Alkeemia
Alkeemia
Kõik audioartiklid
30 teravmeelset mõttetera Anton Hansen Tammsaarelt
Täna on Eesti ühe mõjukaima ja armstatuma kirjaniku Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäev, kes oli ka hinnatud esseist, tõlkija ja kultuurifilosoof. Tema massiivne viieosaline epopöa „Tõde ja õigus“, mis käsitleb inimese suhet maa, jumala, ühiskonna ja iseendaga, on ilmselt teada igale eestlasele. Pakume meie kirjandusmaastiku suurkuju sünniaastapäeva puhul väikese vaimustava valiku Tammsaare teravmeelsetest mõtteteradest.
Ilona Karula: kes on tõeline vaimne õpetaja?
Vaimne õpetaja ei ole keegi, kelle kursustel, õpitubades ja koolitustel sa käid. Vaimne õpetaja ei ole see, kellele sa jüngrina järgned. Vaimne õpetaja ei ela kusagil kaugel maal, turban peas ja kittel seljas teistele pühitsusi jagades. Vaimne õpetaja ei ole see, kes ei suuda oma sünninime väärikalt kanda ning palub ennast kutsuda võõramaiseks suri-muri-shakti-jumalannaks. Vaimne õpetaja ei istu sinust kõrgemal ega karjata „lambaid“, kirjutab Ilona Karula.
ALKEEMIA PODCAST|„Anneli Urge teraapialabor“|Intsest - suurim reetmine ja sellest tervenemine ehk julguse teekond
Kahjuks on intsest Eestis tabuteema, mille maha vaikimine jätab väga paljud kannatanud professionaalse psühholoogilise- ja psühhiaatrilise abita ja seeläbi ühiskonna toetusest ilma. Tänane podcast ületab vaikimisebarjääri, mis eraldab intsesti ohvreid inimväärsest, rõõmu ja rahulolu pakkuvast elust, mida me kõik väärime. Seksuoloog ja MTÜ SV Eesti Tugigrupid koordinaator Rita Holm ja tugigrupi liige Anna kinnitavad oma kogemuste põhjal, et intsesti tagajärgedest on võimalik täielikult terveneda. Innustavaks eeskujuks on neile taanlanna Karin Dyhr, raamatu „KLAASIST TÜDRUK“ (Pilgrim 2022) autor ja kangelanna.
Fred Jüssi: armastus on seisund
Täna, 29. jaanuaril, on sünnipäev Fred Jüssil. Sel puhul jagame vanameistri mõtteid armastusest ja õndsusest. Alkeemia toimetus soovib täna sünnipäeva tähistavale armastatud loodusemehele palju õnne, rõõmu, rahu, jõudu ja tervist!
Maakera sisetuum võib olla hakanud teistpidi pöörlema
Nagu hästi teada, on meie maakera sees veel üks teine päris suur kera, mis vastupidi laialt levinud ütlusele on siiski väiksem kui see päris maakera — umbes Pluuto suurune. See on maakera sisetuum, vahendab Novaator.err.ee.
Alkeemia lugemisnurk | Armastus enda, oma keha ja toidu vastu
Ilmus raamat, mis on mõeldud noortele tüdrukutele, kes on teismelistena hädas oma kehakaaluga. Samuti nende tüdrukute vanematele, et nad märkaksid ja mõistaksid, miks tüdrukud teismelistena ennast näljutama hakkavad. See raamat on meie viis jalaga pikali lüüa tänapäeval normiks saanud piiravad dieedid ning sisutühjad toitumiskavad, mida pea iga naine on vähemalt korra elus katsetanud. Ühiskonna surve tõttu oleme hakanud läbimõtlemata oma toitu piirama, keha signaale eirama, ennast teistega võrdlema ja palju muud. See on meid kõiki väiksemal või suuremal määral viinud selleni, et oleme usalduse oma keha vastu kaotanud. „Armastus enda, oma keha ja toidu vastu“ tekkis meie ühisest äratundmisest toitumishäirete osas, mida kogesime teismeeas. Noore tüdrukuna on kõigil soov teistele meeldida ning oma keha võrdlemine teistega võib sind viia valede toitumisharjumusteni, millega võid teha kehale väga suurt kahju. Pea meeles, et sa ei ole üksi. Oma keha tundma õppimine ja armastamine võtab aega. Ka meie oleme teinud läbi oma imedieedid ja muud lollused, kuna arvasime, et peame seda tegema enda ja teiste armastuse väljateenimiseks. Kunagine läbielatud mure viis meid oma teekonnal aga enda elukutsete valikuni ning täna tegutseme kogemusnõustaja, toitumisterapeudi ja fitnesstreenerina. Siit kaante vahelt leiad meie väga ausalt ja ilustamata räägitud kogemused ning soovitusi, kuidas edasi minna. Ja muidugi ei puudu ka retseptid, mille järgi saab imemaitsvaid roogasid valmistada, kusjuures kaloritest pole sõnagi!
Andeks palumise kunst | Kuidas vabandada nii, et sinu partner sooviks sulle tõeliselt andestada?
Ei ole lihtne õppida sobival viisil andeks paluma, kuid teades, kuidas seda õigesti teha, suudad kindlasti suhteid paremini säilitada. Järgnevalt lühike kokkuvõte vabandamise viiest keelest, mis aitab andeks paluda nii, et sinu kaaslane seda tõesti tunneks ja hindaks.
Ajurveeda talvine toitumine
Veeda traditsioonidega sarnaselt tähistasid looduseusku vanad eestlased detsembri lõpus uue päikeseaasta saabumist ja talve algust. Kumbki neist ei ole seotud tavamõistes religiooniga, vaid on puhas looduse matemaatika. Talve valitseb Maa energia, mille omadused on tardumus, suurenenud niiskus vihma ja lumena, madalast päikesest tulenev raskus ning kõigi protsesside aeglustumine. Loodus on selle teadlikult ette näinud sissepoole pöördumiseks ning vanade mustritega töötamiseks ja nende seedimiseks. Samuti puhkuseks, enese toitmiseks ja heas mõttes rasva kogumiseks ikka selleks, et kevade saabudes oleks uuestisünniks varuks võimalikult palju värsket energiat.
Vasta küsimustele ja saa teada, kas sa oled vaimse vägivalla ohver
Isegi kui kõik märgid näitavad seda ja sa annad endale aru, et su partneri käitumine teeb sulle väga haiget, ikka võib olla raske endale tunnistada, et tegemist on emotsionaalse vägivallaga. Sul võib olla häbi tunnistada, et oled lasknud endaga nii käituda, end alandada, endaga manipuleerida, ennast häbistada, maha teha ja allutada. Eriti meeste jaoks on see väärikust riivav, kuid ka naised tunnevad piinlikkust – eriti kui nad muidu saavad eluga hästi hakkama ja on edukad.
Soome loomakaitsjad avalikustasid šokeerivad kaadrid karusloomafarmidest
Loomakaitseorganisatsioonid Oikeutta eläimille ja Humane Society International Europe avalikustasid kaadrid, kus on näha, millistes tingimustest loomad karusloomafarmides elavad: paistes ja haiged silmas, vigastatud sabad, deformeerunud jalad. Kaadrid näitavad ka rebasepoegi, kes söövad oma surnud õdesid-vendasid, ja rebaseid, kellel on selektiivse aretuse tagajärjel tekkinud tohutud nahavoldid, et maksimeerida karusnaha kogust ühe looma kohta.
Need on põhjused, millest võib olla tingitud sinu pidev väsimustunne
Väsimus on ilmselt kõige levinum kaebus, mida arstile (või veeautomaadi juures kolleegidele) kurdetakse. Enamik haigusi võib tekitada väsimust, aga isegi kui ühtegi haigust ei ole diagnoositud ja inimene on ikka väsinud, siis miski ilmselt röövib tema energiat, sest väsimus ei ole inimese loomulik seisund.
Saavuta emotsionaalne tasakaal läbi teadliku unenägemise
Meil kõigil on vaja, et meid emotsionaalses mõttes nähtaks ja kuuldaks. Meie unenäod räägivad sellest, kuivõrd me tunneme, et saame või ei saa emotsionaalset tunnustust, armastust ja tuge – nii endalt kui teistelt inimestelt, kellega me oleme suhetes, kirjutab psühholoog ja uneekspert Athena Laz oma raamatus „Sinu unenägude alkeemia“.
Šotimaa pealinn Edinburgh astus suure sammu adresseerimaks toidusüsteemi mõju keskkonnale. Aga Tallinn?
17. jaanuaril allkirjastas Edinburgh esimese linnana Šotimaal ning esimese Euroopa pealinnana Plant Based Treaty initsiatiivi, mille eesmärk on vähendada loomatööstuse ja metsade raadamise käigus tekkivat kasvuhoonegaaside kogust.
Lapsehoroskoop: õpi oma last tundma — sodiaagimärk annab vihjeid, kelleks ta kasvab!
Oma lapse käitumisele võid leida selgituse tema tähemärgiga tutvudes. Loe ja vaata Perejakodu.delfi.ee vahendusel, kas sinu lapse iseloom vastab tema sodiaagimärgi kirjeldusele.
Näotuvastus aitab tuvastada teistest kuritegelikemaid rotte
Ehkki näotuvastustehnoloogiate laiemat rakendamist on hakatud mitmel pool maailmas, sh Euroopa Liidus piirama, üritavad leida ettevõtted tehnoloogiale uudseid rakendusvõimalusi, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Gravitatsioonilained kannavad infot kaugeist tähtedest ja planeetidest
Aegruumis levivad võbelused, gravitatsioonilained, mille olemasolu teadlased avastasid alles hiljuti, pärinevad ise mõnikord väga kaugest möödanikust ja võivad meile tuua tähtsat teavet kaugete aegade oludest.
NÄDALA TAROSKOOP 23.- 29.1 | Kõik ei ole nii nagu pealtnäha paistab
Kätte on jõudnud uus nädal ja taas on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Alanud on yin musta vee jänese aasta, mis soovitab enesesse vaadata ja olla diplomaatiline
2023.aasta 22. jaanuaril algas yin vesi jänese aasta. Kindlasti ei ole tegemist kassi aastaga, sest hiinlaste arvates omab ainult jänes maagilist võlu, jõudu ja tarkust. Yin-energias loom soovitab vaadata enda sisse, tutvuda oma sisemaailmaga ja leida sealt rahu, sest kõik maailma tarkused on sinu sees – jänes teab seda, vahendab eestiomafengshui.ee.
Kui oled suhtes ja avastad, et mees petab...
Iga naine tahaks leida suurt armastust, leida oma teine pool. Sageli ei lange unistused ja reaalsus kokku ning naine pettub, kuid selle põhjuseks ei ole alati mees. Kui illusioonid purunevad, imestatakse: „Kuidas nii! Meie vahel oli suur armastus, kuhu see on kadus? Ma olen teda armastanud, aga ta petab mind!“ Enesepetmine on ohtlik ja võib kesta terve elu. Küsi endalt, miks sa temaga kooselu alustasid, kui ta on sinu arvates halb inimene. Kui ta varem oli sinu meelest armastav ja hoolitsev, siis miks koos sinuga on muutunud?
Blokeeritud energiatega tegelemine
Üks asi on kindel, me kõik oleme sisemiselt teadvel. Küsimus on selles, et millest me teadvel oleme. Enam-vähem igaüks teab, et ta sees on lakkamatult muutuvad energiad, mis vahel võivad üsna häirivad olla. Isegi kui energiatest mingit aimu pole, siis eluspüsimiseks inimesed kas tõrjuvad energiaid eemale või neid välja elades püüavad neist vabaneda. Ehkki mõlemad variandid toovad omakorda hunniku probleeme kaasa, on need paremad, kui energiate sisse ära uppuda, kirjutab Michael A. Singer oma raamatus „Köidikuist vaba elu“.
Tänulikkus oma võrratu keha eest
Ole oma keha eest tänulik, selle asemel et kehas vigu otsida. Iga kord, kui mõtled millelegi, mis sulle oma keha juures ei meeldi, siis pea meeles, et kõik rakud sinu kehas jagavad sinu tundeid ja reageerivad vastavalt. Ütle selle asemel südamest „aitäh“ selle eest, mis sulle oma keha juures meeldib, ja eira seda, mis sulle ei meeldi. Selle asemel täna end kogu südamest selle eest, mis sulle oma keha juures meeldib, ja ignoreeri asju, mis sulle ei meeldi.
ALKEEMIA PODCAST „Anneli Urge teraapialabor“ |Dr. Jaanika Heinväli: ettevaatlikkuse ja hoolivuse abil püsime terved!
Dr. Jaanika Heinväli jagab meiega värskeid meditsiiniuudiseid ja soovitab valvsust veel mitte kaotada, sest viirused on visad. Räägime sotsiaalmeedia mõjudest laste ja noorte vaimsele tervisele, nende ärevuse-ja depressiooniravist ning ravikuurist taastumisest. Kuuleme veenisisese vitamiiniteraapia uriini rikastavatest tagajärgedest, vaktsiinidest ja nende võimalikest kõrvalmõjudest, aga ka sellest, kuidas uhhuu ehk ebaravi võib tappa, Haigekassa faceliftingust ja teadliku tegutsemise vajalikkusest kroonilise väsimuse ja muude elustiilihaiguste ennetuseks.
Käes on noorkuuaeg! Pane oma soovid teele!
Eile jõudis Päike Veevalaja märki, täna liigub sinna ka Kuu, et Päikesega kohtuda ja uuele ringile minna - 21. jaanuari hilisõhtul kell 22.54 toimub Kuu loomine Veevalaja märgis. See hetk on ühtlasi ka Hiina uue aasta, musta veejänese aasta alguseks, vahendab Eesti Horoskoop.
Tähtedevahelised meteoorkehad võivad pärineda supernoovadest
Meteoriidid on kosmilist päritolu kivid, kuid mõned neist on veel kosmilisemad kui teised, sest on meieni saabunud lausa väljastpoolt Päikesesüsteemi, vahendab Novaator.err.ee.
Alkeemia lugemisnurk | Katkend raamatust „Klaasist tüdruk“, mis räägib intsestist ja selle mõjudest nii lapse- kui täiskasvanueas
„Klaasist tüdruk“ on taanlanna Karin Dyhri dokumentaalromaan intsestist ja selle mõjudest nii lapse- kui täiskasvanueas. Raamatus on Karin endale Ida nimeks pannud. Ida elab pealtnäha idüllilises peres, kus toimuvad ühised muusikaõhtud ja intellektuaalsed vestlused, kuid Ida jaoks kukub see perfektne kaardimaja öösiti kokku. Armastavast päevaisast saab julm väärkohtleja. Raamat valgustab põhjalikult intsesti olemust ja selle ränki mõjusid nii lapseeas kui ka hiljem täiskasvanuna. Karini kogemus tõestab, et kui traumaga piisavalt tööd teha, on olemas lootusekiir tervenemisele ja helgemale tulevikule. Karini kaitseingliks – kui nii võib öelda – osutub psühhiaatriahaigla osakonnaõde Jan Nielsen, kes raamatus on Kim. „Ta on kõige andekam ja armastusväärsem terapeut, kes mul kunagi on olnud,“ ütleb Karin.
Ole lähisuhetes professionaal
Juba mõned aastad tundub mulle, et inimesed käituvad paarisuhetes ülikummaliselt. Miks ma seda ütlen? Sest kuigi suhte algus võib olla ükskõik kui nummi, kuna roosad, sinised ja mõnel juhul ka lillad prillid on peas, saabub igas suhtes hetk, kus kehakeemia, seks ja meeletu tõmme teineteise suhtes ei suuda enam varjata isiksuslikke puudujääke, suhtlemiskunsti algtaset ja vähest teadlikkust lähisuhete toimimisest. Õnnetuid suhteid võiks olla kordades vähem, sest lahendus iseenesest ei pruugi olla keeruline, kirjutab Margus Vaher oma raamatus „Tee mehe südamesse“.
Norras leiti teadaolevalt maailma vanim ruunikivi
Ida-Norrast päevavalgele tulnud ruunikivi vanus võib ulatuda 2000 aastani, tõotades lükata ka ruunikirjasüsteemi enda väljatöötamise kaugemasse minevikku, vahendab Novaator.err.ee.
Sisuturundus
Sisuturundus
Manifesteerimismärkmik – teadliku inimese loov töövahend, mis aitab visioonides selgust luua
Elame ajastul, kus nii mõnigi on täheldanud, et sõna jõud ja mõtte jõud omavad täiesti uutmoodi väge ja tugevust, et kogemusteks realiseeruda füüsilisel materiaalsel tasandil. Möödunud aasta 2022 õpetas meile väga selgelt, kui vajalik on oma mõtete haldamise oskus enda isiklikus sisemises ruumis. Selleks, et mitte lasta neelata end rasketel mõttevormidel ning tulla toime igasuguste väljakutsetega meie erinevates elusektorites. Käesolev aasta 2023 aga toob meie kätte väga intensiivsed energiad, mis loovad iga inimese elu lausa võimendunud kujul.
Hingega kooskõlas elamine võib alguses kaasa tuua üksinduse
Kui me hakkame elama oma hingega kooskõlas, siis me enam ei soovi osaleda mängudes ja rollide silmakirjalikkuses. Me tunneme vajadust puhtuse, terviklikkuse ja avatuse järele, kirjutab Alexis Varnum oma Facebooki lehel.
Kuidas taas leida turvalisus olla mina ise?
Elu üks suurimaid väljakutseid on jälle usaldada, kui oled haiget saanud, valusalt pettunud, abitult elu hammasrataste vahele jäänud. Kust leida see jõud ja tunne, et sa saad ja julged uuesti kogu südamest proovida, ennast avada ja elu usaldada? Taas uskuda, et võidki loobuda kõigist ühiskondlikest maskidest, olla siiras ja vahetu. Kogeda, et julged ennast avada teistele inimestele, taas uskuda armastusse. Tunda oma tundeid, väljendada oma mõtteid, unistusi ja soove, teha ja valida endale meeldivaid tegevusi, töökohti ja suhteid, kirjutab Terje Pällo lehel Holistika.ee.
Eckhart Tolle: kui lased egol kahaneda
Ego on alati valvel, tajumaks võimalikku kahanemist. „Mina“ mentaalse vormi taastamiseks asuvad tööle automaatsed egohüvitamise mehhanismid. Kui keegi mind süüdistab või kritiseerib, tähendab see ego jaoks „mina“ vähendamist ning otsekohe püüab ego eneseõigustuse, kaitse või süüdistustega oma kahandatud enesekujutlust hüvitada. Ego jaoks ei ole tähtsust, kas teisel inimesel on õigus või mitte. Tõest hoopis enam huvitab teda enese säilitamine – „mina“ psühholoogilise vormi säilitamine.
Tõde ebatäiuslikkuse kohta
Ilu on vaataja silmades. Kui oled oma ebatäiuslikkusega rahujalal ja suhtud oma puudustesse kui terviku intrigeerivatesse osadesse, suhtub mees neisse samamoodi. Kui sa meeldid mehele, siis ei muutu sinu puudused mitte ainult ebaoluliseks, vaid ka armsaks.
Talvel kuula hinge kutset
Talv on sageli emotsionaalselt katsumuste aeg. Pimedatel kuudel, mil päevad on lühemad, kutsub psüühe meid aeglasemas tempos liikuma ja sukelduma allmaailma, kus leiame valamata pisaraid, läbi uurimata hirme ja varjatud unenägusid. Me võime vältida oma varju pikkadel suvepäevadel, mis on täis lõbustusi, aga kui sügis ja seejärel talv oma kohale asuvad, möödudes rüsinast ning kingituste ja pidude särast, kui saabub pikk jaanuar ja veebruari vaikus, pole muud kohta, kui pöörduda sissepoole. Ja kui meil pole oma emotsionaalse eluga kindlat suhet, siis võib depressioon, nagu meie kultuuris seda nimetatakse, end kergesti sisse seada, kirjutab Sheryl Paul oma raamatus „Ärevuse tarkus“.
Peale lahkuminekut: soovitused, kui sinu laps satub kärgperre
Uude suhtesse siirdunud partneril ja tema uuel partneril on palju rõõmu, elevust, armastust, uudsust ja põnevust, mis kõik aitavad lapse integratsiooniga seonduvate väljakutsetega toime tulla. Üksikuks jäänud partneril positiivseid tundeid tavaliselt napib, negatiivseid aga jagub rohkem, kui kanda jõuaks, kirjutab Katrin Saali Saul oma raamatus „Kärgpere käsiraamat“.
Täna on rahvakalendri järgi tõnisepäev | Pool talvest on läbi saanud
Tõnisepäev on tuntud ka kui taliharjapäev ja kesktalvepäev, mis näitab, et pool talvest on läinud ja pool on veel ees. Usuti, et kui täna on nii palju päikest väljas, et ratsamees jõuab hobuse selga hüpata, siis tuleb ka ilus suvi.
Vulkaanid jahutavad planeeti arvatust rohkem
Vulkaanid toovad planeedile rohkem kasu kui arvatud, sest nagu värskest teadusuuringust selgub, emiteerivad maailma tulemäed kolm korda rohkem kliimat jahutavaid gaase kui seni arvatud, vahendab Novaator.err.ee.
NÄDALA TAROSKOOP 16.- 22.1 | Sa oled ise oma otsustega oma elu kujundaja
Kätte on jõudnud uus nädal ja taas on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Meelerahuharjutus kogu perele: Veekogu ääres
Meditatsioon arendab kehatunnetust ja liikumistaju, suunab märkama keha vajadusi. Arendab loovust, keskendumisvõimet ja julgust. Proovi järgnevat meelerahuharjutust.
Sinu unenäod ja alateadvus on tugevalt seotud
Et paremini mõista, kuidas ladustatud mentaalseid energiaid vabastatakse, pöördugem psühholoogia lemmikteema, unenägude, poole. Mis on unenäod? Traditsiooniline freudistlik käsitlus ütleb, et mõned igapäevaelus toimuvad sündmused avaldavad mõju, mis jääb emotsionaalselt väljendamata. Väike poiss tahab endale jalgratast, aga ei saa. Ta läheb magama ja unes näeb, et tal on ratas. Olukord jalgratta saamisega seoses polnud suurem asi, nii et poiss lükkas selle meeles kuhugi eemale. Ta surus selle alla. Kui ta magama läks ja enam oma mõtteid nii väga ei kontrollinud, oli meel vaba vabastama seda, mida ta poisi ärkvelolekuajal vabalt väljendada ei saanud. Me kõik kogeme sedasorti unenägusid üsna regulaarselt. Laetud sündmus ärkveloleku maailmast leiab tee unemaailma. See ei ole tahtega seotud tegevus. Sinu meel püüab vabastada moodustunud energiamustreid.
Kõik inimesed on piisavad
Ebapiisavustunne on seotud süütundega ja sellest vabanemiseks soovitan tõesti väga teraapiasse minna. Süütunne on üks madalama vibratsiooniga tundeid, see hoiab meid tagasi ega lase meie eluenergial vabalt liikuda. Kui sa leiad psühholoogi, kes tegeleb su mõttemustrite ja energiakehaga, oled õnnega koos, kirjutab Tiit Trofimov.
Päike lagundab meres hulpivat plasti hoolega
Sellal kui päikesevalgus sillerdab säbrulisel merepinnal, lagundab päikesekiirguse ultraviolettkomponent usinalt laineil hulpivat mikroplastsaastet, vahendab Novaator.err.ee
Loomus: Me ei saa rääkida rohepöördest ja samas ignoreerida taimetoitu
Loomus rõhutab, et koostamisel olevasse rohepöörde tegevusplaani eelnõusse on vaja lisada taimetoit kliimamuutustuste leevendamise olulise meetmena.
Täna on taliharjapäev: kui saab päikest näha, siis on mehed aasta jooksul terved ja tublid!
Täna on taliharjapäev, mille tähistamine toob tervist ja õnne eelkõige meestele, aga ka seakasvatajatele ja ka tervele perele. Kui täna paistab niigi palju päikest, et mees jõuab ratsahobuse selga hüpata, on eeloleval aastal mehed terved ja tublid.
Alkeemia lugemisnurk | Südame avanemine ja sulgumine
Kui tahad tundma õppida oma südant, siis esmajoones teadvusta, et sa pole su süda – sa oled see, kes südant kogeb. Sa oled teadvus, mis on teadlik hetkel olevatest emotsioonidest. Kui su südant valdab armastus ja sa ütled, et oled armunud, siis tegelikult tähendab see, et tunned, kuidas armastus südamest välja paiskub ja sind üle ujutab. Supled armastuse ookeanis, aga sa pole armastus, mida tunned – oled see, kes kogeb armastust, mida tunned, kirjutab Michael A. Singer oma raamatus „Köidikuist vaba elu“.
Mis peitub solvumise taga ja miks inimesed solvuvad?
Solvang mõjub meie psüühikale sama plahvatuslikult nagu Molotovi kokteil lahingus. Solvumisega on segunenud viha, süüdistamine, jõuetus, haletsus ja reetmise tunne. Mõni saab põleva lõkke endas kiiresti kustutatud, mõni aga kannab seda tuld endas aastaid ja viskab solvangulõkkesse puid muudkui juurde. Mõni solvub harva, aga mõne jaoks on solvumine igapäevaseks kaaslaseks. Mis peitub solvumise taga ja miks inimesed solvuvad?
Kas teha katki pikaajaline suhe armumise pärast?
Jah, kui julged olla kindel, et praegune ei toimi nii või teisiti. Samuti kui oled valmis selleks, et armumisele võib järgneda aeg, mil oled üksi. Emotsionaalselt. See ei tähenda, et poleks silmarõõme või suhteid, aga turvalist kooslust, kus end piirideta avada – seda pole. Samas sellist eluetappi ei maksa ka karta, sest üle aastate tekib jälle kontakt iseendaga. Enesearenguks võiks lahkuminekut soovitada küll, aga see vajab ka julgust.
MAAGILINE PÄEV: täna on 13. kuupäev ja reede!
Täna on reede ja 13. kuupäev - paljude inimeste jaoks tähendab see kombinatsioon ebaõnne ja põhjustab hirmu. Teiste jaoks on see aga hoopiski õnnepäev, mil juhus jookseb hästi. Loe lähemalt, kust on pärit see hirm 13. reede ees.
Vananemise neli nägu | Kas sul on gluteeninägu, piimanägu, veininägu või suhkrunägu?
Kas sul on gluteeninägu, piimanägu, veininägu või suhkrunägu? Paljud toidud võivad põhjustada selliseid muutusi, kui sa sööd neid toite rohkem, kui su keha talub – ja need märgid on aastatega nii nähtavaks muutunud, et võin täpselt öelda, mida inimesed liiga palju tarbivad, lihtsalt neile peale vaadates, kirjutab Nigma Talib oma raamatus „Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani“.
Mis imeloom on naftarebane?
Loomakaitseorganisatsioonid üle Euroopa, sh Loomus, kutsuvad Euroopa Liitu üles keelustama karusloomafarmid terves Euroopa Liidus ning lisaks keelustama karusloomafarmidest pärit loomade karusnaha ja sellest tehtud toodete müük Euroopa Liidu turul. Ootuspäraselt on Loomusele tulnud seinast seina tagasisidet, sh valearusaamasid karusloomafarmidest üleüldiselt. Siinkohal toome neist välja neli.
Lihtsad nipid, kuidas suurendada rahu ja armastuse tunnet, vähendada ärevust, negatiivseid tundeid ja depressiooni vanemas eas
Suurimad kingitused iseendale ja maailmale küpses eas on mõistmine, rahu ja armastuse tunne ning selle jagamine neile, kes on su ümber. Õnnelikus, lõdvestunud lihastega näos on kortsud ilusad ja nägu omandab eatu ilme. Seevastu pinges, rahulolematu nägu mõjub vanana ka juba kolmekümnendates.Vana ja tark olla tähendabki pakkuda rahu ja mõistmist neile, kelle elu on intensiivses perioodis, kus tuleb pidevalt sooritada. Rahu, armastuse tunne ja ka tervis on inimese loomulik olek, mis juhtub siis, kui enda eest hoolitseda ja elada looduse rütmide järgi ning iseennast vaatlema õppida.