Delfi
Kõik audioartiklid
Mees peksis tuttavatelt rusikate ja valedega raha välja. Kohus saatis ta aastateks trellide taha
24-aastane Aaleks Kovalenko ei pidanud mõne ohvri veenmiseks tegema rohkem, kui vestma luiskelugu vihasest suurte musklitega Vasjast, kes raha mitteandmise korral teda ootab. Teinekord aga peksis ta sõna otseses mõttes ise oma ohvrilt raha välja.
VIDEO | Lauri Läänemets: eelarveaugu võiks täita astmelise tulumaksu ja ettevõtete tulumaksuga
Siseminister Lauri Läänemets rääkis intervjuus Delfile, et 400-miljonilise augu 2025. aasta riigieelarves võiks täita astmelise tulumaksu ning ettevõtete tulumaksuga. Seda hakatakse aga alles arutama.
VIDEO | Kaja Kallas 400-miljonilisest eelarveaugust: tuluallika leiame tulevaks suveks
Peaminister Kaja Kallase sõnul on riigieelarve suures pildis koos ning antakse kolmapäeval riigikogule üle. Mis puudutab 400-miljonilist tühja auku riigieelarve strateegias, siis seda kavatseb valitsus alles arutama hakata.
SALK-i juht: ootan huviga, kuidas meie teenusele hind külge arvutatakse
Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni juht Liisa Oviir ütles täna, et sihtasutuselt SALK saadud andmed võivad kvalifitseerida keelatud annetuseks ning erakondadele trahvi tuua.
Venemaa siseministeerium kuulutas rahvusvahelise kriminaalkohtu eesistuja tagaotsitavaks
Venemaa siseministeerium kuulutas rahvusvahelise kriminaalkohtu ICC eesistuja Piotr Hofmański tagaotsitavaks.
OTSEPILT | Peaminister Kaja Kallas vastab riigikogus saadikute arupärimistele
Kell kolm algab riigikogu täiskogu istung, kus saadikute arupärimistele vastavad peaminister Kaja Kallas, haridusminister Kristina Kallas ja regionaalminister Madis Kallas.
ERJK võib valitsuserakondadelt nõuda SALK-i keelatud annetuse tagastamist
Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) ei ole veel otsustanud, kas erakondade valimiste eel Sihtasutuselt Liberaalne Kodanik (SALK) saadud hüve pidada keelatud annetuseks, kuid sellisel juhul ootaks trahv valitsuserakondi, rääkis ERJK juht Liisa Oviir ERR-ile.
Ukraina erioperatsioonide jõud: Musta mere laevastiku staabis hukkus 34 ohvitseri, sealhulgas laevastiku ülem
Ukraina erioperatsioonide jõud (SSO) avaldasid uut informatsiooni Vene okupantide kaotuste kohta Venemaa Musta mere laevastiku staabi ja suure dessantlaeva Minsk hävitamise operatsioonide kohta.
Poola presidendi nõunik: Ukraina on see, kes on hädas, ja peab muretsema, et Poola teda toetaks
Poola presidendi välispoliitikabüroo juht Marcin Przydacz ütles raadiojaamale RMF FM, et kui tema oleks Ukraina diplomaat või poliitik, otsiks ta liitlasi ning tugevdaks liite ja partnerlusi, mis on sõbralike riikidega kujunenud.
Haridustöötajate liidu juht: valitsuse seisukoht on, et Eesti haridus tuleb hävitada
Esmaspäeval pidasid haridusminister Kristina Kallas ja haridustöötajate liidu (EHL) juht Reemo Voltri õpetajate alampalga üle lisakõnelusi, kuid rahuldavat kokkulepet ei sündinud.
„Kuidas saab olla karistatav protestimeelne performance?“ Punalipu heisanud Valge ja Aule kavatsevad trahvi edasi kaevata
Riigikogulase Jaak Valge (EKRE) silmis pole ei talle ega luuletajast Andres Aulele määratud trahv punalipu heiskamise eest õigustatud. „Näib, et PPA arvates on karistatav igasugune eneseväljendus, mis kedagi häirib,“ sõnas poliitik ühismeedias.
VILJA KÜSIB | Keskerakonnast lahkunud kindralmajor Neeme Väli, missugused on teie edasised plaanid?
Eelmisel aastal Keskerakonnaga liitunud kindralmajor Neeme Väli astus Mihhail Kõlvarti esimeheks saamise järel parteist välja, kritiseerides reljeefselt uut esimeest ja Andrei Korobeinikut, kes pidas vajalikuks Vene telesaates Eesti pärast vabandada. Neeme Väli on külaliseks teisipäeval kell 14 algavas saates.
Kriisiõppusel on kuulda heliefekte ja sireene
Juba märtsist alates on toimunud riigikantselei eestvedamisel kompleksõppus CREVEX 2023. 28.–29. septembril toimub nii Muuga sadamas kui ka teistes Harjumaa piirkondades lauaulatuslik evakuatsiooni põhiõppus, millega harjutatakse ja kontrollitakse üleriigilise hädaolukorra lahendamise võimet ning asutuste toimepidevust.
Kanadas tekitas skandaali Ukraina SS-diviisi veterani Zelenskõi visiidi ajaks parlamenti kutsumine
Kanada parlamendi alamkoja spiiker Anthony Rota vabandas Teise maailmasõja ajal Saksa SS-üksuses teeninud ukrainlase, 98-aastase Jaroslav Hunka tunnustamise pärast Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi külaskäigu ajal.
Sisuturundus
Uuring: milliseid soodustusi ootavad Eesti inimesed oma tööandjalt?
Kui varem ootasid Eesti elanikud oma tööandjalt kontori keldrikorrusele rajatud jõusaali, tasuta kohvi ja puuvilju, siis praegu töötavad üsna paljud juba kas osaliselt või täielikult kodust. Seetõttu soovitakse tööandjalt märksa rohkem selliseid soodustusi, mis puudutavad inimest ennast, nii selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringust.
Lätis tegutseva Vene eksiilväljaande Meduza asutaja telefonis on väidetavalt nuhkinud üks Euroopa riik
Vene eksiilväljaande Meduza asutaja Galina Timtšenko ja praegune peatoimetaja Ivan Kolpakov teatasid, et uued kaudsed tõendid viitavad sellele, et Timtšenko telefoni häkkis veebruaris Berliinis üks Euroopa Liidu liikmesriik.
Macron teatas, et Prantsusmaa toob oma väed ja suursaadiku putšistide juhitud Nigerist välja
President Emmanuel Macron teatas, et Prantsusmaa toob Nigerist koju oma suursaadiku ja lõpetab kogu sõjalise koostöö.
Vastasseis Kosovo politsei ja relvastatud serblaste vahel lõppes nelja inimese surmaga
Relvastatud meeste ja Kosovo võimude vaheline vastasseis kloostris Serbia piiri lähedal lõppes nelja inimese surmaga, teatasid Kosovo võimud pärast politseioperatsiooni kontrolli taastamiseks piirkonnas.
FOTO | Politsei otsib 78-aastast Alexanderit, kes võib abita hätta sattuda
Politsei palub abi 78-aastase Alexanderi leidmisel, kes lahkus eile hilisõhtul enda kodust Haabersti linnaosast Õismäe teelt. Mees võib kõrvalise abita hätta sattuda.
OTSEBLOGI | Ukraina luure allikas: eilses droonirünnakus Kurski oblasti lennuväljale hukkusid ja said haavata lennupolgu juhid
Eile langes Venemaa Kurski oblastis droonirünnaku alla Halino lennuväli. Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse (HUR) allika teatel sai pihta Vene lennupolgu juhtkond.
Hea seeneaasta ohud: mürgistusinfoliinile on tulnud tänavu septembris rekordarv kõnesid
Mürgistusinfoliinile 16662 on sel aastal laekunud juba üle saja seenemürgistusega seotud kõne. Tavaliselt septembris kõnede arv veel nii kõrgele ei küüni.
Päev liikluses: joobes juhid põhjustasid mitu tõsist liiklusõnnetust
Eile, 24. septembril toimus neli suuremat liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 13 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.
Läti kaitseväe õppuse käigus kadunud droon võis maanduda Venemaal
Läti relvajõudude (NBS) teatel katkes eile tehnilistel põhjustel side mehitamata õhusõidukiga, mida kasutati Läti-Vene piiril toimuval õppusel „Namejs 2023“ maapealseks seireks, vahendab Läti Delfi.
Arvamuslugu viis Jaak Aaviksoo ministeeriumisse riigi hariduskulusid analüüsima
Jaak Aaviksoo alustas 1. septembrist koostööd haridusministeeriumiga. Tema eesmärk on aru saada, kui suured on Eesti hariduskulud ning mille jaoks raha kasutatakse.
Paavst Franciscus: Ukrainale relvade lubamisega ei tohiks mängida
Paavst Franciscus sõnas esmaspäeval, et mõned riigid mängivad Ukrainaga, saates algul Kiievile relvi ning kaaludes siis toetamisest loobumist.
Taiwani tehases toimunud tulekahjus sai kannatada üle 100 inimese
Taiwani lõunaosas golfipallitehases toimunud tulekahjus ja sellele järgnenud plahvatustes hukkus vähemalt viis ning rohkem kui 100 inimest viidi vigastustega haiglasse. Tulekahju põhjus on veel selgitamisel.
„Ma olen venelane.“ Venekeelsete kleepsudega autod tekitavad Tallinnas konflikte
Septembri keskpaigast liiguvad Tallinna tänavatel venekeelsete kleepsudega autod, mis on saanud teiste liiklejates poolt negatiivset tähelepanu. Selliseid autosid tuleb aina juurde.
Kohalike võimude esindaja: kõik armeenlased lahkuvad Mägi-Karabahhist
Tuhanded armeenlased lahkuvad Mägi-Karabahhist, kuna nad ei taha elada Aserbaidžaani võimu all ning nad kardavad etnilist puhastust.
FOTOD ja VIDEO | Tallinna Lauluväljakul anti avapauk kriisiõppusele CREVEX
Pühapäeval toimus Tallinna Lauluväljakul ohutuspäev: OLEME VALMIS! Neljatunnise ürituse käigus tutvustab ennast pea 20 asutust ja institutsiooni, kellel kõigil on oma roll kriisireguleerimisel Eesti Vabariigis.
Kosovos hukkus tulistamises politseinik, presidendi nõunik süüdistab serblaseid
Pühapäeva hommikul hukkus Kosovo põhjaosas toimunud tulistamises politseiametnik, teine politseinik sai viga.
FOTOD | Joobes juht põhjustas Kuressaares nelja kannatanuga liiklusõnnetuse
Pühapäeva hommikul põhjustas joobes juht Saaremaal liiklusõnnetuse. Neli kannatanut viidi haiglasse.
Venemaale esitatakse süüdistus Ukraina elanike tahtliku näljutamise eest
Inimõiguste juristid valmistavad koos Ukraina prokuröriga ette sõjakuritegude toimikut, et see Rahvusvahelisele Kriminaalkohtule (ICC) esitada.
Venemaa võimud on eemaldanud Prigožinile pühendatud mälestusmärke
Venemaa võimud on vaikselt hakanud eemaldama Wagneri endisele juhile Jevgeni Prigožinile pühendatud mälestusmärke. Ta hukkus eelmisel kuul lennuõnnetuses peale lühiajalist mässu Vladimir Putini vastu.
USA osariigis toimunud tulistamises sai viga neli last
USA politsei uurib laupäeval Virginia osariigis toimunud tulistamist, kus sai viga neli last ja üks täiskasvanu.
OTSEBLOGI | Ukraina droon tabas Kurski kesklinnas FSB hoonet
24. septembri hommikul tabas Venemaa Kurski kesklinnas FSB hoonet Ukraina droon, teatas Ukrainska Pravda.
Politsei palub abi 54-aastase Maarika asukoha tuvastamisel
Politsei palub abi 54-aastase Maarika asukoha tuvastamisel, kes lahkus eile, 22. septembri hilisõhtul Tallinnast hooldekodust. Mobiiltelefoni naisel kaasas ei olnud.
VIDEO | Mart Helme riigikogu kõnepuldis: „Houseni**er'i mentaliteet on see, sõbrad!“
Sellel kolmapäeval jätkati riigikogus EKRE fraktsiooni algatatud kõrgharidusseaduse muutmise seaduse eelnõu esimese lugemisega. Istungil tagasi lükatud eelnõu eesmärk oli reguleerida n-ö ingliskeelestumist Eesti ülikoolides.
Politico: Ukraina jäi Kallase skandaali tõttu ilma ühest häälekamast eestkõnelejast
Väljaanne Politico nendib, et ajal, mil Ukraina tülitseb Poolaga, teeb Kiievile muret ka see, et Kaja Kallase häält enam varasemal moel nende toetuseks ei kosta.
Opositsioon kavatseb erakondade esimeeste kohtumisel osaleda, kuid arutleda soovitakse erinevatel teemadel
Eesti 200 esimees Lauri Hussar kutsub parlamendierakondade esimehed kolmapäevaks kokku, et arutada riigikogu töövõime taastamist. Opositsioonierakondade juhtide sõnul plaanivad nad kohtumisel osaleda, aga see saab olema raske.
„On oht, et nad lastakse maha.“ Rootsi on hädas politseinikke hirmutavate ja jälitavate noortega
Vägivallalainega maadlev Rootsi politsei lööb häirekella, kuna noorte seas levivat ohtlik trend. Nad kannavad maske, vehivad relvataoliste esemetega, jälitavad politseinikke ja jagavad kurjategijatele patrullide liikumiste kohta teavet.
Ajaleht: USA annab Ukrainale lähinädalatel kaugmaaraketid ATACMS
USA president Joe Biden kavatseb juba lähinädalatel anda Ukrainale kaugmaaraketid, et aidata Kiievit jätkuvas vastupealetungis Venemaa okupeeritud aladel, teatab USA meedia.
„Tuleb kiiresti tegutseda.“ Ungari väitel on Venemaa rahuläbirääkimisteks valmis
Ungari ärgitab Ukrainat taas Venemaaga kiiresti rahu tegema.
„Krabilõks“. Ukraina lasi Vene Musta mere laevastiku staabi õhku keset sealse juhtkonna kohtumist
Ukraina armee erioperatsioonijõudude (SSO) teatel tabati okupeeritud Sevastopolis asuvat Vene Musta mere laevastiku staapi reedel „õigeaegselt ja täpselt“.
„Ära enam kunagi nii käitu.“ Poola peaminister andis Zelenskõile „sooja“ soovituse
Poola peaministri sõnul ei kavatse riik Ukraina presidendi solvanguid mitte kunagi taluda.
„Ma kardan laste ja vanurite pärast.“ Põhja-Makedoonia elanikud lämbuvad mürgises sudus
Põhja-Makedoonia pealinna Skopje elanikke on aastakümneid lämmatanud õhus hõljuv mürk.
OTSEBLOGI | Ukraina murdis Verboves Vene vägede kaitseliinist läbi
Ukraina vägedel õnnestus Zaporižžja suunal Verboves venelaste kaitseliinist läbi murda.
VIDEO | Hetk, mil Venemaa Musta mere laevastiku staapi tabas ohvriterohke raketirünnak
Okupandid vaatasid jahmunult, kuidas Venemaa Musta mere laevastiku staapi tabas raketirünnak.
Tallinn suhtub kainestusmaja teenuse ülevõtmise ideesse kriitiliselt. Abilinnapea: enne läbirääkimiste algust tuleb seadust muuta
Siseminister Lauri Läänemets rääkis sellel nädalal, et siseministeerium soovib Tallinna kainestusmaja teenuse üle anda linnale. Tema sõnul on üheks otsuse põhjuseks kärpimise vajadus. Tallinn pole praegu sellest ideest aga vaimustuses, sest riik pole nendega sellest rääkinud.
Päev liikluses: 12 liiklusõnnetust, neist üks tõukerattaga
Eile toimus 12 liiklusõnnetust, neist üks tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 9 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.
Riigikogu esimees Lauri Hussar tegi parlamendierakondade esimeestele kohtumise ettepaneku
Riigikogu esimees Lauri Hussar kutsus kolmapäevaks kokku parlamendierakondade esimehed, et ühiselt arutada riigikogu töövõime taastamist ja muuhulgas ka eelarve menetlemise protsessi.