Meeste pilk

Anne ja Stiili veebis alustab uus podcast „Meeste pilk“, mida juhivad riigikogu liige Hendrik Johannes Terras ja näitleja Karl Robert Saaremäe. Saates käsitletakse mitmesuguseid teemasid, mida saatejuhid avavad oma meheliku pilgu läbi.

Saatejuhid
Hendrik Johannes Terras, Karl Robert Saaremäe
Episoodid

Seekordses episoodis on külas Marleen. Kolmekesi reageeritakse Hendriku ja Roberti isade ehk RIho Terrase ja Üllar Saaremäe jutusaatele.

Kohe alguses püüab Robert isade vestlusest välja sõnad emane ja isane. Kas Marleeni jaoks on selline sõnakasutus aktsepteeritav? Aruteluks saab ka see, et kes siis ikkagi on tugevamad - mehed või naised? Eriti kui arvestada nii füüsilist kui ka emotsionaalset tugevust. Kas naised on empaatilisemad kui mehed? Millised on stereotüübid, mille naised on meestele seadnud?

Kuidas on õige käituda olukorras, kus mees ja naine mõtlevad, kuhu välja sööma minna. Kes peaks otsustama? Mida naised tegelikult mõtlevad, kui nad restorani ettepanekule „ei tea“ vastavad? Vastus ajab Hendrikul ja Robertil juhtme täiesti kokku.

24.05.2024 46 m

Millised on meeste sõprussidemed? Kas need pärinevad pigem põhikooliajast või muutuvad need ajas? Robertil on näiteks kindel viis, kuidas ta kamraadidega kontakti hoiab.

Kuidas muutub sõpruskond isaks saamisega ja miks? Mismoodi mõjutab suhtesse minek omavahelist läbisaamist?

Poole saate peal saabub eetrisse üllatuskülaline, kelleks on Hendriku särav abikaasa Maria. Marial on saatesarja jooksul tekkinud omajagu küsimusi, mis saavad ka vastuse. Maria ei karda küsida otsekoheseid küsimusi ja seetõttu satuvad poisid omajagu plindrisse.

20.05.2024 43 m

Kuidas väljendada oma soovi, kui tahaksid, et mees tooks lilli või aitaks kodus parandustöid teha? Kuidas käituda perekondlike arusaamatuste puhul? Kumb on tavaliselt mehe suhtes kriitilisem, kas kaasa isa või ema?

Saates vastavad mehed ka vaatajate küsimustele. Teemaks tuleb ka see, kui kaua peaks uskuma seda, et mehel on pidevalt kiire ning ta ei jõua kokku saada ja millal peaks lootuse silmarõõmu suhtes maha kandma.

10.05.2024 38 m

Kas naistele meeldib rohkem šopata kui meestele? Kuidas näeb välja „ürgmehe šoppamine“? Roberti sõnul meeldib talle palju rohkem osta asju enda pruudile, mitte endale.

Kellel on kõrgem valulävi, kas meestel või naistel? Kas mehed on paremad autojuhid? Kas naised on suhtes emotsionaalsemad? Kumb on suhtes puhtam? Kes peaks tooma leiva lauale?

Rääkides selgub, et saatejuhtide meelest on nii mõnedki klišeed tänapäeval iganenud. Arutelu all on ka toksiline maskuliinsus.

03.05.2024 50 m

Kas ja kui palju räägivad mehed pulmadest ja lastest? 

Karl Roberti jaoks on abielu seda erilisem, kuna tema vanemad ei olnud abielus. Hendriku jaoks on kiriklik tseremoonia olnud püha ning samamoodi mõtles ka tema abikaasa. 

Roberti sõnul sai ta 13aastaselt aru, et tahab ühel päeval isaks saada. Lapsi ei ole tal veel siiani, põhjuseks see, et alati on tundunud, et aeg ei ole õige. Hendrik, kes saab peagi isaks, ütleb aga, et kunagi ei saa olla valmis millekski selliseks, mida sa pole veel kogenud. 

Kuidas mõjub pereloomine aga vanemate omavahelisele suhtele? 

26.04.2024 50 m

Tänases saates „Meeste pilk“, mida juhivad riigikogu liige Hendrik Johannes Terras ja näitleja Karl Robert Saaremäe, käsitletakse reisimist- milliseid hullumeelseid seiklusi on teistpool maakera ette tulnud?

Hendrik Johannes meenutab Vietnamisse, Ho Chi Minhi jõudmist. Seljataga 20 lennutundi, suundus mees vett ostma. Lihtne jalutuskäik suurlinnas lõppes aga ootamatult. „Ema number peab alati peas olema,“ tõdevad mehed.

„Ühel hetkel oli, teisel hetkel ka oli, aga kolmandal enam polnud,“ meenutab Karl Robert Saaremäe telefoni kaotamist Goas. Ootamatu kohtumine Eestlastega kaugel Indias tõi mehe probleemile kiire lahenduse. Vihjena võib öelda, et asjasse oli segatud ka jõuluvana.

Nii Hendrik Johannes kui ka Karl Robert on palju reisinud just Aasias ning saates saab kuulda palju nippe ja nõuandeid.

18.04.2024 52 m

Teemaks tuleb nii meeste tervis kui ka see, millised naised meestele meeldivad.

Hendrik jagab meeleoluka loost jõusaalis, kus tema kõrval tegi pisike tüdruk tunduvalt raskemate raskustega kükke. See hakkas aga koheselt mehele au pihta. Hambad risti pingutamine päädis aga ootamatult vigastusega.

Robert räägib aga oma visiidist meestearsti juurde, kus suurimaks komplikatsiooniks sai spermaproov. Endalegi ootamatult pani mees ennast tragikoomilisse olukorda.

12.04.2024 31 m

Anne & Stiili veebis alustab uus saade „Meeste pilk“, mida juhivad riigikogu liige Hendrik Johannes Terras ja näitleja Karl Robert Saaremäe. Saates käsitletakse mitmesuguseid teemasid, mida saatejuhid avavad oma meheliku pilgu läbi.

Esimeses osas saame saatejuhtidega lähemalt tuttavaks. Selgub, et saatejuhid erinevad ka teineteisest omajagu. Juttu tuleb kolimisest ja sellest, mis eri moel inimesed sellest aru saavad. Nimelt otsustas Karl Robert pärast kümmet aastat kodulinna vahetada. Miks?

05.04.2024 43 m