LP 01.11.2024 (44)
01.11.2024
Trump või Harris? Eestis ei tasu kummagi võidu puhul šampanjat avada või pudelit aknast välja visata
Valetab see, kes julgeb kaljukindlalt väita, mida tähendab emma-kumma USA presidendikandidaadi – Donald Trumpi või Kamala Harrise – võit maailma ja veel vähem Eesti jaoks. Kõige ohtlikum aeg aga saab olema halli määramatuse periood, kui uus president on küll valitud, kuid pole veel ametisse vannutatud.
Donald Trump. Ebajumal, keda ameeriklased kummardavad ja põlgavad
Kümme aastat USA ja maailma poliitikas kestnud trumpism järgmisel nädalal ei lõpe, ükskõik kuidas need valimised lähevad.
Kamala Harrise kalkulatsioone ootab lõplik proov. Kas riski vältimine tasub end ära?
Fakti, et Kamala Harrisest saaks esimene mustanahaline naispresident, tema kampaania ei rõhuta.
Pretsedenditu president. USA tänavuste valimiste soosikule Donald Trumpile ajalugu ei kehti
Donald Trumpi tegevusega nii presidendi kui presidendikandidaadina saab palju ajaloolisi võrdlusi teha. Teisalt selgub neist enamasti, et USA 45. ja ehk ka 47. presidendile kehtiks justkui mingid muud reeglid, kui seni harjutud on. Siin toodud viis näidet USA presidendivalimiste ajaloost annavad aimu sellest, mida võiks Donald Trumpi puhul lähemal ajal jälgida.
Valimistulemuse võivad otsustada alla 150 ülirikka inimese
Eesti erakonnad kulutasid viimastel riigikogu valimistel reklaamikampaaniale kokku üle kuue miljoni euro. USA presidendivalimistel oli oktoobri keskpaigaks kahe põhilise partei presidendikandidaadi kampaania toetuseks kogutud üle 3,8 miljardi dollari. Ligi viiendik sellest pärineb 144 miljardäri taskust.
Eestlanna UNESCO-s. Krista Pikkat: see on saatus
„Inimkonnaga on see mure, et me ei oska rahujalal elada,“ tunnistab Pariisis UNESCO peakorteris töötav eestlanna. „Ükski inimese loodud süsteem ei ole täiuslik.“
USA meedia valmistab oma publikut ette teadmatuse perioodiks ja ise häälestub halvimaks
Kuigi Eesti elanike jaoks pole USA poliitiline kliima ja valimisvõitlus enam nii kaugel, kui kunagi tundus, peame siiski veelgi rohkem mõistma, et nende valimiste tulemus mõjutab kogu maailma, sealhulgas meie piirkonda.
Demokraatia või idiokraatia? USA poliitika läbi kinosilma
Filmitegijad näevad USA poliitilises tulevikus peamiselt viletsust, selle põhjused peituvad eelmise sajandi sündmustes.
NÄDALA NÄGU | Pambu ja Pimbu tähtis töö
Hambad irevil, aga ilusad silmad – on see Vene kodanik siis paha või hää?
JUHTKIRI | Siiras naeratus toob kliendi restorani
Eesti toitlustuskohad ja hotellid pakkusid äsja võimaluse kümmekonna minuti jooksul kogeda, mis tunne on, kui kõht koriseb või tahaks ööbimiskohta, aga teenindajat ei tulegi.
„Laps karjus, et see pole ema, vaid võõras tädi.“ Kurikuulsa venelaste piinavangla ohver räägib naiste läbielamistest selles
Kolm aastat venelaste käes vangis olnud Ukraina inimõiguslane Ljudmõla Husseinova võitleb oma saatusekaaslaste vabastamise eest.
ALASTI MAAILM | Venemaa võitis Gruusias niikuinii
Kremli erioperatsiooni polnud vajagi. Gruusia enam lääne poole ei liigu
Viiuldaja Robert Traksmann: võimalus luua Eestis midagi uut kaalus üles kõik Saksamaa rikkalikud puhkusepäevad ja pensionilubadused
Kolmandat põlve viiuldaja Robert Traksmann (29) veetis seitse aastat orkestrite tõotatud maal Saksamaal, õppides mainekas Hanns Eisleri muusikakõrgkoolis, aga Berliini filharmoonikutesse kandideerimise asemel otsustas ta hoopis kodumaale naasta.
ARVUSTUS | 50. eluaasta saabub ja naistäht surutakse pingile. Mis ilukirurgia, olemas on jõhkram alternatiiv
Demi Moore särab teenitult punasel vaibal ja läheb auhinnahooajale vastu ühe favoriidina. Mängufilm „Protseduur“ on tema võidukäik.
Mäe põlv sai uue ristatisideme, sest vanast polnud palju alles. Nüüd poolteist aastat taastumist ja tagasi tippmaadlusse!
Maadleja Epp Mäe võtab aasta korraga – kui jalg kannab ja jõudu on, tahab ta medalikollektsiooni täiendada.
Eesti korvpallikoondisest Norra haiglat ehitama. „Iga hommik –20 kraadiga lund rookida on ikka karm reaalsuskontroll“
Korvpallur Egert Halleri (29) jaoks pole viimased aastad olnud meelakkumine.