Pere ja Kodu podcast
Pere ja Kodu podcast räägib lapsevanemaks kasvamisest ja kõigest, mis sellel erkordselt ilusal ja vahel ka valusal teel ette tuleb. Jagame kogemusi, komistame, kukume ja tõuseme jälle püsti! Õpime koos, kuidas oma lastele ilus lapsepõlv kinkida ning ema-isa rolli kõrval paarisuhet hoida.
Saatejuhid
Katariina Libe, Eve Kallaste, Mihkel Tepp, Uku Adrian Ilves, Maris Järva, Teele Teder, Teele Kaljuvee, Ida Isabel Kert, Kairi Prints, Juuli Nemvalts
Episoodid
Mida teha, kui kipud lapse peale ärrituma tihedamini, kui tunnistada julgeksid?
Seekordses podcastis on külas Lastekaitse Liidu juht Varje Ojala ja Vaikuseminutid teadveloleku coach Malle Rajangu, kes räägivad, mida teha ja kuidas käituda, kui lastekasvatamisel sisemine supp üle ääre keeb, kuidas seda ennetada ja kuidas pärast plahvatusohtlikku olukorda lapsega sidet taastada ja mõlema närvisüsteemi taastada.
24.11.2023 46 m
Kolmikute üksikema Sigrid Holmsen: alguses nutsin iga päev
Tänases osas on külas kolmikuid sünnist saati üksi kasvatav Sigrid Holmsen. Juttu tuleb ületatud raskustest, kastist välja mõtlemisest ja tegudele asumisest.
18.11.2023 49 m
Aastaga 25 kilo kaotanud Kadri Valsberg: naised kaotavad end sageli emadusse ära ja mingi piirini on see okei
„Kaalukaotus ei ole ainult trenn ja toitumine. Nii-öelda tabureti kolmas jalg on vaimse pool, mis minu puhul oli kõige suurema kaaluga. Võin ju dieete teha, aga kui ma ei lahenda ära seda, miks ma söön nii palju, siis võtan selle kõik tagasi,“ räägib uues Pere ja Kodu podcasti osas kolme lapse ema Kadri Valsberg.
10.11.2023 54 m
Küberturvalisuse spetsialist: ka beebimonitor võib olla häkkerite jaoks kodune turvarisk
Tänases osas räägime kahe lapse isa, Alpa äppi meeskonna liikme, Tele2 IT teenuste juhi Janek Jaagoga küberturvalisusest. Räägime sellest, mis võib juhtuda kui kohvimasinasse sisse häkitakse ning miks on oluline oma nutiseadmeid turvata ka siis, kui oled veendunud, et su elu kellelegi huvi ei paku.
03.11.2023 57 m
Sisuturundus
Elukindlustus annab olulise eelise elu ootamatustega toimetulekuks
Elukindlustus on mujal Euroopas eraisiku üks riskide maandamise esmaseid viise. Paraku näitab Eestis sõlmitud kindlustuslepingute arv seda, et meil endiselt alahinnatakse raskete haiguste ja õnnetusjuhtumite tõenäosust ning jäetakse esmane kindlustuskaitse endale tegemata, tõdes Compensa Elukindlustuse müügi- ja kliendihaldusjuht Merle Kollom.
01.11.2023 33 m
Kuidas teismelisega nii suhelda, et te teineteist ka päriselt mõistaksite? Noortepsühholoog annab nõu
„Kuidas koolis läheb?“ „Hästi.“ On ju tuttav olukord? Kuidas suhelda teismelisega? Nõu annab noortepsühholoog. Saates saame vastused küsimustele: Kuidas ja millal rääkida oma lapsele seksuaaltervisest? Kas peaks oma lapsel juuksed siniseks laskma värvida, kui ta seda väga soovib? Kuidas saavad vanemad aidata südamevalu korral? Mida noorte lahkumineku korral mitte öelda? Lisaks katame ära levinumad mured, millega abi otsima tullakse. Podcastis uurime noortepsühholoog Lagle Reinupilt, kuidas teismelisega suhelda läbi avatud küsimuste.
27.10.2023 44 m
Stressist ja depressioonist: kuidas ennetada raskeid aegu ja tugevana talvele vastu minna?
Sügis on käes ja õues läheb aina pimedamaks. Paljudele inimestele toob päevade lühenemine meeleoluprobleeme ja siin on abiks hea nõu, kuidas suurendada oma vaimset heaolu. Pere ja Kodu podcastis on täna külas Keiu Kadarik ja Kristiina Piiparinen, kes on mõlemad põdenud depressiooni ja sellest edukalt välja tulnud. Kuulame nende lugusid ja lubame nende kogemusel ka ennast aidata.
23.10.2023 41 m
Väikeettevõtjast ema: üheksast viieni töö oleks kergem, aga võimalus laste jaoks rohkem olemas olla kaalub miinused üles
Seekordses podcastis on külas väikeettevõtjast kahe lapse ema Eva Otsus. Eva on veebipoe Nordluv.com looja ja räägimegi temaga väikeste laste kõrvalt oma ettevõtte loomisest, ettevõtluse elu rõõmudest ja raskustest ning sellest, kuidas üldse sünnib üks lasteasjade pood.
20.10.2023 52 m
Sisuturundus
Eesti Vabaõhumuuseumis saavad lapsed aastaringselt taluloomi näha
Koolivaheajal ootab Eesti Vabaõhumuuseumis lapsi näitus „Iga väike samm loeb“, mis on avatud muuseumi kõige „uuemas“ hoones – Kolga talu aida-lauda raidas.
20.10.2023 21 m
Kuidas aidata düsleksiaga last?
„Üks suuremaid ja kahjulikumaid müüte düsleksia ümber on see, et küll laps kasvab sellest välja ja anname talle aega,“ räägib Pere ja Kodu podcastis logopeed ja Tallinna Ülikooli õppejõud Kadi Lukanenok. Ta lisab, et sekkuda tuleks õigeaegselt.
14.10.2023 29 m
Sisuturundus
Imikute ja väikelaste rauapuudus on palju tavalisem kui arvame
„Imikud ja väikelapsed on rauapuuduse üks suurimaid riskirühmasid, sest päevase vajaliku raua koguse kätte saamine toidust on üks paras väljakutse,“ tõdes raua teemale spetsialiseerunud ettevõtte Nõgel üks asutajatest Laura Visnapuu Pere ja Kodu podcastis.
13.10.2023 36 m
Sandra Alliksaar oma konarlikust teekonnast sünnituseni: oli risk, et ta sünnib juba 25. rasedusnädalal ja välismaal
Sandra Alliksaare teekond emaduseni oli kõike muud, kui sujuv seilamine. Teekonnal raseduseni pidi ta rinda pistma teadmisega, et tema munarakkude reserv on minimaalne ja lisaks kõikidele muudele takistustele, päädis kaua oodatud rasedus ka enneaegse sünnitusega.
06.10.2023 1h 9 m
Lotte, Roosi, Bruno ja Albert - Sõprade laul
Ajakirjal "Pere ja Kodu" on rõõm esitleda Lotte ja sõprade esimest singlit "Sõprade laul". Muusika: Priit Pajusaar Sõnad: Leelo Tungal Vokaal: Gerli Padar- Parmas, Camilla Miranda Parmas, Jaanus Tepomees ja Hardo Adamson Koor: ETV Lastekoor Illustratsioon: Heiki Ernits Autor: Janno Põldma „Sõprade laul“ kõlab uhiuues Lotte lavastuses „Lotte ja kadunud jõuluvana“, 8.-10. detsembrini Unibet Arenal. Piletid etendusele: www.piletitasku.ee
29.09.2023 2 m
Endine lastekaitse töötaja: lastekaitsesse saab pöörduda ka enda lapsele abi ja toe saamiseks
Seekordses taskuhäälingus on külas Kohila valla sotsiaalnõunik, endine lastekaitse töötaja Tessi Ilustrumm. Räägime lastekaitse töö laiast haardest ning sellest, kuidas iga vanem sellest veidi peljatud asutusest raskel hetkel tuge võib saada.
22.09.2023 47 m
Sisuturundus
Mida lapsed tänapäeval loevad ja kas üldse loevad?
Lugemine ja lugemisharjumuse tekkimine pole tänapäevases ekraanidega kaetud maailmas sugugi lihtne. Kui juba täiskasvanud kurdavad, et pole võimelised raamatu lugemiseks keskenduma, siis kuidas suudame õpetada lapsi teoseid hindama. Tallinna vanalinnas asub üks kollane ja kaunis maja, kus aga tegeletakse just sellega, et tekitada lastes huvi lugemise ning raamatute vastu. Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht Katrin Tõnissoniga vestleb ajakirjanik Martin Hanson.
20.09.2023 43 m
Ohhoo, Lottemaa loomisel saadi šnitti ja õpetust just sellest populaarsest teemapargist
Sellenädalases podcastis käisid külas erilised külalised - Lotte loojad Janno Põldma ja Heiki Ernits. Juttu tuleb nii meeste varasemast loomingust kui ka paljudest Lotte ja Lottemaaga seotud tahkudest. Näiteks, mis tingimused on Lotte brändi kasutamisel ja millistele toodetele mehed selle kasutamiseks oma luba kindlasti ei anna.
15.09.2023 55 m
Kuidas saavad mehed sünnituse käigus naisele toeks olla?
Külas on saatejuht Isabelile sünnituse eelselt ja järgselt toeks olnud doula Liivi Kljukina ning tema lapse isa ja abikaasa Rein-Erik Kert.
08.09.2023 53 m
Ämmaemandate koduvisiidid ennetavad paljusid muresid
Projektist "Ämmaemanda koduvisiidid esimestel eluaastatel" räägivad Tiina Tõemets ja Jana Meier.
01.09.2023 37 m
Sisuturundus
Just need on maailma parima maitsega naturaalsed vitamiinikommid!
Teame küll, et vitamiinide võtmine on oluline, ent tihti jäävad need topsid kapinurgale nukralt seisma. Aga kuidas oleks lood siis, kui vitamiinid on peidetud maitsvate naturaalsete puuviljakommide sisse? Stuudios on külas farmatseut ja Frank Fruitise maaletooja Kristin Neemsalu. Saatest saame teada, kuidas üldse aru saada, et organismis on vitamiiniupuudus, missuguseid vitamiine me sügisel vajame, kas kogu pere saab soovi korral ka ühest vitamiinipurgist kõik vajaliku kätte, missugused on meestele ja naistele mõeldud erinevad vitamiinikommid ja kuidas turgutada looduslike maitsvate vitamiinidega enda immuunsust.
30.08.2023 28 m
Toitumisnõustaja Anette Mandel: kõige olulisem on tasakaal
Selle nädala podcastis on külas noorsootöö taustaga toitumisnõustaja Anette Mandel. Juttu tuleb harjumuste loomisest, lapse kaasamisest ja tasakaalu leidmise keerukusest.
25.08.2023 47 m
Sisuturundus
Kumu avardab maailma ja lisab elule värve
Kadrioru pargi servas asuv Kumu kunstimuuseum on üks Eesti Kunstimuuseumi filiaalidest ja oma sisult palju rohkem kui tavaline muuseum. Näitusekogemuse kõrval pakutakse rohkesti muid tegevusi, igas vanuses külastajale, graafikatrükist stuudios Perehommikuni, elamusprogrammist rääkimata.
24.08.2023 25 m
Milline on põhiline viga, mida lapsevanemad teevad last sõimega harjutamisel?
Milline on põhiline viga, mida lapsevanemad teevad last sõimega harjutamisel?
17.08.2023 24 m
Influencer Raquel Peeba: näitaksin lapsi uuele kaaslasele, kui tahakasin selle inimesega abielluda
Podcastis on külas oma elu sotsiaalmeedias jagav multitalent ja kaksikute ema Raquel Peeba. Ta elab oma laste isast lahus ning just sellest meie taskuhäälingus ka juttu tuleb - kuidas kujuneb elu peale lahutust, kui mängus on lapsed. Raquel räägib avameelselt sellega kaasnenud raskustest, tehtud kompromissidest ning taas kohtinguellu sukeldumisest.
10.08.2023 56 m
Lapsepõlvetraumade lahendamine on sinu enda ülesanne
Seekordses saates on meil külas Eesti emade murede ja rõõmudega üks paremini kursis olevaid inimesi. Mariliis Lukk jutustab meile, kuidas oma lapsepõlvetraumadega rahu tegemine on meie enda kätes ja meie enda kohustus.
04.08.2023 44 m
Kuidas lastele tulevikuks raha koguda ja millistele riskidele tähelepanu pöörata?
Kahe lapse isa ning LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel räägib tänases taskuhäälingus laste tulevikuks raha kogumisest ning investeerimisest.
28.07.2023 51 m
Sisuturundus
Just nii jõuavad lõbusad Lotte tapeedid lastetubade seintele
Lastetoa kujundamine on meeleolukas protsess, mis võimaldab fantaasia lendu lasta ja taas lapsemeelne olla. Uus tapeet muudab toa ilmet hetkega. Saates räägimegi, missugused on praegu trendikad tapeedid ja kuidas armastatud joonisfilmikangelane Lotte koos sõpradega tänu uuenduslikule Eesti tapeedibrändile Baubauwall lastetoa seinale jõudis. Ka sina ise võid oma toa tapeedi disainer olla, sest kodumaine tapeeditootja valmistab soovi korral sulle personaalse tapeedi, mis on just sinu nägu ja sobib just sinu koju. Stuudios on külas Eesti ainukese tapeedifirma Baubauwall loovjuht Anna-Kai Tõrs ja tapeedidisainer Triinu Silla.
27.07.2023 30 m
Elukutseline jutuvestja: lastele lugude jutustamine pakub neile turvatunnet
„Lapse arengu olulised vundamendikivid on kuulamine ja ettelugemine. Tihti jäävad need kaks olulist fundamentaalselt asja ehitamata,“ räägib uues Pere ja Kodu podcasti osas elukutseline jutuvestja Piret Päär.
21.07.2023 48 m
Karjäärinõustaja annab nõu, kuidas vahetada elukutset lapsehoolduspuhkuse järel
„Võtsin vastu otsuse, et peale lapsega kodus olemist ma enam vanale töökohale tagasi ei lähe. Tundsin seal, et ei rakenda oma potentsiaali piisavalt,“ räägib uues Pere ja Kodu podcastis oma kogemusest holistiline karjäärinõustaja Natalja Prümmel
14.07.2023 48 m
Sisuturundus
Need paberkaardid võiks olla igas kodus!
Suur suvi on käes ning nüüd on paras aeg perega ühiseid autoreise korraldada. Aga kuidas Eestis või miks mitte ka lähiriikides koos lastega automatkata nii, et kõik pereliikmed tunneksid, et nad on kaasatud sihtkohtade valimisse? Ja et teekond oleks niisama lahe, põnev ja informatiivne, kui sihtkoht? Üheks võimaluseks on reisi kavandamisel koos lastega Regio kaartide ja reisijuhtide abil reisiplaane teha. Mida põnevat paberil kaartide ja reisijuhtide abil teada saab ja kui palju see maailma avardab ning uusi teadmisi annab, räägib Regio juht ja reisientusiast Merle Annov.
11.07.2023 32 m
Geenimuutusega lapse ema: tulevik toob mis toob, tuleb olla rahulik ja võtta elust kõik mis võtta annab
Selle nädala podcastis jagab Kärt Vainura oma poja Jesperi lugu. Juttu tuleb sellest, kuidas kõne hilistumise diagnoos osutus hoopis geeni muutuseks ning kuidas veidi hirmutav diagnoos võib anda hoopis rahu.
07.07.2023 45 m
Sisuturundus
Kuidas tuled toime rahaliste kohustustega, kui sinuga midagi juhtub?
Kas sul on sääste juhuks, kui juhtub mõni õnnetus, mille tõttu tuleb mitu kuud töölt eemal olla? Või kas oled mõelnud, mis saab sinu lähedastest, kui peaksid pere peamise sissetuleku teenijana raske haiguse tagajärjel lahkuma? Kelle kanda jääks laenukohustused? Või mis saab siis, kui õnnetus tabab sinu last? Elukindlustus koos õnnetusjuhtumikindlustusega aitab sellistest ootamatustest valutumalt üle saada ja selles valdkonnas on hea lähtuda ütlusest: parem karta, kui kahetseda. Tänases saates räägime, mis vahe on elukindlustusel ja õnnetusjuhtumikindlustusel? Stuudios on külas SEB riskihindamise ja kahjukäsitluse juht Anu Meier ning SWED-i elukindlustuse valdkonnajuht Eleriin Reinmann.
04.07.2023 36 m
TIISER | Liisa Pärnpuu: mu abikaasa oli üksikisa, samal ajal kui mina lihtsalt juurvili
Täispikka saadet kuula perejakodu.ee või Delfi Taskust. Sotsiaalmeedia ilu ja valu - samal ajal kui teiste emade kauneid fotosid imetleme, võib tegelik pilt olla hoopis midagi muud. Liisa Pärnpuu avameelne saade.
01.07.2023 2 m
Väikeste laste kõrvalt ettevõtjaks: tekkis tunne, et kõik teevad midagi, mina aga istun lihtsalt lastega kodus
22.06.2023 33 m
Sisuturundus
Cantervilla loss ja mängumaa ootavad külla
Cantervilla lossi peremess Canter Värton avab Pere ja Kodu podcastis lossi ajalugu ja tutvustab, missugused on lossi eriilmelised toad, saunakeskus ja restoran. Pikemalt tuleb juttu sellest, mida kõike saab teha Cantervilla lossi kõrvalhoonetes ja välialadel asuval Lõuna-Eesti suurimal mängumaal, kus on karussellid, veepark, autodepark, mõisaajastut käsitlev teemapark ja palju lahedaid atraktsioone nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mida lossikompleksis ja mängumaal veel teha saab ning missugused on lõõgastumisvõimalused täiskasvanutele, kuula saatest ja vaata lehelt cantervilla.ee
22.06.2023 24 m
Kas sinu laps ikka tuleb rattalt maha, kui ta raudteed ületab?
Saates on külas Raudteeohutusega tegeleva MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) juhatuse esimees Tamo Vahemets ja raudteetalituse ekspert Mari Kasemets Tehnilise Järelevalve Ametist ning juttu tuleb dialoogikampaaniast „KAS?“ Dialoogikampaania eesmärk on kutsuda inimesi üles esitama endale raudteeohutusalane küsimus, sellele ka ausalt vastama ja vajadusel oma käitumist muutma. Kas me ikka teame, kuidas ohutult raudteed ületada ja mille pärast raudteel tegelikult kõige rohkem õnnetusi juhtub? See oli väga valus raudteel aset leidnud lugu, mis pani Tamo Vahemetsa raudteeohutuse teemale hoopis teise pilguga vaatama. Nüüd on inimeste teadlikkuse tõstmine juba paarkümmend aastat tema südameasjaks.
22.06.2023 37 m
Sisuturundus
Kas tead, mida tuleb kohe teha, kui laps hamba suust välja kukub?
Elu jooksul kogeb peaagu iga inimene hambatraumat ja on väga kasulik teada, mida kiiresti ette võtta, kui hammas õnnetuse tõttu suust välja tuleb. Hambaarstid ütlevad, et kui õigel moel ja ruttu tegutseda, on täiesti võimalik, et välja tulnud hammas kasvab kenasti tagasi. Stuudios on külas hambaarstid dr Veera Laidvee ja dr Anna Firsova Virmalise Hambakliinikust, kes räägivad, millised on kõige tavalisemad hambatrauma juhtumid, millega hambaarstid kokku puutuvad. Samuti kuuleme, millised esmaabi võtted tuleks meelde jätta ja missugused on kõige levinumad vead, mida inimesed hambatrauma puhul teevad.
21.06.2023 34 m
Sisuturundus
Nipid, kuidas suvel juuksed kaunina hoida
Pere ja Kodu podcasti stuudios on juuksehoolduse teemat avamas Salonshopi turundusjuht Kristi Rugo ja brändijuht Kadi Kauna, kes räägivad, millised on levinumad küsimused, mida inimesd seoses juuksehoolustoodetega esitavad, kuidas leida just see õige kogu perele sobiv juuksehooldustoode, millised on levinumad vead, mida inimesed juuste hooldamisel teevad, millised tooted aitavad tugevdada juuste struktuuri ja taastada nende loomulikku sära erinevas vanuses jpm. Kas tead, missugused on eeloleva suve kõige popimad juustele mõeldud hooldus- ja viimistlusvahendid ja milliseid soovitusi järgides on juuksed alati kaunid ja säravad? Kuula saadet!
19.06.2023 32 m
Kuidas saada aru, et lapsel on ATH ja kuidas teda aidata?
Selle nädala taskuhäälingu osas on külas kogemusnõustaja Kristi Värik. Räägime peamiselt laste aktiivsus-tähelepanuhäirest ehk ATHst. Kuidas seda märgata, kuhu pöörduda diagnoosimiseks ning kuidas last ning vanemat sellega kaasnevas toetada.
16.06.2023 48 m
Sisuturundus
Kui reisil midagi juhtub ja reisikindlustus on olemas, siis millised kahjud korvatakse?
Läksid reisil safarile ja vigastasid jalga? Või jäi laps palavikku ja kõhuviirusesse? Vaatasid lennujaama aknast, kuidas sinu pagas valele lennukile viiakse ja tundsid end tobedalt abituna? Kõikidel nendel juhtudel ja paljude teiste ootamatute ebameeldivuste korral aitab reisikindlustus. Aga mitte alati. Mil moel perereisi kindlustusega turvata, seekordses saates räägimegi. Stuudios on külas Swedbanki kindlustuse valdkonnajuht Alesksei Žemkov ja Gjensidige isikukindlustuse juht Terje Rabe.
14.06.2023 51 m
Välismaalt tulnud õpilasele vahetuspereks hakkamine. Mis tingimused sellega kaasnevad?
Sel korral räägime vahetusõpilastest ja vahetusperedest! Oma kogemust jagab jaapanlanna enda koju vahetusõpilaseks võtnud Sille.
09.06.2023 31 m
Lasteõde annab nõu: kuidas käituda palaviku korral ja kuidas leevendada suviseid tervisehädasid
Seekordses podcasti osas on külas lasteõde Hanna-Stina Aru. Kuuleme lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna töötajalt põhjaliku nõu kuidas käituda lapse palaviku korral.
02.06.2023 49 m
Sisuturundus
Tänapäevasel päikesekaitsekreemil on rida tunnuseid, mis parimale kvaliteedile viitavad. Kas tead, millised need on?
Moodsad apteekides müüdavad päikesekaitsekreemid on koostiselt kerged ja sisaldavad lisaks kõigele muule vajalikule isegi sinise valguse kaitset. Kuula saatest, milliste omadustega on üks tõeliselt kaasaegne ja nahasõbralik päikesekaitset sisaldav nahahooldustoode ja mida kasutada siis, kui nahk pärast päikese käes viibimist õrna poputust vajab. Külas on Laboratorios BABÉ Eesti konsultant Kreete Põlme ja tootejuht Hurmi Krikk. Räägime, miks on suvel oluline nahka päikese eest kaitsta ja missuguseid päikesekaitsetooteid eksperdid ise kasutavad. Lisaks toome välja, kuidas valida seda ühte päikesekaitsetoodet, mis sobiks kogu perele, ka lastele.
02.06.2023 35 m
Doula Karita Mikko: vahel on doula vajalik selleks, et mehe sünnitusärevus maha saada
„Tihtipeale naised pigistavad end nii kaugele, et neil ei ole enam mingit ressurssi, mille abil end taastada. Aga see on ennetatav,“ räägib uues Pere ja Kodu podcasti osas doula Karita Mikko. Juttu tuleb ka sügisel alustavast doulaõppest.
26.05.2023 31 m
Laste sünnipäevad Ajaloomuuseumis
Kuidas korraldada oma lapsele selline sünnipäev, mida ta kunagi ei unusta? Ajaloomuuseumi põnevad sünnipäevaprogrammid on selleks suurepärane võimalus.
24.05.2023 20 m
Kuidas kodus korra loomine aitab vabastada raha ja aega, et teha, mis sulle päriselt meeldib
Sel korral on podcastis külas Mari-Ann Lumeste, kes on paljudele tuttav kui Korrastuskunsti looja.
19.05.2023 34 m
Tanja Mihhailova-Saar: iga päev ei ole kindlasti emadepäev, vahepeal sõidab ikka katus ära ka
Podcastis on külas Tallinna laste jazzifestivali üks peaesinejatest Tanja Mihhailova-Saar ja festivali peakorraldaja Maris Aljaste. Räägime muusikast, emadusest ja mida teha, kui laps enam muusikaga tegeleda ei taha.
12.05.2023 34 m
Kui vana laps tohib suvel ametlikult tööd teha? Mida tuleb lapsele suveks tööd otsides silmas pidada?
Alaealistele kehtivad tööturul kindlad tingimused. Kõige keerulisem on koolilastele aga tihti üldse töö enda leidmine. Millega on vaja arvestada ja kuskohast tööd otsida, räägib podcastis juba viiendat aastat Jõelähtme noortemalevat korraldav Kreete Juurak.
05.05.2023 45 m
Sisuturundus
Kas kindlustus katab kahju, kui televiisor puruks kukub või telefon jõkke upub?
EKSL osalusel sündis Pere ja Kodu podcast, kus juttu kodu ja seadmete kindlustusjuhtumitest. Toome mitmeid erinevaid näiteid selle kohta, missugused kahjujuhtumid võivad kodus ette tulla ja vaagime, kuidas on kõige mõistlikum teha kindlustus telefonile, arvutile või miks mitte ka kõrvaklappidele. Räägime lahti, mis võib inimestel kindlustuslepingut sõlmides läbi mõtlemata jääda ja mida pärast kahetsetakse. Selgitame, millised seadmete kahjustused kuuluvad kindlustuse alla ja millised mitte. Avame tüüpilisemaid juhtumeid, millega kodukindlustuse raames tegeleda tuleb ja räägime, kuidas käib kindlustusjuhtumi puhul kahju suuruse määratlemine. Küsimusi esitab Eve Kallaste ning saates on külas Alver Kivirüüt Salva Kindlustusest ja Ainar Lillemaa Telia Seadmekindlustusest.
05.05.2023 35 m
„Peale katsetemöllu lõppemist sooviks lihtsalt magada,“ jagavad kolm üheksandikku kui ühest suust
Pere ja Kodu podcastis käisid gümnaasiumikatsetega seotud ärevatest aegadest rääkimas kolm Tallinna gümnaasiumitesse pürgijat: Anete Adele Kasela, Triin Noodla ja Heleri Tennokese. Noored jagasid, kuidas nad katseteks valmistuvad, ootustest ja hirmudest seoses gümnaasiumis õppimisega. Lisaks saame teada, mis mured on nende vanustel noortel üldisemalt ja kelleks nad saada tahavad.
21.04.2023 38 m
Vaimse tervise muredega maadelnud noor ema: otsustasin psühhiaatriahaiglas oma loo kirja panna
„Haiglast välja tulles olin täiesti teine inimene,“ räägib uues Pere ja Kodu podcasti osas Elisabet Pajunurm, kes andis sel aastal välja raamatu „Iseenda vastu“, milles kirjutab väga avameelselt depressioonist, enesevigastamisest, suitsiidikatsetest, toitumishäirest, seksuaalsest ärakasutamisest ja oma tervenemise teekonnast.
21.04.2023 40 m