Varivalitsus 2023
Vanad meremehed teadnud rääkida, et vaid saatanal pole varju. Vari annab igale inimesele, aga ka nähtusele otsekui teise mõõtme, peegelduse, milles maailm paistab hoopis teistes toonides. Vari ei pea olema üldegi sünge ega tume, vaid saab olla välklev ja värviline, otsekui tulesäde seinal. Just sellisena hakkab loodetavasti Eesti Päevalehe ning Delfi katuse all kogunev, Eesti 200 ja Keskerakonna variministrite valitsus jälgima praeguse, viimaseid kuid tegutseva pärisvalitsuse tegemisi. Ja nii on üks mõõde juures ka lugejate-kuulajate-vaatajatel, et anda 5. märtsiga tipnevatel valimistel hinnang: kes varjutab keda?
Saatejuht
Krister Paris
Episoodid
Mis siis see nüüd oli? Vahetult enne valimisi ja ametist lahkumist teatab keskkonnaminister Madis Kallas raiemahu vähendamisest. Mitmeks hääleks on see mõeldud konverteeruma?
22.02.2023 36 m
Kas me elamegi kogu elu selleks, et heal juhul vahetatakse meil eluõhtul mähkmeid viis korda päevas kolme asemel? Elanikkond vananeb. Ees näib otsekui must auk. Kuidas tagada ravi ja eakate hooldus, kui rahvas tegelikult tuleviku nimel kannatada ei taha? Stuudios on Yana Toom Keskerakonnast, Irja Lutsar Eesti 200-st ja saatejuht Krister Paris.
17.02.2023 35 m
Oma tööga hätta jäänud päris valitsus kuritarvitab paraku viimastel hetkedel usaldushääletust, võttes parlamendilt olulistes küsimustes kaasarääkimisõiguse. Varivalitsuse haridus- ja teadusministrid pidid ristama piike, kas lasteaed peaks olema tasuta, kas kool peaks olema eestikeelne… aga siis tuli praegune valitsus välja lausa uskumatu plaaniga.
10.02.2023 33 m
Tänane pärisvalitsuse istung kuulutas õnne meie õuele: nii palju vabu töökohti pole pea kunagi olnud, energiahinnad langevad ning majandusse nullprotsendine kasv näeb Ukraina 30% languse kõrval päris kobe välja. Varivalitsuse ministrid lubavad endale kahtlevalt köhatada.
02.02.2023 34 m
Välis- ja julgeolekupoliitika on koht, kus Eestis valitseb traditsiooniliselt parlamendierakondade koosmeel. Kuniks keegi jälle mõne soologa esineb. Näiteks vähendab välisminister Urmas Reinsalu Venemaa saatkonna töötajate arvu, andes Moskvale võimaluse näidata üles initsiatiivi ning sisuliselt saata välja meie suursaadik. Veelgi enam aga vajab varivalitsuse hinnangul üle vaatamist põhimõte, mille järgi tuleb Eestis vastu pidada üksnes liitlaste saabumiseni. Stuudios Eva-Maria Liimets (Keskerakond) ning Margus Tsahkna (Eesti 200)
26.01.2023 32 m
Äsjases saates igal sammul tülitsenud varivalitsuse sise-, justiits- ja riigihaldusministrid olid üksmeelel ühes: ametnike hulka vähendamata jookseb Eesti kokku. Valitsuse pressikonverentsil kiitles Kaja Kallas, kuidas vaid Reformierakond on see, kes hoolib Nursipalu harjutusväljaku näitel Eesti kaitsevõimest. Keskerakonna variminister Jaanus Karilaid süüdistas siin oma Eesti 200 kolleegi Marek Reinaasa, et too on vaid Reformierakonna puudel. Kuula Krister Parise juhitud „Varivalitsuse erisaadet“, kus sama tulist kriitikat jagus ka praegusele valitsusele.
19.01.2023 38 m
Täna astuvad teie ette varivalitsuse kaks peaministrit, mõlemad tähtsuselt võrdsed, et anda hinnang Kaja Kallasele ning tema ministritele. Tere tulemast, Jüri Ratas Keskerakonnast ning Lauri Hussar Eesti 200-st.
12.01.2023 38 m