Anne & Stiil
Kõik audioartiklid
Kas plaanid sel kevadel alustada paastuga? Sisehaiguste arst annab 5 soovitust
Vastlapäeva järel algav Suur Paast on rahvapärimuses ja kirikutraditsioonis olnud kehalise ja vaimse puhastumise perioodiks. Paastumise eri vorme on võimalik rakendada nii raviks kui haiguste profülaktikaks, leiab pikaajalise kogemusega sisehaiguste arst Dr. Natalia Trofimova.
Täna sünnipäeva tähistav tippkokk Peeter Pihel avaldas restorani, mis on talle pakkunud parimat toiduelamust
Säästliku kokakunsti lipulaevaks oleva Fotografiska restorani peakokk Peeter Pihel raputab köögi- ja argimured maha pikkadel jooksuringidel.
FOTOD | Näitleja Colman Domingo – mees, kes rabab oma stiilsusega igal punasel vaibal!
Sel aastal on saanud selgeks, et seal, kus on Colman Domingo ja punane vaip, pole talle vastast. Pole ka parimate riietujate nimekirja, kuhu ta ei kuuluks.
Naine, kes andis lahutuse sisse 20. rasedusnädalal: rahalised pettused, kanepisõltuvus ja suur hunnik valesid
Evelyn kohtus Alexiga 2012. aastal. Sel hetkel oli Evelyn oma eluga keerulises kohas. Ta võitles toitumishäiretega ja oli hakanud kahtlema oma karjäärivalikus – muusikas, millele ta oli pühendunud lapsepõlvest peale. „Ma ei teadnud, kes ma olen ja päris kindlasti ei armastanud ma ennast. Kui mina ei suutnud isegi lõunat süüa, ilma et miski mind ärevaks muudaks, oli Alex täpselt vastupidine. Karismaatiline, heatujuline vaba hing.“
Sisuturundus
Hambakliinikud, kelle kätte võid usaldada oma kauni naeratuse
Enesekindel ja särav naeratus teeb tuju heaks nii endal kui ka teistel sinu ümber. Lase tõelistel professionaalidel oma hammaste tervise eest hoolt kanda, et sinu pärlirida ei tuhmuks. Siin on hambakliinikud, kes pakuvad esmaklassilist hambaravi.
Oled üks neist, kes „lahendab” konflikte suhtes just niiviisi? See on kiirtee lahkuminekuni
Inimeste iseloomud ja oskused konflikte lahendada, mis tahes-tahtmata kerkivad esile nii sõprus- kui armusuhetes, on väga erinevad. Kes karjub, kes tahab rahulikult argumenteerida, kes tõmbub täielikult endasse ja sulgub…
Sünnipäeva tähistav Keili Sükijainen oma karjääri algusaastatest: mõtlesin, et olgu, te ei võta mind tõsiselt, ma siis tõestan ennast!
Lugu ilmus esmakordselt 2021. aastal."Armastatud töö tegemine on küll üks kahe teraga mõõk, ent olen väga õnnelik, et asjad on just nii läinud," ütleb sügisel telekanalit vahetav ja uue saatega ekraanile naasev Keili Sükijainen.
TOP 10 | SAG auhinnagala stiilseimad näitlejad
Aasta algus on üle maailma olnud auhinnagalarohke. Punane vaip ja sellel kantavad õhtutualetid pakuvad silmailu ja viivad meid lähemalt kurssi viimase aja moega. Laupäeval toimus Los Angeleses SAG Awardsi (Screen Actors Guild Awards) gala. Toome sinuni oma lemmikud.
Ebaõnnestunud puhkusereis: otsustasin kätte maksta. Suur oli pruudi üllatus, kui reisipilte ilmutamast koju tuli
Valentinipäev on keskmisest roosam ja täis šokolaadi. Kui süda on murtud, võib lillesülemite nägemine ja arusaamine, et sulle keegi roose ei too, meele kurvaks teha, mõtted ekskaaslasele ja teie lahkuminekule viia. Sa ei ole esimene ega paraku ka viimane, kelle süda on miljoniks killuks olnud. Toome sinuni viie Eesti inimese hapud ja kibedad lahkuminekulood.
SUUR MOEMÄNG | Nüüd on sinu kord arvamust avaldada: vali oma lemmikud presidendi vastuvõtu kleidid!
Laupäevane presidendi vastuvõtt pakkus silmailu ja värvide mängu ka kõigile moegurmaanidele. Tõime sinuni toimetuse lemmikud, aga nüüd on sinu kord arvamust avaldada!
ARVAMUS | Moetoimetaja Karolin Kuusiku ülevaade presidendi vastuvõtust: ja nii me riides käimegi. Mitte nemad, vaid meie
Täna ma ei taha rääkida riiete värvidest, lõigetest, trendidest ega kangastest, nagu mul tavaliselt kombeks on. Tahan rääkida hoopis uhkusest, mis mind valdas vaadates selle aasta Vabariigi presidendi vastuvõttu. Saalitäis säravaid inimesi! Me oskame ennast sättida, oskame disainida, oskame riideid välja kanda ja nüüd pean küll pisara silmanurgast pühkima - oskame kanda ka meie ilusaid rahvariideid ning luua nende põhjal uusi moekunsti teoseid, mis kannavad endis möödunud aegade kaja .
FOTOD | Korduskasutus on moes: seda kleiti nägime ka viis aastat tagasi
Elame maailmas, kus tarbitakse liiga palju. Seega rõhutakse ka riiete puhul üha enam korduskasutamisele. Rõõm on tõdeda, et ka sel aastal kohtas presidendi vastuvõtul külalisi, kes on seda meelt, et ballikleiti sobib kanda rohkem kui korra.
TOP 10 | Presidendi vastuvõtu kõige stiilsemad külalised
Moekunstnik Yves Saint Laurent on öelnud: „Moesuunad kaovad, stiil on igavene.“ On põnev näha inimesi, kes suudavad oskuslikult iseendale truuks jääda – ka pidulikul presidendi vastuvõtul. Toome sinuni oma tänavused lemmikkomplektid.
FOTOD | Silmapaistvalt kevadised kleidid: erksad värvid ja julged mustrid
On olnud aastaid, mil presidendi vastuvõtul hakkab silma tumedate õhtutualettide meri. Tihti on külaliste seas populaarne sinine värv. Seekordne pidu üllatas aga värvide rohkusega. Nii mõnigi kleit tuletas meelde, et kevad ei ole enam kaugel.
FOTOD | Populaarne värv tänavusel presidendi vastuvõtul
Tänasel presidendi vastuvõtul jäi silma väga mitmeid lillakates värvitoonides kleite - lavendlist purpurini.
FOTO | Sirje Karis kannab täna õhtul kleiti, mis ühendab pärimust tänapäevaga. Idee lähtepunkt pärineb 13. sajandist
Sirje Karise aastapäeva kleidi looja on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini professor ja moelooja Piret Puppart. Disaini idee on saanud tõuke vanimast vöökirjast ning see on põimunud kolmemõõtmeliseks sõnumikandjaks, mis ühendab pärimust tänapäevaga. Komplekti valmimisele aitasid kaasa vöökirja meister Anneli Johannson ja rätsep Agne Talu. Temaatilised ehted aitas leida kunstnik Sigrid Kuusk. 
JAH või EI | Kumb on stereotüüpsem eestlane, kas Kristel Aaslaid või Teele Viira?
Seekordses „Jah või Ei“ saates on külas saarepiigad Kristel Aaslaid ja Teele Viira. Läheneva Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul selgitame välja, kumb neist on stereotüüpilisem eestlane.
Kaks naist, kes on presidendi vastuvõtul alati väljapeetud, elegantsed ja oma stiilile truud
Presidendi vastuvõtt on aastate jooksul kujunenud üheks põhikohaks, kus Eesti moeloojad enda loomingut näitavad. Aastakümneid on just seetõttu moekunstnikel aasta alguses kibekiire olnud. Igal aastal on punasel vaibal üllatajaid, ent mõned naisterahvad pole kunagi vääratanud ja on alati iseenda stiilile truuks jäänud. Toome esile neist kaks.
TOP 10 | 2023. aasta presidendi vastuvõtu kõige stiilsemad külalised
Lugu ilmus esmakordselt 2023. aastal. Anne & Stiili peatoimetaja Kelly Kipper ja moetoimetaja Karolin Kuusik valisid välja pidupäeva kõige pilkupüüdvamad külalised.
SUUR MOEMÄNG | Vali oma lemmikkleit 2023. aasta presidendi vastuvõtult!
Lugu ilmus esmakordselt 2023. aastal. Oleme avaldanud Anne & Stiili toimetuse lemmikud kleidid presidendi vastuvõtult. Nüüd on sinu kord arvamust avaldada.
VIDEO | Pidupäevast argipäevani: kuidas kanda klassikalist tumedat ülikonda seitsmel erineval moel?
Stilist Hugo Guthan ja muusik Joonas Mattias Sarapuu näitavad, kuidas on see võimalik - alates padupidulikust, smokingiga samaväärsest rõivikust ja lõpetades vabameelsemate variantidega. Mängu tulevad erinevad särgid, sviitrid, lipsud ja jalanõud, värvide ja mustrite kombineerimine ning uue lõimimine vintage´iga.
Etiketireeglid, mille vastu pidevalt eksitakse: õige pokaalihoid, riietus ja tutvustamine
„Inimesel on endal kergem, kui ta tunneb etiketti,“ on koolitaja Erika Kolbakov veendunud. Inforohkuses on lihtne segadusse sattuda. Seega on hea viisakusreeglitega kursis olla, et ei tekiks teadmatusest tingitud piinlikke olukordi. Toome esile etiketieksperdi tähelepanekud.
Olin viiendat kuud rase, kui sain teada, et mu elukaaslane on gei
Kui teatasin elukaaslasele, et saame lapse, reageeris ta rõõmuhõisete asemel üsna jahedalt. Hakkasin üha rohkem tähele panema, et tema olekus ja käitumises on midagi veidrat. Mõnel õhtul ei tulnud ta ööseks kojugi. Rahustasin end, et küllap vajab ta suurte muutustega kohanemiseks aega, kuid sisimas olin väga murelik.
Sisuturundus
EKSPERIMENT | Kuidas ma enne olulist sündmust 14 päevaga 3,5 kg kaotasin
Isikliku Nordenbeauty (endise nimega Hiit) infrapunamati soetas Anneli (36) alles selle aasta alguses, aga toote kasulikust mõjust teab naine juba ammu. Investeering sai tehtud tänu Anneli plaanile kuum bikiinivorm saavutada.
Avasta kodumaad! Seitse Eesti paika, kus puhata ja seigelda. Nende seas mõisatuur, veinireis ja Oscari-vääriline saunakogemus
Eesti sünnipäeva võib küll tähistada lipuheiskamise, piduliku õhtusöögi ja televiisorist presidendi kõne vaatamisega, aga! seda võib ka teha kodumaad ennast uudistades. (Või siis vähemalt avastusreisideks plaane tehes.)
TEST | Kui tõeline eestlane sa tegelikult oled?
Eesti sünnipäeva aegu tõstab meis kõigis pead patriotism. Moodne ja lõbus „DNA-test“ aitab välja selgitada, kui õige eestlane sa siis päriselt oled.
Setomaa ja Vana-Võromaa pidusöök, millel on kaitstud päritolutunnus nagu Parmigiano Reggianol Itaalias või Champagne’il Prantsusmaal
Põhjamaiselt kargetes toonides suupistelaual on kohal nii traditsioonilised maitsed kui ka pidulik meeleolu.
Pahapoisiteooria: miks ajavad naised taga mehi, kes on raskesti kättesaadavad?
Soolad? Oksiidid? Ei, kõige raskemini seletatav keemiline reaktsioon on kahe inimese vaheline sümpaatia.
Sisuturundus
VAATA | Ecosh TV: kuidas ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäirega elada?
Kas teadsid, et viimaste Peaasi uuringute kohaselt esineb aktiivsus- ja tähelepanuhäiret 4–8% lastel ning 3–5% täiskasvanutel? Kuidas sellega toime tulla?
Iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus: noorena on keeruline aru saada, miks täiskasvanu su peale röögib. Mina ajasin sarved püsti ja üritasin enda eest seista
Iluuisutamine on natuke nagu ballett, ütleb Eva-Lotta Kiibus. Teatriloožist on kõik imeilus, kuid sulgkergete hüpete ja õhkõrnade tüllseelikute taga peidavad end tihtipeale valu ja pisarad, siniseks muljutud jalad ning õelalt salvavad sõnad. Uisujääl ei liugle ainult valged, vaid ka mustad luiged.
Eesti moelooja jõudis Vogue’i kaante vahele: maailmakuulus modell armus kleiti niivõrd, et palus seda endale
Ta tegi seda jälle. Eelmise aasta aprillis jõudis moelooja Kristina Viirpalu looming Tšehhi Vogue’i kaante vahele. Nüüd, alla aasta hiljem on see taas moepiiblis esindatud.
Sisuturundus
Globaalne elustiilibränd Skechers keskendub mugavusele
Miks on Skechersi jalatsid nii populaarsed, et juba üle 30 aasta on see USA-st pärit tootemark pidevalt laienenud ja brändipoode on kuuel kontinendil enam kui 5000?
Donald Trump lansseeris teistmoodi fännikauba
Et valimistel edukas olla, tuleb end kuuldavaks ja nähtavaks teha. Pole mingi saladus, et see tähendab ka turunduslikku fännikaupa. Oleme siin Eestis näinud kruuse, pastakaid ja tikupakke. Aga Donald Trump on esimene presidendikandidaat, kes ei piirdu tasuta fänninänni jagamisega, vaid on käivitanud lausa uue äriprojekti.
Sisuturundus
Šikk ja silmapaistev! Kleidi mistahes ürituse jaoks leiad just sellest kleidipoest
Suvi on kohe kohal ja see tähendab, et kaugel ei ole ka koolide lõpetamised, suvised pulmad ega muud mõnusad peod ning tähistamised. Selleks, et kõik need unustamatud ja erilised hetked ideaalsed oleksid, vajab iga naine üht tõeliselt säravat kleiti. Kleidipood Get Dressed Tallinna kesklinnas ootab sind avastama ainulaadseid kleite, mis muudavad su sündmused veelgi erilisemaks!
Segad tihti vestlusele vahele? 7 nippi, kuidas saada paremaks kuulajaks
Kas sina tõesti kuulad või ootad pingsalt oma korda, et suu avada? Ehk tasub endale vahel meelde tuletada, et küllap anti meile kaks kõrva ja üks suu siiski põhjusega. Suhtlemis- ja etiketinõustaja Inge Ojakäär, kuidas oma kuulamisoskust arendada.
Rinnahoidja ABC: kuidas valida oma partiile sobiv pesu?
Pesudisaini ei dikteeri ainult mood. Igal rinnahoidjal on oma missioon ja eesmärk – olgu toetada, esile tuua või hoopis paljastada.
Stilist Kenneth Bärlin liigsest tarbimisest: see lõputu kilekottidega ringi kargamine – kuulge, aitab küll!
Laupäeval valiti eurolugu. Kihlveokontorid ei pannud mööda, rahva südamed põksusid Hiiu kandle helinal 5MIINUSE ja Puuluubi rütmis ning tantsujalad karglesid veissonit. Moegurmaanide silmi paitasid ülikonnad, mis olid kõike muud traditsioonilised.
Nii kuninglik kui ka moekas: BAFTA gala silmipimestavaim õhtutualett
Näitlejatar Emily Blunt hoidis eilsel BAFTA galal Hollywoodi glamuuri au sees. Kuninglikumat komplekti punasel vaibal ei leidunud.
TOP 10 | Kõike muud kui klassikaline must ülikond. BAFTA gala stiilsed ja isikupärased mehed
Punasel vaibal on üha enam näha ka julgeid mehi, kes pole läinud turvalist musta piduliku ülikonna teed, vaid on valmis lõigete, materjalide ning värvidega eksperimenteerima. Toome sinuni BAFTA gala isikupärased ja stiilsed aadamapojad.
Lahutusadvokaat avaldas, mis on peamine põhjus, miks inimesed lahutavad
Otsus paarisuhtele või abielule punkt panna pole kunagi lihtne. Koos oldud aastad ja ühised mälestused panevad siiski lootust hellitama, et kõik võib veel korda saada...
Moetoimetaja soovitab, kuidas kanda rüüse, kui pelgad mõjuda liiga ladinaameerikalikult
Romantika ei tähenda vaid roosasid lillekesi või pitsi. Ka strateegiliselt paigutatud volangiriba lisab riietusele parajas koguses naiselikkust ja õrnust.
Uus termin popkultuuris: mis on mikropetmine?
TikTokis leviv termin „mikropetmine“ annab justkui aimu, millestki mis on petmine, aga samas ei ole ka. Mis see siis on?
MOESEERIA | Veebruaris hakkab tasahilju meieni jõudma taas värske valgus. Kuidas väljendub see moes?
Kalendri järgi on raketid ammu lastud, ent astroloogiline uue aasta algus ootab meid alles ees. Veebruaris hakkab tasahilju meieni jõudma taas värske valgus. Üksik päikesekiir paistab läbi pilvevinese taeva, lastes hellitada mõtteid tulevikust. Käes on maagiline aeg, et unistada ja plaane teha. Millise kaardi tõmban?
Kuidas saada aru, kas võin tulevikus kahetseda, et ma lapsi ei saanud?
On loomulik, et ühel hetkel muutub üha aktuaalsemaks laste saamise küsimus. Tänapäeval lükkub erinevatel põhjustel see aga tihti üha kaugemale tulevikku ja on ka mõistetav, et lapsevanema elu ei sobi kõigile.
FOTOD | Enne ja pärast: 13 maailmakuulsat staari, kes on lasknud enda välimust kohendada
Väga paljud avaliku elu tegelased on lasknud ennast kirurgiliselt kohendada. On neid, kes seda tunnistavad, ja neid, kes tehtut kiivalt varjavad, kuigi fotod räägivad midagi muud. Mõned naised ütlevad, et on lasknud teha vaid ilusüste, ja siis on ka neid, kes väidavad, et kõik nende juures on loomulik. Lõplikku tõde teavad küllap ainult nemad ja protseduuride tegijad.
Vaata, milline on klassikaline meik ja kuidas seda hõlpsasti kodus järele teha
Moelavade kõige julgemad iluvõtted jäävad seekord kõrvale. Vaatame üle klassikalise meigi põhimõtted.
Selgus maailma oodatuima moesündmuse Met Gala seekordne teema, mida saab väga mitmeti tõlgendada
Maailma oodatuim moesündmus on maikuu esimesel esmaspäeval toimuv Met Gala. Heategevusliku suursündmuse punasel vaibal avaneb tõeline vaatemäng. Galal on alati kindel stiil ja põnev on jälgida selle erinevaid tõlgendusviise. Täna selgus selleaastane teema.
Täna sünnipäeva tähistav raadiohääl ja saatejuht Liis Lusmägi: ükski summa ei kaalu üle laste siirust ja armastust
Kujutle, et õppejõud palub sul joonistada maja, inimese ja puu. Lasedki pliiatsil usinalt ringi käia, kuniks taipad, et visandasid just paberile elutu keha. Just sellist ehmatust vajas raadio- ja telenägu Liis Lusmägi, et mõista: vanaviisi enam edasi ei saa.
Üle maailma erinevates suurfirmades töötanud Liisa Ennuste: moeblogijast mugavuse austajaks
Oli aeg, mil noored naised jälgisid kadedusega moeblogija Liisa Ennuste tegemisi Londonis. Pärast ülikooliõpinguid on naine töötanud erinevates suurfirmades üle maailma, mis on ühtlasi kujundanud ka tema riietumisstiili.
Ta on tagasi meelelahutusmaastikul! Meghan Markle andis teada oma uuest projektist
Sussexi hertsoginna Meghan Markle andis teada, et alustab uue taskuhäälingusaatega. See sünnib koostöös podcast’ide tootja Lemonada Mediaga.