Kuues käik
"Kuues käik" võtab autoralli MM-i nädalavahetuseti parasjagu toimuva etapi põhjalikult luubi alla - koos asjatundjaga tehakse selgeks, mis hakkab juhtuma ja miks nii juhtus. Samuti vastatakse kuulajate küsimustele - kõik selleks, et Eesti rallisõpradel oleks Ott Tänakule veelgi huvitavam kaasa elada!
Saatejuhid
Gunnar Leheste, Roland Poom, Eigo Kaljurand, Kaspar Ruus
Episoodid
Kes oli Kreeka ralli suurim õnnestuja, ebaõnnesõdur ja mölakas?
Saatejuht Eigo Kaljurand ja ekspert Roland Poom võtsid ühendust Kreekas viibiva Jaan Martinsoniga ning lisaks jagasid välja Kreeka etapi auhinnad: Kes oli Kreeka ralli suurim õnnestuja? Kes oli suurim õnneseen? Kes või mis oli suurim üllatus? Kes oli suurim ebaõnnesõdur? Kes oli suurim lati alt mineja? Mis oli nädala parim tsitaat? Mis oli nädala meeldejäävaim kiiruskatse? Kes oli nädala suurim mölakas Mis oli parim meile saadetud küsimus? Parimale kuueskaik@delfi.ee aadressile saadetud küsimusele oli auhinnaks Robert Virvese fännisärk, Starteri nokamüts ja kast Starterit (viimase võitmiseks peab olema vähemalt 16-aastane).
10.09.2023 56 m
Tänak tõusis pöörase Kreeka ralli laupäeva õhtuks neljandaks. Kas Loubet'l viskas M-Sport lõplikult üle?
Saatejuht Eigo Kaljurand ja ekspert Roland Poom võtsid kokku Kreeka ralli hullumeelse laupäeva: Thierry Neuville ja Sebastien Ogier sõitsid ratta kõveraks. Kas ebaõnn või sõiduviga? Kalle Rovanperä suutis apse vältida. Kuidas? Ott Tänak lõpetas päeva neljandal kohal Pierre-Louis Loubet lasi meeskonna üle ning laupäeval starti ei tulnud. Kas M-Spordis käärib? Sisuliselt kõik Rally2 masinad on Kreekas hädas. Jaan Martinsoni muljed Kreekast. Loomulikult võtsime selgi korral ette lugejatelt ja vaatajatelt kuueskaik@delfi.ee aadressile tulnud küsimused. Parimale küsimusele on auhinnaks Robert Virvese fännisärk, Starteri nokamüts ja kast Starterit (viimase võitmiseks peab olema vähemalt 16-aastane).
09.09.2023 1h
Loubet’ Ford lagunes enne esimest kiiruskatset, Tänaku oma peale kolmandat. Mis toimub?
Saatejuht Eigo Kaljurand ja ekspert Roland Poom võtsid muuhulgas ette järgmised teemad: Pierre-Louis Loubet’ Fordi veepump lagunes hommikul enne esimest kiiruskatset, Tänaku auto oma peale kolmandat. Mis toimub? Jaan Martinsoni muljed Kreekast. Neuville näitas võimu. Esapekka Lappi on lootusetult aeglane. Kes on avapäeva järel ralli võidusoosik? Linnamäe ralli sai kiire lõpu. Loomulikult võtsime selgi korral ette lugejatelt ja vaatajatelt kuueskaik@delfi.ee aadressile tulnud küsimused. Parimale küsimusele on auhinnaks Robert Virvese fännisärk, Starteri nokamüts ja kast Starterit (viimase võitmiseks peab olema vähemalt 16-aastane).
08.09.2023 55 m
Kas Kreeka ralli toimub? Kas M-Sport jätkab järgmisel hooajal?
Saatejuht Eigo Kaljurand ja ekspert Roland Poom võtsid muuhulgas ette järgmised teemad: Testikatse jäeti raskete ilmaolude tõttu ära. Kas ralli toimub? Ja kui toimub, siis kellel on mudas sõites eelis? Mida rääkis Ott Tänak enne etappi? Pierre-Louis Loubet vihjas, et M-Sport järgmisel hooajal ei jätka. Kas usume? Mida see tähendaks rallisarja tulevikule? Rallisõitjate turul on palju juttu, kuid tegusid pole üldse. Miks? Mida ootame kolmelt Kreeka rallil startivalt eestlaselt? Kreeka äiksetormide vahelt vahendas muljeid Jaan Martinson, ennustasime ralli esiviisikut ning loomulikult võtsime selgi korral ette kuueskaik@delfi.ee aadressile tulnud lugejate ja vaatajate küsimused. Parimale küsimusele on auhinnaks Robert Virvese fännisärk, Starteri nokamüts ja kast Starterit (Viimase võitmiseks peab olema vähemalt 16-aastane).
07.09.2023 55 m
Soome ralli kokkuvõte! Mis järeldusi siit edasiseks hooajaks teha saab?
Pühapäeval tõmmati joon alla tänavusele Soome MM-rallile, mis tõi võidu Elfyn Evansile Toyotas. Kell 15 läks eetrisse rallinädalat kokku võttev „Kuues käik“ saade. Stuudios võtsid koha sisse ajakirjanik Kaspar Ruus ja ralliekspert Roland Poom. Saate teemad: - Peep Pahv jagab muljeid Soomest - Elfyn Evansi (eeldatav) Soome ralli ülekaalukas võit - Takamoto Katsuta ja Teemu Sunineni vägev poodiumiheitlus - Georg Linnamäe tugev nädalavahetus Soomes - Soome ralli järel ootab kuuajane paus. Mis järeldusi edasisteks etappideks siit teha saab? - Vastused kuulajate küsimustele Aadressile kuueskaik@delfi.ee on oodatud ka kõik lugejate ja vaatajate küsimused, parimat küsijat ootas sel korral kast alkoholivaba A Le Coqi GIN-i. Sedapuhku valisime auhinna võitjaks Georg Sonne, kellega võetakse eraldi ühendust.
06.08.2023 51 m
Evans liigub kindla võidu kursil, Linnamäe näitab uut taset
Sedapuhku võtsid "Kuues käik" stuudios koha sisse ajakirjanik Kaspar Ruus ja ralliekspert Roland Poom. Soome ralli laupäevast rääkivas saates tulid muu hulgas jutuks järgmised teemad: 1) Peep Pahv jagab muljeid Soomest. 2) Elfyn Evansi vägev sõit. Kas waleslane jätkab nii lõpuni välja? 3)Miks Thierry Neuville Evansile vastu ei saa? 4)Suninen vs Katsuta. Kumb jääb kolmandaks? 5)WRC2-s käib võidule põnev heitlus. Mis kohal lõpetab tugevat nädalavahetust tegev Georg Linnamäe? 6) Vastused kuulajate küsimustele Aadressile kuueskaik@delfi.ee on oodatud ka kõik lugejate ja vaatajate küsimused, parimat küsijat ootab sel korral kast alkoholivaba A Le Coqi GIN-i.
05.08.2023 45 m
Soome ralli kolm suursoosikut katkestasid. Kes on nüüd etapi favoriit?
Ajakirjanik Eigo Kaljurand ja ekspert Roland Poom võtsid teiste seas läbi teemad: Ott Tänaku katkestamine. Ebaõnn või sõiduaps? Esapekka Lappi läks vajutama ning lõpetas võpsikus. Kalle Rovanperä tegi üle pika aja esimese sõiduvea. Kes on kolme soosiku katkestamise järel etapi soosik? Peep Pahvi muljed kohapealt Vastused kuulajate küsimustele Aadressile kuueskaik@delfi.ee on oodatud ka kõik lugejate ja vaatajate küsimused, parimat küsijat ootab sel korral kast alkoholivaba A Le Coqi GIN-i.
04.08.2023 58 m
Kes on Soome MM-ralli suursoosik? Mida oodata Latvalast?
Saates tulid teiste seas menetlusele teemad: - Mida annab välja lugeda testikatse tulemustest? - Kas Virvese ja Linnamäe aeglus teeb murelikuks? - Kas vihm mängib Kalle Rovanperäle kätte soodsad kaardid? - Millised on Ott Tänaku võimalused edule? - Mida oodata pika pausi järel rallirajale naasnud Jari-Matti Latvalast? - WRC-sari arutab rallide formaadi ja punktisüsteemi muutmist. Kas kiidame välja käidud ideed heaks? - Ennustused ja vastused kuulajate küsimustele Aadressile kuueskaik@delfi.ee on oodatud ka kõik lugejate ja vaatajate küsimused, parimat küsijat ootab sel korral kast alkoholivaba A Le Coqi GIN-i.
03.08.2023 56 m
Rally Estonia võitjad ja kaotajad. Urmo Aava vastab, mis saab järgmisel aastal
„Kuues käik“ lõpetas oma Rally Estonia podcastide maratoni kell 15.00 alanud otsesaatega. Võtsime kokku neli võistluspäeva, jagasime oma „tiitleid“ ning rääkisime olevikust ja tulevikust ralli direktori Urmo Aavaga. „Tiitlid“, mis välja jagati: Nädala üllataja Nädala ebaõnnesõdur Nädala õnnestuja Nädala pullivend Nädala mölakas Järgmised saated on eetris juba 3.-6. augustini, mil sõidetakse Soome MM-rallit. Kuulajate küsimusi ootame ka kahe ralli vahepeal aadressile kuueskaik@delfi.ee.
23.07.2023 48 m
Kust pärineb Rally Estonia meediajuhi Rauno Paltseri rallipisik? Stuudios ka külaline Iirimaalt
„Kuues käik“ rallipodcast läks täna viimast korda otse-eetrisse Rally Estonia hoolduspargist kell 21.00. Stuudios käis külas Rally Estonia meediajuht ja teise tuntud rallipodcasti „Powerstage“ saatejuht Rauno Paltser. Võtsime kokku päeva põnevamad sündmused ning vaatasime otsa paremusjärjestusele, mis hetkeseisuga annab lootust, et pühapäevast ei kujune tavapärane viimase päeva „ninanokkimine“. Kroonika reporter Merilin Mölder veetis osa tänasest päevast Elvas Kulbilohu krossirajal VIP-alas, kus meie kaamerate ette jäid Andrei Zevakin ja Ott Kiivikas. Võõrustasime stuudios ka 13. aprillil Horvaatia ralli testil hukkunud Craig Breeni perekonnatuttavat Leod, kes on Rally Estonial kogunud Eesti lipule fännide autogramme, et need juba järgmisel nädalal Breeni vanematele Iirimaale saata. Kust selline idee tekkis ja milline on Leo seos Eesti ja Breeniga, vaata juba saatest! Jätkuvalt on palavalt oodatud kuulajate küsimused, mille palume läkitada aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimale küsijale anname pühapäeva õhtul auhinnaks 1 aasta tasuta G4S koduvalve teenust + esmaabikomplekti + tulekustutusteki. Pühapäeval on „Kuuenda käigu“ otselülitused 7.30 ja 15.00.
22.07.2023 51 m
Kas Eestis on „suusahüppemägesid“ liiga palju? Stuudios külas Tarvi Pürn
„Kuues käik“ rallipodcast läks Rally Estonia hooldusalalt Delfi Expo-alalt eetrisse lõunapausi ajal kell 14.00. „Päris kohutav katse. Üks suusahüppemägi ajab teist taga. Ei ole üldse tore!“ (Ott Tänak peale SS10). Rallipilootide iga-aastane nurin Rally Estonia teravate trampliinide üle pole ka tänavu kuhugi kadunud. Mida sõitjate sellisest kriitikast arvata? Kroonika reporter Merilin Mölder proovis omal nahal ära, kuidas on istuda NATO tankis, ning vahendas meile värskeid muljeid. Vaatame otsa paremusjärjestusele ja hommikuste katsete põnevamatele sündmustele. Stuudiost astus läbi ka kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn, kellelt oli paslik küsida - kas suurte Eesti spordiürituste korraldajatel on veel lootust ehk mitu „Rally Estoniat“ meile korraga üldse mahub? Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimale küsijale anname pühapäeva õhtul auhinnaks 1 aasta tasuta G4S koduvalve teenust + esmaabikomplekti + tulekustutusteki. „Kuuenda käigu“ otsesaate ajad: Laupäeval kell 14.00 ja 21.00 Pühapäeval kell 8.30 ja 15.00
22.07.2023 47 m
Mida rallirahvas arvab automaksust ja mida oodata tänasest päevast Rally Estonial?
„Kuues käik“ rallipodcast läks Rally Estonia hoolduspargist Delfi Expo alalt täna esimest korda otse-eetrisse kell 7.30.
22.07.2023 36 m
Otselülitus Nublu kontserdi aia taha, Kuldar Sikk sündmusterohkest rallipäevast ja Dakari seiklustest
„Kuues käik“ podcast läks reedese võistluspäeva järel otse-eetrisse kell 20.00. Saatejuhtidel Gunnar Lehestel ja Roland Poomil aitas rallipäeva kokku võtta kogenud kaardilugeja ja autospordiametnik Kuldar Sikk. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimale küsijale anname pühapäeva õhtul auhinnaks 1 aasta tasuta G4S koduvalve teenust + esmaabikomplekti + tulekustutusteki. „Kuuenda käigu“ järgmiste otsesaate ajad: Laupäeval kell 7.30, 14.00 ja 21.00 Pühapäeval kell 8.30 ja 15.00
21.07.2023 50 m
Tarmo Hõbe tutvustab Craig Breeniga seotud üllast aktsiooni, stuudio laual on üks tähenduslik kolb
„Kuues käik“ rallipodcast tegi Rally Estonia hoolduspargist päeva teise otselülituse kell 13.30. Stuudios käis Rally Estonia kommertsralli direktor Tarmo Hõbe, kes rääkis ühest üllast aktsioonist, mis leiab läbi nädalavahetuse aset siinsamas Delfi Expo alal. Lisaks võtsime kokku hommikuste kiiruskatsete põnevamad sündmused, vastasime kuulajate küsimustele ning võõrustasime üht püsikuulajat ka füüsiliselt stuudios. Viimane oli enda kaasa võtnud ka ühe kolbi, mille taga on omaette põnev lugu. Vaata videost, kuidas me selle mõistatuse lahti harutasime! Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimale küsijale anname pühapäeva õhtul eriti magusa auhinna: 1 aasta tasuta G4S koduvalve teenust + esmaabikomplekti + tulekustutusteki. „Kuuenda käigu“ otsesaate ajad: Reedel kell 20.00 Laupäeval kell 7.30, 14.00 ja 21.00 Pühapäeval kell 8.30 ja 15.00
21.07.2023 46 m
Stuudios Tartu politseijuht, Termika kontserti arvustus, saatejuhi muljed Dakari auto kõrvalistmelt
„Kuues käik“ podcast alustas Rally Estonia hoolduspargist oma teist otselülitust täna kell 8.30. Stuudios oli külaline, võtsime kokku eelmise õhtu olulisemad sündmused, arvustasime Terminaatori šõud ning rääkisime põneva külalisega, kelleks oli Tartu politseijaoskonna juht Andrus Reimaa. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimale küsijale anname pühapäeva õhtul eriti magusa auhinna: 1 aasta tasuta G4S koduvalve teenust + esmaabikomplekti + tulekustutusteki. „Kuuenda käigu“ otsesaate ajad: Reedel kell 8.30, 13.30 ja 20.00 Laupäeval kell 7.30, 14.00 ja 21.00 Pühapäeval kell 8.30 ja 15.00
21.07.2023 38 m
Rally Estonia polnud veel alanudki, kui Tänaku lootused kustusid
"Kuuenda käigu" maraton Rally Estonialt läks käima neljapäeval kell 13 eetrisse läinud otsesaatega. Vaatasime otsa meie jaoks kurvalt lõppenud testikatsele, tegime intervjuu Romet Jürgensoni ja õhtuse avašõu peaprodutsendiga, vastasime kuulajate küsimustele ning tegime kohustuslikud ennustused. Kuulajate küsimusi ootame läbi nädala aadressile kuueskaik@delfi.ee.
20.07.2023 55 m
Keenia ralli võitjad ja kaotajad. Kes olid nädala tegija, õnneseen ja pullivend?
„Kuues käik“ rallipodcast läks Keenia ralli nädalal viimast korda otse-eetrisse kell 16.15. Saade on nüüd järelvaadatav ja -kuulatav. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom võtsid kokku sündmusterohke Keenia MM-ralli, vastasid kuulajate-vaatajate küsimustele, mida sel nädalal laekus meile meeldivalt palju, ning jagasid parimatele küsimustele auhindu. Lisaks ralli põhisündmuste meenutamisele jagasime välja järgmised tiitlid: Nädala tegija Nädala õnneseen Nädala ebaõnnesõdur Nädala üllataja Nädala pullivend Nädala sosistaja Nädala räuskaja Head vaatamist! Järgmine kord oleme otse-eetris juba 20. juulil, mil algab kauaoodatud Rally Estonia. Küsimusi ootame ikka aadressile kuueskaik@delfi.ee.
25.06.2023 1h 9 m
Keenia ralli laupäev. Toyotade ülemvõim, ebaõnnesõdur Lappi ja Tänaku häda rehvidega
Saatejuhid Eigo Kaljurand ja Roland Poom võtsid läbi laupäevased sündmused: Kalle Rovanperä ja Sebastien Ogier' võitlus esikoha nimel Laupäevane hommikupoolik pakkus vähe draamat. Kas pettumus? Ebaõnnesõdur Lappi katkestas kolmandalt kohalt M-Spordi masinad vaevlesid taas erinevate murede käes. Kas põhjus murelikkuseks? Põnev lõpukatse, mis aitas Evansi taas kolmandaks Loomulikult ootame läbi nädala kuulajate-vaatajate küsimusi aadressile kuueskaik@delfi.ee. Nädala lõpus jagame ka kingitusi. Sel korral saavad küsijad suu magusaks ja soolaseks, sest auhinnad on välja pannud: 1. ICONOFIT, kelle tootevalikus on kollageen, proteiinid, massilisajad, superfoodid, vitamiinid ja palju muud. Kokku jagame välja neli kasti. 2. Funky Apple, kelle Bites we Love kotis on erinevad snäkid, millest ühe jagame küsijale.
24.06.2023 1h 1 m
Toyotad näitasid reedel Keenias võimu, Tänak oli hädas nii sebrade, auto kui ka rehvidega
Saatejuhid Eigo Kaljurand ja Roland Poom võtsid läbi reedesed sündmused: Tänak oli Keenias hädas nii sebrade, mootori võimsuse kui ka rehvidega. Kuid miks Tänak ei leia Fordiga kuidagi kiirust? Toyotad näitasid ralli alguses võimu. Kas teistel tiimidel on nende vastu mingit võimalust? Kaarte segasid mesilased, sead ja sebrad Hyundai piloodid ei leia enesekindlust ja Thierry Neuville jäi (taas) tee kõrvale Loomulikult ootame läbi nädala kuulajate-vaatajate küsimusi aadressile kuueskaik@delfi.ee. Nädala lõpus jagame ka kingitusi. Sel korral saavad küsijad suu magusaks ja soolaseks, sest auhinnad on välja pannud: 1. ICONOFIT, kelle tootevalikus on kollageen, proteiinid, massilisajad, superfoodid, vitamiinid ja palju muud. Kokku jagame välja neli kasti. 2. Funky Apple, kelle Bites we Love kotis on erinevad snäkid, millest ühe jagame küsijale.
23.06.2023 54 m
Mida oodata eksootiliselt ja alati ettearvamatult Keenia rallilt?
"Kuues käik" rallipodcast läks Keenia MM-ralli nädalal esimest korda otse-eetrisse vahetult enne esimest publikukatset neljapäeval kell 13.00. Saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom vaatasid tagasi möödunud nädalavahetusel toimunud Liepaja ERC-rallile, arutlesid, kes võiksid olla favoriidid Keenia rallil ning kas nii ettearvamatul etapil üldse ongi paslik soosikuid välja tuua. Tiimid koostavad enne autode rajale saatmist alati nimekirja potentsiaalsetest ohuallikatest, mis kõik katsel juhutda võib. Keenia rallil on see nimekiri ilmselt meetrite pikkune. Mida kõike sinna kirja võiks panna? Saatesse on palavalt oodatud kuulajate küsimused. Pange need teele aadressile kuueskaik@delfi.ee. Järgmine otsesaade juba homme kell 17.00!
22.06.2023 1h 9 m
Kes olid Sardiinia ralli võitjad ja kaotajad? Mida arvata Rovanperä kriitikast WRC-sarja juhtide pihta?
Kui reede ja laupäev oli täis draamat, siis selgi korral pühapäeva esimeses pooles piloodid kulgesid, säilitasid rehve ja ootasid punktikatset. Menetlemisele tulid teiste seas teemad: Ott Tänak võttis pühapäeval järjepanu katsevõite ning sai punktikatsel neli silma Kalle Rovanperä sõnul on pühapäevad lollakad ning tal on fännidest kahju. Hyundai tegi vägeva ralli ning võttis kaksikvõidu. Kes olid peale nende Sardiinia ralli suurimad õnnestujad. Kes olid ebaõnnestujad? Vastused kuulajate küsimustele. Küsimused on jätkuvalt teretulnud e-maili aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimatele küsimustele jagasime ka auhindu, milleks seekord on kingitus T-Shirt Store'ilt ning padrunikomplekt Toolcenterilt. Saatejuhid olid Eigo Kaljurand ja Roland Poom.
04.06.2023 59 m
Dramaatilise rallipäeva põhiküsimus: miks WRC autod veetakistustes „ära surevad“?
„Kuues käik“ podcast võttis tänase dramaatilise võistluspäeva Sardiinia rallil kokku kell 20.30 alanud otsesaatega. Võtsime kokku laupäevase päeva sündmused, mille peamiseks märksõnaks olid „veetakistus“, helistasime Peep Pahvile Olbiasse ja kuulasime tema intervjuud 9. katse järel katkestanud Ott Tänakuga ning vastasime kuulajate küsimustele. Küsimused on jätkuvalt teretulnud e-maili aadressile kuueskaik@delfi.ee. Nädala viimases saates ehk homme kell 16.00 jagame ka auhindu, milleks seekord on kingitus T-Shirt Store'ilt ning padrunikomplekt Toolcenterilt. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Kõik „Kuuenda käigu“ saated leiad korraga Delfi Tasku keskkonnast või Spotifyst. Lae Delfi Tasku äpp alla Google Play'st või App Store'ist!
03.06.2023 50 m
Põneva rallipäeva kokkuvõte ja viktoriin. Kas Tänak võiks veel poodiumiheitlusse tõusta?
Ei saaks öelda, et Sardiinia ralli esimene täispikk võistluspäev igav oleks olnud. Kaugel sellest! Juhtus palju ning võitlust oli omajagu. „Kuues käik“ rallipodcast läks täna otse-eetrisse peale Sardiinia ralli viimast kiiruskatset kell 18.30. Võistlejatel jääb täna selja taha 141,24 katsekilomeetrit. Kaks korda läbiti ralli pikimat katset Monte Lerno - Sa Canchedda (49,90 km). Kuigi kardeti, et vahed kärisevad pikaks, siis tegelikkuses lahutab kahte esimest meest - Esapekka Lappit ja Sebastien Ogier'd vaid 0,1 sekundit. Kolmandast kohast hoiab kinni Thierry Neuville (+18,6), neljandast täna teed puhastanud Kalle Rovanperä (+46,1). Järgnevad Takamoto Katsuta (+47,4), Elfyn Evans (+1.05,6) ja seitsmendana Ott Tänak (+1.09,8). Spekuleerime, mis võiks juhtuma hakata homme, mida teeb ilm ning kas meie mehel võiks veel olla lootust konkureerida esikolmiku koha peale. „Kuuenda käigu“ saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Saatesse on palavalt oodatud rallisõprade küsimused e-maili aadressile kuueskaik@delfi.ee. Parimad küsimused saavad pühapäeval premeeritud väärt auhindadega. Tänase saate lõpus mängisime kuulajatega Kahooti. Mida vaatajatelt-kuulajatelt küsisime ja kuidas mäng läks, saab samuti järele kuulata ja vaadata!
02.06.2023 1h 2 m
Joosep Ralf Nõgene räägib karjääri esimestest õppetundidest
„Kuues käik“ rallipodcast alustas Sardiinia ralli otsesaadetega täna kell 16.00. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Roland Poomi külaliseks oli rallikarjääris esimesi tõsiseid samme tegev 20-aastane Joosep Ralf Nõgene. Nädala jooksul teeme mõned oma kuulajatest ja vaatajatest päris õnnelikuks. Pühapäeval anname välja Toolcenteri poolt padrunikomplekti, T-Shirt Store'i särgi ning reedel Kahooti viktoriini võitjale kaks Rally Estonia passi. Et auhindadele pretendeerida ja ka saatejuhtide elu lõbusamaks teha, saada meile küsimusi e-maili aadressile kuueskaik@delfi.ee!
01.06.2023 58 m
Rovanperä andis tormihoiatuse. Mis jäi Tänakul Portugalis näppude vahele?
Portugali ralli viimase päeva võtsid stuudios kokku Eigo Kaljurand ja Roland Poom, videosilla ühendusel saadi kätte Portugalis viibiv Peep Pahv. Menetlemisele tulid teiste seas teemad: Kas Kalle Rovanperä andis Portugalis teistele pilootidele tormihoiatuse? Mis jäi Ott Tänakul etapist näppude vahele? Päeva esimesel kiiruskatsel hoidsid kõik tipud rehve ja keegi ei soovinud võidu sõita. Kuidas seda olukorda parandada? Oliver Solberg sai sõõrikute tegemise eest minutilise ajatrahvi. Kas see on õiglane või totter karistus? Ja loomulikult jagasime parimate küsimuste kinkekaardid (100 euro väärtuses) Forssilt ja kingitus T-Shirt Store'ilt.
14.05.2023 50 m
„Kuues käik“: kuhu kadus Portugali rallil Fordi kiirus? Kas mullune Kalle Rovanperä on tagasi?
Sedapuhku olid stuudios kohal Kaspar Ruus ning Roland Poom, et arutleda Portugali ralli laupäevase võistluspäeva üle. Nagu ikka, võtsime videosilla vahendusel ühendust ka Portugalis viibiva Peep Pahviga. „Kuues käik“ võttis põhjalikult luubi alla laupäevase pika võistluspäeva. Mida arvata Kalle Rovanperä jõudemonstratsioonist? Kes jääb peale Hyundai siseheitluses? Kas näeme pühapäeval tiimikäsklusi? Kuidas võtta kokku Ott Tänaku ja M-Spordi keeriline päev? Peatusime pikemalt neil ja teistel teemadel. NB! Peep Pahv jagas oma ennustusi ka peagi algava Eurovisiooni finaali osas!
13.05.2023 51 m
Dramaatiline rallipäev Portugalis: rehvitriller, peaaegu põlev auto ja karm väljasõit
Portugali ralli esimese võistluspäeva järel juhib Kalle Rovanperä (Toyota) Dani Sordo (Hyundai) ees. Kolmanda katse järel rallit juhtinud Ott Tänak (M-Sport) langes rehvipurunemise tõttu kuuendaks. Sõitjaid, kellel rehvidega muresid poleks olnud, on selgelt vähem kui neid, kellel muresid esines. Jututeemadeks veel Pierre-Louis Loubet peaaegu põlev auto ning Elfyn Evansi karm väljasõit. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee - saatke meile põnevaid küsimusi ja nuputamisülesandeid ning võite võita magusaid auhindu.
12.05.2023 41 m
Portugali ralli eelvaade. Külas Rally Estonia tegevjuht ja Urmo Aava kaardilugeja Janno Siitan
Käes on MM-ralli nädal ning see tähendab, et neljal päeval nädalas läheb otse-eetrisse ja hiljem järelvaadatavaks ja -kuulatavaks „Kuues käik“ podcast. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Roland Poomi külaliseks oli neljapäeval, 11. mail Rally Estonia tegevjuht Janno Siitan, kes on ühtlasi peasüüdlane selles, et Urmo Aava läinud nädalavahetusel Raplas comeback'i tegi. Ekipaaž Aava/Siitan sai Subaru Imprezal EMV5 arvestuses kolmanda ja absoluudis kuuenda koha. Video vahendusel ühines saate alguses meiega ka Portugali ralli pressikeskusest Peep Pahv. Vaatasime Ott Tänaku ja Robert Virvese intervjuusid ning arutlesime, mida Eesti meeste ralli eelsetest juttudest kõrva taha panna.
11.05.2023 58 m
Juhtum, mis Horvaatiale kindlasti au ei tee. Kes oli nädalavahetuse kiireim sõitja?
Horvaatia ralli lõppes Elfyn Evansi (Toyota) võiduga Ott Tänaku (M-Sport) ja Esapekka Lappi (Hyundai) ees, kuid aegu lähemalt uurides paistab hästi silma, kes tegelikult selle nädalavahetuse kiireim mees oli. Puhtalt kiiruse eest muidugi punkte ei anta, seega müts maha võitjate ning meie meeste Tänaku ja Martin Järveoja ees, kes hoolimata erinevatest tagasilöökidest võtsid küpsust ja taset näidates laualt väga tugevad teise koha punktid. Teeme Zagrebisse kõne Kaspar Ruusile ja sünnipäevalaps Toomas Järveojale, vastame kuulajate põnevatele küsimustele ja täidame nende püstitatud fantaasiaülesandeid ning jagame tublimatele küsijatele kingitusi. Ühtlasi selgub, kes on meie arvates TOP3 rallimeest läbi aegade ning mida tuleb teha, et WRC jõuaks populaarsuse skaalal lähemale F1 sarjale. Järgmised otsesaated on eetris juba 11. mail, mil algab Portugali ralli. Küsimusi ootame ikka aadressile kuueskaik@delfi.ee.
23.04.2023 1h 7 m
Tänak sai autoga sõbraks, Neuville lõpetas kraavis
Laupäevane rallipäev pakkus taas draamat, sest etapivõidu suunas liikunud Thierry Neuville sõitis teelt välja ja katkestas. Päeva esimest poolt iseloomustas väga heas tujus Ott Tänak, minut ja kümme sekundit ajatrahvi saanud Sebastien Ogier, auto üle kurtnud Esapekka Lappi ning liidriks tõusnud Elfyn Evansi kindel sõit. Lisaks neile teemadele võtsime ühendust Horvaatias viibiva Kaspar Ruusiga, vastasime kuulajate küsimustele, vaatasime otsa pühapäevale ning andsime teada, miks pole täna Roland Poomi vastas Gunnar Lehestet. Jätkuvalt on saatesse palavalt oodatud ka vaatajate-kuulajate küsimused (kuueskaik@delfi.ee). Põnevamate küsimuste esitajate vahel jagame nädala lõpus veel erinevaid kingitusi.
22.04.2023 49 m
See pealkiri kõlab tuttavalt: rehvidraama Horvaatia rallil
„Kuues käik“ podcast läks sel nädalal teist korda otse-eetrisse täna kell 20.30, mil õhtusse oli jõudnud Horvaatia MM-ralli esimene täispikk võistluspäev. Saatejuhi Gunnar Leheste külaliseks oli stuudios Rally Estonia võistluste juht Urmas Roosimaa, videosilla lõime ka Zagrebis komandeeringus viibiva Kaspar Ruusiga ning ka Roland Poom ühines meiega seekord video vahendusel. Peale rallipäeva kokkuvõtet mängisime oma vaatajatega Kahoot-viktoriini, millesse panustas küsimustega ka elav rallientsüklopeedia Urmas ning mida näeb sport.delfi.ee lehelt vastava podcasti-uudise artiklis asuvast videost! Järgmine saade läheb Delfi TV-s otse-eetrisse laupäeval kell 21.00. Jätkuvalt on saatesse palavalt oodatud ka vaatajate-kuulajate küsimused. Põnevamate küsimuste esitajate vahel jagame nädala lõpus veel erinevaid kingitusi. Saate meiliaadress on kuueskaik@delfi.ee.
21.04.2023 46 m
Kes ja miks peaks vaatama uhiuut rallifilmi? Mida oodata Horvaatia etapist?
On rallinädal, mis tähendab, et neljal päeval järjest läheb otse-eetrisse ka „Kuues käik“ podcast. Esimene saade oli eetris täna kell 14. Saatejuhtide Gunnar Leheste ja Roland Poomi külaliseks oli täna dokumentaalfilmi „Kurvilise tee legendid“ stsenarist Kaidi Klein, kes rääkis 25. aprillil esilinastuvast rallifilmist ja selle loomisest. Saates näeb ka eksklusiivseid kaadreid filmi võtetelt. Lisaks lõime videosilla Horvaatiaga, kus viibib meie reporter Kaspar Ruus, ning tegime oma ennustused selleks nädalalõpuks ralli esikolmiku osas. Saatesse on palavalt oodatud ka küsimused (kuueskaik@delfi.ee). Nädalavahetuse jooksul loosime välja ka erinevaid auhindu Vitamin Wellilt, Noccolt, T-Shirt Store'ilt ja päikeseprillide brändilt SU.VI. Reedeses saates mängime vaatajatega Kahooti (viktoriinirakendus), mille võitjale on samuti auhind ette nähtud.
20.04.2023 56 m
Mehhiko ralli kokkuvõte ja saatejuhtide unistuste WRC kalender
„Kuues käik“ podcast läks Mehhiko ralli nädalal viimast korda videopildis otse-eetrisse pühapäeval kell 21.30. Võtsime kokku möödunud neli päeva, draamatilisemad sündmused ja põneva poodiumiheitluse, vastasime vaatajate küsimustele ning võtsime kaks videokõnet Leoni kohapeale: ühe reporter Kaspar Ruusile ja teise Eesti fänn Andrusele.
19.03.2023 50 m
Kas MM-sarja juhtima asuval Ogier'l võib hammas liiga verele minna?
„Kuues käik“ podcast läks sel nädalal eelviimast korda videopildis otse-eetrisse pühapäeval kell 9.00. Võtsime kokku laupäevased kiiruskatsed, olulisemad sündmused ning mängisime saate lõpus oma kuulajate-vaatajatega Kahooti keskkonnas viktoriini. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Videosilla vahendusel ühines meiega Leonis kohapeal viibiv reporter Kaspar Ruus. Tänane teine otselülitus, kus võtame kokku kogu ralli, on kavas peale punktikatset kell 21.30. Saatesse ootame ka kuulajate küsimusi aadressil kuueskaik@delfi.ee. Põnevamad küsimused saavad premeeritud kingitustega, mille on välja pannud T-Shirt Store ja Balbino.
19.03.2023 56 m
Õnnetu Mehhiko ralli avapäeva kokkuvõte. Intervjuu Martins Sesksiga
Rallinädala teine „Kuues käik“ saade läks videopildis otse-eetrisse laupäeva hommikul kell 9.00. Gunnar Leheste ja Roland Poom võtsid kokku Mehhiko ralli esimese täispika päeva, mis algas Ott Tänaku ja Martin Järveoja jaoks turboprobleemidega kohe päeva esimesel katsel ning lülitasid Eesti ekipaaži sisuliselt konkurentsist. Mille peale Tänakul veel Mehhikos sõita on, kuidas näevad jõuvahekorrad välja peale kümmet kiiruskatset ning mida põnevat kahest järgmisest päevast veel oodata on, seda kõike kuula juba saatest. Ühtlasi tegime otselülituse Leoni, kus viibib meie reporter Kaspar Ruus ning vastasime kuulajate küsimustele, mida ootame jätkuvalt aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevamatele küsimustele on meil välja jagada ka auhinnad: kast Balbino jäätist, kaks Vitamin Welli kinkekotti ning kingitus T-Shirt Store'ilt. Saate 25. minuti paiku võtsime otse-eetrisse ka Läti parima rallimehe Martins Sesksi, kes rääkis meile Läti MM-etapist, oma tänavusest hooajast ning natuke ka Mehhiko rallist. Pühapäeval kell 9.00 ootame vaatajaid-kuulajaid mängima otsesaates Kahooti ehk virtuaalselt viktoriini. Rallinädala võtame kokku pühapäeval kell 21.30.
18.03.2023 1h 2 m
Kui loteriiks võib Mehhiko ralli minna? Stuudios Rally Estonia direktor Urmo Aava
WRC rallikaravan on sel nädalal Mehhikos Leonis, kus sõidetakse autoralli MM-sarja kolmas etapp. „Kuues käik“ podcast läheb otse-eetrisse neljal päeval nädalas, esimene saade oli eetris kell 15.00. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Erikülalisena oli tänases saates Rally Estonia direktor Urmo Aava, kes kommenteeris muu hulgas, kuidas mõjutab Eesti WRC etappi hiljutine uudis Läti saamisest MM-etapi korraldajaks ning milliste põnevate uuendustega Rally Estonia sel aastal fänne üllatab. Mehhikos kohapeal on meie reporter Kaspar Ruus, kes pärast väikseid reisisekeldusi on jõudnud Leoni ja teinud juba esimesed intervjuud Ott Tänaku ja teiste rallimeestega. Pühapäevase esimese saate lõpus mängitakse vaatajatega Kahoot rakenduse kaudu viktoriini. Saatesse on oodatud ka kuulajate küsimused, mis tuleks teele panna aadressile kuueskaik@delfi.ee! Nutikamaid küsimusi premeerime seekord lausa mitme auhinnaga. Balbiino poolt on meil välja panna kast jäätist, Vitamin Wellilt kaks kinkekotti ning T-Shirt Store'ilt särk inimese enda valitud slõugani või pildiga. „Kuues käik“ otsesaadete ajad: Neljapäeval kell 15.00 Laupäeval kell 9.00 Pühapäeval kell 9.00 ja 21.30
16.03.2023 1h 8 m
Palju õnne Otile ja Martinile! Kui kõrgele see võit Tänaku karjääris asetub?
Rootsi MM-ralli lõppes Ott Tänaku ja Martin Järveoja vägeva võiduga. Hyundai üritas punktikatse eel tiimikäsklustega Thierry Neuville'i teisele kohale upitada, kuid ei tulnud välja... „Kuues käik“ podcast võttis äärmiselt põneva rallinädala kokku ning vastas kuulajatelt laekunud küsimustele, millest üks sai ka pärjatud väärt auhinnaga, mille pani välja rõivabränd Marat. Võitjaks osutus küsija Genadi. Palju õnne! Võtame teiega ühendust. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom. Üle veebi jagas meiega kohapealseid muljeid Umeast Jaan Martinson. Järgmised saated on eetris juba 16.-19. märtsini, mil rallikaravan jõuab Mehhikosse. Küsimusi on meile võimalik saata ka kahe ralli vahepeal aadressile kuueskaik@delfi.ee. Saadet saab kuulata ka uuest Delfi Tasku keskkonnast. Delfi Taskul on nüüd ka äpp, mida saab Androidile alla laadida Google Play'st ja iPhone'ile App Store'ist.
12.02.2023 47 m
Rootsi ralli ülipõneva laupäeva kokkuvõte, kõne Umeasse
Kõne vahendusel võtsime ühendust rallil kohapeal viibiva Jaan Martinsoniga. Võtsime tänase võistluspäeva kokku, teiste hulgas mõistagi Eesti rallisõitjate Ott Tänaku, Georg Linnamäe, Egon Kauri ja Robert Virvese võistlused. Lisaks vastame ka kuulajate-vaatajate küsimustele. Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Nutikaima küsimuse saatjale on välja panna ka väärt auhind, milleks on seekord rõivabrändi Marati toode omal vabal valikul marat.ee lehelt. Saatejuhid on Kaspar Ruus ja Roland Poom.
11.02.2023 45 m
Rootsi ralli reede. Päeva tipphetked ja otselülitus Umeasse
Rootsi ralli esimese täispika võistluspäeva järel juhib Craig Breen Ott Tänaku ja Esapekka Lappi ees. WRC2 arvestuses hoiab parima eestlasena Georg Linnamäe kuuendat kohta. Saates võtsime kokku päeva tipphetked ning olime otseühenduses Peep Pahviga Umeast. Kuulajate küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee.
10.02.2023 35 m
Mida näitas Rootsi ralli testikatse? Kas poodiumil pakutav šampus on päris?
„Kuues käik“ rallipodcast läheb Rootsi ralli ajal ja edaspidigi sel hooajal pildiga otse-eetrisse ning on kohe peale saadet järelvaadatav ja kuulatav. Selle nädala esimene saade alustas kell 13.00. Stuudios vaatasid rallinädalavahetusele ette saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom, Skype'i ühenduses vahendab kohapealseid muljeid Umeas viibiv Jaan Martinson. Saate alguseks oli läbitud ka suur osa testikatsest, mis startis Rally1 autodele kell 10.01. „Kuues käik“ otsesaadete kava: Reedel 19.30 Laupäeval 20.00 Pühapäeval 15.30 Ootame küsimusi kuueskaik@delfi.ee. Nutikaima küsimuse saatjale on välja panna ka väärt auhind, milleks seekord on üks Marati toode marat.ee kodulehelt kuulaja/vaataja omal vabal valikul. Esimesse saatessegi tuli meeldivalt palju küsimusi, millest üks uuris rallimeestele poodiumil pakutava šampuse kohta. Kuna Roland Poom on piisavalt palju kesvamärjukest pritsinud, teadis ta selle kohta nii mõndagi. Samale meiliaadressile on teretulnud ka lugejate fotod raja äärest ning sellestki, kuidas kodudes rallile kaasa elatakse. Fotosid avaldame läbi nädala Delfi Spordi Instagrami kontol, ralliblogis ning vaatame neid üheskoos otsesaateski. Järgmine saade on Delfi TV otse-eetris reedel kell 19.30. Kohe peale saadet mängime vaatajatega Kahooti.
09.02.2023 47 m
Mingid punktid kirjas! Milliseid järeldusi hooaja avaetapist teha?
Aasta esimene MM-ralli lõppes vanameistri Sebastien Ogier' võiduga, kes on nüüd Monte Carlos triumfeerinud rekordilised üheksa korda. Ott Tänak ja Martin Järveoja avasid hooaja viienda kohaga, lisades kontole ka punktikatse neli silma, mis teeb kokku 14 punkti. „Kuues käik“ võtab rallinädala kokku ning küsib, milliseid järeldusi esimese etapi pealt teha. Kas hirmuäratavat kiirust näidanud Toyota hakkabki järjekordselt kogu hooaega dikteerima ning kuidas Ford ja Hyundai seda ära saaks hoida? Võtame kokku lugejate küsimuste rubriigi ning kuulutame välja parima küsija nime, kellele kuulub väärt praktiline auhind - stiilne termojoogipudel. Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee ka kahe ralli vahepeal.
22.01.2023 38 m
Monte Carlo teise päeva kokkuvõte. Kas Ogier peaks Rovanperä mööda laskma?
Monte Carlo rallil on laupäeva õhtuks kaksikjuhtimine Toyota pilootidel Sebastien Ogier'l ja Kalle Rovanperäl, neile järgneb Hyundai mees Thierry Neuville, iga sõitja vahel on enne viimast päeva 16 sekundit. Kas poodiumikohad on juba paigas või peaks Toyota suuremat pilti vaadates käskima vanameistril Ogier'l tiitli nimel kihutava soomlase mööda laskma? Ott Tänakut (M-Sport) tabasid kaks katset enne lõunapausi ja rehvivahetustsooni roolivõimuprobleemid, mis sundisid teda ära andma oma neljanda koha Elfyn Evansile (Toyota), kellest ta päeva lõpuks jääb maha juba 40,8 sekundiga. Mis täna veel põnevat juhtus, millised on Jaan Martinsoni meeleolud rallipargist kohapealt ja milliseid huvitavaid küsimusi esitasid meile meie kallid kuulajad, seda kõike kuula juba saatest! Küsimusi ootame aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevaimale küsijale anname ka väärt auhinna. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom.
21.01.2023 51 m
Tänak kohaneb autoga, Serderidis sai kümme korda kuulsamaks
Ott Tänak hoiab aasta esimese MM-ralli esimese täispika päeva lõpetuseks neljandat kohta, jäädes liidrikohta hoidvast Sebastien Ogier'st maha 54,2 sekundiga. Nagu saarlane ise on öelnud, ei ole auto miskipärast veel konkurentsivõimeline. Täit infot, miks ta veel konkurentsivõimeline ei ole, "Kuuenda käigu" podcasti tegijatel Gunnar Lehestel ja Roland Poomil enne reedeõhtust meediatsooni veel polnud, kuid spekuleerida võib, et ilmselt võtab 2019. aasta maailmameistril M-Spordi Ford Puma Rally1 autoga kohanemine veel lihtsalt aega. Sellest vaatest pole meie mehe neljandal kohal sugugi häda midagi. Pikk ralli on veel ees, lausa 179,66 kilomeetri jagu, mida on 34,3 kilomeetrit rohkem kui see distants, mis praeguseks on läbitud. Vaatame tagasi senise ralli tipphetkedele, võtame ühendust Monte Carlos kohapeal viibiva Delfi ja Eesti Päevalehe rallireporteri Jaan Martinsoniga ning vastame kuulajate küsimustele, mida meile on laekunud meeldivalt palju. Ootame küsimusi ka järgmistesse - laupäeva ja pühapäevasesse - saadetesse aadressile kuueskaik@delfi.ee. Põnevaima küsimuse esitajale on meil ka üks praktiline auhind varuks. Monte Carlo ralli esimese kaheksa kiiruskatse kõmulisim teema ei tule mitte rallirajalt, vaid selle kõrvalt. Nimelt said Jourdan Serderidis ja tuhanded inimesed tänu tema pardakaamerale kõhutäie itsitada, kui nägid künka peal vanainimeste asja ajamas hulljulgeid ja külmakartmatuid rallifänne. Kes, miks ja kuidas...? Ei pääse meiegi sellest nüüdseks juba sotsiaalmeediahitiks saanud videost üle ega ümber. Kutsume rallifänne liituma ka WRC Fantasy portaali wrcfan.com Kuuenda käigu liigaga: https://wrcfan.com/leagues/kuueskaik
20.01.2023 44 m
Monte Carlo ralli eelvaade, kõne kohapeale ja korralduslikud teadaanded
WRC sarjas on kahe hooaja vahepeal nii mõndagi muutunud: Ott Tänak on uues tiimis, nokamütsil ja autol uued sponsorid, tema vanal tiimil Hyundail on lõpuks ametlik pealik. Kuid "Kuues käik" podcast jätkab oma endises koosseisus ning rallil kohapeal on kes teab mitmendat aastat järjest Jaan Martinson. Saate põhiteemad: * Analüüsime olulisemaid liikumisi sõitjateturul * Arutleme, mida võiks välja lugeda Ott Tänaku sponsorlepingust Red Bulliga * Vaatame otsa testikatse tulemustele * Räägime kohapeal viibiva Jaan Martinsoniga rallipargis toimuvast * Ütleme välja ja põhjendame oma Fantasy valikuid ka saates
19.01.2023 46 m
Tänak M-Sporti! Kas rallisport sai päästetud?
Jari-Matti Latvala suurim hirm, et Hyundaist suure pauguga lahkunud Ott Tänak maandub tema tiimis ehk Toyotas teoks ei saanud. 2019. aasta maailmameister, värske MM-i hõbemedalist teatas täna liitumisest M-Spordiga, kus ta sõitis vahelduva eduga ka aastatel 2011-2017. "Kui me Oti võtaksime, siis mõnes mõttes hävitaksime selle spordiala, sest samas meeskonnas oleks kolm maailmameistrit," ütles Latvala vahetult enne Jaapani rallit, kus Tänak tegi oma viimase etteaste Hyundai meeskonnaga. "Kuues käik" podcast on erandkorras kokku tulnud, et arutleda, kas rallisport sai tänase uudisega päästetud? Kas Tänaku võimalused MM-tiitlit võita on täna paremad kui Hyundai-päevil? Millal Tänakul võis M-Spordiga uuesti susisema hakata - kas enne või pärast Hispaania rallit, kus ta Hyundaist lahkumisest teatas? Kui palju kasu saab Tänaku ja M-Spordi diilist värske juunioride maailmameister Robert Virves, kes juhib järgmisel aastal vähemalt viiel etapil Ford Fiesta Rally2 autot? Neil ja veel mõnel teemal arutlesid täna õhtupoolikul Gunnar Leheste ja Roland Poom.
07.12.2022 23 m
Jaapani hümni ei mängitudki. Mida otsustab Ott Tänak?
Jaapani ralli võitis Thierry Neuville Ott Tänaku ja Takamoto Katsuta ees, mis tähendab, et poodiumile mahtus vaid üks Toyota ekipaaž ning sedagi kõige madalamale astmele. Mängiti hoopis Belgia ja Lõuna-Korea hümne. "Kuues käik" võtab ralli kokku ekipaažiga Gunnar Leheste (Delfi Tasku stuudios) - Roland Poom (uue ilmakodanikuga Rakvere haiglas). Saate põhiteemad: * Mida otsustab ja kuhu läheb siit edasi Ott Tänak? * Nädalavahetuse kiireima mehe Sebastien Ogier' torked Pirelli aadressil * Üllatavalt logisev korraldus jaapanlaste poolt * Ilma vingerpussid viimasel päeval ning 66-aastase itaallase punktikatse teine koht * Neljapäevase saate ennustused, võitja välja kuulutamine ja poodiumimeeste analüüs Täname kõiki kuulajaid selle meeleoluka hooaja eest ning kohtume loodetavasti juba Monte Carlo rallil 19. jaanuaril! Küsimused, tagasiside ja ettepanekud on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee!
13.11.2022 39 m
Rahulik laupäev masendava korraldusega Jaapani rallil
Jaapani rallit asus kaks katset enne teise täispika päeva lõppu juhtima Ott Tänaku tiimikaaslane Thierry Neuville, kes enne viimast võistluspäeva edestab Elfyn Evansit kõigest nelja sekundiga. Kuues käik“ podcast on täna rõõmsatel põhjustel veidi tavapäratus koosseisus. Saadet veavad Gunnar Leheste ja Delfi otseblogi pidaja Kaspar Ruus. Miks puudub tavapärane ekspertkommentaator Roland Poom, kuuleb juba lähemalt saatest. Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli korraldusega kahjuks nii rõõmsad lood ei ole. Saade läks olude sunnil salvestamisele hetkel, mil päeva kaks viimast publikukatset olid tund aega edasi lükkunud ning üks neist sootuks ära jäetud. Draamat oli laupäeval kordades vähem kui reedesel võistluspäeval ning vahelduseks said rallifännid keskenduda vaheaegade jälgimisele ja toorele võitlusele raja peal. Poodiumikonkurentsis on jätkuvalt ka meie mehed Ott Tänak ja Martin Järveoja. Ees ootab veel üks võistluspäev, mis teiste MM-rallide pühapäevadega võrreldes paistab tulevat üks põnevamaid, sest sõita jääb veel tervelt 69,82 kilomeetrit. Kuulajate küsimused on teretulnud aadressile kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
12.11.2022 27 m
Hullumeelne reede Jaapani ralli korraldajatele just au ei tee
Üle tosina aasta MM-kalendrisse tagasi pääsenud Jaapani ralli esimene täispikk võistluspäev läheb kahtlemata ajalukku kui üks pöörasemaid päevi WRC sarjas. Dani Sordo maani maha põlenud auto, Craig Breeni järjekordne väljasõit, Kajetan Kajetanowiczi WRC2 tiitli lootuste kustumine ning kõige tipuks Sami Pajari kohtumine talle vastu sõitnud tavaautoga - draamat rohkem kui mõne täispika ralli peale kokku. "Kuuenda käigu" podcastis võtavad hullumeelse päeva kokku saatejuhid Gunnar Leheste ja Roland Poom. Rõõm on tõdeda, et Ott Tänak on jätkuvalt poodiumiheitluses ning maha ei saa kanda ka koduradadel sõitvat Takamoto Katsutat, kuid viis konkurentsi jäänud WRC autot on ikka liiga vähe. Kahjuks või õnneks tundub, et draamavabalt ei möödu ka järgmine võistluspäev, mis stardib juba ööl vastu laupäeva kell 00.07. Kuulajate küsimused on oodatud aadressile kuueskaik@delfi.ee.
11.11.2022 33 m
Erisaade: vähem Jaapani rallit, rohkem Rally Estoniat. Külas Urmo Aava
"Kuues käik" rallipodcast on sel aastal eetris veel täpselt neli korda. Jaapani ralli testikatsest enam räägime seekord Eesti MM-etapi tulevikust. Külas on Rally Estonia direktor Urmo Aava. * Miks WRC kalendri kinnitamine viibib? * Kuidas teha rallit senisest miljon väiksema riigitoetusega? * Kui näritud on Rally Estonia korraldajate küüned Ott Tänaku tulevikuotsust oodates? * Millise plaani ja eesmärkidega peaksid uut hooaega alustama Robert Virves ja Georg Linnamäe? * Kas altpoolt uusi tegijaid paistab? Kas ja kes võiks olla valmis 2023. aastal Junior WRC sarjas sõitma? * Jaapani ralli ennustused: esikolmikut pakuvad stuudios olevad mehed ja ralliblogi tegija Kaspar Ruus Saate tegijatele ootab küsimusi meiliaadress kuueskaik@delfi.ee. Head kuulamist!
10.11.2022 52 m
Vahendame põnevaid kuulujutte ja räägime üllatuskülalisega otse Kataloonia ralli poodiumilt!
Autoralli MM-sari hakkab vaikselt lõppema ja "Kuuenda käigu" hooaeg samuti. Õnneks on veel vähemalt neli saadet lõpuni minna, nii et päris taskurätiku järgi veel haarama ei pea. Kataloonia ralli, kuigi enam sõitjate tiitlit mängus ei olnud, tuli välja siiski päris meeleolukas ja pakkus ikkagi - andku vanameistri fännid meile andeks - üllatuse. Arvestades, et Sebastien Ogier viimane võit Hispaanias jääb kuue aasta taha, ei kippunud keegi talle enne rallit võidupärga kaela riputama. "Kuues käik" võtab endale täna häbenemata ka kuulujuttude veski jahvataja rolli. Õigemini on vili juba valmis jahvatatud, meie paneme need jutud kotti ja keerame kotile sõlme peale. Eks mõne nädala pärast ole näha, kas ajasime õiget juttu või mitte. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Roland Poom, telefoniühenduses oleme Jaan Martinsoni ja veel ühe kohapeal viibiva üllatuskülalisega. Küsimused saatejuhtidele on teretulnud ka kahe ralli vahel. Kaks nädalat puhkame ja siis puhume juba Jaapani ralli jutte! Head kuulamist!
23.10.2022 43 m