Tervis Pluss
Kõik audioartiklid
„Ehmusin trennipükse jalga pannes, aga ei saanud trenni tegemata jätta.“ Kas sul on trennist piinlikke kogemusi? Jaga meiega
Tervis Plussile kirjutas lugeja, kellel tekkis trenni minnes ootamatu olukord. Nimelt avastas naine, et trennipüksid on katki, ent trenni tegemata jätta ei saanud. Anna meile kommentaarides teada, kas sinuga on ka treeningul midagi lõbusalt piinlikku juhtunud.
Karl tegi 95 tupsu nädalas: väike sumin kehas lisas koolipäeva särtsu. Nikotiinipatjatest saab kiirelt elu kontrolliv sõltuvus
Nikotiinipatjade ehk tupsude kasutamine on viimastel aastatel noorte seas kiirelt kasvanud. Noorte arvates leevendab nikotiin ärevust ja aitab keskenduda. Ajakirjandustudeng Sigrid Suppi uuris, kuidas nikotiinipatjadest on saanud paljude noorte jaoks elu oluline osa.
Kirglik üheöösuhe tõi kaasa kuid kestnud jagelemise vastiku bakteriga, mis ravita jättes võib põhjustada viljatust. Arst selgitab
Tihti arvatakse, et suguhaigused puudutavad vaid neid, kellel on värvikas ja aktiivne suguelu. Tegelikult piisab nakatumiseks vaid ühest kaitsmata vahekorrast ja see võib kaasa tuua mitmekuise ning kurnava raviprotsessi. Oma lugu jagab Birgit (29), kes tutvus kevadel baaris meeldiva noormehega. Flirtiv vestlus ja kokteilid viisid sujuvalt selleni, et baarist liiguti neiu korterisse ning koos veedeti kirglik öö.
Kaelast või seljast käis läbi valusähvatus? Füsioterapeut selgitab, kuidas valust vabaneda ja millal tuleks minna arsti juurde
Kõigil võib ette tulla, et pöörad hüüatuse peale järsult pead, kaelas käib ebameeldiv krõks, millele järgneb terav valu ja järgmised paar päeva saad vaadata ainult otse ette. Sama häda võib juhtuda midagi raskemat tõstes või hoogsalt liigutades seljaga. Kas selliseid apsakaid on võimalik kuidagi ennetada? Vastab füsioterapeut Rainar Vahtrik.
Appi, kõrvauss! Tegu pole eksootilise parasiidi, vaid peas aina ketrava lauluga. 4 kavalat nippi kummitusviisist vabanemiseks
„Teate neid tüütuid inimesi, kes pidevalt mõnda viisijuppi ümisevad? Noh, mina olen üks neist,“ tunnistab Liisbet (31). „Alles hiljuti ütles mu pinginaabrist kolleeg, et „Liisbet FM läks jälle tööle“ kui arvutis toimetades eneselegi märkamatult jälle peas kummitavat laulu ümisema hakkasin.“ Töökaaslane võtab Liisbeti kommet huumoriga, sest enamasti ei ümise ta tahtlikult. Teadlased kinnitavad, et kõrvaussid on väga tavalised, ja pakuvad välja mõned kavalad nipid, kuidas peas ketrav lauluviis kinni keerata.
Sisuturundus
Unikaalne magneesiumi preparaat (Aju. Mälu. Stress. Uni. Töövõime)
Magneesium on inimorganismi süsteemse talitluse üks alustaladest tagades sadade ensüümide töö, aga ka retseptorite, närvirakkude sünapside talitluse, närviimpulsside leviku jne. Ülioluline on seega magneesiumi vajaliku taseme tagamine ja hoidmine ajukoerakkudes, närvirakkudes. Seda pole organismis väga lihtne saavutada.
Soolestiku tervis mõjutab meie heaolu ja enesetunnet. Mida süüa, et tuju ja tervis oleksid paremad?
Soolestiku mikrobioota ehk bakterite kooslus on kõigil inimestel unikaalne. Ometi on viimastel aastakümnetel läbi viidud uuringutes leitud, et soolestiku tervis võib olla seoses ülekaalulisusega. Lisaks seostatakse mikrobioota häirumist ka teiste tervisemurdega, nagu erinevate autoimmuunsete seisundite, seedetraktihaiguste, diabeedi ja närvisüsteemi haigustega. Kuidas oma soolestikku toiduga toetada?
„Meeldidapüüdja“ kannatab vaikides ebaviisakat käitumist ja väldib meeleheitlikult konflikte, aga tunneb end lõpuks ikka halvasti
Usun, et igaüks oskab tuua oma tutvusringkonnast näiteid kellegi kohta, kes on alati nõus kõigega, mis välja pakutakse („Võtame selle, mida sina eelistad!“) või ei ütle kunagi oma arvamust välja („Mulle sobib kõik!“), poeb vaat’ et nahast välja, et ümbritsevate soove ja vajadusi täita, seab end järjekindlalt tagaplaanile, väldib iga hinna eest konflikti ning vastus „ei“ ei näi kuuluvat tema sõnavarasse. Terapeut Ande Etti selgitab levinud käitumismustrit ja selle tekkemehhanismi ning annab soovitused, kuidas ennast ja teisi kahjustavast pidevast meele järele olemise nõiaringist välja tulla.
Müüdid ja tegelikkus: antibiootikumid ravivad kõike? Külma saanud inimene ei ole nakkusohtlik? Lükkame ümber 5 tervisemüüti
Külmetushaiguste ja nende ravimisega ning teiste tervisemuredega seondub palju erinevaid müüte, mis tegelikkuses tõele ei vasta. Kummutame Confido Digikliiniku vastutava arsti dr Merit Rahniku abil mõned neist.
10 TERVISEKÜSIMUST | Näitleja Mart Müürisepp: ma ei viitsi endale pahedest vabanemisega kaasnevat stressi kaela võtta
Näitleja ja saate „Su nägu kõlab tuttavalt“ kolmanda hooaja võitja Mart Müürisepp lööb kaasa Go3 uues komöödiasarjas „Keskea rõõmud“. Arutasime armastatud staariga, kuidas ta kannab hoolt oma vaimse ja füüsilise tervise eest, millised on tema väikesed tervisepatud ja kasulikud nipid tuju tõstmiseks.
Kuidas rahaliselt hakkama saada, kui tervisemured röövivad töövõime?
Vaimse tervise probleemid löövad rivist välja üha suurema hulga töötajatest. Eelmisel aastal oli Töötukassa langetatud vähenenud ja puuduva töövõime otsustest 40% seotud psüühika- ja käitumishäiretega. Kuidas saada rahaliselt hakkama, kui tervisemure sunnib töölt eemale jääma?
Piinlik küsida? Apteekrid pakuvad lahenduse kõige delikaatsematele tervisemuredele
Sageli seisavad inimesed silmitsi tervisemuredega, mis võivad neile endile tunduda piinlikud. Häbelikkus või hirm hinnangute ees takistab apteekrilt abi küsimist just neil juhtudel, kus abi kõige rohkem vajatakse. Ometigi on apteekrid alati valmis pakkuma asjatundlikku nõu ja praktilisi lahendusi ning seda anonüümselt. Südameapteegi proviisor Aleksandr Sei toob välja viis tervisemure, mida inimesed sageli apteekrilt küsida ei julge.
Granaatõun on looduse imevili, mis ahvatleb nii maitse kui kasulikkusega. Kuidas granaatõuna söömine tervist toetab?
Granaatõun on tõeline looduse imevili, mille kasulikkus ulatub kaugemale pelgalt meeldivast maitsest. Arvukate uuringutega on leidnud kinnitust selle eksootilise vilja mitmed olulised tervist toetavad omadused. Millist kasu see kaunis vili kehale siis pakub?
Metaboolne sündroom: tervisenäidud, mida peaksid teadma, et jõuda jälile organismi ainevahetushäirele
Tasapisi paisuv vöökoht ning piiripealseks kerkinud vererõhu ja -suhkru näidud peaksid panema seni tervel inimesel häirekellad helisema. Kujuneda võib metaboolne sündroom, mis annab teed nii südamehaigustele kui ka diabeedile.
Arst-toitumisterapeut: Eestis on ülekaalulisi rohkem kui Euroopas keskmiselt. Rasvumise põhjused ei peitu aga pelgalt tahtejõus
Kaalulangetusest räägitakse väga palju ja kõik justkui teavad, et ülekaal pole sugugi tervislik. Ometi ütleb hiljuti viie arsti loodud Eesti Kaaluravi Seltsi üks asutajatest Kristel Ehala-Aleksejev, et teadlikkus kaalutõusu põhjustest ning kaasnevatest terviseprobleemidest pole sugugi laialt levinud. Ülekilosid käsitletakse endiselt pigem tahtejõu ja iseloomu küsimusena.
Kõrbenud toit ja ununema kippuvad lemmikretseptid: vähem tuntud märgid, mis võivad viidata lähedase algavale dementsusele
Kui inimene on alati olnud hea autojuht, rahaasjades korrektne või suurepärase unega, aga tema käitumine on muutunud tavapärasest erinevaks, võib see olla märk, et midagi on valesti.
KUULA | „Aina rohkem tunnen, et peaksin sellega põhjalikumalt tegelema.“ Triin Luhats magab vaid loetud tunnid öös
Mitmete tuntud telesaadete produtsendi Triin Luhatsi elus on palju paradokse. Üks neist on eluaeg kokkamist armastanud Triinul koroona põdemise järel jäädavalt kadunud maitsemeel.
Tahad paremini magada, toituda ja treenida? Kaheksa järeleproovitud nutirakendust aitavad sind eesmärgile lähemale
Otsid abikätt, kuidas hoida oma keha aktiivsus ja taastumine tasakaalus, vähendada unevõlga, leida 15 minutit päevas treenimiseks ja endale seatud eesmärkidest kinni pidada? Lahenduseks võib olla nutirakendus. Oma kogemusi jagavad eri tervise-, spordi- ja heaolurakenduste kasutajad.
EKSPERT SELGITAB | Kuidas toitumisega vererõhku alandada?
Kõrgvererõhktõbi ehk hüpertooniatõbi on levinuim südame-veresoonkonnahaigus. Kõrge vererõhk tekib siis, kui süda surub verd läbi ahenenud veresoonte suure jõuga, et varustada kudesid eluks vajaliku hapnikuga. Kõrgenenud vererõhku inimene üldjuhul ei tunne, kuigi mõnikord võib see põhjustada peavalu, pearinglust, tasakaaluhäireid, kohinat kõrvus, väsimust või südamekloppimist. Hea uudis on, et vererõhku saame ka toitumisega mõjutada.
Robert Linna tervisetõdedest: isa ütles mulle kunagi, et laval ei peaks kehva enesetunde pärast vabandama
Bändide „Elephants From Neptune“, „Lexsoul Dancemachine“ ja „KuradiSaar“ laulja Robert Linna on tegemas kannapööret loomingus, astudes Eesti televaatajate ette oma näitlejadebüüdiga Go3 teleseriaalis „Keskea rõõmud“. Võtsime armastaud rokkstaariga jutuks, kuidas tajub ta keskeakriisi enda näitel ning millega artistina end lavavormis hoiab. Juttu tuleb ka alkoholist, narkootikumidest, ellusuhtumist muutvatest elusündmustest ja vaimse tasakaalu leidmisest.
Kuidas seada endale realistlikud eesmärgid, mille ellu viimisega saad päriselt hakkama? Psühhiaatri üheksa soovitust
Terve jaanuarikuu pakub head võimalust oma uue aasta soovidele otsa vaadata ja plaanid ning unistused kirja panna. Paraku on üsna tavaline, et inimesed löövad peagi eesmärkidele käega. Kuidas seda vältida ja seada eesmärke nii, et pettumuse asemel ootaks hoopis eduelamus?
ARST SELGITAB | Milliste toitude tarbimine põhjustab kõrvetisi ja kuidas olukorda leevendada?
Kõrvetised on põletav ja kõrvetav aisting suus, kurgus, rindkeres või ülakõhus, mis tekib maohappe tagasivoolul maost söögitorru ja kurku. Milliste toitude tarbimine võib kõrvetisi põhjustada, selgitab Confido perearst dr Dan Eugen Uvarov.
Sisuturundus
Silmadele porgandist üksi ei piisa!
Enamik meist teab, et porgand on silmadele kasulik, aga kas teadsid, et on olemas teisigi toitaineid, mis aitavad silmi kaitsta ja silmahaigusi ennetada?
Grippi haigestumine on tõusuteel. Täna on võimalik apteekides ilma aega broneerimata vaktsineerida
Terviseameti andmetel on gripiviirusesse haigestumus võrreldes jaanuari esimese nädalaga kasvanud 39 protsenti ja viiruse levik on laialdane. Hospitaliseerimine on kasvanud 41 protsenti ning haiglasse sattunud patsientidest üle poole on vanuses 65 aastat ja vanemad. Täna, 17. jaanuaril avavad paljud tervishoiuasutused, vaktsineerimispunktid ja apteegid Tallinna linnaosades võimaluse minna aega broneerimata gripi vastu kaitsesüsti tegema.
Fotograaf Mardo Männimägi: oleme kõik suhkrust sõltuvuses, aga mõned oskavad seda mängu teistest paremini mängida
„Ma olen 40aastane mees ja ütlen ausalt, et kui mul on kodus üks küpsis, söön ühe, ja kui on sada, söön need kõik ära. Ma lihtsalt ei too küpsiseid koju,“ ütleb fotograaf Mardo Männimägi, kes enda sõnul elab väga head elu. Suur roll selles on peenel mõttekunstil, mille pinnalt vormuvad teod. Millised on Mardo tervisealased tõekspidamised?
ARST SELGITAB | Sõlmed kilpnäärmes. Millal on põhjust muretseda?
Kilpnäärme sõlmed on enamasti healoomulised kasvajad, mis moodustavad tihedama ala muidu pehmes ja ühtlases kilpnäärmekoes. Kilpnäärme sõlmi esineb elu jooksul 40%-l naistest ja 30%-l meestest.
Tervise toetamiseks on tark süüa vähem ülitöödeldud toite. Millised tooted esimesena menüüst välja jätta?
Üha rohkem teadusuuringuid seostab ülitöödeldud toidu liigset tarbimist tervisemuredega, näiteks südame- ja veresoonkonnahaiguste ning teist tüüpi diabeediga. Selliste toitude hulka menüüs vähendada on hea mõte. Kindlasti tekib nüüd küsimus, et mis üldse on ülitöödeldud toit? Peaaegu kogu toit on mingil määral töödeldud. Kui kasutad kodus kokates jahu ja õli, on need mõlemad läbinud teatud töötlusprotsessid. Ent ülitöödeldud toit sisaldab tööstuslikke aineid, mida tavainimene oma köögis naljalt ei kasuta.
TERVISEUUDIS | Füüsiline aktiivsus võib takistada vähi progresseerumist ja vähendada surmariski. Kui palju peaks liikuma?
On teada, et regulaarne trenn ja füüsiline aktiivsus aitab ennetada kroonilisi haigusi ja pikendab meie eluiga. Hiljutisest teadusuuringust on selgunud, et inimese füüsilise aktiivsuse tase võib mõjutada ka vähi kulgu ja suremust.
Gripi rasked tagajärjed on õigeaegse raviga välditavad. Kuidas sümptomeid leevendada ja millal pöörduda arstile?
Gripile on iseloomulik kõrge palavik koos lihase- ja liigesevaluga. Sageli esinevad ka peavalu ja hingamisteede sümptomid, nagu köha, nohu ja kurguvalu. Confido üldarst Merit Rahnik jagab nõuandeid, kuid neid leevendada.
Eesti inimesed peaksid sööma rohkem kaunvilju ja üle 55aastased tegema päeval uinaku, seisab uuendatud riiklikes toitumissoovitustes
Tervise Arengu Instituut avaldas tabeliraamatuna uuendatud Eesti riiklikud toitumise, liikumise ja uneaja soovitused. Tabelraamat on küll mõeldud kasutamiseks eelkõige erialaspetsialistidele, kuid ka kõik ülejäänud inimesed on oodatud soovitustega tutvuma. Sellel aastal plaanitakse soovitused pikemalt lahti kirjutada põhjalikus toitumise, toidu, liikumise ja uneaja soovitusi käsitlevas raamatus.
Soomlased teavad, mis on õnn. Põhjanaabrite soovitused, kuidas eluga rahulolu suurendada
On hästi teada, et Põhjamaad nopivad eluga rahulolu uuringutes regulaarselt kõrgeid kohti. Ka meie põhjanaaber Soome on aastaid olnud maailma õnnelike riikide nimekirja tipus, hoolimata külmast ilmast ja pikast talvest. Mida soomlased meiega võrreldes teistmoodi teevad?
„Brauserit kinni pannes oli jube sitt olla. Mõtlesin, mis oleks, kui keegi teaks, mida just vaatasin.“ Kogemus pornosõltuvusega
„Kui ma nägin, mis haigeid asju ta sealt vaatas, läksin otse eesti.ee portaali lahutuse avaldust otsima,“ kirjeldab Gretel (34) oma ehmatust, nähes Toomase (36) incognito brauseris avatud vahelehti. Olles oma nutud ära nutnud, otsustati siiski psühholoogilt nõu küsida, sest tuttavatele naine nähtust rääkida ei julgenud.
Imikud ja väikelapsed on kõrvavalu suhtes haavatavamad. Milliseid sümptomeid tähele panna ja kuidas lapse kõrvavalu kodus leevendada?
Talvisel perioodil on laste kõrvavalu tihti seotud hooajaliste hingamisteede viirushaigustega, mis võivad edasi areneda keskkõrvapõletikuks. Kuidas viirused ja bakterid kõrvavalu esile kutsuvad, millised sümptomeid tuleks jälgida ning kuidas saavad vanemad kodustes tingimustes last aidata? Seda selgitab Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrvakliiniku vanemarst-õppejõud Linda Sõber.
Enda pikaealisusse saab ise panustada. Viis teaduslikult tõendatud viisi, kuidas elada kauem ja tervemalt
Teadlased rõhutavad pikaealisusest rääkides üha enam inimese enda rolli oma elukvaliteedi kujundamisel. Igavese nooruse saladust pole küll leitud, aga uuringutest on selgunud, et elustiili valikutega saab tervelt elatud aastaid juurde rohkem kui arvame.
„Paljude paaride jaoks on see ehmatus, kui seks enam iseenesest ei toimi.“ Sex coach avaldab suurima ihatapja ja annab nõu, mida teha
Seksuaalsus ja seks on elu loomulik osa, kuid sellest rääkida pole alati lihtne. Tihti kaasnevad seksiteemadega hirmud, eelarvamused ja müüdid, mis võivad varjutada meie suhtumist nii iseendasse kui ka partnerisse. Sex coach Agnes Kangur, kelle igapäevatööks on aidata inimesi seksuaalsuse vallas, toob esile, kuidas avatud suhtlus ja teadlikkus võivad parandada nii suhteid kui ka seksuaalset rahulolu.
Kuidas kõhuviirusega kaasnevat halba enesetunnet leevendada ja millal tuleks pöörduda arsti poole? Farmatseut selgitab
Kõhuviirus on küll kurnav haigus, kuid õigeaegse tegutsemisega on võimalik halba enesetunnet leevendada ja ka haigusest kiiremini taastuda. Kuidas kõhuviiruse korral toimida ja paremini vaevustest vabaneda, soovitab farmatseut.
Kuidas süüa nii, et veresuhkrutase üleliia kõrgele ei tõuseks? Soovitused, kuidas veresuhkrutaset alandada
Veresuhkrutaseme kõikumine päeva jooksul on normaalne. Eelkõige on meie veresuhkrutase seotud söömisega, aga mõju avaldavad näiteks ka liikumine, stress ja uni. Küll aga ei ole hea, kui veresuhkur kõigub päeva jooksul pidevalt üles-alla nagu kihutaks mööda Ameerika mägede atraktsiooni. See võib tervisemured tuua ka inimesele, kellel pole diabeeti. Mida on oluline teada?
Ooteaeg günekoloogi vastuvõtule liiga pikk? Naised saavad intiimtervisekontrolli teha ka ämmaemanda visiidil
On levinud arvamus, et ämmaemanda pärusmaaks on kõik raseduse ja sünnitusega seonduv ning kõige muuga, mis puudutab naise intiimtervist, peaks pöörduma günekoloogi poole. On ka naisi, kes arvavad, et ka günekoloogi juurde on asja vaid raseduse ja sünnitusega seoses. Tegelikult pole kumbki arusaam päris õige. Medicumi vastutav ämmaemand Eliis Sarapuu ja günekoloog dr Sirje Meeliste selgitavad ja annavad väärt soovitusi.
Psühholoogide 8 kavalat nippi, mida nad ise oma elus suhete, töö ja muredega hakkama saamiseks kasutavad
Teadagi on terapeutidel varuks palju olulisi vaimseid tööriistu ja küsimusi, mis võivad aidata keeruliste hetkedega paremini toime tulla. Millised nõuanded on terapeutide endi elu positiivselt mõjutanud?
4 kuuga 15 kilo alla võtnud Lemo: olen saanud üllatavalt palju positiivset tagasisidet, enamasti küll naistelt
„See kõik on peas kinni,“ räägib Laur-Leho Kaljumets ehk Lemo otsusest enda keha heaolu käsile võtta. Tervis Plussi neli kuud kestnud eksperimendi „Terveks ja tugevaks“ raames on ta oluliselt oma toitumisharjumusi muutnud ja kõvasti treeningsaalides rassinud. Lemo laob ette eesmärke ületanud saavutused.
Vähendab sotsiaalseid oskusi ja võimet reguleerida emotsioone. Mis asi on ajuvamm ja kuidas sellest hoiduda?
Mõni päev on lihtsalt selline, et ei jaksa midagi asjalikku teha ja tahaks vaid segamatult diivanil telefonis aega surnuks lüüa. Tööpäev oli väsitav ja mõte sellest, et peaks nüüd veel kellegagi suhtlema või midagi korda saatma, tekitab judinaid. Sellest pole midagi, kuniks tundidepikkune Instagramis või TikTokis rullimine ei muutu igapäevaseks harjumuseks.
Odav treeningvahend, mis muudab trenni lõbusamaks ja edendab tublisti vormi. Millised on hüppenööritrenni 4 mõju ja kuidas alustada?
Hüppenööriga hüppamine pole mitte ainult lõbus viis trenni teha, vaid on ka mitmekülgne ja tõhus treening, parandades koordinatsiooni, suurendades võhma ja kasvatades jõudu. Kuidas alustada ja mida silmas pidada?
„Tekkis käegalöömise tunne.“ Raskustest hoolimata ei loobunud Ebe-Liis kaalulangetamisest. Tasuks tubli tulemus
Kui elu viskab ette väljakutsed, mis kogu tähelepanu nõuavad, siis jääb tervisesport tihti tagaplaanile. Just seetõttu tekkis hetk, kus Ebe-Liis Rattasepp tundis, et ülekilod võtavad võimust. Treeningu ja toitumisega taas õigele rajale saamiseks otsustas ta kinni haarata Tervis Plussi pakkumisest osaleda neljakuulises eksperimendis „Terveks ja tugevaks“.
Perearst selgitab: mis põhjustab oksendamist, kuidas seda leevendada ja millal tuleb pöörduda arsti poole
Oksendamine on organismi kaitsereaktsioon, mis võib tekkida näiteks neeluärrituse, makku sattunud viiruse või bakterite korral. Selle mõjul tõmbub magu järsult mitu korda kokku ja väljutab kiiresti oma sisu. Ehkki oksendada on vastik, on see organismi tähtis kaitsereaktsioon. Perearst Eero Merilind selgitab oksendamise olemust ja annab nõu, mida selle korral ette võtta. Lastel põhjustab oksendamist sageli noroviirus. Milliste sümptomitega vajab oksendaja kiiret arstiabi?
Kuidas kontrollida oma käitumist, kui oled vihane? Psühholoog selgitab, miks osad inimesed veebikeskkonnas kohutavalt käituvad
Tänapäeval on suur osa suhtlusest kolinud virtuaalmaailma ja meie igapäevased lahutamatud kaaslased on sotsiaalmeedia, erinevad internetifoorumid ja kommentaariumid. Pahatihti julgetakse aga sellises avalikus keskkonnas oma frustratsiooni ja viha välja elada üpris vabalt, sageli ka oma nime alt. Miks see nii on ja kuidas seda kontrollida, räägib Confido kliiniline psühholoog Siim Jakobsoo.
Pidev ärevus ei lase keskenduda? Esimene õlekõrs, millest kinni haarata, on sinu nina all
Maailmas on kahte tüüpi inimesi. Inimesi, kes suudavad keset segadust suurepäraselt toime tulla, ja inimesed, kes vajavad keskendumiseks korrastatud ümbrust. Milline oled sina? Teaduslikult on tõestatud, et segadus suurendab meis suurt ärevust. On aeg oma kodu korda teha.
EKSPERIMENT | Kui suur ajaröövel on nutitelefon? Tervis Plussi toimetus viis läbi enesevaatluse, tulemused üllatasid
Palju on räägitud nutisõltuvusest ja ekraanide ees aja veetmise kahjudest. Enamasti laste ja teismeliste kontekstis, aga kuidas on lood meie, täiskasvanutega? Kas see, et kunagi ei jätku aega, on tingitud sellest, kuidas suur hulk päevast kaob mutiauku nimega mobiiltelefon ja sotsiaalmeedia? Võtsime toimetusega ette enesevaatluse. Ühe päeva jooksul pidasime logi, kui palju telefoni sukeldume ja mida seal teeme. Kui suur osa sellest on viljakalt kulutatud aeg ja kui palju on arutut meelelahutust?
Kui palju D-vitamiini vajab inimene eri vanuses ja mis on üleannustamise riskid?
D-vitamiin, tuntud ka kui „päikesevitamiin“, on rasvlahustuv vitamiin, mis on organismi normaalse funktsioneerimise jaoks hädavajalik, mõjutades nii luude tervist, immuunsüsteemi kui ka meeleolu. Põhjapoolkera tingimustes on oluline tarbida D-vitamiini lisaks, eriti talvekuudel, mil päikesevalgust on väga vähe. Kui palju D-vitamiini vajab inimene eri vanuses ja mis on üleannustamise riskid?
Ülilihtne tervisenipp – söö iga päev peotäis mandleid! Mis on mandlite 7 teaduslikult tõestatud ülikasulikku mõju kehale?
Mandlid on ühed populaarseimad ja toiteväärtuselt rikkamad pähklid. Mandlid on tulvil antioksüdante, vitamiine, mineraale ja kasulikke rasvu. Mandlite tervist toetavad omadused on põhjalikult uuritud ja teaduslikult tõestatud. Loe lähemalt millist kasu oma tervisele saad, kui iga päev peotäie mandleid ära krõbistad.
Sisuturundus
Millal on mõistlik kasutada probiootikume?
Kas teadsite, et meie seedesüsteemi tasakaal mõjutab kogu organismi heaolu? Eriti praegusel külmetushooajal, mil antibiootikumide kasutamine on sagenenud, vajab seedetrakt erilist tähelepanu.