Värske Maaleht
Maaleht vaatab uudishimuliku ja heatahtliku pilguga Eestis ja laias ilmas toimuvale.
Saatejuhid
Hindrek Riikoja, Argo Ideon, Liis Seljamaa
Värske Maaleht
Ühiskond ja kultuur 13 episoodi
Episoodid
Mari Kukk: Portselanist ööpotid on haprad ja kaunid
Soovist oma esimest juubelit näitusega tähistada sai alguse kaunis kollektsioon.
02.03.2023 14 m
Bianca Mikovitš: Maavärinate häving Türgis on kirjeldamatu
Maalehe podcastis Värske Maaleht räägib sellel nädalal Bianca Mikovitš, kes on viimase nädala jooksul kirjutanud Türgi maavärinates kannatada saanud piirkondade olukorrast.
22.02.2023 18 m
Kas pensioniealised peaksid iga viie aasta järel uut ID-kaarti taotlema?
Kas pensioniealised peaksid iga viie aasta järel uut ID-kaarti taotlema?
29.04.2022 14 m
SISUTURUNDUS | Metsakonverentsi Husqvarna erisaade
Võiks ju arvata, et metsatööd tegevad inimesed teavad täpselt ja alati, mida nad teevad: puu on puu ja maha peab see saama. Ometigi selgub saatest, kus külaliseks Husqvarna Eesti tegevjuht Jaanus Vahesalu, et uuendusi on nii töövahendite kui ka turvalisuse valdkonnas. Ühtlasi selgub saate käigus, mille osas on Eesti metsategijad Skandinaavia naabritest maas. Ühtlasi ennustame, millistele töövahenditele kuulub tulevik. Tegemist on sisuturundussaatega!
03.11.2020 44 m
#9 Kui mõistlik on Eestis kasvanud puitu vedada välismaisesse ahju?
Kas üldse on hea põletada Eestis energia saamiseks puitu? Kui me aga puitu põletada ei soovi, millised on alternatiivid? Palju kõneainet on pakkunud Eestist energiapuidu eksportimine näiteks Taani ja Hollandisse. Veebisaate stuudios on Eesti Taastuvenergia koja juhataja Mihkel Annus ja Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ando Eelmaa. Saatejuht on Argo Ideon.
26.10.2020 20 m
#8 Eesti metsa kummitab "puupõllu sündroom", kuid päris puupõlde on meil imevähe
Mis on tegelikult puupõld ja kas tänapäevane metsakasvatus käibki nagu põlluharimine? Saates on külas Hiiumaa metsaseltsi esinaine Aira Toss ja Tartu Ülikooli säästva metsanduse teadur Raul Rosenvald. Saatejuht on Argo Ideon.
23.10.2020 26 m
#7 Eesti metsaomanikud kardavad raie tõttu põlu alla sattumist, osa müüb metsa maha
Maalehe ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt 5. novembril Tallinnas korraldatava suure metsakonverentsi eel on ka Maalehe seekordne veebisaade pühendatud Eesti metsa olukorrale. Külas on Metsatervenduse osaühingu metsaülem Anti Rallmann ja Viiratsi saeveski juhatuse liige Tõnu Ehrpais. Saatejuht on Argo Ideon.
20.10.2020 31 m
#6 Kas on tõesti nii, et vanad inimesed ei peaks autot juhtima?
Mida teha, kui kõrges vanuses kaaskodanikul on ilmsed probleemid tervisega, kuid ta ei soovi loobuda autojuhtimisest? Paberil võib olla kõik ju korras, kuid roolis olles ilmneb oht endale ja teistele. Mitmepalgelist teemat harutavad saates lahti Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš ja ajakirja Maakodu peatoimetaja Kadri Tramm. Saatejuht on Argo Ideon.
17.07.2020 16 m
#5 Kui jõukas peab olema, et Eestis meeldivalt reisida ja puhata?
Kas Eestis leiab praegu majutuskohtades soodukaid või on hinnad hoopis tõusnud võrreldes mullu kevadega? Mis teeb Eestis puhkamise mõnusaks võrreldes pakettreiside massteenustega? Maalehe veebisaate külaline on Eesti maaturismi edendaja Anneli Kana ja eetris ka reisiajakirjanik Ivar Soopan. Saatejuht Argo Ideon.
19.06.2020 26 m
#4 Kas elu kahanemine Eesti maapiirkondades on tõesti vältimatu?
Eesti 2050: kas urbaniseerunud, lõhestatud rahvaga kividžungel või pastoraalne, roheline ja kogukondlik? Ehk midagi vahepealset? Külas on üks Eesti inimarengu aruande kaasautoreid, TTÜ maastikuarhitektuuri õppekava programmijuht Kristi Grišakov.
12.06.2020 14 m
#3 Üllatav põllumajandustaim rabarber
Kõik, mida sa oled rabarberist teada tahtnud, aga pole osanud küsida. Me peame rääkima rabarberist. Quo vadis, Eesti rabarber? Ajakirjanik Lii Sammler räägib rabarberikasvatusest Eestis ja külas on Roosna-Alliku raberberifestivali eestvedaja Kristiina Herodes.
04.06.2020 15 m
#2 Sõna on ukrainlastel: miks inimesed Ukrainast mujale tööle lahkuvad?
Maalehe saate külaline on Ukraina politoloog, Eesti Diplomaatide Kooli lõpetanud Katerina Snisarenko. Räägime ka varem Eestis töötanud ja siia naasta soovivate ukrainlastega. Saatejuht on Argo Ideon.
29.05.2020 14 m
#1 Mis toimub Eesti uues eraldiseisvas piirivalves?
Ametimehed on Eesti-Läti piiripunktidest küll läinud, aga valvamine käib lõunapiiril edasi teiste võtetega. Mida teevad Eesti piirivalvurid Helsingis? Kuidas hakkab elu käima Eesti uues, eraldiseisvas piirivalves? Räägime sellest kõigest PPA peadirektori asetäitja Egert Belitševiga.
22.05.2020 15 m
Maaleht vaatab uudishimuliku ja heatahtliku pilguga Eestis ja laias ilmas toimuvale.
Saatejuhid
Hindrek Riikoja, Argo Ideon, Liis Seljamaa