Veebruar 2020
03.02.2020
Tunded ja rännakud
“Mu elu on läinud palju huvitavamaks,” ütleb Kai, kes jäi 13 aastat tagasi pimedaks. Ta oli siis 21aastane. Raske on ette kujutada, et keegi võiks nii mõelda või öelda, aga kui üldse keegi, siis Kai. Olen kindel, et kui loete artiklit, tunnete tohutut sümpaatiat selle elurõõmsa, kuid raske saatusega naise vastu.
Lugejad kirjutavad
Huumor aitab alati
Eile hommikul ärkasin ma ilma iga­suguse põhjuseta kell kuus hommikul, võtsin kätte telefoni ja avasin Delfi. Ja seal, esimesel leheküljel, seisis suur pealkiri, mis teatas midagi umbes sellist, et Kristi Luik vihkab eestlasi sama palju, kui nemad vihkavad teda. Ja kõik. Et minu kirjutatud artiklit tervikuna lugeda, pidi maksma.
Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge. Millal me vägivaldseks muutusime?
Täna räägin teile loo ühest vägivaldsest poisist, kes juba lasteaias käituda ei osanud ja teistele haiget tegi.
Katrin Sangla: see, mis teeb minust minu, ei peitu vanuses ega välimuses
“Kes ütles, et kogu aeg peab õnnelik olema? See on mõttetu illusioon,” leiab meigikunstnik Katrin Sangla (48). Ränk psühholoogiline kokkuvarisemine on õpetanud teda elu teise pilguga vaatama.
Eksistentsiaalse otsingu taga on tihti depressioon
Psühholoog ja pereterapeut Roman Timofejev on oma ligi paarikümneaastase praktika jooksul välja arendanud sisemise tasakaalu teooria, mis põhineb kuuel psühholoogilisel vajadusel. Kui oma põhivajadusi mõista, sujub igapäevaelu ja eesmärkide saavutamine libedamalt. Kui neid eirata, võib see lõppeda tõsiste vaimsete häiretega.
Viskasin koerale palli ja kostis klirin! Unustasin, et olen pime!
“Mulle väga meeldib käia kinos ja minu lemmikud on õudusfilmid. Just hiljuti käisin ühte vaatamas, aga kahjuks selgus, et olin seda filmi juba näinud,” räägib Kai Kuusk (34). Kõik oleks nagu loogiline, ainult et Kai on viimased kümmekond aastat olnud pime.
11 fakti vererõhu kohta
Kõrgel vererõhul pole pikka aega häirivaid sümptomeid. Ometi on see seisund ohtlik ja võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, mistõttu nimetatakse seda ka vaikseks tapjaks.
Psoriaas ei ole nakkushaigus
“Psoriaasiga saab tänapäeval üsna hästi elada, kui teha arstiga koostööd ja enda eest korralikult hoolitseda. Vältida tuleks stressi ja depressiooni, sest nendest on haigel hoopis raskem välja tulla,” rõhutab Eesti Psoriaasiliidu juht Georg Jurkanov.
Kuidas ma mõtlen itsitavast jumalast
Ühes meile kauges eksootilises kultuuris on uskumus, et vaid jumalad on eksimatud ja ainult nende võimuses on olla perfektne. Seetõttu peab lihtinimene midagi tehes asjadele ikka ka kas või tillukese vea sisse jätma – ikka selleks, et jumalad ei pahandaks.
Kui meeleolu rallib Ameerika mägedel
Kui tuju sööstab pikemaks ajaks taevastesse kõrgustesse ja seejärel laskub pilkasesse pimedusse, on põhjust kahtlustada bipolaarset häiret.
Karvase abilise toel hirmust priiks
Unimedi Tartu hambakliinikus võib peaaegu iga kolmapäev kohata siberi haskit Alfit, kes siin töötab. Tema töö on koos omaniku ortodont Triin Jagomägiga aidata lastel üle saada hambaarstihirmust. Alfi on üks Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu litsentsiga teraapiakoertest.
Puukborrelioos, Karina ja qi-teraapia
Mis juhtub, kui sa valudest vaevatuna jõuad ise enda ravimisest teraapiateni, mis turgutavad tundmatuseni tervist ja enesetunnet ning avardavad tohutult ka su meelt ja maailmapilti?
Kuidas Iraanis ära kaduda?
Reis Iraani võib koos võluvate turgude ja uhkete mošeedega vajuda väga lihtsalt klišeedesse. Kohalike sabas sörkides leiab aga ohtralt põnevaid nurgataguseid, kirjutab Delfi TV tegevprodutsent Joonatan Allandi, mis teda jälle selle maa poole tõmbas.
Ilu-uudised
3 uut ilutoodet
Uusi kosmeetikatooteid testis loovjuht Kädi Kaasikmäe (43).
Sammud särava jumeni
Päikesevaesel ajal kipub meie jume loodusega mestis hallikarva tooni võtma, justkui kaitsevärv! Õnneks ei pea me sellega leppima. Seerumite, kreemide, koorijate, maskide ja toetava elustiili kaasabil saame hallusele vastu astuda ning rõõmsa õhetuse taas palgele tuua.
Suhtumine sinusse muutub, kui kaotad kaalu!
Toitu pole vaja karta, ütleb õpetajana töötav Kristiina Vaikmets (30). Ta on seljast heitnud 25 üleliigset kilo ning lubanud endale, et ei taha enam kunagi näha kaheksaga algavat kaalunumbrit. Seda lubadust on ta pidanud juba poolteist aastat.
Kas me vajame külmal ja soojal aastaajal erinevat toitu? Toitumisterapeut Annely Soots selgitab
Sagedasti kuuleb erinevaid soovitusi talvel ja suvel söömiseks, tegelikult ei ole sellel vahetegemisel aga ühtegi tõenduspõhist alust.
Toredad toortatratoidud
Tantsides iseendaks
Viie rütmi tantsus tegeleb inimene oma tunnete, mõtete ja aistingutega. „See meetod aitab keha ja meele uuesti tervikuks ühendada,” kinnitab holistiline terapeut ja perenõustaja Liina Lehtla (47).
3 tõhusat planguharjutust
Kas toekad ahjuroad on teinud taljele veidi liiga? Siis aitavad kolm head toenglamangut ehk planku sul kerelihased uuesti trimmi saada.
Horoskoop
Tundlik ja tundeline kuu. Suhtlemine on raske, inimesed on endasse tõmbunud. Uusi tutvusi ei teki. Küll aga võivad taas lõkkele lüüa vanad tunded – teineteise taasleidmine ja taasarmumine. Maa- ja veemärgid tunnevad energia juurdevoolu.
Ristsõna
Ristsõna õigesti lahendanute vahel loosime välja Edith Kuusiku raamatu „ Hull makroonide järele ”.