Eesti Ekspressi podcast
Eesti Ekspressi ajakirjanikud jätkavad lehes kajastatud teemasid, reageerivad vastukajale, viivad kuulajaid kaasa tööpõllule ja toovad mikrofoni ette seni vaikinud osapooled. Intervjuud, audiorännakud, arutelud poliitikast kunstini.
Saatejuhid
Greete Lehepuu, Urmas Jaagant, Kirsti Vainküla, Marta Tuul
Eesti Ekspressi podcast
Uudised 130 episoodi
Episoodid
Aivo Peterson tunnistab Ekspressile: ilmselt käisin Donetskis Vene eriteenistuse heakskiidul
Liikumine KOOS eestvedaja Aivo Peterson peab end patrioodiks ja rahu eest kõnelejaks. Rahvadiplomaadiks. Just see olevat põhjus, miks ta Venemaa poolt okupeeritud aladelt videosid postitab.
08.03.2023 45 m
Uue valitsuse sünd: Stenbocki majja siseneb must kast nimega Eesti 200
Reformierakond tahab teha valitsuse Eesti 200 ja sotsidega ning kõik on plaaniga päri. Kõlab igavalt? Aga kas me tegelikult teame, mida uus tulija, Eesti 200 endas sisaldab? Jagame ka ministrikohti!
07.03.2023 28 m
Isamaa kaotas valimistel, aga võib ikkagi koalitsiooni pääseda
Võtame valimispäeva järel kokku eilsed sündmused, öösel toimunu ja ootamatult keerulised valikud, mille ees Reformierakond seisab. Väga kindlalt on vaid EKRE mängust väljas.
06.03.2023 38 m
SÕJAPÄEVIK LIVE. Ilmar Raag ja Rainer Saks: Venemaa ei saaks Baltikumi ründamisest midagi
22.02.2023 salvestatud vestlus, milles Ilmar Raag ja julgeolekuekspert Rainer Saks arutlevad Saksa raamatu "Ukraina sõja päevikud" raames, miks Venemaa pole huvitatud konflikti laiendamisest; millistes ennustustes on Saks eksinud; kas või millal Venemaa laguneb jpm.
26.02.2023 45 m
SÕJAPÄEVIK LIVE: Kaupo Kikkas ja Rainer Saks
Vestlusring fotograaf Kaupo Kikkase ja julgeolekuekspert Rainer Saksaga. Mis on kultuuri roll sõjas? Kuidas luuakse müüte ja kangelasi? Uskumatud lood otse rindelt. 21.02.2023 Solarise keskuses salvestatud saadet juhib Peeter Kormašov.
25.02.2023 46 m
Marten räägib, kuidas ravis oma vaimset tervist kanepi ja LSD-ga, kuni vanglasse sattus
Marten tegi lapsena hoolega sporti ja õppis koolis hästi, kuid hooti tekkisid tal tunded, et eluisu on otsas. Tekkis arusaamatu masendus. Kurbus. Madal enesehinnang. Kuidas Marteni lugu edasi hargnes ja kus on ta omadega tänaseks, räägib ta Eesti Ekspressi podcastis Kirsti Vainkülale.
10.02.2023 47 m
KREMLI LEKKED: Salaorganisatsioon toppis Krimmi annekteerimise järel Euroopa poliitikute suud raha täis
Eesti Ekspressi eestvedamisel käivitatud rahvusvaheline* uurimine paljastab, kui häbematult lihtne oli venelastel isegi Krimmi okupeerimise järel pugeda Euroopa Liidu parem- ja vasakäärmuslikele poliitikutele külje alla ning saada neilt peaaegu kõike, mida vaja.
04.02.2023 26 m
MOOD JA SÕDA: Ukraina sõda ajas Pariisi moenädala kulissidetaguse kuumaks
Areeni kultuuritoimetaja Anne Vetik räägib, miks tekitas Pariisi moenädalal furoori Vene supermodelli Irina Shyki lavale astumine mitte ainult seetõttu, et ta on flirtinud Vene sõja Z-sümboliga. Skandaal tuli ka kleidist, mida ta kandis. Saatejuht on Greete Lehepuu.
27.01.2023 20 m
Vangistusest tagasi ühiskonda: Tõnise lugu
See oli üks õnnetu konflikt, mis kasvas üle pea ja lõppes teisele osapoolele saatuslikult. Tõnis, meie loo peategelane, jäi süüdi tapmises. Kui ta vangist vabanes, tajus ta, et on ühiskonnas kui võõrkeha. Kas me oleme valmis andestama? Või lükkame vea teinuid aina ja aina ühiskonna äärealadele?
22.01.2023 19 m
Riigikohtu kolleegium vaagib, kas prokuratuuril oli õigus Ekspressi ajakirjanikke trahvida
14. detsembril 2022 arutles riigikohus prokuratuuri taotlust trahvida Eesti Ekspressi ning ajakirjanikke Tarmo Vahterit ja Sulev Vedlerit. Ekspress tegi istungist otseülekande. Salvestuses vastavad kohtu küsimustele riigiprokurör Taavi Pern, Lõuna ringkonnaprokuratuuri juht Kairi Kaldoja ning Ekspressi kaitsjad Oliver Nääs, Mari Männiko ja Sander Potisepp.
19.12.2022 2h 31 m
Eestit on tabanud viimase 10 aasta suurim tõbedelaine
Kõik köhivad, on haiged ning haiglad umbes. Mis toimub? Kõik muud tõved on pärast kolme koroona-aastat mühinal tagasi. Saates võtame veel fookusesse väidetava Vene luureohvitseri, kes püüdis Eesti kaudu Venemaale laskemoona viia. Ekspress avaldas sissevaate Eesti zoofiilide eludesse. Kas zoofiilia tuleks Eestis keelustada? Saates vestlevad Ekspressi ajakirjanikud Marta Tuul, Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
14.12.2022 23 m
Otse NATO välisministrite kohtumiselt: Ukraina tõenäoliselt uusi relvi juurde ei saa
Oleme ühenduses Delfi ja Eesti Päevalehe reporteri Herman Kelomehega, kes toob uudised koju kätte otse NATO välisministrite Bukaresti tippkohtumiselt. Öö enne saadet oli Kelomees aga Kiievis, otse sõja südames, kus vestles lisaks põhjala riikide välisministritega ka Ukraina välisministri Dmitrõ Kulebaga. Kelomehega koos reisival Delfi fotograafil Kiur Kaasikul oli võimalus näha ka Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõit. Mis toimub Kiievis? Millest räägivad välisministrid? Stuudios uurivad neid ja mitmeid teisi küsimusi Ekspressi ajakirjanikud Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
29.11.2022 23 m
Kui kehakaal ületab uudiskünnise: Nikolai Ossipenko kaasus
Ida-Virumaa ärimees ja Kohtla-Järve poliitik Nikolai Ossipenko sai hiljuti suure korruptsioonisüüdistuse. Ta võib aga kohtu alt pääseda oma tervise tõttu - ekstreemse rasvumise tõttu. On see tõesti võimalik?
27.11.2022 22 m
EKSPRESSI MEESTEKUU PODCAST | Miks mehed joovad? Miks mehed ei räägi? Kuidas jagada naisega kodutöid ja arveid?
Eesti Ekspress vestles meestekuul tuntud Eesti meestega sellest, miks mehed joovad rohkem, räägivad vähem, surevad varem, jätavad haridustee pooleli sagedamini kui naised ning kipuvad restoranis arveid maksma. Muuhulgas küsisime meestelt, kas neil on mõni isikuomadus, mis on traditsiooniliselt n-ö naiselik. Kõigil oli midagi vastuseks pakkuda!
27.11.2022 34 m
Krüptokelmid paljastatud: Kaks Eesti meest, kes korraldasid seni suurima tabatud IT-pettuse
Eile arreteeritud IT-ettevõtjatena tuntud Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko püüdsid majandusajakirjanikelt kriitilist pilku, aga jõudsid siiski majandustulemustega uudiste esikülgedele. Kes on Potapenko ja Turõgin ning kuidas neil õnnestus Eestis aastaid tegutseda, räägime lahti Ekspressi podcastis. Asjade seisu selgitab Martin Laine, stuudios on ka Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
22.11.2022 22 m
Kas ikka oli Vene rakett? Poola ründamist peab rahulikult analüüsima
Mõni mõte Poolasse langenud rakettide kohta. Lisaks Ekspressis kirjutatust: suhted on üha avatumad, kes võidab jalgpalli MMi ja kas seda üldse tasub jälgida ning kas Kaur Kenderilt pandi pihta miljon eurot? Stuudios vestlevad Indrek Lepik, Kerttu Jänese ja Joosep Tiks.
16.11.2022 19 m
Kuidas mõjutavad USA vahevalimised Eestit?
Uus nädal, uued teemad. Seekord võtavad Ekspressi ajakirjanikud jutuks valimised USA-s, Ukrainas sõdivad naised ja tuumaenergia. Stuudios on Indrek Lepik, Anna-Teele Orav, Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
09.11.2022 29 m
Sõitsime kaasa EKRE meeleavaldusele minejate bussis. Need on põhjused, miks protestitakse
Miks EKRE valijad protestile lähevad ja miks me protestile tähelepanu pöörama peaksime? Avame ühe krimiloo tagamaid: miks jõudis inimröövijate käest päästetud Daniil lõpuks ise politsei ründamiseni? Viimaks: Ukraina sõjas on kõigi pilgud on neil päevil Hersonis.
22.10.2022 28 m
Iraani naised võivad muuta riigikorda
Iraanis on varemgi teokraatliku ja naisi piirava võimu vastu proteste toimunud. Sel aastal näib neil olevat rohkem jõudu. Viimastest arengutest annab ülevaate Indrek Lepik. Saadet alustame aga ühe väga ebameeldiva sünnipäevakingi kirjeldamisega. Sulev Vedler avab LNG gaasiterminali kai luhtaläinud plaanide tagamaid. Saatejuht on Greete Lehepuu.
12.10.2022 23 m
Pakosta juhtumi õppetunnid ja avaldamata detailid
Liisa Pakosta harjumus kulutada
05.10.2022 31 m
Kust hakkab lagunema Venemaa?
Greete Lehepuu, Indrek Lepik ja Joosep Tiks räägivad Ekspressi Podcastis palju-palju Venemaast. Kust hakkab murenema Putini võim? Mida teevad Venemaa senised liitlased? Kus on impeeriumi süda? Juttu jätkub ka Eesti valitsusest.
28.09.2022 32 m
POLIITIKARADAR | Kelle käes on võim?
Kas ametnikud juhivad riiki? Miks riigikogu on võimu käest andnud? Mil määral teevad poliitikat parteide suurannetajad? Poliitikaradar väljus erandkorras uudiskirja keskkonnast ja arutas kohvikus Literaat Eesti 200 juhi Kristina Kallase ja Parempoolsete juhi Lavly Perlinguga võimu küsimustel. Miks nende kahe juhitavad parteid tahavad riigikokku kui seal võimu enam eriti polegi? Kas poliitikud on ametnikel peos ja teevad, mida ministeeriumid ette kirjutavad? Saatekülalistega vestleb Eesti Ekspressi ajakirjanik ja Poliitikaradari uudiskirja toimetaja Urmas Jaagant.
22.09.2022 51 m
Vene mobilisatsioon on katastroof. Eestlased võlaorjuses
Kas mobilisatsioon on Venemaa lõpp? Kuidas eestlased võlaorjusesse skeemitatakse? Putin kuulutas välja mobilisatsiooni. Kas Venemaa tuleb sellega üldse toime? Kuidas reageerib sellele venelane? Või lääs? Eesti Ekspress kirjutab võlaorjusest. Räägime skeemidest, kuidas inimesed laenudega tühjaks tõmmatakse. Sel korral toimus saate salvestus avalikult ja kohvikus Literaat. Eetris kõlavad Martin Laine, Greete Lehepuu, Indrek Lepik ja Joosep Tiks.
22.09.2022 34 m
Napsu- ja naljapartei Keskerakond
Värske leht, värsked lood. Stuudios on Indrek Lepik, Urmas Jaagant ning Joosep Tiks. Palju on juttu Keskerakonnast: Siret Kotka korteriskeemist, partei langusest ja päästerõngast võtta tagasi vana hea napsu- ja naljanišš ning võimalusest Tallinnas suurärimehelt head paremat välja pigistada. Vaatame ka kodumaa piiridest välja ning arutame Ukraina eduka pealetungi tagamaid ja tulevikku.
14.09.2022 26 m
Energiakriisist võib veel tulla midagi head
Värske Ekspress, värsked lood. Ekspressi ajakirjanikud Külli-Riin Tigasson, Indrek Lepik ja Joosep Tiks arutavad saates elektri ja energia üle. Kaua kestab kriis? Kuidas peaks elektrit säästma? Ehk ei olegi kõik nii halb ja energiakriisist võib Euroopale tulla isegi kasu? Juttu tuleb ka inflatsioonist ja palkadest ning Suurbritannia uuest peaministrist Liz Trussist.
07.09.2022 33 m
Elu pärast Narva tanki likvideerimist
Urmas Jaagant, Indrek Lepik ja Joosep Tiks räägivad selle nädala Eesti Ekspressi lugudest. Väga hoolikalt ettevalmistatud operatsioon Narva monumentide eemaldamiseks. Kuidas mõjutab Apollo staatus kinomonopolina meid kõiki? Saksamaa kahvel: elektrit on vaja, aga mitte tuumajaamast.
24.08.2022 34 m
Hinnatõusu eri: kommunaalkuludelt on raske kokku hoida
Ekspressi podcast keskendub sel korral hinnatõusule – tööinimese, tööstuse ja kogu Euroopa vaatevinklist. Merilin Pärli uuris, kuidas saab hakkama Eesti keskklass. Kust on üldse veel võimalik raha kokku hoida? Samal ajal küsis Joosep Tiks ekspertidelt, mida toob sellises olukorrast sügis-talv majanduses. Kas ja kust kohast tuleb suurem pauk? Ühtlasi arutab stuudio seltskond selle üle, kust siis elekter tuleb ja miks ta nii kallis on? Saadet juhib Indrek Lepik.
17.08.2022 24 m
Narva tank ja hallid passid
Värske Ekspress, värsked teemad. Ootuspäraselt tuleb juttu Narva tankist: kas selle eemaldamiseks on õige aeg? Jan Joonas Tuuna käis Tallinna ööelus tutvumas autofanaatikutega. Iga neljapäev koguneb Ülemiste parklasse sadu inimesi, et imetleda teineteise masinaid. Kas Jaan Tootsist võib tõesti saada Keskerakonna uus juht? Musta hobuse suhu vaatas Urmas Jaagant. Kas Venemaaga peaks piirid sulgema? Vene ajakirjanik Arkadi Babišenko andis Ekspressile intervjuu ning järeldas, et vene rahvas on ajupestud ja muuta neid ei saa. Kas see oht laieneb ka Eestisse? Kas tuleks halli passi omanikele tuleks teha ultimaatum: tehku Eesti kodakondsus või adjöö? Saadet juhib Joosep Tiks.
10.08.2022 32 m
Peep Petersonile tehakse liiga
27.07.2022. Ungarit rohkem kui kümnendi valitsenud ja rasside segunemist sarjanud Viktor Orbanist räägib Indrek Lepik. Kas Orbani ajastu lõpp on lähedal? Noored teenindajad ütlevad, et kõige ebaviisakamad kliendid on soomlased. Ja ühtlasi jätavad nad ka kõige vähem jootraha. Teenindajatega käis vestlemas Jan Joonas Tuuna. Värskest tervise- ja tööministrist Peep Petersonist räägitakse, et tal on huvide konflikt, kuna ta viimane ametikoht oli ametiühingute esimees. Joosep Tiks arvab, et Petersonile tehakse liiga, et tähelepanu mõnelt teiselt ministrilt eemale tõmmata.
05.08.2022 26 m
Valgustades Eesti salajaseimat suurannetajat: mõjuvõimuga kaasneb kohustus olla avaliku elu tegelane
Ole nii hea inimene kui tahes, kui sul on ühe erakonna või Eesti poliitka üle laiemalt väga palju võimu, pole pääsu ajakirjandusliku läbivalgustamise eest. See on lausa kohustus ühiskonna ees, leiavad ajakirjanikud, kes kirjutasid põhjaliku loo Isamaa suurrahastaja Parvel Pruunsillast.
05.08.2022 28 m
EKSPRESSI PODCAST | Kes murdub enne, kas Ukraina, Venemaa või Euroopa?
Värske Ekspress, värsked teemad. Stuudios on Andrei Hvostov, kes käis koos Hans H. Luigega intervjueerimas Eestit külastavat Ukraina eelmist riigipead Petro Porošenkot. Pikemalt veel Ukrainast. Indrek Lepik ütleb, et käib võidujooks ajaga. Kes murdub sõja pärast enne, kas Ukraina, Venemaa või Euroopa? Saadet juhib Joosep Tiks, kes ütleb paar sõna ka uue koalitsiooni kohta.
20.07.2022 31 m
EKSPRESSI PODCAST | Šokk, et keegi lobistab poliitikuid? Nii asjad käivadki
Värske lehe tuules räägivad Ekspressi ajakirjanikud Greete Lehepuu, Indrek Lepik ja Joosep Tiks poliitikute ja ametnike lobistamisest. Kalle Pallingu juhtum, kus Uber teda oma suuvoodrina kasutas, on Eestis vaid üks näide paljudest. Kas lobism on hea või halb? Kas seda peaks piirama? Mis see üldse on? Sellest juba lähemalt saates. Jutuks tuleb ka Jaan Tootsi otsus kandideerida Keskerakonna juhiks. Paistab kui pöörane nali, kuid Tootsi näol võib tegemist olla kasuliku tööriistana erakonnas pead tõstvale siseopositsioonile. Veel on saates juttu Venemaast ja Ukrainast. Sõjast ja sellest, kuidas peaks Eestis putinistidele reageerima.
13.07.2022 42 m
EKSPRESSI PODCAST | Kui kuum on linnas, sõjas ja valitsuses?
Värske Ekspress, värsked lood. Kõik teavad, et suviti on Tallinnas kohti, kus olemine ikka väga kuumaks läheb. Aga kui kuumaks, seda käis termokaameraga mõõtmas Laura Nuka ja sai teada, et 60 kraadi tuleb teatud kohtades kergelt kätte. Kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem sai möödunud nädalal NATOst uued juhised. Vägesid tuleb juurde, aga kuhu? Relvi ostetakse juurde, kuid millal ja milliseid? Sõda Ukrainas on aga õpetanud, et mõni strateegia tuleb ümber teha ja Eesti kaitsevägi peab muutuma. Joosep Tiks intervjueeris ja sai vastuseid. Valitsuskoalitsiooni loomine on juba nagu Achilleuse ja kilpkonna võidujooksu, kus Achilleus jõuab kilpkonnale koguaeg lähemale, aga päris kätte kunagi ei saa. Kas see valitsus siis saab kokku või ei, analüüsis Urmas Jaagant.
06.07.2022 26 m
EKSPRESSI PODCAST | Kas Onlyfansis kupeldatakse eestlasi?
Värske Ekspress, värsked lood. Eesti üks suurimaid venekeelseid veebikommuune kubiseb Ukraina siunajatest ja Putini ülistajatest. Kas tegemist on oportunistide või mõjuagentidega, seda käis uurimas Hannes Rumm. Kas 350 euro eest saab Tallinnas üürikorteri? Laura Nuka kehastus tudengiks ja läks eluaset otsima. Vihjeks: sellise raha eest saab heal juhul urka Männiku kortermaja keldris. Merilin Pärli vaatas süvitsi OnlyFansi. Miks seal käiakse, kes seal end paljastavad? Kas see pornograafiline veebiplatvorm on eetiline? Pisut juttu ka koalitsiooniläbirääkimistest ja hapu näoga Helir-Valdor Seedrist.
29.06.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Eestlased õgivad end haigeks
Värske Eesti Ekspress ilmub jaanipäeva-nädalal erandkorras teisipäeval, nõnda ka Ekspressi podcast. Ja mis muu oleks kohasem kui jaanipäevaks mitte rääkida toidust ja ümbermõõdust. Greete Lehepuu lööb faktid lauale: eestlased pole kunagi nii kogukad olnud. Süüakse ja liigutakse vähe ning lõpuks lõpetatakse haiglas. Indrek Lepik räägib välismaa imemehest Elon Muskist. Kes on see maailma üks esirikkureid, kes kõmmutas endale Twitteri ostu plaaniga korralikult jalga? Kas uus koalitsioon saab kokku või ei saa? Mida teha jaanipäeval? Palju küsimusi, millest mõni võib ka vastuse saada. Saadet juhib Joosep Tiks.
21.06.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Kas valitsust 8 kuuks teha on vastutustundetu?
Uus nädal, värske Ekspress. Käivad koalitsiooniläbirääkimised. Urmas Jaagant jagab sahinaid poliitika tagatoast, Hannes Rumm ja Joosep Tiks arutavad koos Jaagantiga, kas uue valitsuse kokkupanemine lühikeseks ajaks enne valimisi on vastutustundlik? Mis sammud on erakondade huvides, mis on ühiskonna huvides? Miks puhkesid Rumm ja Tiks keset saadet naerma? Krüptokrahh. Eelmisel aastal aeti krüptovaluutaga suurt tulu taga, tänavu ollakse miljardite dollaritega miinuses. Rumm räägib Ekspressis ilmunud intervjuust krüptovaluutaga kaupleva firma Change asutaja Gustav Liblikuga. Viimaks keskendub saade kunstile. Aprillis astusid Vene saatkonna ette protesteerima naised veristes aluspükstes. Ekspress usutles aktsiooni autoreid, kes varem ei ole oma mõtteid avalikkusega sel teemal jaganud. Niisiis arutelu kunstist ja sõjast. Ja küsimus ka tõukuvalt lehes avaldatud Elo Liivi arutlusest: kas ja millist monumenti võiks Eestile vaja minna? Või ehk peakski kunst olema omas ajas ja ajutine, nagu pakub saates Jaagant.
15.06.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Kuidas ärimees avalikkuse ära lollitas ja takkapihta ise petta sai
Stuudios on Greete Lehepuu, Indrek Lepik, Oliver Kund ja Urmas Jaagant. 2020. aasta suvi algas pauguga: Keskerakonnale tehtud annetuse küljest paistis jäme korruptiivne saba. Mis toimus siis kulisside taga? Ekspress käis nüüd toimikuid lugemas ning jagab uusi teadmisi ka kuulajate-lugejatega. Urmas Jaagant portreteerib värskes Ekspressis Isamaa esimeest Helir-Valdor Seederit. Kui suur roll on just temal uue koalitsiooni tegemisel? Värskes lehes veel: * Inimene lavastati loomapiinajaks * Väikese Martini ema ronib pimedast sügavikust välja ja püüab pojaga uuesti sidet luua. * Elu ja surm Kopli liinidel. Loe lisa: ekspress.ee
08.06.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Kas Eesti jalkakoondis võib tõesti maailma halvimalt tiimilt pähe saada?
Stuudios on Joosep Tiks, Greete Lehepuu ja Matthias Kalev. Matthias käis San Marinos ja tegi tutvust maailma halvima jalkameeskonnaga. Selgub, tegu on imeliselt entusiastlike amatööridega. Arutame majanduses toimuva üle. Avame seni varjus olnut: kuidas vaagis kohus Marti Kuusiku kaasust? Peatume nukral trendil: laste enesetapud võtavad Eestis pandeemilisi mõõtmeid. Miks ja kuidas sellest rääkida? Loe rohkem: ekspress.ee!
01.06.2022 35 m
EKSPRESSI PODCAST | Vene traagika on surra kangelasena
Taas kolmapäev, Ekspressi päev. Selles lehes nii kodunt kui võõrsilt, kuid podcastis esimese hooga hoopis Dominikaani Vabariigist. Küsime Greete Lehepuult, mis ta seal teeb. Andrei Hvostov räägib Vene inimese traagikast. Ja kuidas sellisest ühiskonnast ei saagi paremat armeed tulla. Indrek Lepik arutleb Merilin Pärliga veel ka Leslie Leino Hiina loo üle, mis ütleb otse välja: Xi Jinping ei ole enam kõigutamatu. Saate lõpetuseks ka lugeja hingeelust.
25.05.2022 26 m
EKSPRESSI PODCAST | Boroditši linnatranspordis haiseb korruptsiooni järele
Värske Ekspress, värsked lood. Keskerakonnaga ikka juhtub. Tallinna Linnatranspordi ASis pandi maksumaksja raha huugama juhtide kallile kõrgharidusele. Deniss Boroditš ja tema sõber kulutasid kümned tuhandeid eurosid "koolitusele", hotellidele, lennupiletitele. Kui Kiievis on rahulik ja kostab linnulaul, siis kas lääs unustab sõja Ukrainas? Värskeid kogemusi Ukrainast jagab Indrek Lepik. Kas Liina Kersna on hea haridusminister? Kui tõsine on valitsuskriis? Ja kas üleüldse peaks rõhku panema suurperede rahakotile, kui üksikvanemad on juba 20 aastat unustatud? Lisaks Lepikule puhuvad juttu veel Kerttu Jänese ja Joosep Tiks.
18.05.2022 36 m
EKSPRESSI PODCAST | Mis toimub Kiievis?
Värske Ekspress, värsked lood. Indrek Lepik on eetris otse Kiievist: kevad, õhuhäired ja Ukraina pürgimine Euroopa Liitu. Miks kukkus võidupüha paraad ja Putini kõne nii haledalt välja? Greete Lehepuu lõputu õudus kinnisvaraturul. Raha põleb, aga kodu ikka ei leia. Mida teha inflatsiooniga? Urmas Jaagant otsis koos endiste rahandusministritega pidurit. Juttu vestab ka Joosep Tiks.
11.05.2022 42 m
EKSPRESSI PODCAST | Miks kohus ajakirjanikele trahvid väänas?
Erandkorras ilmub sel nädalal teinegi saade, sest teema, millest rääkida on õhus ja kuum. Teemaks on ajakirjandus ja Ekspress ise. Kohus otsustas trahvida Eesti Ekspressi ajakirjanikke selle eest, et nad avaldasid loo, milles olevat infot prokuratuuri arvates seal olla ei oleks tohtinud. Kas nii siis edaspidi käibki? Või oli kohtul äkki õigus? Sel teemal arutlevad Ekspress Meedia uuriv ajakirjanik Martin Laine, Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant ja endine pikaaegne prokurör Lavly Perling. Jutuks tuleb, mida selline kohtuotsus tähendab, kust jookseb piir avaliku huvi ja uudishimu vahel ning kuidas prokurörid ja ajakirjanikud - mõlemad tõejahil - saavad koos omavahel hakkama.
05.05.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Vene propagandameistrid tahavad Eestisse oma parteid teha
Vene mõjuagendid Eestis – või lihtsalt kasulikud idioodid? Ühiskondade tülliajamine on Kremli strateegia. Ukrainlaste peksmine propagandakaadrite jaoks. Kas Z-täht ning sirp ja vasar tuleks keelata?
04.05.2022 33 m
EKSPRESSI PODCAST | Kadri Simsoni suur võimalus
Värske Ekspress, värsked teemad. Eesti diplomaadid avavad seni rääkimata loo sõja algusest Kiievis. Nendega käis rääkimas Indrek Lepik. Kas Moldovat ootab sõda? Euroopa Liidu energeetikavolinikust Kadri Simsonist räägitakse, et ta ei paista silma, ei sära, on pildilt kadunud. Erik Moora lendas Brüsselisse ja avastas, et eelarvamused ei vasta tõele. Pöördelised ajad on Simsoni äratanud. Haardeulatuses on ajalooline võimalus. Saates veel: Kert Kingo äpardused. Miks võistlevad riigiettevõtte Elering ja erafirma Alexela LNG terminali eest? Peavool võitis Prantsusmaal, kuid mis saab USA valimistel – kas Donald Trump ja kompanii teevad comeback'i? Kolmas hääl eetris kuulub Joosep Tiksile.
26.04.2022 38 m
EKSPRESSI PODCAST | Sõjapõgenikud, porno ja ERR
Värske Ekspress, värsked lood. Sulev Vedler räägib, kuidas Eesti valmistus sõjapõgenikke vastu võtma. Kust algasid probleemid? Merilin Pärli kirjutab ja vestleb pornost. Lapsed satuvad ebaviisakate materjalide otsa üha nooremalt. Kellest saab Eesti Rahvusringhäälingu juht? Jutuks tulevad kolme kandidaadi tugevused ja nõrkused. Tiks ja Pärli juhivad saadet ja arutavad veel teistegi lehes ilmunud lugude üle. Kohtla-Järve hiilgus ja allakäik, Soome liitumine NATOga, Eero Epneri külaskäik koos president Alar Karisega Kiievisse, president Zelenskõi juurde.
20.04.2022 32 m
EKSPRESSI PODCAST | Eliitkooli õpetaja rüve saladus
Värske Ekspress, värsked teemad. Indrek Lepik teeb otselülituse Poolast, aga räägib ka luku taha pandud hiinlastest. Mis toimub õigeusu kirikus? Külli-Riin Tigasson pidas oma elu kõige pikema intervjuu isa Orentiga. Merilin Pärli räägib, kuidas Tallinna Inglise Kolledži õpilased peilisid välja oma õpetaja räpase mineviku. Saates juttu teistestki lehelugudest: HI-viirust kandva lapse surm ja ema süü. Vene kultuuri tühistamine. Tasuta ühistransport läheb maksumaksjale üha kallimaks. Kes on kuulsate sõjaraportite kirjutaja Teet Kalmus?
13.04.2022 34 m
Ekspressi Podcast | Mis toimub Venemaal?
"Venemaa laguneb," ütleb värskes Ekspressis välisministeeriumi asekantsler Rein Tammsaar. Milles see väljendub? Teeme värske lehe põhjal teemale peale täisringi. Tiina Jõgeda vahendab Eestisse kolinud noore moskvalanna kogemust, kuidas rääkida propaganda usku vanematega ja mis meeleolud levivad noorte venelaste seas. Indrek Lepik avab, milliseks on sõja alguse järel muutunud Vene keskklassi elu. Joosep Tiks arutleb, milline on Putini lähiring ja milles näeb asekantsler Tammsaar Venemaa lagunemise märke. Stuudios on Ekspressi ajakirjanikud Joosep Tiks, Indrek Lepik ja Greete Lehepuu.
06.04.2022 29 m
SÜVALINN | Talllinna nähtamatud müürid
Eesti Ekspressi ja Levila ajakirjanikud kaevusid ühiselt Tallinna süvalinna kõige peidetumatesse kihtidesse. Neljandas ja viimases episoodis kuuleme, millest kõneleb just selle sarja juurde valminud andmeanalüüs Tallinna linnast ja nende elanikest. Kokkuvõte on tume: magalad venestuvad, rikkus voolab kesk- ja äärelinna. Tallinn on sellise piirkondliku sotsiaalmajandusliku ebavõrdsuse poolest Euroopa tipus. Mida see elanikele tähendab? Artiklit ja lisamaterjale vaata: ekspress.ee. Loo autorid: Riin Aljas, Oliver Kund ja Mari Mets (Levila) Teksti loeb: Sergo Vares Muusikaline kujundus: Janek Murd Tunnuspilt: Joonas Sildre Projekt on valminud SA Oivaline Ajakirjandus stipendiumi toel.
30.03.2022 35 m
SÜVALINN | Miks rääkida Tallinna ainuvõimust? Tegijad selgitavad
Eesti Ekspressi ja Levila ajakirjanikud kaevusid ühiselt Tallinna süvalinna kõige peidetumatesse kihtidesse. Kust tuli termin süvalinn? Miks ajakirjandus aina Tallinna ainuvõimu kritiseerib? Millised lood jäid rääkimata ja millised puudutasid tegijaid? Stuudios jagavad mõtteid ajakirjanikud Mari Mets (Levila), Erik Moora (Eesti Ekspress) ning Martin Laine (Ekspress Meedia uuriv toimetus). Saatejuht on Greete Lehepuu (Eesti Ekspress). Artikleid ja lisamaterjale vaata: ekspress.ee. Toimetaja: Greete Lehepuu Tunnusmuusika: Janek Murd Tunnuspilt: Joonas Sildre Projekt on valminud SA Oivaline Ajakirjandus stipendiumi toel.
30.03.2022 39 m
SÜVALINN | Eksametniku pihtimus: kuidas pöörleb Tallinna rohepesumasin
Eesti Ekspressi ja Levila ajakirjanikud kaevusid ühiselt Tallinna süvalinna kõige peidetumatesse kihtidesse. Kolmandas episoodis kiikame linna rohepesumasinasse ehk uurime, kuidas gerilja-ametnikud kivistunud tippametnike ja poliitikute kiuste rohepoliitikat ellu püüavad viia. Kas välja kukub nagu alati või hakkab Tallinn viimaks rohepealinna tiitlile vääriliselt käituma? Artiklit ja lisamaterjale vaata: ekspress.ee. Loo autorid: Martin Laine, Mari Mets (Levila) Teksti loeb: Sergo Vares Muusikaline kujundus: Janek Murd Tunnuspilt: Joonas Sildre Projekt on valminud SA Oivaline Ajakirjandus stipendiumi toel.
30.03.2022 30 m
Eesti Ekspressi ajakirjanikud jätkavad lehes kajastatud teemasid, reageerivad vastukajale, viivad kuulajaid kaasa tööpõllule ja toovad mikrofoni ette seni vaikinud osapooled. Intervjuud, audiorännakud, arutelud poliitikast kunstini.
Saatejuhid
Greete Lehepuu, Urmas Jaagant, Kirsti Vainküla, Marta Tuul