Ärileht
Kõik audioartiklid
Panga statistika: kõige enam liisingutaotlusi esitatakse reedeti. Kiirelt tegutsedes on auto ka enne nädalavahetust käes
Kas sina mäletad, mis päeval ja kellajal esitasid taotluse oma auto liisimiseks? Coop Panga liisingujuht Martin Ilves tegi ülevaate nädalapäevadest ja kellaaegadest, mil eestimaalased kõige agaramalt liisingutaotlusi esitavad.
Lightyear astus sammu edasi, et Balti börsi aktsiad jõuaksid kauplemisplatvormile
Nasdaq Tallinna juhatus kiitis täna heaks Lightyear Europe AS taotluse saada Nasdaq Balti börsi liikmeks. Lightyear saab börsiliikmeks esmaspäeval 17. juunil.
Pank annab nõu: millega arvestada renoveerimist vajava kodu ostmisel?
Koduostja üks oluline otsustuskoht on valik, millises seisukorras elamine ostetakse. Kuigi renoveerimist vajav kodu võib paista esmapilgul soodsam, siis selles, kas renoveerimisele kuluv raha, aeg ja energia kokkuvõttes ära tasub, aitas selgusele jõuda Luminori Baltikumi eraisikute panganduse juht Tanel Rebane.
KUULA | Väikeinvestorid võitlevad oma õiguste eest nii Eestis kui Ameerika Ühendriikides
Väikeinvestorite võitlused kerkisid läinud nädala jooksul üles nii kodumaal Huum OÜ müügi puhul kui ka USA turul seoses Elon Muski boonuspaketiga.
Infortar otsustas ravimite hulgifirma maha müüa
Suurkontsern Infortar teatas, et sõlmis täna lepingu, et võõrandada oma osalus ravimifirmas Farmatar OÜ.
ÜLEVAADE | Kuus valdkonda, mille oskuste järele on tööturul enim nõudlust
Samavõrd kiiresti, kui muutuvad ootused tööturule, muutuvad ka ootused töötajatele. Eksperdid jagavad juhtnööre, milliste oskuste õppimine aitab tööjõuturul konkurentsis püsida.
Swedbanki majanduskommentaar: praegust kümnendit jääme meenutama kui stagflatsiooni
Eesti majandus on langenud üheksa kvartalit järjest. Samas, kui 2008. aasta majanduskriisis kukkus majandus nelja kvartaliga üle 15%, siis praegu on langus püsivhindades olnud 6%, nominaalselt on SKP aga oluliselt kasvanud. Käimasolev majanduskriis on seega varasemaga võrreldes pigem vaikne libisemine ja paigalseis.
Kinnisvarabüroo: koduostja on taas kuningas
Koduostja on kinnisvaraturul üle mitme aasta jälle kuningas, sest pakkumisi on palju ja laenutingimusi on soodsamaks muudetud, kirjutab RE Kinnisvara elamispindade tiimijuht Kristin Kongi.
Kristjan Maruste: ainult aeg näitab, kas Ampler Bikesi saadab edu
Ellujäämise nimel võitlev Ampler Bikes on suutnud kulusid vähendada, kuid nulli jõudmiseks müüakse rattaid liiga vähe. Uus fookus on müügi suurendamisel, kirjutas Funderbeami platvormil Ampler Bikesi juhatuse liige Kristjan Maruste.
Uuring: peamise sissetulekuallika kaotuse korral ei peaks ligi viiendik peresid vastu isegi kuu aega
Aasta esimeses kvartalis tõusis töötuse määr 7,8 protsendi peale, mis tähendab ligi 20 000 töötut inimest rohkem kui aasta varem. Citadele panga küsitluse järgi pole paljudel leibkondadel piisavalt sääste ning pere peamise ülalpidaja sissetuleku kaotuse korral suudaks viiendik perekondadest vastu pidada vähem kui kuu aega.
Swedbank: tööstussektori kasvu pärsib kvalifitseeritud tööjõu nappus
Swedbanki 2024. aasta tööstusuuringust selgus, et kuigi tööturul muutub töötajate leidmine üldiselt lihtsamaks, on siinsete ettevõtete suurim mure jätkuvalt kvalifitseeritud spetsialistide puudus. Nende järelkasvu aitaks soodustada senisest oluliselt atraktiivsemad praktikavõimalused ja just noortele suunatud väärtuspakkumised.
Statistikaamet: busside ja rongidega sõideti esimeses kvartalis mullusest enam
Statistikaameti andmetel kasutas 2024. aasta esimeses kvartalis Eesti ettevõtete pakutud maismaatransporti 49,5 miljonit sõitjat, mis on 12% enam kui eelmise aasta samas kvartalis. Busse kasutas 39,9 miljonit ja ronge 1,9 miljonit sõitjat. Bussidega tehti 19% ja rongidega 6% enam sõite kui eelmise aasta esimeses kvartalis.
Eesti Pank prognoosib majanduse pööret kasvule teisel poolaastal
Eesti Panga värske majandusprognoosi kohaselt näeme selle aasta teises pooles majanduse taaselavnemist.
FOTOD | Volta kvartali ajaloolise peahoone rekonstrueerimine on jõudnud sarikateni
Kolmapäeval pidas kinnisvaraarendaja Endover Volta kvartalis sarikapidu, et tähistada 1899. aastast pärineva ajaloolise Volta tehase peahoone rekonstrueerimise olulist verstaposti – hoone katus on saanud uued sarikad ning alustatud on siseviimistlustöödega.
Rõngu pagar ehitatakse järgmine aasta märkimisväärselt suuremaks
Pagari- ja kondiitritooteid valmistav Rõngu Pagar laiendab tootmist, käivitab täielikult robotiseeritud küpsiste tootmisliini ja tunnelahju ning nii on magusasõpradel lootust uudistele. Tänane ligi 1300-ruutmeetrine tootmishoone saab 2145-ruutmeetrise juurdeehituse ning remondihall renoveeritakse. Projekteerija ja ehituse peatöövõtja on Mapri Ehitus.
Tallinna linn on otsustanud: Hipodroomi ristmiku lahendus jääb muutmata
Tallinna linnavalitsus otsustas jätkata Hipodroomi ristimiku arendamist praeguseks valmis projekteeritud lahenduse järgi, sest see arvestab kõigi inimestega, sõltumata liikumisviisist ning on piisava läbilaskevõimega. Linn toetab seega arendajat projekti kiirel elluviimisel.
VIDEO ja FOTOD | Elroni uus rong jõudis Pääsküla depoosse
Neljapäeval, 13. juunil jõudis Elroni Tallinnas asuvasse Pääsküla depoosse uus reisirong Škoda EMU 21Ev. Juulikuus algavad rongi tüübitestid Eesti raudteedel.
Eesti Panga president Madis Müller: oleme hinnastabiilsuse eesmärgile lähemal
Euroala ja Eesti kiire hinnatõus on taltunud tänu energiahindade langusele, aga ka keskpanga karmistunud rahapoliitikale. See on majandusele kibe, kuid vajalik ravim, rääkis Eesti Panga president Madis Müller riigikogus Eesti Panga 2023. aasta tegevusest ülevaadet andes.
Elon Muski sõnul kiideti tema kümnetesse miljarditesse küündiv boonuspakett aktsionäride poolt heaks
Tesla juhi Elon Muski sõnul hääletasid ettevõtte aktsionärid suure häälteenamusega tema massiivse 52 miljardi euro suuruse boonuspaketi poolt, vahendab Bloomberg.
Fermi Energia jätkab Eestisse tuumajaama rajamise planeerimistöid
Eile, 12. juunil otsustas Riigikogu, et toetab tuumaenergia Eestis kasutuselevõtmist. Riigikogu otsuse aluseks on Vabariigi Valitsuse Tuumaenerga Töörühma töö, mida pea kõigi ministeeriumite esindajad on teinud alates 2020. aasta novembrist ning selle töörühma eelmise aasta lõpus avaldatud lõppraport, mille kohaselt on Eestis tuumaenergia kasutuselevõtt ja väikereaktoriga tuumajaama rajamine võimalik.
Turiste kosmose servale lennutanud ettevõte oli sunnitud oma sendiaktsiate hinda tõstma
Richard Bransonile kuuluv kosmoseturismiettevõte Virgin Galactic teatas kolmapäeval 1/20 tagurpidi splitist, mille peale kukkusid ettevõtte aktsiad kohati ligi 19%, vahendab Reuters.
Üürnik tekitas korteris vaid paari kuuga 1700-eurose kahju. Mida teha pidutseva üürnikuga?
Üürikorteris pidusid korraldav ja naabrite öörahu rikkuv üürnik on ilmselt iga üürileandja suurim õudusunenägu. Paraku sai see reaalsuseks üürileandja Tarmo* jaoks, kelle üürnik suutis talle vaid paari kuuga 1700 euro eest kahju tekitada.
Kuidas vältida investeerimispettuse ohvriks langemist?
Viimasel ajal on õigusabiplatvormi HUGO.legal poole üha enam pöördunud inimesed, kes on langenud investeerimispettuste ohvriks. Investeerimispettuste ohtu tihti alahinnatakse, kuid selle ohvriks langemisel on kahjud tavaliselt suured ning raha tagasisaamise võimalused nigelad. Seetõttu on väga oluline roll ennetamisel.
Eesti Energia otsis 50 000 euroga lahendust kulukale energiaturu probleemile
Masinõppe ja andmeteaduse kiire arengu tõttu otsustas Eesti Energia traditsioonilise IT-arendusettevõttega koostöö tegemise asemel käivitada konkursi ülemaailmsel andmeteaduse kogukonnaplatvormil Kaggle.
Finantsinspektsiooni juht: Eestil on vaja finantsombudsmani, kes aitaks tarbijat vaidluses pangaga
Eesti pangandusel ja finantsturul tervikuna läks 2023. aastal paremini kui kunagi varem, ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler asutuse 2023. aasta tegevusest Riigikogule ülevaadet andes. Kuid ilusa pildi taga olevad riskid teevad tema sõnul Finantsinspektsioonile muret.
Moskva börsil peatati dollarites ja eurodes kauplemine, mis tõi pankade ette järjekorrad
USA teatas eile uutest sanktsioonidest, mille kohaselt keelati Moskva börsil dollarite ja eurodega kauplemine, vahendavad BBC ja Reuters.
Wise’i prognoos pani aktsia tugevalt langema
Täna nii kasvanud käibest kui kasumist teatanud Wise’i aktsia langes sellegipoolest Londoni börsil ligi 20%, mille taga võib näha ettevõtte senisest aeglasemat kasvuprognoosi.
Kinnisvaraarendaja Hepsor võttis Lätis ärimaja ehitamiseks laenu 9 miljonit eurot
Laenulepingu sõlmisid kolmapäeval Hepsori tütarettevõte Hepsor U34 SIA ning Bigbanki Läti filiaal.
Föderaalreserv prognoosib, et hinnatõus leebub oodatust aeglasemalt
Kui märtsis prognoosisid USA föderaalreservi liikmed, et tänavu aeglustub hinnatõus 2,4%-ni, siis nüüd oodatakse, et inflatsioon on sel aastal 2,6%.
Eesti suurim digitaalse välimeedia ettevõte vahetab nime
Ekspress Gruppi kuuluv Eesti suurim digitaalse välimeedia ettevõte Linna Ekraanid vahetab nime.
VIDEO | Madis Müller riigikogus: intressimäärad peavad veel mõneks ajaks jääma keskmisest kõrgemale
Neljapäeval, 13. juunil annavad riigikogu ees oma eelmise aasta tegevusest ülevaate Eesti Panga president Madis Müller ja finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler. Kell 10 algavat riigikogu istungit näeb otsepildi vahendusel Delfis.
Laupmaa tagastas toeta.me annetusrahast 45 000 eurot
Annetusportaali toeta.me eestvedaja Henri Laupmaa tagastas teisipäeval 45 000 eurot Ukraina abistamiseks kogutud rahast. 225 000 eurost on tal tagasi maksmata veel 36 000 eurot, vahendab ERR.
Investor Tarvo Vaarmetsa soovitus on lihtne: ära ole vaene!
„Klapid peas, finantsvabadust taga ajades on omad ohud, näiteks ületöötamine. Sealhulgas võivad ilmneda ka tervise- ja suhteprobleemid, sest tegeletakse ainult raha teenimisega,“ tõdeb investor Tarvo Vaarmets.
Rail Balticu Eesti haru juht: jätkame ehitust võimalikult suure hooga
Kuigi Rail Balticu rahastuse kohal hõljuvad tumedad pilved, ütleb Rail Balticu Eesti haru juht Anvar Salomets, et ehitamist tuleb jätkata võimalikult kiires tempos.
Pärnu unevabrik pöörab äri ümber. Ettevõte keskendub jaekaupluste rajamisele
Euroopa suuremate unetarvikute tootjate hulka kuuluv Wendre on kriisiaastatest üle saanud ja tegeleb nüüd suurfirmadele private label patjade, tekkide ja madratsite tootmise kõrval ka oma kaubamärkide väljaarendamise ning oma jaekaupluste võrgu loomisega. Keti esimene kauplus avatakse Tallinnas Järve Keskuses lähinädalail.
KAASUS EESTIST | Isa müüs alaealisele lapsele mõeldud kinnisvara maha. Kellele kuulub saadud raha?
Delfi Ärilehe värske rubriik Õigus toob lugejate ette muuhulgas reaalelu kaasuseid, millega on pöördutud tasuta õigusabiteenuse poole. Mida teha, kui peaksid pärima korteri, aga enne täisealiseks saamist müüb isa selle maha?
Euroopa Komisjon ähvardab kehtestada Hiina elektriautodele täiendava tollimaksu
Euroopa Komisjon teatas täna, et soovib kehtestada Hiina elektrisõidukite tootjatele täiendavad tollimaksud, kuna Hiina autofirmad saavad kasu ebaõiglastest riigitoetustest.
Saaga jätkub. USA süüdistab kahte Eesti kodanikku tuhandetelt ameeriklastelt üle 500 miljoni dollari väljapetmises
USA justiitsministeerium jätkab juhtumiga, kus süüdistatakse kaht Eesti meest keerulise krüptokaevandamisskeemi loomises, millega peteti tuhandetelt USA investoritelt välja 550 miljonit dollarit, vahendab ajakiri Fortune.
Ekspert Rail Balticu börsimõttest: praeguses faasis paistab projekti erarahastus keeruline
Eksperdid näevad, et rahandusministri mõte kaasata börsilt raha Rail Balticu elluviimiseks oleks eelkõige teostatav läbi laenuinstrumendi.
KUULA | Eesti teadlase idufirma toodetel on sadade miljonite eest huvilisi. Järjekorras on ka NATO riigid
Üks võimalik tulevikukütus päikese- ja tuuleenergia kõrval on vesinik, mida on pakutud nii autode, rongide, laevade kui lennukite jaoks, kuid erinevate praktiliste probleemide tõttu pole sellest asja saanud. Eesti juurtega idufirma proovib vesinikku rakendada hoopis kitsamal moel ning on seni olnud sellega üle ootuste edukas.
Eesti kinnisvaraarendaja Estera rajab Riia kesklinna 100 miljonit eurot maksva uue elamukvartali
Estera soetas 2022. aastal Urmas Sõõrumaalt Riia kesklinnas üle 20 000 ruutmeetri suuruse maatüki, kuhu rajatakse kaasaegne elamukvartal. Arendaja investeerib üle 100 miljoni euro, et ehitada kunagise lammutatud jäähokiareeni asemele 800 uut korterit. Rahvusvahelise arhitektuurikonkursiga soovitakse kaasata parimate lahenduste leidmiseks ka Eesti arhitekte.
Võrguteenuse osakaal elektri hinnas kasvab. Vaja on uut hinnakujundust
Elektri mikrotootmise ja aktiivsete tarbijate arvu suurenemine elektrivõrgus eeldab jaotusvõrgu arendamist, mis nõuab ka suuremaid kulutusi, mida praegused võrgutasud ei kata, jäi kõlama tänasel Arenguseire Keskuse energiakonverentsil „Kuidas muutub tarbijate roll elektrisüsteemis?“.
„Oleme mõnevõrra ettevaatlikud.“ Pärnumaa ettevõte teatas igaks juhuks koondamisest
Eesti mööbliosade tootjate käibeedetabeli tippu kuuluv Pärnumaa ettevõte on teavitanud töötukassat 17 töötaja koondamisest. Küll aga märgib ettevõtte tegevjuht, et reaalse koondamiseni ei pruugita jõuda.
Uus Baltikumi investeerimisfond otsib kasvuettevõtteid, kuhu paigutada 50 miljonit eurot
Fondivalitseja Raft Capital Management kaasas 50 miljonit eurot ning käivitas Raft Capital Baltic Equity Fundi, mis investeerib Baltikumi kasvuettevõtetesse. Jätkuinvesteeringute tegemiseks vaadatakse tulevikus ka Põhjamaade ja Poola poole.
VIDEO | Michal: Rail Balticut võiks rahastada samamoodi nagu Prantsusmaa metrood
Kliimaminister Kristen Michal (Reformierakond) ütles Ärilehele, et Rail Baltic ei jää vaatamata kallinemisele ehitamata ning rahastusmudeli valimisel võiks suunata pilgu Prantsusmaale.
Programmeerimiskool kood/Jõhvi mudel laieneb Soome
Kolm aastat tagasi käivitatud programmeerimiskool kood/Jõhvi laieneb oma uuendusliku koolimudeliga Soome. Uus kool nimega kood/Sisu avati Kesk-Soomes Kuopios märtsis, kui vastu võeti esimesed 150 õppijat.
GRAAFIK | Kui palju tõi EKRE-st lahkunud Jaak Madison erakonda raha võrreldes Martin Helmega?
Kuigi EKRE juhtliikmed on heitnud erakonnast lahkunud Jaak Madisonile korduvalt ette, et ta pole erakonda piisavalt raha toonud, on ainuke europarlamenti saanud erakonna liige annetanud viimase kümne aasta jooksul EKRE-le rohkem kui selle juht Martin Helme.
Majandusaasta aruanne tegemata? Korduvad trahvid võivad osutuda kustutamisest ebamugavamaks
Eelmisel aastal esitas majandusaasta aruande tähtaegselt ainult 56% kohustatud ühingutest ja selle tulemusena on praeguseks äriregistrist kustutatud üle 25 000 ühingu.
Ministrid Rail Balticu kriitikast: meie tublidus otsa ei saa. Lisaraha võiks saada börsilt
Tänasel president Alar Karise poolt kokku kutsutud pressikonverentsil rääkisid rahandusminister Mart Võrklaev ja kliimaminister Kristen Michal, milline on nende nägemus Rail Balticu seisust. Kolme Balti riigi riigikontrollide tehtud aruanne oli kriitiline ja mõtlemapanev (loe siit). Ministrite sõnul ehitus jätkub ning ühe rahastusvariandina võiks Rail Balticut rajava ettevõtte viia börsile.
Veebipood Kaup24 sulgeb kaubaväljastuspunktid ja koondab osa töötajaid
Veebipood Kaup24 teatas, et sulgeb kõik kaubaväljastuspunktid ja koondab osa töötajaid.