Sisuturundus
E-lu diil
Olgugi, et kaubandus kolib üha enam e-kanalitesse, võib paljude jaoks tunduda online-ostlemine pisut riskantne. Selleks, et kummutada iga kui viimane müüt ja põrmustada kõik kahtlused, mis veebist ostmisega seotud, on Delfi Tasku loonud uue just e-poodidele ja tarbijatele mõeldud podcastide sarja “E-lu diil”. E-kauplustele anname võimaluse tulla rääkida oma tootevalikust, miks ja kuidas see erineb füüsilise poe omast. Millised on e-poodide plussid, ning millised miinused. Lisaks muidugi kõik põletavad küsimused - näiteks “Kuidas osta riideid, kui mõõtu ei tea?” või “Millised on tagastamise/garantiitingimused”.
Saatejuht
Mihkel Tepp
Episoodid
"Näeme oma kasutajaid justkui keskkonnahoiu superkangelasi," ütleb mõneti ootamatult Osta.ee turundusjuht Kristiana Põld. Lähemalt uurima hakates on tema väitel siiski täiesti loogiline selgitus. Nimelt on Osta.ee ainuke omalaadne oksjoniportaal Eestis, kus kasutajatel võimalik müüa (ja osta) lisaks uuele kraamile ka kasutatud esemeid. Taaskasutus aga teadupärast ongi suurim heategu loodusele! Seekordses saates tuleb veel juttu ka sellest, et mis eristab Osta.ee platvormi kõikidest teistest online-poodidest, milliseid uuendusi on oodata platvormile lähitulevikus ja kuidas on plaanis saada hakkama suurima probleemiga, mis Osta.ee'd kimbutab - noorte kasutajate teadmatus.
26.04.2022 36 m
E-kaubanduse podcast’is „E-lu diil“ vestles saatejuht Lauri Toomsalu RAVE Mööbli turundusjuhi Raido Tormetiga. Saates käsitletakse mööblisektori e-kaubandust, selle muresid ja rõõme ning peamiseid väljakutseid.
01.03.2022 23 m
Bonusway on nutikas veebikeskkond, mille kasutamisel saad igalt sooritatud ostult raha tagasi. Ameerikast alguse saanud cashback süsteem on eestlastele küll natukene võõras, kuid kahtlemata tasub see proovimist. Eriti võttes arvesse, et e-kauplustest ostlemine kogub järjest populaarsust. Miks mitte siis sooritatud ostudega ka pisut raha oma kontole tagasi saada? Saates Anett Heinam Bonusway.ee'st
25.02.2022 31 m
Tõenäoliselt on enamik meist kuulnud sõna inflatsioon, mis tähendab säästude väärtuse ehk ostujõu langemist, kuid me ei mõtle sellele iga päev. Euroopas seisab hetkel inimeste pangakontodel enam kui 4 triljonit eurot säästusid. Igal hommikul ärkavad need inimesed üleöö taas vaesemaks jäänuna, kuid paraku ei teadvusta paljud, et neil see probleem on. Ainus kaitse inflatsiooni vastu on investeerimine. Sellest hoolimata ei ole enamik inimesi kunagi investeerinud. Miks? Tänases maailmas on palju erinevaid investeerimisvõimalusi, kuid paraku on valikuid liiga palju ja nendes orienteerumine on keeruline ning väga paljude varaklasside puhul on ilma spetsiifiliste teadmisteta ka suur oht oma raha kaotada. Need on peamised põhjused, miks suur osa inimestest ei kaitse oma säästusid inflatsiooni eest läbi investeerimise, vaid hoiavad raha lihtsalt pangakontodel. Kuld on üks maailma vanemaid ja turvalisemaid varaklasse, millesse investeerimine on lihtne ja jõukohane kõigile. Eesti ettevõte Aufort on muutnud kulda investeerimise veelgi mugavamaks ja kaasaegsemaks, millega saab hakkama igaüks, isegi vanaema.
01.12.2021 28 m
Seekordses saates "E-lu diil" käis külas Azeta netiapteegi turundusspetsialist Doris Kahu. Azeta on kokku pannud tervisekarbi, milles on kõik vajalik sügisväsimuse ennetamiseks kui ka hammaste eest hoolitsemiseks.
21.09.2021 22 m
Seekordses saates "E-lu diil" käis külas Karmen Aasanurm SinuElu e-poest. Seoses pandeemiaga on paljud meist hakanud treenima kodus – spordisaali ei saa ju lihtsalt minna. Kust saada joogamatte, aga näiteks ka vererõhuaparaati? Ja kuidas neid täpselt kasutada? Kuula saatest lähemalt, mida pakutakse SinuElu e-poes!
27.08.2021 30 m
Seekordses saates "E-lu diil" käis külas Annely Ojamets ettevõttest Fototapeet. Kui sul oleks valida oma seinale ükskõik milline kujutis, siis millise valiku teeksid? Just seesugust teenust Fototapeet pakubki. Inimene saab tulla oma pildiga või teha valiku massiivsest pildipangast ning meelepärane pilt trükitakse tapeedile ning paigaldatakse seina. Kusjuures tapeet pole ainuke, mida Fototapeet pakub – näiteks enda perepildiga saab tellida ka seinakella või kardinad. Annely räägib saates ka lähemalt, millised on eestlaste maitse-eelistused. Millise pildiga tapeet valitakse elutuppa? Aga milline hoopis magamistuppa? Lähemalt kuula saatest!
16.08.2021 28 m
Ballzy on brändimärk, mis paljude jaoks juba kindlasti tuttav. Korvpallijalatsite müügiga alustanud ettevõte on praeguseks kerkinud täielikuks turuliidriks – kõik teavad, et kõige värskemaid vabaajaketse saab Ballzyst. Ja mitte ainult Eestis! Kuidas see kõik alguse sai? Seekordses saates "E-lu diil" on külas Ballzy ostujuht Kaspar Rätsep. Tema on mees, kes hoolitsebki selle eest, et Ballzy riiulitel (ka e-riiulitel) oleks kõige trendikamad, kõige eksklusiivsemad ja kõige lahedamad ketsid. Kaspar on ka ise heas mõttes ketsihull – mehel on kodus umbes 300 paari jalatseid.
09.08.2021 40 m
1IT tegeleb juba üle kuue aasta kasutatud sülearvutite müügiga. Loomulikult on sülearvutid põhjalikult kontrollitud, puhastatud ning kaasa antakse ka garantii. Seekordses saates "E-lu diil" on külas ettevõtte omanik Jörgen Metsalu.
09.08.2021 35 m
BonBon Lingerie on kauplus, mis laiemat tutvustamist ei vaja. Vähemalt mitte naisterahvaste seas. Kuid huvitaval kombel ka mitte meestele, keda võib kaupluse klientide hulgast leida aina rohkem ja rohkem. Oma kogemusest e-kaupluse ülesehitamisel, kuidas on muutunud ostjate harjumused ning kuidas toimib ühe e-poe köögipool, räägivad BonBon Lingerie toimekast tiimist Jaqueline ning Everiin.
03.08.2021 38 m
Oled ettevõtja ning soovid oma turgu märkimisväärselt kasvatada? Lätis ja Leedus oma toodete pakkumine võib tunduda hea mõte, mille logistiline teostus aga üsna keeruline – transport, tellimused, võõrkeelne turg jne. Kaup24 e-kaubamaja pakub suurepärast lahendust – nemad hoolitsevad logistilise poole eest, sina ainult müü ja kasva!
03.08.2021 29 m
Podcast’i „E-lu diil“ neljandas osas käsitleme hammaste- ja suutervisetooteid müüva e-poe teemasid. Pöörame tähelepanu e-poe võimalustele ja väljakutsetele, aga ka suuhügieenile tervikuna.
30.07.2021 44 m
Seks müüb teadupärast alati. Kuid kuidas müüa seksiga seonduvat? Kas e-pood on laiendus füüsilisele poele või tuleks seda võtta täiesti eraldiseisva asjana? Sellest ja paljust muust põnevast räägib Ulakas Kaunitar kaupluse perenaine Kirki Kubri
19.07.2021 41 m
E-kaubandus on saanud sisse suure hoo ning maailmas pikalt kehtinud eriolukord on seadnud e-ostlemise uuele populaarsuse astmele. E-poed on sedapuhku ka suurema tähelepanu all ning tuleb silmitsi seista valdkonna kiirest arengust tulenenud väljakutsetega.
13.07.2021 42 m