Targu Talita 8.08.24
08.08.2024
Rohekas õõskeel kipub Eestist taanduma
Rohekas õõskeel (Coeloglossum viride) pole Eestis kunagi olnud sage orhidee. Paraku on ta nüüdseks kadunud enamikust oma senistest vähestestki kasvupaikadest. Alles on jäänud vaid kaks elujõulist asurkonda, üks Matsalus ja teine Lääne-Virumaal.
Kui kotkas võtab krundi üle
Mereäärsed krundid on teadagi need kõige hinnalisemad, ehkki vahel ei teeks paha meenutada ütlust filmiklassikast: „Üks haritud inimene ehitaks oma onni merest kaugemale.“ Rannaäärsetel elupaikadel on omad hädad, olgu selleks tugevamad tormituuled, võimalikud üleujutused, ehituskeeluvööndid ja mis kõik.
RETSEPTID | Suvised toidud suitsukalaga viivad keele alla
Värske kartul ja aedviljad, suitsukala ning seened annavad koos välja pidusöögi mõõdu isegi argipäeval.
HEA TEADA | Kuidas valida viinamarjasorte ning millist hoolitsust viinapuud vajavad?
Algajal viinamarjakasvatajal võib küsimusi olla palju. Millist hooldust vajavad viinapuud sügisel? Kas neid võiks istutada sügisel või pigem kevadel? Milliseid sorte tasuks kasvatada? Maaleht vastab ja annab nõu.
Puust ja punaseks: kuidas arvutatakse hoiuseintressi?
Kuna raha hoiustamine pangas on riiklikult tagatud, peetakse hoiuseid kõige turvalisemaks ja lihtsamaks viisiks oma raha kasvatamisel. Millest aga sõltub hoiuseintress, kuidas seda täpselt arvutatakse, millised plussid ja miinused on eri tüüpi hoiustel ning kuidas teenida liitintressi?
Haigus ei hüüa tulles: ravimeid võib vaja minna ka puhkusel olles
Välismaale puhkama sõites võib ette tulla ootamatuid tervisemuresid, mistõttu on oluline reisiapteegi olemasolu. Apteeker annab nõu, millised ravimid ja esmaabivahendid tasub kindlasti reisile kaasa võtta, ning selgitab, millised on nõuded ravimitega reisimisel.
Kuidas suvilat kõige paremini kütta?
Suvilate kütmise eripäraks on see, et neid köetakse harvem ja pausid kütmiste vahel võivad olla pikad. Ahikütte puhul tuleb silmas pidada tuleohutust, aga ka seda, kuidas kütmisega vähem õhku reostada.