Delfi jalgpallistuudio
"Delfi jalgpallistuudio" podcast kutsuti algselt ellu 2022 detsembris toimuvaks MM-finaalturniiriks Kataris. Edaspidi arutatakse jalgpallistuudios ka muudel Eesti ja maailma jalgpallis õhus olevatel teemadel ning lahatakse põnevuskohtumisi.
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Madis Kalvet, Kaspar Ruus, Eigo Kaljurand
Episoodid
Teine poolaeg Bakuus jättis suhu halva maigu. Mida oodata Belgia-mängust?
Eesti jalgpallikoondisel on käsil tihe periood. Laupäeval mängiti EM-valikmängu Bakuus Aserbaidžaaniga, teisipäeval on Lilleküla staadionil vastas Belgia staarid. Olnule vaatavad "Jalgpallistuudio" podcastis tagasi ja eesootava üle spekuleerivad Gunnar Leheste, Eigo Kaljurand, Madis Kalvet ja Siim Martti Kubensky.
19.06.2023 49 m
Kõigi aegade parim finaal ja spordipesu võit. Stuudios MM-i debüüdi teinud Joel-Rasmus Remmel
Jalgpalli MM-finaalturniir Kataris jääb meelde kõigi aegade parima finaali, aga ka tuhandete surnud võõrtööliste ja naftalõhnalise spordipesu poolest. Kümnendas "Jalgpallistuudios" aitas saatejuhtidel Gunnar Lehestel ja Eigo Kaljurannal lõppenud suurvõistlust kokku võtta ETV eetris MM-i debüüdi teinud muusikust vutikommentaator Joel-Rasmus Remmel. Kuidas lõppes hetkel teadaolevalt viimase ETV MM-stuudio puhul peetud pidu telemajas? Mille poolest erineb Flora - Levadia mängu kommenteerimine Hispaania - Costa Rica matšist või pronksimämngust Horvaatia - Maroko? Kuidas sai Remmelist kaheksa aastat tagasi jalgpallikommentaator ja kuidas sõi ta ennast MM-i kommentaatorite väärikasse seltskonda? Neist ja kõigist muudest finaali ja turniiriga seotud teemadest tänases stuudios rääkisimegi.
19.12.2022 36 m
Aet Süvari kahe kella saladusest ja ETV stuudio telgitagustest
Delfi "Jalgpallistuudio" 15. detsembri saate külaliseks oli ETV spordireporter ja sealse jalgpallistuudio eestvedaja, endine Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe ajakirjanik Aet Süvari. Saadet juhtisid Delfi sporditoimetuse jalgpalliajakirjanikud Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus.
15.12.2022 38 m
Pöörased veerandfinaalid luubi all! Miks Brasiilia põrus ja kas Maroko purjetab finaali välja?
Kataris jätkuvatel maailmameistrivõistlustel on selgunud poolfinalistid. Argentina läheb kokku Horvaatiaga, tiitlikaitsja Prantsusmaa heitleb suurüllataja Marokoga. Delfi "Jalgpallistuudio" ümarlaua taga on sedapuhku istet võtnud Delfi vutiajakirjanikud Kaspar Ruus ja Madis Kalvet, erikülalisena on saates tagasi Eesti suurim Argentina ultra Oliver Lomp. "Jalgpallistuudios" lahkame kõiki nelja veerandfinaali. Miks Brasiilia Horvaatia vastu ikkagi põrus? Kas Holland ja Argentina pakkusid MM-i parima lahingu? Kas Cristiano Ronaldo mängud Portugali koondise särgis on mängitud? Millega pani Prantsusmaa Inglismaa paika? Nendel ja paljudel teistel teemadel arutame saates. Head kuulamist!
11.12.2022 33 m
Miks võtab VAR-il olukordade ülevaatamine nii kaua aega ja miks tuleb ikka sisse vigu?
Delfi „Jalgpallistuudio“ seitsmes saade keskendub videokohtunikele. Delfi hubases stuudios võttis istet Eesti tippvilemees Kristo Tohver, kelle vastas olid ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaspar Ruus, kellest esimene on tulihingeline VAR-i pooldaja ja teise meelest rikuvad pidevad olukordade ülevaatamised mängu. Žurnalistid võtsid kohtuniku risttule alla ja uurisid neil hingel olevate küsimuste kohta. Muu hulgas saab saates teada: miks olukordade ülevaatamine võtab nii kaua aega? Miks Eesti kommentaatorid ei saa jätkuvalt aru, millal VAR peab ja ei pea sekkuma? Kas kümme lisaminutit on uus reaalsus, mida näeme edaspidi ka Eesti liigas? Miks kohtunike liinid mängust mängu erinevad? Miks määras pea- ja videokohtunik Portugalile penalti olukorras, kus suuniste järgi polnud sekkumiseks põhjust?
06.12.2022 31 m
„Delfi jalgpallistuudio“ kuuendas saates võtavad ajakirjanikud ette pea iga MM-iga kaasnevad narratiivid
Sel korral istuvad stuudios Delfi lapsajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Rasmus Vatter, kellele annab kogenud inimese vaadet alates 1970. aastast maailmameistrivõistlustele kaasa elanud Jaan Martinson. Kolmik käib läbi pea igal MM-il üles tulevad teemad ning proovitakse aru saada, kas sel korral on juttudel alust. Kas Aafrika ja USA jalgpall on lõpuks ometi Euroopale järgi jõudmas? Kas tiitel jõuab taas koju ehk Inglismaale? Kas seekordne MM on aegade põnevaim? Kas alagrupisüsteemi peaks üle vaatama? Ühtlasi vaadatakse otsa ka kaheksandikfinaalides toimunule ja edasisele turniirile.
05.12.2022 26 m
Die Mannschafti krahh ja Jaapani joonepall. Külas Saksamaal elanud Kaarel Täll
Delfi "Jalgpallistuudio" viies episood läheb eetrisse sakslaste jaoks süsimustal päeval ehk tänase saate põhiteema on 15 MM-i järjest avaringist edasi pääsenud, kuid nüüd kahel viimasel MM-il alagrupiga piirdunud Saksamaa koondise krahh ja kojusõit Katarist. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Eigo Kaljurandi vestluspartneriks on kolmas Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige, endine Õhtulehe sporditoimetuse juht Kaarel Täll, kes on käinud nii kaks korda Kataris kui ka elanud paar aastat Saksamaal, tajudes hästi, mida eilne põrumine sellele suurele vutiriigile tähendab.
02.12.2022 40 m
Mikk Jürjens: kui tänapäeval tehtaks Lõvide kombel trenni, oleks Ubakivi üle nädala "Pealtnägijas"
Delfi "Jalgpallistuudio" võõrustas kolmapäeva hommikul kell 9 näitlejat, lavastajat ja dokumentaalfilmi "Lõvide vennaskond" üht režissööri Mikk Jürjensit, kelle rääkisime nii Lõvide legendist, filmi tegemisest, MM-i vaatamisest etenduste vaheajal näitlejate riietusruumis, viimastest põnevamatest mängudest Kataris ning eesseisvatest otsustavatest kohtumisest.
30.11.2022 47 m
Alvar Tiisler jagab muljeid jalgpalli MM-ist ja menukast huumorisaatest "Kinoteatri MM Katarsis"
Kataris toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel tõmmati neljapäeval joon alla alagrupiturniiri esimese vooru mängudele. "Jalgpallistuudio" kolmandas osas analüüsivad senise MM-i üllatajaid ja põrujaid Delfi ajakirjanikud Kaspar Ruus ja Madis Kalvet, erikülalisena on saates ETV telekommentaator Alvar Tiisler.
25.11.2022 26 m
Üllatuspommi järgne hommik. Stuudios Eesti suurimaid Argentina fänne Oliver Lomp
Jalgpalli MM-i senine suurim üllatuspomm sündis eile lõunal, kui Argentina kaotas oma esimeses alagrupimängus 1 : 2 Saudi Araabiale. "Jalgpallistuudios" aitas Lionel Messi ja Co. krahhi selgitada jalgpalliajakirjanik ja tulihingeline Argentina fänn Oliver Lomp. Saadet juhtisid Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus.
23.11.2022 45 m
Vutiajakirjanik Andres Must ei vaata minutitki Katari MM-i mängudest. Miks?
Delfi jalgpalli erilehe raames ilmub Kataris toimuva MM-finaalturniiri ajal kümme "Jalgpallistuudio" podcasti. Esimeses episoodis on Delfi ja Eesti Päevalehe jalgpalliajakirjanike külaliseks kolleeg Andres Must, kes jälgib tänavust suurvõistlust eriti omapärasel moel ja meetodil. Nimelt ei kavatse Must vaadata minutitki pühapäeval algavast vutimaratonist, kuid hoiab oma kätt soojas ja jälgijaid MM-iga kursis leheküljel https://www.buymeacoffee.com/jalgpallimm, kus ta on oma lugude sarja pealkirjastanud "Silmad kinni jalgpalli MM-i vaadates". Miks on Must otsustanud MM-ile selliselt läheneda? Kes on tänavuse MM-i suurfavoriidid ja must hobune? Kuidas peaksid inimõigusteprobleemile ja tuhandetele surnud staadionitöölistele lähenema mängijaid ning kuidas oleks pidanud kõikide nende aastate jooksul käituma rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA? Sellest kõigest tänases esimeses "Jalgpallistuudios" räägimegi.
18.11.2022 50 m