Värske Maaleht
Maaleht vaatab uudishimuliku ja heatahtliku pilguga Eestis ja laias ilmas toimuvale.
Saatejuhid
Hindrek Riikoja, Liis Seljamaa, Argo Ideon
Episoodid
Paldiskis valgustatakse läbi endisi tuumaobjekte, et kaardistada nende sisemus. Mõõdistusandmete põhjal valmib 3D-mudel, kus on kaardistatud kogu reaktori sisemus, et selle hiljemalt 2040. aastal ohutult lammutada saaks. Neist töödest ja Paldiski "tuumaohtlikkusest räägib Värskes Maalehes Liis Seljamaale ajakirjanik Maiken Mägi
11.05.2023 13 m
Eva-Lotta Kivi kirjutab värske Maalehe uudisloos, et nii mõnigi laps on hakanud oma ema-isa peale mõeldes raha koguma, kuna kardab, et vanemad ei saa pensionieas hakkama ja vajavad ülalpidamist. Paljud said tagantjärele teada, et nende veel mitte pensionil olevad vanemad võtsid hiljuti oma teisest pensionisambast raha välja, aga ei investeerinud seda mingil muul moel.
27.04.2023 14 m
Kümme päeva on Maalehe ajakirjanikud veetnud Ukrainas, kohtudes nii tagalas kui rindel maa vabastamise nimel tegutseva rahvaga. Mida saab sellest lugeda värskes Maalehes, räägib Liis Seljamaale Urmas Glase
30.03.2023 17 m
Soovist oma esimest juubelit näitusega tähistada sai alguse kaunis kollektsioon.
02.03.2023 14 m
Maalehe podcastis Värske Maaleht räägib sellel nädalal Bianca Mikovitš, kes on viimase nädala jooksul kirjutanud Türgi maavärinates kannatada saanud piirkondade olukorrast.
22.02.2023 18 m
Kas pensioniealised peaksid iga viie aasta järel uut ID-kaarti taotlema?
29.04.2022 14 m
Võiks ju arvata, et metsatööd tegevad inimesed teavad täpselt ja alati, mida nad teevad: puu on puu ja maha peab see saama. Ometigi selgub saatest, kus külaliseks Husqvarna Eesti tegevjuht Jaanus Vahesalu, et uuendusi on nii töövahendite kui ka turvalisuse valdkonnas. Ühtlasi selgub saate käigus, mille osas on Eesti metsategijad Skandinaavia naabritest maas. Ühtlasi ennustame, millistele töövahenditele kuulub tulevik. Tegemist on sisuturundussaatega!
03.11.2020 44 m
Kas üldse on hea põletada Eestis energia saamiseks puitu? Kui me aga puitu põletada ei soovi, millised on alternatiivid? Palju kõneainet on pakkunud Eestist energiapuidu eksportimine näiteks Taani ja Hollandisse. Veebisaate stuudios on Eesti Taastuvenergia koja juhataja Mihkel Annus ja Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ando Eelmaa. Saatejuht on Argo Ideon.
26.10.2020 20 m
Mis on tegelikult puupõld ja kas tänapäevane metsakasvatus käibki nagu põlluharimine? Saates on külas Hiiumaa metsaseltsi esinaine Aira Toss ja Tartu Ülikooli säästva metsanduse teadur Raul Rosenvald. Saatejuht on Argo Ideon.
23.10.2020 26 m
Maalehe ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt 5. novembril Tallinnas korraldatava suure metsakonverentsi eel on ka Maalehe seekordne veebisaade pühendatud Eesti metsa olukorrale. Külas on Metsatervenduse osaühingu metsaülem Anti Rallmann ja Viiratsi saeveski juhatuse liige Tõnu Ehrpais. Saatejuht on Argo Ideon.
20.10.2020 31 m
Mida teha, kui kõrges vanuses kaaskodanikul on ilmsed probleemid tervisega, kuid ta ei soovi loobuda autojuhtimisest? Paberil võib olla kõik ju korras, kuid roolis olles ilmneb oht endale ja teistele. Mitmepalgelist teemat harutavad saates lahti Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš ja ajakirja Maakodu peatoimetaja Kadri Tramm. Saatejuht on Argo Ideon.
17.07.2020 16 m
Kas Eestis leiab praegu majutuskohtades soodukaid või on hinnad hoopis tõusnud võrreldes mullu kevadega? Mis teeb Eestis puhkamise mõnusaks võrreldes pakettreiside massteenustega? Maalehe veebisaate külaline on Eesti maaturismi edendaja Anneli Kana ja eetris ka reisiajakirjanik Ivar Soopan. Saatejuht Argo Ideon.
19.06.2020 26 m
Eesti 2050: kas urbaniseerunud, lõhestatud rahvaga kividžungel või pastoraalne, roheline ja kogukondlik? Ehk midagi vahepealset? Külas on üks Eesti inimarengu aruande kaasautoreid, TTÜ maastikuarhitektuuri õppekava programmijuht Kristi Grišakov.
12.06.2020 14 m
Kõik, mida sa oled rabarberist teada tahtnud, aga pole osanud küsida. Me peame rääkima rabarberist. Quo vadis, Eesti rabarber? Ajakirjanik Lii Sammler räägib rabarberikasvatusest Eestis ja külas on Roosna-Alliku raberberifestivali eestvedaja Kristiina Herodes.
04.06.2020 15 m
Maalehe saate külaline on Ukraina politoloog, Eesti Diplomaatide Kooli lõpetanud Katerina Snisarenko. Räägime ka varem Eestis töötanud ja siia naasta soovivate ukrainlastega. Saatejuht on Argo Ideon.
29.05.2020 14 m
Ametimehed on Eesti-Läti piiripunktidest küll läinud, aga valvamine käib lõunapiiril edasi teiste võtetega. Mida teevad Eesti piirivalvurid Helsingis? Kuidas hakkab elu käima Eesti uues, eraldiseisvas piirivalves? Räägime sellest kõigest PPA peadirektori asetäitja Egert Belitševiga.
22.05.2020 15 m