Alkeemia
Kõik audioartiklid
NÄDALA TAROSKOOP 25.9.-1.10 | Usu oma võimetesse ning lase oma loovus ja anded valla
Alanud on uus nädal ja jälle on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Kuidas leida kallimat, kui sulle tundub, et keegi ei taha sind?
Kõigil on aeg-ajalt madalhetki, kuid mõnel inimesel on neid eriti rohkelt, et mitte öelda kogu aeg. Sellisele inimesele võib tunduda, et maailm on tema vastu – kõik kiusavad ja iga nurga taga luurab midagi halba. Kui mõni asi peakski hästi minema, siis on see pigem erand ja üllatus. Niisuguseid inimesi ümbritsev seltskond võib aga käsitleda kogu olukorda suisa vastupidiselt. Viriseja võib tunduda valiva ja uhke pirtsutajana, kellele miski ei sobi ja kes armastab ohvrirollis teistega manipuleerida. Väga levinud valearusaam on, et madal enesehinnang puudutab enamasti kaalunumbriga maadlevaid, mitteatraktiivseid ja vaese taustaga naisi. Kahjuks kannatab koleda minapildi käes oluliselt suurem hulk inimesi. Olen näinud silmipimestavalt kauneid naisi, kes tunnevad ennast kohutavalt inetu ja mõttetuna, kirjutab Tiina Tiitus oma uues raamatus „Elu armastus“.
Hundid võivad peagi olla Euroopa Liidus senisest suuremas ohus
Euroopa Komisjon (EK) kaalub huntide kaitsestaatuse põhjendamatut alandamist, mis annaks liikmesriikidele rohkem paindlikkust hundijahi lubamisel, vahendab Loomus.ee.
ALKEEMIA PODCAST|Anneli Urge teraapialabor|Traumapedagoogika kui inimlikkust avardav maailmavaade
Anneli Urge teraapialabori külalisteks on perenõustaja ja tõlkija Ursula Zimmermann, trauma- ja noortetöö nõunik Sille Saidlo ning teraapialoomusega koer Gera.
Täna on sügisene pööripäev | Viis tegevust, mis aitavad sügise saabumist vastu võtta
Täna, 23. septembril jõuab kätte sügisene pööripäev ehk sügisene võrdpäevsus, millal on kogu Maal päev ja öö sama pikad - 12 tundi. Päike liigub Neitsi sodiaagimärgist Kaalude märki ja algabki astronoomiline sügis. Loe, kuidas sügise saabumist vääriliselt tähistada.
Alkeemia lugemisnurk | Mis on see miski, mis ajab ühed lahku, kuid lubab teistel jääda kirglikeks armastajateks?
Peatselt on ilmumas Tiina Tiituse uus raamat „Elu armastus“. Oma uues raamatus mõtiskleb kogenud suhteterapeut elu armastuse leidmise võimalikkuse üle. Kas mäletad, mis tunne oli olla armunud? Ei tea, miks see tunne ajaga kaob? Ja kas peab kaduma? Kuidas õnnestub osal paaridel jääda igavesse armastusse, teistel aga mitte? Raamat „Elu armastus“ ilmub 10. oktoobril ja seda on võimalik ette tellida kirjastuse Pilgrim kodulehelt.
Interaktiivne tehisintellekt ihub hammast ChatGPT tähesärale
Ehkki OpenAI ChatGPT on juba märkimisväärselt maailma muutnud, on see alles tehisintellektil põhinevate rakenduste argiellu lõimimise esimene samm, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Kuul võib leiduda vett arvatust märksa vähem
Kuigi seniste kuumissioonide käigus kogutud andmed viitavad, et Kuu pooluste lähedal leidub veejääd, võib olla selle koguhulk arvatust märksa väiksem, nendivad selle arengulugu modelleerinud teadlased, vahendab Novaator.err.ee.
Maagiline külgetõmbeseadus | Vägi on sinu sees
Pole tähtis, kui konarlik või kahjustatud on sinu suhe. Kui tahad seda muuta, piisab alustuseks sellest, kui muudad lihtsalt oma mõtteid ja sagedust, kirjutab Rhonda Byrne oma raamatus „Armastuse, tervise ja raha saladus“.
Täna on rahvakalendri järgi sügisene madisepäev
21. septembril on meie esiisad tähistanud sügisest madisepäeva. Tegemist on üsna vähetuntud tähtpäevaga, kuid omad uskumused ja käsud-keelud on sellegi päeva kohta.
Enesearmastuse kunst
Enesearmastus on meie kõige olulisem sisemine ressurss. See on vajalik, et ennast aktsepteerida tingimusteta ja lubada endal valikuid teha, kirjutab Aleksandra Voltseva lehel Holistika.ee. Nii imelik kui see ka ei ole, väga vähestel on oskus armastada ja aktsepteerida ennast ilma sisemise kriitikata. Miks see nii on ja kus kohast on see alguse saanud?
Hiinast leitud lõualuu võib ürginimeste sugupuud laiendada
Hiina idaosast päevavalgele tulnud 300 000 aasta vanune lõualuu vihjab, et toona maakeral elanud inimlaste mitmekesisus oli arvatust veelgi suurem. Samas pole teadlaste sõnul veel kindel, kas leitud ürginimene väärib pärislõua puudumise ning ainulaadse arhailiste ja nüüdisaegsemate tunnuste segu tõttu uueks inimliigiks kuulutamist, vahendab Novaator.err.ee.
Igor Volke: energofooride ehk müstiliste valgusnähtuste esinemisel on hakatud teatud kohti erilisteks, nendes toimuva või kogetu tõttu ka sageli pühadeks pidama
Meie keskkonnas esinevate anomaaliate seas on energofoorid (EF) ehk väga erinevad valgusnähtused arvestatavalt mahukalt ja sagedasti esindatud nähtused muude anomaaliate seas. Nähtuste geograafilise hajutatuse tõttu on nende lugude kogumine olnud raskendatud ja väga juhuslik. Omaette huvitavad objektid on ruumides jälgitud väiksed, läbimõõduga mõni kuni paarkümmend sentimeetrit, erineva heleduse ja värvusega, üksiti ja grupiti esinevad valguskerad. Siseruumides on jälgitud kanamuna-, tennispalli- ja jalgpallisuuruseid objekte. Osa neist heidab valgust keskkonnale, osa mitte, mõnel puhul kaasneb sirisev heli, vahel mitte, kirjutab Igor Volke oma peagi ilmuvas raamatus „Eesti anomaalsete keskkonnanähtuste X-failid“.
Silmiavav insult | Insuldipäeva hommik
Jill Bolte Taylor elas läbi insuldi – tema vasakus aju­pooles lõhkes veresoon. Ajuteadlasena oli tal võimalus omaenda vaim­sete võimete allakäiku paari tunni jooksul kõrvalt jälgida. Sel ajal, kui ta vasak ajupool kord töötas ja siis jälle mitte, koges ta kahte selgelt eristuvat reaalsust: intuitiivse parema ajupoole eufoorilist nirvaanat ja vasaku ajupoole loogilist teadvelolekut. Raamatus „Silmiavav insult“ jagab Taylor taastumis­perioodil saadud teadmisi ja kogemusi. Taastumiseks kulus küll tervelt kaheksa aastat, kuid nüüd on tema meel taas täielikult ter­ve­nenud. Insult õpetas talle, et nirvaanatunne on vasaku ajupoole vadinast, mis meid väga sageli lakkamatult saadab, kõigest ühe mõtte kaugusel. „Silmiavav insult“ on ühtaegu taastumise käsiraamat kõigi­le­­­­­ neile, kes on mõne ajuvigastusega kokku puutunud, ning emot­­sionaalne lugu sellest, et sügav sisemine rahu on kõigile kättesaadav.
NÄDALA TAROSKOOP 18.-24.9 | Sinu teele saadetakse olukordi, mis lasevad sul läbi teadlike otsuste kasvada ja iseendaga suuremasse harmoonilisemasse jõuda
Alanud on uus nädal ja jälle on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Põlvkondi varjus olnud trauma saladus
Su südames on kutse, mida sa pole aastaid kuulanud? Ja kui kuulma hakkasid, siis keegi sinust väljapool seda pikalt ei adunud? Ei näinud sinus seda, mida sina ise juba näed? Ei tundnud sind ära? Oled elanud justkui kellegi teise elu? Või nähtamatuna? Ja tundnud, et ei kuulu ega sobitu mitte kusagile? Ei paika, kuhu sündisid ega ka sinna kuhu süda kutsub? Kõlab tuttavalt, küsib Marilii Eliisabet Toots lehel Ülitundlikinimene.ee.
Suhte õppetund: vale inimene võib olla kõige õigem
Paljud meie hulgast arvavad mõne suhte kohta, et see läks „hapuks“ või oli „aja raiskamine“ ning peavad suhtes oldud kuid või aastaid millekski, mida ei saa enam kunagi tagasi. Tegelikult on aga iga suhe kogemus, mis on meile ainulaadselt ja isiklikult määratud, ükskõik kas olime kellegagi koos nädala, kuu või aastakümne.
Halb seedimine ja halb imendumine põhjustavad vananemist
Halb imendumine ja vilets seedimine vähendavad vitamiinide, mineraalainete, valkude ja antioksüdantide imendumist, mida su nahk vajab. Selle tagajärgedeks on kollageeni ebapiisav uuenemine ja elastiinikihtide kõvenemine, mis viivad kortsude tekkimiseni; ägenenud põletik nahas, mis on seotud kiire vananemise, akne ja rosaatseaga; naha krobelisus, tumedad rõngad ja vähenenud vereringlus, mis mõjutavad naha sära ja tooni.
Alkeemia lugemisnurk | Eesti anomaalsete keskkonnanähtuste X-failid
Eesti anomaaliate kogum on suures piires viiekümne aasta korje tulemus. Siin on anomaaliate kaugvaatlusi, lähivaatlusi, kokkupuuteid, öiseid ja päevaseid läbielamisi meestelt, naistelt ja lastelt, üksikuilt ja gruppidelt, erineva hariduse, kultuuritaseme ja vaimulaadiga inimestelt. Nende hulgas on peamiselt tsiviilinimesed, kuid ka sõjaväelased ja eriteenistuste esindajad. Minu otsusel on kogumikust välja jäänud sadu lugusid, mille tõepärasus on kahtlane ja sisu väheinformatiivne. Olen tänulik ja kummardan lugupidamisega kõigile tunnistajatele ja allikatele, kõigile, kellel on jätkunud omal ajal julgust tulla oma saladustega koguja juurde, pelgamata küll riiklikku, küll kaaskodanike viltuvaatamist ning küünilist ja vastutustundetut stigmatiseerimist. Paljude välitööde käigus olen kohtunud inimeste erilise eluga ja selle sageli varjatud avaldustega, mis on mind rõõmustanud, õpetanud vaatama ja nägema, pannud sügavalt juurdlema ja toonud mind tänasesse selle värvika ja põneva antropoloogilise materjaliga, mida püüan nüüd teiega jagada, kirjutab Igor Volke oma peagi ilmuvas raamatus „Eesti anomaalsete keskkonnanähtuste X-failid“.
Kannatamise põhjuseks on iha
Kannatamist põhjustavad eelistused ehk need otsused, kuidas asjad peavad sinu meelest olema, ning meelehärm, kui nad ei ole sellised, nagu soovisid. Ei maksa üllatuda – Buddhal oligi õigus. Sündmused ei põhjusta mentaalset ega emotsionaalset kannatamist – sa ise põhjustad endale mentaalseid ja emotsionaalseid kannatusi seoses sündmustega. Kui sa seda ei tee, siis asjad on, nagu on. Pea alati meeles, et kulus 13,8 miljardit aastat, et kujundada su ees lahti rulluv hetk täpselt selliseks, nagu see on.
Uuring nihutas rasvumisepideemia alguse arvatust varasemaks
Taani teadlaste andmetest nähtub, et ülekaalulisus ja rasvumine muutusid laialt levinud tervisemureks juba mitukümmend aastat enne seda, kui teema avalikkuse huviorbiiti tõusis. Miks see nii oli, jääb esialgu veel mõistatuseks, vahendab Novaator.err.ee.
ASTROLOOG ANNAB NÕU: see on sodiaagimärgi järgi sinu õppetunniks selles elus
Sodiaagimärgid annavad meile kaasa teatud omadused ning just neist omadustest tingituna saame me kaasa ka õppetunni, mille peaksime selle elu jooksul omandama. Vaata järgi, mis on see teema, millega sinul tuleks tegeleda!
Enamik inimesi, kes ühest suhtest teise hüppavad, leiavad, et pingutustest hoolimata „õnnestub“ neil iga kord samade probleemide otsa sattuda. Miks see on nii?
Omale kaaslase „vaba“ valimine on lõppkokkuvõttes alateadvuse saavutus, kellel on oma isiklik eesmärk. Ja alateadvuse põhiline soov on saada terviklikuks ning ravida terveks lapsepõlves saadud haavad. Selleks käib ta ringi oma üksikasjaliku kujutluspildiga õigest kaaslasest, otsides mitte õigeid omadusi, vaid õiget keemiat. Ja mis on see keemia? Kõigest alateadlik tõmme kellegi poole, kes meie arvates täidab meie konkreetseid emotsionaalseid vajadusi. Täpsemalt on see vajadus täita ära lapsepõlveaegsed „lüngad“, see on soov, et kaaslane rahuldaks psühholoogilised vajadused, mille me ebatäiuslikud vanemad või hooldajad lapsepõlves täitmata jätsid. Kuidas loodame seda teha? Armudes ülepeakaela kellessegi, kel on nii meie ebatäiuslike vanemate positiivsed kui ka negatiivsed omadused, kellessegi, kes vastab sügaval meis peituvale kujutisele ning kelle kehastust me alateadlikult otsime.
Käes on Kuu loomise aeg ja Merkuuri retrograadi lõpp
14. septembril tervitab meid uus Kuu Neitsis, tuues kaasa uute alguste ja keskendumise perioodi. Neitsi, tuntud oma põhjalikkuse ja praktilise lähenemise poolest, annab oma jõulise energia sellele Kuu faasile, vahendab Kristallikamber.ee.
Kuidas aru saada, et sul on sõltuvus?
„Sõltuvusest vabanemine algab arusaamast, et alkohol, narkootikumid ja sõltuvuskäitumine pole tegelikud probleemid,“ ütlevad Chris ja Pax Prentiss. „Alkohol, uimastid, nikotiin, retseptiravimid, toidu õgimine, hasartmängud jms on pelgalt abivahendid, mida kasutatakse selleks, et toime tulla oma tegelike probleemidega, alates sügavast emotsionaalsest valust, kehvast tervisest või depressioonist kuni kõrge veresuhkru, kilpnäärme alatalitluse või ajulainete mustri tasakaalutuseni. Kui alusprobleemid on avastatud ja lahendatud, kaob ka vajadus ning iha uimastite, alkoholi või sõltuvuskäitumise järele.“
Hiina meditsiini arsti Rene Bürklandi toitumissoovitused sügiseks: aita energial sissepoole liikuda
„Sügisesel ajal, talvele vastu minnes oleks hea energiat ja soojust kehasse sissepoole suunata, selleks on väga head näiteks juurviljad ja erinevad vürtsid,“ õpetab Hiina meditsiini arst Rene Bürkland.
Kosmiline vastukäik sinu soovile muutuda
Muutused leiavad aset aeglaselt ja seda põhjusega. Ühe pisikese muutuse elluviimine aitab sul mõista, kui palju ärevust sa taluda suudad ja kui hästi sa vastukäikude kiuste valitud rajal püsid. Loeb mitte muutuste kiirus, vaid suund. Lisaks kaasneb muutuste elluviimisega alati ka vastukäike, nii inimeste poolt kui ka universumilt. Aga seal avaneb sulle võimalus tõestada, et oled tõesti selle muutuse läbiviimisele pühendunud.
Musti auke võib olla meile lähemal kui seni teatud
Hüaadide täheparves, meist vaid 150 valgusaasta kaugusel võib leiduda musti auke. Nii väidab rahvusvaheline teadlasseltskond eesotsas Stefano Torniamentiga Itaaliast Padova Ülikoolist, vahendab Novaator.err.ee.
NÄDALA TAROSKOOP 11.-17.9 | Käes on soovide täitumise aeg
Alanud on uus nädal ja jälle on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Teekond soovitud armastuseni | Millest alustada?
Ma olen ma tuttav probleemidega, millega vallalised potentsiaalse kaaslase leidmisel silmitsi seisavad. Häbelikkus, hirm, kahetised mõtted ja kunagised katastroofid kohtingute vallas võivad partneri otsinguid tublisti pärssida. Uskuge mind, ma olen pettunud vallaliste suust kuulnud hulgaliselt õudustäratavaid lugusid äraütlemise ja muude piinlike – isegi ohtlike – olukordade kohta ning ma mõistan täiesti soovi jääda koju raamatut lugema ning lootma, et põrkad tulevase kallimaga tööle minnes lihtsalt tänaval kokku. Aga vältimatu tõde on see, et suhte loomiseks tuleb käia kohtades, kus on võimalik inimestega kohtuda. Ja see tähendab, et pead end avama. Ma ei mõtle seda, et peaksid kõik oma võlud keskpäeval linnaväljakul letti lööma, vaid seda, et peaksid suhtlusringkonda laiendades tagama endale nii palju potentsiaalse kaaslase valikuid kui võimalik.
Need on viis põhilist valdkonda, milles pead oskama piire kehtestada
Kui sa oskad juba piiride puudumisest tekkivaid probleeme märgata, sõnastada oma vajadusi ja seda kõike tegudesse viia, oled sa valmis piire kehtestama erinevates eluvaldkondades. Neist on suur abi väga erinevates olukordades. Siinkohal nimetan kõige olulisemad valdkonnad, kus inimesed piiridega hätta jäävad.
ALKEEMIA PODCAST|Anneli Urge teraapialabor|Dr. Toomas Toomsoo: raamat „Silmiavav insult“ on kohustuslik lugemisvara kõigile, kes oma pere- või lähikonnas insuldiga kokku puutuvad
Insult võib olla tõeliselt silmiavav, nii meditsiinilises kui inimliku kogemuse mõttes. Saates kuuleme, kuidas pöörata tähelepanu sellele, mis minu ajus toimub. Kuidas insulti ennetada? Mis saab siis kui mu aju end offline režiimile lülitab? Mida insulti haigestunud inimene tervenemiseks vajab? Kuidas ravitakse insulti Eestis ja mil viisil inimest insuldist taastumise teekonnal toetada? Häid mõtteid ja kogemusi jagab kogenud neuroloog dr. Toomas Toomsoo.
Luba endale emotsioone
Paljud hirmuga silmitsi seisnud inimesed on öelnud mulle, et nad tunnevad, kuidas see rinnus torgib või kõri pitsitab ja et nad üritavad seda maha suruda või alla neelata, et teised seda ei näeks. Emotsioonide allasurumine on kultuuriliselt õpitud käitumine. Eriti õpetatakse seda tegema just poisse ja mehi, kes sellest tingitult sageli usuvad, et hirmu väljanäitamine annab märku nõrkusest. Kuid sel on tagajärjed. Kui hirmu liiga tihti maha surud, jääb see mingil moondunud kujul sinusse püsima ning eriti tähtis on just see, et need inimesed, kes sinust hoolivad, ei saa aru, mida sa tunned, kirjutab Pippa Grangre oma raamatus „Hirmudest vabanemine“.
Vähk kimbutab kahjuks noori üha sagedamini
Maailmas on viimase 30 aastaga kasvanud alla 50-aastaste seas vähki haigestumine ligi 80 protsenti. Ehkki vähiravi on üha tulemuslikum, suri haiguse tõttu seeläbi 2019. aastal 28 protsenti rohkem inimesi kui 30 aasta eest, selgub hiljutisest uuringust, mida vahendab Novaator.err.ee.
Alkeemia lugemisnurk | Mis on püsiva armastuse saladus?
Partneri leidmise soov on loomulik ja normaalne inimlik tung ning see unistus on täiesti teostatav. Olenemata sellest, millised on olnud su varasemad suhted ja millist südamevalu sa oled pidanud läbi elama, on sul vallalisena kõige parem aeg õppida seda, mida sul on vaja teada ja mida saad teha, et oma võimalusi armastust leida ja seda ka hoida mõõtmatult suurendada, kirjutab menuraamatu „Teekond soovitud armastuseni“ autor Harville Hendrix oma äsja eesti keeles ilmunud raamatus „Püsiva armastuse käsiraamat“.
Kuidas rääkida kaitsepositsioonil olevate inimestega?
Inimesed asuvad kaitsesse, kui tunnevad end rünnatuna. Mida täpsemini me end väljendame, seda väiksem võimalus on, et teine kaitsesse asuks. Kuid on selliseid inimesi, kes asuvad kaitsepositsioonile sõltumata sellest, millisel viisil sa oma ootusi ja vajadusi väljendad. Kaitsepositsioonil olevad inimesed pööravad olukorra sinu vastu, sest nad ei taha end ise süüdi tunda, kirjutab Nedra Glover Tawwabi raamatust „Pane paika oma piirid“.
Täna on rahvakalendri järgi ussimaarjapäev ja metsa minek on keelatud
8. septembril on ussi urguminemise päev. Ussid, siud, küüd, maod või kuidas iganes neid maakeeli nimetatakse, poevad maasse talvituma ja kaotavad oma mürgi. Rahvakalendris tuntakse seda päeva ka ussi magamise päeva, ussimaarjapäeva ja väike maarjapäevana.
Miks me muutusi kardame?
Kaks asja ei muutu kunagi: tahe muutuda ja hirm muutuste ees. Mõlemad on meie heaolu ja meie elu inimsuhete säilimise aspektist määrava tähtsusega. Kõik me kõigume õppimis-, õnnekatsumis-, katsetamis- ja kasvamissoovi ning nende tekitatud ärevuse vahel. Muutused toovad kaasa kaotusi, isegi juhul, kui me tõeliselt ja sügavalt soovime neid läbi teha.
Pime tehisintellekt annab hoogu palgatööjõu kärpimisele
Tehisaru arendamise vallas toimuvad arengud on sedavõrd kiired, et legendaardses jutustuses on peagi paslik asendadada kuus pimedat elevanti kompavat meest kuue inimest kompiva pimeda tehisintellektiga, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Just nii kaua kestab üks tõeliselt väestav ja armastav vahekord
Seks on nauditav kõige erinevamates portsjonites. Mõnikord on tahtmist vaid lühikeseks kirehetkeks lõunapausi ajal. Kiire vahekord auto tagaistmel võib panna energia liikuma ja äratada südame kogu ülejäänud päevaks. On palju hetki, mil kiire vahekord on just see, mida sina ja su partner vajate. Kuid pikkadest vahekordadest võivad saada teie seksuaalelu tugisambad.
Praktilised nipid ärevate mõtete vähendamiseks
Mõtetel on suur jõud. Kui ärevuse foonil on kujunenud mõtted, mis kirjeldavad meid iseendale teistest nõrgema ja kehvemana või maailma ohtliku ja hirmsana, siis need mõtted hakkavad tekitama ärevust. Õnneks on sageli võimalik oma mõtteid muuta, neid suunata ja juhtida. See pole kerge, aga see on sarnane muude oskustega – alguses on päris raske, aga edasi harjutades kujunevad oskused ja vilumus.
Need on märgid, et sa pead oma elus piire kehtestama
Piiride seadmine pole kerge, eriti inimestega, keda me armastame. Väljavaade kedagi pahandada tundub palju jubedam kui mõni ebameeldiv vestlus. Kuid oh kui paljusid suhteid oleks ma suutnud päästa sellega, kui ma vaid midagi öelnud oleks! Mõnikord oli tegu suure asjaga: „Ma ei taha sinuga koos olla, kui sa purjus oled.“ Ja teinekord päris väikestega: „Palun võta tuppa tulles saapad jalast.“ Kuid olulised on mõlemad. Inimesed ei tea, mida sa tahad. Sinu asi on neile seda öelda. Selgus päästab suhteid, kirjutab Nedra Glover Tawwabi raamatust „Pane paika oma piirid“.
Päikesesüsteemi üheksas planeet võib olla üsna Maa mõõtu
Mõned aastad pärast seda, kui Pluuto kääbusplaneediks nimetamise tulemusel kahanes Päikesesüsteemi teadaolevate planeetide arv üheksalt kaheksani, hakkas teadlaste seas kasvama kahtlus, et tegelikult võib planeete ikkagi olla vähemalt üheksa, vahendab Novaator.err.ee.
NÄDALA TAROSKOOP 4.-10.9 | Väldi liigsetesse emotsioonidesse laskumist
Alanud on uus nädal ja jälle on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Septembrikuu kosmilised energiad|Kuidas mõjutavad sind kuu astroloogilised liikumised?
Teretulemast maagilisse septembrisse, armsad! Eelseisev kuu on pühendatud igapäevaelust eemaldumisele ja sisemisele rännakule, et leida vastuseid, kuidas saavutada oma unistusi ja eesmärke. Septembri energiad jätkavad meie närvi- ja endokriinsüsteemi puhastamist ja tugevdamist. Hiljutised muutused on meie mõttemustrid ja probleemid esile kergitanud, näidates kuidas oleme alateadlikult toitnud oma hirme, piiranguid, puudusi ja õnnetusi. Siiski on meie kõrgematest meeltest saanud meie vaimne kodu, suunates meid eeloleva elu eesmärkide poole. September on tuntud kui üheksas kuu. Siiski kannab 2023. aasta september kollektiivses numeroloogias number 7 vibratsiooni, mis tähistab eneseteadlikkust ja sisemist tarkust, vahendab Kristallikamber.ee.
Ärevuse kiituseks: kuidas hirm ja värinad sind kaitsevad
Ajan telefonis juttu oma sõbranna Emilyga. Ta on sügavamõtteline inimene. „Ütle midagi elutarka ärevuse kohta,“ nõuan ma. „Ärevus pole hea tunne,“ vastab Emily kuivalt. Ma teadsin, et võin loota selle peale, et ta jõuab asja tuumani. „Mõtle positiivselt,“ käin ma peale. „Kuidas ärevus sind aidanud on? Anna mulle mõni konkreetne näide.“ „Kui ma raha teemal ärevaks muutun, aitab ärevus mul end asjade vältimisest läbi närida,“ märgib Emily. „Seega asun ma tööle. Õigel ajal ärevaks muutumine aitab mul vaevadest pääseda.“
Igasugune muutus on alguses raske, keskpaigas segane ja lõpus imeline
Teie kõigi südames on peidus vaikne geenius ja triumfeeriv kangelane. Soovi korral võite neid pidada ühe vana motiveerija idealistlikeks sõnadeks. Aga ma olen uhkusega idealist. Maailm vajab rohkem meietaolisi. Samas olen ma ka realist. Suurem osa inimestest meie planeedil arvab endast pigem halvasti, millest on kahju. Oma identiteeti tugevdavad nad välise põhjal. Saavutusi hinnatakse kogutud omandi põhjal ja see isiksus, mille nad endale on loonud, oleks justkui teisejärguline. Nad võrdlevad ennast hoolega loodud – ja võltside – kuvanditega, mida esitavad endast sotsiaalmeedia staarid. Eneseväärtus arvatakse sõltuvat omakapitalist. Lisaks usuvad nad ekslikult, et kui midagi pole teha suudetud, siis seda ei saagi teha – nii loobuvad nad suurtest ja põnevatest võimalustest, mis elu võiks neile pakkuda. See selgitab, mis nii paljud vajuvad ebakindluse, igavuse, segaduse ja keerukuse mülkasse.
Kõige õnnelikumatel inimestel pole tingimata kõige paremaid asju, nad lihtsalt kasutavad kõige tõhusamalt ära seda, mis nende teele satub
Lihtne on kaotada lootust, kui asjad kisuvad kogu aeg viltu. Vahel tekib tunne, et kõigist meie tegudest hoolimata ei paistamiski õigesti minevat. Järgnev mõistujutt kirjeldab teistsugust moodust elule lähenemiseks.
Me ei saa muuta minevikku, kuid saame muuta oma suhtumist sellesse
Paljud meist on mõjutatud igapäevaselt sündmustest, mis toimusid minevikus. Kunagi ammu sai kas pettutud, kogetud ülekohut või hukkamõistu. Kõik see on jätnud hinge haavad ning sellise taagaga on raske edasi minna. Minevikku me kahjuks muuta ei saa, kuid selleks, et saaksid kergema südamega edasi minna ja rahulikuma meelega elada, võiksid sa proovida muuta oma suhtumist minevikku.
Alkeemia lugemisnurk | Ärevus, hirm ja häbitunne on süüdi peaaegu kõigis muredes, mille vastu inimesed abi otsivad
Mind julgustas hirmude kohta kirjutama see, et need esinevad meie kõigi eludes niivõrd tugevate jõududena, ükskõik kas need juhtuvad siis meid armastuses või tööasjus tagasi hoidma või meid õnnetuste suunas tõukama. Tõepoolest, ärevus, hirm ja häbitunne (milleni me varsti jõuame) on süüdi peaaegu kõigis muredes, mille vastu inimesed abi otsivad – või siis seda teha ei suuda –, nende seas vihaprobleemid, mured läheduse või eneseaustusega. Kuigi kõigi inimlike murede põhjapanev nimekiri oleks tõepoolest ääretult pikk, saab inimliku õnnetuse põhjused nii isiklikus elus kui ka poliitikavaldkonnas taandada nendele kolmele võtmeemotsioonile: ärevus, hirm ja häbi. Või täpsemini neile segavatele, kutsumata külalistele reageerimise viisidele, mille tulemuseks on enamiku meie õnnetuste teke ja püsimine. Võibolla ongi kõige tähtsam just mõista, kuidas need tunded meid mõjutavad ja kuidas endaga nende haardes toime tulla, kirjutab Harriet Lerner oma raamatus „Hirmutants“.