Beebi mai 2021
14.05.2021
Harjuta varakult maitserikka maailmaga: beebi esimene lisatoit võib olla tõeline gurmeerännak!
Umbes poole­aastasele beebile on paras aeg tutvustada imeliste maitsete maailma. Noor ema Geter otsustas, et tema poja Arthuri jaoks peab see ­maailm olema kõigele lisaks ka kaunis.
Kuidas muutunud elus leida paremini harmoonia: 13 soovitust värskele issile
Et emme oleks puhanud ja suudaks mõelda muulegi peale titemajanduse, saab issi palju ära teha. Kuidas vanematena paremini harmoneeruda?
Mida? Millal? Kuidas? Ülevaade beebi esimese eluaasta arengust ja oskustest
Sinu pisikesest ja mitte midagi oskavast imikust saab ühe lühikese aasta jooksul iseseisvalt liikuv ja sinu juttu mõistev vahva kaaslane. Märka, naudi ja jäädvusta seda kõike, sest mitte kunagi hiljem ei saa see areng olema nii plahvatuslik ja silmanähtav kui sel aastal.
Beebiviiplemist kasutav ema: mu üheksakuune õppis minuga suhtlema ja rõõm sellest on kirjeldamatu
Kuigi beebid hakkavad üldjuhul esimesi sõnu ütlema umbes aastasena, oskavad nad sinuga suhelda juba varem. Saad seda suhtlust kergesti toetada.
9 vahvat beebitüüpi: kas sinul on Murphy-beebi, Uinuv kaunitar või hoopis Ujedik?
Su beebil on omad huvid ja veidrused, mis sind samal ajal nii hulluks ajavad, aga ka naerutavad. Toome välja üheksa beebitüüpi. Kas tunned ära, milline neist on sulle juhtunud?
Pere ja Kodu toimetaja Britt: vaatan peeglist oma neli last ilmale toonud keha ja nutan...
“Palju õnne, väga julge olete... viis last, väga-väga julge!” Minu jaoks võõra naise sõnad tungivad mänguväljakul mu kõrvu kui terav nool. Ta osutab üheaegselt mu neljale lapsele ja mu kõhule. Tunnen, kuidas mu silmad täituvad kibedate pisaratega, ning tean, et ei suuda talle vastata.
Ema sünnitusest: ta nägi välja elutu, sinakas ja loid. Sain teda hoida vaid hetke, siis jooksis arst temaga palatist välja
Käthrine on ametilt medõde ja teab hästi, et alati ei pruugi asjad minna nii, nagu loodetud. Ta uskus, et oli ka Karolinet oodates igasuguste stsenaariumitega arvestanud. Kui aga äsjasündinud potisinine ja hääletu beebi tema juurest ära viidi, mõistis naine, et selliseks katsumuseks ei ole võimalik valmistuda. Tema beebi sündis Apgari hindega 3.
Sünnitusjärgse depressiooni pimedas haardes: et mitte beebile liiga teha, lõin öösel rusikaga vastu seina...
“Soovisin veeta oma lapsega üha vähem aega. See mõte aga tekitas jälle süvenevat süütunnet. Mõtlesin, mis mul ometi viga on, kas ma ei armastagi oma last,” meenutab ema oma emotsionaalset kokkuvarisemist lapse sünni järel.
Millal tohib? Mida teha, kui on valus ja veel 9 näpunäidet, et pärast sünnitust voodielu taasalustada
Kui raseduse ajal võib su seksuaalelu olla veelgi vürtsikam kui varem, siis pärast lapse sünnitust ole valmis alustama kõigega algusest. Sul tekib ilmselt mitmeid küsimusi, enne kui taas asja kallale asud, nii et vastame üheksale levinuimale.
Janet Õunapuu: vahva on vaadata rõõmsaid pilte emadusest, aga tahaksin näha rohkem päris elu
"Miks me oma keerulisi hetki nii vähe jagame? Nende näitamine looks palju tervema pildi sellest, milline emadus sageli tegelikult on," arutleb ajakirja Beebi veergudel AK kultuuriuudiste toimetaja-saatejuht Janet Õunapuu.
KOGU INFO RAHAASJADEST | Kõik, mida pead teadma vanemahüvitistest ja lapsega koju jäämisest: loe ja planeeri pere rahaasju targalt
Tänasest, 1. aprillist hakkas kehtima täiesti uus vanemahüvitiste süsteem! Kust raha tuleb ja kui palju? Kes peaks koju jääma ja kui kauaks? Millal? Siit leiad kõige värskema info, mida pead teadma rasedana ja beebiga koju jäädes.
Tippmodell Agne Vaher beebi sünni järel kiirelt supervormis: geenidel on mu figuuriga vähe pistmist, kaunis välimus on raske töö tulemus
„Lava on mu hing ja kirg. See värin ja ärevus, mis mind enne moeetendust valdab, on lihtsalt super,“ õhkab modellist noor ema Agne elevusega ajakirja Beebi kaaneloos.
Kuidas oma kõige kallimat pisikest kaitsta teravate päikesekiirte eest?
Suvesoojus, päikesevalgus ja D-vitamiin on toredad tõesti – kui kaua oleme neid oodanud! Ole aga ettevaatlik, et kuum kera taevas su pisikesele maailmaavastajale esimesel suvel liiga ei teeks.
Ema: Mulle oli poja imetamise algus küll keeruline, aga otsustasin, et ei loobu kergelt
“Imetamine on intiimsemaid ja sügavamaid sidemeid, mida oma lapsega luua saan. Minu jaoks on see lähedus, turva­tunne ja tohutu armastuse­energia vahetamine,” ­räägib tandem­imetav Anette.
Beebi suvenumbris: avameelselt emaduse suurtest rõõmudest ja valusatest ning väga valusatest katsumustest
"Vaatan meie seekordset kaaneperekonda Agnet, Rainerit ja Tristanit ning mu hing täitub kevadesoojuse ja heade mõtetega. Nende loost õhkuv ilmatu ilu ja beebiõndsus on kõikehõlmavad," ütleb ajakirja Beebi tegevtoimetaja Elin. Aga mitte kõigil emadel ei ole beebi saaabumine alati roosiline. Reili räägib avameelselt oma raskustest emadusega kohanemisel, Käthrine aga sünnitusloo, milleks ta isegi meedikuna valmis olla ei osanud.