Eesti Ekspress
Eesti Ekspress
Kõik artiklid
Eesti Loto juht tuleks pärast miljonivõitu ikkagi järgmisel päeval tööle
Mina müün unistusi, ütleb riikliku hasartmänguettevõtte Eesti Loto juhataja Riina Roosipuu (50). Koroonaajal koju surutuna mängisid eestlased lotot rohkem kui eales varem.
Eestlaste monumente hävitasid okupandid kivipurustajaga ja raamatuid kirvega
Ei tohi unustada, et punamonumentide püstitamisele eelnes Eesti omariikluse sümbolite, vabadussõja monumentide purustamine ja meie rahvusliku kirjavara hävitamine okupantide poolt.
Segased sõnumid meeste tervisekuul: „Arst vaatab nagu hüpohondrikku. On sul midagi konkreetset viga ka või miks sa tulid?“
„Mees läheb arsti juurde viimases hädas“ – mündi teine pool on mehed, kes tahaksid enda tervist kontrollida, aga neil ei lasta. Isegi arstid on sel teemal eriarvamusel.
BRÜSSELI INSAIDER | Euroametnik asutas väljamõeldud töötajatega väljamõeldud osakonna
Noored ei hindavat enam traditsioonilist „üks töökoht terveks eluks“ filosoofiat. No mis sa ära teed, kui huvitavat ja vaheldusrikast tööd on hakatud pidama inimõiguseks.
„Mehed lausa peavad nutma!“ Tuntud Eesti mehed räägivad, mida tähendab olla mees
Mis on mehelikkus? Kes maksab restoranis arve? Tuntud Eesti mehed vanuses 35, 43, 52 ja 62 avavad Ekspressile oma mõttemaailma.
Priit Piilmanni tee maadlusmatilt ärimaailma tippu. „Hea, et saime viimase auhinna üle antud. Õhtusöögile ta ei jõudnudki“
Priit Piilmann sai üheks Eesti jõukamaks meheks maadlejale omase kõva töö ja tahtekindlusega, kuid raskele haigusele jäi ikkagi alla.
SÕJAPÄEVIK (275. päev) | Valgevenes toimub midagi kahtlast
Vene kindralid on Valgevenes ja mobiliseerivad vägesid. Ukraina on pimeduses. Reinsalu saatis Prigožinile kingi.
Kuidas Saksamaa kõige jõukamad pered teenisid natside abil miljardeid
Saksamaa rikkaimad dünastiad teenisid oma miljardid natside abiga, räägib selle aasta üks paremaid ärialaseid raamatuid.
Lõppematu üksikvangistus. Aleksei Navalnõi elu Vene vangla karistuskambris
Vene opositsiooniliidrit kotitakse Vene karistuskoloonias süsteemselt, et kaoks igasugune lootus paremale tulevikule. Avaldame loo MediaZona loal.
Ootamatu kohtumine tanklas. Altkäemaksus kahtlustatav abilinnapea Vitali Borodin räägib Kohtla-Järvet halvanud korruptsioonist
Nikolai Ossipenko kaasuses on üks kahtlustatavatest Kohtla-Järve abilinnapea Vitali Borodin. Ta pidanuks novembri teisel nädalal ametist taanduma, kuid pole seda teinud. Kuidas tubliks ametnikuks peetud mees korruptsioonisegadusse sattus? Väidetavalt kasutas Ossipenko Borodini mõjutamiseks kompromiteerivat videosalvestist.
VABAFLOW | Kuidas valmis ühe katsega salvestatud album? Anett: teadsime, et lindistame seda riskantsel viisil
„Väga pikk emotsioonide periood ühte päeva surutuna,“ võtab Anett kokku oma teise plaadi, möödunud kuul ilmunud „Late to the Party“.
Reivid puruks pommitatud kultuurimajades? Ukraina noored ehitavad elektroonilise muusika saatel riigi taas üles
Kruusatee pervel peatub neli valget bussi ja kümmekond autot, uksed avanevad ning välja valgub üle kahesaja vabatahtliku, nad haaravad labidad, panevad elektroonilise muusika põhja ja hakkavad tööle. Õhtu saabudes vastutab üks toimkond lõkke eest, teine keedab suurel pajal suppi ning kolmas paneb heinamaale püsti mõnekümnest telgist koosneva telkla, justkui oleks tegu festivaliga.
SÕJAPÄEVIK (274. päev) | Lõuna-Euroopa müüb Vene naftat suure isuga, eriti Kreeka laevad
Pimedad tänavad. Vene nafta tulevik. Moskva ja Pyongyangi suur sõprus. Merkeli tõdemus.
POLIITIKARADAR | Mida peidate, katuseraha pakkujad?
Tänane menüü: Katuserahad toovad jälle jama, erakonnad sätivad loosungeid ja kampaaniasõnumeid, salakomisjon monumentide kallal, Euroopa Komisjon mures.
Eesti riigifirma võtab üle soomlaste äri Venemaaga
Soome raudteefirma VR lõpetab Ukraina sõja tõttu moskoviitide kauba vedamise. Venelaste partnerina jätkab Eesti Operail. Aga mitte kauaks, sest äritegevus Soomes müüakse maha.
„MA OLEN KALTS“. Kohtunik Vavrenjuk tahab alanduste eest palju valuraha. Riigiprokuratuuril on põhjust muretseda
ERAKORDNE KOHTUVÕITLUS: Advokaat Oliver Nääs üritab saavutada Vavrenjuki kohtuprotsessil pretsedenti.
Viimsi värk: rahva rahaga soetatud kallist veesõidukit tarvitati keelatud lustireisideks
Valla juhtkond eitab jamasid.
Venemaal rööviti Ukraina surrogaatemalt imikud. Pingeline päästeprojekt sai lõpu Narvas
Sel teisipäeval lõppes kahe värske lapsevanema kuudepikkune ootamine ja pabistamine. USA MTÜ aitas ootamatute sündmuste tõttu Venemaal sündinud kaksikud oma vanemate juurde. Kurnava kadalipu lõpp oli juhuse tahtel Narvas.
Eestlane Moldovas: vene rünnaku järel Ukrainale kustusid meie kodus tuled, kadus soe vesi ja internet
Suur elektrikatkestus Moldovas jõudis eile kõigi suurte uudistekanalite kajastustesse. Peaminister teatas, et riigi iseseisvus (st sõltumatus) pole olnud kunagi nii kallis kui praegu. Kohalikud aga meenutavad ebakindlaid 1990ndaid ja ütlevad muigega: „Tavapärane elu!“
Toomkiriku restorani idee üks autor: küsisime luba isegi katoliku kiriku vaimulikelt
Idee luua Tartu toomkiriku varemete vahele restoran tekitas mõne kuu eest avalikkuses kirglikku arutelu. Üks idee autoritest, mitmete edukate restoranide omanik Martti Siiman teeb teemas vahekokkuvõtte.
Evolutsioonibioloog, kes pühendas raamatu Elon Muskile. „Inimliik on unikaalne: suudame end tõhusalt hävitada ja ka päästa“
Ekspress vestles evolutsioonibioloogi ja teaduskirjaniku Richard Dawkinsiga lendamise, teaduse ja inimkonna tuleviku teemal. „Peaksime mõtlema, kas on mingi põhjus, miks meie ei peaks välja surema,“ ütleb ta.
SÕJAPÄEVIK (273. päev) | Põhjused, miks Venemaaga veel läbi rääkida ei tohi
Ukrainlased otsivad lahendusi, kuidas taristurünnakutega toime tulla. CIA kõrge ülemus kutsub venelasi poolt vahetama. Sellest, miks diplomaatiline lahendus Ukrainas oleks praegu kahjulik.
Karin Paulus: lammutamisele määratud Sillamäe monumenti ei tohiks hävitada
Täna selgus, et Riigikantselei juures tegutsev punamonumentide töörühm soovitab teiste seas lammutada 1975. aastal Sillamäel avatud monumendi tundmatule sõdurile. 2019. aastal andis monumendi kohta risti vastupidise ekspertarvamuse arhitektuurikriitik Karin Paulus (SDE). Ta kirjutab allolevas arvamusloos, et on endiselt samal seisukohal.
Riigisaladuse nõuete rikkumises süüdi tunnistatud endine suursaadik kaebas kapo otsuse kohtusse
* Clyde Kulli vastu pooleteise aasta eest algatatud kriminaalasi salastatud välisteabe käitlemise nõuete rikkumises kvalifitseeriti ümber vääteoks.* Eraldi kriminaalasjas, mis puudutab omastamist ametiisiku poolt, on Kullile esitatud süüdistus.
Kunst, mis köidab miljoneid: kogu maailmas populaarse teamLabi teosed lõpuks ka Eestis
Kumus meelitab kunstipublikut rahvusvahelise kunstirühmituse teamLab näitus „Hõljuvad õied igavikumeres“. TeamLabi asutajat Toshiyuki Inokot usutleb Kadri Karro.
Siim Nestor: Aga kui sikutaks kontsertide käibemaksu lõpuks allapoole?
Siim Nestor kirjutab, et korduvalt tõstatatud, arutletud ja edasi lükatud kontserdipiletite käibemaksu küsimusest tuleks uue kriisi oludes otsustavalt läbi närida.
Jan Uuspõld läheb jälle Tartusse!
„Olgem ausad“ on Areeni rubriik, kus kultuuriinimesed räägivad sellest, millest nad tavaliselt ei räägi.
NÄDALA OLUKORD | „Auto“
Nädala olukord on Areeni rubriik, kus elu ennast (kuid mitte ainult) kujutavad Maari Soekov ja Janno Pikkat ehk loometandem AW.
ARHITEKTUUR | Ere baranka Lasnamäel
Karin Paulus kirjutab möödunud nädalal Lasnamäel avatud Tallinna Kunstihoone ajutisest näitusemajast.
Mees, kes suutis jääda iseendaks. Riho Sibul (26. VI 1958 – 20. XI 2022) in memoriam
Head sõpra meenutab Hardi Volmer.
Meelis Oidsalu: Draamateatri uus suhtekrimilugu on korralik kommertshitt
Kommertstaotlusi ei peaks teatris häbenema, kirjutab Taavi Teplenkovi lavastust „Võõrad“ vaadanud Meelis Oidsalu.
PILK KULISSIDE TAHA | „Tantsusaatega me sel aastal plussi ei jää.“ Saatetegijaid kannustab pöörane entusiasm
Ajaloo ühe kalleima teleprojekti taga on tegijad, keda me kunagi ekraanil tantsimas ei näe. Nad jagavad eksklusiivselt Ekspressiga suursaate kaadritagust elu.
SARI | Guillermo del Toro õuduste assortii
Mehhiko filmitegija Guillermo del Toro näitab, kuhu tänapäeva õudus võib areneda, kirjutab tema õudusantoloogiat vaadanud Raul Sulbi.
FILMIDE TIPP EESTI KINODES | „Lõvide vennaskond“ kriitikute karmi pilgu all
Kriitikud sätivad paremusjärjestusse Eesti kinodes jooksvad linateosed.
Nõmme pereisa korraldas amfetamiiniäris digipöörde ja üllatas ka politseid: „Ta on vana kooli mees, kes pani toime uue kooli kuriteo“
Kui politsei tuvastas mitmekümne liikmega narkoahelat anonüümselt juhtinud isiku identiteedi, olid korrakaitsjad pehmelt öeldes üllatunud.
TRULLI LULLA | UNISTUSTE UBIN
Rohelisel ärimajal lasub Vene oligarhi rahapesu kahtlus
Harju maakohus arestis Coop Pangas veidi üle 5,4 miljoni euro seoses rahapesu kahtlusega.
GUUD, BÄÄD JA NÄDALA SÕNA | Miks ärevate sõjateadete peale kõvatada?
Käsipuu aitab inimest. Sai. Sõjakõvatamine. Heroiini šikk on out. Nädala sõna: analüüsihalvatus.
MUUSIKA | Shelton San on pärast pikka pausi tagasi võimsa ja tumeda allhoovusega energiapauguga
Lauri Tikerpe arvustab Shelton Sani EPd.
Delikaatne lugu. Ida-Virumaa kroonimata kuningas on ekstreemselt rasvunud ja see on talle kohtus abiks
Nikolai Ossipenko (64) on kahtlemata väga kehva tervisega ja kohtumenetlus on talle raske. Õlekõrs kohtust pääsemiseks pole aga mõni ravimatu haigus, vaid ekstreemne rasvumine.
Ekspressi juhtkiri: Enam Eestis vaesust pole. Nüüd aitab riik ka rikkaid
Pool Eesti rahast läheb toetusteks ja ikka jääb osa inimesi heaolust kõrvale. Käib maksumaksja raha räige ja rumal raiskamine.
MUUSIKA | Anetti uus album on kui 20. sajandit õilistav luksuslik nostalgialaks
Berk Vaher retsenseerib Anetti värsket albumit
SAHINAD | „Disco Elysiumi“ stuudio sai oma miljonid tagasi
„Disco Elysiumi“ stuudio sai oma miljonid tagasi. Võlakütid saavad Pentusega õnne proovida. Helsingin Sanomat pani oma peatoimetaja peale kitse. Õhusaaste muudab lapse aju. Julge ärimehe võit.
Ajaarvamisest kaob üleliigne sekund
Maa tegelik pöörlemine kosmoses ja maapealne ajaarvestus lonkavad sekundi võrra. Seni on seda korrigeeritud liigsekundiga, aga nüüd plaanitakse lasta asjadel omasoodu minna.
Lea Danilson-Järg: „Tantsud tähtedega“ tuleks ära keelata
EKSPRESSI SATIIRINURK. Justiitsminister on asunud kultuurisõtta Nõukogude Liidu pärandiga ning nõuab kõigi viisnurkade eemaldamist.
Restoraniomanik Martti Siimann: pärast septembrikuiseid elektriarveid jätsid inimesed restorani tulemata
„Restoranidel läheb praegu hästi,“ ütleb mitmete edukate restoranide peremees Martti Siimann. „Minu mure on pigem see, et paljud tuttavad kolivad Eestist ära kas elektriarvete, ebakindluse või naabripelguse tõttu.“
SÕJAPÄEVIK (272. päev) | Venemaal on raketid otsakorral, aga üks „imerelv“ kummitab Ukrainat endiselt
Seis lõunarindel. Vähenevad raketivarud. Rootsi spioonid. Fossiilide hinnalagi.
Ronaldo õhkis plahvatusliku intervjuuga oma klubikarjääri? On kaduvväike võimalus, et halvas vormis staar veel tippklubis mängib
Jalgpalli MMi finaalturniiri suurim uudispomm lõhkes juba enne mängude algust: Ronaldo andis Briti ajakirjanduses ülimalt sõnaka intervjuu. Täna õhtul sai selgeks, et jalkastaari ja klubi teed lähevad „poolte kokkuleppel“ lahku.
Tülid, ähvardused, solvangud. Tartu varjupaiga 13 koera hukkamise rääkimata lugu
Ametnikud ei leidnud hukkamises rikkumisi, kuid loomakaitsjad protesteerivad ägedalt, varjupaiga töötajad saavad ähvardusi, annetused on vähenenud ning paljud vabatahtlikud mõtlevad lahkumisele.
Üks põhimehi jäi EKRE nimekirjast välja
Kui EKRE avalikustas mõne päeva eest 2023. aasta riigikogu valimiste kandidaatide nimekirjad, jäi suurema tähelepanuta, et sealt puudub Ruuben Kaalepi nimi.