Kuues käik
"Kuues käik" võtab autoralli MM-i nädalavahetuseti parasjagu toimuva etapi põhjalikult luubi alla - koos asjatundjaga tehakse selgeks, mis hakkab juhtuma ja miks nii juhtus. Samuti vastatakse kuulajate küsimustele - kõik selleks, et Eesti rallisõpradel oleks Ott Tänakule veelgi huvitavam kaasa elada!
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Roland Poom
Kuues käik
Sport 200 episoodi
Episoodid
Mehhiko ralli kokkuvõte ja saatejuhtide unistuste WRC kalender
„Kuues käik“ podcast läks Mehhiko ralli nädalal viimast korda videopildis otse-eetrisse pühapäeval kell 21.30. Võtsime kokku möödunud neli päeva, draamatilisemad sündmused ja põneva poodiumiheitluse, vastasime vaatajate küsimustele ning võtsime kaks videokõnet Leoni kohapeale: ühe reporter Kaspar Ruusile ja teise Eesti fänn Andrusele.
19.03.2023 50 m
Kas MM-sarja juhtima asuval Ogier'l võib hammas liiga verele minna?
„Kuues käik“ podcast läks sel nädalal eelviimast korda videopildis otse-eetrisse pühapäeval kell 9.00. Võtsime kokku laupäevased kiiruskatsed, olulisemad sündmused ning mängisime saate lõpus oma kuulajate-vaatajatega Kahooti keskkonnas viktoriini. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Videosilla vahendusel ühines meiega Leonis kohapeal viibiv reporter Kaspar Ruus. Tänane teine otselülitus, kus võtame kokku kogu ralli, on kavas peale punktikatset kell 21.30. Saatesse ootame ka kuulajate küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee. Põnevamad küsimused saavad premeeritud kingitustega, mille on välja pannud T-Shirt Store ja Balbino.
19.03.2023 56 m
Õnnetu Mehhiko ralli avapäeva kokkuvõte. Intervjuu Martins Sesksiga
Rallinädala teine „Kuues käik“ saade läks videopildis otse-eetrisse laupäeva hommikul kell 9.00. Gunnar Leheste ja Roland Poom võtsid kokku Mehhiko ralli esimese täispika päeva, mis algas Ott Tänaku ja Martin Järveoja jaoks turboprobleemidega kohe päeva esimesel katsel ning lülitasid Eesti ekipaaži sisuliselt konkurentsist. Mille peale Tänakul veel Mehhikos sõita on, kuidas näevad jõuvahekorrad välja peale kümmet kiiruskatset ning mida põnevat kahest järgmisest päevast veel oodata on, seda kõike kuula juba saatest. Ühtlasi tegime otselülituse Leoni, kus viibib meie reporter Kaspar Ruus ning vastasime kuulajate küsimustele, mida ootame jätkuvalt aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevamatele küsimustele on meil välja jagada ka auhinnad: kast Balbino jäätist, kaks Vitamin Welli kinkekotti ning kingitus T-Shirt Store'ilt. Saate 25. minuti paiku võtsime otse-eetrisse ka Läti parima rallimehe Martins Sesksi, kes rääkis meile Läti MM-etapist, oma tänavusest hooajast ning natuke ka Mehhiko rallist. Pühapäeval kell 9.00 ootame vaatajaid-kuulajaid mängima otsesaates Kahooti ehk virtuaalselt viktoriini. Rallinädala võtame kokku pühapäeval kell 21.30.
18.03.2023 1h 2 m
Kui loteriiks võib Mehhiko ralli minna? Stuudios Rally Estonia direktor Urmo Aava
WRC rallikaravan on sel nädalal Mehhikos Leonis, kus sõidetakse autoralli MM-sarja kolmas etapp. „Kuues käik“ podcast läheb otse-eetrisse neljal päeval nädalas, esimene saade oli eetris kell 15.00. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Erikülalisena oli tänases saates Rally Estonia direktor Urmo Aava, kes kommenteeris muu hulgas, kuidas mõjutab Eesti WRC etappi hiljutine uudis Läti saamisest MM-etapi korraldajaks ning milliste põnevate uuendustega Rally Estonia sel aastal fänne üllatab. Mehhikos kohapeal on meie reporter Kaspar Ruus, kes pärast väikseid reisisekeldusi on jõudnud Leoni ja teinud juba esimesed intervjuud Ott Tänaku ja teiste rallimeestega. Pühapäevase esimese saate lõpus mängitakse vaatajatega Kahoot rakenduse kaudu viktoriini. Saatesse on oodatud ka kuulajate küsimused, mis tuleks teele panna aadressile kuueskaik@delfi.ee! Nutikamaid küsimusi premeerime seekord lausa mitme auhinnaga. Balbiino poolt on meil välja panna kast jäätist, Vitamin Wellilt kaks kinkekotti ning T-Shirt Store'ilt särk inimese enda valitud slõugani või pildiga. „Kuues käik“ otsesaadete ajad: Neljapäeval kell 15.00 Laupäeval kell 9.00 Pühapäeval kell 9.00 ja 21.30
16.03.2023 1h 8 m
Palju õnne Otile ja Martinile! Kui kõrgele see võit Tänaku karjääris asetub?
Rootsi MM-ralli lõppes Ott Tänaku ja Martin Järveoja vägeva võiduga. Hyundai üritas punktikatse eel tiimikäsklustega Thierry Neuville'i teisele kohale upitada, kuid ei tulnud välja... „Kuues käik“ podcast võttis äärmiselt põneva rallinädala kokku ning vastas kuulajatelt laekunud küsimustele, millest üks sai ka pärjatud väärt auhinnaga, mille pani välja rõivabränd Marat. Võitjaks osutus küsija Genadi. Palju õnne! Võtame teiega ühendust. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Üle veebi jagas meiega kohapealseid muljeid Umeast Jaan Martinson. Järgmised saated on eetris juba 16.-19. märtsini, mil rallikaravan jõuab Mehhikosse. Küsimusi on meile võimalik saata ka kahe ralli vahepeal aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet saab kuulata ka uuest Delfi Tasku keskkonnast. Delfi Taskul on nüüd ka äpp, mida saab Androidile alla laadida Google Play'st ja iPhone'ile App Store'ist.
12.02.2023 47 m
Rootsi ralli ülipõneva laupäeva kokkuvõte, kõne Umeasse
Kõne vahendusel võtsime ühendust rallil kohapeal viibiva Jaan Martinsoniga. Võtsime tänase võistluspäeva kokku, teiste hulgas mõistagi Eesti rallisõitjate Ott Tänaku, Georg Linnamäe, Egon Kauri ja Robert Virvese võistlused. Lisaks vastame ka kuulajate-vaatajate küsimustele. Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Nutikaima küsimuse saatjale on välja panna ka väärt auhind, milleks on seekord rõivabrändi Marati toode omal vabal valikul marat.ee lehelt. Saatejuhid on Kaspar Ruus ja Roland Poom.
11.02.2023 45 m
Rootsi ralli reede. Päeva tipphetked ja otselülitus Umeasse
Rootsi ralli esimese täispika võistluspäeva järel juhib Craig Breen Ott Tänaku ja Esapekka Lappi ees. WRC2 arvestuses hoiab parima eestlasena Georg Linnamäe kuuendat kohta. Saates võtsime kokku päeva tipphetked ning olime otseühenduses Peep Pahviga Umeast. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee.
10.02.2023 35 m
Mida näitas Rootsi ralli testikatse? Kas poodiumil pakutav šampus on päris?
„Kuues käik“ rallipodcast läheb Rootsi ralli ajal ja edaspidigi sel hooajal pildiga otse-eetrisse ning on kohe peale saadet järelvaadatav ja kuulatav. Selle nädala esimene saade alustas kell 13.00. Stuudios vaatasid rallinädalavahetusele ette saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom, Skype'i ühenduses vahendab kohapealseid muljeid Umeas viibiv Jaan Martinson. Saate alguseks oli läbitud ka suur osa testikatsest, mis startis Rally1 autodele kell 10.01. „Kuues käik“ otsesaadete kava: Reedel 19.30 Laupäeval 20.00 Pühapäeval 15.30 Ootame küsimusi kuueskaik@delfi.ee. Nutikaima küsimuse saatjale on välja panna ka väärt auhind, milleks seekord on üks Marati toode marat.ee kodulehelt kuulaja/vaataja omal vabal valikul. Esimesse saatessegi tuli meeldivalt palju küsimusi, millest üks uuris rallimeestele poodiumil pakutava šampuse kohta. Kuna Roland Poom on piisavalt palju kesvamärjukest pritsinud, teadis ta selle kohta nii mõndagi. Samale meiliaadressile on teretulnud ka lugejate fotod raja äärest ning sellestki, kuidas kodudes rallile kaasa elatakse. Fotosid avaldame läbi nädala Delfi Spordi Instagrami kontol, ralliblogis ning vaatame neid üheskoos otsesaateski. Järgmine saade on Delfi TV otse-eetris reedel kell 19.30. Kohe peale saadet mängime vaatajatega Kahooti.
09.02.2023 47 m
Mingid punktid kirjas! Milliseid järeldusi hooaja avaetapist teha?
Aasta esimene MM-ralli lõppes vanameistri Sebastien Ogier' võiduga, kes on nüüd Monte Carlos triumfeerinud rekordilised üheksa korda. Ott Tänak ja Martin Järveoja avasid hooaja viienda kohaga, lisades kontole ka punktikatse neli silma, mis teeb kokku 14 punkti. „Kuues käik“ võtab rallinädala kokku ning küsib, milliseid järeldusi esimese etapi pealt teha. Kas hirmuäratavat kiirust näidanud Toyota hakkabki järjekordselt kogu hooaega dikteerima ning kuidas Ford ja Hyundai seda ära saaks hoida? Võtame kokku lugejate küsimuste rubriigi ning kuulutame välja parima küsija nime, kellele kuulub väärt praktiline auhind - stiilne termojoogipudel. Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee ka kahe ralli vahepeal.
22.01.2023 38 m
Monte Carlo teise päeva kokkuvõte. Kas Ogier peaks Rovanperä mööda laskma?
Monte Carlo rallil on laupäeva õhtuks kaksikjuhtimine Toyota pilootidel Sebastien Ogier'l ja Kalle Rovanperäl, neile järgneb Hyundai mees Thierry Neuville, iga sõitja vahel on enne viimast päeva 16 sekundit. Kas poodiumikohad on juba paigas või peaks Toyota suuremat pilti vaadates käskima vanameistril Ogier'l tiitli nimel kihutava soomlase mööda laskma? Ott Tänakut (M-Sport) tabasid kaks katset enne lõunapausi ja rehvivahetustsooni roolivõimuprobleemid, mis sundisid teda ära andma oma neljanda koha Elfyn Evansile (Toyota), kellest ta päeva lõpuks jääb maha juba 40,8 sekundiga. Mis täna veel põnevat juhtus, millised on Jaan Martinsoni meeleolud rallipargist kohapealt ja milliseid huvitavaid küsimusi esitasid meile meie kallid kuulajad, seda kõike kuula juba saatest! Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevaimale küsijale anname ka väärt auhinna. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
21.01.2023 51 m
Tänak kohaneb autoga, Serderidis sai kümme korda kuulsamaks
Ott Tänak hoiab aasta esimese MM-ralli esimese täispika päeva lõpetuseks neljandat kohta, jäädes liidrikohta hoidvast Sebastien Ogier'st maha 54,2 sekundiga. Nagu saarlane ise on öelnud, ei ole auto miskipärast veel konkurentsivõimeline. Täit infot, miks ta veel konkurentsivõimeline ei ole, "Kuuenda käigu" podcasti tegijatel Gunnar Lehestel ja Roland Poomil enne reedeõhtust meediatsooni veel polnud, kuid spekuleerida võib, et ilmselt võtab 2019. aasta maailmameistril M-Spordi Ford Puma Rally1 autoga kohanemine veel lihtsalt aega. Sellest vaatest pole meie mehe neljandal kohal sugugi häda midagi. Pikk ralli on veel ees, lausa 179,66 kilomeetri jagu, mida on 34,3 kilomeetrit rohkem kui see distants, mis praeguseks on läbitud. Vaatame tagasi senise ralli tipphetkedele, võtame ühendust Monte Carlos kohapeal viibiva Delfi ja Eesti Päevalehe rallireporteri Jaan Martinsoniga ning vastame kuulajate küsimustele, mida meile on laekunud meeldivalt palju. Ootame küsimusi ka järgmistesse - laupäeva ja pühapäevasesse - saadetesse aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevaima küsimuse esitajale on meil ka üks praktiline auhind varuks. Monte Carlo ralli esimese kaheksa kiiruskatse kõmulisim teema ei tule mitte rallirajalt, vaid selle kõrvalt. Nimelt said Jourdan Serderidis ja tuhanded inimesed tänu tema pardakaamerale kõhutäie itsitada, kui nägid künka peal vanainimeste asja ajamas hulljulgeid ja külmakartmatuid rallifänne. Kes, miks ja kuidas...? Ei pääse meiegi sellest nüüdseks juba sotsiaalmeediahitiks saanud videost üle ega ümber. Kutsume rallifänne liituma ka WRC Fantasy portaali wrcfan.com Kuuenda käigu liigaga: https://wrcfan.com/leagues/kuueskaik
20.01.2023 44 m
Monte Carlo ralli eelvaade, kõne kohapeale ja korralduslikud teadaanded
WRC sarjas on kahe hooaja vahepeal nii mõndagi muutunud: Ott Tänak on uues tiimis, nokamütsil ja autol uued sponsorid, tema vanal tiimil Hyundail on lõpuks ametlik pealik. Kuid "Kuues käik" podcast jätkab oma endises koosseisus ning rallil kohapeal on kes teab mitmendat aastat järjest Jaan Martinson. Saate põhiteemad: * Analüüsime olulisemaid liikumisi sõitjateturul * Arutleme, mida võiks välja lugeda Ott Tänaku sponsorlepingust Red Bulliga * Vaatame otsa testikatse tulemustele * Räägime kohapeal viibiva Jaan Martinsoniga rallipargis toimuvast * Ütleme välja ja põhjendame oma Fantasy valikuid ka saates
19.01.2023 46 m
Tänak M-Sporti! Kas rallisport sai päästetud?
Jari-Matti Latvala suurim hirm, et Hyundaist suure pauguga lahkunud Ott Tänak maandub tema tiimis ehk Toyotas teoks ei saanud. 2019. aasta maailmameister, värske MM-i hõbemedalist teatas täna liitumisest M-Spordiga, kus ta sõitis vahelduva eduga ka aastatel 2011-2017. "Kui me Oti võtaksime, siis mõnes mõttes hävitaksime selle spordiala, sest samas meeskonnas oleks kolm maailmameistrit," ütles Latvala vahetult enne Jaapani rallit, kus Tänak tegi oma viimase etteaste Hyundai meeskonnaga. "Kuues käik" podcast on erandkorras kokku tulnud, et arutleda, kas rallisport sai tänase uudisega päästetud? Kas Tänaku võimalused MM-tiitlit võita on täna paremad kui Hyundai-päevil? Millal Tänakul võis M-Spordiga uuesti susisema hakata - kas enne või pärast Hispaania rallit, kus ta Hyundaist lahkumisest teatas? Kui palju kasu saab Tänaku ja M-Spordi diilist värske juunioride maailmameister Robert Virves, kes juhib järgmisel aastal vähemalt viiel etapil Ford Fiesta Rally2 autot? Neil ja veel mõnel teemal arutlesid täna õhtupoolikul Gunnar Leheste ja Roland Poom.
07.12.2022 23 m
Jaapani hümni ei mängitudki. Mida otsustab Ott Tänak?
Jaapani ralli võitis Thierry Neuville Ott Tänaku ja Takamoto Katsuta ees, mis tähendab, et poodiumile mahtus vaid üks Toyota ekipaaž ning sedagi kõige madalamale astmele. Mängiti hoopis Belgia ja Lõuna-Korea hümne. "Kuues käik" võtab ralli kokku ekipaažiga Gunnar Leheste (Delfi Tasku stuudios) - Roland Poom (uue ilmakodanikuga Rakvere haiglas). Saate põhiteemad: * Mida otsustab ja kuhu läheb siit edasi Ott Tänak? * Nädalavahetuse kiireima mehe Sebastien Ogier' torked Pirelli aadressil * Üllatavalt logisev korraldus jaapanlaste poolt * Ilma vingerpussid viimasel päeval ning 66-aastase itaallase punktikatse teine koht * Neljapäevase saate ennustused, võitja välja kuulutamine ja poodiumimeeste analüüs Täname kõiki kuulajaid selle meeleoluka hooaja eest ning kohtume loodetavasti juba Monte Carlo rallil 19. jaanuaril! Küsimused, tagasiside ja ettepanekud on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee!
13.11.2022 39 m
Rahulik laupäev masendava korraldusega Jaapani rallil
Jaapani rallit asus kaks katset enne teise täispika päeva lõppu juhtima Ott Tänaku tiimikaaslane Thierry Neuville, kes enne viimast võistluspäeva edestab Elfyn Evansit kõigest nelja sekundiga. Kuues käik“ podcast on täna rõõmsatel põhjustel veidi tavapäratus koosseisus. Saadet veavad Gunnar Leheste ja Delfi otseblogi pidaja Kaspar Ruus. Miks puudub tavapärane ekspertkommentaator Roland Poom, kuuleb juba lähemalt saatest. Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli korraldusega kahjuks nii rõõmsad lood ei ole. Saade läks olude sunnil salvestamisele hetkel, mil päeva kaks viimast publikukatset olid tund aega edasi lükkunud ning üks neist sootuks ära jäetud. Draamat oli laupäeval kordades vähem kui reedesel võistluspäeval ning vahelduseks said rallifännid keskenduda vaheaegade jälgimisele ja toorele võitlusele raja peal. Poodiumikonkurentsis on jätkuvalt ka meie mehed Ott Tänak ja Martin Järveoja. Ees ootab veel üks võistluspäev, mis teiste MM-rallide pühapäevadega võrreldes paistab tulevat üks põnevamaid, sest sõita jääb veel tervelt 69,82 kilomeetrit. Kuulajate küsimused on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
12.11.2022 27 m
Hullumeelne reede Jaapani ralli korraldajatele just au ei tee
Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli esimene täispikk võistluspäev läheb kahtlemata ajalukku kui üks pöörasemaid päevi WRC sarjas. Dani Sordo maani maha põlenud auto, Craig Breeni järjekordne väljasõit, Kajetan Kajetanowiczi WRC2 tiitli lootuste kustumine ning kõige tipuks Sami Pajari kohtumine talle vastu sõitnud tavaautoga - draamat rohkem kui mõne täispika ralli peale kokku. "Kuuenda käigu" podcastis võtavad hullumeelse päeva kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom. Rõõm on tõdeda, et Ott Tänak on jätkuvalt poodiumiheitluses ning maha ei saa kanda ka koduradadel sõitvat Takamoto Katsutat, kuid viis konkurentsi jäänud WRC autot on ikka liiga vähe. Kahjuks või õnneks tundub, et draamavabalt ei möödu ka järgmine võistluspäev, mis stardib juba ööl vastu laupäeva kell 00.07. Kuulajate küsimused on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee.
11.11.2022 33 m
Erisaade: vähem Jaapani rallit, rohkem Rally Estoniat. Külas Urmo Aava
"Kuues käik" rallipodcast on sel aastal eetris veel täpselt neli korda. Jaapani ralli testikatsest enam räägime seekord Eesti MM-etapi tulevikust. Külas on Rally Estonia direktor Urmo Aava. * Miks WRC kalendri kinnitamine viibib? * Kuidas teha rallit senisest miljon väiksema riigitoetusega? * Kui näritud on Rally Estonia korraldajate küüned Ott Tänaku tulevikuotsust oodates? * Millise plaani ja eesmärkidega peaksid uut hooaega alustama Robert Virves ja Georg Linnamäe? * Kas altpoolt uusi tegijaid paistab? Kas ja kes võiks olla valmis 2023. aastal Junior WRC sarjas sõitma? * Jaapani ralli ennustused: esikolmikut pakuvad stuudios olevad mehed ja ralliblogi tegija Kaspar Ruus Saate tegijatele ootab küsimusi meiliaadress kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
10.11.2022 52 m
Vahendame põnevaid kuulujutte ja räägime üllatuskülalisega otse Kataloonia ralli poodiumilt!
Autoralli MM-sari hakkab vaikselt lõppema ja "Kuuenda käigu" hooaeg samuti. Õnneks on veel vähemalt neli saadet lõpuni minna, nii et päris taskurätiku järgi veel haarama ei pea. Kataloonia ralli, kuigi enam sõitjate tiitlit mängus ei olnud, tuli välja siiski päris meeleolukas ja pakkus ikkagi - andku vanameistri fännid meile andeks - üllatuse. Arvestades, et Sebastien Ogier viimane võit Hispaanias jääb kuue aasta taha, ei kippunud keegi talle enne rallit võidupärga kaela riputama. "Kuues käik" võtab endale täna häbenemata ka kuulujuttude veski jahvataja rolli. Õigemini on vili juba valmis jahvatatud, meie paneme need jutud kotti ja keerame kotile sõlme peale. Eks mõne nädala pärast ole näha, kas ajasime õiget juttu või mitte. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom, telefoniühenduses oleme Jaan Martinsoni ja veel ühe kohapeal viibiva üllatuskülalisega. Küsimused saatejuhtidele on teretulnud ka kahe ralli vahel. Kaks nädalat puhkame ja siis puhume juba Jaapani ralli jutte! Head kuulamist!
23.10.2022 43 m
Kas Eesti aasta võistkond on Virves-Lesk-Thulin?
Kataloonia ralli teise võistluspäeva teravaima elamuse pakkus Gus Greensmithi avarii 11. katsel. Ott Tänakul pole küll poodiumikoht käeulatuses, kuid kuna Thierry Neuville hakkab heitlust pidama Kalle Rovanperäga teise koha nimel, on kõik veel võimalik. "Kuues käik" võtab kokku Kataloonia ralli teise võistluspäeva, jättes saatest siiski välja õhtuse publikukatse, sest vastasel korral jõuaks uus episood kuulajateni väga-väga hilja õhtul. Päevakajaliste juttude kõrval mahub saatesse veel arutelu Sami Pajari kaardilugeja Enni Mälköneni maailmameistritiitli üle. Teema haakub hästi ka Robert Virvese Junior WRC maailmameistritiitliga, millesse panustasid kaks kaardilugejat - Aleks Lesk ja Julia Thulin. Teeme omad ettepanekud, kuidas EOK meie rallisõitjate ja kaardilugejatega aasta sportlaste valimisel võiks talitada. Homne saade läheb salvestamisele kohe pärast punktikatse lõppu ja võitjate selgumist. Küsimused saatejuhtidele on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ka teistest podcasti rakendustest ja värsked episoodid endale ühe nupuvajutusega kiirelt nutiseadmesse tellida, näiteks Spotifys, iTunesis ja Apple Podcasts'is. Head kuulamist!
22.10.2022 36 m
Kataloonia ralli avapäev: kas selline ongi tänavuse hooaja tegelik jõudude vahekord?
Kui Hispaania ralli näitavat asfaldirallidest kõige õigemat jõudude vahekorda, siis kas selline see tänavune seis sel teepinnasel ongi? Mida arvata Hyundai järjekordsetest tehnilistest probleemidest, millega täna on maadelnud Ott Tänak? Kui autod järgmisel aastal samaks jäävad, siis kas järgmine hooaeg tuleb meie mehe jaoks samasugune kannatamine? "Kuues käik" podcasti saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Rallil kohapeal ja saates telefoniühenduses on Jaan Martinson. Vastame ka ühe kuulaja kolmele huvitavale küsimusele. Küsimused on palavalt oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee! Saadet on võimalik kuulata ka teistest podcasti rakendustest ja värsked episoodid endale ühe nupuvajutusega kiirelt nutiseadmesse tellida, näiteks Spotifys, iTunesis ja Apple Podcasts'is. Head kuulamist!
21.10.2022 31 m
Mille peale Kataloonias sõidetakse? Intervjuu rallifotograaf Jaanus Reega
Autoralli MM-sari läheneb vaikselt lõpule. Maailmameister on selgunud - Kalle Rovanperäl on pinged maas. Kuid meeskondlik tiitel, kuigi see on endiselt tugevalt Toyota poole kaldu, on veel laual. "Kuues käik" arutleb, mille peale täna testikatsega alanud Kataloonia rallil veel mäng käib. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Telefoniühenduses vahendab kohapealseid muljeid ja uudiseid reporter Jaan Martinson. Saate lõpus kuulame nädal ette salvestatud intervjuud Red Bulli fotograafi Jaanus Reega. Loomulikult arutleme meedias läbi käinud vihjetele tuginevalt jätkuvalt, milline võiksid välja näha järgmise aasta tiimide koosseisud ning kas üks või teine hiljuti tehtud muudatus ikka nägi kõige parem välja. "Kuues Käik" on eetris veel ka reedel, laupäeval ja pühapäeval peale viimaseid katseid. Kuulajate küsimused, millele vastamise võtame ette saate salvestusel, on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet on võimalik kuulata ja värsked episoodid endale märguandena tellida ka Spotifys. Head kuulamist!
20.10.2022 44 m
Au Rovanperäle, au soomlastele! Kui palju selles noormehes veel MM-tiitleid peidus on?
Autoralli maailmameister on üle kümne aasta jälle soomlane, 22 aasta ja ühe päeva vanune Kalle Rovanperä, kellega "Kuuenda käigu" podcasti üks saatejuhtidest tema esimestel rallidel Eestis rada jagas. Uus-Meremaa ralli viimases podcastis võtame kokku päeva olulisemad sündmused, mis sisuliselt ainult punktikatsega piirdusidki ning arutleme, kui palju MM-tiitleid Harri Rovanperä pojas veel peidus võiks olla ja kas teda sellised rekordid üldse huvitavadki. Mille nahka läks kolmandana lõpetanud Ott Tänaku ralli? Kas saarlane viimasele kahele etapile Hispaanias ja Jaapanis üldse stardib? Saade on lisakd Delfi Taskule leitav ka Spotifyst, Google'i ja Apple'i podcasti rakendustest ning iTunesist.
02.10.2022 32 m
Miks peab halvas asjas alati head nägema? Kalle Rovanperä on maailmanmestari (peaaegu)
Uus-Meremaal kroonitakse homme tõenäoliselt tänavuse autoralli MM-sarja hooaja maailmameister, kelleks näib tulevat täna 22. sünnipäeva tähistav Jyväskylä ralliäss Kalle Rovanperä. Mis peaks juhtuma, et Ott Tänak tal seda veel teha ei lubaks? "Kuuenda Käigu" podcastis võtavad laupäevase rallipäeva maakera kuklapoolel kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom. Räägime sellest, miks peab halvas asjas ilmtingimata alati head otsima (viide Ott Tänaku katselõpuintervjuule), miks Hyundai teistest pilootidest Tänakule abi pole olnud, mis juhtus täna öösel libedal kruusateel Gus Greensmithi ja Elfyn Evansiga ning miks ja kes võis poolele rallipargile salaja hübriidajamis võimu juurde keerata. Kuulajate küsimustele, mida seekord laekus meeldivalt palju, vastame loomulikult ka. Üks kiri palus meil spekuleerida veel Tänaku tuleviku ja edasise karjääri teemal. Ei saa ju kuulajale pettumust valmistada. Saatejuhid veavad kihla ja teevad selles osas omad ennustused. Kuulajate küsimusi ootame jätkuvalt meiliaadressil kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
01.10.2022 36 m
Breen lendas Uus-Meremaa ralli "Sõpruse auku". Urmas Roosimaa jagab muljeid kohapealt!
Uus-Meremaa ralli esimene ralliöö on selja taga ning seis Eesti fänni vaatest igati roosiline. Esinelik ehk Tänak, Evans, Ogier, Rovanperä on aga tihedasti koos, mis tõotab järgmiseks ööks veel põnevamat heitlust. "Kuuenda käigu" podcast sai telefonitoru otsa mägede, lummavate vaadete ning lehmade ja lammaste vahel kohapeal viibiva rallientusiasti, ralliajaloolase ja tänavuse Rally Estonia võistluste juhi Urmas Roosimaa. Kõneaeg maakera kuklapoolel on kallis, kuid kuue minuti jagu muljeid sai siiski vahendatud. Ralli pikima päeva võtsid kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom. Pikemalt oli põhjust peatuda taas tänavuse hooaja suurima ebaõnnesõduri Craig Breeni teemal, kes langes Uus-Meremaal nn "Sõpruse auku" (võrdlus Paide ralliga - G.L.) ehk sõitis välja ralli ühes legendaarseimas kurvis, mille tegi 2002. aastal kuulsaks Colin McRae. Jätkuvalt ootame kuulajate küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee. Saade on leitav ka Spotify'st ning Apple'i ja Google'i podcasti rakendustest. Telli saade endale nutiseadmesse ning kuula värskeid episoode esimeste seas!
30.09.2022 30 m
Spekulatsioonid Tänaku tuleviku osas võtsid uue pöörde. Kes võidab Uus-Meremaa ralli?
Ralli MM-sarja 2022. aasta hooaja lõpuni on jäänud kolm etappi, millest esimene, Uus-Meremaa ralli on juba käimas. "Kuues käik" podcast võtab kokku kahe ralli vahele jäänud meediakära Ott Tänaku tuleviku ümber, vaatab otsa Uus-Meremaa testikatse ja esimese publikukatse tulemustele ning ennustab, kes võiksid maakera kuklapoolel pühapäeval poodiumil šampanjat pritsida. Saatejuhid on endiselt Gunnar Leheste ja Roland Poom. Saate meiliaadress, kuhu ootame läbi nädalavahetuse kuulajate küsimusi, samuti endine: kuueskaik@delfi.ee. Saate põhiteemad: * Kas Soome meedia läks Tänaku materdamisega üle piiri? * Mida arvata Oti värskest intervjuust, kus visati õhku karjääri lõpetamise võimalus? * 60% Uus-Meremaa katsetest sõidetakse juba reedel ära. Kas kummaline lüke korraldajate poolt või ehk ongi vahelduseks nii põnevam? * Kuidas rallit jälgida ja üleval püsida? * Milline üllatus võiks järgmisel nädalal toimuva Saaremaa ralli korraldajatel fännidele varuks olla? "Kuuenda käigu" saated leiad hõlpsasti ka Spotifyst ning teistest podcasti rakendustest. Head kuulamist!
29.09.2022 39 m
Miks Hyundai Tänaku tiitlilootuste suurendamisest vabatahtlikult loobus?
Kreeka ralli lõppes Hyundai Motorspordi WRC-s tegutsemise aja esimese kolmikvõiduga: Thierry Neuville esimene, Ott Tänak teine, Dani Sordo kolmas. Kolmikvõit oleks rahulikult Korea tiimile alles jäänud ka vangerduse korral, mida kõik Eesti rallifännid ootasid. "Kuues Käik" võtab ette selle rallinädala kõige arusaamatuma ja skandaalsema otsuse - Hyundai andmata jäänud tiimikorraldus, mis oleks suurendanud Tänaku lootusi püüda kinni MM-sarja liider Kalle Rovanperä, kes piirdus sel rallil vaid nelja punktikatse punktiga. Tänak ise korjas punktikatselt maksimaalsed viis silma ja sai teise koha eest 18, kuigi võinuks Neuville'i ühe väikse kontrollpunkti hilinemise eest saada 25. Teooriaid ja vandenõuteooriaid, miks Hyundai vangerdust ei teinud, võib leida lõputult. Tõde võib peituda hoopis kuskil mujal, mille peale rallisõber isegi ei tule. Aga väike okas Tänaku fännidele sellest nädalast siiski jääb. Pole halba ilma heata - Robert Virves on Junior WRC maailmameister ning pistab tasku ligi 500 000 eurot väärt auhinna, mis loodetavasti annab noore saarlase karjäärile ainult hoogu juurde!
11.09.2022 30 m
Kas Hyundai peaks Kreeka ralli viimasel päeval Neuville'i ja Tänaku kohad vahetama? Jah, muidugi!
Kreeka ralli teine pikk võistluspäev lõppes Hyundai kolmikjuhtimisega: Thierry Neuville juhib kolm katset enne lõppu Ott Tänaku ja Dani Sordo ees, täpselt minuti sisse mahub veel ka parim Toyota piloot Elfyn Evans. Kalle Rovanperä lootused kõrgele kohale lõpetas päeva teisel kiiruskatsel (SS9) juhtunud kokkupõrge puuga, mis lõhkus põhjalikult MM-sarja liidri auto tagaosa. Soomlasel on jäänud püüda vaid punktikatse punkte. Tänak kaotab Neuville'ile 27,9, Sordo 52,9 sekundit. Lõpuni on vaid 45 kilomeetrit. Kas Hyundai ajutine tiimipealik Julien Moncet peaks andma Neuville'ile korralduse Tänak mööda lasta, sest Tänakul on Rovanperä püüdmiseks kokkuvõttes oluliselt paremad šansid - olgugi, et jätkuvalt väiksed? Kas selline korraldus enne punktikatset tuleb? Ja kui tuleb, kas Neuville alluks sellele? Põnev seis on ka Junior WRC tiitliheitluses, kus trumbid on Robert Virvese käes, kes edestab britt Jon Armstrongi 13 katse järel 53,2 sekundiga. Armstrong tuli päevaga eestlasele 53,8 sekundi võrra lähemale, viimase katsega võttis tagasi tervelt 25,2 sekundit. Viimane päev tuleb igal juhul põnev nii WRC kui ka JWRC kategoorias! Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee.
10.09.2022 31 m
Kreeka avapäev: Loubet kukkus paugutama, Virves suures mängus jätkuvalt sees
Kreeka rallit juhib reedese võistluspäeva järel vanameister Sebastien Loeb 1,7 sekundiga noorema rahvuskaaslase Pierre-Louis Loubet' ees, kes võttis täna elu esimesed kaks katsevõitu ning teinud kiiruse poolest silmad ette kogu Toyota ja Hyundai tiimide pundile. Ott Tänak hoiab kuuendat kohta, jäädes liidrist maha 31,1 sekundiga. Junior WRC sarjas on hetkel jäänud tiitlile heitlema Robert Virves ja Jon Armstrong, aga heitlusse võib veel naasta hommikupoolikul auto lõhkunud, kuid siiski ajakontrollpunkti jõudnud ja 2.20 trahvi saanud Lauri Joona, kui esimese kolme mehega peaks laupäeval ja pühapäeval veel midagi juhtuma. Hetkel on rallijumal meie meest hoidnud! Päeva võtavad kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee.
09.09.2022 31 m
Millise taktika peaks Virves Kreekas valima? Anname Tänaku ümber käivatele juttudele ainult hagu juurde!
Autoralli MM-sari jätkub kümnenda etapiga Kreekas. Akropolise rallil on Eesti fännide seisukohast tähtsuselt number üks teema Junior WRC tiitliheitlus, milles on kogu täiega sees ka 22-aastane Robert Virves. "Kuues käik" alustabki seekord erandkorras rallieelseid jutte juunioridest, kel tuleb Kreekas startida alles kohtadel 49. ja sealt edasi, sest enne neid on rajal 48 Rally1 ja Rally2 autot, mis jätavad teed sellisesse sõidukorda, et hoia lihtsalt peast kinni! Targem oleks tegelikult hoida rooli ja mõtteis palveid lugeda, sest reedel sõidetakse kuus kiiruskatset ilma hoolduspausita (on vaid rehvivahetustsoon) ning ega laupäevgi mingi meelakkumine ei ole. Millise taktika peaks Virves rajale minnes valima? Kuidas mängida nn "pikka mängu" ja seejuures rahu säilitada, kui mõni konkurent alguses paremat kiirust peaks näitama? Kes võiks ralli soosikud olla WRC arvestuses? Kuidas võiks lõppeda Ott Tänaku ja Kalle Rovanperä heitlus? Kas unistada "aga äkki Otil on veel mingi tiitlivõimalus" tohib? Neli rallit minna ja 72 punkti vahet - spordiajalugu tunneb hullumeelsemaidki tagasitulekuid. Saate viimane plokk kuulub Tänaku tuleviku ümber keerlevatel spekulatsioonidel - läheb siis M-Sporti või ei lähe? Kellest saab Tänaku järgmine boss? "Kuues käik" annab spekulatsioonidele hagu juurde ja pakub välja oma kandidaadi Hyundai tiimipealikuks! Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee. Kuula meid ka Spotify's, Soundcloudis, Google'i ja Apple'i Podcasti rakendustest ning iTunesist!
08.09.2022 43 m
Pole sel Hyundail häda midagi! Mida arvas Latvala Itaalia meedia kuulujuttudest?
Belgia MM-ralli võitjaks krooniti Ott Tänak, kes kasutas oskuslikult ära Kalle Rovanperä ja Thierry Neuville'i ebaõnne ning noppis sel hooajal juba kolmanda etapivõitu, seejuures teise järjest. Kas Hyundai on ikkagi nii kehv auto, nagu Tänak sel aastal korduvalt öelnud on? Kuidas lahenenuks esikohaheitlus, kui Elfyn Evans poleks saanud 10-sekundilist karistust minutilise hilinemise eest kontrollpunkti? Mida arvas Jari-Matti Latvala kuulujuttudest, mille kohaselt mõtlevat ta järgmisel aastal Tänaku palkamisest? Neile ja paljudele teistele küsimustele otsivad "Kuuenda Käigu" podcastis vastuseid Gunnar Leheste, Roland Poom ja Jaan Martinson.
21.08.2022 39 m
Miks oli Neuville'il vaja Tänakuga "plõksida"? Kas Breen jääb M-Spordi palgale?
Belgia ralli teise päeva põletavamad jututeemad on Craig Breeni ja Thierry Neuville'i väljasõidud ning belglase iroonilised väljaütlemised Ott Tänaku aadressil. "Kui Tänakul on probleemid, sõidan mina kolme silindriga," oli Neuville hommikuste katsete järel öelnud. Tänakut vaevasid väidetavalt ülekandeprobleemid (diferentsiaal), mis hooldusalas said lahendatud. "Karma!" ütlesid nii mõnedki rallifännid Eestis ja ka kaugemal, kui Neuville päeva eelviimasel katsel aeglases vasakkurvis kraavi vajus ja roolisüsteemi lõhkus. "Kuuenda käigu" podcastis võtavad päeva tippsündmused kokku Gunnar Leheste, Roland Poom ja Jaan Martinson. Muu hulgas arutame ka neljandat rallit järjest käki kokku keeranud Craig Breeni kurva saatuse teemal ja küsime, kui suur on M-Spordi tiimi ja selle pealike kannatus. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee. Podcast on leitav ka Google Podcasts'is, Soundcloudis, Spotify's ja teistes podcasti rakendustes.
20.08.2022 33 m
Belgia ralli avapäev: Rovanperä katus ja vägev võitlus poodiumikohtadele
19.08.2022 35 m
Kuidas mõista ütlust "Tänak mängib Belgias teist viiulit"?
Autoralli MM-sarja üheksanda etapi, Belgia ralli võit tundub olevat justkui eos Thierry Neuville'ile kirja pandud. Ott Tänak mängivat mitmete asjatundjate sõnul Ieperis "teist viiulit". Kuidas sellist ütlust mõista? Kes veel sellisel unikaalsel asfaldirallil kõrgesse mängu võiksid sekkuda? Kui suur on Kalle Rovanperä maailmameistritiitli kindlustamise tõenäosus? Kes on selle nädala "must hobune"? Neile ja veel mitmele teisele küsimusele otsivad "Kuuenda käigu" podcastis vastuseid saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom ning Ieperis kohapeal viibiv Jaan Martinson. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee.
18.08.2022 40 m
"Kuues käik": Tänaku hullu võidu järelkajad. Kust see kiirus tuli ja mis saab edasi?
Ott Tänak ja Martin Järveoja hoidsid Eesti rallifännide närvid viimseni pingul, kuid sõitsid alates teisest katsest peale juhitud Soome ralli Kalle Rovanperä ees võiduka lõpuni. "Kuues käik" podcastis võtavad põneva rallinädalavahetuse pulkadeks lahti Gunnar Leheste ja Roland Poom ning Soomes kohapeal viibiv Peep Pahv, saate lõpus saab sõna ka päevakangelane ise. Räägime ka teistest klassidest, Egon Kaurist ning tulevikust ja võimalikest vangerdustest, mis meie arvates võiks WRC sarja sõitjate seas juba sel hooajal ära teha. Saadet on võimalik kuulata ka Spotify rakendusest. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee Head kuulamist!
07.08.2022 44 m
Põnev-põnev! Kas Soome ralli võitja selgub alles viimasel katsel?
Ott Tänak on Soome rallil kohalikele meestele Kalle Rovanperäle ja Esapekka Lappile andnud ikka vinge lahingu ning hoidnud ka ralli pikimal päeval mõlemad mehed oma selja taga. Sõita jääb veel vaid neli katset kogupikkusega 43 kilomeetrit. Kui teiste osas võib peaaegu mürki võtta, et kuni punktikatseni näeme homme tavapärast rehvisäästmist ja tuima "tiksumist", siis Tänak ja Rovanperä, keda lahutab vaid 8,4 sekundit, endale sellist luksust lubada ei saa. "Kuues käik" podcast Gunnar Leheste, Roland Poomi ja Peep Pahviga arutleb teise võistluspäeva põhisündmuste ja nähtuste üle - Rovanperä üllatav rehvitaktika, Craig Breeni järjekordne ebaõnnestumine, M-Spordi sisevõitlus ja loomulikult esikohaheitlus -, ning püüdab ennustada, mis homme juhtuma hakkab. Saatke meile ikka küsimusi ja põnevaid jutupunkte aadressil kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
06.08.2022 29 m
Pikk ja kurnav Soome ralli avapäev lõi eeldused väga põnevaks laupäevaks
"Kuues käik" podcast võtab kokku kahe lõunase hoolduspausiga arusaamatult pikaks venitatud Soome ralli avapäeva, räägib pikemalt esikohaheitlusest ning esimese katse esimesse kurvi jäänud õnnetust Oliver Solbergist. Püüame spekuleerida, kui mitu meest on Kalle Rovanperä võimeline neljandalt kohalt alustades homse päevaga "ära sööma" ning kuidas võiks laheneda heitlus kohtadel viies kuni üheksas. Kuna rallil on ikkagi kaks Eesti ekipaaži, ei saa me üle ega ümber ka Rally2 autode seas viiendat kohta hoidvast Egon Kaurist. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kohapealseid muljed vahendab telefoni teel Peep Pahv. Saatesse on võimalik saata ka küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee.
05.08.2022 31 m
Soome ralli eelvaade. Milline Toyotadest võidab?
Kalle Rovanperä edu autoralli MM-sarjas on juba mäekõrgune ning suure tõenäosusega ei leidu temale vastast ka kodusel Soome rallil. Kuidas hoida rallisõprade südamed ekraanide taga endiselt põksumas, kui loo lõpp on ette teada? WRC sari jätkub hooaja kaheksanda etapiga Soome metsade vahel kiiretel kruusateedel. "Kuues käik" podcast on, nagu alati, eetris neljapäevast pühapäevani, et rallinädala põnevatel sündmustel arutleda ning spekuleerida, mis võib hakata juhtuma täna õhtul, homme hommikul ning kes tõusevad poodiumile pühapäeva pärastlõunal. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kuulame üheskoos Ott Tänaku eilset intervjuud ja vestleme telefonitsi kohapeal viibiva Peep Pahviga. Saatesse on palavalt oodatud kõiksugu ralliga seotud küsimused aadressil kuueskaik@delfi.ee!
04.08.2022 55 m
Vesise Rally Estonia tipphetked ja Urmo Aava kokkuvõte korraldusest
„Kuues käik“ podcast läks Rally Estonia hooldusalast viimast korda otse-eetrisse kell 16.00. Saatejuhtidel Gunnar Lehestel ja Roland Poomil oli külas ralli direktor Urmo Aava.
17.07.2022 31 m
Kes säästab rehve kõige kiiremini? Mitu eestlast jõuab poodiumile?
"Kuues käik" oli Rally Estonia viimasel päeval otse-eetris kell 6.30.
17.07.2022 20 m
„Kuues käik“. DirtFishi ralligurud: Rally Estonia ei vaja tehislikke hüppeid, teil on niigi imelised teed
"Kuues käik" läks otse-eetrisse laupäeva õhtul kell 19.30. Stuudios käis külas endine rallisõitja Sander Pärn ning DirtFishi ajakirjanikud Colin Clark ja David Evans.
16.07.2022 43 m
Millega üllatavad sõitjaid laupäevased katsed?
"Kuues käik" läks Rally Estonia hooldusalast otse-eetrisse kell 8.30. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
16.07.2022 23 m
Rally Estonia esimese võistluspäeva kokkuvõte ja intervjuu Toivo Asmeriga
15.07.2022 35 m
Viis katset sõidetud. Kas jõuvahekorrad hakkavad juba välja joonistuma?
„Kuues käik“ podcast läheb ralli hooldusalast otse-eetrisse kell 13.30, et võtta kokku esimese täispika päeva hommikuste katsete olulisemad sündmused, vaadata reportaaži katse äärest ning teha juttu ühest põnevast heategevusprojektist.
15.07.2022 28 m
Rally Estonia reede hommik: kas esimestel katsetel hakkab kohe juhtuma?
„Kuues käik“ podcast tegi Rally Estonia hoolduspargist otselülituse enne päeva esimest kiiruskatset kell 7.20. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
15.07.2022 19 m
"Kuues käik" Rally Estonial: Värsked muljed testikatselt ja võistluse eelvaade
Podcast „Kuues käik“ on sel nädalal erandkorras videopildis ning läheb eetrisse otse Tartus Eesti Rahva Muuseumi territooriumil asuvast Rally Estonia hooldusalast. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom toovad nelja päeva jooksul rallisõpradeni üheksa otsesaadet. Lisaks tänasele ralli eelvaatele oleme kolm korda eetris nii reedel kui ka laupäeval ning kaks korda pühapäeval. Kutsume endale seltsi huvitavaid külalisi ning piilume Delfi TV usinate reporterite abiga koduse MM-etapi telgitagustesse. Otsesaadete ajakava: Neljapäeval kell 13.00 Reedel kell 7.20, 13.30 ja 20.00 Laupäeval kell 8.30, 13.30 ja 19.40 Pühapäeval kell 6.30 ja 16.15
14.07.2022 43 m
KUULA | „Kuues käik“: Toyota eesotsas Rovanperäga pani konkurendid taas selili, miks Hyundai Keenias põrus?
Keenia MM-ralli lõppes Kalle Rovanperä ja Toyota suure triumfiga. 21-aastane soomlane võttis hooaja neljanda võidu, Elfyn Evans, Takamoto Katsuta ja Sebastien Ogier kindlustasid autotootjale nelikvõidu. Hyundai laeks jäi Thierry Neuville'i viies koht ja punktikatse võit, Ott Tänak pidi teist päeva järjest tehniliste probleemide tõttu katkestama.
26.06.2022 26 m
KUULA | "Kuues käik": Toyota ülemvõim konkurentide ees on meeletu, mida on Tänakul Keeniast veel püüda?
Saatejuhid Kaspar Ruus ja Roland Poom
25.06.2022 23 m
KUULA | „Kuues käik“: Tänak võttis dramaatiliselt alanud päevast pea maksimumi. Miks on ülikeerulised olud WRC-le kasulikud?
Keenia ralli reedese võistluspäeva lõpetas liidrina Kalle Rovanperä (Toyota), kes edestab tiimikaaslast Elfyn Evansit 22,4 sekundiga. Päeva probleemidega alustanud Ott Tänak (Hyundai) lõpetas reede kolmandana (+25,3), kuid ta võib veel siiski neljandaks langeda.
24.06.2022 23 m
KUULA | „Kuues käik“: kes vajab Keeniast hädasti head tulemust? Kas Tänak hakkab taas võiduheitlusesse sekkuma?
Mullu autoralli MM-sarja naasnud legendaarne Safari ralli on taas käes. Kuna sedapuhku peeti Keenias testikatse juba kolmapäeval, on ka nädala esimene „Kuues käik“ podcast eetris kolmapäeval.
22.06.2022 24 m
Tänak võttis kauaoodatud võidu. Kas võimatuna näinud tiitlilootus tärkas ellu?
Ott Tänaku viimasest rallivõidust oli möödas 462 päeva. Uue generatsiooni Hyundaiga polnud keegi veel esikohale sõitnud. Nüüd on see märk maha pandud. Viiendal kohal lõpetanud Kalle Rovanperä edu MM-sarjas lähima jälitaja Thierry Neuville'i ees kasvas 46 punktilt 55 punktile, kuid Tänak kahandas enda vahet liidriga 69 punktilt 58-le. Rovanperä rõõmustas finišis, et suutis Neuville'iga vahet suurendada, aga äkki peaks noor soomlane hoopis rohkem Tänaku pärast muretsema? "Kuuenda käigu" podcastis võtavad rallinädalavahetuse kokku Gunnar Leheste ja Roland Poom, saate lõpusõnad ütleb Sardiiniast telefoni teel Peep Pahv.
05.06.2022 34 m
"Kuues käik" võtab autoralli MM-i nädalavahetuseti parasjagu toimuva etapi põhjalikult luubi alla - koos asjatundjaga tehakse selgeks, mis hakkab juhtuma ja miks nii juhtus. Samuti vastatakse kuulajate küsimustele - kõik selleks, et Eesti rallisõpradel oleks Ott Tänakule veelgi huvitavam kaasa elada!
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Roland Poom