Eesti Naine
Kõik audioartiklid
SAJANDI ARMASTUSLUGU | „Pidin suudlema palju konni, enne kui leidsin oma printsi.“ Joan Collins abielust 32 aastat noorema mehega
„Ma pidin suudlema palju konni, enne kui ma leidsin oma printsi,“ on Joan Collins vanemas eas öelnud. 60. aasta juubelit tähistanud Joan napsas 32 aastat noorema produtsendi Percy Gibsoni ära nagu kanakull kukepojakese. Joan naudib õnnelikku abielu siiamaani.
Meeldib või ei meeldi? Selle suve trendikamad kingad on nii mõnelegi tuttavad
Kui mitmed aastad eelistasid moemaailma trenditeadlikumad naised kanda suviti mokassiine, sandaale või isegi minimalistlikke varbavahe plätusid, siis tänavu on tagasi kingad, mis nii mõnelegi väga tuttavad: balleriinad! Kui enamik millenniaale vist pööritavad silmi ja nendivad, et nad ei ole nende kingade naasemiseks valmis, siis julgemad on neid juba kandma hakanud. Aga muidugi väikese särtsuga!
15 klassikalist moeeset, millesse tasub süümepiinadeta investeerida
Iga eduka mehe taga on armastav naine ja iga stiilse naise tagalaks on kullaprooviga kapselgarderoob. Kapselgarderoobi komplekteerimine ei anna mitte ainult garantiid alati šikk välja näha, vaid see tähendab ka seda, et tarbime moodi teadlikumalt ja jätame endast planeedile väiksema jalajälje.
FOTOD | Ajakiri Vanity Fair tabavalt: Cannes’i filmifestivali kuningannad on üle 50aastased naised
Maailmakuulus ajakiri Vanity Fair sõnab tabavalt, et tänavuse Cannes’i filmifestivali kõige silmapaistvamad osalejad on imekaunid üle 50aastased naisstaarid.
KUULA | Pille Petersoo eestlaste puhkepäevarituaalist: tuhanded tulevad igal pühapäeval Nami-Namisse ülepannikookide retsepti vaatama
Toiduhuviline sotsioloog ja kolme lapse ema Pille Petersoo räägib ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ muu hulgas ka oma tähelepanekutest eestlaste kulinaarkultuuris.
KUNSTIKOOL | Marju Kuudi peakate ja Aino Tamme setu kee lukud! Kümme väärtuslikku aaret Eesti kultuuriloost
Teatri- ja Muusikamuuseum tähistab 100. verstapostini jõudmist juubelinäitusega „Pöörased lood teatrist ja muusikast“. Näitusele on muuseumikogust valitud 100 eset ja neid tutvustatakse lugude ning mälupiltide kaudu.
Eesti Naine 100 | Retseptid ja nõuanded 1924. aastast! Mida teha nõgese, võilille juure ja hapuoblikaga?
100 aastat tagasi maikuus ilmus esimene ajakiri Eesti Naine, mis andis nõu metsikute taimede kasutamise kohta. Sealhulgas soovitas, kuidas teha hapuoblika suppi, ja kuidas hapuoblikat mitmel erineval moel hoidistada talveks. Nõuanded kogus ja toimetas tänapäevasemasse keelde ajakirja tänane peatoimetaja Heidit Kaio.
FOTOD | Solidaarsusavaldus Palestiinale? Näitlejatar Cate Blanchett kandis Cannes’is spekulatsioone tekitavat kleiti
Austraalia päritolu näitlejanna Cate Blanchett on nõudnud alates novembrikuust Iisraeli ja Palestiina vahelises konfliktis relvarahu, kirjutab portaal StyleCaster. Mitmetele paistab, et sellest kannustatuna valis ta ka kleidi, mida kandis Cannes’i filmifestivali punasel vaibal.
Folklorist Reet Hiiemäe: kooselu jõhkrutseva partneriga on läbi aegade kardetud
Sage vägivalla, alkoholilembuse ja nende kombinatsioonide mainimine nii vallakohtute dokumentides kui pärimustekstides annab aimu, et need probleemid olid levinud ka minevikus.
FOTOD | Jäta teksapüksid ja T-särk kappi ootele! Selle suve trendikaim kombo on hoopis elegantsem
Nüüd, kui esimene suvekuu on tõesti kohe-kohe käes ja ilmadki mõnusalt soojaks läinud, on aeg jätta pikad püksid ja varrukad mõneks ajaks rõivakappi. Juhul, kui sa ei ole veel valmis sääri paljastama, siis ehk anda võimalus hoopis maani seelikule? Miks? Sellepärast, et tegemist on algava suve kõige moekama rõivatükiga!
Maarja-Liis Ilus kinnisvarasse investeerimisest: kui sain plaadifirmast esimese suurema raha, ei laristanud ma seda ära, vaid ostsin oma esimese korteri
„Tead seda ütlemist, et igal inimesel on kaks elu?“ küsib Maarja-Liis Ilus. „See teine elu algab siis, kui saad aru, et sul on ainult üks elu.“ Tema on sama taipamiseni jõudnud.
PROOVISÕIT | Auto, mis on detailideni välja töötatud maastikusõiduks ja väline luksus on vaid boonus
Kui uus Defender tundub metsa minekuks liiga esinduslik, siis tuleb ümber mõelda. See auto on detailideni välja töötatud maastikusõiduks ja väline luksus on vaid boonus.
FOTOD | Kuninganna Camilla üllatas fänne, kandes julge mustriga kleiti ja seda juba mitmendat korda järjest
Möödunud nädalal ilmus kuninganna Camilla avalikkuse ette, külastades Ida-Sussexis peetavat Charlestoni festivali. 76aastane kuninganna kandis klassikalist beeži trentškoti, millele lisas värvi paabulinnusinine pashmina sall, aga fännide pilk jäi pidama hoopis kangal, mis paistis mantli alt. See on ju paabulinnumustriga kaetud kleidike!
„Olin vist kuuene, kui sain teada, et mees, keda olin isaks pidanud, polegi mu pärisisa. Et oled veel Sina.“ Kiri isale, keda ma ilmselt ei kohtagi
Ma olin vist kuuene, kui sain teada, et mees, keda olin isaks pidanud, polegi mu pärisisa. Et oled veel Sina. See tundus nii romantiline, kuna Su ema oli ukrainlanna ja isa poolakas ning mulle just parasjagu väga meeldisid ukraina rahvariiete pärjad. Eelteismelisena ma isegi unistasin Sinust – õieti küll õest, kelle ma loodetavasti saaksin, kui Sa mingi juhuse läbi meie ellu tagasi tuleksid.
Mulgi talust Pariisi lavadele! Kauni häälega Aino Tamm viis eesti rahvalaulu Euroopa metropolidesse
Kuldse juuksepalmikuga neiust sai kutseline laulja tänu õnnetule armastusele. Kauni häälega Aino Tamm (1864–1945) viis eesti rahvalaulu Euroopa metropolidesse.
Unistad muuta oma hobid täiskohaga tööks? Siis pead arvestama nende kahe riskiga
Karjääri risttee võib olla põnev hetk elus, midagi, mille saabudes endale ütled: „Super, ma olen selleks valmis!“. Kohe-kohe poelettidele jõudev Liisi Toomi raamat „Valikute ristteel“ pakub 22 järeleproovitud võimalust kujundada oma elu oma reeglite järgi.
Tiina Talumees: ilukirurg on ilmselt vältimatu, kui nägu, mis peeglist vastu vaatab, ei tundu enam mingil põhjusel õige või oma
„Ilusaks teeb puhkus ja aeg iseendale,“ teab iluvõtme asukohta moedisainer Tiina Talumees.
RETSEPTID | Tordipidu! Kolm soolast ja kolm magusat, millest üks on leid sajandivanusest Eesti Naisest
Eesti Naise juubelit tähistagem uhke tordiralliga! Omalt poolt valmistasin kolm soolast ja kolm magusat torti. Muide, üks retseptidest on leid sajandivanusest Eesti Naisest. Rõõmsat nautimist!
Puhkusterohke suvi on ees! Jagame juba varakult raamatusoovitusi
Soovitab Reet Weidebaum, AK kultuuritoimetaja.
Kui suhtesse ilmuvad tumedamad pilved... Kuidas elada üle võimuvõitluse faas?
Kuigi tundub, et iga suhtelugu on teistest erinev, on selles, kuidas me suhted kulgevad, üllatavalt palju sarnast.
Antsla tüdruku ja maailmakuulsa koolitaja armastuslugu. Eric Edmeades: kui otsid fenomenaalset elukaaslast, lenda Eestisse!
Kui järgneda pühendumusega oma kirele, teha julgeid otsuseid, tervitada eluraskusi kui karastavat õppetundi ja aidata teisi nende teel õnnele, saab elust särisev seiklus – nii arvavad maailmarändureist Eesti fotograaf Kersti Niglas ja kuulus Kanada koolitaja Eric Edmeades.
FOTOD | Eestlaste seas ülipopulaarne Läti ilubränd avas Fotografiska Tallinnas pop-up poe
Läti kultuslik ilubränd MÁDARA avas 16. mail Fotografiska kaasaegses muuseumis, kus kohtuvad fotograafia, kunst ja kultuur, oma esimese pop-up poe Tallinnas, mis on avatud kuni 2. juunini.
Miks lähevad nii paljud paarid lahku, kui täiskasvanud lapsed kodust välja kolivad? Kas armastus saab tõesti otsa?
Paljud abielupaarid lahutavad oma kooselu pärast seda, kui täisealiseks saanud lapsed on kodust lahkunud. Miks tekib tunne, et 20aastane kooselu pole enam pingutamist väärt? Kuhu kaob armastus?
Kirjanik Mehis Heinsaar: kuidas elada üle noid vahepealseid, suurte maakivide raskuseid kriisitunde ja -päevi enese peas ja hinges?
Kõige alus on ju väsimus, üsnagi pidev väsimus, füüsilised valud ja uimasus, millest sa lahti ei saa, ega saagi saama – vähemasti mitte detsembrist aprilli keskpaigani. Sellest lähtugi.
SUUR ÜLEVAADE | Sajand mõjukaid kaanestaare! Mida peeti tähtsaks 1920ndatel, ENSV ajal, 1990ndatel ja mida nüüd?
Vaadates Eesti Naise kaasi, on need ajastule iseloomulikult kaunilt kujundatud teosed, mis räägivad oma ajast.
KUULA | Naera ja elad kauem! Naerusuise naerukoolitaja Epp Priimäega naeratamise mõjust vaimsele tervisele
Iga inimese naer on unikaalne. Naera ja elad kauem!
„Kust läheks sinu piir?“ Heelia Sillamaa ausalt sellest, mis tunne on sisuloojana tasuta asju saada
Ajakirjanik ja sisulooja Heelia Sillamaa avaldas äsja oma uue raamatu „Filtriteta filtritest“, kus ta jutustab ausalt ja avameelselt sellest, mis jääb sotsiaalmeedia telgitagustesse. Jagame raamatust ka katkendit, kus Heelia vastab küsimusele, mis tunne on siis sisuloojana ikka erinevatelt firmadelt tasuta asju saada.
Tiina Tauraite: halvimatel hetkedel näeb mu elu välja nagu tuletõrjedepoo töötajal, kes jookseb veekahuriga ja kustutab tulekahjusid
Näitleja, õppejõud, ema, ettevõtja Tiina Tauraite arutles ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ ka sel teemal, et kuidas oma elukorraldusega hästi ja efektiivselt toime tulla.
„Ma ei saa ju olla ainuke naine maailmas, kes nii tunneb?“ Ausalt ja avameelselt sünnitusjärgsest seksist
Mu sünnitusest on möödas pea kaks aastat ja mees tahaks väga ka teist last, aga mina ei tea, kust see tulema peaks, kui me oleme nende kahe aasta jooksul seksinud vaid kolm korda. Mul lihtsalt pole enam tuju ja mees on vist nüüdseks ka juba alla andnud.
Eesti Naise peatoimetaja Heidit Kaio avaldas, kuidas valitakse ajakirjale kaanestaare: mul on alati üks kindel kriteerium
Ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio käis ajakirja 100. aastapäeva puhul külas saates „Hommik Anuga“ ja rääkis muuseas sellest, et Eesti Naise ajakirja ajalugu on tegelikult ka peegeldus meie lähiajaloost.
SUUR ÜLEVAADE | Eatute naiste stiil! Just nii on võimalik oma parimad omadused esile tuua
Peatumatus moes on palju elurõõmu. Trendidemeres troonivad kullaprooviga klassika ja eatud naised.
MOESEERIA | Põhjamaine vaoshoitus ja minimalism segatuna lõunamaise lopsakuse ja värvide pillerkaariga! Kuidas kanda musta värvikalt?
Seekordse moeseeria modell on Edith Karlson – andekas skulptor, kes esindab Eestit 60. Veneetsia biennaalil – koos armsa ema Lya ja imetoreda poja Nikolaiga.
Uhke ja liigirikas lillepeenar garanteeritud! 5 vanaemaaegset õitsejat, mis igapäevast hoolt ei vaja ja aias nuhtluseks ei saa
Minu lapsepõlveaedade taimed polnud peenest aiapoest pärit. Enamikku neist oli peres kasvatatud juba põlvkondade kaupa, neid saadi tuttavatelt või vahetati usinalt naabritega.
KUULA | Tiina Tauraite: kõige üle ei tohiks tänapäeval enam naljatleda, aga igaüks võib iseenda üle nalja teha
Näitleja ja Lavakunstikooli õppejõud Tiina Tauraite räägib ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ muu hulgas ka huumorist.
Festivalid, näitused ja muu! Eesti Naise toimetuse soovitused alanud maikuuks
Mida vabal ajal ette võtta?
RETSEPTID | Imemaitsvad magustoidud banaanist! Ka Lia Virkuse pere suur lemmik, mis saab peolaualt esimesena söödud
Banaan aitab hoida veresuhkrutaset ja on hea vahepala suuremate söögikordade vahel.
Ämmaemand Liis Raag: vaimse tervise muresid ei tohiks ka lapseootel olles eirata
Ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ rasedusest rääkides toob ämmaemand Liis Raag välja selle kui oluline on ka lapseootel olles oma vaimsele tervisega tegeleda.
104aastane Endla Langel venelaste sissetungist 1939. aastal: tee peal vedelesid surnute saapad ja jalad
„Minu kirikuõpetaja ütleb mulle ikka: hoia end, tütarlaps!“ naerab Endla Langel. 104aastane Endla armastab ligimesi. „Mina usun küll, et kõik on head! Halvaks läheb inimene kasvatusega või kes teab millega.“
100 aastat ajakirja Eesti Naine! Need on 10 asja, mida igaüks võiks legendaarse naisteajakirja kohta teada
Ajakiri Eesti Naine tähistab tänavu oma 100. aastapäeva ja maikuus ilmus ajakirja juubelinumber. Sellega seoses toome Eesti Naise arhiivist välja kümme fakti, mida võiksid armastatud naisteajakirja kohta teada.
Birk Rohelend elust sajand tagasi: naistena oleme saja aastaga nii palju võitnud ja kaotanud
Kui ma oleksin sündinud sada aastat varem, oma suguvõsas, oleks mind oodanud elu talus. Kas siis mul ei olekski probleemi lehmade ja hobustega, keda ma praegu pelgan? Oleksin ehk nautinud peenarde harimist, mis oleks olnud mu igapäeva osa, või oleks see tundunud täpselt sama vastumeelne kui nüüd?
KUULA | Oled sa 64-, 84- või kasvõi 124-aastane, ära kunagi keera ise õnnele selga
Podcasti „Suhtejutud“ seekordse saate läbiv motiiv on see, et mitte kunagi pole õige aeg ise oma võimalikule õnnele selga keerata: ole 64, 84 või kasvõi 124-aastane. Sel hetkel, kui sa ise õnnele käega lööd, jääd sellest ka ilma. Seega ükskõik, kui keeruline ka mingi hetk elus tundub, usu, alati läheb paremaks.
Kui oled vaid ühe aasta Riias käimata jätnud, leiad kindlasti nii palju uut
Kevad ja suvi on parim aeg külastada meie armsat naaberriiki Lätit. Kõik õitseb enne kui meil, on soojem ja mõnusam. Aga oluline on ka see, et kui oled vaid ühe aasta Riias käimata jätnud, siis leiad siit alati nii palju uut. Või taasavastad vana. Tutvustame Riia vaatamisväärsusi, näitusesaale ja muuseume, mida kindlasti tasub külastada.
Nele-Liis Vaiksoo armastusest ja kihlatust: Mihkel teeb päris palju komplimente
Nele-Liis Vaiksoo on kui kevadine päike, kes võidab südameid hingestatud ballaadidega. Tema elus valitseb harmooniline tasakaal – naiselikku emotsionaalsust tasakaalustab kihlatu Mihkel Nukka mehelik ratsionaalsus. Mis värvi armastus siis ikkagi on?
KUULA | Ämmaemand Liis Raag: kõik naised võiksid end sünnitusel tunda nagu kuningannad, keda väärikalt teenindatakse
Eesti Ämmaemandate Ühingu president ja kolme lapse ema Liis Raag rääkis ajakirja Eesti Naine podcastis „Iga naine on lugu“ lähemalt sünnitamise erilisest ja imelisest maailmast.
Mihkel Raud luges hambad ristis ülipopulaarset raamatut: ma ei uskunud ainsatki sõna
Olen elu jooksul lehitsenud tuhandeid raamatuid ja üldiselt on mul põhimõte, et kui ma esimese kümne lehekülje jooksul erutusest värisema ei hakka, panen teose kõrvale ja liigun järgmise juurde.
KUTSE | Oled oodatud kohtuma ajakirja Eesti Naine toimetusega Viljandis ja Tartus
Eesti suurim naisteajakiri Eesti Naine tähistab mais oma sajandat ilmumisaastat. Paraku me kõiki lugejaid endale korraga külla kutsuda ei saa, aga palusime seltsingutel, raamatukogudel ja ühingutel üle Eesti hoopis endale küllakutseid saata. Kui veebruaris väisasime Jõhvit ja märtsikuus kohtusime lugejatega Keilas, siis on järg jõudnud Viljandimaa ja Tartu kätte.
Merle Liivak Praks: kogukond annab palju elujõudu minna edasi ka keerulistel aegadel
Ajakirja Eesti Naine podcasti „Iga naine on lugu“ emadepäeva eelses saates räägib kolme lapse ema ja ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivak Praks muu hulgas ka sellest, kui oluline on kuulumistunne ja keerulistel aegadel tähelepanu tagasi toomine oma perele.
KUULA | „Ema on alguste algus.“ Kuidas hoida head ema-tütre suhet?
Läheneva emadepäeva eel on podcasti „Vaimse tervise heaks“ fookus emadel ja tütardel. Saatejuht Rita Rätsepa külaliseks on pereterapeut, koolitaja ja mitmete raamatute autor Meelike Saarna.
EESTI NAISE HOROSKOOP | Käes on väga võimalusterohke kevadkuu! Mida lubavad taevatähed sinu tähemärgile?
Mida lubavad taevatähed sel kuul?
MEENUTAME | Eesti Naise toimetus pöördelisel ajal: kus olid tänased liikmed 1988. aastal?
Laulev revolutsioon oli helge ja lootust andev aeg nii Eesti Vabariigile, meie inimestele kui ka ajakirjale Eesti Naine. Sinimustvalged lipud toodi pööningute peidukohtadest välja.