Maaleht 22.08 1924 (34)
22.08.2024
„Venemaal on kõik odavam, ütle vaid.“ Narva piiripunktis valitsevad tusased meeleolud, sõjast rääkida ei taheta
Täieliku tollikontrolli kehtestamine pole elu Narva Sõpruse sillal suuremalt mõjutanud. Piiriületajad voorivad endistviisi edasi-tagasi, keelatud asju võetakse ära ning mõnel harval juhul jäävad hilisemad tulijad sillale ööbima.
Argo Ideon: kas meie valitsus ongi rahva vaenlane?
Eesti vanasõna ütleb: „Kullake kui annad, kurivaim kui nõuad.“ President Alar Karis kinnitas rahvatarkuse kehtivust iseseisvuse taastamise päeva kõnes, kui nentis, et maksude tõstmine kipub näima ebaõiglasena.
KARIKATUUR | Maksukogumine
Valdek Alberi meretagune maailm • Sügav mõte
Rein Sikk: sööginõude eest pandiraha küsimine on räige roheline röövimine
Vabaõhuüritustel nõude eest pandiraha küsimine ja sellele käsitlustasu ehk nõudepesumaksu lisandumine ajab paljudel närvid mustaks. Kõlavad sõnad „absurd“, „totrus“, „röövimine“…
VÕIKRIIS | Eesti või on poodidest otsas! „Proovime puudujääki katta importvõiga“
Viimastel nädalatel on pea kõikidel piimatööstustel esile kerkinud raskusi võitarnega, mis tekitab ostlejates küsimuse: kas käes on järjekordne võikriis?
Sõnajalad läbisid kadalipu ja panid 110 miljoni euroga Aidu tuulepargi elektrit tootma
Sõnajalgade perekond avas läinud nädalal suure pidulikkuse ja glamuuriga Aidu endises põlevkivikarjääris kuraditosin aastat planeeritud, vaieldud, ära keelatud ja lõpuks alla aastaga valmis ehitatud tuulepargi.
„Mulle aitab! Kaevasin aia lihtsalt üles!“ Võõrnälkjate ründeraadius suureneb kiiresti
Ligemale 15 aasta jooksul pärast esmaavastamist on võõrnälkjad vallutanud paljusid koduaedu ja parke, tõrjudes sealt välja kohalikud liigid ning hävitades kõike rohelist, mis ette satub. Spetsialisti hinnangul on võitlus nendega kaunikesti lootusetu.
Farmerist on saanud menukas suunamudija. „Põllumajandus on Eestis nagu must kast – kunagi ei tea, mis sealt välja tuleb“
Lugu sellest, kuidas me põllumees Tõnis Soopaluga päikeselisel päeval vilja võtsime ja kombaini kabiinis maailma asju arutasime.
Väino Rajangu: elektri tootmise ja tarbimise tasakaalu on kulukas saavutada
Veebruariks 2025 on kavandatud Eesti, Läti ja Leedu elektrivõrgu Venemaa elektrisüsteemist eraldamine ja Euroopa elektrivõrguga ühendamine. Liitume Lääne-Euroopa elektri sagedusruumiga.
Hannes Rumm: kuidas eestlaste suur lemmik muutus õudseks Kremli toetajaks
Sõltuvalt sünniaastast omab nimi „Tšetšeenia“ eestlaste jaoks täiesti erinevat tähendust.
Emilia Muuga: kui turvatud on Balti riikide merealused ühendused? Rünnakute tõenäosus on suur
Eesti jaoks on kõige suurem oht mitme ühenduse samaaegne või lühikese ajavahega katkemine.
Argo Ideon: vabadus ei võrdu lõpuks rahakoti paksusega. Higivaba pappi kõigile ei jagu nagunii
Kui ka kõigil inimestel oleksid investeerimisest täiuslikud teadmised, ei saa finantsvabadust kunagi jaguda igaühele.
„Kas peab nii palju näpuga järge ajama?“ Väiketalunikud ägavad riigiametite bürokraatia all
Taludes, kus kõik tööd ja toimetused tehakse ära väheste jõududega, napib aega ja jaksu pista rinda ametnike kontrollkäikudega ning rohkete aruannetega, mida riigiasutused neilt alatasa nõuavad.
20-KORDNE HINNATÕUS | Põllumaad on vähe, seda on keeruline soetada ning muutub üha kallimaks
Viimast kümnendit põllumajandusmaade turul iseloomustab jõuline hinnatõus, ning just see, samuti haritava maa üleüldine nappus võib olla põhjus, miks viimasel paaril aastal on põllu- ja rohumaadega tehtavate ostu-müügitehingute arv hakanud kahanema.
Künnivõistlused – sport, millest oleneb meie toidulaud
Eesti künnisõpradele saabus 69. kündmise maailmameistrivõistluste parim hetk laupäeval pärast kõrrepõllu tulemuste teada saamist. Nimelt sai Raido Kunila kõrrepõllu künnil kõrge 10. koha.
Noortalunik kasvatab sadu maitsetaimi, nii nõianõgest kui ka püha basiilikut
„Meil on Baltimaade suurim maitse- ja ravimtaimede kollektsioonaed ning ürdiistikute valik,“ tutvustab Tamme talu peretütar Elisabeth Viedehof Pärnumaal Malda külas pere haruldast ettevõtmist.
Tahad odavamaid kaupu? Lähme Soome poodi!
Mõne nädala eest rabas meid teadmine, et Eesti toidukaubad on pea kümnendiku kallimad Euroopa Liidu keskmisest ja napi protsendipunkti jagu odavamad põhjanaabrite soomlaste omadest.
UUS SEADUS | Mida rohkem pensionäre, seda suurem tulu omavalitsustele
Tulumaksuseaduse muutmise seadusega muudetakse kohalikele omavalitsustele tulumaksu eraldamise põhimõtteid.
LUGEJA KÜSIB | Kui kaua peab omanik korteris elama, et seda tulumaksuvabalt müüa?
Sain sugulaselt korteri kinkelepinguga ja asusin sinna alaliselt elama, ehkki mul oli oma elamine ühetoalises korteris olemas. Nüüd soovin selle kingituseks saadud korteri maha müüa. Kas saan seda müüa tulumaksuvabalt, sest olen siin juba mõnda aega sees elanud?
Kirjamees Villu Kangur elab saarel iseendale. „ENSV“ sarja tulevikust ei tea ta praegu midagi
Nii kui pensioniiga kukkus, kolis stsenarist ja luuletaja Villu Kangur Muhu saarele. „Mõtlesin, et teen selle vangerduse ära.“ Nüüd käib ta Muhumaalt mandril heal juhul mõne korra aastas.
Meteoorist tabatud paavst, palvetav Hitler, banaan, topised ja skandaalid
Stockholmis saab oma silmaga näha kaasaja ühe olulisema ja skandaalsema kunstniku Maurizio Cattelani loomingut. Cattelan on korduvalt ja igas mõttes meediakünnise ületanud. 120 000 dollarit maksev hõbeteibiga seinale kinnitatud täiesti tavaline banaan on viimane ere näide.
35 AASTAT BALTI KETIST | Eesti eufooria, Läti lein ja Leedu taevast sadanud lilled
1989. aasta 23. augusti õhtul Tallinnast Vilniusse kulgenud 675,5 kilomeetri pikkune inimkett polnud kolmes riigis sugugi nii ühesugune, nagu tagantjärele tunduda võib. Meeleolu kõikus ülevast ühishingamisest leinalintideni, seda kujundasid ka raadio ja lennukitelt heidetud lillemeri.
Maire Aunaste: kas vanad naised ei olegi enam nagu päris naised? Kas meid on veel vaja?
„Vanad naised ei olegi enam nagu päris naised.“ Mulle on tänini mällu sööbinud, kuidas eluaegne iludus Alice Talvik seda tosin aastat tagasi ilma igasuguse emotsioonita teatas.
GALERII | Urissaare kantri purustas kõik rekordid. „Siia kastirattaga ei tulda!“
Kümnendat aastat peetud Urissaare kantripidu kujunes tänavu nii populaarseks, et pileteid müüdi rekordkoguses, toidukioskid söödi friikatest tühjaks ning saapad tantsiti jalast.
Ivo Linna mälumäng 271. Mis keelest oleme laenanud sõnad plika, kroonu ja pagar?
Maalehe mälumängus esitab Ivo Linna viis küsimust. Proovi, kas tead vastuseid!
Kas valitsus teab, et pikne ilusaid tüdrukuid taga ajab?
Nii küsis ajaleht sajand tagasi pärast seda, kui pikne Pärnumaal ühe neiu oli surmanud. Teisel katsel.
ILMATEADE | Läheb kuumaks! Nädala lõpus on oodata südasuviselt palavat ilma
Augusti teine pool on toonud südasuvist sooja, aga lasknud ka paksudel rünksajupilvedel vihma kallata. Nõnda heitlikul meelel kulgeb ka selle nädala teine pool ja uue algus.