Geeniuse digisaade | Geenius.ee
Tehnoloogiauudised ja kommentaar inimkeeles. Saatejuhid on Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
Saatejuhid
Hans Lõugas, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe
Episoodid
26.02 Geeniuse digisaade: kas Galaxy S24 Ultra on kallist hinda väärt?
Tänases saates räägime pikemalt Samsung Galaxy S24 Ultrast, mida Meelis ja Glen on kauem proovida saanud. Arutame selle üle, kas või mis muutub videomaailmas nüüd, kus OpenAI Sora tekstipõhine AI videogeneraator on näidanud teed tulevikku. Lisaks vastame mitmele kuulajakirjale. Saate teemad: • Kas Samsung Galaxy S24 Ultra on hea ost? • OpenAI Sora AI videogeneraator näitab teed tulevikku, ent millisesse? • Kuulajakiri: Joonas ja Agu avaldavad arvamust ekraanidest autos. • Kuulajakiri: Tambet kommenteerib Telia hinnapoliitikat. • Kuulajakiri: Heidi küsib Mirko toega e-lugerite kohta. • Kuulajakiri: Indrek tunneb huvi telerite lihtsa seadistamise vastu. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
26.02.2024 56 m
19.02 Geeniuse digisaade: Külas on Telia juhatuse esimees Holger Haljand
Tänase erisaate külaliseks on Telia Eesti AS-i juht Holger Haljand, kes vastab meie küsimustele hinnatõusu ja Telia uute andmesidepakettide kohta. Samuti küsime Holgerilt Telia teenuste tuleviku ja klientidele pakutavate seadmete kohta ning muidugi ei jää puutumata ka Eesti interneti kiirused ja maapiirkondades elavate klientide internetiühenduste tuleviku küsimused. Saate teemad: ·         Mis on viimase aja suurte hinnatõusude põhjuseks ja mida kliendid nüüd rohkem saavad? ·         Miks on seis erinevate tootjate VoLTE, VoWiFi ja 5G toega nii keeruline ja kas see võiks tulevikus paraneda? ·         Kas eSIM-i kasutamine muutub mugavamaks kui see praegu on? ·         Mis saab klientidest, kes ikka veel "istuvad vaskkaabli otsas"? ·         Milline on seis kiire interneti viimisega maapiirkondadesse ?   ·         Miks on Eestis netiühendus tunduvalt kallim kui meie lõunanaabritel? ·         Milline on olukord Telia poolt pakutava voogedastuse sisuga, kas seal on näha valiku laienemist ning kas Go3 spordikanaleid saavad ka Telia kliendid vaadata? ·         Kas on tulemas uus ja Netflixi toega digibox ja millal saavad kliendid valida WiFi 6 toega ruuteri? ·         Kas Samsungi ja LG telerite ning Apple TV kasutajad saavad Telia äpi? ·         Lisaks veel teisi teemasid.   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
19.02.2024 39 m
12.02 Geeniuse digisaade: Isiklikud kogemused Apple Vision Pro-ga
Tänases saates jagab Hans oma värskeid muljeid Apple Vision Pro-st ja Glen räägib, kuidas ta ühe omapärase vidinaga autos Apple Carplay kaudu "televiisorit" vaatas. Arutame, kas uue nime saanud Google'i tehisintelligentne juturobot on varasemast targem. Lisaks jagame muljeid ühe uue elektri-BMW üllatavalt mõistva häälassistendi kasutamisest ning vastame kuulaja kirjale seoses teleritega. Saate teemad: ·       00:59 Hans proovis Apple Vision Pro liitreaalsusprille ·       19:18 Glen tegi ühe vidinaga autoekraanist android-tahvli ja andis väga halba eeskuju, mida kindlasti ei tohi järgida ·       40:07 Google Bard muutus Geminiks ja pakub nüüd uut ja veel targemat tasulist keelemudelit Gemini Advanced ·       35:12 Kas autoga saab lõpuks tõepoolest rääkida? ·       46:23 Kuulaja küsib: kas nutitelerid vananevad liiga kiiresti?   Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee.   Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
12.02.2024 55 m
5.2 Geeniuse digisaade: Kas Google’i AI-juturobot on nüüd valmis?
Tänases saates räägime Euroopa Liidu ja Apple’i vahelisest kemplemisest ja teeme ülevaate Google’i Gemini Pro keelemudeli peale üle läinud Bard-juturoboti oskustest. Arutame seda, kuidas sideoperaatorid kliente parema pakkumise saamiseks endiselt jalgadega hääletama sunnivad. Lisaks vastame üle mõned mitte nii rõõmustavad tehnikauudised ja vastame paarile kuulajakirjale. Saate teemad: •    14:39 Euroopa komisjon sunnib Apple’i oma liivakasti avama ja Apple vastab uute ebameeldivate tingimustega. •    01:30 Sideoperaatorid ei taha teha küsimise peale konkurentsivõimelisi pakkumisi ja sunnivad kliente numbrit liigutama. •    23:39 Google’ I Bard AI-juturobot kasutab nüüd palju paremat Gemini Pro keelemudelit. •    38:06 Fossil lõpetab Wear OS nutikellade tootmise. •    29:07 Amazon loobub plaanist osta Roomba robottolmuimejate tootja iRobot. •    43:37 Kuulaja annab teada: SEB Pank ei paku varsti enam oma äpiga viipemaksete tegemise võimalust. •    46:30 Kuulaja küsib: Miks on nutitelerid nii reklaami täis? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Glen Pilvre, Meelis Väljamäe ja Martin Mets  Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
05.02.2024 51 m
29.01 Geeniuse digisaade: suurte OLED-telerite aeg on käes
29.01 Geeniuse digisaade: suurte OLED-telerite aeg on käes Tänases saates räägime Telia ning Netflixi teenuste hinnatõusudest ja hoiatame uute Facebookis levivate petuskeemide eest. Samuti arutame, mida tähendab Euroopa Komisjoni poolt Apple’ile peale surutud NFC-kiibi avamine konkureerivatele makselahendustele. Pikas teemas räägib Glen, millise mulje jätsid talle hiljuti testitud suured  OLED-telerid ja annab nõu, mida sellise teleri ostmisel silmas pidada tasub. Saate teemad: •    00:56 Telia tõstab mitmete teenuste hinda tuntavalt. •    11:00 Netflix kaotab ära soodsaima reklaamivaba paketi. •    16:15 Ole tähelepanelik: nende uute trikkidega püüavad petturid Facebookis sinu raha ja tundlikke andmeid varastada. •    20:21 Apple avab Euroopas iPhone’i NFC kiibi konkurentidele. •    30:34 OLED-telerite hinnad on muutunud päris heaks, aga kuidas valida endale sobivat? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
29.01.2024 57 m
22.01 Geeniuse digisaade: Samsungi uued telefonid on tehisintellektsed
Tänase saate staar on Samsung Galaxy uus mudeliseeria: S24, S24+ ja S24 Ultra ning Galaxy AI. Vaatame üle, mida uued telefonid endast kujutavad ja arutame selle üle, kas kõikvõimalikud AI-abilised ongi nutitelefonide uus olevik ja tulevik.  Uudiste rubriigis võtame vaatluse alla Euroopa Liidu soovi, et muusikaplatvormid artistidele rohkem maksaksid ja räägime ka uutest arengutest Apple Watchi patendivaidluses. Saate teemad: * 01:01 Samsungi uued nutitelefonid tulevad rohkete AI-tööriistadega. * 35:11 Euroopa Liit soovib, et populaarsed muusikateenused artistidele rohkem maksaksid. * 43:00 Uued Apple Watchi mudelid kaotavad pulssoksümeetria toe. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
22.01.2024 48 m
15.01 Geeniuse digisaade: põnevad uudised tehnikamessilt CES 2024
Las Vegases toimus järjekordne maailma suurim tehnikamess CES. Vaatame üle mõned huvitavad uued vidinad ja visioonid, mis põhjusel või teisel silma jäid. Meelis teeb ülevaate ühest üsna tundmatu tootja soodsa hinnaga telefonist ja anname nõu, kas seda tasub ka Eestis osta. Saate teemad: • 01:39 Läbipistvad ja suure ekraaniga telerid olid CES-i trendideks. • 09:48 AI-abiline Rabbit R1 oskab kasutada äppe sinu eest. • 15:11 Samsung Ballie on tehisintellektne projektoriga robot • 18:03 WiFi 7 on nüüd ametlikult välja kuulutatud. • 22:38 Tuntud juutuuberid tegi iPhone’ile füüsilise klaviatuuri • 24:46 Nutiuks sinu neljajalgsele lemmikule • 27:22 E-ink-ekraan telefoni tagaküljel võimaldab selle väljanägemist ise kujundada. • 30:12 VAG grupp plaanib ChatGPT abil muuta autod rääkivaks • 36:05 Kas soodne ja omapärane Infinix Note 30 Pro on telefon, mida Eestis osta tasub? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
15.01.2024 44 m
8.01 Geeniuse digisaade: Milline on tegelikult elektriauto kasutamise kogemus krõbedate talvekülmadega?
Saate teemad: Glen räägib pika kogemuse põhjal, mida tähendab elektriauto kasutamine väga külmade talveilmadega. Räägime ka sellest, kuidas Eesti sidefirma on jätnud kiire interneti eest maksnud kliendid ilma kaablita ja arutame, mida kujutab endast arvutiklaviatuuridele lisanduv uus AI-nupp. Lisaks vastame mitmele kuulajate poolt saadetud küsimusele. • 01:00 Sideettevõte võttis klientidelt ettemaksu, aga internetikaablini pole seni jõudnud • 05:55 Windowsiga arvutite klaviatuurid saavad AI-nupu. • 11:48 Milline on tegelikult elektriauto sõidu- ja laadimiskogemus krõbedama talvekülmaga ja kas nende omanikud on autoabi püsikliendid? • 28:00 Vastame mitmele kuulajakirjale, sealhulgas küsimustele e-lugerite, videotöötluseks sobivate sülearvutite ja nutitelefonide kohta. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Digisaadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
08.01.2024 52 m
25.12 Geeniuse digisaade: Kas Google Pixel telefone tasub nüüd Eestis osta?
Instagrami tiimi poolt loodud Threads on nüüd Euroopa kasutajatele avatud ja meil on selle osas erinevad kogemused ja arvamused. Lõuna-Eestis on optiline sidekaabel veetud, aga teenust ei ole. Jagame ka kahte head uudist: Tele2 tõi esimesena Eestis 5G toe kõnekaartidele ja Eesti valitsus ikkagi ei nõua kõnekaartide isikustamist. Testisime põhjalikult uusi Google’i Pixel telefone ja kella ning jagame muljeid. Saate teemad: • 01:02 Instagrami tekstipõhine sotsiaalvõrgustik Threads on nüüd Eestis, aga mida seal jagada? • 12:28 Enefit Connect ehitas lõuna-Eestisse kiire optilise andmeside võrgu, aga teenust seal kasutada ei saa. • 16:46 Tele2 toob esimesena Eestis 5G kiirused kõnekaartidele. Valitsus otsustas, et ei nõua kõnekaartide isikustamist. • 20:10 Nutikell Google Pixel Watch 2 • 37:12 Telefonid Google Pixel 8 ja Pixel 8 Pro Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika: Glen Pilvre, Paul Oja.
25.12.2023 58 m
18.12 Geeniuse digisaade: Raadiot saab nüüd tagasi kerida
Tänases saates tutvustame Inteli murrangulisi sülearvutiprotsessoreid ja räägime sellest, kuidas Epic kohtus Google’I selja korralikult prügiseks tegi. Testis on Huawei GT4 sportlik nutikell. Vastame mitmele lugejakirjale ning parandame muuhulgas ühe eelmises saates tehtud vea. Saate teemad: • 01:08 Kas Inteli uued Core Ultra protsessorid saavad Apple’i poolt pakutavale vastu • 09:46 Miks kuulutas USA vandekohus Google’i Play poe monopoliks ja mida see meile tähendab? • 16:24 Kas Huawei Watch GT4 on soodsast hinnast hoolimata hea kell? • 34:00 Lugejate tagasiside: ERR’i eesti raadio äpis saab eetris olevaid saateid tagasi kerida • 39:33 Lugejakiri: Kas luujuhtivusega kõrvaklapid on hea ja turvalisem alternatiiv tavalisele spordiklappidele? • 46:30 Lugejakiri: Kas Elisa eSIM’i saab kasutada Apple Watchiga? Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja.
18.12.2023 49 m
27.11 Geeniuse digisaade: Põnevate ja kasulike kingiideede erisaade
Kellele kaunis, kellele tüütu, aga see aeg on taaskord käes ning jõulukinkide valimine täies hoos. Nii anname tänases saates nõu, kuidas valida neid kõige õigemaid jõulukingitusi tehnikamaailmast. Vaatame üle meie lemmikud nutitelefonide, nutikellade, kõrvaklappide, nutikodu seadmete ning paljude teiste vidinate hulgast, mis võiksid kingikotti mahtuda. Saate teemad: 02:00 Head nutitelefonid erinevas hinnaklassis. 14:40 Head nutikellad 22:12 Parimad kõrvaklapid. 12:01 Mõned ideed mänguritele 30:05 ...ja nutikoduga alustamiseks 32:50 Robotimurid 38:03 Telerite asemel 42:28 Ribakõlarid ehk soundbarid 47:22 Midagi väikest ja kasulikku 49:13 Lapsele, autosse ja naisele Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
27.11.2023 1h 4 m
20.11 Geeniuse digisaade: Kas Apple’i uus lubadus võiks kajastuda mobiiliarvel?
  Tänases saates teeb Glen põhjaliku ülevaate Meta Quest 3 liitreaalsuse peakomplektist. Samuti uurime, kas Apple’I lubadus uuel aastal hakata toetama RCS standardil sõnumeid võiks tähendada meile vähem üllatusi mobiilside arvel. Räägime paarist Windows 11 uudisest. Lisaks oleme testinud parima mürasummutusega pisikesi kõrvaklappe: Glen proovis Bose uusimat QuietComfort Ultra mudelit ja Meelis kasutas sony WF-1000XM5 TWS klappe. Saate teemad: • 2:00 Meta Quest 3 VR-komplekt • 20:32 Apple saab uuel aastal RSC-i toe. • 30:08 Windows 11 on nüüd äpp sinu nutiseadmetes. • 34:03 Microsoft teeb Euroopa Liidu survel Windowsis mitu head muudatust. • 38:09 Testis Bose'i ja Sony pisikesed mürasummutavad kõrvaklapid. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee.  Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.  Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
20.11.2023 57 m
13.11 Geeniuse digisaade: Kas endiste Apple’i töötajate omapärane AI-vidin võiks asendada nutitelefone?
Tänases saates selgitame, mida kujutab endast Telia turistisõbralik virtuaalne kõnekaart, imestame Google’i otsuse üle eemaldada Fitbiti tooted enam kui kahekümne riigi lettidelt ja uurime, mida kujutab endast endiste Apple’i töötajate tehtud tehisintellektiga kummaline vidin. Räägime ka Ikea nutikodu seadmetest ning testime kahte paari üllatavaid nuppkuulareid. Saate teemad:  • 01:02 Esimesena Eestis: Telia Super kõnekaart on nüüd saadaval eSIM-ina. • 05:50 Fitbit lõpetas Eestis ja mitmes teises Euroopa riigis ametlikult oma seadmete müügi. • 10:42 Humane’i AI Pin püüab asendada nutitelefoni. • 19:01 Ikea laiendab vaikselt oma nutikodu seadmete valikut. • 24:26 Testisime Huawei Freebuds 3 Pro ja (40:10) Technicsi AZ60N2 kuulareid. Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
13.11.2023 54 m
6.11 Geeniuse digisaade: Ekspert selgitab: kas me peame nüüd Facebooki ja Instagrami eest maksma hakkama?
Tänases saates on külas reklaamiekspert Brit Mesipuu. Otsime vastust küsimusele, kas hiljuti välja kuulutatud Facebooki ja Instagrami tasulised paketid tähendavad, et peame nüüd nende teenuste eest maksma hakkama või vaatame vanaviisi reklaame edasi ja midagi ei muutu?  Räägime sellest, mida põnevat toovad kaasa Apple’i uued arvutid.  Vaatame üle, millist õhuniisutit tasub talviseks kütteperioodiks koju osta. Saate teemad: • 01:05 Facebooki ja Instagrami tasulised tellimused on peagi kohal, mida see meile tähendab? • 18:12 Apple näitas „Scary Fast“ tooteesitlusel uusi kiireid ja säästlikke M3 kiipe ja neid kasutavaid arvuteid. • 31:46 Glen testis 12 erinevat õhuniisutit ja räägib oma muljetest pikemalt. Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Külas on Brit Mesipuu reklaamiagentuurist Milos   Tunnusmuusika Glen Pilvre, Paul Oja
06.11.2023 59 m
30.10 Geeniuse digisaade: Kas liitreaalsus on nüüd päriselt kohal?
Tänases saates jagame esimesi emotsioone Meta Quest 3 liitreaalsusprillide kasutamisel ja teeme kiire sissevaate Apple'i saabuvale tooteesitlusele. Pääsu pole ka Xiaomi uutest nutitelefonidest. Glen käis vaatamas moodsat digikunsti Samsungi The Wall MicroLED üliekraanilt ja kuulas Jabra Elite 10 kõrvaklappe. Kuulajakiri jagab kogemuslikke näpunäiteid avarii.ee teenuse kasutamisest. Saate teemad: • 01:21 Meta Quest 3 esimesed muljed • 07:01 Mida põnevat näitab Apple „Scary fast“ tooteesitlusel? • 09:13 Xiaomi tõi oma uued tippklassi nutitelefonid müügile tavapärasest varem • 29:00 Kas Jabra Elite 10 kõrvaklapid on veel paremad kui eelmised mudelid? • 17:53 Poco muuseum Tallinnas näitab Samsungi kallilt tulevikuekraanilt digitaalset kunsti • 44:20 Lugeja kirjutab: kasulikud näpunäited avarii.ee veebiteenuse kasutamiseks Kui sul on meile küsimusi või tahad jagada oma kogemusi tehnikamaailmas, siis kirjuta meile: digisaade@geenius.ee Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
30.10.2023 47 m
23.10 Geeniuse digisaade: Kuidas muuta liiklusõnnetus stressivabamaks
Selle nädala saates räägime OnePlusi uuest volditavast telefonist ja GoPro seikluskaamerast. Jagame ka kogemusi Smart ID kasutamisega Apple Watchil ning teeme selgeks, kas Xiaomi üsna odav Wear OS nutikell on ka hea. Lõpetuseks proovime e-teenust, mida te loodetavasti kunagi proovima ei pea. Saate teemad: 01:12 Meelis proovis hea hinnaga Android Wear nutikella Xiaomi Watch 2 Pro 09:51 Oneplus tõi volditavate telefonide turule oodatud konkurentsi 18:51 Kuulaja küsib: kas Xiaomi Smart Band 8 andmeid saab sünkroniseerida Google Fitiga? 15:19 Apple Watch sai Smart ID äpi 21:44 GoPro uus seikluskaamera Hero 12 Black 36:52 teenus nimega avarii.ee Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
23.10.2023 45 m
16.10 Geeniuse digisaade: Kas Samsungi pisike projektor vahetab välja koduse teleri?
Seekordses saates räägime internetiühenduse kindlusest ja uurime, mida kujutab endast uuendatud PlayStation 5 Konsool. Anname hinnangu testis olnud Samsungi miniprojektorile ja vastame kuulaja küsimusele. Uurime ka, mida kujutab endast Artifact uudiste agregaator ja heidame pilgu Microsofti mänguimpeeriumile. Lisaks tulevad arutusele mitmed teised põnevad ja päevakajalised teemad. Saate teemad: • Kui kindel on meie internetiühendus, kui merekaablid on ohus? • Kas Samsungi Freestyle 2 projektor piisavalt hea teleri alternatiiv? • Kuulaja küsib – kas Xiaomi Smart Band 8 lubab teha viipemakseid? • Mida uut pakub Sony väiksem PlayStation 5 konsool? • Kas või mis muutub mängumaailmas, kui Microsoft sure mängukirjastaja Activision Blizzardi ära ostis? • Kas Artifact on konkurentidest parem uudiste äpp? • Miks Soulmate AI kinni pandi ja kasutajad ootamatult oma virtuaalkaaslasest ilma jäeti? Saadet teevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
16.10.2023 45 m
09.10 Geeniuse digisaade: Kuidas ausa näoga raha "välja pommida".
Tänases digisaates jagame muljeid mitme põneva vidina kohta, mida oleme hiljuti kasutanud. Nendeks on iPhone 15 Pro, Google Pixel Fold ning Xiaomi Mi Band 8 aktiivsusmonitor. Imestame, kuidas endine sideoperaator poolteist aastat peale tegevuse lõpetamist kunagistele klientidele arveid asus saatma ning arutame Meta plaani hakata eurooplastelt reklaamivaba teenuse eest raha küsima. 05:01 Kas iPhone 15 Pro Maxi uus kaamera on hea ja kas telefon läheb päriselt liiga kuumaks? 01:00 Miks Levikomi õigusjärglane "pommib" raha välja? 14:12 Millise mulje jättis meile Google Pixel Fold? 24:45 Kas Pixel 8 seeria telefonid on kallimat hinda väärt ja kuidas on nende olukord Eestis? 34:18 Facebook ja Instagram lubavad Euroopas hakta pakkuma tasulist reklaamivaba paketti 28:36 Kas odav Xiaomi Band 8 on hea aktiivsusmonitor? 44:05 Kui hästi teeb tehisintellekt neid asju, milleks ta tegelikult pole mõeldud? Saadet teevad Hans Lõugas, Meelis Väljamäe ja Glen Pilvre
09.10.2023 50 m
2.10 Geeniuse digisaade: Facebook peidab ennast Ray-Bani prillide taha
Räägime sellest, millised on Meta uued nutiprillid ning kauaoodatud Quest 3 VR-seade. Uurime, miks Google Podcasts tegevuse lõpetab ja miks võiks see üldse kedagi puudutada. Jagame uudiseid AI maailmast. Testisime uusi Xiaomi telefoni ning Samsungi kallist varstolmuimejat ning jagame muljeid.  Saate teemad: 00:50 Mida pakuvad Meta uued VR-prillid ja Ray-Ban'i nutiprillid? 15:33 Mida kujutavad endast uued ja väga sarnased Xiaomi telefonid ning kas nende ostmine on üldse eetiline?
 26:20 Kas see võiks kedagi huvitada, et Google Podcasts tegevuse lõpetab?
 32:20 Tehisintellekt kirjutab raamatuid kiiremini, kui Amazon neid avaldada tahab. 39:20 Kas keelemudelid on inimestest loomingulisemad? 43:42 Kas väga kallis ja stiilne Samsungi AI-varstolmuimeja on oma hinda väärt?
02.10.2023 53 m
25.09 Geeniuse digisaade: Miks riik meie digiraadiod klassikalainele lülitas?
Seekordses saates räägime Motorola odavamast volditavast telefonist ja arutame, kas see suudab Samsungile piisavalt konkurentsi pakkuda. Teeme selgeks, miks riik tahab mõnikord meie digiraadiote kanalit vahetada. Meelis proovis Samsungi kauaoodatud 27“ 5k monitori. See toob suure resolutsiooniga profimonitoride turule valikuvabaduse, kuid kuidas see tegelikult töötab? Glen testis suurt hulka keskmise hinnaklassi nutitelefone ja vaidleme, kas peaks ostma uue  soodsama mudeli või hoopis eelistama veidi vanemat tippklassi telefoni. Teemad: 02:10 Kas Motorola Razr 40 suudab pakkuda volditavate telefonide turule soodsat konkurentsi? 14:30 Riik testis DAB+ digiraadio kaudu ohuteavituste edastamist. 20:26 Samsungi ViewFinity S9 5K monitor on Apple Studio Display konkurent, aga kas see on ka piisavalt hea? 30:58 Suur test: millist keskmise hinnaklassi telefoni tasub osta? Saates osalevad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
25.09.2023 56 m
11.09 Geeniuse digisaade: Kui kiire on internet Eestis võrreldes teiste Euroopa riikidega?
Tänases saates heidame pilgu Euroopa internetiühenduste kiirustele ja arutame, miks on Eesti seis selline nagu see täpselt on. Vaatame, mida oodata homselt Apple’i esitluselt ning mida uut võib pakkuda uus iPhone 15 seeria. Meelis proovis Xiomi Pad 6 tahvlikomplekti koos klaviatuuriga ümbrise ja puutepliiatsiga, Glen testis Motorola soodsa hinnaklassi nutitelefoni G73. Saate teemad • 00:52 Mis ja miks on juhtunud Eesti netikiirustega? • 12:07 Mida uut võiks pakkuda iPhone 15 seeria? • 16:49 Xiaomi Pad 6 üllatab, aga kuidas? • 33:10 Motorola G73 hea hinnaga nutitelefon, aga kas ka omadustelt? Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe
11.09.2023 41 m
4.09 Geeniuse digisaade: Mida põnevat näidati IFAl ja miks vähemusele ei meeldi elektritõuksid?
Tänases saates teeme ülevaate Euroopa suurima tehnikamessi IFA põnevamatest uudistest. Lisaks räägime muutustest renditõuksidega sõitmisel nii Tallinnas kui Pariisis. Samuti uurime, mida kujutab endast kummaline pihukonsool PlayStation Portal. Saate teemad: • Pariisis keelati elektriliste tõukerataste lühirent ja Tallinn tegi kesklinna renditõukside parkimistsoonid. • Euroopa suurimal tehnikamessil IFA 2023 näidati uusi telefone, kõrvaklappe ja palju muud põnevat. • Sony PlayStation Portal on pihukonsool vaid PlayStation 5 omanikele. Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
04.09.2023 45 m
28.08 Geeniuse digisaade: Kas järgmistel valimistel saame anda hääle telefoniga?
Tänases saates heidame pilgu peagi Berliinis algaval IFA tehnikamessil näidatavatele uutele nutikatele kodumasinatele. Räägime sellest, millises seisus on mobiiliga e-hääletamine ning jagame muljeid Samsungi suure volditava telefoni ning ratastel nutiseadme ehk Hyundai uusima elektriauto kohta.   Saate teemad: • 06:09 Peatselt algaval IFA-l näeme uusi nutikodu seadmeid  • 00:51 Kas järgmistel valimistel saame hääletada telefoniga? • 18:09 Samsungi Galaxy Fold 5 on eelmisest parem volditav telefon, aga kellele? • 33:10 Hyundai Ionic 6 on üllatusi täis elektriauto Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe.
28.08.2023 43 m
14.08 Geeniuse Digisaade: Miks peaks hot.ee meiliaadressi eest maksma?
Telia müüs oma legendaarse e-maili teenuse norrakatele ja üleminek tõi kaasa suuri muutuseid. Proovisime Samsungi kallist väikest volditavat telefoni ja LG tippklassi OLED-telerit ning jagame muljeid.  Saate teemad: • 1:20 Samsungi Galaxy Flip5 on tuttavate puudustega, aga ka headustega •  20:23 online.ee ja hot.ee on saanud uue omaniku, kes küsib raha kasutajatelt • 29:35 LG 65-tolline G3 OLED teler on väga kallis, aga kas ka hea?
14.08.2023 42 m
31.07 Geeniuse digisaade: Kas Samsungi uued volditavad telefonid on ägedad või igavad?
Teeme otselülituse Riiast, kus jagame koos külalistega verivärskeid muljeid Samsungi uutest nutikatest seadmetest. Seejärel analüüsime neid seadmeid veidi pikemalt. Veel räägime sellest, miks tahetakse Eestis ära keelata anonüümsed  kõnekaardid ja uurime, miks  Euroopa suurriikidele krüpteeritud sideteenused ei meeldi ja miks nende keelamine ärritab nii tootjaid kui kasutajaid. Saate teemad: • Esimene käed-küljes kogenus Samsungi uute volditavate telefonide ja nutikelladega otse Riiast. • Kas Samsungi uued telefonid ja kellad on liiga igavad ja vanamoodsad või on need hoopis väga head? • Siseministeerium plaanib Eestis keelata isikustamata kõnekaardid. • Suurbritannia ja Prantsusmaa tahavad taas krüpteeritud suhtluse ära keelata.   Saadet juhivad Hans Lõugas, Glen Pilvre ja Meelis Väljamäe. Külas Marko Habicht Arvutimaailmast ning Indrek Jakobson Acceleristast. Tunnusmuusika: Paul Oja.
31.07.2023 39 m
24.07 Geeniuse digisaade: Kas nutikas miniprojektor sobib teleri asemele?
24.07.2023 49 m
17.07 Geeniuse digisaade: Kas värvilise ekraaniga e-lugeritel on tulevikku?
17.07.2023 47 m
10.07 Geeniuse digisaade: Twitteri kloon Threads on hitt, aga Eestis seda veel kasutada ei saa
10.07.2023 47 m
03.07 Geeniuse Digisaade: Kas päikesepaneel ja akupank on head kaaslased suvistel seiklustel?
03.07.2023 50 m
26.06 Geeniuse Digisaade: kas Xiaomi kallis robottolmuimeja ja Mobvoi kahe ekraaniga kell on ostmist väärt?
26.06.2023 1h 6 m
19.06 Geeniuse digisaade: Milline keskmise hinnaklassi soundbar on parim?
19.06.2023 51 m
12.06 Digisaade: Kas Apple muukis lõpuks VRi saladuse lahti?
Apple tõi lõpuks välja oma kauaoodatud VR-peakomplekti nimega Vision Pro ja kuigi selle 3500-dollariline hind on hirmutav, küsime siiski, kas niiöelda uus iPhone on sündinud. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
12.06.2023 55 m
05.06 Digisaade: Kaasaskantavad kõlarid suveks
Suve alguse puhul teeme tänases Digisaates pikema ülevaate, milline kaasaskantav kõlar suveks osta. Veel räägime Garmini uutest kelladest ja Motorola volditavast telefonist. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
05.06.2023 54 m
29.05 Digisaade: Ülikiire 5G testvõrk Eestis
Telia näitas Eestis avalikult 26 GHz sagedusel toimivat testvõrku, mille kiiruserekordid on ülivõimsad. Räägime tänases Digisaates 5G tulevikust nii Eestis kui maailmas. Telia näitas 26 GHz 5G testvõrku Hands-on: 2 väga erinevat telefoni: Huawei P60 Pro ja Xiaomi Redmi 12 Pro+ Pisike ja võimas laadija on tore, aga ettevaatust Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
29.05.2023 1h
22.05 Digisaade: Ka Google hakkab kadunud asju otsima
Apple'i AirTagsid on tuntud nii hea kui halva poolest, kuid nüüd hakkab oma sarnast teenust pakkuma ka Google. Mida see tähendab ja milliseid võimalusi veel olemas on? Saate teemad: Google’i Find My võrgustik ja Trackerid OpenAi tegi oma ChatGPT äpi Malematš ChatGPT vs Bard Kui Facebook blokeerib su konto Bluesky Twitteri-klooni kogemused Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
22.05.2023 53 m
15.05 Digisaade: Proovime Eesti e-riigi uut äppi
Eesti on välja toomas uut e-riigi mobiiliäppi ning me oleme saanud seda juba ise proovida. Tänases saates räägime, mis see on ja kuidas hetkel tundub. Saate teemad: mRiigi äpi beta Eesti.ee meiliaadressid pannakse kinni Huawei P60 Pro, Mate X3 ja uued kellad  Glen leidis viisis e-lugeriga Ellu kasutamiseks Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
15.05.2023 52 m
08.05 Digisaade: Millised uutest väikestest klappidest on head?
Viimasel ajal on välja tulnud kolmed uued kõrvasisesed kõrvaklapid ja me räägime tänases saates, millised nendest on head ja kas väga odavad võivad saada ka ostusoovituse. Saate teemad: Google Pixel Fold Samsungi A-seeria telefonide hinnad kukkusid korralikult Google tõi välja Passkey autentimise toe OnePlus Nord Buds 2 hands-On Nothing Ear 2 Huawei Freebuds 5 Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
08.05.2023 1h 8 m
01.05 Digisaade: Suur ülevaade nutikelladest
Garmin, Apple, Huawei, Samsung või veel midagi muud? Suvi on tulemas, inimesed liiguvad rohkem ja liikumist aitab mõõta nutikell. Räägime tänases saates, milline on parim. Saate teemad: Voogedastusplatvormide maksult ootab riik tulu üle miljoni euro Boltil uued kiirused ja Tuulel uued hinnad Suur ülevaade nutikelladest Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
01.05.2023 59 m
17.04 Digisaade: Mis saab siis, kui AI on sõbra või armukese eest
AI-vestlusrobotid on assistentidest kiiresti kasvamas millekski palju enamaks: juba on väljas esimesed teenused, kus tehisintellekt on sõbra, armukese või psühholoogi eest. Kas emotsioonitu masinmõistus võib seda tõesti olla? Pühendame sellele teemale terve tänase saate ning meil on külas psühholoog ja terapeut Kätlin Konstabel. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
17.04.2023 44 m
10.04 Digisaade: Uus valitsus lubab digivaldkonnas teha ära vanad asjad ja uutest ei räägi midagi
Uus valitsus hakkab paika saama ja meie vaatame tänases saates, mis on koalitsioonilepingus kirjas digiteemade kohta. Leidsime mitu vajalikku asja, aga mitu olulist on ka puudu. Saate teemad: Digiteemad uues valitsuses Google Nearby Share Samsungi uus teleripult võtab elektrit otse õhust Amazon avas Sidewalk võrgu, mida see tähendab? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
10.04.2023 53 m
03.04 Digisaade: Maailma odavaim elektriauto
Elektriauto võib olla kallis või väga kallis, aga nüüd tuleb välja, et võib olla ka päris odav. Proovisime väga odavat uut elektriautot ja jagame saates selle kohta muljeid. Saate teemad: Mida oskab ChatGPT 4? Kui palju teenib tipp e-sportlane? Microsoft Teams läheb varsti poole paremaks Uus Zelda-seiklus tuleb kohe varsti Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
03.04.2023 50 m
27.03 Digisaade: Suur tolmuimejate test
Meie kolleeg Glen Pilvre testis hiljuti suurt hulka akudega tolmuimejaid, millest mõned oskavad põrandaid ka lausa pesta. Tänases Digisaates teeb ta oma leidudest kokkuvõtte. Saate teemad: Bolti tõuksiga ei saa enam kahekesi sõita? DPReview läks kinni - 25 aastat ajalugu Seiklused kümne väikese patareiga Suur tolmuimejate test Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
27.03.2023 58 m
20.03 Digisaade: Eesti päikeseauto on nüüd palju parem ja läheb teisele katsele
Pärast eelmise aasta ebaõnnestumist läheb Eesti päikeseauto Solaride nüüd Austraaliasse uuele katsele võistlust võita ning selle tegijad räägivad, et uus auto on varasemaga võrreldes väga palju parem. Saate teemad: Samsung Galaxy A34 ja A54 ChatGPT4 erutab kõiki Kuidas Solaride'i tiim auto paremaks tegi Külas on Mart Erik Kermes ja Peter Kipp Solaride'ist. Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
20.03.2023 42 m
13.03 Digisaade: Miks e-hääletamine vajab tiivakestega ümbrikke
Kas ja kuidas oleks võimalik e-hääletamisega seotud poliitilist tormi vaigistada ja kui palju kasu oleks sellest, kui teha e-hääletamise ja häälte kokku lugemise protsess inimestele visuaalselt arusaadavamaks? Saate teemad: E-hääletamine Xiaomi 13 Lite hands-on Sony Inzone PSi kõrvaklapid Spotify uus “Kodu” Uus Spotify AI DJ Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
13.03.2023 1h 3 m
06.03 Digisaade: Telefonide laadimiskiiruse võidujooks on muutunud jaburaks
Kui kiiresti peaks telefoni saama täis laadida? Kas ühe ööga? Ühe tunniga? Ühe minutiga? Vastuseid pakuvad peamisel Hiina telefonitootjad ja need vastused lähevad üha huvitavamaks. Saate teemad: Windows 11 uuendus toob tehisintellekti ja mitu teist kasulikku lisa Xiaomi uued telefonid on väga kallid Telefonide laadimiskiiruse võidujooks jätkub Motorola Defy Satellite Link on odav vidin satelliitside jaoks Garmini AMOLED-ekraaniga jooksukellad Tegime ära: GoPro Mini suusareisil Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja.
06.03.2023 59 m
20.02 Digisaade: Juturobotil on pisarad silmis ja rusikas taskus
Viimase nädala jooksul on osa internetikasutajad proovinud leida üles tehisintellektil põhinevate juturobotite piirid ja see on neil üle ootuste hästi õnnestunud. Tänases saates teeme juttu sellest, milline veider pilt avaneb juturobotite taga, mida robotid arvavad endast, kasutajatest ja sellest, kuidas maailmas asjad peaksid käima ning kas me peaksime muretsema, et AI-l on rusikas taskus ja ta haub inimkonnale hirmsat kättemaksu. Saate teemad: Selverist väljastatud ID-kaardid tühistakse, PPA-l polnud luba Proovime OnePlus 11 Ja proovime Samsung S23 Ultra Bing AI chat sai 5 küsimuse piirangu, sest enne hakkas tal katus sõitma Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
20.02.2023 1h 8 m
13.02 Digisaade: Suurem ülevaade AI-st
Viimastel kuudel on tehisintellekti valdkonnas toimunud tõeline plahvatus. Iga nädal toob meieni uusi teenuseid, mis kõik lubavad AI abil meie elu lihtsamaks teha. Teeme tänases Digisaates ülevaate, millised need on, mida kohe kasutama saaks hakata. Saate teemad: Samsung S23 meil käes ja jagame muljeid Eesti riik toob jälle kiire interneti kaablit kodudeni Praktilised näited: mis on AI-plahvatus ja kuidas tehisintellekt juba täna sinu elu lihtsamaks võib teha Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
13.02.2023 54 m
06.02 Digisaade: Samsungi uutes S23 telefonides on eurooplastele üllatus
Samsung tõi välja oma uued S23 telefonid, mida võib ilmselt pidada Androidi-maailma lipulaevadeks ning me teeme neist ülevaate. Saate teemad: Samsung S23 seeria GoPro Hero11 Mini Huawei hi-res kõrvaklapid ehk kuidas ühendada omavahel striiminguteenused, Bluetooth ja tajutav helikvaliteet Hans tegi uue mobiil-ID ja see ei olegi niiii ebamugav Selveri saab nüüd ID-kaarti - 7,2€ Tromboonijutt Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
06.02.2023 1h 2 m
30.01 Digisaade: E-valimistega on seekord suur jama
Märtsi alguses on Eestis parlamendivalimised ja nagu ikka, saab hääletada ka interneti teel, kuid esimest korda ajaloos on seekord e-hääletamise ajakavaga möödapanek, mis teeb paljudele inimestele hääletamise päris raskeks. Saate teemad: Mida peab teadma e-hääletamisest 2023. aasta valimistel M-tasku ja Partnerkaart NVIDIA Eye Contact Orba 2 ehk veider muusikainstrument Kas male on uus fidget spinner? Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
30.01.2023 54 m
23.01 Digisaade: Google tapab Fitbiti, aga miks?
Tänases saates räägime sellest, kuidas Google tegeleb aktiivselt Fitbiti tooteseeria nudimisega ning keegi ei saa aru, miks nad seda teevad ning kuidas peaksid olema seotud Fitbiti ning Google'i enda tooted. Saate teemad: mRiik äpp M2 kiipidega Mac Mini ja Macbook Prod Uus Apple HomePod Google tapab aktiivselt Fitbiti kelli JBL Tour Pro 2 klapid Google Pixel kell Saatejuhid Hans Lõugas, Henrik Roonemaa, Glen Pilvre, Meelis Väljamäe. Tunnusmuusika Paul Oja. Digisaate, tulevikulahendused ja 5G toob sinuni Telia.
23.01.2023 1h 1 m