Delfi
Kõik audioartiklid
Rahumissioonile järgnenud pahameel jätkub. Euroopa Parlament mõistis hukka Orbáni kohtumise Putiniga
Euroopa parlamendi saadikud mõistsid hääletusel hukka Ungari peaministri Viktor Orbáni visiidi Venemaale. Parlamendi sõnul oli visiit „EL-i aluslepingute ja ühise välispoliitika räige rikkumine“.
Kristen Michal: ministrite portfellid jagame ära reede hommikuks
Peaministrikandidaat Kristen Michal (reformierakond) ütles pressikonverentsil, et koalitsioonikõnelejad on neljas tähtsamas valdkonnas: kaitseteemadel, majandusteemadel, riigi rahanduse teemadel ja toimetuleku teemadel koalitsioonileppe teksti suuremas osas kokku saanud.
Koroonaviirusesse nakatumine kasvab, kanda on kinnitanud uus tüvi
Viimastel nädalatel on kooronaviirusesse nakatumine teinud kerge tõusu, viimase nädalaga on üle Eesti nakatunud ca 230 inimest.
Sigade Aafrika katk levib jõudsalt, haigust on tuvastatud kolmes maakonnas
Haigust on tuvastatud viiel metsseal kolmes maakonnas. Seapidajad peavad olema tähelepanelikud ning järgima bioturvanõudeid.
Ukrainasse naasis 95 Venemaal vangis olnud sõdurit
Ukraina ja Venemaa teatasid, et vahetasid kolmapäeval kumbki 95 sõjavangi. Tegemist oli kolmanda sõjavangide vahetusega viimase seitsme nädala jooksul.
Ruhnu juhtum. Kadunuks jäänud lätlane Sergo oli esmalt merehädas sõbrale appi läinud
Laupäeval Ruhnu naabruses kadunuks jäänud Sergot (38) pole õnnestunud leida. Otsingud jätkuvad nii Eestis kui ka Lätis. Lähedased rentisid isegi kopteri koos juhiga. Seni tulemust pole.
Trumpi endised rivaalid demonstreerisid vabariiklaste kongressil ühtsust
Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi endised rivaalid Nikki Haley ja Ron DeSantis jagasid teisipäeval vabariiklaste kongressil ühtsussõnumeid ja toetust Trumpi kandidatuurile.
VIDEO ja BLOGI | Erakondade esindajad andsid ülevaate koalitsioonikõneluste käigust
Täna kell 16.00 kommenteerivad käimasolevaid koalitsioonikõnelusi peaministrikandidaat Kristen Michal (Reformierakond), Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatide esindajad.
Saksamaa annab järgmisel aastal Ukrainale sõjalist abi kaks korda vähem
Järgmisel aastal vähendab Saksamaa oma toetust Ukrainale ligi poole võrra, näitab Reutersi kätte jõudnud eelarvedokument.
Miks ihukaitse passima jäi? Kas Trumpi kõrva tabas ikkagi kuul? Presidendikandidaadi atentaadi põhiküsimused on selge vastuseta
USA poliitikute turvamise eest vastutav salateenistus on pärast laupäeval Donald Trumpile tehtud tapmiskatset tugeva surve all, sest küsimusi on rohkem kui vastuseid. Toome esile viis põhiküsimust.
Endine Kosovo mässajate komandör sai sõjakuritegude eest 18-aastase vanglakaristuse
Kosovo Vabastusarmee (KLA) endine juht, Pjeter Shala, vangistati sõjakuritegude pärast, mille hulka kuulus piinamine, mõrv ja omavoliline kinnipidamine. Ta võitles 1998-99 ülestõusu ajal Serbia vägede vastu.
Euroopa Parlament avaldas toetust Ukrainale
Euroopa Parlamendi liikmed väljendasid uue mandaadi avaresolutsioonis tugevat toetust Ukrainale. Otsuse poolt oli 495 ja vastu 137 saadikut. 47 jäi erapooletuks. Ühtlasi märkisid saadikud, et ELi ja USA sõjaline abi Ukrainale on endiselt ebapiisav.
Keskerakondlased on Riibe lahkumise tõttu pahased. Riisalu: endised keskerakondlased möödugu minust kaarega
Teisipäeva õhtupoolikul, pärast Jaanus Riibe Keskerakonna Tallinna linnavolikogu fraktsioonist lahkumist, kogunesid keskerakondlased partei kontorisse poliitilist olukorda arutama. Koosolekul osalenute sõnul ei olnud põhiteema Jaanus Riibe lahkumine, kuid oma üllatust ja pahameelt siiski tagasi ei hoitud.
VIDEO | Pariisi linnapea ujub Seine’is
Pariisi linnapea Anne Hidalgo käis Seine’i jões ujumas, et näidata, kui puhtaks on vesi tehtud olümpiamängude jaoks.
Suri nahakunstnik Aino Lehis
Eesti Kunstnike Liidu teatel lahkus meie hulgast Aino Lehis, kes oli Eesti Kunstnike Liidu auliige ja Eesti Nahakunstnike Liidu auliige.
Trumpi sõnul peab Taiwan hakkama USA kaitse eest maksma
USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump ütles värskes intervjuus, et Taiwan peaks Ameerikale maksma Hiina kaitse eest. Taiwani peaminister teatas, et Taiwan teeb kõvasti tööd suhete säilitamiseks.
Löök von der Leyenile. EL-i kohtu sõnul ei oleks Euroopa Komisjon tohtinud vaktsiinihangete fakte varjata
EL-i kohus teatas kolmapäeval, et Euroopa Komisjon eksis läbipaistvusreeglite vastu, kui ei avaldanud 2020.-21. aasta vaktsiinilepingute üksikasju.
ERISAADE | Ratas: Trump kardinaalset muutust ei too. Mikser: J.D. Vance’i valimine teeb murelikuks
Strasbourgis Euroopa Parlamendis kogunes uus eurosaadikute koosseis. Delfi esimese saate fookuses olid põletavad sündmused ookeani tagant – mis meist saab, kui presidendiks saab Donald Trump?
VIDEO | Bangkoki luksushotelli kuus külalist tapeti tsüaniidiga. Hukkunud olid USA ja Vietnami kodanikud
Tai pealinnas Bangkokis Grand Hyatt Erawani luksushotellis toimunud surmajuhtumi uurijad teatasid, et kõik kuus hukkunut said tsüaniidimürgituse.
Liitlassõdurid pidutsesid Beach Grindil sõjaväepolitsei valvsa pilgu all
Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnus festival Beach Grind. Rahva seas võis märgata ka sõjaväevormis inimesi.
USA valitsusallikad: Iraan otsib aktiivselt Donald Trumpi tapmise võimalusi
USA meediaväljaanete teatel on riigil luureandmeid, et Iraan kavandab kättemaksuks oma kindrali tapmise eest atentaate Donald Trumpile.
VIDEO | Omaani terrorirünnakus hukkus kuus inimest
Teisipäeval tapeti Omaanis šiiidi mošee juures toimunud tulistamises kuus ja sai haavata 30 inimest, teatas politsei.
Päev liikluses: Lasnamäe paekaldalt alla kihutanud jalgrattur sai viga
Eile toimus 7 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 6 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.
Erakondade reitingud: EKRE toetus kukkus viie aasta madalaimale tasemele
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Isamaad 31%, Reformierakonda 16,6% ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 16,5% valimisõiguslikest kodanikest.
Türgi president Erdoğan tahtis tappa neli miljonit koera, kuid pidi rahva pahameele tõttu leebuma
Türgis tekkinud ja väga erinevaid ühiskonna gruppe ühendanud pahameeletorm nurjas president Reccep Tayyip Erdoğani plaani hukata riigis kõik hulkuvad koerad.
Vaid viiendik haridustöötajatest läbis vajaliku keeleeksami. Kallas: valitsusel on plaan olemas
Juunis toimunud eesti keele B2- ja C1-taseme eksamid sooritas edukalt ainult 20% õpetajatest. Haridus- ja teadusministri Kristina Kallase sõnul arutab valitsus püüdlikele õpetajatele üheaastase lepingu tegemist.
USA senaator Bob Menendez tunnistati süüdi altkäemaksuskeemis
New Jersey senaator Bob Menendez tunnistati süüdi 16 süüdistuses. Prokurörid väitsid, et poliitik võttis vastutasuks mõjuvõimu eest sadade tuhandete dollarite väärtuses altkäemaksu.
Koolera kuulub eriti ohtlike nakkushaiguste hulka. Sümptomid on kõhulahtisus ja oksendamine
Täna teatas terviseamet, et Eestis kahtlustatakse üle 31 aasta taas koolerasse nakatumist.
Bangkoki hotellitoast leiti surnuna kuus välismaalast
Bangkokis asuvast luksuslikust hotellist avastati kuue välisriigi kodaniku surnukehad. Uurimisega tegeleb Tai politsei, juhtunuga seoses otsitakse seitsmendat isikut.
Saksamaa keelustas paremäärmusliku ajakirja, süüdistatuna viha levitamises
Saksamaa siseminister Nancy Faeser keelustas paremäärmusliku ajakirja, süüdistades väljaannet vaenu õhutamises juutide, vähemusrahvuste ja parlamentaarse demokraatia vastu.
Terviseamet: Eestis kahtlustatakse üle 31 aasta taas koolerasse nakatumist
Terviseameti nakkushaiguste laboris on analüüsimisel proov lapselt, kellel esmane testimine tuvastas koolera.
Keenias tegutsenud kahtlustatav sarimõrvar tunnistas üles 42 naise tapmise
Keenia politsei teatas, et kahtlustatav sarimõrvar tunnistas üles 42 naise mõrva viimase kahe aasta jooksul. Šokeeriv juhtum on kutsunud riigis esile üleskutseid tugevdada meetmeid soolise vägivalla vastu võitlemiseks.
FOTOD | Tallinnas takistas liiklust sõiduteel istunud purjus ja karjuv kirvega mees
Politsei sai täna kell 13.41 teate, et Tallinnas Vana-Rannamõisa teel on joobes 45-aastane mees, kes istub, kirves käes, tooliga keset sõiduteed, karjub ja takistab liiklust.
Ajuteadlane Jaan Aru ja kirjanik Tõnu Õnnepalu kirjutasid libreto Leigo Järvemuusika suurlavastusele „Aju“
Leigo Järvemuusika toob 25. sünnipäeva puhul 10. augustil publiku ette Tartu Ülikooli aju- ja arvutiteadlase Jaan Aru, kirjaniku Tõnu Õnnepalu, heliloojate Timo Steineri, Sander Mölderi ja koreograafi Teet Kase koostöös sündiva balleti „Aju“. Leigo Järvemuusika 2024 kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.
Sisuturundus
FOTOD | Festival Aigu Om toob Võrumaale metsapraktikud ja muusikud tõusva päikese maalt
15.–21. juuli toimub Võrumaal muusika-, metsa- ja sõnasündmus Aigu Om, mis on Tartu 2024 kultuuripealinna tuules korraliku hoo sisse saanud, tuues kokku külastajaid ja esinejaid Jaapanist Prantsusmaani.
ÜLEVAADE | Kaja Kallas on hoolimata skandaalidest ja ulatuslikest kriisidest jäänud silma tugeva välispoliitilise käilakujuna
Politoloog Tõnis Leht asetab Kaja Kallase samale skaalale president Lennart Meri ja Toomas Hendrik Ilvesega. „Ta on neist isegi kraadi võrra nähtavam, kuuldavam ja mõjukam olnud,“ märgib Leht.
Põhja-Korea hoiatas Lõuna-Koread Kimi režiimi vastaste lendlehtede levitamise eest
Põhja-Korea väitel saadavad lõunanaabrid üle piiri Pyongyangi-vastaseid lendlehti. Riigi liidri õde hoiatas sammule järgnevate tagajärgede eest.
Ühendkuningriik suurendab relvajõude. Endine NATO juht hoiatas Hiina hädaohu eest
Endise NATO peasekretäri George Robertsoni sõnul seisab riik silmitsi „ohtliku nelikuga,“ mis koosneb Hiinast, Iraanist, Põhja-Koreast ja Venemaast.
ÜLEVAADE | „Mind ei huvita, mis Ukrainaga juhtub.“ Trumpi asepresidendiks valitud Vance’il on vastuolulisi seisukohti
Donald Trump valis oma asepresidendikandidaadiks J. D. Vance’i – Trumpi endise terava kriitiku, kellest sai aga paari aastaga tema poliitika äge eestkõneleja. Vance’i seisukohad teevad murelikuks demokraate, aga ka kõiki Euroopa riike, kes muretsevad, mis saab Washingtoni Euroopa julgeolekusse panustamisest.
VIDEO JA FOTO | Tallinnas diivan-sõidukiga ringi rallinud mehed võeti rajalt maha
Möödunud nädalavahetusel sõitsid kaks meest Tallinna kesklinnas ringi omaenda meisterdatud diivan-sõidukiga. Sõiduk veeres aga piisavalt aeglaselt, et leiutajad sellega tiirutamise eest karistada ei saanud.
FOTOD | Trumpi tulistamine läbi fotograaf Evan Vucci kaamera. Mis tagab meeldejääva kaadri?
Endise presidendi Donald Trumpi tulistamine jäi väga ehedalt kaamerasse. Kuidas õnnestus AP fotograafil Evan Vuccil tabada kunstiliselt ideaalne kaader? Oma vahetuid emotsioone on jaganud ka The Timesi fotograaf Doug Millis, kellel õnnestus pildile saada Trumpi riivanud kuul.
Europarlamendi tagasivalitud spiiker lubas, et Venemaa agressioon jääb tema põhiteemade hulka
Euroopa Parlament otsustas teisipäeval, et uue koosseisu spiikriks jääb parlamendi senine esimees, Malta konservatiiv Roberta Metsola.
Stoltenbergi sõnul ei oleks Poola sekkumine Ukraina õhutõrjesse hea mõte
Poola kaalub Vene rakettide alla tulistamist. NATO peasekretär Jens Stoltenberg teatas, et NATO ei tohi saada Vene-Ukraina konflikti osaliseks.
Mere puiestee pussitamise taust: veretöö rullus lahti lähedaste silme all. Ründaja ja ohver olid joobes
Tallinnas Mere puiestee trammipeatuses lõi üks mees teist noaga. Ohvri õde kirjutas hiljem sotsiaalmeedias, et kõik algas sellest, kui vend ise konfliktile vahele läks. Nii polnud, jääb kõlama politsei jutust.
Prantsusmaal pussitati terrorivastase üksuse sõdurit
Esmaspäeva hommikul pussitati Pariisis metroojaama juures Prantsusmaa anti-terrorismi üksuse sõdurit.
VIDEO | Biden kaitses teleintervjuus oma vaimset võimekust ja lubas, et uusi äpardusi ei tule
Releintervjuus NBC-le kommenteeris Biden kriitikat tema vaimse võimekuse üle ja kinnitas oma otsustavust presidendivalimiste kampaanias edasi püsida.
Margus Tsahkna: Euroopa Liit on marus, Ungari hääleõigus võidakse peatada
Välisminister Margus Tsahkna ütles teisipäeval „Vikerhommikus“, et Euroopa Liidu riikide seas küpseb plaan mitte minna Ungari eesistumise ajal toimuvatele mitteametlikele ministrite tasemel kohtumistele ja kaalutakse ka Ungari hääleõiguse peatamist.
VIDEO | Michal võrdleb end katkise grammofoniga. Miks on ministrikohtade jaotus suur müsteerium?
Kristen Michal kohtus täna hommikul Kadriorus riigipea Alar Karisega ning sai suunise valitsus moodustada. Peatne peaminister muljetas Delfile, mis seis on koalitsioonikõnelustega.
Zelenskõi sõnul võiks järgmisel rahukonverentsil osaleda ka Venemaa
Värske küsitluse järgi toetab suur osa ukrainlasi Venemaaga rahukõneluste alustamist, ent enamik seab samal ajal tingimuseks Vene vägede lahkumise kõigilt või osalt okupeeritud aladelt. Territooriumi loovutamist peaaegu ei toetata.
Elon Musk lubab annetada Trumpi kampaaniafondile iga kuu 45 miljonit dollarit
Miljardär Elon Musk kavatseb valimiste lõpuni annetada iga kuu Trumpi kampaaniafondile 45 miljonit dollarit, teatas Tesla ja SpaceX-i asutaja.