Kohe selgub

"Kohe selgub" on päevakajaline debatisaade, kus saavad kokku erineva maailmavaatega inimesed. Isegi, kui maailmavaade on sarnane, siis satuvad nad arutlema endalegi ootamatute küsimuste üle. Paneme nad üksteise vastu istuma ning teeme asjad selgeks. Vähemalt proovime. Saadet juhib Brent Pere.

Saatejuht
Brent Pere
Episoodid

EKRE-st on aegade jooksul ikka liikmeid lahkunud, kuid aina enam kõlab selle põhjusena asjaolu, et erakonnas pole demokraatiat ning otsuseid teevad vaid Helmed.

Saates „Kohe selgub“ on külas äsja EKRE-st lahkunud Peeter Ernits ning Urmas Espenberg, kes avavad erakonna siseelu.

Muu hulgas tuleb juttu ka erakonna esimehe valimistest, mis toimuvad juba nädal aega peale Euroopa Parlamendi valimisi ehk juuni keskpaigas. Kas Martin Helme kõrval üldse keegi kandideerib?

Delfi küsis neljapäeva hommikul riigikogus kommentaari ka EKRE juhilt Martin Helmelt. Ta keeldus Delfile Espenbergi ja Ernitsa öeldut kommenteerimast. Ta märkis, et pole saadet ise vaadanudki ega pea nende väljaütlemisi tõsiseltvõetavaks.

10.05.2024 33 m

Eesti majandusnäitajad on lähinaabritest jätkuvalt tunduvalt kehvemad ning sel aastal veel majanduskasvu oodata pole. Mis siis Eesti majanduse päästa suudab või on hoopis mudaliiga meie uus reaalsus?

„Kohe selgub“ stuudios on külas rahandusminister Mart Võrklaev ning Coop Panga juhatuse liige ja finantsjuht Paavo Truu.

Debatis, kus lähevad vastamisi avalik sektor ning erasektor, arutame, millised on Eesti kasvuvõimalused ning milline on eestlaste toimetulek.

09.05.2024 33 m

Eesti saadab Pariisi olümpiale maksimaalselt 25 sportlast, see on kogu taasiseseisvusaja väikseim delegatsioon. Miks nii läks ja kuidas juba järgmisel olümpial paremini mehitatud olla?

Saates „Kohe selgub“ on külas EOK spordidirektor Martti Raju ning endine jalgrattur ja Israel-Premier Techi profitiimi spordidirektor Rene Mandri.

Arutame, kuidas Eesti sport keerulisest olukorrast välja tuua ja kust leida selle toetamiseks lisaraha. Veel uurime, milline on EOK roll noorte liikumisharrastuse muutmises ja arendamises.

30.04.2024 33 m

Küsimus Vene kodanike valimisõiguse kohta kohalike omavalitsuste valimisel oleks peaaegu Tallinna koalitsioonileppele saatuslikuks saanud.

Saates „Kohe selgub“ saame teada, kuidas Sotsiaaldemokraatlik erakond ning Isamaa nüüd selles küsimuses edasi lähevad ning mida arvavad sellest endised keskerakondlased Tanel Kiik (SDE) ja Jaanus Karilaid (Isamaa).

Lisaks Vene kodanike valimisõiguse säilitamise või tühistamise temaatikale uurime, miks vanad sõbrad omavahel eri suunda läksid ning kas ka millelgagi veel ühel meelel ollakse?

19.04.2024 30 m

Euroopa Parlamendi valimised on olnud Eestis kõige väiksema valimisaktiivsusega ja vahe teiste riikide aktiivsusega on erakordselt suur. 2019. aastal osales nendel vaid 37,6% valimisõiguslikke kodanikke, mis tõstatab küsimuse, miks need eestlastele korda ei lähe.

Saates „Kohe selgub“ arutlevad sellel teemal endine europarlamendi liige Indrek Tarand ja endine minister Rein Lang.

Lisaks uurime, mis võivad saada seekordsete valimiste põhilisteks debatiteemadeks, kuidas Euroopa Liitu Eesti inimesele lähemale tuua ning mida arvavad stuudiokülalised Tallinna võimukõneluste kohta.

12.04.2024 36 m

Tallinna võimukõnelused jätkuvad ning juba on räägitud mitmest asjast, mis võrreldes Keskerakonna valitsusajaga muutuvad. Kas pooleteise aasta jooksul annab ikka suurejoonelist pööret korraldada?

Saates „Kohe selgub“ on külas Isamaa esimees Urmas Reinsalu ja Keskerakonna esimees, linnapeakohalt tagandatud Mihhail Kõlvart. Arutleme, mis on loodava koalitsiooni prioriteedid, ning uurime, kuidas Keskerakond uues olukorras hakkama saab.

05.04.2024 42 m

Prokuratuur on jätkuva surve all ning sellelt pole tähelepanu eemale juhtinud ka justiitsministri Kalle Laaneti üürirahade skandaal.

Vabariigi President Alar Karis teatas esmaspäeval, et peab vajalikuks põhjalikku arutelu prokuratuuri sõltumatuse üle, milles osaleksid kohtusüsteemi, advokatuuri, õiguskantsleri büroo, riigikogu õiguskomisjoni ja justiitsministeeriumi esindajad. Mis prokuratuuris lahti on ning kas nende sõltumatuses tasub tõepoolest kahelda?

Samal ajal arutletakse jätkuvalt ka selle üle, miks kohtuprotsessid nii kaua aega võtavad ning see omakorda tekitab küsimuse, kuidas neid protsesse kiirendada?

Saates „Kohe selgub“ on külas riigikogu õiguskomisjoni esimees Eduard Odinets ning Tartu Ülikooli kriminoloogia professor Jaan Ginter.

05.04.2024 29 m

Justiitsminister Kalle Laaneti ja riigi peaprokuröri Andres Parmase vaheline tüli tõstatab küsimuse, kust jookseb liigse sekkumise piir ministrite ja tippjuhtide vahel?

Saates „Kohe selgub“ arutlevad sel teemal endine rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, endine transpordiameti juht ja praegu Tallinna Linnatransporti juhtiv Kaido Padar ning endine maaeluministeeriumi kantsler ja praegune Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Lisaks arutleme ka selle üle, kuidas mõjutab avalik vaidlus ametnike tööd ning kuidas peaks juht sellises olukorras käituma. Muidugi räägime ka saatekülaliste kogemustest.

05.04.2024 27 m

Kui juba käesoleva aasta alguses hakkas kehtima kõrgem käibemaksumäär, siis järgmisel aastal kasvab maksukoormus veel mitmes valdkonnas: kõrgemad aktsiisid, automaks ning juba on kõlanud poliitikute suust ka sõnapaar „limonaadimaks“. Kas eestlaste taluvuspiir on siiski käes?

Saates „Kohe selgub“ arutlesid selle üle terviseminister Riina Sikkut, ettevõtja Guido Pärnits ning Luminori ökonomist Lenno Uusküla.

05.04.2024 27 m

Hiljutine Eesti Päevalehe tellitud uuring väidab, et 61% eestlastest on valmis riiki sõjalise rünnaku korral kaitsma. Kas see protsent on suur või väike ning kas pelgalt valmisolekust ikka piisab?

Saates arutlevad antud küsimuse üle riigikogu liige Peeter Tali, kindralmajor reservis Neeme Väli ning kaitseliitlane Kristo Tohver.

Lisaks sellele räägime ka Rootsi liitumisest NATOga ning puudutame laiemalt Venemaa agressiooni Ukrainas, kui täiemahulise sõja algusest on möödas juba kaks aastat.

„Kohe selgub“ on Delfi uus päevakajaline saade, kus arutleme külalistega oluliste teemade ning järgnevate sündmuste üle.

05.04.2024 36 m