Lemmikloom
Kõik audioartiklid
Kas need on tõesti päris? Hobusetreeneri osavad sõrmed valmistavad uskumatult tõetruid loomakujusid
Hobuste aretaja ja treener Merili Kuuse teab tänu oma põhitööle ratsude anatoomiast kõike. Seetõttu kukuvad tema käe all valmivad nõelvilditud kujud välja nii ehedad, et fotodelt vaadates võiks neid pärisloomadeks pidada.
TAHAKS KOJU | Mässaja Härma palub abi ühiskonnaga kohanemisel
Võru varjupaika sattunud Härma peab ühiskonnaelus valitsevaid reegleid alles tundma õppima. Selleks vajab ta usaldusväärse inimese abi.
INTERVJUU | Linnuteadlane: varesed õpivad inimeste näod selgeks ja õpetavad ka sõbrad pahalastele peksa andma
Tartus inimesi hirmu all hoidev vares on korduvalt meediatähelepanu saanud, kuid ta pole ainus omasugune. Varesed ja kajakad võivad mõnikord olla üsna lühikese süütenööriga, rünnates neid, kes neile mingil põhjusel ei meeldi. Samuti suudab lind meelde jätta inimese, kellega on tal halb kogemus, selgitab Tartu ülikooli linnuökoloog Marko Mägi.
Palavus võtab maad: veendu, et su lemmik on kuumarabanduse eest kaitstud!
Kuumad ilmad kujutavad ka lemmikutele tõsist ohtu. Veendu, et loom saaks piisavalt vett ning varjuda.
Kuulus meemi- ja krüptokoer suri täna perenaise embuses
Doge-meemile näo andnud Kabosu suri täna pärast pikka ja rasket haigust, jättes endast maha rohkelt koerateemalisi võrgunalju.
Saage tuttavaks - Keisi! Tallinna loomaaia kaunis uusasukas on valmis külalisi tervitama
Kuu aega tagasi Tallinna loomaaeda kolinud serval pääses karantiinist ning teeb tutvust oma samast liigist naabriga. Ka loomaaia külastajad saavad Keisit nüüd näha.
Hakkab tulevikus määgima või hoopis haukuma? Tibatilluke lambatall õpib Tartumaa talus koertelt kombeid
Sündides kõigest 700 grammi kaalunud Claral seisab varsti ees keeruline ülesanne: kuigi ta kasvab praegu kasuvanematest koerte hoole all, peab ta tulevikus endale selgeks tegema, et on siiski ouessanti tõugu lammas.
Elame imede ootuses! Annetuste madalhooaeg lööb kodutuid kasse valusalt
Suvine annetuste madalhooaeg on kätte jõudnud ning Pesaleidjal on tänase seisuga 21 555,34 euro väärtuses tasumata arveid. Tegu on tohutu summaga ning annetustel põhineva MTÜ-na ollakse juba meeleheitel.
Ettevaatust! Sinu putukalõks tõmbab ligi hoopis kogukamaid tegelasi
Liimpüünised võivad küll mõeldud olla putukate püügiks, kuid satuvad sinna ka linnud ja nahkhiired. Nii jõudis Keskkonnaameti hoole alla nahkhiir, kes oli õnnetul kombel lennanud liimpüünisesse, mida kasutati putukatõrjeks ühes koduaias.
Surev koer bussipeatuses ja esimesi samme tegevad kassipojad metsas: loomade hülgamine on saavutanud uue taseme
Möödunud nädalal jättis keskealine mees Võsu bussipeatusesse oma vana ja haige koera, kes tuli hiljem kliinikus magama panna. MTÜ Aita Mind Koju pole mehele seni jälile saanud ning peab tegelema juba uute ohvritega - Pärnumaal visati metsa alla kassipojad, kelle puhul pole kahtlust, et ka neil on varem kodu olnud.
SÜDANTLÕHESTAV VIDEO | Leinav ahviema kannab loomaaias mitmendat kuud süles surnud poega
Hispaanias Valencia loomaaias elav šimpans Natalia ei suuda loobuda pojast, kelle ta veebruaris ilmale tõi ning kes paaripäevasena suri. Juba kolm kuud on ta iga päev poega süles kandnud ega leia rahu vaatamata sellele, et teised šimpansid teda lohutada püüavad.
Tuntud poliitikud seisavad homme silmitsi loomaõiguslike probleemidega
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus kutsub homme, 23. mail Tallinna Keskraamatukokku kuulama paneelvestlust „Loomade nimel Euroopas“.
Kolmest jalast hoolimata maailma rändama! Jüri on tiiru peale teinud mitmekümnele riigile
Juba kutsikana käpast ilma jäänud endine varjupaigaelanik Jüri on seigelnud enam kui kahekümnes riigis ja nakatab oma elurõõmuga teisigi, kelle vastu elu alati helde pole olnud: ta käib regulaarselt külas lastekodu lastel. Koera loo pani kirja Varjupaikade MTÜ vabatahtlik Dreisy Sarapuu.
Linnapeakandidaat, rahavaras ja leiutaja: 12 uskumatut fakti, millega kassid on ajalukku läinud
Maailmas arvatakse elavat ligi 600 miljonit kodukassi. Mõni neist on kandideerinud linnapeaks, mõni aidanud kaasa oluliste teaduslike avastuste sünnile. Milliste veidrate asjaolude tõttu kassid ajalukku on läinud, loetleb Pesaleidja MTÜ.
6 võimalust, kuidas ära tunda ebaeetiline loomapoegade müüja ehk millerdaja
Eesti loomakaitse selts (ELS) puutub sageli kokku looma müüjatega, kelle poolt peetavad loomad elavad kasinates tingimustes või lemmiku omanikega, kelle lemmik on peale soetamist haigestunud või hoopistükkis surnud. Kahjuks ei ole paljud värsked loomaomanikud osanud ette näha, et mõned lemmikute müüjad ei ole ausad ega eetilised.
ILSE BLOGI | Mul pole häda midagi, minge ja võukige mujal!
Ühelt poolt soojendab muidugi südant, et kogu hingest loomade heaolule pühenduvaid inimesi üha juurde tekib. Teisalt võiksid nad toimetada seal, kus neist ka päriselt praktilist tolku on.
Väldi halvimat! Loomakliinik õpetab, kuidas käituda, kui rästik lemmiklooma salvab
Kevadine noor rästik võib lemmikloomale palju kurja teha. Männimäe loomakliinik õpetab, kuidas käituda, kui rästik lemmiklooma hammustab.
Tal ei olnud kelleltki abi paluda! Raske jalavigastusega tõukass hüljati
MTÜ Cats Help kannab hoolt tänavale jäetud Pandora eest, kelle jalga tuli paigaldada metallvarras.
SARVE TALU LOOMAD | Ajalehepoisist miljonäriks! Kuumas õlis praadimise asemel ravib Tails nüüd inimeste hingesid
Sarve talu loomaaias Võru-taguses metsas elab peale sadakonna muu looma ka podenco Tails, keda võinuks kodumaal tabada eriti võigas surm. Kõigi 4000 kilomeetri pikkusel teekonnal tekkinud takistuste kiuste jagab see leebe koer nüüd rahu ja rõõmu kõigile loomaaia külastajatele. Järgnevail nädalail tutvustab Sarve talu perenaine, igapäevaelus lastepsühhiaatrina töötav Janika Naaber oma hoolealuseid, kelle rolli terapeudina ei maksa alahinnata.
Tuntud loomaarst avaldab, millised on tema lemmikud koeratõud. Tulemused üllatavad!
TikTokis loomateemaliste videotega ilma tegev Ben The Vet nimetab viis koeratõugu, keda oma lemmikuteks peab.
INTERVJUU | Tallinna loomaaia direktor Kaupo Heinma: loomad on head kuulajad, neilt on üldse palju õppida
Jaanuaris Tallinna loomaaia direktori ametisse asunud Kaupo Heinma kõiki loomaaia asukaid veel nägupidi ei tunne, kuid on juba assisteerinud näiteks leopardi terviseuuringute juures. Ta usub, et eluslooduselt on inimesel palju õppida ja Tallinna loomaaed võiks olla koht, kus loodusega kooskõlas elamise tarkusi omandada.
TAHAKS KOJU | Varvassokkidega Maša nakatab mängulustiga
Viljandi varjupaigas elav koeratüdruk Maša otsib kaaslast, kellega koos möllata.
Sinu uus sugulane! Harkivi pommirahe alt Eestisse sattunud koerpagulane leidis Eurovisionilt venna
See koer on kahtlaselt tuttava näoga, möönis kaheaastase korgi Mila perenaine Anna, kui märkas mõne päeva eest Instagramis Läti eurolauliku Donsi videot tolle koerast. Väikese uurimistöö tulemusena selguski, et klipis esitletud Romy on Mila vend. Mõlemad koerad pääsesid kahe aasta eest Ukrainast Harkivist otse pommirahe alt.
Selguvad kassimissid: rahvusvaheline näitus toob Tallinna mitusada vurrulist
T1 keskuses toimub 18. ja 19. mail kassinäitus WCF World Cat Show Tallinn. Näitusele on oodata ligi 200 tõukassi, keda hindavad rahvusvahelised kohtunikud. Külastajatele on sissepääs tasuta.
Tere tulemast, Snoopi! Eesti kagupiiri hakkab valvama imearmas käpapatrull
Lõuna prefektuur esitleb Politsei- ja piirivalveameti kõige uuemat neljajalgset teenistujat Snoopit.
Aita leida jõhkardist omanik! Peremees jättis sureva koera Võsu bussipeatusesse ja lahkus
Vana koer jäi Võsu bussipeatusesse ootama peremeest, kellel polnud kavatsustki tagasi tulla. Bussiga saabunud mees võttis loomal rihma kaelast ja jättis ta omapäi võõrasse kohta. Abistajate saabudes selgus, et kasvajatest puretud loom oli niivõrd vilets, et ei jäänud üle muud kui ta magama panna.
Koroona, mähkmed ja läbipaistvad luud: nooruke kass õpib elu jooksul juba kolmandat korda kõndima
Kõigest aasta vanust Odinit on tabanud üks häda teise järel: vaid mõnekuusena haigestus ta koroonasse, millest taastudes tuli tal uuesti käima õppida. Seejärel kadus tema luudest kaltsium, mistõttu jalad teda enam ei kandnud, ja tagatipuks murdis mähkmeid kandev maine coone`i tõugu kiisu hiljuti tagumise käpa.
Käisid möödunud sajandil Tallinna loomaaias? Jaga oma mälestusi teistega!
Tallinna loomaaed kuulutas välja suuremahulise ajalooliste fotode kogumise kampaania, mille eesmärk on koguda ülesvõtteid loomaaia külastustest 20. sajandi jooksul.
Veel üks mõmmik? Rajakaamerad tuvastasid Hiiumaal teisegi karu
Mõne aja eest tekkis kahtlus, et Hiiumaal nähtud karu on Saaremaale ujunud, kuid seejärel kohati mesikäppa uuesti. Nüüd on alust arvata, et Hiiumaal on platsis teinegi karu.
Paastupäevad ja platooniline suhe: staartiiger Pootsman kimab koos sõbrannaga peatselt Eesti poole
Viie aasta jooksul erinevatesse Euroopa loomaaedadesse järglasi andma komandeeritud amuuri tiiger Pootsman jõuab juunis Tallinnasse tagasi, kaasas emane tiiger Danuta, kellega Ljubljana loomaaias sõpradeks saadi. Et isast ja emast seob vaid platooniline suhe, on neil võimalik läbi Euroopa kulgev reis koos ette võtta. Mõlemad tiigrid asuvad elama peatselt avatasse Tiigriorgu, kus nendega ühineb hiljem veel kaks liigikaaslast.
Tallinnas toimuval loomaõiguste konverentsil on kõne all veganlus ja keskkonnakriis
Rahvusvaheline loomaõiguste konverents „Animal Futures“ toimub 17. mail Tallinnas ja veebis.
VIDEO | Ta on tagasi! Visa ja lärmakas kajakas keeldub aastaid Tartu koolimaja katuselt lahkumast
Ühe Tartu koolipere rahu on juba mitu aastat rikkunud katusel pesitsev kajakas.
Enamik Eesti puuke kannab mingit haigust. Loomaarst Tiina Toomet selgitab, milliseid tõbesid nad lemmikutele levitavad
Kuna puugihammustus on esmalt valutu, siis ei pööra loomad sellele tähelepanu ega hakka kohe puuke välja kratsima. Puugihammustuste kaudu pääsevad haigustekitajad aga looma organismi. Mida kauem on puuk looma ihu külge kinnitunud, seda suurem on näiteks borrelioosi edasikandumise võimalus ja entsefaliiti haigestumine võib lõppeda koguni surmaga, selgitab loomaarst Tiina Toomet.
Kas saad aidata? Zelda tõmbus kollakaks ega suuda neelata
Pesaleidja hoolealune Zelda on hoolimata kliinikukülastusest, tilgaravist ning antibakteriaalse ravi saamisest aina loiumaks ja kehvemaks jäänud.
Pole süüa! Putukanappus on pääsukeste arvu Eestis märkimisväärselt vähendanud
Viimastel aastakümnetel on pääsukeste arv Eestis langenud enam kui kaks korda, sedastab Keskkonnaamet.
Kui kurb hetk on käes: tuhastamine aitab karvase sõbra kaotust leevendada
Möödunud aastal tuhastati Tallinna väikeloomade krematooriumis 626 looma - lisaks koertele ja kassidele ka merisigu, küülikuid, hamstreid ja rotte. Leidub loomaomanikke, kes otsustavad lahkunud sõbra tuha urnis mälestusena säilitada, viimasel ajal otsustatakse aga üha enam biolagunevate tuhaurnide kasuks.
Tartumaal kukkusid rebasekutsikad kaevu, päästjad ruttasid appi
Lõuna piirkonna päästjad aitasid üleeile hädast välja kaevu kukkunud rebasepesakonna.
Traagiline tähtpäev: koerakari pures kolme lapse ema vahetult enne emadepäeva surnuks
Kõigest paar päeva enne emadepäeva jäid kolm last Ameerika Ühendriikides Georgias ilma emata - kodutud koerad puresid naise laste nähes bussipeatuses surnuks.
Täna algab metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine
Tänasest kuni 19. maini toimub Venemaaga piirnevatel aladel, Kirde- ja Kagu-Eestis rebaste ja kährikute marutaudi vastu vaktsineerimine.
SARVE TALU LOOMAD | Kust leiab arstiabi kollaseks tõmbunud marmorrebane? Ikka piiri tagant, kus see on ka odavam!
Sarve talu loomaaias, Võru taga metsas elab lisaks sajakonnale teisele loomale imekaunis marmorrebane Lotte, kes paraku hiljuti raskelt haigestus ja kellele Eesti abi otsimine kujunes kaelamurdvaks ülesandeks. Läbi uskumatute katsumuste, millesse oli haaratud ka politsei, õnnestus Lottel siiski paranemise teele asuda Järgnevail nädalail tutvustab Sarve talu perenaine, igapäevaelus lastepsühhiaatrina töötav Janika Naaber oma hoolealuseid, kelle rolli terapeudina ei maksa alahinnata.
Koduloomade parasiidid ohustavad ka inimest. Kuidas lemmikutele tõrjet teha, et nakkusohtu vältida?
Kasside ja koertega on levinud mitmed parasiidid, mis võivad ka inimesele ohtlikud olla. Eksperdid selgitavad, kuidas parasiidid levivad ning kuidas nii iseend, lapsi kui ka lemmikuid parasiitide eest kaitsta.
Tiit Maran: puurikanade piinlemise lõpetamiseks tuleb juba enne keelustamist tagada tõhusam järelevalve
Riigikogu liige Tiit Maran (SDE) kinnitas täna Tallinnas toimunud puurikanade vabastamist nõudnud marsi taustal, et möödunud sügisel avalikkuse ette jõudnud masendav olukord suurkanalates ei ole seaduseandjate jaoks ununenud ja maaelukomisjon tegeleb sellega usinalt.
TAHAKS KOJU | Erilise ninaga Mummi Mama pakub lohutust ja aitab maiustada
Omapäi ja sõpradeta tänaval uidanud Mummi Mama ootab nüüd oma tulevast sõpra Valga varjupaigas.
Jõhker samm salaküttide peatamiseks: ninasarvikute sarved tuleb maha saagida!
Lõuna-Aafrikas looduskaitsealasid haldav Ezemvelo KZN Wildlife langetas hiljuti raske otsuse: kaitsealadel elavate ninasarvikute sarved tuleb eemaldada, säästmaks neid salaküttide rünnakutest.
Hooaeg taas käes! Pesaleidja varjupaik täitub kiisubeebidega
Kassipojahooaeg on alanud ning Pesaleidja varjupaik pakub tuge ja hoolt äsja ilmavalgust näinud kiisubeebidele.
Homne loomaaia binturongipäev toimub peakangelase surmast hoolimata
Kuigi Tallinna loomaaias veebruarikuus ilmale tulnud binturongipoeg eile öösel ootamatult suri, ei jää homseks plaanitud binturongipäev ära ja näha saab vähemalt isaslooma.
Kas sinu Euroopa parlamenti valitav kandidaat seisab tulevikus loomaõiguste eest? Otsusta ise!
Euroopa Parlamendi valimised on 9. juunil ja sel puhul tegi Loomus ülevaate kandideerivate erakondade platvormidest loomaõiguste seisukohalt, andes neile ka omapoolse hinnangu.
Tallinna loomaaias ilmale tulnud haruldane loomalaps suri ootamatult
Tallinna loomaaed teatab suure kurbusega, et täna öösel lahkus ootamatult emane binturongipoeg.
Igaühe peale koer ei haugu! Miks ta mõne inimese välja valib?
Haukumine on koera viis suhelda ja teada anda, kuidas ta end tunneb. Siiski ei haugu koer valimatult kõigi peale, vaid selle soovi kutsuvad temas esile teatud inimesed.
Nelja kõrvaga mutantkass sulatab sotsiaalmeedias südameid
Nelja-aastane Aslan sündis lisakõrvadega - kõrvu on kassil kokku neli. Vaatamata väärarengule naudib ta ilusat elu perenaise juures, kes ta adopteeris ja selle eluga kaasneb ka kuulsus sotsiaalmeedias.