Kuues käik
"Kuues käik" võtab autoralli MM-i nädalavahetuseti parasjagu toimuva etapi põhjalikult luubi alla - koos asjatundjaga tehakse selgeks, mis hakkab juhtuma ja miks nii juhtus. Samuti vastatakse kuulajate küsimustele - kõik selleks, et Eesti rallisõpradel oleks Ott Tänakule veelgi huvitavam kaasa elada!
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Roland Poom
Kuues käik
Sport 187 episoodi
Episoodid
Jaapani hümni ei mängitudki. Mida otsustab Ott Tänak?
Jaapani ralli võitis Thierry Neuville Ott Tänaku ja Takamoto Katsuta ees, mis tähendab, et poodiumile mahtus vaid üks Toyota ekipaaž ning sedagi kõige madalamale astmele. Mängiti hoopis Belgia ja Lõuna-Korea hümne. "Kuues käik" võtab ralli kokku ekipaažiga Gunnar Leheste (Delfi Tasku stuudios) - Roland Poom (uue ilmakodanikuga Rakvere haiglas). Saate põhiteemad: * Mida otsustab ja kuhu läheb siit edasi Ott Tänak? * Nädalavahetuse kiireima mehe Sebastien Ogier' torked Pirelli aadressil * Üllatavalt logisev korraldus jaapanlaste poolt * Ilma vingerpussid viimasel päeval ning 66-aastase itaallase punktikatse teine koht * Neljapäevase saate ennustused, võitja välja kuulutamine ja poodiumimeeste analüüs Täname kõiki kuulajaid selle meeleoluka hooaja eest ning kohtume loodetavasti juba Monte Carlo rallil 19. jaanuaril! Küsimused, tagasiside ja ettepanekud on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee!
13.11.2022 39 m
Rahulik laupäev masendava korraldusega Jaapani rallil
Jaapani rallit asus kaks katset enne teise täispika päeva lõppu juhtima Ott Tänaku tiimikaaslane Thierry Neuville, kes enne viimast võistluspäeva edestab Elfyn Evansit kõigest nelja sekundiga. Kuues käik“ podcast on täna rõõmsatel põhjustel veidi tavapäratus koosseisus. Saadet veavad Gunnar Leheste ja Delfi otseblogi pidaja Kaspar Ruus. Miks puudub tavapärane ekspertkommentaator Roland Poom, kuuleb juba lähemalt saatest. Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli korraldusega kahjuks nii rõõmsad lood ei ole. Saade läks olude sunnil salvestamisele hetkel, mil päeva kaks viimast publikukatset olid tund aega edasi lükkunud ning üks neist sootuks ära jäetud. Draamat oli laupäeval kordades vähem kui reedesel võistluspäeval ning vahelduseks said rallifännid keskenduda vaheaegade jälgimisele ja toorele võitlusele raja peal. Poodiumikonkurentsis on jätkuvalt ka meie mehed Ott Tänak ja Martin Järveoja. Ees ootab veel üks võistluspäev, mis teiste MM-rallide pühapäevadega võrreldes paistab tulevat üks põnevamaid, sest sõita jääb veel tervelt 69,82 kilomeetrit. Kuulajate küsimused on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
12.11.2022 27 m
Hullumeelne reede Jaapani ralli korraldajatele just au ei tee
Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli esimene täispikk võistluspäev läheb kahtlemata ajalukku kui üks pöörasemaid päevi WRC sarjas. Dani Sordo maani maha põlenud auto, Craig Breeni järjekordne väljasõit, Kajetan Kajetanowiczi WRC2 tiitli lootuste kustumine ning kõige tipuks Sami Pajari kohtumine talle vastu sõitnud tavaautoga - draamat rohkem kui mõne täispika ralli peale kokku. "Kuuenda käigu" podcastis võtavad hullumeelse päeva kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom. Rõõm on tõdeda, et Ott Tänak on jätkuvalt poodiumiheitluses ning maha ei saa kanda ka koduradadel sõitvat Takamoto Katsutat, kuid viis konkurentsi jäänud WRC autot on ikka liiga vähe. Kahjuks või õnneks tundub, et draamavabalt ei möödu ka järgmine võistluspäev, mis stardib juba ööl vastu laupäeva kell 00.07. Kuulajate küsimused on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee.
11.11.2022 33 m
Erisaade: vähem Jaapani rallit, rohkem Rally Estoniat. Külas Urmo Aava
"Kuues käik" rallipodcast on sel aastal eetris veel täpselt neli korda. Jaapani ralli testikatsest enam räägime seekord Eesti MM-etapi tulevikust. Külas on Rally Estonia direktor Urmo Aava. * Miks WRC kalendri kinnitamine viibib? * Kuidas teha rallit senisest miljon väiksema riigitoetusega? * Kui näritud on Rally Estonia korraldajate küüned Ott Tänaku tulevikuotsust oodates? * Millise plaani ja eesmärkidega peaksid uut hooaega alustama Robert Virves ja Georg Linnamäe? * Kas altpoolt uusi tegijaid paistab? Kas ja kes võiks olla valmis 2023. aastal Junior WRC sarjas sõitma? * Jaapani ralli ennustused: esikolmikut pakuvad stuudios olevad mehed ja ralliblogi tegija Kaspar Ruus Saate tegijatele ootab küsimusi meiliaadress kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
10.11.2022 52 m
Vahendame põnevaid kuulujutte ja räägime üllatuskülalisega otse Kataloonia ralli poodiumilt!
Autoralli MM-sari hakkab vaikselt lõppema ja "Kuuenda käigu" hooaeg samuti. Õnneks on veel vähemalt neli saadet lõpuni minna, nii et päris taskurätiku järgi veel haarama ei pea. Kataloonia ralli, kuigi enam sõitjate tiitlit mängus ei olnud, tuli välja siiski päris meeleolukas ja pakkus ikkagi - andku vanameistri fännid meile andeks - üllatuse. Arvestades, et Sebastien Ogier viimane võit Hispaanias jääb kuue aasta taha, ei kippunud keegi talle enne rallit võidupärga kaela riputama. "Kuues käik" võtab endale täna häbenemata ka kuulujuttude veski jahvataja rolli. Õigemini on vili juba valmis jahvatatud, meie paneme need jutud kotti ja keerame kotile sõlme peale. Eks mõne nädala pärast ole näha, kas ajasime õiget juttu või mitte. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom, telefoniühenduses oleme Jaan Martinsoni ja veel ühe kohapeal viibiva üllatuskülalisega. Küsimused saatejuhtidele on teretulnud ka kahe ralli vahel. Kaks nädalat puhkame ja siis puhume juba Jaapani ralli jutte! Head kuulamist!
23.10.2022 43 m
Kas Eesti aasta võistkond on Virves-Lesk-Thulin?
Kataloonia ralli teise võistluspäeva teravaima elamuse pakkus Gus Greensmithi avarii 11. katsel. Ott Tänakul pole küll poodiumikoht käeulatuses, kuid kuna Thierry Neuville hakkab heitlust pidama Kalle Rovanperäga teise koha nimel, on kõik veel võimalik. "Kuues käik" võtab kokku Kataloonia ralli teise võistluspäeva, jättes saatest siiski välja õhtuse publikukatse, sest vastasel korral jõuaks uus episood kuulajateni väga-väga hilja õhtul. Päevakajaliste juttude kõrval mahub saatesse veel arutelu Sami Pajari kaardilugeja Enni Mälköneni maailmameistritiitli üle. Teema haakub hästi ka Robert Virvese Junior WRC maailmameistritiitliga, millesse panustasid kaks kaardilugejat - Aleks Lesk ja Julia Thulin. Teeme omad ettepanekud, kuidas EOK meie rallisõitjate ja kaardilugejatega aasta sportlaste valimisel võiks talitada. Homne saade läheb salvestamisele kohe pärast punktikatse lõppu ja võitjate selgumist. Küsimused saatejuhtidele on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ka teistest podcasti rakendustest ja värsked episoodid endale ühe nupuvajutusega kiirelt nutiseadmesse tellida, näiteks Spotifys, iTunesis ja Apple Podcasts'is. Head kuulamist!
22.10.2022 36 m
Kataloonia ralli avapäev: kas selline ongi tänavuse hooaja tegelik jõudude vahekord?
Kui Hispaania ralli näitavat asfaldirallidest kõige õigemat jõudude vahekorda, siis kas selline see tänavune seis sel teepinnasel ongi? Mida arvata Hyundai järjekordsetest tehnilistest probleemidest, millega täna on maadelnud Ott Tänak? Kui autod järgmisel aastal samaks jäävad, siis kas järgmine hooaeg tuleb meie mehe jaoks samasugune kannatamine? "Kuues käik" podcasti saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Rallil kohapeal ja saates telefoniühenduses on Jaan Martinson. Vastame ka ühe kuulaja kolmele huvitavale küsimusele. Küsimused on palavalt oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee! Saadet on võimalik kuulata ka teistest podcasti rakendustest ja värsked episoodid endale ühe nupuvajutusega kiirelt nutiseadmesse tellida, näiteks Spotifys, iTunesis ja Apple Podcasts'is. Head kuulamist!
21.10.2022 31 m
Mille peale Kataloonias sõidetakse? Intervjuu rallifotograaf Jaanus Reega
Autoralli MM-sari läheneb vaikselt lõpule. Maailmameister on selgunud - Kalle Rovanperäl on pinged maas. Kuid meeskondlik tiitel, kuigi see on endiselt tugevalt Toyota poole kaldu, on veel laual. "Kuues käik" arutleb, mille peale täna testikatsega alanud Kataloonia rallil veel mäng käib. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Telefoniühenduses vahendab kohapealseid muljeid ja uudiseid reporter Jaan Martinson. Saate lõpus kuulame nädal ette salvestatud intervjuud Red Bulli fotograafi Jaanus Reega. Loomulikult arutleme meedias läbi käinud vihjetele tuginevalt jätkuvalt, milline võiksid välja näha järgmise aasta tiimide koosseisud ning kas üks või teine hiljuti tehtud muudatus ikka nägi kõige parem välja. "Kuues Käik" on eetris veel ka reedel, laupäeval ja pühapäeval peale viimaseid katseid. Kuulajate küsimused, millele vastamise võtame ette saate salvestusel, on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ja värsked episoodid endale märguandena tellida ka Spotifys. Head kuulamist!
20.10.2022 44 m
Au Rovanperäle, au soomlastele! Kui palju selles noormehes veel MM-tiitleid peidus on?
Autoralli maailmameister on üle kümne aasta jälle soomlane, 22 aasta ja ühe päeva vanune Kalle Rovanperä, kellega "Kuuenda käigu" podcasti üks saatejuhtidest tema esimestel rallidel Eestis rada jagas. Uus-Meremaa ralli viimases podcastis võtame kokku päeva olulisemad sündmused, mis sisuliselt ainult punktikatsega piirdusidki ning arutleme, kui palju MM-tiitleid Harri Rovanperä pojas veel peidus võiks olla ja kas teda sellised rekordid üldse huvitavadki. Mille nahka läks kolmandana lõpetanud Ott Tänaku ralli? Kas saarlane viimasele kahele etapile Hispaanias ja Jaapanis üldse stardib? Saade on lisakd Delfi Taskule leitav ka Spotifyst, Google'i ja Apple'i podcasti rakendustest ning iTunesist.
02.10.2022 32 m
Miks peab halvas asjas alati head nägema? Kalle Rovanperä on maailmanmestari (peaaegu)
Uus-Meremaal kroonitakse homme tõenäoliselt tänavuse autoralli MM-sarja hooaja maailmameister, kelleks näib tulevat täna 22. sünnipäeva tähistav Jyväskylä ralliäss Kalle Rovanperä. Mis peaks juhtuma, et Ott Tänak tal seda veel teha ei lubaks? "Kuuenda Käigu" podcastis võtavad laupäevase rallipäeva maakera kuklapoolel kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom. Räägime sellest, miks peab halvas asjas ilmtingimata alati head otsima (viide Ott Tänaku katselõpuintervjuule), miks Hyundai teistest pilootidest Tänakule abi pole olnud, mis juhtus täna öösel libedal kruusateel Gus Greensmithi ja Elfyn Evansiga ning miks ja kes võis poolele rallipargile salaja hübriidajamis võimu juurde keerata. Kuulajate küsimustele, mida seekord laekus meeldivalt palju, vastame loomulikult ka. Üks kiri palus meil spekuleerida veel Tänaku tuleviku ja edasise karjääri teemal. Ei saa ju kuulajale pettumust valmistada. Saatejuhid veavad kihla ja teevad selles osas omad ennustused. Kuulajate küsimusi ootame jätkuvalt meiliaadressil kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
01.10.2022 36 m
Breen lendas Uus-Meremaa ralli "Sõpruse auku". Urmas Roosimaa jagab muljeid kohapealt!
Uus-Meremaa ralli esimene ralliöö on selja taga ning seis Eesti fänni vaatest igati roosiline. Esinelik ehk Tänak, Evans, Ogier, Rovanperä on aga tihedasti koos, mis tõotab järgmiseks ööks veel põnevamat heitlust. "Kuuenda käigu" podcast sai telefonitoru otsa mägede, lummavate vaadete ning lehmade ja lammaste vahel kohapeal viibiva rallientusiasti, ralliajaloolase ja tänavuse Rally Estonia võistluste juhi Urmas Roosimaa. Kõneaeg maakera kuklapoolel on kallis, kuid kuue minuti jagu muljeid sai siiski vahendatud. Ralli pikima päeva võtsid kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom. Pikemalt oli põhjust peatuda taas tänavuse hooaja suurima ebaõnnesõduri Craig Breeni teemal, kes langes Uus-Meremaal nn "Sõpruse auku" (võrdlus Paide ralliga - G.L.) ehk sõitis välja ralli ühes legendaarseimas kurvis, mille tegi 2002. aastal kuulsaks Colin McRae. Jätkuvalt ootame kuulajate küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee. Saade on leitav ka Spotify'st ning Apple'i ja Google'i podcasti rakendustest. Telli saade endale nutiseadmesse ning kuula värskeid episoode esimeste seas!
30.09.2022 30 m
Spekulatsioonid Tänaku tuleviku osas võtsid uue pöörde. Kes võidab Uus-Meremaa ralli?
Ralli MM-sarja 2022. aasta hooaja lõpuni on jäänud kolm etappi, millest esimene, Uus-Meremaa ralli on juba käimas. "Kuues käik" podcast võtab kokku kahe ralli vahele jäänud meediakära Ott Tänaku tuleviku ümber, vaatab otsa Uus-Meremaa testikatse ja esimese publikukatse tulemustele ning ennustab, kes võiksid maakera kuklapoolel pühapäeval poodiumil šampanjat pritsida. Saatejuhid on endiselt Gunnar Leheste ja Roland Poom. Saate meiliaadress, kuhu ootame läbi nädalavahetuse kuulajate küsimusi, samuti endine: kuueskaik@delfi.ee. Saate põhiteemad: * Kas Soome meedia läks Tänaku materdamisega üle piiri? * Mida arvata Oti värskest intervjuust, kus visati õhku karjääri lõpetamise võimalus? * 60% Uus-Meremaa katsetest sõidetakse juba reedel ära. Kas kummaline lüke korraldajate poolt või ehk ongi vahelduseks nii põnevam? * Kuidas rallit jälgida ja üleval püsida? * Milline üllatus võiks järgmisel nädalal toimuva Saaremaa ralli korraldajatel fännidele varuks olla? "Kuuenda käigu" saated leiad hõlpsasti ka Spotifyst ning teistest podcasti rakendustest. Head kuulamist!
29.09.2022 39 m
Miks Hyundai Tänaku tiitlilootuste suurendamisest vabatahtlikult loobus?
Kreeka ralli lõppes Hyundai Motorspordi WRC-s tegutsemise aja esimese kolmikvõiduga: Thierry Neuville esimene, Ott Tänak teine, Dani Sordo kolmas. Kolmikvõit oleks rahulikult Korea tiimile alles jäänud ka vangerduse korral, mida kõik Eesti rallifännid ootasid. "Kuues Käik" võtab ette selle rallinädala kõige arusaamatuma ja skandaalsema otsuse - Hyundai andmata jäänud tiimikorraldus, mis oleks suurendanud Tänaku lootusi püüda kinni MM-sarja liider Kalle Rovanperä, kes piirdus sel rallil vaid nelja punktikatse punktiga. Tänak ise korjas punktikatselt maksimaalsed viis silma ja sai teise koha eest 18, kuigi võinuks Neuville'i ühe väikse kontrollpunkti hilinemise eest saada 25. Teooriaid ja vandenõuteooriaid, miks Hyundai vangerdust ei teinud, võib leida lõputult. Tõde võib peituda hoopis kuskil mujal, mille peale rallisõber isegi ei tule. Aga väike okas Tänaku fännidele sellest nädalast siiski jääb. Pole halba ilma heata - Robert Virves on Junior WRC maailmameister ning pistab tasku ligi 500 000 eurot väärt auhinna, mis loodetavasti annab noore saarlase karjäärile ainult hoogu juurde!
11.09.2022 30 m
Kas Hyundai peaks Kreeka ralli viimasel päeval Neuville'i ja Tänaku kohad vahetama? Jah, muidugi!
Kreeka ralli teine pikk võistluspäev lõppes Hyundai kolmikjuhtimisega: Thierry Neuville juhib kolm katset enne lõppu Ott Tänaku ja Dani Sordo ees, täpselt minuti sisse mahub veel ka parim Toyota piloot Elfyn Evans. Kalle Rovanperä lootused kõrgele kohale lõpetas päeva teisel kiiruskatsel (SS9) juhtunud kokkupõrge puuga, mis lõhkus põhjalikult MM-sarja liidri auto tagaosa. Soomlasel on jäänud püüda vaid punktikatse punkte. Tänak kaotab Neuville'ile 27,9, Sordo 52,9 sekundit. Lõpuni on vaid 45 kilomeetrit. Kas Hyundai ajutine tiimipealik Julien Moncet peaks andma Neuville'ile korralduse Tänak mööda lasta, sest Tänakul on Rovanperä püüdmiseks kokkuvõttes oluliselt paremad šansid - olgugi, et jätkuvalt väiksed? Kas selline korraldus enne punktikatset tuleb? Ja kui tuleb, kas Neuville alluks sellele? Põnev seis on ka Junior WRC tiitliheitluses, kus trumbid on Robert Virvese käes, kes edestab britt Jon Armstrongi 13 katse järel 53,2 sekundiga. Armstrong tuli päevaga eestlasele 53,8 sekundi võrra lähemale, viimase katsega võttis tagasi tervelt 25,2 sekundit. Viimane päev tuleb igal juhul põnev nii WRC kui ka JWRC kategoorias! Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee.
10.09.2022 31 m
Kreeka avapäev: Loubet kukkus paugutama, Virves suures mängus jätkuvalt sees
Kreeka rallit juhib reedese võistluspäeva järel vanameister Sebastien Loeb 1,7 sekundiga noorema rahvuskaaslase Pierre-Louis Loubet' ees, kes võttis täna elu esimesed kaks katsevõitu ning teinud kiiruse poolest silmad ette kogu Toyota ja Hyundai tiimide pundile. Ott Tänak hoiab kuuendat kohta, jäädes liidrist maha 31,1 sekundiga. Junior WRC sarjas on hetkel jäänud tiitlile heitlema Robert Virves ja Jon Armstrong, aga heitlusse võib veel naasta hommikupoolikul auto lõhkunud, kuid siiski ajakontrollpunkti jõudnud ja 2.20 trahvi saanud Lauri Joona, kui esimese kolme mehega peaks laupäeval ja pühapäeval veel midagi juhtuma. Hetkel on rallijumal meie meest hoidnud! Päeva võtavad kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee.
09.09.2022 31 m
Millise taktika peaks Virves Kreekas valima? Anname Tänaku ümber käivatele juttudele ainult hagu juurde!
Autoralli MM-sari jätkub kümnenda etapiga Kreekas. Akropolise rallil on Eesti fännide seisukohast tähtsuselt number üks teema Junior WRC tiitliheitlus, milles on kogu täiega sees ka 22-aastane Robert Virves. "Kuues käik" alustabki seekord erandkorras rallieelseid jutte juunioridest, kel tuleb Kreekas startida alles kohtadel 49. ja sealt edasi, sest enne neid on rajal 48 Rally1 ja Rally2 autot, mis jätavad teed sellisesse sõidukorda, et hoia lihtsalt peast kinni! Targem oleks tegelikult hoida rooli ja mõtteis palveid lugeda, sest reedel sõidetakse kuus kiiruskatset ilma hoolduspausita (on vaid rehvivahetustsoon) ning ega laupäevgi mingi meelakkumine ei ole. Millise taktika peaks Virves rajale minnes valima? Kuidas mängida nn "pikka mängu" ja seejuures rahu säilitada, kui mõni konkurent alguses paremat kiirust peaks näitama? Kes võiks ralli soosikud olla WRC arvestuses? Kuidas võiks lõppeda Ott Tänaku ja Kalle Rovanperä heitlus? Kas unistada "aga äkki Otil on veel mingi tiitlivõimalus" tohib? Neli rallit minna ja 72 punkti vahet - spordiajalugu tunneb hullumeelsemaidki tagasitulekuid. Saate viimane plokk kuulub Tänaku tuleviku ümber keerlevatel spekulatsioonidel - läheb siis M-Sporti või ei lähe? Kellest saab Tänaku järgmine boss? "Kuues käik" annab spekulatsioonidele hagu juurde ja pakub välja oma kandidaadi Hyundai tiimipealikuks! Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee. Kuula meid ka Spotify's, Soundcloudis, Google'i ja Apple'i Podcasti rakendustest ning iTunesist!
08.09.2022 43 m
Pole sel Hyundail häda midagi! Mida arvas Latvala Itaalia meedia kuulujuttudest?
Belgia MM-ralli võitjaks krooniti Ott Tänak, kes kasutas oskuslikult ära Kalle Rovanperä ja Thierry Neuville'i ebaõnne ning noppis sel hooajal juba kolmanda etapivõitu, seejuures teise järjest. Kas Hyundai on ikkagi nii kehv auto, nagu Tänak sel aastal korduvalt öelnud on? Kuidas lahenenuks esikohaheitlus, kui Elfyn Evans poleks saanud 10-sekundilist karistust minutilise hilinemise eest kontrollpunkti? Mida arvas Jari-Matti Latvala kuulujuttudest, mille kohaselt mõtlevat ta järgmisel aastal Tänaku palkamisest? Neile ja paljudele teistele küsimustele otsivad "Kuuenda Käigu" podcastis vastuseid Gunnar Leheste, Roland Poom ja Jaan Martinson.
21.08.2022 39 m
Miks oli Neuville'il vaja Tänakuga "plõksida"? Kas Breen jääb M-Spordi palgale?
Belgia ralli teise päeva põletavamad jututeemad on Craig Breeni ja Thierry Neuville'i väljasõidud ning belglase iroonilised väljaütlemised Ott Tänaku aadressil. "Kui Tänakul on probleemid, sõidan mina kolme silindriga," oli Neuville hommikuste katsete järel öelnud. Tänakut vaevasid väidetavalt ülekandeprobleemid (diferentsiaal), mis hooldusalas said lahendatud. "Karma!" ütlesid nii mõnedki rallifännid Eestis ja ka kaugemal, kui Neuville päeva eelviimasel katsel aeglases vasakkurvis kraavi vajus ja roolisüsteemi lõhkus. "Kuuenda käigu" podcastis võtavad päeva tippsündmused kokku Gunnar Leheste, Roland Poom ja Jaan Martinson. Muu hulgas arutame ka neljandat rallit järjest käki kokku keeranud Craig Breeni kurva saatuse teemal ja küsime, kui suur on M-Spordi tiimi ja selle pealike kannatus. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee. Podcast on leitav ka Google Podcasts'is, Soundcloudis, Spotify's ja teistes podcasti rakendustes.
20.08.2022 33 m
Belgia ralli avapäev: Rovanperä katus ja vägev võitlus poodiumikohtadele
19.08.2022 35 m
Kuidas mõista ütlust "Tänak mängib Belgias teist viiulit"?
Autoralli MM-sarja üheksanda etapi, Belgia ralli võit tundub olevat justkui eos Thierry Neuville'ile kirja pandud. Ott Tänak mängivat mitmete asjatundjate sõnul Ieperis "teist viiulit". Kuidas sellist ütlust mõista? Kes veel sellisel unikaalsel asfaldirallil kõrgesse mängu võiksid sekkuda? Kui suur on Kalle Rovanperä maailmameistritiitli kindlustamise tõenäosus? Kes on selle nädala "must hobune"? Neile ja veel mitmele teisele küsimusele otsivad "Kuuenda käigu" podcastis vastuseid saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom ning Ieperis kohapeal viibiv Jaan Martinson. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee.
18.08.2022 40 m
"Kuues käik": Tänaku hullu võidu järelkajad. Kust see kiirus tuli ja mis saab edasi?
Ott Tänak ja Martin Järveoja hoidsid Eesti rallifännide närvid viimseni pingul, kuid sõitsid alates teisest katsest peale juhitud Soome ralli Kalle Rovanperä ees võiduka lõpuni. "Kuues käik" podcastis võtavad põneva rallinädalavahetuse pulkadeks lahti Gunnar Leheste ja Roland Poom ning Soomes kohapeal viibiv Peep Pahv, saate lõpus saab sõna ka päevakangelane ise. Räägime ka teistest klassidest, Egon Kaurist ning tulevikust ja võimalikest vangerdustest, mis meie arvates võiks WRC sarja sõitjate seas juba sel hooajal ära teha. Saadet on võimalik kuulata ka Spotify rakendusest. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee Head kuulamist!
07.08.2022 44 m
Põnev-põnev! Kas Soome ralli võitja selgub alles viimasel katsel?
Ott Tänak on Soome rallil kohalikele meestele Kalle Rovanperäle ja Esapekka Lappile andnud ikka vinge lahingu ning hoidnud ka ralli pikimal päeval mõlemad mehed oma selja taga. Sõita jääb veel vaid neli katset kogupikkusega 43 kilomeetrit. Kui teiste osas võib peaaegu mürki võtta, et kuni punktikatseni näeme homme tavapärast rehvisäästmist ja tuima "tiksumist", siis Tänak ja Rovanperä, keda lahutab vaid 8,4 sekundit, endale sellist luksust lubada ei saa. "Kuues käik" podcast Gunnar Leheste, Roland Poomi ja Peep Pahviga arutleb teise võistluspäeva põhisündmuste ja nähtuste üle - Rovanperä üllatav rehvitaktika, Craig Breeni järjekordne ebaõnnestumine, M-Spordi sisevõitlus ja loomulikult esikohaheitlus -, ning püüdab ennustada, mis homme juhtuma hakkab. Saatke meile ikka küsimusi ja põnevaid jutupunkte aadressil kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
06.08.2022 29 m
Pikk ja kurnav Soome ralli avapäev lõi eeldused väga põnevaks laupäevaks
"Kuues käik" podcast võtab kokku kahe lõunase hoolduspausiga arusaamatult pikaks venitatud Soome ralli avapäeva, räägib pikemalt esikohaheitlusest ning esimese katse esimesse kurvi jäänud õnnetust Oliver Solbergist. Püüame spekuleerida, kui mitu meest on Kalle Rovanperä võimeline neljandalt kohalt alustades homse päevaga "ära sööma" ning kuidas võiks laheneda heitlus kohtadel viies kuni üheksas. Kuna rallil on ikkagi kaks Eesti ekipaaži, ei saa me üle ega ümber ka Rally2 autode seas viiendat kohta hoidvast Egon Kaurist. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kohapealseid muljed vahendab telefoni teel Peep Pahv. Saatesse on võimalik saata ka küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee.
05.08.2022 31 m
Soome ralli eelvaade. Milline Toyotadest võidab?
Kalle Rovanperä edu autoralli MM-sarjas on juba mäekõrgune ning suure tõenäosusega ei leidu temale vastast ka kodusel Soome rallil. Kuidas hoida rallisõprade südamed ekraanide taga endiselt põksumas, kui loo lõpp on ette teada? WRC sari jätkub hooaja kaheksanda etapiga Soome metsade vahel kiiretel kruusateedel. "Kuues käik" podcast on, nagu alati, eetris neljapäevast pühapäevani, et rallinädala põnevatel sündmustel arutleda ning spekuleerida, mis võib hakata juhtuma täna õhtul, homme hommikul ning kes tõusevad poodiumile pühapäeva pärastlõunal. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kuulame üheskoos Ott Tänaku eilset intervjuud ja vestleme telefonitsi kohapeal viibiva Peep Pahviga. Saatesse on palavalt oodatud kõiksugu ralliga seotud küsimused aadressil kuueskaik@delfi.ee!
04.08.2022 55 m
Vesise Rally Estonia tipphetked ja Urmo Aava kokkuvõte korraldusest
„Kuues käik“ podcast läks Rally Estonia hooldusalast viimast korda otse-eetrisse kell 16.00. Saatejuhtidel Gunnar Lehestel ja Roland Poomil oli külas ralli direktor Urmo Aava.
17.07.2022 31 m
Kes säästab rehve kõige kiiremini? Mitu eestlast jõuab poodiumile?
"Kuues käik" oli Rally Estonia viimasel päeval otse-eetris kell 6.30.
17.07.2022 20 m
„Kuues käik“. DirtFishi ralligurud: Rally Estonia ei vaja tehislikke hüppeid, teil on niigi imelised teed
"Kuues käik" läks otse-eetrisse laupäeva õhtul kell 19.30. Stuudios käis külas endine rallisõitja Sander Pärn ning DirtFishi ajakirjanikud Colin Clark ja David Evans.
16.07.2022 43 m
Millega üllatavad sõitjaid laupäevased katsed?
"Kuues käik" läks Rally Estonia hooldusalast otse-eetrisse kell 8.30. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
16.07.2022 23 m
Rally Estonia esimese võistluspäeva kokkuvõte ja intervjuu Toivo Asmeriga
15.07.2022 35 m
Viis katset sõidetud. Kas jõuvahekorrad hakkavad juba välja joonistuma?
„Kuues käik“ podcast läheb ralli hooldusalast otse-eetrisse kell 13.30, et võtta kokku esimese täispika päeva hommikuste katsete olulisemad sündmused, vaadata reportaaži katse äärest ning teha juttu ühest põnevast heategevusprojektist.
15.07.2022 28 m
Rally Estonia reede hommik: kas esimestel katsetel hakkab kohe juhtuma?
„Kuues käik“ podcast tegi Rally Estonia hoolduspargist otselülituse enne päeva esimest kiiruskatset kell 7.20. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
15.07.2022 19 m
"Kuues käik" Rally Estonial: Värsked muljed testikatselt ja võistluse eelvaade
Podcast „Kuues käik“ on sel nädalal erandkorras videopildis ning läheb eetrisse otse Tartus Eesti Rahva Muuseumi territooriumil asuvast Rally Estonia hooldusalast. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom toovad nelja päeva jooksul rallisõpradeni üheksa otsesaadet. Lisaks tänasele ralli eelvaatele oleme kolm korda eetris nii reedel kui ka laupäeval ning kaks korda pühapäeval. Kutsume endale seltsi huvitavaid külalisi ning piilume Delfi TV usinate reporterite abiga koduse MM-etapi telgitagustesse. Otsesaadete ajakava: Neljapäeval kell 13.00 Reedel kell 7.20, 13.30 ja 20.00 Laupäeval kell 8.30, 13.30 ja 19.40 Pühapäeval kell 6.30 ja 16.15
14.07.2022 43 m
KUULA | „Kuues käik“: Toyota eesotsas Rovanperäga pani konkurendid taas selili, miks Hyundai Keenias põrus?
Keenia MM-ralli lõppes Kalle Rovanperä ja Toyota suure triumfiga. 21-aastane soomlane võttis hooaja neljanda võidu, Elfyn Evans, Takamoto Katsuta ja Sebastien Ogier kindlustasid autotootjale nelikvõidu. Hyundai laeks jäi Thierry Neuville'i viies koht ja punktikatse võit, Ott Tänak pidi teist päeva järjest tehniliste probleemide tõttu katkestama.
26.06.2022 26 m
KUULA | "Kuues käik": Toyota ülemvõim konkurentide ees on meeletu, mida on Tänakul Keeniast veel püüda?
Saatejuhid Kaspar Ruus ja Roland Poom
25.06.2022 23 m
KUULA | „Kuues käik“: Tänak võttis dramaatiliselt alanud päevast pea maksimumi. Miks on ülikeerulised olud WRC-le kasulikud?
Keenia ralli reedese võistluspäeva lõpetas liidrina Kalle Rovanperä (Toyota), kes edestab tiimikaaslast Elfyn Evansit 22,4 sekundiga. Päeva probleemidega alustanud Ott Tänak (Hyundai) lõpetas reede kolmandana (+25,3), kuid ta võib veel siiski neljandaks langeda.
24.06.2022 23 m
KUULA | „Kuues käik“: kes vajab Keeniast hädasti head tulemust? Kas Tänak hakkab taas võiduheitlusesse sekkuma?
Mullu autoralli MM-sarja naasnud legendaarne Safari ralli on taas käes. Kuna sedapuhku peeti Keenias testikatse juba kolmapäeval, on ka nädala esimene „Kuues käik“ podcast eetris kolmapäeval.
22.06.2022 24 m
Tänak võttis kauaoodatud võidu. Kas võimatuna näinud tiitlilootus tärkas ellu?
Ott Tänaku viimasest rallivõidust oli möödas 462 päeva. Uue generatsiooni Hyundaiga polnud keegi veel esikohale sõitnud. Nüüd on see märk maha pandud. Viiendal kohal lõpetanud Kalle Rovanperä edu MM-sarjas lähima jälitaja Thierry Neuville'i ees kasvas 46 punktilt 55 punktile, kuid Tänak kahandas enda vahet liidriga 69 punktilt 58-le. Rovanperä rõõmustas finišis, et suutis Neuville'iga vahet suurendada, aga äkki peaks noor soomlane hoopis rohkem Tänaku pärast muretsema? "Kuuenda käigu" podcastis võtavad rallinädalavahetuse kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom, saate lõpusõnad ütleb Sardiiniast telefoni teel Peep Pahv.
05.06.2022 34 m
Tänaku domineerimine meenutab juba vanu häid aegu
Sardiinia ralli laupäev kulges täielikult Ott Tänaku dikteerimisel, kes juhib rallit Craig Breeni ees juba rohkem kui 45 sekundiga. Esapekka Lappi katkestas päeva esimesel katsel liidrikohalt, tee äärde jäid päeva jooksul veel Thierry Neuville, Elfyn Evans ja Adrien Fourmaux.
04.06.2022 30 m
Sardiinia ralli reede sai ootamatu lõpu, Hyundai jälle laguneb
Ott Tänak lõpetas Sardiinia ralli esimese pika päeva teisel kohal ning peab tänama õnne, et kaks viimast katset ära jäeti, sest tema masinal ilmnesid 7. katsel jõuülekandeprobleemid, mis kukutasid mõni katse varem kõrgest mängust ka Thierry Neuville'i. Mis Hyundaiga nüüd siis lahti on ning miks pole Dani Sordo oma soodsat stardipositsiooni ära kasutanud ja poodiumiheitlusse sekkunud? Peep Pahv vahendab rallimuljeid kohapealt, stuudios arutlevad seni toimunu üle Gunnar Leheste ja Roland Poom.
03.06.2022 32 m
Sardiinia ralli nädalavahetus kõige julgustavamalt ei alanud
Ott Tänakul puhkes juba testikatsel mootoriruumis väike tulekahju, mis ülejäänud Sardiinia ralli nädalavahetuseks just optimismi ei sisenda.
02.06.2022 43 m
KUULA | "Kuues käik": kes olid Portugali ralli suurimad õnnestujad ja põrujad?
Portugali MM-etapp on selleks puhuks läbi. Juba kolmanda järjestikuse võidu võttis sel hooajal Kalle Rovanperä (Toyota), kes lisaks rallivõidule noppis ka punktikatselt maksimaalsed viis silma. Toyota ja Rovanperä ülemvõimu vaadates ei tundu hetkel, et ükski teine tiim või sõitja võiks sellele kombinatsioonile vastu saada. Ott Tänak lõpetas Portugali ralli kuuendal kohal. Kas maksimum, mis võtta oli? Kes olid lisaks Rovanperäle ralli suurimad võitjad? Kes aga kõige suuremad põrujad? Mida oodata järgmistelt etappidelt? Nendel ja teistel teemadel arutlesime nädala viimases "Kuues käik" podcastis. Saadet juhtisid Kaspar Ruus ja Roland Poom, Portugalist jagas muljeid Peep Pahv. Head kuulamist!
22.05.2022 23 m
KUULA | "Kuues käik": kas Rovanperä liigubki vääramatult Portugali ralli võidu ja MM-tiitli suunas?
KUULA | "Kuues käik": kas Rovanperä liigubki vääramatult Portugali ralli võidu ja MM-tiitli suunas? Portugali MM-etapi teine võistluspäev on jõudnud õhtusse. Taas on võimast sõitu tegemas Kalle Rovanperä (Toyota), kes kerkis päeva eelviimase kiiruskatsega liidriks. Ott Tänak (Hyundai) on hommikuga võrreldes tõusnud kahe koha võrra kümnendaks. Kuidas on võimalik, et rallile teepuhastaja rollis vastu läinud Rovanperä on laupäeva õhtuks etapi liider? Kui suured on Elfyn Evansi võimalused tiimikaaslasele vastu saada? Mida on kaheksandaks tõusnud Ott Tänakul veel Portugali rallilt püüda? Kas Thierry Neuville võiks sekkuda veel kolmanda koha heitlusesse? Toyota tõestas, et on ehitanud ka kruusal konkurentidest parema ralliauto. Mida oodata veel pühapäevasest võistluspäevast? Nendel ja teistel teemadel arutlesime laupäevases "Kuues käik" podcastis. NB! Saade lindistati enne õhtust 3,3 km pikkust publikukatset. Saadet juhtisid Kaspar Ruus ja Roland Poom, Portugalist jagas muljeid Peep Pahv. Head kuulamist!
21.05.2022 34 m
"Kuues käik": Kes on Portugali ralli esimese täispika päeva suurimad üllatajad ja ebaõnnestujad?
Portugali autoralli MM-sarja reedesel võistluspäeval on jäänud sõita veel õhtune 3,36 km pikkune Lousada kiiruskatse. Enne päevale lõplikult joone alla tõmbamist saab juba öelda, et Portugali ralli avapäev on pakkunud emotsioone, õnnestumisi ja ebaõnne igale maitsele. Neljandal katsel ralli liidriks kerkinud üheksakordne maailmameister Sebastien Loeb tegi juba järgmisel katsel ootamatult lapsiku vea ja katkestas. Kaheksakordne ilmameister Sebastien Ogier lõhkus kaks rehvi ning pidi seitsmendal katsel päeva lõppenuks kuulutama. Miks vanameistrid põrusid? Ott Tänak langes kahe rehvipurunemise tõttu kümnendaks, kuid püsis enne seda kõrges mängus. Mida Tänakul Portugalist veel püüda on? Kuidas on Kalle Rovanperä suutnud vaatamata esimesele stardikohale püsida võiduheitluses? Kes on olnud päeva suurimad üllatajad? Kas ohtrates rehvipurunemistes mängib rolli Pirelli, keerulised olud või mõlemad? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisime vastust reedeses "Kuues käik" podcastis. Saadet juhtisid Kaspar Ruus ja Roland Poom, Portugalist jagas muljeid Peep Pahv. Head kuulamist!
20.05.2022 34 m
KUULA | "Kuues käik": kas Ott Tänak on Portugali ralli peafavoriit?
Autoralli MM-sarja neljas etapp Portugalis on käes! Testikatse on sõidetud, õhtul ootab ees lühike avakatse, õigeks ralliks läheb juba reede hommikul. Kas testikatsel kolmandat aega näidanud Ott Tänak on Portugali peafavoriit? Mida oodata Georg Linnamäelt ja Robert Virveselt? Kas Elfyn Evansil on viimane võimalus tänavu end veel suuremasse mängu kergitada? Mida oodata vanameistritelt Sebastien Loebilt ja Sebastien Ogier'lt? Missugust rolli hakkab rallil mängima ilm? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsisime vastust nädala esimeses "Kuues käik" podcastis. Saadet juhtisid Kaspar Ruus ja Roland Poom, Portugalist jagas muljeid Peep Pahv. Head kuulamist!
19.05.2022 31 m
Rovanperä on ülbeks läinud, aga võitjate üle kohut ei mõisteta
Kalle Rovanperä tõestas Horvaatia ralli võiduga, et on hetkel kindlalt kiireim mees autoralli MM-sarjas. Ott Tänak tunnistas ausalt, et muutis esikohaheitluse põnevaks vaid tänu nutikamale rehvivalikule. "Kuues käik" võtab kokku viimaste aegade põnevaima pühapäevase võistluspäeva olulisemad sündmused koos Roland Poomi ja Zagrebis kohapeal viibiva Jaan Martinsoniga. Arutleme ka, kuidas võis Robert Virves eelviimase kontrollpunkti liiga vara sisse tulla - saatuslik eksimus tõi talle neljaminutilise ajatrahvi ning kukutas JWRC klassi liidrikohalt.
24.04.2022 31 m
Kas Neuville'ile määratud lisakaristus oli õiglane? Esikoha heitluses jäi väike pinge õhku
Horvaatia ralli teise päeva olulisemad märksõnad oli Thierry Neuville'i minutiline ajakaristus ja Kalle Rovanperä rehvipurunemine - mõlemad tõid otsest kasu meie mehele, Ott Tänakule, kes tõusis teiseks ning lähenes liidrile ohtlikusse kaugusse. Kas Neuville'i lisakaristus oli õiglane? Miks ei võinud kohtunikud belglast kiiruse ületamise eest ühekorraga ära nuhelda? Kas 54 kilomeetrist piisab, et Tänakul 19,9 sekundit Rovanperä vastu tagasi sõita? Kuidas laheneb pingeline kolmanda koha heitlus? Saadet veavad Gunnar Leheste ja Roland Poom, kohapealseid muljeid Zagrebist vahendab Jaan Martinson. Küsimusi saatejuhtidele on võimalik saata aadressile kuueskaik@delfi.ee.
23.04.2022 31 m
Tänak võttis avapäevast absoluutse maksimumi, Rovanperä domineerimine üllatas
Horvaatia ralli avapäev kulges noore soomlase Kalle Rovanperä dikteerimisel, kes juhib kaheksa katse järel rallit Thierry Neuville'i ees rohkem kui minutiga. Esikolmikusse mahub ka korraliku avapäeva teinud Ott Tänak. Keerulistes oludes peetud rallil on olnud WRC autodest juba kolm katkestajat ning rehve on lõhutud nii palju, et ei jõua kokku lugedagi. Võtame Esapekka Lappi ja Adrien Fourmaux avariid pulkadeks lahti ja arutleme pikemalt ka Neuville'i kiiruse ületamise ja auto lükkamise intsidendi teemal. Üks kuulaja küsimus vajab samuti vastamist. Saate meiliaadress, kuhu neid edaspidi veelgi saata, on kuueskaik@delfi.ee.
22.04.2022 30 m
Horvaatia ralli eelvaade: kas Hyundai on tõesti nii kehv, kui nad end väidavad olevat?
Autoralli MM-sari on kahekuuliselt pausilt tagasi ning jätkub kolmanda etapiga Horvaatias Zagrebi ümbruses. Ilmateate kohaselt on tulemas põnev vahelduvate oludega võitlus, kus võtmerolli hakkab ilmselt mängima rehvivalik. Gunnar Leheste ja Roland Poom stuudios ning Jaan Martinson Zagrebis kohapeal püüavad nädala esimeses "Kuues käik" podcastis ennustada, milline saab olema jõudude vahekord ning kas Hyundai on tõesti nii kehv, kui nad end jutu tasandil väidavad olevat. Ei saa me üle ega ümber ka hübriidtehnoloogia muredest, millele FIA enda arvates reeglimuudatusega väikest leevendust pakkus, kuid mis tegelikult põhiprobleemi - hübriidi töökindlust - kuidagi ei lahenda. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee.
21.04.2022 50 m
Pühapäevast kujunes taas tati venitamine. WRC sari pole Venemaa-küsimuses selgroogu näidanud
Autoralli MM-sarja teise etapi Rootsis võitis Kalle Rovanperä Thierry Neuville'i ja Esapekka Lappi ees. Ott Tänakule jäi pihku punktikatse võidu eest saadud viis silma, mis jätavad ta MM-i punktitabelis 11. kohale. "Kuues käik" võtab kokku viimase rallipäeva olulisemad sündmused, kuulab ära, mida oli Tänakul, Egon Kauril ja Georg Linnamäel ralli kohta öelda ning räägib ka Venemaa-Ukraina sõjast ja Nikolai Grjazini osalemisest WRC sarjas. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom, kohapealseid muljeid vahendab Umeast Peep Pahv.
27.02.2022 40 m
Kahetiste tunnetega päev Rootsi rallil: poodiumiheitlus on küll vägev, aga...
Rootsi rallil pidasid laupäeval ägedat heitlust poodiumikohtadele Kalle Rovanperä, Elfyn Evans, Thierry Neuville ja Esapekka Lappi. Ott Tänak tuli küll pärast eilset kummalist katkestamist rajale tagasi, kuid sõidab ilma konkreetse eesmärgita. "Kuues käik" arutleb veelkord Tänaku reedese katkestamise üle, kuna tema intervjuust Delfile ilmnesid mõned uued detailid. Võtame kokku ka muud päeva tipphetked ja vaatame ette pühapäevale, millest võib tulla üks viimaste aegade põnevaim viimane rallipäev. Vastame ka ühele huvitavale kuulajaküsimusele - neid võite meile jätkuvalt saata aadressil kuueskaik@delfi.ee. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom, telefoni teel vahendab kohapealseid muljeid Rootsist Peep Pahv.
26.02.2022 27 m
"Kuues käik" võtab autoralli MM-i nädalavahetuseti parasjagu toimuva etapi põhjalikult luubi alla - koos asjatundjaga tehakse selgeks, mis hakkab juhtuma ja miks nii juhtus. Samuti vastatakse kuulajate küsimustele - kõik selleks, et Eesti rallisõpradel oleks Ott Tänakule veelgi huvitavam kaasa elada!
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Roland Poom