Eesti Naine
Kõik audioartiklid
FOTOD | Professionaalsed barberid: just need on 2025. aasta trendikaimad habemestiilid
Populaarseimad habemestiilid, nagu ka juukselõikused, kipuvad korduma. „Suures osas pole midagi uut päikese all,“ ütleb ajakirjale GQ kuulus barber Jomo Kenyatta, kelle klientide hulka kuuluvad tuntud muusikud nagu A$AP Ferg ja Jamie Foxx. Samas, kuigi muutused on vältimatud, võite olla kindlad, et habemed on alati stiilsed.
„Sooviksin armumistunnet uuesti tunda.“ 11 väikest asja, mida isegi õnnelikult abielus naised vallalise elust igatsema jäävad
Kas on midagi paremat sellest, et su kõrval on armas inimene, keda armastad ja kes armastab sind? Vaevalt küll. Siiski, see, et sul on alati keegi, kellega kaisutada, võib tunduda lotovõiduna (ja seda see ka on!), kuid isegi kui oled abielus oma elu armastusega, on asju, mida võid vallalise elu juures igatsema jääda. Pea meeles, see ei tee sinust halba abikaasat.
Ellen Kilgas: kurb, et mõned lapsed ei oska isegi palli püüda, sest käeline tegevus on neil olematu
Ellen Kilgas (36) tõdeb Naistelehe kaaneloos, et ülekaalulisuse ja vähese liikumise probleem on meeletu, eriti noorte ja laste seas.
Näitleja James Van Der Beeki võitlus 3. staadiumi vähiga: pidin seisma silmitsi surmaga
Oma sünnipäeval, 8. märtsil jagas teleseriaali „Dawson’s Creek“ näitleja James Van Der Beek võimsat sõnumit, mida igaüks peaks kuulma. See puudutas tema võitlust 3. staadiumi kolorektaalvähiga, vahendab Buzzfeed.
Karm reaalsus: kuigi Eesti on tuntud oma edukate iduettevõtete poolest, ei leia me nende ettevõtete tegevjuhtide hulgast ühtegi naist
ÜRO Pekingi tegevuskava sisaldab eraldi peatükki majandusest, kus on omakorda kuus strateegilist eesmärki. Need käsitlevad naiste majanduslikke õigusi, näiteks ligipääs tööjõuturule, ja rolli peamiste ressursside kontrollis, naiste ettevõtluses osalemise ning ettevõtlikkuse arendamiseks mõeldud meetmeid, samuti erialast segregatsiooni ja diskrimineerimist vähendavaid poliitikaid ning majandusliku toimetuleku ja pererollide tasakaalustamise alaseid eesmärke.
Poja tervisemure tõttu perega Portugali kolinud Kati Torim: elu võib olla ropendama ajavalt ebaaus ja halbu asju juhtub. Meiega juhtus ka
Kati Torim on raamatu „Minapildi restart“ autor ja „Patrioodist pagulase“ kolumnist. Eesti Naise veebile kirjutatavas kolumnis avab ta, miks üks Eesti pere korraks Lõuna-Euroopasse sattus ja enam tagasi tulla ei soovigi.
„Ta võis ühe õhtuga maha mängida mitu tuhat eurot.“ Naine lahutas kasiinosõltlasest... ja siis abiellus temaga taas
Aastal 2016 abiellusin Kristjaniga, kunagise klassivennaga. Meie suhte alustalaks olid usaldus ja ühised hobid, olin temaga väga õnnelik. Kuni sain teada tema salahobist.
Naine esimesest svingerikogemusest: vaadata oma meest teise naisega seksimas on kummaline, aga armukadedust mul ei tekkinudki
Varem või hiljem hiilib iga paari privaatsesse ellu üksluisus. Kirglikud hetked jäävad majapidamistööde ja lastega tegelemise varju ning intiimelu ei paku enam ei kvaliteedi ega kvantiteedi poolest nii palju naudingut kui esimestel suhtes oldud aastatel.
30+ UUEL RINGIL | „Oled kunagi reisinud ja mõelnud: kas see tõesti juhtub minuga?“ Marjen Võsujalg ja Indrek Vaheoja pöörastest reisiäpardustest
Podcast „30+“ on tagasi! Uus hooaeg tõi ka uue saatejuhi ning Marjen Võsujala kõrval võtab koha sisse MyHitsi hommikuprogrammi saatejuht ja ansambel Winny Puhhi solist Indrek Vaheoja.
Mari-Liis Sepper selgitab, kuidas on Eesti täitnud kohustust edendada ja austada naiste inimõigusi
Susan Sontagi kogumikus „At the Same Time“ on nimiloos arutlus eriilmeliste sündmuste samaaegsusest. Sontagi arvates võiks küsimuse „Miks kurjus eksisteerib?“ asemel küsida: „Mida peaksime tegema meie, keda see kurjus otseselt ei puuduta, sest valu kannatavad teised?“.
See on ainus võimalus juuste väljalangemise peatamiseks
Pea iga naine on mingil eluetapil kogenud meelehärmi, mida põhjustab liigne juuksekadu. Mis võib olla juuste väljalangemise põhjus ja mida teha, et olukord tagasi kontrolli alla saada? Vastab juukseravispetsialist ja juukseuurija Kerli Mägar.
„Me ei olnud veel tuttavad, kuid olime mõlemad teineteisest midagi kuulnud.“ Andres Tarand kohtumisest Mariga
Endine Eesti peaminister Andres Tarand jagas oma hiljuti avaldatud raamatus „Ülikool ja elukool“ mälestusi ülikooliõpingutest, sõnades, et inimese eluaastatel on ülikooliaeg ilmne kevad ja selle meenutamine paneb südame põksuma veel aastakümnetegi järel.
„Et vormida endki Venuseks, ent mitte närvetuks näljutades, hakkasid naised kiikama spordi poole.“ 1927. aastal tabas Eestit võimlemisbuum
„Naiste sportimise siht peaks olema välja töötada niisuguseid tegevusalasid, mis on naistele vastuvõetavad ja mitte ainult nii ütelda meestele järele ahvida,“ hoiatas 1927. aasta Eesti Naine. Toonast Eestit oli tabanud võimlemisbuum, ent peagi kodustasid meie naised paljud spordialad.
„Sotsiaalmeedias levinud käitumisviis ajab mind hulluks. Miks ei suuda inimesed enam normaalselt kirjutada?“
Eesti Naisega jagas oma mõtteid kolmekümnendates naisterahvas, kes tunneb, et ta on oma tähelepanekuga, mis teda häirib, üksinda. Talle ei meeldi viis, kuidas enamik inimesi sotsiaalmeediakanalites omavahel suhtleb.
Kahtlustad, et partner petab sind? Siis käitu nii
Hiljuti avaldatud lugejakiri mehelt, kelle hinnangul käitus tema naine naistepäeval imelikult, tekitas mõtteid ka meie lugejate seas. Avaldame ühe lugeja mõttekäigu ja aspektid, millele mõelda, kui kahtlustad partneri kõrvalhüpet.
„Mõnel naisel ei pruugi vaevusi üldse olla, teine kannatab elu lõpuni.“ Kõik, mida pead teadma menopausist
Menopaus puudutab kõiki naisi, kuid sellega on seotud palju müüte ja valehäbi. Confido endokrinoloog dr Tatjana Toomsoo selgitab neid ning räägib, milleks tuleks seoses menopausiga päriselt valmis olla.
Naised ja haridus: kas hariduslõhe on naiste võit?
Hariduslõhe on Eestis aastaid olnud naiste kasuks – kas see tähendab, et naised on haridussüsteemi „võitjad“? Kas selline tasakaalunihe annab põhjust rõõmustamiseks?
SAJANDI ARMASTUSLUGU | Uku Masing nõudis maksimumi naistelt, kellega kokku puutus
Eesti suurvaimu Uku Masingu (1909–1985) sõnul on inimese ainus puhtinimlik omadus ja tunne armastus, tema võime armastada.
Režissöör Eva Kübara kokkupuuted polüamooriaga: need suhted kasvatasid mind inimesena palju
Dokumentaalfilm „Minu kallimad“ jälgib nelja aasta jooksul kolme paari, kes on erinevatel põhjustel läinud polüamooria teekonnale, mis tähendab, et neil on korraga rohkem kui üks intiimpartner. Režissöör Eva Kübar tunnistas Naistelehele antud intervjuus, et idee filmi teha tekkis sellest, et tal endalgi oli kokkupuuteid polüamooriaga.
FOTOD | „Olen elevil, et järjest rohkem naisi meid avastab.“ Rahvusvahelises meedias kajastatud Eesti rõivabränd jõudis Kaubamaja naistemaailma
Tallinna Kaubamaja naistemaailma valik on täienenud uue ja särava kodumaise moebrändiga Nora Isle. Kolm aastat tagasi disainer Mariann Saare loodud Eesti rõivabränd on tuntud oma julgete lõigete ja efektsete kangaste poolest, tuues igasse päeva killukese glamuuri ja sära. Nüüd on Nora Isle’i kollektsioon esimest korda kättesaadav ka Kaubamaja klientidele.
TOP 3 | „See võiks olla raamat, mis ühendab – vähemasti vanavanematega.“ Doris Kareva lemmikraamatud, mida igaüks võiks lugeda
Tänavu möödub 500 aastat esimese teadaoleva eestikeelse raamatu mainimisest. Seetõttu tähistatakse eesti kirjanduse päevast emakeelepäevani ehk 30. jaanuarist 2025 kuni 14. märtsini 2026 neljandat Eesti Raamatu Aastat. Eesti Naine otsustas Eesti Raamatu Aasta tähistamiseks küsida iga nädal mõnelt tuntud inimeselt, millised on kolm raamatut, mida tema soovitaks igal eestlasel lugeda. Seekord jagab oma lugemiselamusi luuletaja Doris Kareva.
„Abikaasa tuli ka kinno, aga võõra naisega.“ Paljastused afääridest, mis näitavad, et leidlikkusel ei ole piire
Me eeldame, et oma abikaasa petmine on täiesti lubamatu, aga ometi on paljud seda kogenud. Siin on 17 naise lood, kes said teada, et nende abikaasa petab neid. Väga kummalisel moel... Taasavaldame 2021. aasta märtsis ilmunud loo.
Murelik vanem: oma lapsi, nende sõpru ja nooremat generatsiooni kuulates kardan tõesti meie kauni eesti keele pärast
Tänase emakeelepäeva puhul jagab meiega oma mõtteid kahe teismelise ema, kes armastab meie keelt ja kultuuri, kuid nooremat generatsiooni kuulates on tal tekkinud hirm - kas meie keel jääb üldse püsima, kui seda ei väärtustata?
Liisa Oviir: ilma võrdõiguslikkuseta jääb nii demokraatia kui ka sotsiaalne õiglus vaid ideaaliks
Kui küsida, milline riik maailmas on liider naiste esindatuse poolest olulisimas poliitilises esinduskogus – riiklikus parlamendis –, pakutakse üldjuhul kolme riiki: Island, Norra või Uus-Meremaa. Kuigi nimetud riigid on võrdõiguslikkuse arengusse oluliselt panustanud ja saavutanud suurepäraseid tulemusi, siis reaalne liider on teine.
Moe vanim (ja kõige aegunum) müüt valitseb läbi sajandite! Kas valget värvi võib tõesti ainult suvel kanda?
Trendid tulevad ja lähevad, kuid moe vanim (ja kõige aegunum) müüt valitseb läbi sajandite ning kultuuriliste muutuste – see on siiani jäänud enim guugeldatud stiiliküsimuseks: kas valget värvi kantakse ainult suvel?
KUULA | Mari Lakspere: füüsiline välimus on meie materialiseerunud energia
Holistiline iluekspert Mari Lakspere räägib Eesti Naise podcastis „Iga naine on lugu“ lähemalt tõhusatest ja lihtsatest võtetest, millega igapäevaselt oma ilu luua ning jagab ka mälestusi Pariisi kõrgmoemajades töötamise kogemustest.
FOTOD | Eesti disainerite looming ehedate newyorklaste seljas! Reet Aus lavastas suurlinnas vägeva sõu
11. märtsil esitles Eesti Disaini Maja New Yorgis, Manhattanil asuva Maailma Kaubanduskeskuse „The Canvas 3.0“ galeriis, 15 Eesti disaineri loomingut kaasahaaravas ja enneolematus etenduse vormis. See ainulaadne üritus tõi lavale Eesti disainerite uusimad kollektsioonid ehedate newyorklaste seljas.
REPLIIK | Lastepsühhiaater Anne Kleinberg: x-põlvkond tahab oma lastele paremat ja turvalisemat elu. Mõneti on see karuteene
Tunnustatud lastepsühhiaater ja Tallinna lastehaigla vaimse tervise keskuse looja Anne Kleinberg vastas ajakirjanik Kärt Anveltile antud intervjuus muu hulgas ka küsimusele, miks on laste psüühikahäiretest saanud 21. sajandi katk.
FOTOD | „Ükskord me naerame niikuinii.“ Eesti Naise kinoõhtul esitleti kirjanik Leelo Tungla dokumentaalfilmi
Eile, 13. märtsil oli kõigil huvilistel võimalus saada osa eksklusiivsest Eesti Naise kinoõhtust kinos Sõprus, kus tuli erilinastuse raames esitlusele film armastatud kirjanikust Leelo Tunglast.
FOTOD | Nagu kaks tilka vett? Printsess Catherine ja kuninganna Mary ilmusid avalikkuse ette samasugustes kleitides
Paljud usuvad, et naisterahva jaoks pole hullemat tunnet, kui ilmuda avalikkuse ette samades riietes, mida keegi teine ​​on juba kandnud. Või veel hullem, kandes sama riietust kaks korda. Kuid ajad ja koos nendega ka aegunud mõttelaadid muutuvad. Viimane näide tõestab seda, sest isegi kuningliku tiitliga daamid, siinkohal siis Taani kuninganna Mary ja Walesi printsess Catherine, kandsid täpselt samasugust kleiti.
„Peale lepitusseksi oli mõnda aega kõik jälle korras.“ Toksilised mustrid suhetes, mis teevad pikas perspektiivis palju kahju
„Eestlannad pihitoolis“ rubriigis jagavad täna oma lugusid naised, kes kirjeldavad päris levinud mustreid suhetes, mida nad on kasutanud, et tülid võimalikult kiiresti lõppeks. Pikemas plaanis teevad need mustrid paarisuhtele karuteene.
New Yorgi burleskisõu staar Andrea-Liis Mustkikkas: lavaproovides oli täielik kaos. Pisarad tulid silma!
Jaanuaris kirjutasime, et enesekindel artistikingades Andrea-Liis Mustkikkas läks Ameerika Ühendriikidesse New Yorki oma unistusi püüdma. Ei läinud kaua, kui juba võiski teda näha ei kusagil mujal kui suurel New Yorgi burleskisõu laval.
Karmid faktid ja üllatavad suundumused: põhjalik ülevaade Eesti naiste tervisest
Rohkem kui pooled naised Eestis – nagu ka mehed – hindavad oma tervist üldiselt heaks ja ajas on hinnang oma tervisele paranenud. Naiste keskmine oodatav eluiga on viimase 30 aasta jooksul kasvanud, nagu ka meestel, kuid püsima on jäänud suur erinevus naiste ja meeste oodatava eluea vahel – see on ligi kümme aastat.
Donatella Versace astub 27 aasta pikkuse tegutsemise järel Versace loovjuhi kohalt tagasi! Tema järeltulija on juba paigas
Versace teatas täna, et nende uueks loovjuhiks on värvatud Dario Vitale, vahendab moeajakiri Vogue. See uudis tähistab ajaloolist pöördepunkti Itaalia moemajas, kuna Vitale esitleb esimest korda Versace 47 aasta pikkuse ajaloo jooksul kollektsiooni, mille loomise kujunemisel ei ole osalenud Gianni ega Donatella Versace.
Mihkel Raud enda seni varjatud sõltuvusest: tean suurepäraselt, et võidan heal juhul oma kümme eurot tagasi
Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Täpselt sellises sõnastuses lõpeb iga reklaam, mis kutsub inimesi riiklikes hasartmängudes ehk Eesti Loto korraldatavates loosimistes osalema.
SUUR LUGU | Koroonasaar Saaremaa. Kohalikud meenutavad oma läbielamisi: kui ise poleks selles „supis“ olnud, siis ei usukski
Saaremaa oli koroona tulipunkt – siit see pandeemia Eestis alguse sai ja just saarlased pidid ka kõige kauem luku taga olema. Kuigi juhtunust on möödas alles viis aastat, kõlab paljude kohalikega rääkides arusaam, et ei mäletagi nagu suurt midagi. Liiga palju emotsioone.
Hommikuti või õhtuti? Millal ikkagi on ideaalne aeg duši all käia?
Duši all käimine on osa paljude inimeste igapäevasest rutiinist, kuid küsimus, kas hommikune või õhtune dušš on parem, tekitab sageli arutelu. Tegelikult pole sellele küsimusele ühte kindlat vastust, sest valik sõltub sinu unerežiimist, naha tervisest ja juuste vajadustest. Mõlemal variandil on omad eelised ja puudused, mistõttu on oluline leida see, mis sobib kõige paremini sinu elustiiliga. Selles artiklis vaatleme lähemalt, kuidas erinevad tegurid võivad mõjutada otsust, millal on parim aeg duši all käia.
Sisuturundus
Mis on vedel vibraator? Uus trendikas täiskasvanute toode naistele ja meestele
Vedel vibraator on viimase aja üks trendikamaid täiskasvanute poodide otsisõnu Google’is ja teistes otsingumootorites ning toode on saanud kasutajatelt väga palju positiivseid hinnanguid. Aga mis asi on üleüldse vedel vibraator?
Okei või ei? Väsinud pereema: mu mees pingutab, tahab olla hea isa ja partner, aga taban end sageli teda kritiseerimast
„Armastan oma meest ja meie väikest last, aga viimasel ajal tunnen end tihti kurva ja kurnatuna,“ kirjutas meile 33aastane Mari-Liis. „Tülitseme mehega rohkem kui kunagi varem, kuigi ma tean, et asi pole nii hull, et me peaks lahkuminekut kaaluma. Aga need väiksed pidevad nääklused kulutavad hinge.“
Tüdrukud peaksid ennast harima ja karjääri tegema. Samas saavad naised, kes seda teinud on, ähvardusi ja laussõimu...
Mõni aasta enne Pekingi konverentsi ilmus John Gray raamat „Mehed on Marsilt, naised Veenuselt“. Kuna suhtenõustaja kõhutunnetuslik interplanetaarne sooteooria osutus ülipopulaarseks ja majanduslikult edukaks, järgnes samalt autorilt peatselt ka „Armunud Marss ja Veenus“, „Marss ja Veenus magamistoas“, „Marss ja Veenus kohtuvad“, „Marss ja Veenus – uus algus“, „Marss ja Veenus igavesti koos“ ja nii edasi samal teemal.
Eestlanna kogemus välisriigis: belglastel on huvitav säästunipp, mis peidab endas ka rõõmustavat õppetundi
Katkend Johanna Adojaani raamatust „Minu Belgia“.
Just see on hea vormi võti! Toimivad viisid, mis sinu tervist ja ilu toetavad
Kuigi plastiline kirurgia ja invasiivsed protseduurid on üha populaarsemad, võiks enne nende meetodite valimist proovida erinevaid tõhusaid viise, mis viivad parema välimuse, tervise ja enesetundeni. Jah, see eeldab teatud pingutust, kuid boonuseks on suurem enesekindlus ja rahulolu.
Sõltuvushäiretega ema, hulk purunenud abielusid ja kehv tervis. Liza Minnelli: ma ei abiellu enam kunagi. See oleks naeruväärne
„Reaalsus on miski, millest tuleb kõrgemale tõusta,“ on öelnud Liza Minnelli – särav, energiline ja teravkeelne staar, kelle kuulsaimat filmirolli ööklubilauljatar Sally Bowlesi John Kanderi filmimuusikalist „Kabaree“ teab iga filmihuviline.
VIDEO | Pilguheit rikaste maailma. Dubais elav koduperenaine avaldab uskumatu summa, mille ta iga kuu taskurahaks saab
Dubais elav suunamudija Malaikah Raja, kelle TikToki kontot jälgib hetkeseisuga üle miljoni inimese, vapustab tihtilugu inimesi oma elustiilivideotega. Ühes videos räägib ja näitab naine lähemalt, kui suure summa ta igakuiselt oma mehelt taskurahaks saab.
Kas tõesti on asi sotsiaalmeedias? Kliiniline psühholoog avaldab peamised põhjused, miks naised psühholoogi juurde pöörduvad
Märts tõi endaga kaasa naistepäeva ja lillemere. Ometi vajavad naised hoolt ja tähelepanu kogu aeg, eriti kui nad ise unustavad enda eest hoolitseda, meenutab Confido Tartu Vaimse Tervise Keskuse juht ja kliiniline psühholoog Mari-Liis Mägi.
HEA TÜDRUK | Anu Saagim mõtiskleb: ilusad mehed kõlbavad vaid seksiks ja millekski muuks eriti mitte...
„Hea tüdruku“ taskuhäälingusaate kuuenda hooaja eel-eelviimases osas alustab Anu Saagim talle saadetud intrigeerivale küsimusele vastamisega: milline erinevus on ilusate meeste ja ilusate naiste vahel?
„Ilus oli olla, sest kole oli möödas“. Kas õnnetundeks piisab sellest, et midagi pole pahasti?
Õnneuurijad ütlevad, et õnnetundeks vajame rahulolu eluga. Kui eluolulised valdkonnad, nagu tervis, suhted, töö ja materiaalne turvatunne on piisavalt head, võiksime tunda end mõnusalt. Ent kui palju on piisavalt hea selleks, et rahul olla? Taasavaldame viimaste (maailma)sündmuste valguses 2023. aasta märtsikuu Eesti Naises ilmunud loo.
Hille Hanso: sõda ja sellest tulenev sundränne on seksuaalse ärakasutamise, ahistamise ja vägistamise kasvulava
Olen veerandi oma elust tegelenud Süüria sõja ja teiste Lähis-Ida konfliktidega ning puutunud kokku tuhandete sõjapõgenikega. Võin oma vahetu kogemuse põhjal julgesti kinnitada väiteid, et naised kogevad relvastatud konflikte teistmoodi kui mehed.
Kate Hudson paljastas, miks ta ei pruugi kunagi abielluda: mulle meeldib mõte olla igavesti kihlatud
Hollywoodi näitlejanna Kate Hudson on oma emalt õppinud tähtsa õppetunni armastuse kohta: abielu ei pea olema armastava suhte lõppeesmärk.
Kuidas saada keskpärasest töötajast erakordseks? Kasuta seda tipptegijate reeglit
Kat Cole, kes alustas oma karjääri Ameerika restoraniketi Hooters ettekandjana ja tõusis aastatega edukaks tippjuhiks, nimetab oma edu saladuseks lihtsat põhimõttet, mida ta nimetab „tipptegija reegliks“ (inglise keeles Hot Shot Rule). See reegel, millest kirjutati ka Inc.com-is, võib aidata igaühel oma professionaalsust järgmisele tasemele viia.