Tasku
Delfi
Otsing
Minu sisu
Logi sisse
Podcastid
Audioartiklid
Audioraamatud
Tasku
Delfi
Otsing
Minu sisu
Logi sisse
Podcastid
Audioartiklid
Audioraamatud
August 2022
04.08.2022
Esita kõik
Arhiiv
Lihtsa elu kiituseks
Nüüd suvel, mõni nädal tagasi ühel pühapäevaõhtul, oli mul tunne, et peas on tuhat võõrast inimest, kes kõik räägivad. Aju sulas.
Toimetus soovitab
Suvi kestab! Joo ka ringi rännates parimat kohvi, kuula kõrvale meeleolukaid suhtejutte ja jäta meelde nipp, kuidas autoreisi ajal merehaigust leevendada.
KÜSIMUS EKSPERDILE | Milliseid vaktsiine vajab täiskasvanu?
Vastab Mait Altmets, regionaalhaigla ülemarst
Kadedaks tegev Eesti
Taas on käes see aeg aastast, mil mul on õnn kirjutada oma kolumni Eestis viibides. Hoolimata mõningatest väikestest häirivatest teguritest, nagu ootamatud äikesetormid või need totakad rohelised tõukerattad, tunnen ma ennast väga rahulikult. Tallinna linnas lihtsalt on midagi sellist, mis paitab mu hinge.
Sinu isiklik pluss: sa oled iseseisev
„Ärge toidu puhul minuga arvestage, mul on praegu dieet,“ kirjutasin sõprade grupivestlusesse nagu viimane kuivik (mida ma süüa plaanisingi), kui üht paaripäevast purjetamisretke korraldama hakkasime.
Pille Minevi reis meelerahuni
„Kui kunagi tundus, et iga päev peab olema seiklus, siis nüüd kulgeb elu hoopis teises tempos,“ sõnab Star FMi hommikuprogrammi saatejuht Pille Minev. Ta naudib vaikust kahekesi, aga peab hädavajaduseks ka omaetteolekut.
TERVISEUUDISED | Kontrolli oma tervist ühel jalal seistes
Vananemise üks esimesi märke on tasakaalutunde halvenemine – see saab alguse juba 50. eluaastate keskel ja võib olla oluline näitaja sinu tervise ja elada jäänud aastate kohta.
Infarkti ja insulti saab ennetada
„Koguni 50 protsenti südamehaiguste riskide ennetusest on meie enda kätes,“ ütleb tunnustatud südamearst Margus Viigimaa. Kuigi südamehaiguste ravi on teinud viimastel aastatel suure arenguhüppe, saame ise end kaitsta infarkti ja insuldi eest just elustiilivalikutega.
„Mulle meeldib enda piiridest aimu saada.“
Mis vägi sunnib ärkama enne kukke ja koitu, et tööpäeva eel jääaugus supelda? Või pärast pingelist tööpäeva paar tundi suusarajal rühkima? Aerutama sada kilomeetrit Võhandu jõel? „Enese ületamises on omamoodi võlu,“ ütleb politseiuurija Consuelo Laanemäe Räim (44).
Appi, nina jookseb verd!
Ninaverejooks tundub süütu vahejuhtum, mis kiiresti üle läheb ja peatselt unustatakse. Mida teha aga siis, kui verd muudkui lahmab ja lõppu ei paistagi?
„Ma ei tundnud end oma kehas hästi.“
Üle kümne aasta söömishäiretega maadelnud Lotta Kirke Kapral (25) ei ole sellest tänini isegi oma lähedastele rääkinud. „Söömishäirega käib kaasas väga oskuslik varjamine,“ ütleb ta haiguse kohta, mis mõjus rusuvalt nii kehale kui ka vaimule.
Kuidas kontrollida konflikti?
„Pole olemas õigeid ja valesid konflikti lahendamise viise, on töötavad ja mittetöötavad lahendused,“ ütleb suhtlemispsühholoog Tõnu Lehtsaar ning soovitab vastuolude ületamiseks toimuvat ja iseennast mõistma õppida.
Pikalt kestnud kõrvetised vajavad uuringuid
„Noorena võisin seedida kasvõi raudnaelu, aga nüüd viib juba veerand õuna põhja alt!“ kurdab kuuekümnele lähenev naine. Probleemid mao ja seedimisega on sagedased, liiga tihti löövad aga inimesed neile käega, mistõttu võib ka tõsine haigus avastamata jääda.
Kas elu higisena on paratamatus?
Kuumalaine ajal leemendame kõik, kuid nii mõnelgi läheb nahk märjaks ka siis, kui teised lõdisevad. Kas häiriva liighigistamisega peabki leppima?
Eneseületus vastutuules
„Mõistsin, et vaja on muutust. Eesmärki, mille poole püüelda,“ jutustab Triinu Keba (24), kes otsustas vaatamata vähesele treenitusele ja nirule ilmale sõita kuu aja jooksul jalgrattaga 500 kilomeetrit.
Tõuksiga tuhisedes... haiglasse
Traumapunkte on tabanud justkui epideemia – vastuvõttu ummistavad patsiendid, kes on viga saanud õnnetuses elektritõukerattaga. „Ülahuule juurde jäävadki armid,“ tõdeb pärast kukkumist Ruth. „Seda, millal ma saan liikuda nagu enne, ei oska praegu veel keegi lubada,“ märgib Marie-Eliise.
„Suhtun seekord kaalulangetusse hoopis teistmoodi.“
Mis saab siis, kui kaotatud kaal tagasi tuleb? „Seda ma küll võimalikuks ei pidanud,“ ütleb Siiri Roops (34), kes sai jagu umbes 40 kilost – ja sõi need siis tagasi. „Kaalulangetus ei ole niivõrd numbrite kaotamine, vaid endast hoolimine,“ teab ta nüüd.
Mustikameditatsioon
Mustikate noppimises on midagi meditatiivset ja teraapilist – kohtud metsa ja iseendaga. Kuidas seda elamust taldrikul väljendada?
Mõnusate kulgemiste Madeira
Madeira on lokkava loodusega saar, kus elu kulgeb kas mäest üles või mäest alla. See tähendab nii vaimustavaid vaateid kui ka tõsiasja, et lihased siin kängu ei jää.
Seerum, sinu naha mõjukaim sõber
Seerumit on nimetatud ilumaailma imelapseks – see tegevat naha heaks rohkem kui mis tahes muu nahahooldustoode. Milles selline vägi seisneb ja kuidas seerumid enda heaks tööle panna?
10 ideed
Selle numbri nippe ja nõuandeid, et oleksid terve ja rõõmus.
Tasku
Delfi
Otsing
Minu sisu