Reisijuht
Kõik audioartiklid
Rooma vaatamisväärsus oli poolsada aastat suletud, kuid nüüd avati taas
Palatiuse mäe tipus asuv Vana-Rooma keisririigi palee Domus Tiberiana avati neljapäeval taas turistidele, pärast seda, kui see 50 aasta eest suleti.
Turismirahvas valis välja aasta parimad teod. Aasta toote tiitli pälvis üllatav ehitis keset Otepää loodust
Täna õhtul Kuressaares Thule Kojas toimunud üle-eestilisel turismikonverentsil selgusid aasta parimad turismiteod. Parimaks turundusteoks valis turismikogukond piirkonnaajakirja Mo Saared väljaandmise ning parimaks turismitooteks Kivitalu helistuudio.
Reisija pettus Egiptuse pakettreisi majutuses, tarbijakaitse mõistis välja soovitust väiksema hüvitise
Reisija ostis Coral Travelilt pakettreisi Egiptusesse, kuid majutus ei vastanud kirjeldatule. Tarbijakaitse rahuldas reisija taotluse hüvitist saada osaliselt.
Maailmakuulus lennujaam muutub järgmisest aastast passivabaks
Reisimine läbi maailma ühe parima lennujaama muutub järgmisel aastal veelgi sujuvamaks.
Kuhu minna sügisel reisile? Need on Euroopa parimad sihtkohad värviliste sügislehtede nautimiseks
On jälle käes see aeg aastas, kus ööd muutuvad pikemaks, temperatuur langeb ja lehtpuud värvuvad sügistoonidesse. Kuhu minna sügisel reisile?
AirBaltic lisas järgmise suve plaani Tallinnast uue otselennu
Läti lennufirma AirBaltic lendab järgmisel suvel Tallinnast ka Bulgaariasse Burgasesse.
Lennuk pidi rõhuprobleemi tõttu õhus laskuma ligi 9 kilomeetri jagu
United Airlinesi lend oli sunnitud langema 8524 meetrit vaid kaheksa minuti jooksul, kuna lennukit tabas ulatuslik kabiinirõhuprobleem.
Sel suvel reisis saartele rekordiliselt palju inimesi. „Nii palju reisijaid pole kunagi varem olnud“
„2023. aasta suvel teenindas TS Laevad OÜ Saaremaa ja Hiiumaa parvlaevaliinidel kokku 1 039 497 reisijat ja 437 252 sõidukit. See on läbi aegade suurim reisijate arv.
Itaalias suri Como järve kukkumise tagajärjel Ameerikast pärit turist
Augusti lõpul leidis Itaalia Como järve ääres aset traagiline sündmus.
Kummaline. Ameeriklane hakkas New Yorgis pakkuma ekskursiooni, mis keskendub rottide vaatlemisele
New Yorgis elav ameeriklasest mees hakkas pakkuma eriskummalist ekskursiooni, mille käigus minnakse paikadesse, kus pesitsevad rotid.
Remont valmis: Tallinki laev Baltic Queen hakkab tänasest Tallinna-Stockholmi liinil sõitma tavagraafiku alusel
Tallink Grupi Tallinna-Stockholmi laevaliini teenindav laev Baltic Queen naaseb oma tavapärasele liinile ning jätkab opereerimist tavagraafiku alusel alates tänasest, 15. septembrist, 2023, peale laeva kahenädalast korralist hooldust BLRT Repair Yards’i laevaremonditehases Naantalis, Soomes.
Kümme soovitust, mida Prantsusmaal autot rentides silmas pidada
Prantsuse Riviera kuulsad rannad, rikas kultuuripärand ning maalilised mägiteed on teinud piirkonnast ühe populaarseima turismisihtkoha Euroopas. Kes Vahemere rannikut ise on külastanud, ilmselt nõustub, et parim on seda teha isikliku või renditud mootorsõidukiga - nii jääb igaühele endale vabadus valida sobiv reisiteekond ja avastamisväärt sihtkohad.
Lennuk saabus sihtkohta ilma reisijate pagasita. „Puhkus on täielikult rikutud“
Reisijad ootasid üle kahe tunni Hispaania Bilbao Lennujaamas enda pagasit, mida lõpuks ei tulnudki.
Jaapani ikooniline mägi võitleb liiklusummikute, prügi ja reostusega
Külastajate arvu järsk kasv põhjustab Fuji mäel reostust ja tekitab probleeme ohutuses. Nüüd arutatakse ka sealse juurdepääsu piiramist.
Üle 200 reisijaga kruiisilaev on mitmendat päeva Gröönimaal lõksus
206 reisijaga Norra kruiisilaev Ocean Explorer on alates esmaspäevast lõksus Gröönimaal. Päästelaev peaks sündmuskohale jõudma eeldatavasti reedeks.
Firenze linn plaanib keelata novembrist turistidel Airbnb kasutamise
Firenze linn teatas, et plaanib keelata kinnisvara lühiajalise üürimise, nagu näiteks Airbnb.
FOTOD | Amalfi restoranis räägiti Napoli köögi traditsioonidest ja näidati, kuidas õigesti pitsat valmistada
Eesti-Itaalia koostööprojekt Luminata tutvustab Eestis Itaalia kultuuri läbi erinevate kursuste, töötubade ja veebiajakirja ning aitab Itaaliasse reisinud eestimaalastel täiendada reisiprogramme kohapealsete autentsete elamustega, kokanduskursustest väikefarmide ja veinimajade külastamiseni, lisaks pakutakse erinevaid kultuuriprogramme ning heaolupakette.
Reisijad said Tallinnas maandudes halva üllatuse: nende kohvrid olid kahtlase vedelikuga rikutud
Neljapäeva õhtul AirBalticu lennuga Riiast Tallinna saabunud reisijaid tabas halb üllatus – nende pagas oli määrdunud halvasti lõhnava vedelikuga.
Järgmisel aastal tuleb Veneetsia külastamiseks reis broneerida ja tasuda turismitasu
Veneetsiasse saabuvatel päevareisijatel tuleb peagi hakata maksma turismitasu ja külastus eelnevalt broneerida.
Mitu lennukit olid sunnitud Tallinnas maandumist ilmaolude tõttu edasi lükkama
Lennujaama esindaja kinnitab, et lennukid tegid Tallinna kohal mõned tiirud, ent on nüüdseks maandunud. Lennukite maandumist takistas udu.
Juuli oli Eesti hotellidele hea kuu. Külastajaid oli rohkem kui mullu
Statistikaameti andmetel peatus 2023. aasta juulis majutusettevõtetes üle 481 000 turisti, mis on 1 protsendi võrra rohkem kui aasta varem samas kuus ning 43 protsenti rohkem kui käesoleva aasta juunis. Mulluse juuliga võrreldes oli majutusettevõtetes rohkem välis- ja vähem siseturiste.
Vilnius keelas ära populaarse ilutulestikufestivali: peame mõtlema ka Ukraina põgenike vaimsele tervisele
Vilniuse linnavalitsus otsustas ilutulestikufestivalile Vilnius Fejerija toimumisluba mitte anda, tuues põhjuseks õhu- ja mürasaaste ning Ukraina sõjapõgenike vaimse tervise, vahendab Leedu rahvusringhääling.
Tervise Paradiisis karmile õnnetusele järgnenud suhtlus jättis kannatanu nõutuks
Lavastaja Gerda Kordemets jagas ühismeedias kirjeldust juulis Tervise Paradiisis toimunud vahejuhtumist, kus tema sõbrannalt pärast karmi õnnetust kiirabist spaasse naastes esimese asjana maksmata arve tasumist nõuti. Spaa-hotelli sõnul on kirjelduses liialdusi ning vahetult pärast õnnetust käitus personal nende hinnangul toetavalt.
Streigid pole lõppenud. Vaata, kus võib sügisel reisides probleeme ette tulla
Euroopa transpordisektori töötajad on jätkuvalt rahulolematud ja jätkavad streikimist ka sügisel, vahendab EuroNews.
Kuhu minna? Vaata, mis üritused sel nädalavahetusel toimuvad
Sel nädalavahetusel saab minna sportima, laadale, matkale ja lahedatele näitustele. Vaata, mis üritused täpsemalt tulemas on, ja vali oma lemmikud välja.
Air Balticu juht: oleme Eesti lennunduse oluline osa, kuid Eesti toetuseta
Eesti turg on Air Balticule oluline, kuid lennufirma juhi Martin Gaussi sõnul tegutsetakse siin ärilistel eesmärkidel. Pandeemia ajal aga valiti hoolikalt sihtkohti, kuhu lennata.
Turistid on taskuvarastele kerge saak. Vaata, kus Euroopas on oht oma asjadest ilma jääda kõige suurem
Turistid on taskuvarastele sageli kerge saak, kuna kaotavad vaatamisväärsusi uurides tähelepanu. Kus on aga eriti suur oht langeda pikanäpumehe ohvriks?
Seiklused rohelises Hispaanias: miks külastada Baskimaad?
Biskaia lahe alumises ääres asub piirkond, mis on maailmale tuntud kui Baskimaa. Piirkonna eriline kultuur, täiesti iseomane keel ja – mis ehk kõige tähtsam – asetsemine maailma gastronoomses tipus, muudavad Baskimaa kohaks, mida peaks iga toidust ning veinist lugu pidav inimene regulaarselt külastama. Roheliseks Hispaaniaks kutsutakse piirkonda mägede loodusliku lopsakuse tõttu.
5000 eurot maksma läinud foto: saksa turist kahjustas kuulsat Neptuni purskkaevu
Itaalia politsei teatel kahjustas saksa turist ajaloolist Neptuni purskkaevu, kui ronis selle peale, et pilti teha, vahendab EuroNews.
Kolmetunnine lend muutus 11-tunniseks. Reisijad ei jõudnudki sihtkohta
Esmaspäeval Manilast Fukuokasse suunduv Cebu Pacifir Airi kolm tundi kestma pidav lend kujunes lõpuks 11-tunniseks. Lennuk maandus teises linnas.
Kreeka meremees lükkas hilineva reisija vette. Teda süüdistatakse tahtlikus tapmises
Kreeka prokurör esitas kolmapäeval kriminaalsüüdistuse parvlaeva kaptenile ja kolmele meeskonnaliikmele. Nimelt lükkas üks meeskonnaliige hilineva reisija vette, nii et reisija uppus, vahendab AP.
Tarbijakaitse annab nõu: kuidas vältida majutuse broneerimisel ootamatusi?
Jahedamad ilmad kodumaal meelitavad suvepuhkust välisriikides pikendama. Omal käel majutuskoha broneerinud reisijad teevad aga tihti rutakaid ostuotsuseid, tutvumata eelnevalt majutusele kehtivate tingimustega. Seda, kuidas probleeme ennetada, tutvustab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) EL-i tarbija nõustamiskeskuse valdkonna juht Heldin Malmet.
Aasta rekord: augustis läbis ühel nädalal Tallinna lennujaama üle 65 000 reisija
Augustis läbis Tallinna lennujaama 284 600 reisijat, mis on eelmise aastaga võrreldes 0,8% vähem, samas löödi augustis, aasta 34. nädalal selle aasta reisijate rekord – 66 679 reisijat nädalas. Alates aasta algusest on lennujaama läbinud 1,96 miljonit reisijat, mida on 10% ehk 184 000 reisijat rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.
Leedu suuruselt teine linn valmistub muutuseks: vanalinna sisenemiseks tuleb peagi hakata maksma
Kui auto siseneb Kaunase vanalinna, skaneerib videosüsteem numbrimärki, hindab saastetaset, valmimisaastat ja kasutatud kütuseliiki. Fikseerib tsoonis viibitud aja ning arvutab tasu. Reform jõustuks juba uuel aastal.
Löök Eesti turismile: elukallidus ja ebakindlus viib meilt olulised turistid
Sakslased pelgavad sõja pärast jätkuvalt Leetu reisimist. Eesti turismi pidurdab aga elukallidus.
FOTOD | Riia on üllatusi täis: vaata, mida kõike siit leida võib
Augustikuine Riia lausa nõudis külastamist – see ka paljudele eestlastele juba kodune linn tähistas lõikuskuul oma 822. sünnipäeva, mille raames toimus palju üritusi. Need olid suurepärased, kuid me ei piirdunud ainult nendega – Läti pealinnas on alati nii palju vaadata, et isu ei saagi täis.
Tallink taasavab Tallinn-Helsingi kruiisi. Laev Victoria I alustab oktoobris
Tallink Grupp taasavab menuka kruiisi Tallinna-Helsingi liinil. Reisijaid hakatakse teenindama Victoria I laevaga.
Otseteed otsinud töötajad kahjustasid Hiina müüri
Osa Hiina müürist sai tõsiselt kahjustada, kuna ehitustöölised kaevasid sellest ekskavaatoriga läbi.
Varjatud tasud on kallimad kui lennupilet ise. Kes kasutab skeemi enim ja kuidas seda vältida?
Lennureisijad võivad teinekord maksta lisatasude eest isegi rohkem kui oma lennupiletite eest.
Sisuturundus
Ära maga maha! Selle sügise kolm parimat spaapakkumist
Nagu targad teavad rääkida, on edu aluseks korralik puhkus. Sel sügisel saad puhata eriti mõnusalt, sest oleme kõige paremad spaapakkumised mugavalt ühte kohta koondanud.
Eesti pere kulutab pakettreisile rohkem kui aasta tagasi. Luksuse eest ollakse valmis juurde maksma
Tez Touri selle suve andmete järgi kulutas Eesti pere puhkusele 12% rohkem, olles üldiselt samal tasemel kui Läti ja Leedu pere.
„Nad olid purjus ja käitusid sündsusetult.“ Türgi hotell trahvis vene turiste 200 euroga
Vene turistid on pahased, kuna Türgi hotell määras neile 200 euro suuruse trahvi. Hotelli omaniku sõnul kahjustasid turistid hotelli vara, turistid aga väidavad, et nad olid ohvrid, kirjutab Obozrevatel.
FOTOD | Õhtusöögiks trühvlid? Miks mitte!
Lihtne on teha endale õhtusöögiks makarone juustuga või praekartuleid, aga saab ka paremini. Üks võimalus on minna mitmekäigulisele trühvliõhtusöögile, mida meie ühel ilusal õhtul just tegimegi.
Tänane mandri ja Ruhnu vaheline reis on tühistatud. „See on nii reisijate kui laeva ohutuse tagamiseks“
Täna Pärnust Ruhnu saarele väljuma pidav laev on tühistatud kehvade ilmastikuolude tõttu.
Prantsuse turist arreteeriti, kuna ta varastas Sardiinia rannast üle 40 kilogrammi kive
Prantsuse turist arreteeriti, kui ta oli suundumas Sardiiniast parvlaevaga Nizzasse. Politsei leidis ta pagasist 41 kilogrammi kive, mis olid varastatud Sardiinia rannast.
Tallinnast väljunud lennuk pöördus tagasi mootorisse lennanud kajaka tõttu
Reedel kell seitse Tallinnast Tivatisse suundunud lend pöördus ootamatult tagasi lennujaama. Tallinlastest pealtnägijad kirjeldasid, kuidas lennuk tavatult kõvasti mürises.
Tallinna Lennujaama maandumised hilinesid tehnilise rikke tõttu. „Ohutus on prioriteet number üks“
Roomast Tallinna suundunud lend suunati Riia lennujaama ning ka teistel maandumistel esines lühiajalisi hilinemise.
Ryanairi tegevjuht: esmaspäeval aset leidnud lennuliikluse rike ei ole aktsepteeritav
Esmaspäeval tabas Suurbritannia lennuliiklust rike, mistõttu jäid ära tuhanded lennud. Ryanairi tegevjuhi Michael O'Leary sõnul oli see olukord lubamatu, kirjutab BBC.
Lennufirma kaotas maailma kõige aktiivsemas lennujaamas reisija koera
Paula Rodriguez elab praegu õudusunenäos pärast seda, kui lennujaama töötajad kaotasid tema koera Maia, kelle nad pidid viima Rodriguezi delta lennule Atlanta lennujaamas - mis on maailma kõige aktiivsem.
Just see lennujaam saab tulevikus maailma suurimaks
Dubai rahvusvaheline lennujaam võib aastaks 2050 mahutada kuni 250 miljonit reisijat, kirjutab Euronews.