Eesti Naine
Kõik audioartiklid
„Liiga enesekindel juht ei ole tavaliselt see, keda teised väärtustavad.“ Tippjuhtide nõu, kuidas end tööturul kehtestada
Kuidas end tööturul kehtestada ja oma vaimset tervist hoida? Kas areng isiksusena tagab ka edu karjääri keerdtrepil? Kaks juhtival kohal töötavat naist Kristi Unt ja Sandra Horma teavad oma kogemusest, kuidas isiklikke eesmärke seada.
3 RETSEPTI | Maitsev jõuluootus! Küpsetame esimese advendi puhul pehmeid piparkooke
Piparkoogid on tõeline maiuspalu, mis toovad tuppa imelise aroomi ja loovad pühademeeleolu. Esimese advendi puhul jagame kolme imemaitsvat pehmete piparkookide retsepti, mida sel hooajal kindlasti proovida.
KULLAFONDIST | Tartu Pisa torn, Barclay maja, Lutsu apteek: kas tead selle kuulsa maja lugu?
Tartu Pisa torn, Barclay maja, Lutsu apteek, Kivisilla apteek, Kivisilla pildigalerii – Tartu kesklinna üks tuntumaid hooneid aadressil Raekoja plats 18 on pika ajaloo jooksul kandnud palju nimesid, millest igaüks räägib oma lugu.
Mida teha, et armukelm sind ninapidi ei veaks?
Otsid online keskkonnast uusi sõpru või armastust, kuid sind on hakanud närima kahtluseuss, kas kõik ikka on nii nagu teisel pool ekraani olev isik sulle väidab? Need nõuanded aitavad rahu leida.
VITAMIIN | Milliseid kultuurisündmusi enne aasta lõppu uudistada? Eesti Naise särtsakad, harmoonilised ja lõbusad soovitused
Mida vabal ajal ette võtta?
Milliseid vitamiine vajab organism just talvisel ajal kõige enam?
Talvel on vitamiinid eriti olulised, kuna päikesevalguse ja värske toidu kättesaadavuse vähenemise tõttu võib teatud vitamiinide looduslikul teel saamine raskendatud olla. Külmal ajal on viiruste, eriti gripi ja külmetushaiguste levik suurem. Mõned vitamiinid kaitsevad ka haiguste eest. Millised on need vitamiinid, mida organism just talvisel ajal kõige enam vajab?
EESTI NAISE 2023 TOP | Süütu internetisuhtlus võõra mehega läks naisele maksma pika abielu ja 20 000 eurot
Maria elas heal järjel keskealise naise elu – 20 aastat turvalist abielu, eneseteostus enda rajatud väikeettevõttes, lapsed täiskasvanud ja oma elu peal. Pahaaimamatult tõmbas Maria kaela häda, mis läks talle maksma nii abielu, suure rahasumma kui ka meelerahu.
HOROSKOOP | Mida lubavad tähed detsembriks: seiklusi, tormide vaibumist või hoopis möödarääkimisi?
Mida räägivad taevatähed sel kuul?
FILMIARVUSTUS | „Ma olen isa. Ma sünnitasin.“ Argise sündmuse erakordsus
„See on mu viimane testosteroonisüst, kuniks ma loodetavasti jään rasedaks ja saan lapse.“ Niimoodi algab Freddy McConnelli, 30-aastase Inglismaal elava transsoolise mehe isaks saamise teekond.
KUULA | Suhtejutud: kui on lõpp, siis on lõpp. „Hallile alale“ jäämine võib olla kellegi huvides, aga ei ole kohe kuidagi tervislik
Menuka Eesti Naise podcast’i „Suhtejutud“ uues episoodis arutasid saatejuhid Heidit ja Risto termini closure üle, ehk et kas ja kuidas peaks suhte lõpuks kõigi osapoolte jaoks ära lõpetama.
Talvise juuksehoolduse ABC. Nipid ja trikid, mis kaitsevad su kiharaid suure kahju eest
Kui väljas valitsevad miinuskraadid ning siseruumides võimutseb küte ja konditsioneer, tuleb juustele ekstra tähelepanu pöörata. Mida teha, et ilu talvel ei kannataks?
TEST | Kas oled naabrist õnnelikum või üksikum? Kui rõõmsad on Eesti inimesed?
Kas oled mõelnud, kui õnnelik või üksildane oled võrreldes teiste eestimaalastega?
KUULA | Kuidas mõjutab üksindus meie vaimset tervist?
Eesti Naise podcasti „ Vaimse tervise heaks“ stuudios on külas kliiniline gestaltpsühhoterapeut Kaire Talviste, kes vestleb saatejuht Rita Rätsepaga üksindusest.
Kellad löövad peotundi? Nende kavalate nippide ja õigete toodetega oled alati särav ja muljetavaldav
Detsember on tulvil elevust, sest iga hetk võib tulla kutse peole. Olgu ettevalmistuseks aega tund, nädal või rohkem, kavalate nippide, õigete toodete, sobivate aksessuaaride ja sündmusega sobiva parfüümi abil tunned end alati peovalmilt.
SUUR TRENDIÜLEVAADE | Millistest trendidest inspireeruda, et olla peohooaja säravaim staar?
Detsembrikuus saab alguse talvine peohooaeg ja selleks, et olla iga koosviibimise säravaim staar, tasub vaadata üle ka oma rõivavalik. Millised kuumimad moetrendid sobivad järgmisel tantsupeol kandmiseks? Inspireeru värsketest catwalk’i trendidest.
Juubilar Doris Kareva: „Teismelisena kirjutasin üles iga meeleseisundi, analüüsisin end metsikult!“
Täna tähistab oma 65. sünnipäeva luuletaja Doris Kareva. Avaldame sel puhul katkendi ajakirjas Eesti Naine 2008. aasta juulis ilmunud intervjuust.
Mihkel Raud radikaalsetest meelemuutustest: iga teine on valmis oma veendumusi päevapealt muutma
Jube, kas pole? Jõulud on taas käes ning ainuüksi see lause – „jõulud on käes“ – ajab suuremal osal inimestest südame läikima.
„Oi, aga see on ju meie laps!“ Sõltlase poja päästis pealtnäha lootusetust olukorrast hoolduspere armastus
Markuse* sõltlasest ema loobus temast kohe pärast sünnitust. Beebi paigutati Tallinna Lastekodu imikute ja puuetega laste majja, kuhu ta jäi kaheks aastaks spetsialistide jälgimise alla.
„Ma ei näe, miks see nii vajalik on, kui asjad saab ka teistmoodi tehtud.“ Mida pole Eesti mehed valmis voodis tegema?
Kas voodielu on võimalik, kui mees pole nõus naise soove rahuldama?
KATKEND | Pariisitaride elujaatav ja humoorikas raamat naiste vananemisest ilmus eesti keeles
Elutervelt ja humoorikas võtmes vananemisest rääkiv raamat „Mida vanemaks, seda paremaks - aga ikkagi vanemaks“ jõudis kiiresti eestikeelsete raamatute müügiedetabeli tippu. Jagame teiega peatükki raamatust.
10 iluküsimust
Sarmikas filmi- ja tooteprodutsent Helen Lõhmus ei ütle kunagi ära massaažist. Samuti armastab Helen punast huulepulka, sest see on heatujutoode!
Brad Pitt - lõputult andekas ja nooruslik
Brad Pitt sündis 1963. aastal Oklahomas ja hiljem on tema filmide esilinastuste eel rõhutatud, vastavalt maale või vajadusele, et tal on nii inglise, iiri, šoti, rootsi, hollandi kui ka saksa esivanemaid. Ühesõnaga – tüüpiline valge ameeriklane. Aga meeldinud on ta üle maailma, vaataja nahavärvist hoolimata.
Mis värvi on meelemuutus?
Detsembri horoskoop 2023
Mida räägivad taevatähed sel kuul?
Minu kassapidaja ja teised toredad inimesed
Jõulud 1990ndatel
Jõulude piir nihkub järjest sügise poole. Tänavu lõid poed jõulukauba letti oktoobris, aga alles hiljuti, 1990ndate alguses valitses Eesti kauplustes tühjus. Et pühad toona peetud saaks, tuli olla leidlik ja leplik.
Jõulukiri Andrea Bocellilt Eesti Naisele
Kohtumisest Andrea Bocelliga sündis põgus kirjavahetus ning tekkis võimalus küsida Bocelli mõtteid armastusest.
Teekond nimega armastus
Mis on tõelise armastuse tegelik tähendus ja kuidas seda hoida, arutlevad raamatus „Aeg. Teekond nimega Armastus“ paarid, kes on kulgenud koos läbi elu. Jagame killukesi kolme paari ühisest teekonnast.
Reet, oled sa õnnelik?
„Kui inimesel on vähegi tervist, siis ei tohiks jääda koju, üksinda peeglisse vahtima,“ leiab Reet Linna. „Ennast on vaja liigutada, et püsida mõistuse juures!“
Jõulud jaanipäeval ehk kuidas Austraalias jõule peetakse
Kui Pipi Pikksukka uskuda, siis kõnnivad Austraalias inimesed tagurpidi, käte peal. Mul ei ole õnnestunud seda näha, kuid selles mõttes on Pipil õigus, et nii mõnigi asi on siin, teisel pool maakera, vastupidi. Üks põhjaeurooplasele võõramaid nähtusi on jõulud, mida peetakse südasuvel, sest suvi algab Austraalias 1. detsembril.
Ehetes on intriigi
Ehtekunstnik Julia Maria Künnapi loomingus võlub pinge – vaimustavalt veatud kivikesed on justkui vedelaks muudetud. Tema pedantse lihvi poolest tuntud töid on näidatud näitustel üle maailma. Tallinn Fashion Weekil nägi Eesti moepublik sulavate kivide kollektsiooni esimest korda.
Kirjad
Lugejate tagasiside novembrikuu Eesti Naisele.
Kui kellad löövad peotundi...
Detsember on tulvil elevust, sest iga hetk võib tulla kutse peole. Olgu ettevalmistuseks aega tund, nädal või rohkem, kavalate nippide, õigete toodete, sobivate aksessuaaride ja sündmusega sobiva parfüümi abil tunned end alati peovalmilt.
Jutustus jõust
Raamatusoovitused detsembris 2023
Soovitab Reet Weidebaum, AK kultuuritoimetaja
Andestusest ja tänulikkusest
.
Hooajalised köögiuudised, jõulukuu 2023
Toidumaailmast jagab uudiseid Lia Virkus.
Kui pimedus katab maad...
...vajab mu silmake enam sädelust. Tahan, et midagi helgiks tumedusest vastu. Mõni sära, mõni ootamatult ergas toon, et leiaksin sünges päevas uut energiat ja rõõmu. Mõni ütleb tilulilu. Mina ütlen silmailu!
Briljant ja maailma parim auto
Rolls-Royce – pidulikkuse ja suursugususe crème de la crème. Vahet pole, kas tegemist on kõige uuema mudeli või kaunilt restaureeritud ajalooga, kohtumine Rollsiga on alati sündmus.
Julgus tulevikule näkku vaadata
Vitamiin
Mida vabal ajal ette võtta?
Kink moekale mehele
Silmatorkavalt stiilsed ja seksapiilsed! Eesti Naise moekülgedel on alati ilulenud ka mehed. Vaatamist jagub, sest mõnedki modellidest on tuntud hoopis teisel alal.
Emad-tütred: midagi jääb kestma
Mitte iga näitlejannat ei meenutata sajand hiljemgi kui legendi. Küll aga Lisl Lindaud! Teatripidude šampanjakuningannat, krehvtise karakteriga eestiaegset daami, kes jala ei käinud ja vett ei joonud. Ent pika elu kõige olulisemaks kingiks pidas näitlejanna tütretütar Liisat.
Arvutiga laulatatud
Rühm lapsevanemaid on kaevanud Fortnite’i loonud ettevõtte Epic Games kohtusse. Süüdistusega, et videomäng tekitab sõltuvust ja on põhjustanud nende lastele tervisehädasid.
Sõltlase lapse päästis armastus
Markuse* sõltlasest ema loobus temast kohe pärast sünnitust. Beebi paigutati Tallinna Lastekodu imikute ja puuetega laste majja, kuhu ta jäi kaheks aastaks spetsialistide jälgimise alla.
Julge end teostada
Kuidas end tööturul kehtestada ja oma vaimset tervist hoida? Kas areng isiksusena tagab ka edu karjääri keerdtrepil? Kaks juhtival kohal töötavat naist Kristi Unt ja Sandra Horma teavad oma kogemusest, kuidas isiklikke eesmärke seada.
Mida mehed tahavad
Kas voodielu on võimalik, kui mees pole nõus naise soove rahuldama?
Lõpetasin enda petmise
Olen keskeas ja taas vallaline. Õpin, kuidas fantaseerimise asemel reaalsusega leppida.
Jõulude maitse
Jõulude eel tabab perenaisi tihti nõutus: mida tänavu lauale panna? Pakun seekord välja klassikalise haneprae ja väheke teistmoodi hapukapsad, tumeda õllega. Rosolje panin pirukasse ja jõululeiva retsept pärineb Ahvenamaalt. Soovitan seda küpsetada kingiks heale sõbrale-sugulasele.
KAANELUGU | „Risti väga millelegi ette ei löö, üleni mustas ringi ei käi, sussi ei sahista...“ Isiksuse test Reet Linnaga
„Kui inimesel on vähegi tervist, siis ei tohiks jääda koju, üksinda peeglisse vahtima,“ leiab Reet Linna. „Ennast on vaja liigutada, et püsida mõistuse juures!“