Oma Maitse jaanuar 24
02.01.2024
PEATOIMETAJA VEERG. Odav ja kallis toit
Toit ja raha on omavahel äärmiselt seotud. Mõlema omamine näitab ühiskondlikku staatust ja kuigi arusaamu elust on püütud trügida laiema skaala peale ja raha osa olulistes asjades vähendada, toimib kõik vastupidi.
Lihtne! Riivitud juurviljad soodsalt vägevaks vitamiinirikkaks salatiks
Juurikad on ise enamasti maheda või magusapoolse maitsega. Salatites vajavad need maitsetuge kastmelt. Kõik harilikud juurikad on suurepärased kiudaineallikad.
Tuunikalakonservid tunduvad pealtnäha kõik ühesugused, ent tegelikkuses on erinevus suur
Tuunikalakonservide valik on poodides üsna suur. Suuretükilised konservid on kallimad, purustatud kalapudikonservid odavamad. Erinevad on ka püügipiirkonnad, tuuniliigid, kala on kas õlisse või soolvette pakendatud … Kas tuunikala söömine on üleüldse jätkusuutlik?
UUS TREND | Mis on fitbeer? Kas alkoholivaba õlu sobib tõepoolest spordijoogiks?
Spordirahva seas on alkoholivaba õlu muutunud omaette trendijoogiks.
Oma Maitse soovitab: jaanuaris loeme toiduraamatuid! Haputaina suurimad saladused ja rõõm sõõmust šampanjast
Haputainast küpsetised on raamat Samliku Pekkeri tegemistest, Kristel Voltenberg aga valab oma sisutihedas raamatus klaasidesse šampanjat, mille valmistamise ja nautimise iga detail aitab seda jooki paremini mõista.
Kaks argist ideed sügavkülmamarjade kasutamiseks - soe smuutikauss ja kanatortiljad kirsisalsaga
Talvel tahaks süüa kehasoojendavaid roogasid. Jäätunud marjad ei tule esimesena meelde, ometi on oma käega sügavkülma kogutud marjad parim tooraine üldse, mis talvel võtta.
KODUSED SUPID | Mida kõledam ilm, seda suurem supiisu peale tuleb
Supp on kodusoojuse sümbol. Talvised lihaga supid tõesti soojendavad külmal ajal, kõht saab täis ja hing pai. Ja tea, et puljongit ei pea tingimata keetma 12 tundi, saab ka lihtsamalt!
SALAKUULAJA | Pelm - kaubanduskeskuste toidukohad tõmbavad ligi nii kiireid lõunatajaid kui lastega peresid
Kaubanduskeskuste söögikohtadest on kujunenud omalaadsed pererestod. Pelm pakub suurt valikut gurmeelike täidistega pelmeene, aga seal saad kõhu täis ka kartulipudru ja lihakastmega.
Pidulaud sõbrapäevaks! Heale sõbrale on avatud nii uks kui ka süda
Laud lookas heast toidust, soojad kallistused ja inimesed, kellega koos saad olla lihtsalt sina ise – see on sõbrapäeva lummus, mis poeb alati hinge. Tõttöelda ei ole sõpradega koos oldud aegade tähistamiseks vaja eraldi põhjust, aga ometi on omamoodi armas, et kalendris leidub just selline imetore päev nagu sõbrapäev.
TERVIS TERVEMAKS! Kuidas kõhubakterid oma isude ja tahtmistega meeleolu mõjutavad?
Soolestikus elavad triljonid bakterid, kes käituvad justkui inimesed. Mõnel on tuju halb, teisel lausa depressiivne, kolmas läheb läbi elu nagu nuga läbi sulavõi. Need triljonid bakterid annavad ajule pidevalt teada, mida nad täpsemini sel hetkel soovivad.
Toitumisterapeut selgitab | Kardad suhkruid nagu tuld? Kuid ei aju- ega vererakud saa läbi ilma suhkruta
Suhkur on üks süsivesikutest, mis koosneb süsinikust, vesinikust ja hapnikust ning mis on enamasti taimset päritolu, välja arvatud laktoos ehk piimasuhkur, mida leidub piima koostises.
SUUR TEEMA | Miks köögis kasutatav plast on endiselt valdavalt naftapõhine?
Plast on köögis tavaline. Köögikombain ilma hakkama ei saa, pipart jahvatame plastveskist, jahu-kogust mõõdame plastnõust, kana pistame küpsetuskoti sees ahju, plastpakendid topime kilekotti ja panni kaabime puhtaks plastlabidaga.
SUUR LUGU | Tõuseb? Ei tõuse? Kui karske on Eesti ehk kui hirmuäratavalt palju me hoolimata kampaaniatest endiselt joome
Meile meeldib mõelda, et oleme iseenda peremehed ja teame ise, mida teeme. Ka oma eluvalikutes: ise tean, kui palju joon, suitsetan või tarbin uimasteid – mis see sinu asi on! Samal ajal peab riik tegema määratuid meditsiinikulutusi rahva tervise tagamiseks. Taustal käib aktsiisimöll ja kellegi karvane käsi liigutab hoobasid.
SUUR NÄDALAMENÜÜ | Põhjalik juhend, kuidas üle minna tervislikule toitumisele
Hea toidu retsept on lihtne. Vaja läheb üht-teist värsket, ehedaid toiduaineid ja veidi teadmisi sellest, mis seedimist toetab.
Et homme kelk mõnusalt libiseks, valmista toit täna ette: vastlapäeva talupojatoitudes peitub rammu ja maalähedust
Lõbus ja traditsioone täis püha pakub ka söömisele suurt vaheldust.
GURMEE | Pühapäevaseks nikerdamiseks. Matcha-koorekommid soolahelvestega
Täna sööme komme ja homme sööme komme ... Ei teagi, kas nüüd ikka päris igal päeval komme sööme, aga isetehtud maiuspalad kaua ei püsi, see on tõsi.
Taasavastamist väärt! Kissellid uut- ja vanamoodi
Kissell on teenimatult unustatud magustoit, mida vaid vahel harva tuleb meelde teha. Kisselli on pildilt välja trüginud uuema aja magustoidud ja ka magusroa ümbernimetamine pudinguks!
Veinietiketi ABC, millega peaks kursis olema iga endast lugupidav veinisõber: kuidas veini õigesti serveerida ja juua?
Kui sind on kutsutud mõnele eriti pidulikule dineele või soovid lihtsalt oma filigraansete kommetega eputada, siis pane allolevad näpunäited kõrva taha.
Imevidin! Kuidas veini lahti korkimata pudelist kätte saada?
Coravin on maagiline agregaat, mille abil saab nautida pisikest klaasikest veini, nii et ei ole tarvis veinilt korki pealt nikerdada. Kõlab nagu mustkunstitrikk?
Eesti parim kodukokk on selgunud! „MasterChef Eesti“ võitja Ivari: kes oskab toorainest lugu pidada, ei pea kunagi kaloreid lugema
„MasterChef Eesti“ teise hooaja võitis konsultant-ettevõtja Ivari Vokk. Finaalis õnnestus Ivaril üle kokata baaripidaja Janis ja stjuuardess Anastasija. Ivari lähtub süüa tehes kolmest postulaadist: maitsed olgu paigas, toorainet tuleb väärtustada ja lihtne toit on hea toit.