LP 14.03.2025 (11)
14.03.2025
Arkadi Popov: kardan, et agressiivne vaktsineerimiskampaania tegi Eestile karuteene
Pandeemia ajal terviseameti kriisistaabi meditsiinisuunda juhtinud Arkadi Popov nendib, et koroonaaegne ülemäära aktiivne vaktsineerima suunamine on viinud laiema suundumuseni vaktsineerimist üldse vältida. „Seetõttu tekib jälle risk haigestuda nakkushaigustesse, mille puhul arvasime, et oleme neist ammu lahti saanud,“ märgib ta.
Lauri Läänemets: ei saa olla kindel, et Kristen Michal tegutseb Eesti huvides
Riigisekretär Keit Kasemets moodustab peaminister Kristen Michali poliitilise seljataguse ning tema on ka mees, kes paneb kokku järgmise valitsuse, väidab valitsusest siseministri kohalt minema löödud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Lauri Läänemets.
„Olen üks neist, kelle kesknärvisüsteem sai kahjustada.“ Kuidas koroonapandeemia muutis inimeste elu
Tervis Pluss kogus kahe nädala jooksul lugejatelt anonüümseid lugusid ja meenutusi koroonapandeemia ajast. Toimetuse kirjakast hakkas üle ajama juba esimesest päevast alates.
FOTOMEENUTUS | Kas 2 + 2 reeglit ja maskikontrolli mäletate?
Kui veel suhteliselt hiljuti tundus loogiline, et poodi – see oli muidugi juba suur edusamm, nägid inimesi ja puha! – sisenedes desinfitseerisid käed ja tõmbasid ette maski ning iga päev jälgisid koroonakõverat ja haigestunute arvu, siis nüüd näib see kauge minevik. Nagu ka muu koroonaga seotu.
Ootamatu rahasadu. Pandeemia tegi jõukamaks nii suuri tegijaid kui ka õnneotsijaid
Koroonaviirus tegi laastamistööd nii inimeste kui ka ettevõtete seas, kuid oli neidki, kes sellest võitsid – mõni isegi õige magusalt.
Millal on õige aeg töö tegemisest loobuda: kas rügada elu lõpuni või nautida pensionipõlve?
Eestlased kipuvad tööd murdma ka siis, kui iga lubaks juba väljateenitud vanaduspuhkust nautida. Kuid jagub ka neid, kes peavad mingil põhjusel hoopis ettenähtust varem töö jätma. Millal on õige aeg töö tegemisest loobuda?
USA esileedi Melania Trump astus võitlusesse süvavõltsitud porno vastu
Elliston Berry oli kõigest 14-aastane, kui klassivend varastas tema Instagrami kontolt foto, millest lõi tehisintellekti abil võltsitud alastipilte.
NÄDALA NÄGU | Andrus Kivirähk: Michal kaotab sotsid
Michal on sunnitud sotsid jälle tagasi võtma...
Koroonatähestik. A nagu AstraZeneca, D nagu deso, P nagu potisai
Viis aastat pärast koroonapandeemia algust on paslik meenutada sõnu, millega puutusime kokku iga päev, kuid millest osa on nüüd mälust haihtunud.
Meenutus olümpiast | Elu Hiina koroonahotellis: iga päev kaks korda pulk kurku
Viis aastat tagasi keerati maailm lukku. Napilt õnnestus mul pääseda Tai karantiinihotellist, kuid kaks aastat hiljem Hiinas sai saatus mu siiski kätte.
GRAAFIK | Kas F1 hooaeg pakub viimaste aastate põnevaima heitluse? Kõik sellele viitab
Sel nädalavahetusel algab Austraalias 76. vormel 1 hooaeg. Mis on praegused võtmeküsimused?
JUHTKIRI | Alustame tuulest, hakkame elektrit tootma
Keskkonnateadlikumad inimesed armastavad öelda, et kõige odavam energia on tarbimata energia. Selles on siiski vaid pool tõtt.
INTERVJUU | Andero Uusberg: Eestis koroonakriis ei lõppenudki, vaid asendus uuega
Eesti tugevuseks ühiskondlikest lõhedest ülesaamisel võib olla tema väiksus
Maria Peterson: kannatuse teema jookseb läbi iga inimese elust
„Enamasti tahame maailmakorra ja saatusega vaielda, aga kui aega vaidlusteks ei ole, siis tuleb lihtsalt minna ettetulevatele ülesannetele vastu. Ja tulemuseks võib olla tervem elu,“ ütleb näitleja ja lavastaja Maria Peterson.
ARVUSTUS | Templid ja kübaraga mink. Saate „Meie aasta Jaapanis“ jõud ei rauge
Kanal 2-s startinud saate „Meie aasta Jaapanis“ värske hooaeg harib ja lahutab meelt – märksõnad, mis võiksid iga reisisaatega kaasas käia, kuid paraku ei kipu see pahatihti nii olema.
„Ta oli küünik ja samal ajal idealist.“ Gorbatšovi võimuletulekust möödus 40 aastat. Kas teda kirutakse asja eest?
„Gorbatšovi abilised püüdsid veenda teda, et ta saadaks Jeltsini Aafrikasse või Lõuna-Ameerikasse saadikuks, et too end seal põhja jooks. Ta keeldus,“ meenutab oma tuttavat ajaloolane Valeri Solovei.
REISIKIRI | Kuidas ma maailma suurimal usufestivalil kuninglikult suplesin
Maailma suurimal rahvakogunemisel Indias on koos miljoneid inimesi: pühamehi, tõsiusklikke, fotograafe, lihtsalt huvilisi ja muidugi ka šarlatane.
Eesti spordisõbralikem õpetaja Piret Niglas: kui me lapsi lörtsise ilmaga õue ei saada, siis nad ei teagi, mis on päriselu
Kohtla-Nõmme kooli liikumisõpetaja on kolmel olümpial kaasa teinud suusataja Piret Niglas, kuigi õpilased kutsuvad teda eesnime pidi.