime, kui palju suurendab teise samba makse tõstmine koguja pensioni tulevikus.  Lisaks teeme kokkuvõtte sellest, kui efektiivseks on osutunud ESG filtrite lisamine indeksfondidele ning kuidas läks fondidel eelmisel aastal. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe.
13.01.2023 43 m
Tänase saate teema on krüptovaluutadesse investeerimine. Küsimusele, mis juhtub siis, kui vahendaja pankrotti läheb ning kas FTX-i saaga võib korduda Eestis, vastab Ellex Raidla vandeadvokaat ja Berliini ülikooli külalisteadlane Marko Kairjak. Räägime lahti, mis täpselt juhtus FTX-iga, kuidas tunda ära probleemsed krüptovahendajad ning uurime, kas mõne praegu populaarse platvormi puhul võivad ohutuled juba põleda. Juttu tuleb ka uutest, investoreid kaitsvatest krüptoregulatsioonidest. Kairjak tõdeb, et suurema turvalisuse maksab lõpuks kinni investor läbi väiksema tootluse. Kuidas täpselt, selgub saatest. Saadet juhib investeerimisajakirjanik Indrek Mäe. 
06.01.2023 45 m
Tänase saate teema on pensionipõlve kindlustamine. Kõigepealt tuleb juttu sellest, miks panna aasta lõppu täis oma kolmas sammas. Teise ja kolmanda sambaga kaasnevaid riiklike soodustusi kommenteerib Luminori pensionide fondijuht Vahur Madisson. Ta räägib ka sellest, kuidas peagi saab teise sambasse tehtavat oma panust suurendada 2 protsendilt 6 protsenini.  Veel tuleb juttu globaalsete turgude käekäigust, keskpankade intressipoliitikast ning nende mõjust pensionisammaste tootlusele. Uurime Madissonilt, kumb siis ikkagi on parem - kas aktiivne või passiivne investeerimisstrateegia ning kuidas nende vahel valida või neid kombineerida. Juttu tuleb ka sellest, mille alusel pensionifonde enda portfelli valida. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
16.12.2022 37 m
Tänase saate teema on teenustasude mõju investeeringute tootlusele. Kui palju ühe tehingu eest välja käia ning miks peab eriti tähelepanelikult jälgima valuuta konverteerimise tasusid? Need on kaks teemat, mida lahkame tänases saates Lightyeari asutaja ja juhi Martin Sokuga. Samuti tuleb juttu Euroopa Keskpanga intressipoliitikast - palume Sokul ennustada, millal võiks intressitõus peatuda ning ta selgitab, kuidas seda teadmist enda portfelli hüvanguks ära kasutada.  Juttu tuleb ka sellest, kuidas säästa dividendidelt makstavate maksude pealt ning milliseid väärtpabereid praegusel turul vaadata. Samuti räägime erinevatest investeerimisstrateegiatest, mida praegustel turgudel tootluse nimel rakendada. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
09.12.2022 38 m
Kas rasked ajad on jõudmas ka kinnisvaraturule ning millistes objektides peitub inflatsiooni, tõusvat euribori ja investori madalamat kindlustunnet arvestades tootlus, selgitab tänases saates Miston Capitali arendusjuht Kuldar Kirikal. Muuhulgas tuleb juttu sellest, kas tõusvaid sisendhindu on võimalik turule edasi kanda ning kui mitte, siis kui suur on arendajate pankrotioht. Kuidas peaks paberi peal kodu ette ostev klient saama aru, kas arendaja on jätksuutlik, et ta oma broneerimisrahadest ilma ei jääks?  Samuti räägime üüriturust ning tõusva euribori edasikandumisest rentnikele.  Juttu tuleb ka sellest, millistesse piirkondadesse ning kui suurtesse objektidesse on täna mõistlik investeerida, millist tootlust üüriturg pakub ning kuidas küsida pangast oma äriplaanile finantseeringut.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
02.12.2022 31 m
Coop Pank emiteerib 15-20 miljoni euro eest uusi aktsiaid ja neid saab märkida kuni 29. novembrini. Aktsia hinnaks on 2 eurot, ehk vähem, kui küsitakse täna Tallinna börsil. Ettevõtte juht Margus Rink selgitab, kuidas hind kujunes ning avab tulevikuplaane. Rink meenutas, et need, kes märkisid Coop Panka IPO-st 1,15 euroga, on tänaseks oma investeeringu kahekordistanud. Samas avas ta igale investorile praktilist valemit, kuidas börsiettevõte oma väärtust ja turupotentsiaali hindab. Rinki jutu põhjal on võimalik tuletada Coop Panga aktsia tõusupotentsiaal nii tänaselt märkimis- kui börsihinnalt. Samuti tuleb juttu sellest, kuidas Coop Pank kavatseb konkurentidelt turuosa haarata ning milliseid ärivõimalusi Rink tänases tõusvate intresside keskkonnas näeb.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.  
21.11.2022 35 m
Tänase saate teema on krüptobörs. Selle nädala algul said kodumaise krüptovääringute vahendaja Change investorid Funderbeami platvormil halva uudise üllatuseks, kui nende investeeringu väärtus korraks isegi 80 protsenti kahanes. Change'i juht Kristjan Kangro selgitab tänases saates, mis täpselt juhtus. "Investoril on alati õigus," nendib ta, ega süüdista juhtunus Funderbeami platvormi. Küll aga juhib ta tähelepanu sellele, et seal on madal likviidsus ning noteeritud ainult 5 protsenti ettevõttest.  Samuti tuleb juttu Change'i ebaõnnestunud ülevõtmistehingust ning uurime Kangrolt, kui kauaks ettevõttel ilma kapitali kaasamata veel raha jagub. Kangro selgitab, kuidas kulusid kokku hoitakse ning millal uus rahastus leitakse.  Räägime ka maailma krüptoturul toimuvast. Viimase kuu suursündmuse hulka kuulub suuruselt teise krüptoplatvormi FTX kokkukukkumine, küsime Kangrolt, kas Change'i investor saab olla 100 protsenti kindel, et nende varasid ei väärkasutata.  Äripäev on varasemalt kirjutanud Kangro miljonitesse eurodesse ulatuvatest kinnisvaratehingutest, Change'i juht selgitab nende tagamaid.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
17.11.2022 32 m
Tänase saate teema on regulatsioonid ning nende mõju investori tootlusele. Miks ikkagi ei saa eurooplased osta USA börsil kaubeldavaid fonde ehk ETF-e ning miks peab iga aasta LEI koodi eest kuni 100 eurot välja käima? Millistel juhtudel on keerukamad instrumendid siiski kättesaadavad, selgitab tänases saates Lightyeari Euroopa vastavuskontrolli juht Heili Veskimeister.  Juttu tuleb ka sellest, millal on mõistlik ettevõtte alt investeeringuid teha ning miks otsustas Lightyear alates eilsest oma tooteportfelli selles suunas oluliselt laiendada.  Räägime muuhulgas krüptovaluutadest, valdkonda puudutavast uuest regulatsioonist MICA ning sellest, kas tulevikus võiks ka sellele valdkonnale maksusoodustusted, nt kahjumite mahaarvamine kasumitest, laieneda.  Veel tuleb juttu erinevatest tuletisinstrumentidest ning sellest, kuivõrd tõsiselt peaks algaja investor pankade poolt nendega seoses välja antavaid pädevushoiatusi järgima. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
11.11.2022 45 m
Milline börsistrateegia aitab ka volatiilsetel turgudel tootluse koju tuua, kas põhi on käes ning millal tuleks asuda uusi aktsiaid kokku ostma? Need on küsimused, millele vastab tänases saates aktsiatega kauplemise platvormi ning idufirma Lightyear kaasasutaja Mihkel Aamer. Ta annab ülevaate, millised väärtpaberid on Lightyeari kliendi lemmikud ning arutleb, kas tehnoloogiasektor on praeguseks piisavalt odav.  Samuti tuleb juttu sellest, kui pikk positsioon on börsidel mõistlik võtta. Kas päevakauplemine toob edu, või tuleks eelistada pigem swing-kauplemist ja pikaajalisi positsioone? Räägime saates ka teenustasude mõjust tootlusele, sellest, miks on kasulik käia aktsionäride üldkoosolekutel ning võtame luubi alla eeskujud, keda investorid võiks jälgida. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
04.11.2022 40 m
Kuni järgmise reedeni saab märkida Tallinna börsi alternatiivturule First North pürgiva ravimifirma J.Molneri aktsiat. Tänases saates uurime, mida sisaldab ettevõtte tutvustus ning kas tegemist võiks olla hea investeerimisideega. J.Molneri äriarendusjuht Indrek Kaing selgitab, kuidas jõutakse 2025. aastaks enam kui 10 miljoni euro suurse käibeni ning annab vastuseid vandeaudiitori poolt ettevõtte suhtes tehtud märkuste osas.  Juttu tuleb ka USA ja Kanada turgudel toimetamisest ning sellest, miks süüdistati J.Molneri tänast omanikku kunagi USA-s investorite eksitamises.  Lisaks avab Kaing J.Molneri eeliseid konkurentide ees ning selgitab, ettevõttega seotud võimalusi ja riske.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
28.10.2022 38 m
Kui enamik eelmisel aastal Tallinna börsi alternatiivturul First North noteeritud ettevõtete aktsiatest kaupleb praegu allpool märkimishinda, siis TextMagicu väärtpaberid on börsile tuleku hetkega võrreldes jätkuvalt 40 protsenti kallimad.  Seda hoolimata faktist, et kriisiperioodidel peaks tehnoloogiasektor enim pihta saama. Mis on edu taga, selgitab tänases saates TextMagicu juht Priit Vaikmaa. Räägime börsifirma tulevikuplaanidest ning Vaikmaa ei välista, et kunagi kaasatakse raha juba ka mõnest suuremast nimekirjast.  Uurime, kas kiire kasv võib saada ka saatuslikuks ning miks on seadnud TextMagic eesmärgiks opereerida alati kasumlikult. Juttu tuleb ka sellest, milline saab tulevikus olema ettevõtte dividendipoliitika ning mida arvata investorite kriitikast, just kui oleks IPO käigus kaasatud raha kasvu investeerimise asemel omanikele välja makstud.  Lisaks räägib Vaikmaa, et kõige suuremaks kasvu pidurdavaks teguriks on täna IT-spetsialistide puudus.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
21.10.2022 31 m
HIljuti tuli Eestis turule jaeinvestoritele suunatud väärisveinidesse investeeriv fond. Selle kaudu on võimalik väärisveinides osalust soetada alates 1 eurost ning aastaseks tootluseks lubatakse 13 protsenti. Kuidas väärisveinidesse investeerimine täpsemalt käib ning milllal ja kui palju hakatakse omanikele dividende maksma, räägib tänases saates fondi looja, WineFortune'i asutaja Risto Kaljurand. Juttu tuleb ka sellest, millised on fondiga kaasnevad riskid ning kas tänastes keerulistes oludes, kus investorite kindlustunne on saanud löögi, pole karta vähest huvi fondiosakute vastu.  Samuti annab Kaljurand ülevaate, kuidas väärisveine hoiustatakse ning kuidas ja kust leiab ta fondijuhina lootustandvaid investeeringuid.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
14.10.2022 32 m
Tallinna börsi First Northil on taas raha kaasamas liiklussurmasid elimineerida sooviv nutikate ülekäiguradade tootja Bercman Technologies. Arvestades, et eelmisel korral märgiti täis vaid veidi üle veerandi emissioonist, uurime, mida teeb Bercman seekord teisiti, vaatame otsa aktsia hinnastatusele ning ettevõtet iseloomustavatele peamistele finantsnäitajatele. Bercman Technologiesi asutaja ja juht Mart Suurkask räägib, miks ta usub, et turgude põhi on käes ning edasi hakkavad börsid tõusma. Samuti tuleb juttu sellest, mis juhtub siis, kuid ettevõttel ka seekord soovitud kapitali kaasata ei õnnestu. Kui kaua jätkub Bercmanil praegustest vahenditest, kas investorid peaksid sellepärast muretsema ning kas alternatiiviks oleks laenukapitali vormis ja/või võlakirjade abil raha kaasamine, selgitab Suurkask tänases saates.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
06.10.2022 38 m
Tallinna börsi alternatiivturul First North noteeritud automüügi tarkvara tootev Modera kinnitab, et nemad energiakriisist pihta ei saa. Uurime, kas IPO hinnast madalamal kauplev aktsia on seetõttu alahinnatud ning tegemist võiks olla hea ostukohaga. Modera asutaja Raido Toonekurg selgitab, millistel tingimustel ning milleks kaasatakse uueks aastaks täiendavat kapitali ning annab ülevaate tulevikuplaanidest. Juttu tuleb ka sellest, miks on töötajate optsiooniprogramme raskel ajal oluliselt suurendatud ning kas amortisatsioonikulude suurendamine kiirendab omakapitali põletamist.  Modera üheks turuks oli ka Ukraina. Kuidas on sõda selles plaanis ettevõtet mõjutanud ning kuidas sõja mõjusid elimineeritakse, selgitab Toonekurg tänases saates. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
30.09.2022 39 m
Tänaseks kolme ja poole aastast investeerimiskogemust omav suunamudija, end Miljonineiuks nimetav ning sotsiaalmeedias noortele eakaaslastele rahatarkust jagav investor unistab 30-selt finantsvabadusse jõudmisest. Tal on selle jaoks välja kujunenud plaan ning kindlad inveseerimispõhimõtted, mida tänases saates arutame. Ühes on MIljonineiu veendunud, rikkaks võib saada igaüks, kuid selleks tuleb investeerimisega alustada. Ta avaldab oma esimesed sammud raha paigutamise teekonnal ning jagab suurimaid võidukogemusi, aga ka õppetunde. Juttu tuleb, kuidas leida investeerimiseks raha ning kui suur peaks olema igaühe meelerahufond. Arutame, kuidas, miks ja millises suunas on tema investeerimisstrateegia sel aastal, langevatel turgudel muutunud. Muuhulgas tuleb juttu sellest, millal eelistada üksikaktsiaid ja millal LHV Kasvukontot. 
23.09.2022 39 m
Kui maailma aktsiaturud on sel aastal langenud, siis rohetrend on tulnud selleks, et jääda, usub BiKeepi asutaja ja tegevjuht Kristjan Lind. Seda oma ettevõtte tugevate tulemuste ning kliendibaasi hüppelise kasvu taustal. Uurime Lindilt, kas rohetrend on ikka vääramatu ning kuidas saab valdkond üle takistustest, nagu täna rohelisest eemale suunavad energiahinnad. Lind avab BiKeepi tulevikuplaane ning selgitab ärimudelit. Samuti tuleb juttu sellest, milliseid võimalusi pakub Funderbeamis kauplev idufirma oma investorile. Küsime, kas tulevikus vaadatakse ka Funderbeamilt kaugemale, mõnele maailma suurbörsile.  Lahkame ka tõukerataste äri ning selle regulatiivseid riske. Mh tuleb juttu sellest, kas piirkiiruse alandamine, kuid minutihinna samaksjäämine on varjatud hinnatõus ning kuidas see läheb kokku rohetrendiga laiemalt.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
26.08.2022 51 m
Energiahindade tõus ei rauge, kas selle taustal tasuks oma rahakotile mõeldes kuhugi investeerida, näiteks Enefit Greeni või Funderbeamil kauplevasse Fermi Energiasse? Räägime ka sellest, kui tasuv on päikesepaneelide rajamine koduaeda ning kas elekri hind on mõislik fikseerida. Juttu tuleb ka rohepöörde jätkusuutlikkusest ning sellest, millal võiks Eesti näha esimesi tuumareaktoreid. Kui palju tooks need energia hinda alla? Vastab Fermi Energia asutaja ja juht Kalev Kallemets. Ühtlasi teeme kuulajale puust ja punaseks, kuidas töötab elektribörs Nordpool, kuidas kujuneb sealne hind, kas päikesepaneelide omanikel on võimalik energiat võrku müüa ning milline on elektribörsi tulevik olukorras, kus valitsused võtavad üha enam vabal turul kujunevast vastutusest üksikisikult enda kanda.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
12.08.2022 40 m
Olukorras, kus kinnisvaraturule ennustatakse jahtumist, tasub meenutada eelmist finantskriisi. Kinnisvara laene tagavate varade väärtuse langedes hakkasid pangad nõudma lisatagatisi ning nende puudumisel laenude tagasi nõudmine ja hüpoteekide realiseerimine süvendas langust veelgi. Kas sama juhtub ka seekord ning millistel juhtudel on praegu võimalik üldse lisatagatist küsida, selgitab Luminori klienditeenuste juht Kaspar Kork.  Juttu tuleb ka sellest, kui hea mõtte on inflatsioonilises keskkonnas võtta laenu ja investeerida see kinnisvarasse ning millistel juhtudel on võimalik saada teist kodulaenu.  Veel avab Kork tagamaid, mida hinnatakse kinnisvara laenu taotleva kliendi profiilis ning millistel juhtudel võib laenutaotleja intress naabrimehe omast oluliselt erineda.  Avame ka, kuivõrd mõistlik on euriboriga seotud laenude fikseerimine.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
05.08.2022 38 m
Tänase saate teema on pensionifondid ning nende toimetulek turgudel turbulentselt alanud selle aasta esimesel poolaastal. Kas halbadel aegadel aktiivsed fondid tõesti kaitsevad paremini kui indeksfondid? Kuidas peaks investor otsustama, milline variant on tema jaoks pensionikogumiseks parim?   Need on vaid mõned küsimused, millele vastab LHV Varahalduse juht Vahur Vallistu. Võtame Vallistuga teemaks, kui tihti hinnatakse ümber LHV pensionifondide alusvara ehk näiteks kinnisvara ning kas suure languse taustal on kõik varad ikka adekvaatselt kajastatud.    Juttu tuleb ka sellest, miks ei ole ESG filter indeksfondide tootlusele hea ning miks LHV seda ei eelista. Vallistu avab ka LHV aktiivsete fondide investeeringute valimise põhimõtteid ning vaatab sisse enda isiklikku portfelli.    Lõpetuseks räägime maksusoodustustest, mis teise ja kolmanda samba puhul investorile sisuliselt tootluse garanteerivad.   Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
18.07.2022 46 m
Kõrge kütuse, aga ka elektri hind on suure tõenäosusega tulnud selleks, et jääda. Seda hoolimata faktist, et nafta hind tegi nädala alguses läbi enam kui 10-dollarilise languse.  Uurime Alexela juhatuse liikmelt Tarmo Kärsnalt, kuidas kallinevast energiast kasu lõigata. Kuidas nafta hinnale panustada ning millised on sektorid, mis kallis energiast võidavad. Juttu tuleb ka rohepöördest. Kas biolisandi eemaldamine Läti tanklatest ning Saksamaal avatavad kivisöe jaamad vähendavad roheinvestori kindlustunnet?  Kõige lihtsam viis püüda energiaturult kasu saada on elektri hinna fikseermine või selle tegemata jätmine. Kärsna selgitab, millal on mõistlik hind stabiliseerida ning avab, mis hinnaga seda täna teha saab. Samuti tuleb juttu sellest, kas kütuse hind võib aasta lõpus 3 euroni liitri kohta kerkida.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
08.07.2022 38 m
Nüüd, kus turud on olnud languses pea pool aastat ning investeeritud kapital ei paisu enam justkui pärmi peal, tuleb võitvate investeeringute leidmiseks väärtpabereid põhjalikult analüüsida.  Kuidas leida üles kasvupotentsiaaliga aktsia, milliseid sektoreid tänases majandustsüklis vaadata ning milline roll on tootluses riskil, selgitavad Taltechi majandusteaduskonna doktorid ja raamatu "Investeerimisedu põhimõtted" autorid Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp ja Tarvo Vaarmets.  Juttu tuleb ka sellest, millised investeeringud on meeste endi portfellis ning kuna on õige aeg alustada investeerimist.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
01.07.2022 48 m
Tänase saate fookus on Tallinna, aga ka maailma börsidel. Kui viimastel aastatel on nähtud enneolematut rahatrükki ning see jõudis ka turgudele, siis nüüd võetakse raha majandusest tagasi. Kui suure languseni see indeksid viib ning miks on nii, et Tallinna börsi suuremad ettevõtted on seni vähem pihta saanud kui USA börsifirmad? Uurime Tallinna börsi juhilt Kaarel Otsalt, miks pürgib rohkem ettevõtteid alternatiivturule First North ning kas oodata on uusi tulijaid põhinimekirja? Juttu tuleb ka sellest, kuidas saaks riigiettevõtete börsile toomine kohalikku turgu toetada.  Räägime, mis seisus on puhkenud kriiside taustal rohepööre ning kuidas suhtuda fakti, et näiteks Tesla ei pääsenud ESG indeksisse. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
22.06.2022 48 m
Kuni selle nädala reedeni kaasab Tallinna börsi First Northilt raha Cleveron Mobility, kes loodab investorite abiga kasvatada oluliselt isesõitvate robotkullerite hulka ning vähendada nii juhi töötasudele tehtavaid kulusid transpordis.  Cleveron Mobility juht Arno Kütt räägib, kuidas kujunes märkimishind 1,87 eurot ning milline on risk, et oma eesmärkide saavutamiseks vajalikke 50 lisamiljonit eurot tulevikus kaasata ei suudeta.  Juttu tuleb ka sellest, milline on Cleveron Mobility konkurentsieelis viimase miili tehnoloogia arendamises ning miks ei viidud börsile tervet Cleveroni korraga.  Kütt avab tagamaid, kuidas tullakse isesõitva tehnoloogia arendamisel toime regulaatoritega ning kas on oht, et mõni väikesem ebaõnnestumine või liiklusõnnetus võivad oluliselt piirata robotkullerite kasutamist. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
13.06.2022 32 m
Tänase saate teema on enda varade inflatsiooni eest kaitsmine kinnisvarafondi investeerides. Täpsemalt tuleb juttu Baltic Horizon Fundist - kas kõrged hinnad õnnestub üürilepingutesse edasi kanda? Millal taastub fondi COVID-i eelne dividend? Need on vaid mõned küsimused, mida uurime fondi juhilt Tarmo Karotamelt.  Lahkame ka Euroopa Keskpanga otsust tõsta intressimäärasid. Kuidas mõjutab see kinnisvaralaenude (re)finantseerimist ning -turgu laiemalt. Kas kinnisvara hinnad hakkavad kukkuma? Juttu tuleb ka sellest, miks on kinnisvara Riias ja Vilniuses odavam ning millal võiksid Tallinnas tekkida ostukohad. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
10.06.2022 40 m
Tänase saate fookus on maailma aktsiaindeksitel, aga ka Tallinna börsil. Arutleme, kas suurem kukkumine on läbi ning millistesse sektoritesse, aktsiatesse ja varaklassidesse tuleks praegu investeerida, et oma vara inflatsiooni eest kõige paremal viisil kaitsta.  Luminori privaatpanganduse portfellihaldur Kalle Kose avab ka keskpankade rahapoliitika tagamaid ning aitab mh sisse vaadata krüpto- ja kinnisvaraturul toimuvale.  Juttu tuleb ka kulla hinnast ning sellest, miks maailma börside langus veel Tallinnasse ei ole jõudnud. Arutleme ka selle üle, millistes IPO-des on praegu mõistlik osaleda ja millistes mitte. Kose annab ülevaate, mille alusel tema portfelli võitjaid valib. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
03.06.2022 50 m
Kuni 1. juunini saab märkida LHV aktsiaid, emissioonist kaasatavad 25-35 miljonit eurot paigutatakse Suurbritannia filiaali arengusse. LHV Groupi juht Madis Toomsalu selgitab tänases saates, kui suureks kasvab Suurbritannia filiaal ja kuidas mõjutab börsiettevõtet tõusev intressikeskkond. Juttu tuleb ka sellest, milline on LHV töötajatele mõeldud optsiooniprogramm ja kuidas võib see hiljem aktsia hinda börsil mõjutada.  Räägime mh sellest, kuidas suhestub LHV Ühendkuningriigi äri Wise'iga ning miks on Taavet Hinrikus paigutanud LHV-sse miljoneid. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
27.05.2022 41 m
Tänase saate teema on krüptoregulatsioonid ja nende mõju tootlusele.  Küsime finantsinspektsiooni juhilt Kilvar Kesslerilt, mida täpsemalt lähiajal reguleerima hakatakse ning kas täiendava järelevalve kulud jõuavad väiksema tootluse näol investori taskutesse.  Juttu tuleb ka sellest, kuidas krüptovarasid sanktsioonidest möödahiilimiseks kasutatakse. Kessler avab tagamaid, kuidas mõjutavad karmistuvad regulatsioonid nii investoreid, krüptokaevandajaid aga eelkõige vahendajaid.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
17.05.2022 40 m
Mai viimasel päeval noteeritakse Nasdaq Tallinna börsil EfTEN United Property Fundi osakud. Ettevõtte jaeärisuuna juht Kristjan Tamla nimetab fondi kinnisvaraindeksiks, mis võimaldab investoritel mh end inflatsiooni eest kaitsta.  Tamla räägib tänases saates, et nii praegu emissioonis osalevaid investoreid kui osakuid varasemalt märkinud rahapaigutajaid kavatseb fond järgmistes emissioonides aga ka läbi juunis makstava dividendi premeerida. Juttu tuleb ka sellest, kas ja kuidas on üha tõusvaid hindasid võimalik kinnisvara lõpptarbijale ehk EfTEN United Property Fundi üürnikule edasi kanda.  Tamla selgitab, miks on EfTENi emissioon jaotatud mitmeks vaheperioodiks ning püüame leida vastuse küsimusele, kuidas võib see IPO järgselt EfTENi osaku börsihinda mõjutada.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
13.05.2022 43 m
Tänase saate teema on krüptovaluutadesse investeerimine. Võtame luubi alla, kuidas alustada, millist platvormi valida ning arutame, kas ja mis olukorras on mõistlikum vahendaja asemel krüptorahakotti kasutada. Fookuses on krüptomaailma pettused, mille tagamaid avab finantsinspektsiooni innovatsiooniosakonna juht Mari-Liis Kukk. Investeerimise ja teenimisega seotud aspektidest räägib krüptokaupleja Parol Jalakas.  Juttu tuleb muuhulgas sellest, kuidas kelmid ohvrit valivad ning mida saab igaüks ise ära teha, et mitte ohvriks sattuda.  Tänane saade on salvestatud Rahvusraamatukogu krüptopettusi käsitlenud infomüra üritusel. Arutelu juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
06.05.2022 29 m
Käimas on Bercman Technologiesi täiendavate aktsiate märkimine. Uurime ettevõtte juhilt Mart Suurkaskilt, kuidas on ettevõtte tutvustusse saadud mitmekordset kasvu ennustavad prognoosid. Küsime, kas juba sel aastal müügitulu ligi 20 korda kasvatada on reaalne, arvestades, et eelmisel aastal väljalubatud eesmärke täita ei suudetud. Püüame aru saada, milline on Bercmaniga ühendatud Krakuli roll ettevõtte tulevases kasvus ning milline on potentsiaal välisturgudel. Suurkask kinnitab, et kliendibaasi laiendamisel vaadatakse ka avalikust sektorist väljapoole.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
29.04.2022 43 m
Alates eilsest saab Tallinna börsil märkida digitoodete vahendaja Punktid aktsiaid. Ettevõte annab 9-kordse omakapitali vastu ära 13-15 protsenti osalusest. Kas tegemist on kalli või pigem odava hinnaga, selgitab Punktide tegevjuht Hannes Niid saates. Juttu tuleb ka sellest, kui palju sõltub digitoodete vahendamine nende tootjatest ning viimastega sõlmitud kokkulepetest. Niid usub, et Punktide IPO märgitakse kindlasti täis ning avab Ukraina, aga ka Covid pandeemia mõjude tagamaid oma ettevõttele. Vastuse saab küsimus, kui suur Ukraina on mõju, mille müügitulude osakaal majandusaasta aruande järgi on valdav, Punktidele tegelikkuses. Juttu tuleb ka sellest, kuidas on joonistatud Punktide järgmiste aastate kasvuprognoosid ning mida püütakse saavutada välisturgudel. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
20.04.2022 36 m
Kuni selle nädala neljapäevani saab märkida Tallinna börsi First Northile pürgiva Robus Athleticu aktsiaid. Vaatame tänases saates üle tulevase börsifirma prospekti ning püüame aru saada, kas tegemist võiks olla hea investeeringuga. Küsimustele vastab Robuse asutaja Mikk-Alvar Olle. Muuhulgas tuleb juttu sellest, kuidas kujunes IPO hind ning miks küsitakse 10 protsendi osaluse eest 5-kordset omakapitali.  Olle seletab ka Robuse tulevikuplaane, ärimudelit ning seda, kust tulevad ettevõtte rahavood. Juttu tuleb välisturgudel laienemisest ning USA turu avamisest. Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe.
11.04.2022 33 m
Tänase saate teema on volatiilsus börsidel. Kas mõningane taastumine tähendab toibumist aasta algul alanud langusest või on tegemist eelmänguga suuremale langusele?  Juttu tuleb sellest, millistesse varaklassidesse ning sektoritesse täna investeerida, et tulemus oleks parim võimalikest. Arutame, kuidas end kõikuvatel turgudel kaitsta ning tulevikku kindlustada. Juttu tuleb mh pensionivaradesse investeerimisest. SEB Varahalduse fondijuht Endriko Võrklaev selgitab, millised on indeksfondide eelised aktiivselt juhitud fondide ees ja vastupidi. Juttu tuleb ka sellest, milliste kriteeriumide alusel endale pensionifond valida ning kuhu Võrklaev täna ise investeerib. Räägime ka inflatsiooni kiirenemisest ning selle mõjudest baasintressimääradele, kapitaliturgudele ja maailmamajandusele tervikuna.  Saadet juhib Geeniuse investeerimisportaali vastutav toimetaja Indrek Mäe. 
08.04.2022 41 m