Delfi jalgpallistuudio
"Delfi jalgpallistuudio" podcast kutsuti algselt ellu 2022 detsembris toimuvaks MM-finaalturniiriks Kataris. Edaspidi arutatakse jalgpallistuudios ka muudel Eesti ja maailma jalgpallis õhus olevatel teemadel ning lahatakse põnevuskohtumisi.
Saatejuhid
Eigo Kaljurand, Kaarel Täll, Andres Oper, Gunnar Leheste, Madis Kalvet, Kaspar Ruus
Episoodid
Kuidas jõudsid Operi U17 Eesti koondisesse Matteo Sanchez ning vennad Alejandro ja Enrique Casteleiro?
Saate esimeses osas käisime läbi koondiste teemad. Rahvusmeeskond sai teada vastased nii rahvuste liigas (Rootsi, Aserbaidžaan, Slovakkia) ning Balti liigas (poolfinaali Fäärid Saared). Kas oleme rahul?Sel nädalal Andres Operi käe all kogunenud U17 Eesti koondisest leiame põnevate nimedega Matteo Sanchezi (Argentina klubi Club Atletico Central Norte) ning kaksikvennad Alejandro Casteleiro Villi (Hispaania, Aravaca) ja Enrique Casteleiro Villi (Hispaania, Club Deportivo Nuevo Boadilla). Kuidas jõudsid noormehed Eestisse ning mis mulje nad mõne trenni pealt jätsid.Saate pikemas osas võtsime ette Eesti klubide viimased nädalad läbi ühe tsitaadi. Kontrollmängus teise järjestikuse kohtumise teinud Sergei Zenjov iseloomustas Flora seisu „Mis teha, kui mängijaid pole“ ning kalevlane Ragnar Klavan selgitas oma seisu jutuga „Vanderselliks olemine pole meeskonnale hea, üritan täiskoormusega kaasa teha“.
15.02.2024 58 m
Kümme klubi, kümme mure. Kes tõuseb Flora kaitseliini liidriks? Kes hakkavad Levadial ja Kalevil väravaid lööma?
Kümne klubi ja kümne lahendust vaja mure seas oli teiste seas küsimused: Kas Flora nii noore kaitseliiniga annab suurt mängu mängida? Kes hakkavad Levadial ka Kalevil järgmisel hooajal väravaid lööma? Mis meestega hakkab mängima Trans? Kas Tammeka sihib kohta esiliigas? Lisaks käidi üle viimaste nädalate eestlaste üleminekud võõrsile. Bogdan Vaštšuk siirdus Kuveidi klubisse Al-Shabab - Andres Oper selgitas, mis teda omal ajal Hiina meelitas. Ning loomulikult käidi üle suures jalgpallis laineid löönud Jürgen Kloppi treeneritööst väsimine. Head kuulamist!
31.01.2024 1h 2 m
Kes mängisid ennast märtsiks koondisesse? Miks oli Messi maailma parimaks valimine totter?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtavad viimasel nädalal jalgpallis juhtunu kokku. Kes olid koondiseaknad suurimad võitjad? Kes mängisid end märtsiks nimekirja, kes ajasid lati maha? Aleksandr Šapovalov kolis Kreeka ja Märten Kuusk Poola esiliigasse. Kas kiidame heaks? Miami Interis mängiv Lionel Messi valiti FIFA aasta jalgpalluriks. Miks see on totruse tipp ning kes pidanuks auhinna võitma? Miks hakkas Andres Oper Londoni Arsenali fänniks? Head kuulamist!
17.01.2024 57 m
Oper Viimsisse ja Kallaste Levadiasse ehk millised on viimase kuu seitse põnevamat üleminekut
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtsid ette viimaste nädalate kohaliku vuti kuumimad teemad. Alustuseks valis trio välja viimaste nädalate seitse põnevamat üleminekut, mille seas oli Andres Operi liikumine Viimsi JK duubli peatreeneriks, Sten Reinkorti ootamatu siirdumine Iirimaa kõrgliigasse, Eesti klubide noorenduskuurid ning loomulikult enim kõlapinda tekitanud Ken Kallaste leping Levadiaga. Kuid samal ajal on kümnest meistriliiga klubist vaid kuuel Eesti passiga treener - miks meie klubid ei usalda kohalikke mehi? 3x3 rubriigis valisid saatejuhid välja kolm asja, mida nad ootavad eesolevalt Eesti koondise mängult Rootsiga ning mis jäi silma eestlastest välismaal. Hea kuulamist!
11.01.2024 56 m
Mis olid jalgpalliaasta kuus suurimat pettumust? Kuidas need mured lahendada?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtsid kokku möödunud aasta. Trio võttis ette lõppevast aastast enim hingele jäänud mured ning vaagis, kas ja kuidas annab neid lahendada. 6. Viaplay – paljud inimesed on koondisejalgpallist võõrdunud ning aasta lõpuks kuivasid kokku ka eesti keelsed klubijalgpalli otseülekanded. 5. Videokohtunikud on paberil väärt asi, aga esimene hooaeg Eesti meistriliigas oli kõike muud. 4. Infrastruktuur alates märtsis ära jäänud mängudest lõpetades Nõmme Kaljuga, kes ei jõudnudki tänavu kodusele Hiiu staadionile. 3. Kommunikatsioon, sealhulgas kaks pahandust idanaabrite teemal. 2. Eestlaste esitused välismaal, sest õnnestunud hooaegu tuleb tikutulega otsida. 1. Kõik tulemused rahvusvaheliselt, sest lati kolistas maha nii koondis kui ka klubid eurosarjas.
22.12.2023 54 m
Miks oli Henni minek mõrude nootidega ja mis toimub Floras? Kes on Eesti aasta jalgpallur?
Nädala treener on loomulikult Floras viimase tööpäeva teinud Henn. Miks lõppes asi kahe osapoole vahel nii koledalt ja kas see on vaikselt klubis sümptomaatiline? Mis saab Hennist edasi ja kes tõuseb rohevalgeid juhtima? Nädala küsimus on Häberli jätkamine. Kas ainult uute abitreenerite palkamisega võib koondise saada uue hingamise? Nädala mäng oli meistriliiga üleminekumatšid Viimsi ja Tartu Tammeka vahel. Kellele, kurat, me mängime neid mänge miinuskraadides ja/või hallides? Paremat väärinuks nii aasta tähtsaima mängu teinud Viimsi kui ka karjäärile joone alla tõmmanud Sander Puri. Kelle pani trio aasta jalgpalluri hääletusel esikolmikusse? Kui Kaljurand hindab koondises näidatut, siis Täll ja Oper esitusi klubides. Kellel on õigus? Lisaks vaatame otsa nädala üleminekule ja järgmise nädala kohtumistele. Head kuulamist!
06.12.2023 54 m
Kas keegi saab aru, kust peaksid tulema Eesti väravad? Kas edasi minna Häberliga või Häberlita?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtavad kokku viimasel nädalal jalgpallis juhtunu. Trio keskendus koondise EM-valikturniirile, kus sinisärgid kaheksast mängust viigistasid ühe ja kaotasid seitse. Peale kaht viimast 0:2 kaotust oli väravate vahe lõpuks 2:22. Kas keegi saab aru, kust peaksid tulema Eesti väravad? Miks Eesti kaitse jätkuvalt ei pea? Vaadates Martin Vetkali ja Olivere Jürgenesi tulekut, kas Eesti jäi noorenduskuuriga hiljaks? Kas edasi minna Thomas Häberli või Häberlita? Kas meil on play-off’is Poola vastu mingitki võimalust? Kas koondise saab mõne kuuga korda putitada? Lisaks vaatame otsa ka noortekoondistele, kes said nädala alguses kolme peale kaotused koondskooriga 0:12. Ning vaatame otsa üleminekumängudele, kus karikasarjas Narva Transi üllatanud Viimsi läheb kokku Tartu Tammekaga.
23.11.2023 1h
Kes kuuluvad hooaja sümboolsesse kooseisu? Mis oli aasta suurim pettumus?
Spordiajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtsid kokku viimase nädala jalgpallisündmused. Mis toimus viimases voorus ja mis tõi Florale tiitli? Kamba peale pandi kokku hooaja sümboolne koosseis Kes oli aasta parim treener? Kes oli aasta parim klubijuht? Mis oli kohaliku jalgpalliaasta suurim pettumus? Mida oodata eelolevast koondise aknast? Head kuulamist!
14.11.2023 58 m
Miks Levadia võitis derbi? Kes oli nädala tähtmängija ja kes tuleb meistriks?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja sünnipäeva tähistanud endine koondislane Andres Oper võtsid viimasel nädalal jalgpallis juhtunu kokku. Trio keskendus selgi nädalal kodukamaral toimunule ja jagas välja auhinnad. Nädala mängus alistas Levadia 2:1 Flora. Milline oli selle mängu sportlik tase? Miks Levadia võitis? Nädala mängija oli loomulikult tolles mängus võiduvärava löönud keskkaitsja Bourama Fomba, kes aasta tagasi oli üsna kaigas, kevadel ei mahtunud ta Levadia koosseisuga ning nüüd on hooaja parim leegionär. Kuidas see nii läks? Nädala ebaõnnestuja oli Nõmme Kalju, kes hooaja alguses rääkis tiitlist, aga reaalsuses ei suutnud nad tulla isegi medalile. Miks oli Kalju eelmisele nädalal taas nii lahja? Nädala number oli loomulikult Vlad Žarkovi pütitatud 65475. Lisaks valis trio välja nädala peatreeneri, nädala matši välismaal ning nädala eestlase välismaal. Loomulikult ei saa ka unustada nädala sünnipäevalast, kelleks oli teisipäeval saate lindistamise ajal 46 sünnipäeva tähistanud Andres Oper. Õnnitlused! Head kuulamist!
08.11.2023 55 m
Levadia väristas tiitli maha, Vassiljev tassib Flora tiitlile ja kohtunike suur mäda
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtsid neljapäeval kokku viimasel nädalal jalgpallis juhtunu. Kuna meistriliiga on lõpusirgel, siis tähelepanu all oli sel korral siinsetel (kunst)muruväljakutel toimunud. - Nädala mängija Konstantin Vassiljev vedas Tallinna Flora tiitlivõidu lävele. - Nädala ebaõnnestuja FCI Levadia väristas ühes mängus kaitses ja teisel rünnakul, mistap nende tiitlivõit oleks väike ime. Või on ebaõnnestujad hoopis kohtunikud, kes võtsid Levadialt värava ära ning andsid ebaloogiliselt vähe lisaminuteid? - Nädala mängus lõi Kalev Tammekale seitse väravat, aga tähelepanu keskmes olid hoopis totralt kohtumise peatanud kohtunikud. - Nädala peatreener (Ääremärkus. mitte parim peatreener) Ivan Stojkovic hakkas hooaja kõige tähtsamas faasis katsetama 3-4-3 taktikaga ja lõikas valusalt näppu. - Nädala eestlane välismaal on Iirimaa meistriks tulnud Markus Poom. Kuhu asetub see tiitel Eesti jalgpallurite võidetud karikate seas? Kas Andres Oper kahetseb, et tal jäi välismaalt meistritiitel võtmata? Lisaks valis trio välja nädala numbri ning andis soovitusi, mis mänge tasuks sel nädalal kindlasti vaadata. Head kuulamist!
03.11.2023 55 m
Harju ja Flora raju mäng, Paskotši ilus nädal ning Kas Stojkoviciga võib võita tiitli?
Delfi spordiajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper käisid läbi teemad: Miks oli Harju ja Flora mõõduvõtt nädala mäng? Andres Oper selgitab, kas Flora 96. minutil skooritud penalti anti õiglaselt. Nädala mängija Marek Kaljumäe tuli, nägi, skooris ja hoidis Pärnu kuival. Nädala treener Ivan Stojkovic sai pika lepingu, aga Eigo Kaljurand ei usu, et Paide võiks temaga kunagi tiitli võita. Nädala eestlane välismaal oli Zürichi Grasshopperi põhikoosseisu murdnud ja võidumängus 90 minutit teeninud Maksim Paskotši. Kas kõva sõna? Lisaks valiti välja nädala number, nädala ebaõnnestuja ning vaadati otsa järgmise nädala kõige olulisematele mängudele.
24.10.2023 53 m
Miks koondis ei põle ja miks kaitse ikaldab? Kuidas siit edasi minna?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtavad viimasel nädalal jalgpallis juhtunu kokku. Loomulikult oli fookuses Eesti koondise kaks mängu Aserbaidžaani ja Taiga ehk arutleti teemadel: Miks pole koondislastel põlemist? Miks kaitse ei pea? Miks oli Martin Vetkal nädala mängija ja miks teda võib haipida? Miks oli Thomas Häberli läbikukkuja? Ja kuna jalgpall läheb edasi, siis hüppas trio korraks ka mujale maailma ning vaatas otsa eeloleva nädalavahetuse suurele kohalikule matšile. Head kuulamist!
18.10.2023 42 m
"Jalgpallistuudio" Andres Operiga: millised on ootused enne Eesti ja Aserbaidžaani valikmängu?
Jalgpalliajakirjanik Eigo Kaljurand, vutivaatleja Kaarel Täll ja endine koondislane Andres Oper võtavad viimasel nädalal jalgpallis juhtunu kokku. Stuudiosse kogunenud trio käis läbi järgnevad teemad: Milline oli eelmise nädala mäng? Mida arvata mängukeelu all olnud Curro Torrese kahe poolaja vahelisest telefonikõnest? Kes oli nädala treener? Kes oli nädala silmapaistvaim mängija? Mida arvata väga hilja tulnud Eesti jalgpalliliidu avaldusest? Mida tegid eestlased välismaal ning millised on ootused enne Eesti ja Aserbaidžaani valikmängu? Head kuulamist!
12.10.2023 56 m
Teine poolaeg Bakuus jättis suhu halva maigu. Mida oodata Belgia-mängust?
Eesti jalgpallikoondisel on käsil tihe periood. Laupäeval mängiti EM-valikmängu Bakuus Aserbaidžaaniga, teisipäeval on Lilleküla staadionil vastas Belgia staarid. Olnule vaatavad "Jalgpallistuudio" podcastis tagasi ja eesootava üle spekuleerivad Gunnar Leheste, Eigo Kaljurand, Madis Kalvet ja Siim Martti Kubensky.
19.06.2023 49 m
Kõigi aegade parim finaal ja spordipesu võit. Stuudios MM-i debüüdi teinud Joel-Rasmus Remmel
Jalgpalli MM-finaalturniir Kataris jääb meelde kõigi aegade parima finaali, aga ka tuhandete surnud võõrtööliste ja naftalõhnalise spordipesu poolest. Kümnendas "Jalgpallistuudios" aitas saatejuhtidel Gunnar Lehestel ja Eigo Kaljurannal lõppenud suurvõistlust kokku võtta ETV eetris MM-i debüüdi teinud muusikust vutikommentaator Joel-Rasmus Remmel. Kuidas lõppes hetkel teadaolevalt viimase ETV MM-stuudio puhul peetud pidu telemajas? Mille poolest erineb Flora - Levadia mängu kommenteerimine Hispaania - Costa Rica matšist või pronksimämngust Horvaatia - Maroko? Kuidas sai Remmelist kaheksa aastat tagasi jalgpallikommentaator ja kuidas sõi ta ennast MM-i kommentaatorite väärikasse seltskonda? Neist ja kõigist muudest finaali ja turniiriga seotud teemadest tänases stuudios rääkisimegi.
19.12.2022 36 m
Aet Süvari kahe kella saladusest ja ETV stuudio telgitagustest
Delfi "Jalgpallistuudio" 15. detsembri saate külaliseks oli ETV spordireporter ja sealse jalgpallistuudio eestvedaja, endine Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe ajakirjanik Aet Süvari. Saadet juhtisid Delfi sporditoimetuse jalgpalliajakirjanikud Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus.
15.12.2022 38 m
Pöörased veerandfinaalid luubi all! Miks Brasiilia põrus ja kas Maroko purjetab finaali välja?
Kataris jätkuvatel maailmameistrivõistlustel on selgunud poolfinalistid. Argentina läheb kokku Horvaatiaga, tiitlikaitsja Prantsusmaa heitleb suurüllataja Marokoga. Delfi "Jalgpallistuudio" ümarlaua taga on sedapuhku istet võtnud Delfi vutiajakirjanikud Kaspar Ruus ja Madis Kalvet, erikülalisena on saates tagasi Eesti suurim Argentina ultra Oliver Lomp. "Jalgpallistuudios" lahkame kõiki nelja veerandfinaali. Miks Brasiilia Horvaatia vastu ikkagi põrus? Kas Holland ja Argentina pakkusid MM-i parima lahingu? Kas Cristiano Ronaldo mängud Portugali koondise särgis on mängitud? Millega pani Prantsusmaa Inglismaa paika? Nendel ja paljudel teistel teemadel arutame saates. Head kuulamist!
11.12.2022 33 m
Miks võtab VAR-il olukordade ülevaatamine nii kaua aega ja miks tuleb ikka sisse vigu?
Delfi „Jalgpallistuudio“ seitsmes saade keskendub videokohtunikele. Delfi hubases stuudios võttis istet Eesti tippvilemees Kristo Tohver, kelle vastas olid ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaspar Ruus, kellest esimene on tulihingeline VAR-i pooldaja ja teise meelest rikuvad pidevad olukordade ülevaatamised mängu. Žurnalistid võtsid kohtuniku risttule alla ja uurisid neil hingel olevate küsimuste kohta. Muu hulgas saab saates teada: miks olukordade ülevaatamine võtab nii kaua aega? Miks Eesti kommentaatorid ei saa jätkuvalt aru, millal VAR peab ja ei pea sekkuma? Kas kümme lisaminutit on uus reaalsus, mida näeme edaspidi ka Eesti liigas? Miks kohtunike liinid mängust mängu erinevad? Miks määras pea- ja videokohtunik Portugalile penalti olukorras, kus suuniste järgi polnud sekkumiseks põhjust?
06.12.2022 31 m
„Delfi jalgpallistuudio“ kuuendas saates võtavad ajakirjanikud ette pea iga MM-iga kaasnevad narratiivid
Sel korral istuvad stuudios Delfi lapsajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Rasmus Vatter, kellele annab kogenud inimese vaadet alates 1970. aastast maailmameistrivõistlustele kaasa elanud Jaan Martinson. Kolmik käib läbi pea igal MM-il üles tulevad teemad ning proovitakse aru saada, kas sel korral on juttudel alust. Kas Aafrika ja USA jalgpall on lõpuks ometi Euroopale järgi jõudmas? Kas tiitel jõuab taas koju ehk Inglismaale? Kas seekordne MM on aegade põnevaim? Kas alagrupisüsteemi peaks üle vaatama? Ühtlasi vaadatakse otsa ka kaheksandikfinaalides toimunule ja edasisele turniirile.
05.12.2022 26 m
Die Mannschafti krahh ja Jaapani joonepall. Külas Saksamaal elanud Kaarel Täll
Delfi "Jalgpallistuudio" viies episood läheb eetrisse sakslaste jaoks süsimustal päeval ehk tänase saate põhiteema on 15 MM-i järjest avaringist edasi pääsenud, kuid nüüd kahel viimasel MM-il alagrupiga piirdunud Saksamaa koondise krahh ja kojusõit Katarist. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Eigo Kaljurandi vestluspartneriks on kolmas Eesti Jalgpalliajakirjanike Klubi liige, endine Õhtulehe sporditoimetuse juht Kaarel Täll, kes on käinud nii kaks korda Kataris kui ka elanud paar aastat Saksamaal, tajudes hästi, mida eilne põrumine sellele suurele vutiriigile tähendab.
02.12.2022 40 m
Mikk Jürjens: kui tänapäeval tehtaks Lõvide kombel trenni, oleks Ubakivi üle nädala "Pealtnägijas"
Delfi "Jalgpallistuudio" võõrustas kolmapäeva hommikul kell 9 näitlejat, lavastajat ja dokumentaalfilmi "Lõvide vennaskond" üht režissööri Mikk Jürjensit, kelle rääkisime nii Lõvide legendist, filmi tegemisest, MM-i vaatamisest etenduste vaheajal näitlejate riietusruumis, viimastest põnevamatest mängudest Kataris ning eesseisvatest otsustavatest kohtumisest.
30.11.2022 47 m
Alvar Tiisler jagab muljeid jalgpalli MM-ist ja menukast huumorisaatest "Kinoteatri MM Katarsis"
Kataris toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel tõmmati neljapäeval joon alla alagrupiturniiri esimese vooru mängudele. "Jalgpallistuudio" kolmandas osas analüüsivad senise MM-i üllatajaid ja põrujaid Delfi ajakirjanikud Kaspar Ruus ja Madis Kalvet, erikülalisena on saates ETV telekommentaator Alvar Tiisler.
25.11.2022 26 m
Üllatuspommi järgne hommik. Stuudios Eesti suurimaid Argentina fänne Oliver Lomp
Jalgpalli MM-i senine suurim üllatuspomm sündis eile lõunal, kui Argentina kaotas oma esimeses alagrupimängus 1 : 2 Saudi Araabiale. "Jalgpallistuudios" aitas Lionel Messi ja Co. krahhi selgitada jalgpalliajakirjanik ja tulihingeline Argentina fänn Oliver Lomp. Saadet juhtisid Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus.
23.11.2022 45 m
Vutiajakirjanik Andres Must ei vaata minutitki Katari MM-i mängudest. Miks?
Delfi jalgpalli erilehe raames ilmub Kataris toimuva MM-finaalturniiri ajal kümme "Jalgpallistuudio" podcasti. Esimeses episoodis on Delfi ja Eesti Päevalehe jalgpalliajakirjanike külaliseks kolleeg Andres Must, kes jälgib tänavust suurvõistlust eriti omapärasel moel ja meetodil. Nimelt ei kavatse Must vaadata minutitki pühapäeval algavast vutimaratonist, kuid hoiab oma kätt soojas ja jälgijaid MM-iga kursis leheküljel https://www.buymeacoffee.com/jalgpallimm, kus ta on oma lugude sarja pealkirjastanud "Silmad kinni jalgpalli MM-i vaadates". Miks on Must otsustanud MM-ile selliselt läheneda? Kes on tänavuse MM-i suurfavoriidid ja must hobune? Kuidas peaksid inimõigusteprobleemile ja tuhandetele surnud staadionitöölistele lähenema mängijaid ning kuidas oleks pidanud kõikide nende aastate jooksul käituma rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA? Sellest kõigest tänases esimeses "Jalgpallistuudios" räägimegi.
18.11.2022 50 m