Reisijuht
Reisijuht
Kõik audioartiklid
Edinburghi laevatehases vajus laev ümber. Viga sai mitukümmend inimest
Šoti kiirabi teatas, et laevatehases juhtunud õnnetuse tagajärjel viidi 15 inimest haiglasse, 10 inimesele anti abi kohapeal.
Iirimaa väliseestlased Ryanairi lennureiside peatamisest: lihtsam on minna üheskoos Lätti kui kutsuda vanavanemad siia
Iirimaal elavad eestlased tegid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile avaliku pöördumise, mis puudutab Ryanairi teadet lõpetada Dublin-Tallinn otselennud. Lendude kadumisega seisavad väliseestlased silmitsi mitme murekohaga.
Baltic Princessi laev seisab Turu sadamas kolmandat päeva. Täna õhtul väljub laev graafikujärgselt
Liinil Turu-Kapellskär sõitev Tallinki laev Baltic Princess on kolmandat päeva Turu sadamas kinni automaatika juhtimissüsteemis tuvastatud rikke tõttu.
Mitmetel lennufirmadel puudub 13. istmerida. Miks see nii on?
Kaks kuni viis protsenti elanikkonnast kogeb tõsist ärevust seoses lendamisega. Numbrit 13 seostatakse ebausuga, mistõttu puudub mitmetel lennufirmadel 13. istmerida.
Avaldati nimekiri maailma õnnelikuimatest riikidest. Soome on esikohal
Eile tähistati rahvusvahelist õnnelikkuse päeva. Maailma õnnelikkuse aruanne avaldas nimekirja maailma õnnelikuimatest riikidest.
Kaks India pilooti said lennukeelu pärast kokpitis ohtlikult asetatud joogitopsist tehtud foto avaldamist
India piloodid on uurimise all pärast foto avaldamist, kus on näha, kuidas nad joovad kokpitis kohvi ohutusnõudeid järgimata.
Baltic Princess jäi pühapäeval tehnilise probleemi tõttu Turu sadamasse kinni
Tallink Silja kinnitusel naaseb laev täna õhtul tavapärase sõiduplaani juurde.
Roomas asuva iidse mälestusmärgi külastamise eest tuleb peagi hakata maksma sissepääsutasu
Vastavalt Itaalia kultuuriministeeriumi ja kirikuametnike neljapäeval allkirjastatud kokkuleppele tuleb Pantheoni külastavatel turistidel hakata peagi maksma viie eurost sissepääsutasu.
Sisuturundus
Sisuturundus
Viis ootamatut paika suvepuhkuse veetmiseks
Kui mõelda reisimisest, meenuvad esmalt ilmselt sellised populaarsed sihtkohad nagu Pariis, Rooma, Türgi või Kreeta. Aga miks mitte külastada sel suvel mõnda uut paika ja avastada ehk mõni peidetud aare? Siit leiadki viis sihtkohta, mida peaksid sel suvel kindlasti külastama.
Sisuturundus
Sisuturundus
Treviso – ehe ja elav Itaalia linn
Miks lennata Trevisosse? Tõsise Itaalia-entusiastina vastaksin, et mis küsimus see selline on! Põhjuseid on palju, kust me alustame? Aga tõsisemalt rääkides – paljude jaoks on Treviso lennujaam muidugi eelkõige värav Veneetsiasse, ent see oleks väga lihtsustatud lähenemine. Treviso ise on ehe ja elav Itaalia linn ligi 84 000 elanikuga, mis ei püüa küll turistidele külje alla pugeda, ent kus jätkub avastamist küll ja veel. Erinevalt Veneetsiast ei sõltu see linn turismist – te ei leia siin kobaras turistipoode, täis erinevaid külmkapimagneteid ja muud kraami, vaid lihtsa Itaalia linna, kus kohalikud oma igapäevaseid asju ajavad.
Sisuturundus
Sisuturundus
Horvaatia – piltilus ja ehe
Horvaatia asub Balkani poolsaare loodeosas ning kontinentaalne kliima on mõõdukalt soe ja niiske. Kõige mõnusam on Aadria mere ääres vahemerelises kliimas, kus meri kuumadel suvekuudel õhku jahutab. Sisemaal võivad õhutemperatuurid mõnevõrra äärmuslikumad olla, karmidest miinuskraadidest talvel lämmatava leitsakuni suvel.
Sisuturundus
Sisuturundus
Kreeka – temasse armumiseks läheb kõigest silmapilk
„Kreeka avastamiseks kulub terve eluiga,“ kirjutas ameerika kirjanik Henry Miller, „temasse armumiseks läheb aga kõigest silmapilk.“ Täpsemini on lääne tsivilisatsiooni hälliks peetavat maad keeruline kirjeldada. Kreeka on täis ajalugu, kultuuri, fantastilisi randu, maailma imedega võrreldavaid vaatamisväärsusi ja inimesi, kelle külalislahkusega suudavad vähesed võistelda. Lisaks süüakse Kreekas toitu, mis on korraga nii tervislik kui ka maitsev, ning taolist kombinatsiooni pole teatavasti lihtne leida.
Kuulutati välja selle aasta parim lennujaam
Uuringufirma Skytrax kuulutas välja maailma parima lennujaama, milleks sai 12. korda Singapuri Changi lennujaam.
Sokotra päevikud, 2. osa: „Kas sa tead, et Aafrikas saab loodust ka autost näha?“
Matkajuht Marion Jõepera avastab mitme kuu jooksul maailma üht eraldatuimat saart: Jeemenis asuvat Sokotrat.
RING-i spaa: inimene lubab endale vähemalt kord kuus spaas lõõgastumist, kui ei saa lubada kallist välismaa reisi
Eelmise aasta oktoobris avas Õismäel uksed RING-i spaa ja spordikeskus. Energiahindade tõus ja palgasurve on mõjutanud ettevõtte kasumit, kuid säästurežiimile pole plaanis minna.
Kuhu minna? Vaata, mis üritused sel nädalavahetusel toimuvad.
Nädalavahetusel toimub mitmeid kontserte ja toredaid ühismatkasid. Muuseumid ootavad ka perepäevale ja töötubadesse. Vali oma lemmik ja naudi!
Uuring: Tallinna lennujaam on maailma lennujaamade võrdluses seitsmendal kohal
SKYTRAXi uuringu kohaselt on Tallinna lennujaam maailma lennujaamade võrdluses seitsmendal kohal .
Sajad lennud on tühistatud. Saksamaa lennujaamades jätkuvad streigid
Täna on seoses streikidega tühistati neljas Saksamaa lennujaamas sadu lende.
Turistid tahavad taas lõbutseda: Taani Tivoli käive kasvas üle 50 protsendi
Mullu leidsid taanlased ja turistid taas tee Kopenhaageni Tivolisse pärast aastaid kestnud koroonapandeemiat. Lõbustuspargi käive kasvas lausa 57 protsenti, vahendab dr.dk.
Bali saarel keelatakse turistidele mootorrataste rentimine
Uued eeskirjad, mis on osa antisotsiaalse käitumise vastu võitlemisest, on kehtestatud pärast mitmeid välismaalaste poolt toime pandud liiklusrikkumisi.
Indoneesia populaarseim saar on hädas seal ebaseaduslikult töötavate välismaalastega. „Nad ei austa meid!“
Bali elanikud on hädas saarel töötavate välismaalastega, peamiselt venelastega, kes on pagenud saarele ajateenistuse ja sõja laastava mõju eest koduriigi majandusele.
Noortel on taas võimalus tasuta reisipassiga Euroopat avastada
Alates 15. märtsist on Euroopa Liidu noortel DiscoverEU reisipassi abil võimalus avardada oma maailmapilti ning reisida rongiga Euroopas soovitud sihtkohtadesse. Kokku läheb jagamisele 35 000 reisipassi, millest 106 on mõeldud Eesti noortele.
Hiina avab pärast kolme aastat kestnud piiranguid taas piiri turistidele
Pärast kolme aastat kestnud piiripiiranguid avab Hiina oma piirid taas täielikult väliskülastajatele.
Vahemere pärl, mis on ideaalne mõnepäevaseks puhkuseks ja akude laadimiseks
Kui tuli teade, et Ryanair lõpetab märtsi lõpus mitmed otselennud Tallinnast, hakkasin hoidma lennupiletitel silma peal. Paar nädalat enne puhkuse algust oli edasi-tagasi lennupiletite hind Paphosele veidi alla 200 euro. Niimoodi me õega otsustasimegi, et just see on koht, kuhu pageda mõneks päevaks karge Eesti ilma eest.
Täna ei välju mitmetest Saksamaa lennujaamadest lende seoses töötajate streigiga
Berliini, Bremeni ja Hamburgi lennujaamadest ei välju täna ühtegi lendu Verdi ametiühingu korraldatud streigi tõttu.
Lennufirma tunnistas, et maksab töötajatele preemiat pagasitasu nõudmise eest
Pärast internetis levima hakanud intsidenti kinnitas Frontier Airlines, et maksab töötajatele preemiat, kui nad võtavad reisijatelt pardaleminekul tasu liiga suure pagasi eest.
Eesti pere matkaauto varastati Saksamaa reisil. Välja on pandud kopsakas vaevatasu
Eesti pere matkaauto varastati Saksamaa reisil kohaliku veekeskuse tasulisest parklast. Varasteni viiva info eest ja matkaauto tagasi saamisel on pere pannud välja vaevatasu 5000 eurot.
Sokotra päevikud, 1. osa: reis maailma ühele eraldatuimale saarele
Matkajuht Marion Jõepera avastab mitme kuu jooksul maailma üht eraldatuimat saart: Jeemenis asuvat Sokotrat.
Katkend raamatust ,,Minu Iraan'': saare külastus oli minu jaoks tõsine šokk
Verivärske Susanna Veevo raamat ,,Minu Iraan'' jutustab riigi omapärast ja elust, avades seda läbi jutustaja silmade. Järgnevalt avaldame raamatust katkendi.
MS Finlandia autotekil tekkis eile tulekahju, keegi vigastada ei saanud
Eile tekkis MS Finlandia autotekil tulekahju, mille laeva meeskond kiiresti kustutas.
15 maailma kõige ohtlikumat lennujaama
Isegi kõige kogenumad piloodid on sattunud hätta, kui nad üritavad selles nimekirjas olevatelt lennuväljadelt stardirajalt õhku tõusta. Selles nimekirjas on esitatud maailma kõige murettekitavamad lennujaamad, mille ohud ulatuvad liiga lühikestest lennuraja pikkustest kuni suurte ehituspuudujääkideni, kirjutab Investing.com.
FOTO | Elevandiga sõitmine lõhub rängalt looma keha – see on elevandi väga julm kohtlemine
Elevandid võivad olla tuntud oma suuruse ja tugevuse poolest, kuid turistid, kes nende seljas ratsutavad, teevad loomadele siiski suurt kahju, kirjutab CNN.
VIDEO | Vaata, kuidas airBalticu lennuk eile Riias maandumisrajalt välja libises
Eile libises airBalticu lennuk Riia lennujaamas maandumisrajalt kõrvale. Reisijuhi lugeja saatis lennukis viibinud reisija TikToki videod, kus on näha, kuidas lennuk maandus ja rajalt kõrvale kaldus.
Kuhu minna? Vaata, mis üritused sel nädalavahetusel toimuvad
Talv on tagasi ja lumehanged kerkivad, seega tuleb proovida ära kindlasti räätsadega matkamine või tõukekelgumatk. Lumehangedega on saabunud ka võrratu suusamatkade aeg. Aga vaatame üle kõik suuremad üritused, mis sel nädalavahetusel toimuvad.
Veebruar tõi suursaartele suure reisijate arvu kasvu
Võrreldes 2022. aasta veebruariga kasvas suursaartele reisijate arv lausa 18% ning ka sõidukite arv suurenes 7% võrra.
Reisija lennurajalt välja libisenud airBalticu lennukil: päästeautode rohkus tegi pisut ärevaks
Täna hommikul kirjutas Reisijuht, et airBalticu lennuk, mis oli teel Pariisist Riiga, libises maandumisrajalt välja. Reisijuhile jagas oma kogemust lennul viibinud lugeja.
Euroopat valdavad ekstreemsed ilmaolud: eesolev suvi tuleb eelmisest veelgi palavam
Eelmine suvi tõi kõikjal Euroopas kaasa kuumalaine, millelaadset polnud eurooplased näinud aastakümneid. Talvel on aga seis suusakuurortides kehv: lund ei ole ja temperatuurid on liiga kõrged. Ka tulev suvi ei paku temperatuurides leevendust, kirjutab Euronews.
Vaata, millistesse riikidesse eestlased koolivaheajal enim reisisid
Möödunud koolivaheaja populaarseimateks sihtkohtadeks osutusid Aafrikas asuv Egiptus ja Hispaania saar Tenerife.
Eesti turism paraneb. Soome turistide arv kolmekordistus aastaga
Statistikaameti andmetel peatus jaanuaris 2023 Eesti majutusettevõtetes üle 196 000 turisti, mis on 24% rohkem kui aasta varem samas kuus. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.
FOTO SÜNDMUSKOHALT | AirBalticu lennuk libises öösel Riia lennujaamas maandumisel rajalt välja
Riia lennujaamas toimus halbade ilmastikuolude tõttu Pariisist Riiga naasnud airBalticu lennukiga õnnetus, selgub lennujaama teatest Twitteris.
Reisikindlustus vormistati pärast haiguse algust. Kindlustaja keeldus hüvitamisest, kuid Tarbijakaitse andis kliendile õiguse
TTJA otsusega tuleb Ergo kindlustusel tasuda kliendile 836,43 eurot, kuna tervisliku seisundi tõttu ei olnud tal võimalik minna reisile.
Taiwan maksab turistidele riigi külastamise eest. Kuid mis tingimustel?
Taiwani turismibüroo andmetel on reisijate arv riigis langenud alla 900 000. Samas 2019. aastal oli neid rekordiliselt palju: 11,8 miljonit inimest.
Tallinna lennujaam kuulutati Euroopa parimaks
Tallinna lennujaam pälvis maineka rahvusvahelise lennujaamade auhinna: parim lennujaam 2022 kahe kuni viie miljoni reisijaga lennujaamade seas. Peale selle oli Tallinna lennujaam üks viiest maailma lennujaamast, mis sai auhinna pikaajalise hea töö eest.
Helsingi lennujaam pälvis uhke tiitli
Helsingi lennujaam pälvis 15-25 miljoni külastaja kategoorias parima Euroopa lennujaama tiitli.
VIDEO | Linnud tungisid lennuki mootorisse ja salong täitus suitsuga: ,,Keegi ei saanud hingata!''
USA lennufirma Southwest lend, mis oli teel Havanast Floridasse, pidi tegema Havanas hädamaandumise, sest linnud tungisid lennuki mootorisse, kirjutab CNN.
Kuulsad Veneetsia kanalid on veest tühjad
Veneetsia üks tunnusmärke on linna läbivad veekanalid, mis on madala veetaseme tõttu praegu peaaegu täiesti kuivad, kirjutab Euronews.
Euroopa Liidu riigid hakkavad järgmisel aastal turiste maksustama
Kauaoodatud ETIAS-i viisanõudest loobumise kava, mille kohaselt peavad kõik Euroopa Liitu mittekuuluvad passiomanikud saama riiki sisenemiseks reisieelse loa, pidi käivituma selle aasta novembriks. Nüüdseks on see edasi lükatud 2024. aastasse, kirjutab Travel Pulse.
Nunnumeeter põhjas! Türgi maavärina rususid koristada aidanud päästekoerad said nautida esmaklassilist transporti
Päästekoerad üle kogu maailma, sh Taist, Hiinast, Ungarist ja Kõrgõztanist tulid appi Türgi maavärinast põhjustatud rusude alt inimesi leidma. Koertele võimaldati tasuta lennukipiletid, kirjutab Travel + Leisure.
FOTOD | Vaata, millist fantastilist vaheldust meie pikale talvele võib pakkuda reis Egiptuse kuuma päikese alla
Eestlastele meeldib talvel Egiptuses käia - ja miks ka mitte, seal on hea soe, lennata on vaja ainult viis tundi ja kirss tordil on see, et ajavahe puudub - me elame täpselt samas ajatsoonis. Vaata, kui mõnus on olla talvel korraks kuskil, kus on päriselt soe.
Air Balticu kahjum vähenes 54,2 miljonile
Läti lennufirma Air Baltic teenis möödunud aasta jooksul 500 miljoni euro suuruse käibe juures 54,2 miljonit eurot kahjumit.