Reisijuht
Kõik audioartiklid
VÕRDLUS | Millises Euroopa riigis saame kõige odavamat õlu?
Poole liitri õlu hind võib eri Euroopa riikides suurel määral varieeruda.
VIDEO | Antalyas kukkusid inimesed köisraudteelt alla
Populaarses Türgi puhkusekohas Antalyas varises eile kokku köisraudteed toetanud tugisammas. Üks köisraudtee kabiin purunes, milles olnud inimesed kukkusid alla. Üks inimene sai surma ja seitse vigastada, kellest kaks on lapsed.
Sri Lanka – Tallinna lend lükkus edasi. Reisijad suunatakse otselennu asemel Viliniusse bussi peale
Reisitõrke tõttu pikendas reisikorraldaja Join UP! Sri Lanka reisi pikkust. Esialgu 12. aprillil saareriigist Tallinnase väljuma pidanud lend tõsteti 16. aprilli peale. Lubatud otselennu asemel suunatakse reisijad aga Leedu pealinna, kust buss või lennuk nad hiljem Tallinnasse toob.
„Oleme sunnitud magama autos või koopas.“ Kanaari saarte elanikud võitlevad endiselt massiturismiga, osa plaanib näljastreiki
Kanaari saarte elanikud plaanivad meeleavaldusi ja streike, et võidelda liigse turismi vastu.
Veebruaris peatus majutusettevõtetes rohkem välisturiste kui aasta eest
Statistikaameti andmetel peatus 2024. aasta veebruaris majutusettevõtetes ligi 225 000 turisti, mis on 1% rohkem kui aasta varem samas kuus. Siseturistide arv pisut kahanes, välisturistide arv aga kasvas.
Sisuturundus
9 seikluslikku pakkumist, mille pärast kevadel Ida-Virumaad külastada
Kas oled talvest väsinud ja hing ihkab midagi kevadist ning virgutavat? Ida-Virumaa turismiklaster kutsub sind avastama kevadist Ida-Virumaad, siinset ärkavat loodust, ajaloolisi paiku ja kogema põnevaid seiklusi.
Sisuturundus
Zemgale – atraktiivne piirkond ettevõtluse arendamiseks ja investeeringuteks
Erinevad tugiüksused ja -programmid ning Zemgale piirkonna kohalike omavalitsuste toetus on loonud soodsa keskkonna ettevõtluse arenguks. Piirkonna pakutavaid võimalusi hindavad nii praegused ettevõtjad kui ka potentsiaalsed ettevõtluse alustajad ja investorid.
Veneetsia külastajaid ootab kopsakas trahv, kui nad ei täida linna käsku
Üks Itaalia populaarseimaid linnu Veneetsia võtab aprilli lõpust alates kasutusele külastaja tasu, mille peab iga inimene enne linna sisenemist tasuma.
„Olukord on muret tekitav.“ Kanaari saarte kohalikud hakkavad turistide vastu protestima
20. aprillil kogunevad kohalikud „ajaloolisele“ meeleavaldusele nii Gran Canarial, Tenerifel, Fuerteventuras, Lanzartoel kui ka La Palmas. „Olukord on muret tekitav,“ sõnasid Gran Canaria linnaarendajad.
Reisijat ei lastud Austraalias lennule, sest ta tegi oma perest pilti
Jimmy Mitchell broneeris lennufirmas Jetair Australia lennu Sydneyst Brisbane’i. Lennule pere lõpuks ei jõudnudki, sest Mitchell otsustas enne pardaleminekut oma perest pilti teha.
HEA TEADA | Kui oled selles nimekirjas sisalduva ära teinud, oled oma reisiks valmis. Kontrolli üle!
Reisimine loob meis kõigis häid emotsioone, alguses reisi planeerides ehk ettevalmistustöid tehes, seejärel reisides ja tagasi jõudes reisimuljete jagamisel. Selleks, et reis õnnestuks ja sellest jääksid head mälestused saab igaüks ise kaasa aidata reisiks korralikult valmistudes. Hea on kasutada reisija kontroll-nimekirja, mis aitab reisiks põhjalikult valmistuda ja riske minimeerida
Täna hommikul väljusid mitmed lennud Tallinnast plaanitust mitu tundi hiljem
Täna hommikul väljusid mitmed lennud Tallinna lennujaamast kaks tundi hiljem.
„Tahaks küll toetada kodumaist, aga kuskilt läheb piir.“ Tallinki pileti hinnale on lisandunud lisatasud
Delfi Ärilehe lugeja juhtis tähelepanu asjaolule, et Tallinki laevapiletite hinnad on juba tükk aega olnud kõrged. Pileti hinnale on lisandunud ka lisatasud.
HEA TEADA | Tarbijakaitseamet tuletab meelde, millele reisi ostes tähelepanu pöörata
Esimeste soojade ilmade järel mõtlevad inimesed enam puhkusele. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) tuletab inimestele meelde, mida silmas pidada, et esmapilgul ahvatlev reisipakkumine ei osutuks lõpuks suureks rahaliseks kahjuks.
Tallinki laev põrkas Soomes kehva ilma tõttu vastu kaid. Tallinna poole starditi plaanitust poolteist tundi hiljem
Täna kell 13.30 Helsingist Tallinna poole väljuma pidanud parvlaev Megastar alustas reisi poolteist tundi hiljem, kuna laev sai eelmisel reisil kahjustusi.
Tallinna lennujaamas maandus uus lennufirma
Alates 4. aprillist on võimalik reisida Tallinnast otse Pariisi Air France-KLM Gruppi kuuluva odavlennufirmaga Transavia France. Lennud Pariisi Orly lennujaamast toimuvad neljapäeviti ja pühapäeviti ja kestavad kuni 24. oktoobrini.
Plaanid Pariisi reisida? Eestlane jagab soovitusi, kus ööbida ja mida linnas teha
Prantsusmaa säravas pealinnas elav ja õppiv Eesti tudeng Annamari Realo jagab kaasmaalastele soovitusi, mis linnaosa sobib turistile ööbimispaigaks, kust saab soodsa hinnaga hea hommiku-, lõuna-, või õhtusöögi, millises piirkonnas on parim ööelu ning mida Pariisis mitte teha.
FOTOD | Tallinna lennujaamas taasavati lounge. Sissepääs maksab 45 eurot
Tallinna lennujaamas avati täna, 4. apriilil uuenduskuuri läbinud reisijate tasuline ooteala, mis sai nimeks Lennujaama LHV Lounge.
Amsterdami lennujaamas saab nüüd reaalajas jälgida oma pagasi teekonda
Nüüdsest alates saavad Amsterdami Schipholi lennujaama saabuvad reisijad näha, kus nende pagas on ja kui kaua võtab aega selle pagasilindile jõudmine.
Kuhu minna? Vaata, mis üritused sel nädalavahetusel toimuvad
Loodetavasti lõpetab ilmataat nädalavahetuseks oma vingerpussid, et saaks ikka nina õue pista ja kevadet nautida. Õnneks on nädalavahetuse ürituste kalender siiski kirju nagu pühademuna ning midagi meelepärast leiab vabade päevade sisustamiseks igaüks.
Tallinna-Kärdla lend ei saanud tormise ilma tõttu Hiiumaal maanduda
Täna hommikul kell 7.40 Tallinna lennujaamast väljunud NyxAiri lend Tallinna-Kärdla ei saanud Hiiumaal maanduda ja võttis suuna tagasi pealinna.
Wizz Air tühistas ootamatult Tallinna-Khutaisi lennud. Lennuplaanist on eemaldatud teisigi Euroopa sihtkohti
Nädalavahetusel said Wizz Airi kaudu Tallinna-Khutaisi lennupileti ostnud ootamatult teate, et nende lend on tühistatud.
AirBaltic avab hirmutava lennu tagamaid: see intsident on meie jaoks esmakordne
Juhtunu põhjalikuks uurimiseks on sellest teavitatud ka lennukitootjat, kinnitas AirBaltic Delfile.
2024. aasta turismitrendid: mõned reisijad peavad oma harjumusi muutma
Turismisektor julgustab eestimaalasi, kes veel ei ole jõudnud planeerida oma 2024. aasta sooja puhkust, teha seda võimalikult kiiresti, kuna vabade hotellikohtade hulk väheneb teiste Euroopa reisihuviliste nõudluse tõttu järjest kiiremini.
Lux Express avab uue, Hiiumaa ja Tallinna vahelise bussiliini. Esimest korda saab sõita juba sel nädalal
Juba saabuval neljapäeval, 4. aprillil alustab Lux Expressi uus Kärdla ja Tallinna vaheline bussiliin, mis hakkab sõitjaid saare ja pealinna vahel teenindama aasta ringi.
16 kaebust TTJA-s. Reisijad hoiatavad reisibüroo eest, kes tühistab viimasel hetkel reise ja muudab hotelle
Sotsiaalmeedias leiab mitmest foorumist reisijate kogemusi reisibürooga Kon Tiki Reisid. Paljud kliendid jagavad, et nende reisid on ära jäetud ja raha tagasimaksmine on veninud. Kon Tiki Reisid juhatuse liige Kristine Hammerberg on teadlik nendevastasest laimukampaaniast sotsiaalmeedias, kuid sinna on kirjutanud tema sõnul umbes neli-viis inimest.
Sisuturundus
Ülevaade: Maailma parimad mängurluse ja e-spordi sihtkohad
Nii mängurlus, e-sport kui ka turism on algusest peale olnud teineteisega tugevalt seotud. Kui nii mõnigi tuntud esportlane on nentinud, et selle spordiga seotud reisimisest räägitakse liiga vähe. Kuid nüüd on aeg sellele natuke rohkem valgust heita ja vaatleme, kuidas turism ja mängurlus käivad tihti käsikäes. 
Eurowingsi lennuk maandus esimest korda Tallinnas
31. märtsil tegi esimese lennu Tallinna ja Praha vahel Saksamaa odavlennufirma Eurowings. Otselennud Prahasse toimuvad kolm korda nädalas ning alates maist neli korda nädalas – esmaspäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja pühapäeviti. Lennuaeg on kaks tundi ja kümme minutit.
VIDEO JA FOTOD | Täna taastus lennuliiklus Tartu ja Helsingi vahel. Reisijad pandi lennukilt tulles tantsima
Pühapäeval, 31. märtsil alustas Finnair regulaarlendudega Tartu ja Helsingi lennujaama vahel. Esimesed lennureisijad võttis vastu muusika ja rahvatantsijad. Saabujaid tervitas Tartu linnapea ja kultuuripealinna delegatsioon.
Reisijad: Air Balticu lend Helsingist Riiga võttis kohutava pöörde
Reede õhtul startis Air Balticu lennuk Helsingist Vantaast Läti pealinna Riia suunal. Vahetult õhkutõusmise järel langesid hapnikumaskid istmete kohale.
Lennufirma selgitab, mis põhjustel on neil õigus reisija lennult maha jätta
Pere ja Kodu kirjutas sel nädalal, et Eesti peret ei lastud Egiptuses pereema käitumise tõttu lennukile. Lennufirma võib reisija pardale laskmisest keelduda lennuohutusega seotud põhjustel.
SmartLynxi Tallinna lennult kamandati maha ligi 30 reisijat, meeskonnaliiget tabas terviserike
Lennufirma SmartLynx eilselt lennult Sharm El-Sheikhist Tallinnasse jäi maha ligi 30 reisijat, sest lennumeeskonna liiget tabas ootamatu terviserike.
Kaua planeeritud reisi läbikukkumine. Soovitud hotelli majutamata jätmine muutis reisijate kogemuse õudusunenäoks
Seitsmepäevase reisi jooksul kulus kolm päeva asjaajamisele ja ümberkolimisele. Ka ümbermajutatud hotell oli reisijatele suur pettumus ega täitnud esialgseid ootuseid.
Kuhu minna? Vaata, mis üritused sel nädalavahetusel toimuvad
Pikk pühadenädalavahetus toob kauaoodatud kevadesooja ja sisukaks ajaveetmiseks palju võimalusi – filmimuusika kontserdist kuni kaheteralise kirve meistrivõistluste ja trepijooksuni. Kõlab uskumatult, aga täpselt selline kevadiselt värvikirev valik meid puhkepäevadel ees ootabki. Vaata, kuhu minna ja mida teha!
FOTOD | Lennujaam sai moodsad seadmed. Edaspidi pääseb terminali ka limonaadi- ja šampoonipudelitega
Tallinna lennujaamas lõppes julgestuskontrolli seadmete väljavahetamine. Uuenduse tulemusena ei pea reisijad enam elektroonikat kotist välja tõstma ega muretsema vedelike mahupiirangute pärast.
Barcelonas tõuseb järgmisest kuust turismimaks
Barcelona kehtestas 2012. aastal täiendava turismimaksu, et meelitada ligi nii-öelda kvaliteetset turismi. 1. aprillist tõuseb maks veelgi.
Välisreiside arv kasvas kaks korda rohkem kui Eesti-siseste reiside arv
2023. aastal kasvas nii välis- kui sisereiside arv, neid tehti võrreldes aasta varasemaga vastavalt 40 ja 20% enam. Peamiste sihtkohtadena eelistatakse Soomet, Lätit, Itaaliat ja Türgit.
83-aastane mees elas Itaalia lennujaamas üheksa kuud. Nüüd tõsteti ta sealt välja
Üheksa kuud Bologna lennujaamas elanud eakas mees sai uue kodu.
Avastamist väärt Konrad Mäe lemmikpaigad Pariisis
Maalikunstnik Konrad Mägi (1878-1925) viibis Pariisis esmalt 1907. aasta sügisest 1908. aasta hiliskevadeni ning uuesti 1910. aasta lõpust kuni 1912. kevadeni. Koos temaga elasid samal ajal Pariisis ka mitmed teised Eesti kunstnikud, kes otsisid inspiratsiooni, aga ka läbilööki. Kunstielu pulbitses, kuid mitmed paigad olid kunstnike jaoks eriliselt olulised.
Sisulooja lastega reisimisest: reisikindlustus on meid mitmest halvast olukorrast välja aidanud
Lastega reisimist ei tasu keeruliseks mõelda, tõdeb reisisell ja sisulooja Riin.
Varakevadel ülimalt ebatavaline nähtus: Kanaari saartel hoiatatakse ulatuslike metsatulekahjude tekkimise eest
Viiele Kanaari saarele on antud eelhoiatus metsatulekahjude tekkimise eest.
FOTOD ja VIDEO | Kaos lennujaamas: turvakontrollis olid täna ootamatult pikad järjekorrad. 11 inimest jäi lennult maha
Täna hommikul võis täheldada Tallinna lennujaama turvakontrollis tavapärasest pikemaid järjekordi.
Finnair tähistab 100. sünnipäeva. Esimene lend tehti sajand tagasi just Tallinna
Finnair tähistab täna oma sajandat aastat lennutegevust, sest 1924. aasta 20. märtsil startis Finnairi päris esimene lend – marsruudiks Helsingi–Tallinn. Lennufirma on nüüdseks lennanud Eestisse 100 aastat ning juba varsti taaskäivitub lennuliin Tartusse.
Puhkusereis Taisse sai Rootsi pere jaoks traagilise lõpu. 11-aastane tütar hukkus
Pereema Lena 11-aastane tütar karjus veest välja tulles täiest kõrist. Mis tüdrukuga juhtus ja millised ohud Tais veel varitseda võivad?
Novatours peab lubatust erineva hotelli eest reisijatele hüvitist maksma
Tarbijavaidluste komisjon otsustas, et kuna Novatours paigutas reisijad reisi algul lubatu asemel sootuks teise kontseptsiooniga hotelli, tuleb neil reisijatele hüvitist maksta.
Tallinnast saab sel suvel lennata enam kui 50 sihtkohta
Sel suvel on Tallinna lennujaamast võimalik otselennuga lennata enam kui 50 sihtkohta. Suvehooajal alustab Tallinnast lendamist kolm uut lennufirmat – Eurowings viib reisijad Prahasse, Transavia France Pariisi ja flydubai Dubaisse.
„Kurat küll, minge koju!“ Populaarne Hispaania linn vaevleb ületurismi käes. Kohalikud on raevus ja tahavad turistid linnast minema saata
Hispaania rannikuäärne linn Málaga on turistidest pungil. Kohalikke see aga ei rõõmusta.
FOTOD | Viking Line’i laev Cinderella läbis uuenduskuuri
Põhjaliku uuenduse läbinud Viking Cinderella alustas 8. märtsil teenistust Helsingi–Stockholmi liinil Soome lipu all, pakkudes igapäevast ühendust kahe pealinna vahel ja laiendades oluliselt oma lastimahtu.
Plaanid suvel sõita Kreekasse puhkama? Vaata, millised reeglid hakkavad Kreeka randades kehtima
Kreeka teatas, et enne suve algust kehtestatakse uued eeskirjad randadele. Vahemere ääres on heaks kiidetud uus rannapüügieeskiri, mis hakkab mõjutama puhkusel viibivaid turiste.
Eesti turistide raviarved olid eelmisel aastal kaks korda kallimad
ERGO kindlustuse statistika näitab, et Eesti inimesed vajasid eelmisel aastal välismaal reisil olles meditsiinilist abi ligi 600 korral. Raviarved on aga ülemöödunud aastaga võrreldes tõusnud rohkem kui kaks korda.