Lemmikloom
Kõik audioartiklid
Koerte rõivad - kas moenarrus või külmaperioodi hädavajalik varustus?
Eestit on tabanud haruldaselt kaunis talveilm, kuid koeraomanikul tasuks pikemal külmaperioodil ka neljajalgsele sõbrale ilmale vastav talvevarustus. Pikematel jalutuskäikudel on talverõivastus oluline, et koeral külm ei hakkaks - sulaperioodil aitab kvaliteetne ja hästiistuv rõivastus hoida koera ja seeläbi ka oma kodu puhtamana.
Süüdi liigses ustavuses? Peksukoti staatuses elanud Iidal pole siiani õnnestunud oma inimest leida
Iida on üks kolmest päästetud dogist, keda omanik pidas tingimustes, mis olid alla igasugust arvestust. Vaatamata Eestimaa loomakaitse liidu pingutustele pole siiani Iidale uut kodu leitud ning loomakaitsjad on meeleheitell
Lumine hommik juhtkoeraga läbi pimeda silmade: ümbrus on öö jooksul kõvasti muutunud, kuhu me sinuga minna saame?
Üks hunnik uhkem ja kohevam kui teine. Terve pikk jupp kõnniteed on nõnda lumme mattunud ja suurte lumekuhjade alla maetud. Katsun käega lumekuhjasid. Uurin, kui kõrged, tihedad ja laiad need on. Väikesed need igatahes ei ole. „Mis sa arvad, Dalii, kas me saame siit läbi?“ küsin koeralt. Aastaid tagasi nägemise kaotanud Kaili Mikk kirjeldab nägijate jaoks pealtnäha tavalist hommikut Tartus läbi pimeda ja tema juhtkoera kogemuse.
Veterinaar teeb selgeks: miks loomakliinikus käimine nii kallis on?
Sageli loeme varjupaikade lugudest välja raviarveid, mis näivad esialgu ulmelised. Milliseks võivad loomakliinikute hinnad aga reaalsuses kujuneda ja miks? Loomaarst Egeli Kirk aitab vastata küsimusele, mis varjupaikade sotsiaalmeediakanalitest vähemalt kord nädalas läbi käib: „Miks see nii kallis on?!“
Kiipimine muutub kohustuslikuks! Minister Madis Kallas: riigilõiv kasvatab loomaomanike vastutustunnet
Üle-Eestilist lemmikloomade registrit on pikisilmi oodatud ning alates 2027. aastast hakkab see praeguste plaanide järgi toimima. Loomaomanike jaoks tähendab see kiipimis- ja registreerimiskohustust, hulkuvate loomadega tegelevatele organisatsioonidele tõelist kergendust, sest kohustuslik kiibistamine aitab kadunud loomad kiiremini omanikeni toimetada ning näitab selgelt ära, kes looma eest vastutab.
TAHAKS KOJU | Bella näkku on kirjutatud maailmavalu kõigi kõhklevate kahejalgsete pärast
Kuigi Bella suuremaid pahandusi ei tee, saadeti ta uuest kodust Tallinna varjupaika tagasi. Nüüd vaatab ta paluvalt järgmiste inimeste otsa ja lubab kuulekas olla.
KRUUSA TALU LOOMAD | Ravimatu kopsuhaigus röövis Piitalt võistlushobuse karjääri
Tartumaal Peipsiääre vallas asub Kruusa talu, mille 61 looma on heitliku elukäigu järel leidnud mõnusa ja turvalise kodu. Kuni jõuludeni jutustavad talu perenaine ja peremees Tiiu ja Viidas Kõnd Delfi Lemmiklooma lugejatele lugusid oma lemmikutest, kel detsembris kavas ka ühise jõulupuu alla kinke ootama koguneda.
Pealtnägija kuulis surmakisa: võõrad agressiivsed koerad peletasid väikese Kennu hoovist jooksu
Üleeile pärastlõunal murdsid kaks võõrast koera Kiisal eramaja aeda ja rappisid seal elavaid takse. Koerte lõugade vahele jäi ka havanna koera tõugu Kennu, kes sattus paanikasse ja põgenes. Siiani pole teda leida õnnestunud.
Eksootilised loomad elavad lemmikuks saamisel üle ränki katsumusi, enamik neist saab üldse hukka
Loomade püüdmiseks loodusest kasutatakse ebainmllikke meetodeid. Aarasid kasutatakse oma liigikaaslaste püüdmiseks peibutisena. Peibutuslinnud seotakse maa või puude külge kus nende valjud, stressis hääled meelitavad teisi linde lõksu, toob Eesti loomakaitse selts näite sellest, mida peavad inimese isekuse tõttu üle elama eksootilised loomad.
FOTOD | Pärnumaa kodutud loomad said mõnusamad elutingimused
Pärnus Raba tänaval avati täna kodututele loomadele mõeldud uus varjupaik, mille valmimist oodati aastaid.
Viis kodu kahe aastaga: kaunitar Missy on senistele omanikele vaid mängukanniks osutunud
Järjekordselt MTÜ Cats Help hoole alla sattunud noorukest Missyt on korduvalt solgutatud perest perre. Hiljuti tuli tal omaks võetud inimestest juba viiendat korda lahkuda.
On nad ikka tõesti hädas? Veendu, kas külm võib luiki ja teisi veelinde ohustada
Riigiinfo telefoni 𝟏𝟐𝟒𝟕 kaudu on Keskkonnaametile laekunud esimesed teated inimestelt, kes on mures veekogudel toimetavate lindude, eelkõige luikede pärast. Kardetakse, et lindudel on külm või arvatakse, et linnud on veekogusse lausa kinni külmunud ja vajavad abi. Keskkonnaamet annab nõu, millele tähelepanu pöörata veendumaks, et tõepoolest sekkuda tuleks.
ARVAMUS | Suurkiskjate vaatleja: jutt sellest, et hunt või karu inimest ei pelga, on täielik vale!
Kui hommikul sajab lund, siis hingan kergendunult, sest see on üks märk, et võib olla saab mõni hundipere päeva kauem elada, kirjutab MTÜ Eesti Suurkiskjad juht Eleri Lopp.
ARMAS VIDEO | Mehe poolt päästetud põder käib siiani tema köögis lõunal ja telerit vaatamas
Yra-Annie leiti põdravasikana väga kehvas seisus ning teda abistanud mehel võttis tublisti tööd ja vaeva, et temast elulooma saada. Kuigi põder on nüüd juba hiiglasemõõtu ja elab omapead, pole ta talle osutatud teeneid unustanud.
Kas meid koheldakse koertena? Lennufirma aps põhjustas reisijate hulgas segaduse
Hiinlaste lennufirma China Eastern Airlines lülitas oma äriklassi reisijate menüüsse lisaks vasikalihale, seentele ja mereandidele ka artikli inglisekeelse nimetusega „dog food“.
KRUUSA TALU LOOMAD | Hiiglane Bruno: palun ärge pange mind enam kinni, lubage mul treenida!
Tartumaal Peipsiääre vallas asub Kruusa talu, mille 61 looma on heitliku elukäigu järel leidnud mõnusa ja turvalise kodu. Kuni jõuludeni jutustavad talu perenaine ja peremees Tiiu ja Viidas Kõnd Delfi Lemmiklooma lugejatele lugusid oma lemmikutest, kel detsembris kavas ka ühise jõulupuu alla kinke ootama koguneda.
Üüritehinguni jõuavad kiiremini need majad ja korterid, kuhu lubatakse lemmikloomi
Kuna üüriturul ületab pakkumine praegu nõudlust, tuleb kinnisvara omanikel leida nutikaid viise oma kuulutusega silma paistmiseks. Üheks eristuvaks lisavõimaluseks võib olla lemmikloomade lubamine. Martin Matsberg Kinnisvara24 portaalist annab nõu, kuidas laiendada sobiva üürniku leidmise võimalusi, hoides samal ajal oma kinnisvara heas seisukorras.
Annetamistalgute raames saab aidata keerulise minevikuga seeniorkoeri
Varjupaikade MTÜ kutsub tänastel Annetamistalgutel üles tegema erilist heategu - aitama keerulise minevikuga seeniorkoeri. Varjupaikade hoole alla satuvad tihti koerad, kes ei ole enam oma esimeses nooruses ja kes on jõudnud elu jooksul juba nii mõndagi läbi elada.
Salapärane haigus niitis koera jalust ja võttis loomaarstid nõutuks
Elo võitles oma armastatud koera Lucky nimel võiduka lõpuni ning magas vahepeal isegi põrandal, et lemmikut aidata. Teekond paranemiseni kujunes paraku väga vaevaliseks ja perenaisele tulid vahepeal pähe kõige mustemad mõtted.
Söö neljajalgsete rõõmuks! Annetamistalgud toovad toidukohtades kaasa loomasõbralikud menüüd
Homme toimuvad taas Annetamistalgud ning selle raames kutsub loomade eestkoste organisatsiooni Loomus veganprogramm Taimsed Valikud külastama vegansõbralikke söögikohti Tallinnas ja Tartus, kust leiab Annetamistalgute päeval kui ka terve nädala jooksul eripakkumisi, millega toetab ühtlasi Loomust ja Taimseid Valikuid.
Varjupaigast uude koju vaid mõneks päevaks! Stress murdis Jake`i tervise
Musta pehme kasukaga Jake saabus Pesaleidjasse tänavu suvel ning leidis mõnda aega tagasi suisa oma kodu, kuid õnn ei kestnud kaua. Nüüd on loomake taas Pesaleidja hoole all.
Vigastatud kakud saavad Krõõda nobedate näppude abiga traksid ja kaelatoed
Krõõt Lestman on enam kui aasta tegelenud metsloomade ja -lindude abistamisega Eesti metsloomaühingus. Lisaks hoiukodu pakkumisele õmbleb ta viga saanud kakkudele hädavajalikke trakse ja kaelatugesid.
Varjupaigast kassi võtnud Anne: mõtlesime heateo teha, aga hoopis tema tuli meid oma südamlikkusega päästma
Imekaunis lumekarva Lumene lahkus Pesaleidja varjupaigast tänavu augustis. Kuigi uus kodukeskkond näis esialgu hirmutav, ei vahetaks kassike päris oma perekonda siin elus enam mitte millegi vastu.
Lein ja kurvad sündmused tabasid jääkaru Friida suguvõsa aastaid
Kolmandat aastat järjest pojad kaotanud jääkaru Friida on loomaaia töötajate sõnutsi taas leinas – nagu iga ema, keda selline saatuselöök tabab. Friida otsestest järeltulijatest on praeguseks elus vaid Prantsusmaal La Flèche’i loomaaias elav Aron, kelle õde Nora aasta eest Viinis eutaneeriti. Aastaid tagasi suri talitaja hajameelsuse tõttu ka Friida isa Franz.
TAHAKS KOJU | Ustav Mileedi on valmis turvanaise ametikohta täitma
Pärnu varjupaigas ootav Mileedi teab, mida ta tahab. Praegu tahab ta kohtuda oma inimesega.
KRUUSA TALU LOOMAD | Päästetud poni ei olnudki paksuke, vaid peitis endas naljakat üllatust
Tartumaal Peipsiääre vallas asub Kruusa talu, mille 61 looma on heitliku elukäigu järel leidnud mõnusa ja turvalise kodu. Kuni jõuludeni jutustavad talu perenaine ja peremees Tiiu ja Viidas Kõnd Delfi Lemmiklooma lugejatele lugusid oma lemmikutest, kel detsembris kavas ka ühise jõulupuu alla kinke ootama koguneda.
Tallinna loomaaeda kolis haruldane loomadepaar
Eelmise nädala lõpul saabusid Tšehhist Děčíni loomaaiast loomaaia liigikaitsekeskusesse kaks naaritsat.
Kas teadsid? Seksisümbolist filmidiiva karjäärile tõmbas joone alla juhuslikult kohatud loom
Brigitte Bardot oli näitlejana ja modellina oma karjääri tipus, kui otsustas päevapealt oma kuulsusele punkti panna. Teda ajendas selleks juhuslikult kohatud kits.
Viime nad kokku – vanema inimese üksildust ravib hästi just eakam lemmikloom
Alati ei jõua lapsed või lapselapsed teiselt poolt gloobust jõuluks koju. Aga on hea, kui vanaemal, sellel tegusal ja tarmukal Mammal on keegi, kelle pärast ikka hommikul üles tõusta, kelle eest hoolitseda, kirjutab ajakirjanik Kristel Trell.
Pane oma teadmised proovile! Loomasõpru oodatakse heategevuslikule mälumänguõhtule
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus ootab kõiki loomasõpru heategevuslikule mälumänguõhtule loomade heaks 28. novembril kell 18 kohvikus Nihe.
5 igapäevast asja, mida sa veterinaaride hinnangul oma koerale teha ei tohiks
Teadmatusest teeme me oma koerte tervisele viga tegevustega, mida ise peame täiesti tavalisteks. Loomaarstid hoiatavad meid järgmiste asjade eest.
VIDEO | Õed-vennad õpetasid ajukahjustusega kassipoja mängima, kahjuks jäi kiisubeebi elu lühikeseks
Ajukahjustusega sündinud ja igavesti kassibeebiks jäänud Teemant ei õppinud kunagi iseseisvalt sööma või kõndima, kuid tema pesakond harjus tema eripäradega arvestama ja temaga teistmoodi mängima.
Ärgu siis nutku nii palju! Sooja südamega kassipoiss pääses napilt eutanaasiast
Hetkega jäi Miki ilma nii soojast, tuttavast ja turvalisest kodust kui ka omanikust, keda ta ilmselt kogu südamest armastas ja austas. Nüüd on Miki Pesaleidja hoole all ja tema väike terviseviga sai ravitud.
Julge tüdruk! Printsess Charlotte`i lemmikuks on loom, kes paljudel vere tarduma paneks
Brittide kuninglik perekond on läbi aegade silma paistnud oma loomaarmastuse poolest - meenutagem või kuninganna Elizabeth II ja tema koeri. Mõne aja eest avaldas aga Walesi printsi ja printsessi tütar Charlotte, milliseid loomi tema eelistab.
KRUUSA TALU LOOMAD | Riigiametniku räpane äritsemine ponidega: kõiki loomi päästa ei õnnestunudki
Tartumaal Peipsiääre vallas asub Kruusa talu, mille 61 looma on heitliku elukäigu järel leidnud mõnusa ja turvalise kodu. Kuni jõuludeni jutustavad talu perenaine ja peremees Tiiu ja Viidas Kõnd Delfi Lemmiklooma lugejatele lugusid oma lemmikutest, kel detsembris kavas ka ühise jõulupuu alla kinke ootama koguneda.
Järgmine tragöödia: Tallinna loomaaias sündinud jääkarupojad surid taas
Jääkaru Friida ilmale toodud kolmest karupojast ei olnud kahjuks elujõuline ükski.
Haukuv koer ei hammusta! On see ikka tõsi?
Vanasõna väidab, et haukuv koer ei hammusta. Kas ikka tasub seda ütlemist tõe pähe võtta, selgitab loomaarst.
Teismeline noormees peab lemmikutena haruldasi öise eluviisiga kukkurloomi
Seni erinevate tuvitõugude kasvatamist katsetanud Robert Rüütli sai hiljuti lisaks haruldaste neljajalgsete omanikuks. Ta hoolitseb nüüd ka kahe liugurkuskuse eest.
Looma võtmine pole saiaost! Mis juhtub siis, kui poes enam lemmikloomi ei müüda?
Poed ei kontrolli, kas inimene on loomavõtuks valmis või sooritab emotsiooniostu. Sel ja mitmelgi teisel põhjusel tuleks kauplustes loomade müümine lõpetada, leiab Marika Loomade Kodu perenaine Marika Algpeos.
Jääl liikunud luiged valmistasid Haapsalu elanikele korduvalt muret
Inimesed tundsid luikede pärast asjatult muret, arvates neid olevat jäässe kinni jäänud.
ILSE BLOGI | Taksi solidaarne ulg pühendusega saatusekaaslastele: kas jahikoer vääribki surma?
Sõbrad, me peame hundijuttudega jätkama. Ja hundil on vanarahva väite kohaselt hullud jutud - eriti tundub see tänavu nii olevat.
Eesti idufirma võttis tööle kallistuste eksperdist korgi
Koerad ei ole enam ainult politsei teenistuses: kiiresti kasvav Eesti idufirma võttis tööle korgi nimega Martsipan. Koer hakkab täitma kallistuste vanemeksperdi ametikohta.
VIDEO | Tallinna loomaaia marmosetid ja laisikud uudistavad koolipoisi valmistatud kingitust
Tallinna noormees valmistas kooli loovtöö raames loomaaia asukatele meelelahutust pakkuvad riiulid.
TAHAKS KOJU | Väärikas härra Uudo hoiab kõrvad kikkis ja saba rõngas
Läänemaa varjupaigas peatuv Uudo veedaks oma vanaduspõlve pigem kodusoojuses.
KRUUSA TALU LOOMAD | Tibatilluke Mäks kolis petise tõttu Kreekast Eestisse
Tartumaal Peipsiääre vallas asub Kruusa talu, mille 61 looma on heitliku elukäigu järel leidnud mõnusa ja turvalise kodu. Kuni jõuludeni jutustavad talu perenaine ja peremees Tiiu ja Viidas Kõnd Delfi Lemmiklooma lugejatele lugusid oma lemmikutest, kel detsembris kavas ka ühise jõulupuu alla kinke ootama koguneda.
On tavaline, et omanik leitakse surnuna ja viis koera jääb üle! Ootamatult kodu kaotanud kutsud saavad karantiiniruumi
Pärnumaal tegutsev MTÜ Aita Mind Koju rajab heade inimeste abiga uutele tulijatele karantiiniruume, kus varjupaika sattunud koerad kosuksid seni, kui kõik hädavajalikud protseduurid tehtud ja tervis lubab neil teiste hulka minna. Ka vanurkoerad saavad omale soojustatud elamise.
VIDEO | Eestlane leidis kelgukoeramatkalt abi tehnikasõltuvuse vastu
Emotsiooniderohke kelgukoeramatk annab aprilli alguses kahekümnele õnnelikule võimaluse avastada Põhja-Rootsi mägist maastikku ning panna end arktilises elukeskkonnas proovile. Siiani on Fjällräven Polari nimelisest arktilisest kelgumatkast õnnestunud osa võtta viiel eestlasel, värskeima osaleja Kert Kivaste sõnul on tegemist elumuutva ja ainulaadse võimalusega.
Aasta loomasõbralikuks teoks valiti auto järel lohisenud ja vigastatud koera päästmine politseinike poolt
Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) poolt korraldatud internetihääletusel valiti 2023. aasta loomasõbralikuks avaliku tähelepanu pälvinud teoks auto järel lohisenud ja vigastatud koera päästmine politseinike poolt. Aasta loomavaenulikuks teoks hindasid hääletajad Eesti suurkanalad, kus linnud elavad õõvastavates tingimustes.
Krahh loomapäästmises: Facebook tõmbas hätta sattunud neljajalgsete abistamisele kriipsu peale
Viimastel päevadel on Facebooki omanikfirma Meta kustutanud sadu postitusi, milles vabatahtlikud paluvad abi vigastatud, leitud või kodu otsivatele loomadele. Sama saatus on tabanud ka teisi hobigruppe, ent kui nende puhul jääb küsimus nördimuse tasandile, siis loomapäästes pannakse neljajalgsete elud sõna otseses mõttes kaalule. Elude päästmises loeb tihti ajafaktor.
Hundid tapsid Järva- ja Harjumaal kaks jahikoera
Möödunud nädalavahetus oli jahikogukonnale üks kurvemaid. Huntide poolt murtuna hukkus kaks tublit jahikoera, teatas Eesti Jahimeeste Selts.