Mai 2020
09.05.2020
Liigume edasi!
Lugejate kirjad
Kirjuta meile ja võida väärt auhindu!
Koroona- kriisi viljad
Tavaliselt liigub elu edasi aeglaselt. Kuud ja aastad lendavad küll mööda, aga päevad on üsnagi rutiinsed ja neid on raske üksteisest eristada. Kui kirjutasin oma eelmist kolumni, oli koroona­laine alles algamas.
Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge. Miks me vihastame?
Mu tänane hommik algas sellega, et lugesin ühe ema murekirja, kuidas ta kuueaastane meeletult vihastab, kui temaga pahandada või teda keelata. Viimane kord oli laps lausa röökima hakanud, kui tal multikaid vaadata ei lubatud.
Grete Lõbu julgeb olla see, kes ta päriselt on
Grete, mis sulle praegu kõige rohkem rõõmu teeb? “See!” hüüab Grete ja kergitab tervituseks veinipokaali. Koroonakriisi tingimustes tuleb rõõmu leida väikestest asjadest. Ja selles on Grete meister.
Immunoloog: “Veel pole võimalik lasta karjaimmuunsusel tekkida.”
Tartu Ülikooli biomeditsiini osakonna juhataja immunoloog Pärt Peterson räägib immuunsüsteemist. Sellest, kuidas see meid viiruste eest kaitseb ja miks ta koroonaviirusega (veel) hästi toime ei tule.
Koroona eesliinil: palavus, higi ja 6 riietevahetust päevas
“Huumoriga saame ka rasketest hetkedest üle,” ütleb Margus Haiba, kes koordineerib õdede tööd Põhja-Eesti regionaalhaigla I intensiivraviosakonnas, kus praegu ravitakse vaid koroonapatsiente.
Koroona, toitumine ja vererõhk
Kui sinu vererõhk on kõrge, tasub suure hoolega vältida koroonaviirusesse nakatumist. Kõrget vererõhku saad aga samal ajal taltsutada elustiili muudatustega.
Koroonast tervenenu: “Kõige raskem oli eemal hoida negatiivseid emotsioone!”
Koroonaviirus on nii uus, et arstid ja teadlased alles õpivad selle käitumist tundma. Palju kõneainet tekitavad rasked juhtumid, suurem osa inimesi saab viiruse seljatamisega aga hakkama omal jõul ja kodustes tingimustes.
Kuidas ma mõtlen kriiside kasust
Pinge on iga muutuse paratamatu kaasanne, ja kui pinge juba on, on ka kriis võimalik. Inimesed on erinevad. On neid, kes reageerivad valuliselt pelgalt päevaplaani ootamatule muutusele, ja neidki, kes keset ülemaailmset kriisi rahu säilitavad ja teisigi rahustada suudavad.
Siserännakud muusikaga
Muusikateraapiast on abi stressi ja läbipõlemise, aga ka ärevuse korral. Toimetaja Liis Auväärt (35) proovis omal nahal järele, kuidas see teraapiavorm mõjub.
Õnnelikkuse õpituba
Kuidas õnne tunda, kust seda leida ja kuidas õnnetundes püsida? Seda on küsinud vist igaüks meist tuhandeid kordi. Tuleb välja, et kaugelt polegi vaja otsida, pidevalt harjutada aga küll. Ning teha otsus olla õnnelik just nüüd ja praegu.
Koroona eest lumetormi keskele
“Sõber Kaur oli aastaid mind kevadisele suusamatkale kutsunud, enne kui ma nõustusin. Hiljem selgus, et sügisel kokku lepitud reis sattus eriti huvitavale ajale,” kirjutab Ave Põlenik, kuidas seltskond suusahunte ja üks suusaäpu koroonahirmu lumetormi vastu vahetas.
Ilu-uudised
3 uut ilutoodet
Ilutooteid proovis stilist-kujundaja Mariliis Jääger (40).
Kevadised ilurituaalid
Üha kõrgema kaarega üle taevalaotuse seilav päike ja kerkivad soojakraadid annavad mõista, et suvi pole enam mägede taga ning kohe-kohe on aeg märksa paljastavama garderoobi käes. Kui võtad juba nüüd päevakavasse viis kevadist ilurituaali, oled suvekleidi, rihmikute ja bikiinide jaoks valmis ka juhul, kui suvi peaks sind „tabama ootamatult”.
Kolm salendavat kehatuunimist
Kellel rammusad talvekuud on siia-sinna polstrit kasvatanud ja tselluliitki kintsudel ülbitsema hakanud, on paras aeg mõelda protseduuridele, mis aitavad suvele reipamalt vastu minna. Toimetaja Tiina Kruus (56) proovis omal nahal järele, kuidas toimivad salongihooldused ning kas ka kodustest kreemipotsikutest võib salenemisel tõhusat tuge saada.
Jojo-kaalulangetuse salalikus lõksus
Dieeditamise õudusunenägu on jojo-kaalulangetus: algul võtad alla, pärast dieedi lõppemist kaks või isegi kolm korda rohkem juurde. Seejärel algab jälle kaalulangus, millele järgneb taas tõus. Miks see nii läheb ja kuidas sellist kõikumist vältida?
Immuunsust toetav toidulaud
Toitumine on kriitilise tähtsusega immuunsuse mõjutaja, toitainete vaegus on tavaline immuunpuudulikkuse põhjus kogu maailmas.
Toidud tärkavast rohelisest
Kätte on jõudnud aeg, kui toidulaua võiksid vallutada värsked võrsed otse loodusest – nõges, võilill, naat ja teised väge täis rohelised vitamiinipommid.
Shindo vabastab keha ja vaimu
Shindo on Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev venitus- ja lõdvestusharjutuste süsteem, mis aitab kehal vabaneda mitmesugustest tasakaalutuse seisunditest, nagu stress, lihaspinged ja emotsionaalsed pained.
Õue liikuma!
Värskes õhus liikumine hoiab tervise tugeva ja keha terve. Oluline on aga treenida teadlikult ja turvaliselt, et mitte oma kehale kasu asemel kahju teha.
Maikuu horoskoop 2020
Unistamise ja soovimise ning iseendale elamise ja enese avastamise kuu. Paljud mais visualiseeritud unistused täituvad juba suve hakul. Inimeste hinges on otsekui rahutus ja ärevus, mis nii mõnelgi juhul leiab väljapääsu oma imago täielikus muutmises. Ollakse ka füüsiliselt aktiivsed ja liikuvad.
10 ideed
Selle numbri nippe ja mõtteid, et oleksid terve ja rõõmus.