Alkeemia
Alkeemia
Kõik audioartiklid
Taevas särab Amburi sodiaagimärgi täiskuu, mis lihtsustab uute suhete sõlmimist
Täiskuu suudab üles tõsta kõik selle, mis on meie alateadvuses peidus ja hinges varjul. Kas see, mis pinnale kerkib, saab olema sinu jaoks positiivne või negatiivne kogemus, sõltub paljuski sinu enda meelestatusest ja valmisolekust. Loe, mida Amburi sodiaagimärgi täiskuu endaga kaasa toob, mida praegu tasub teha ja mida on mõistlikum vältida.
Alkeemia lugemisnurk | Mis on tegelikult toimunud Briti kuningapalee liikmete omavahelistes suhetes viimase 25 aasta jooksul?
Raamat „Kuningakoja salajased paberid“ annab vastused kõigile küsimustele, mis on tegelikult toimunud Briti Kungapalee liikmete omavahelistes suhetes viimase 25 aasta jooksul. Mis toimus kunigakojas tegelikult pärast Diana traagilse autoõnnetuseset teadasaamist. Kuidas Charlesi ja Camilla kohtusid ja nende aastakümnetepikkune suhe arenes? Kuidas tavalisest tüdrukust Kate'ist sai kuningliku perekonna tugisammas? Miks Harry ja Meghan kuninglikust perekonnast lahkusid? Mis saab Briti monarhiast tulevikus?
Peretraditsioonid, mis lähevad kalliks maksma
See oli ühel ilusal soojal suveõhtul mõni aasta tagasi, kui mu ema korraks meie juurde sisse astus. Ta tuli just päev enne beebipidu, mille olin lubanud ühele sõbrale enda pool korraldada. Sel ajal oli mul endal neli väikest last alla kuue aasta vanuses. Oli üsna tavaline, et tundsin väsimust ja kerget ärritust, sel ajal kui majas ringi askeldasin, must pesu kuhjumas, mänguasjad igas nurgas vedelemas ja näpujäljed peaaegu kõigil seintel. Ema astus uksest sisse, vaatas ringi ning küsis: „Kuidas sa kavatsed homme siin pidu korraldada?“
Enesehoolivus on oluline, sest see lubab märgata ja ära tunda oma kannatuse hetke ja lubada sellel olla
Enesehoolivusel on kolm aspekti. Kui me mõtleme enesehoolivusest, siis ühelt poolt me mõtleme sellest, kuidas ja mis viisidel ma olen lahke iseenda suhtes. Teine aspekt on tõdemine, et kõik inimesed on oma vigadega, kõik ebaõnnestuvad ühel või teisel hetkel, teevad asju valesti ja kogevad elus raskusi. Kolmas aspekt on teadvelolek ehk mindfulness, mis on oma hetke kogemusest teadlik olemine. See on endale teadliku loa andmine olla avatud ja valla sellele, mis praeguses hetkes toimub (mõtetele, tunnetele, emotsioonidele ja aistingutele, mis on kohal) ja seda kogeda. Ma ei püüa hetkel toimuvat kuidagi vältida või muuta, kirjutab Gea Ashilevi raamatus „Kriis - mis siis?!“
ALKEEMIA TAROSKOOP JUUNIKUUKS | Mis ootab sind ees armastuse, töö ja tervise valdkonnas?
Kätte on jõudnud juuni ja on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile. Vaata järgi, kuidas edenevad sinu suhted ja armuasjad ning loe, mida on oodata tööelus ja tervise osas.
Maarahva kalender: juuni ehk pärnakuu pühad ja ajad
Aastaringi kuuendal kuul on maakeeli mitmeid nimesid - pärnakuu, suvekuu, piimakuu, kesakuu, õilmekuu, sortsikuu ja heinakuu. Kuu nimed on seotud loonas toimuvaga. Pärnakuu oli muiste oluline pärnaniine varumise aeg ning kuu lõpus puhkevad lõuna pool pärnaõied. Suvekuu toob suve ja piimakuul on lehmade piimaand kõige suurem. Kesakuul küntakse kesa, õilmekuul on õiterohkus ja heinakuul algab heinaaeg.
Feng shui ja peeglid - kas, kus ja kuidas kasutada?
Peegleid on teinekord nimetatud lausa feng shui aspiriiniks, sest nendega saab „ravida“ mitmeid ruumiprobleeme. Oluline on aga see, et kasutaksid neid õigesti, muidu võivad need soovitule hoopis vastupidise efekti anda. Jagame Moodnekodu.delfi.ee vahendusel näpunäiteid, kuidas peeglid interjööris ruumi kasuks tööle panna!
Sisuturundus
Sisuturundus
Hästitoimiv rituaal - maagia või puhas matemaatika?
Rituaalid, tseremooniad, riitused, taiad - kõik need on maagilised sõnad. Maagia ja müstika on ligitõmbav, köitev, salapärane. Piilume siinkohal nende sõnade taha.
Linnutee punastel kääbustähtedel on rohkesti elukõlblikke planeete
Kui soe ja hele päike pilve tagant välja tuleb, läheb inimestel meel rõõmsamaks. Kuid meie Linnutee-galaktikas ei ole kõige levinumad tähed mitte Päikese-sugused suhteliselt suured ja sõbralikud G-tüüpi tähed, vaid neist vähemalt poole kergemassilisemad, jahedamad M-tüüpi punased kääbustähed, vahendab Novaator.err.ee.
Ema, kes uue elu siia ilma vahendab, on otsekontaktis universumi loomisjõuga
Ajurvedas on põhimõte, et midagi siin elus ei juhtu ilma Looja osaluseta. Loote tekkimise peamine põhjus on hing – osake Loojast, kes soovib ennast just selles uuestisünnis kogeda. Hing aktiveerib uue elu ja on loote moodustumise tegelik põhjus. Rasestumisel kinnitab hing ennast ema energiakeha külge ja seetõttu võivad tundlikud naised rasestumise hetke ära tunda. Praana ehk eluenergia ühendab hinge füüsilise keha külge. Kui praana ühendus ei tööta või on katki, siis hing lahkub raseduse ajal lootest, loode sureb ja rasedus katkeb.
NÄDALA TAROSKOOP 29.05-4.06 | Keegi teine ei ela sinu eest sinu elu, seega hakka tegutsema!
Alanud on uus nädal ja taas on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Mere ääres käimine soodustab tervist
Mere ääres meeldib puhata paljudele inimestele, mõni isegi elab mere ääres. Ka teadlased on nüüd lõpuks sellise puhkuse- ja elukohavaliku oma uurimistööga heaks kiitnud. Selgub, et mere ääres olek võib olla tervisele kasulik, vahendab Novaator.err.ee.
Mu elu parim ja kohutavaim kogemus
Robin S. Sharma selgitab oma raamatus „Perekonna tarkused mungalt, kes müüs maha oma ferrari“, kuidas elada oma elu nii, et surmatunnil ei tuleks midagi kahetseda.
Täna on suvistepüha, mis tähistab suveaja algust
Suur kevad on kõikjal täies jõus, kuid suviste tähendus on Põhja- ja Lõuna-Maavalla jaoks erinev. Lõunas on see eeskätt suve vastuvõtmise ja naiste püha, põhja pool lisaks muna- ja kiigepüha, Setomaal ka Peko püha. Eesti Vabariigi ametlikus kalendris kannab see päev aga nelipühade 1. püha nime. Nimetus on laenatud kirikukalendrist, kuid sisu anname sellele pühale me ise, vahendab Maavald.ee.
Kust leida varjupaika, kui elus on nii palju kaootilisust ja ebakindlust?
Kuidas inimene rajab endale varjupaiga? Mitmel viisil. Tänapäeval on üldlevinud võtteks materiaalsete hüvede külge klammerdumine. Ainelised hüved on omandanud nii suure tähtsuse, et nende abil kujutletakse olevat võimalik tagada endale hea ja turvaline elu, nendib terapeut Tommy Hellsten oma raamatus „Saad kõik, millest loobud“.
Alkeemia lugemisnurk | Hea tervis ja armastus enese vastu on tugevas seoses
Raamat „Kõige tugevam ravim on armastus“ ei ole lugu lihtsalt arstist ja tema patsientidest. See on lugu arsti ja patsiendi koostööst, mis ulatub diagnoosist palju kaugemale. Loovus ja vastastikune empaatia eemaldavad arsti ja patsiendi vahelised piirid, tuues neid inimestena teineteisele lähemale. See raamat on kinnitus selle kohta, et lisaks tõenduspõhisele meditsiinile võib häid tulemusi anda loovus, mis läheb tavapärastest ravipiiridest kaugemale. Loovad tegevused aitavad oma elu kingitusena näha. Loe ja kirjuta luuletusi, laula, tantsi, nuta ja naera koos patsiendiga. Need tegevused loovad sidemeid, mille meenutamine toob näole naeratuse siis, kui kooskäidud teekond lõppeb.
Sa tõmbad ligi just sellise suhte, nagu usud end väärt olevat
Sageli, kui inimesed kuulevad minu lugu, kuidas kohtasin oma abikaasat, soovivad nad teada saada, kuidas ka enda sügavamaid südamesoove realiseerida. Ütlen alati nendele inimestele: „Aga te juba oskate neid realiseerida, vaadake oma elu. See, mis teil on, on peegeldus sellest, mida pidasite võimalikuks, ja teie suhted peegeldavad teie suhtumist endasse. Manifesteerimine ei ole ainult nende jaoks, kes on jõudnud kõige kõrgemale vaimsele tasemele. Manifesteerimine on loomulik osa elust - sama iseenesest mõistetav ja imeline nagu hingamine. Teeme seda pidevalt ilma, et sellele üldse mõtleksime“, kirjutab Katherine Woodward Thomas oma raamatus „Kuidas leida seda „õiget“".
10 elu õppetundi, mida sa pigem ei peaks ära õppima
Viimase 10 aasta jooksul olen ma mõistnud, et meie kultuur kubiseb ideedest, mis tegelikult piiravad meie rõõmu ja õnne. Järgnevaks mõned asjad, mille eest ma olen eriti tänulik, et need jäid mul selgeks õppimata.
Kuidas negatiivse inimese läheduses olles mitte haiget saada?
Me kohtume elus erinevate inimestega. Mõned kohtumised jätavad meisse sügava jälje ja mõnikord saame ka ebameeldiva kogemuse. Sinu enda poolt kehtestatud piirid kaitsevad sind negatiivsete inimeste eest ideaalselt. Nende käitumise muutmine pole sinu võimuses, kuid sa saad kontrollida olukordi, mil nad sinu suhtes lugupidamatud on.
Need on levinuimad peavalude liigid
Et peavalude iseloomust aru saada, on tähtis nende kirjeldamine ning arst annabki oma hinnangu selle alusel, kuidas inimene oma peavalu kirjeldab. Oluline on hinnata valu tugevust, kaasuvaid sümptomeid, samuti seda, kas esineb provotseerivaid faktoreid. Need on sellised peavalud, mille põhjuseks ei ole mingi muu haigus. Tuntumad esindajad on pingepeavalu, kobarpeavalu ja migreen.
Emotsioonidega tegelemine | Ära suru alla ega ela ka välja
Kuigi tõde on, et emotsioonide allasurumine pole hea, ei taha sa samas, et emotsioonid su elu juhiksid. Emotsioonide allasurumise ja väljaelamise vahel on üks püha ruum – puhas kogemus. Selles seisundis sa ei suru energiat seesmiselt maha ega väljenda seda ka väliselt. Oled lihtsalt valmis südamest ja meelest tulevat energiat kogema. Kurbus surma pärast ja rõõm sünni üle tõusevad mõlemad seestpoolt üles ja toidavad su hinge. Nad puudutavad sind su olemuse sügavamate soppideni. Sina neid ei puuduta – nemad puudutavad sind. Nendega pole vaja midagi peale hakata. See kõik on vaid kingitus, millega Looja sind õnnistanud on. Meel on vaba mõtteid mõtlema ja süda on vaba tundeid tundma. See kõik tagab sulle rahuseisundi ja tänulikkuse. Nii ongi elu mõeldud olema.
Emakakaelaorgasmi kogemine paneb sind ümber defineerima kogu oma senist arusaama seksist
Paljud naised pole kunagi emakakaelaorgasmi kogenud. Need, kes on, ei suuda neid kunagi unustada. Naised, kellel on olnud üks või kaks sellist erakordset, elu muutvat seksuaalset kogemust, nimetavad neid sageli religioosseteks kogemusteks.
Iga eneses tehtud muutus annab teistelegi võimaluse muutuda
Töötasin koos Sallyga aastaid ja meist said head sõbrad. Ta oli üles kasvanud emotsionaalselt häiritud keskkonnas – kuigi ta vanemad lahutada ei kavatsenud, jagasid nad vastastikku viisakaid solvanguid ning näitasid harva välja armastust või kiindumust. Pealtnäha oli tegemist stabiilse, õnneliku ja hea perega, kuid varjatult saatsid vanemad lastele ebaterveid sõnumeid, mis salakavalalt nende enesekindlust hävitasid. Täiskasvanud avaldasid lastele survet, et nad käituksid väliselt laitmatult, mis võimaldaks neil end edukana tunda. Kuid kogu perekonnas valitses armastuse puudus. Selle tagajärjena ei märganud, tunnustanud ega arvestanud Sally tõelisi tundeid mitte keegi.
Ufode poolt röövitud mees ilmus välja viie päeva pärast
Arizonas Apache-Sitgreaves’i rahvuspargis leidis aset üks laialdasemalt tähelepanu pälvinud juhtum. Metsatööline Travis Walton sõitis koos kuue kaaslasega pärast tööpäeva lõppu koju, kui nad avastasid tee veeres umbes viie meetri kõrgusel helendava objekti.
Kosmoses võib leiduda rasva
Kosmos on kaunis karm ja kõle paik, kuid mida kõike seal tegelikult ei leidu! Väljastpoolt meie maakera on seni leitud nii süsivesikuid kui ka aminohappeid, mõlemad neist on siin Maa peal elusolendite jaoks tähtsad ained; ka alkohol ei ole jäänud ilmaruumist üles leidmata, vahendab Novaator.err.ee.
Vaimne energia hingamistöös
Ma olen sageli mõelnud, et millest inimesed tegelikult räägivad, kui nad räägivad energiast. Me teame, et on olemas praana, chi, ki, eluenergia ja hing. Me õpime hingates seda energiat tunnetama, tajuma, liigutama ja juhtima. Kas nad räägivad sellest? Kui inimesed ütlevad, et nad tunnevad energiat, on energia suhtes sensitiivsed, mida nad siis silmas peavad, arutleb kogu maailmas tunnustatud ja hinnatud hingamistöö ekspert ning vaimse hingamise liikumise juht Dan Brule oma raamatus „Lihtsalt hinga“.
Onkoloog Maigo Riener: haiguse põhjuste otsimisse ei tasu kinni jääda, sest puudub hea vastus, milles oleks seos ja loogika
Kuidas aitavad muusika, huumor ja lootus muuta inimese teekonda läbi vähimiinivälja? Kuidas loovad naer, empaatia ja ühised tegevused emotsionaalse sideme arsti ja patsiendi vahel, mis läheb kaugemale diagnoosist ja raviplaanist ning tugevdab patsiendi immuunsüsteemi ja parandab elumuse määra? Aga miks on kõige tugevam ravim just armastus. Ausaid vastuseid annavad Alkeemia podcastis kliiniline psühholoog Inna Narro-Taimsaare ja onkoloog Maigo Riener.
Oska tähele panna toidutalumatuse märke ja sümptomeid
Toidutalumatuse või -tundlikkuse puhul reageerib keha toidule. Võimalik, et sümptomid tekivad kuni 72 tunni pärast ning need võivad olla salakavalad. Toidutalumatus võib ilmneda kehas peaaegu kõikjal, alates peast (peavalud ja migreenid) kuni varvasteni (mõned eksperdid arvavad, et suure varba nukid võivad olla seotud piimatoodete talumatusega).
NÄDALA TAROSKOOP 22.-28.05 | On aeg seista oma veendumuste eest ja öelda välja oma soovid
Alanud on uus nädal ja taas on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Ebatervetest peremustritest aitab välja nende põhiväärtuste praktiseerimine
Edukas on perekond ja abielu, kus osatakse hinnata andestust, austust, armastust ja kaastunnet. Andestust on vaja vägivalla või sõltuvuse olukordades, millest paranemine nõuab palju vaeva. Kuid isegi väikestes asjades läheb nõiaringist välja saamiseks ning teistsuguse homse saavutamiseks vaja andestust. Ebatervetest mustritest välja murdmiseks tuleb õppida andestama kõigile, kes on meie vastu eksinud, meid valesti mõtlema, käituma ja uskuma õpetanud, ning neile, keda süüdistame haigettegemises või eneses kahtlema panemises.
Üks sõltuvuse peamisi põhjuseid on seotud teie elufilosoofiaga ehk sellega, millesse te usute ja kuidas see toimib
See, mida te usute, mõtlete ja tunnete, määrab tegelikult rakutasandil teie keha koostise. Nüüd on aeg õppida, kuidas mõelda ja tunda nii, et see, mida te mõtlete ja tunnete, teie elus õnne ja elujõudu, mitte süngust ja meeleheidet tekitaks, kirjutavad Chris ja Pax Prentiss oma raamatus „Sõltuvustest vabanemine“.
ALKEEMIA PODCAST | Anneli Urge teraapialabor: ülima armastaja seksuaalsed oskused
Kui mõlemad partnerid soovivad ja panustavad, siis suhe õnnestub. Magamistuba näitab ära meie suhte kvaliteedi. Seks ei ole sunnitöö ning naudingutel pole lage. Me kõik vajame holistilist teadlikku seksialast haritust, et oma häbidest, hirmudest, vanadest uskumustest ja dogmadest vabaneda ning naudingutele avaneda. Käes on seksuaalse ärkamise aeg! Naudingute koolitaja Epp Kärsin ja holistiline terapeut Merli Uusmaa jagavad podcast’is teadliku armastaja tarkust ja kirge.
Elu ühel kaardil | Kas mina saan teha teise inimese õnnelikuks?
Loe katkendit Heidit kaio raamatust „Lahutus“, mis on küpse naise elutark mõtisklus, kantuna armastusest elu ja iseenda vastu. See on lugu, kuidas andestada nii endale kui partnerile. Kuidas andestada elule, et ta on su teele veeretanud katsumused. See on valust läbiminemise reisikirjeldus. Mittetoimivast suhtest lahtilaskmise lugu.
Kuu loomine Sõnni märgis | Käes on noorkuu soovide aeg!
Kuu loomine toimus Sõnni märgis 19. mai õhtul kell 18.53. On aeg seada eesmärke ning saata teele soovid järgnevaks kuuringiks, kirjutab Maria Angel lehel Eesti Horoskoop.
Alkeemia lugemisnurk | Millised uskumused ja müüdid valitsevad sinu suguvõsas?
Miks on mõnel perel ikka ja jälle probleeme kas raha või omavahelise läbisaamisega, olgu siis abikaasade, laste ja vanemate või õdede-vendade vahel? Miks mõnes peres tabab mitut põlve järjepanu tööalane ebaedu või ebaõnnestuvad neil lähisuhted? Igal perel on oma tõekspidamised ja uskumused, mida alati sõnadesse ei pandagi. Sinu perekonna ja suguvõsa uskumused ja tõekspidamised võivad olla sinusse salvestunud, takistades su arengut, sest mitte alati pole sellised tavad toetavad ja edasi aitavad. Alles siis, kui sa õpid oma pere uskumustes ebaterveid mustreid eristama ja neid muutma, suudad julgelt armastada, elus edasi liikuda ning saavutada seda, mida tõeliselt vajad ja soovid.
HOROSKOOP | Mida toob õnneplaneet Jupiteri liikumine Sõnni märki järgneva aasta jooksul sinu jaoks kaasa?
Suur ja särav Jupiter, Päikesesüsteemi hiiglane, jõudis 16. mail Sõnni sodiaagimärki, kus ta liigub veidi rohkem kui aasta, vahetades taaskord märki 2024. aasta 25. mail. Astroloogias peetakse Jupiteri suure õnne planeediks, mis annab võimalusi, laseb tegevusvälja avardada, loob soodsa pinnase õppimiseks ja arenguks. Jupiteri toel on lihtsam sattuda õigel hetkel õigesse kohta, saada tuge autoriteetsetelt isikutelt. Mõnikord ei peagi palju pingutama, vahel võib ka lihtsalt vedada! Suurte võimalustega kaasnevad muidugi ka mõningad ohud – liigne optimism ning kalduvus liialdustesse, kirjutab Maria Angel lehel Eesti Horoskoop.
Tehisintellekt pakub rahvale uut oopiumi
Iisraeli ajaloolane Yuval Noah Harari hoiatab, et tehisintellekt pakub uut viisi rahvamassidega manipuleerimiseks nii prohvetitele kui ka sulidele. Hoiatava praktilise näitena peab meenutama juhtumit, kus tegi üks Belgia mees pärast suhtlust vestleva tehisintellektiga enesetapu, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Faktid, miks kurja võõrasema stereotüüp reaalelus nii levinud on
Kui mehe ja naise emotsionaalne side suhtes hajub, väheneb sellega käsikäes seksuaalsus, soojus ja õrnus. Aga mõnikord väheneb seksuaalsus suhtes ka siis, kui emotsionaalne side on veel tugev, näiteks lapse sündides. Naise tähelepanu on pidevalt lapsel või järjestikustel lastel, ta on väsinud. Naine võib kaotada (ajutiselt) huvi seksuaalsuhte vastu, kirjutab Katrin Saali Saul oma raamatus „Kärgpere käsiraamat“.
Mai-Agate Väljataga: kui usud, et saad hakkama, siis saadki
Nagu on olemas karmaseadus, on universumis ka selline seadus, et kui sa usud, et saad hakkama, siis sa saadki hakkama. Ka siis saad hakkama, kui oled puupaljas. Me kogeme seda, mida me usume, mis on tõelisus, kirjutab Mai-Agate Väljataga oma raamatus „Minu elu ja lugu“.
Need on kolme tüüpi naiste orgasmid
Kui enamik mehi kaotab seemnepurskega energiat, siis paljud naised ütlevad, et orgasmi ajal nende energiavaru tegelikult kasvab ning energia voolab vabamalt ja aitab südamel rohkem avaneda. Kuid nii nagu mehed võivad õppida ejakulatsiooniga orgasmide asemel saama sisemisi ergastavaid orgasme, nii saavad ka naised oma orgasme üha sügavamaks, ergastavaks ja õndsaks avanemiseks muuta.
Sisuturundus
Sisuturundus
Kui sünnitusjärgne aeg on eraklik ja raske
Tänane maailm paistab silma oma mitmepalgelisusega. Kunagi varem pole meil olnud ligipääsu nii suurele infohulgale ja samas kunagi varem pole inimesed tundnud end nii üksildasena. Maailmapilt, et olemejustkui koguaeg inimeste keskel võib lähemal vaatlusel osutuda illusoorseks ja raskematel või pöördelistel eluhetkedel ei pruugigi turvavõrgustlik olla nii suur ja tugev, kui eelenvalt tundus. Uurime pere- ja sünnitoetaja, doula Karita Mikko käest kuidas tänases maailmas naisena tuge küsida, aga ka toetust pakkuda.
Sa oled looja ja olemas on lihtne protsess, mille järgimisel võid luua endale mis tahes suhte
Inimajaloo jooksul on seda loomeprotsessi jaganud maailma suurimad müstikud, targad, filosoofid ja mõtlejad. See on minule teadaolevalt parim viis külgetõmbeseaduse väe rakendamiseks. Tegu on kerge juhendiga, mille abil saad luua soovitut vaid kolme lihtsa sammuga. Sõltumata sellest, kas tahad leida endale ideaalset partnerit, rohkem armastust, uut sõpra või muuta midagi sellist, mis on sinu mõnes praeguses suhtes vastukarva, on protsess alati sama.
Kui laps soovib nutitelefoni, ütle – mine metsa!
Hiljutine suuruuring näitab, et nutitelefoni kasutamisest tulenevate vaimsete probleemide ulatus sõltub suuresti vanusest, mil lapsele nutiseade hangiti. Samas viitab teine varasem uuring, et noored kasutavad metsas võrreldes linnaparkidega telefoni märksa harvem, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Sisemised programmid ja uskumused, mis piiravad meie võimalusi
Iga inimene tuleb sellesse maailma oma saatuse ja elustsenaariumiga, mis tähendab, et tal on unikaalne kogum sisemisi programme ja uskumusi, mis määravad meie reaktsiooni välistele sündmustele ja samal ajal võivad piirata meie võimalusi. Lapsepõlvest pärit teadvustamata programmide kujunemisel mängivad olulist rolli vanemad ja last ümbritsev keskkond, kirjutab Jelena Sillar lehel Holistika.ee.
Kui nahk emotsioneerib
Me alustasime oma jutuajamist küll nahast, jõudsime aga välja emotsioonideni. Ent kuna inimene on tervik – füüsiline, vaimne ja spirituaalne olend – siis ongi meis ju kõik omavahel seotud ning nahk meie sisemise mina, meie tunnete peegel, kirjutab Marika Makarova lehel makarikamaa.wordpress.com.
NÄDALA TAROSKOOP 15.-21.05 | On hea aeg selleks, et suhteid parandada
Alanud on uus nädal ja taas on aeg üle vaadata, mida ennustavad Katrin Oidra maagilised tarokaardid sinu tähemärgile käesolevaks perioodiks.
Koolipsühholoog ja pereterapeut Auli Andersalu-Targo: inimesed sageli üllatavad oma hoolivusega
Kriis tähistab olukorda, kus on vaja muutuda. Muutus võib olla seotud mõne elusündmuse, arengufaasi, haigestumisega või ka laiemalt ühiskonnas aset leidvate protsessidega. Igaühe elus võib ette tulla kriise. Need on lihtsalt elu osa. Oleme inimestena omavahel väga seotud ning kindlasti saame mõjutatud ka muutlikest oludest meie lähiümbruses, peres, koolis, sõpruskonnas. Inimesed kogevad kriise eri viisidel. Midagi jäetakse maha ja midagi uut algab. Kõigi jaoks ei pruugi arengulised muutused kriisi kaasa tuua, kuid paljud inimesed reageerivad tugevamalt või vajavad rohkem aega ja lisaressursse, et toime tulla. Loe, mida on kriisis toimetuleku kohta öelnud koolipsühholoog ja pereterapeut Auli Andersalu-Targo ja kuula lisaks Alkeemia podcasti.
Kaotusest ja südamevalust on võimalik üle saada
Ükskõik milline kaotus on teie leina tekitanud, on ülioluline, et te sooviksite leida rahu ja leevendust südamevalule. Lohutav ja võimas on teada, et algusest lõpuni tehtud leinatöö ja rahu leidmine on alati võimalik. Väga paljudel see õnnestub, ent kindlasti peab meelde jätma, et teie lein on sama ainulaadne nagu sõrmejälg. Inimesed vihastavad sageli sõprade peale, kes nende kaotusvalu ei mõista. Võibolla nad tõesti ei saa aru ega hakkagi saama, kuid vaid teie ise saate oma kaotust hinnata, sest vaid teie suudate sellest üle saada.
Miks sa ootad, et tema muutuks?
Unistustes elamine on kaasakiskuv ja uinutav. See aitab püsida suhetes, mis on ammu kiiva kiskunud ja kus ei ole tõsiseltvõetavaid märke sellest, et olukord hakkaks paranema. Ometi loodame hoolimata kõigest, et lähedane inimene muutub just selliseks nagu meile meeldiks. Lootusetu lootus, et tema muutub, kui sina tema elu elad, aitab perekonda „koos hoida“, kirjutab Kert Grünberg lehel holistika.ee.
Astronoomid püüdsid pildile ajaloo võimsaima kosmoseplahvatuse
Kolm aastat väldanud kosmilise plahvatuse käigus vallandus astronoomide sõnul kordades rohkem energiat, kui ühegi teise seni ajaloo vältel jäädvustatud sündmuse mõjul. Kõige eredamast supernoovast kümme korda energeetilisema sündmuse vallandas töörühma sõnul ilmselt gaasipilve kokkupõrge musta auguga, vahendab Novaator.err.ee.