19.11.2024 möödus 1000 päeva hetkest, mil Venemaa algatas Ukraina vastu täiemahulise sõja. Sõjapäeviku erisaates käis külas kolm eestlast, kes räägivad rindeüksustega suhtlemisest, annetajate innukusest, droonide sõja arengust ja isiklikest seikadest Ukrainas. Saatejuht: Greete Lehepuu
Artikli autor Sulev Vedler selgitab, miks ta kirjutas loo Eesti tuntud popstaari maksujamadest, kuigi viimane soovis asja vaka all hoida.
Peeter Kormašovi lugu suure haardega Tallinna restoraniärimeestest valmis mitu kuud, kohtuähvarduste, pelgavate allikate ning keeruliste taustasuhete kiuste.
Selle nädala Eesti Ekspressi podcast'is käisid rääkimas Ekspressi ajakirjanik Kaur Maran ja Kaitseväe luurekeskuse ülema asetäitja Janek Kesselmann. Saates räägiti selle üle, mis toimub Eesti piiride taga asuvates Vene baasides, aga ka näiteks sellest, kui tähtsat rolli mängib luurekeskuse töös OSINT. Saatejuht on Christopher Krutto. Head kuulamist!
Kliinilised psühholoogid on mures, et aina enam tuleb ette kaasusi, kus keegi nimetab end kliiniliseks psühholoogiks, omamata tegelikult vastavat ettevalmistust.
Õhtulehe uuriva toimetuse juht Risto Berendson ning Delfi ja Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Marju Himma arutlevad, kas ajakirjandus käitus viimase aja kuumimat juhtumit kajastades eetiliselt ning kuidas need lood sündisid.
Mõni abielupaar on juba aastaid teineteisega äppide abil oma asukohta jaganud. Teistele tundub säärane privaatsusriive mõeldamatu. Miks Eesti paarid seda teha otsustavad, miks teised kunagi nii ei käituks ning mida tehnoloogiaajastu probleemist arvavad eksperdid, räägib Anna Teele Orav. Küsib Märt Belkin.
Eestis tegutsev Venemaa toitlustusärimees osales teist identiteeti kasutades venemeelse mõjuagendina aktsioonides Ukrainas ning omab hämaraid sidemeid Venemaa sõjajõududega.
Kuidas ajakirjanikud ärimehe topeltelu paljastasid ning kuidas see kõik omakorda Rumeenia presidendikandidaadi ja endise NATO asejuhi tugeva surve alla pani, räägib ajakirjanik Martin Laine. Saatejuht Greete Lehepuu.
Eesti Ekspressi podcast’i seekordses osas vaatame otsa sellele, mis juhtus Planet42 krahhi järel Jaak Roosaarega ja mida tema loole järgnenud järelkajast õppida võiks.
Roosaare nõustus Ekspressile andma oma esimese – ja arstide tungival soovitusel mõneks ajaks viimase – detailse, sügavalt eraelulise intervjuu pärast juhtunut. Ilma midagi ilustamata. Kuula saatest, kuidas Roosaaret intervjueerinud Kerttu Jänese räägib loole järgnenud tagasisidest ja sellest, kuidas "hobipsühholoogide" arvamusavaldused näitavad, kui palju on vaja Eestis teha veel tööd vaimse tervise teemade teadvustamisel
Eesti meedia on viimasel ajal täis lugusid USAs ilma tegevast koomikust Ari Matti Mustonenist. Ekspressi podcastis on külas kolleeg Aleksander Algo, kes käis hiljuti Texases koha peal ja nägi oma silmaga, miline täht Ari tegelikult on.
Üha rohkem noori otsustab alkoholiga lõpu teha või mitte alustadagi. Ja ei - nad ei asenda seda muude mõnuainetega, vaid proovivadki kainust. Teemat avavad hulga seesuguste noortega rääkinud Anna Teele Orav ja Märt Belkin.
5. septembril möödus 10 aastat päevast, mil idapiiril rööviti Eesti kaitsepolitseinik Eston Kohver. Nüüd on juhtunust võimalik rääkida pisut avatumate kaartidega. Intervjuukatked: Brent Pere Helitöötlus: Erik Lill
Saates on külas kaks tudengit, kel siiski õnnestus praktikakoht leida. Nad räägivad, kuidas.
Esimese koroonakevade ajal tuli ikka ette, et ettevõtted üritasid toetuste nimel veidi sahkerdada. Kes tõstis takkajärgi palkasid, et saada suuremaid toetusi, kes proovis taotleda toetusi lapsehoolduspuhkusel töötajatele.
Üks mees viis tööhõiveprogrammist raha välja petmise aga erakordsele tasemele.
Selle nädala Ekspressis saab lugeda esimest eestikeelset intervjuud, mille skandaalne poliitik Aivo Peterson pärast vahistamist andnud on. Milline on tema lugu ja miks me üldse selle vastu huvi tundma peaksime?
Eesti Ekspressi suvereporter Ellen Jõgi käis punases kleidis öösel üksinda väljas. Kust läheb piir seksuaalse ahistamise ja flirdi vahel, eriti just öises peoolukorras?
"Eesti Ekspressi podcasti" järjekordses osas võtame luubi alla Eesti riigi otsuse hakata selle aasta algusest küsima elamisluba taotlevatelt Ukraina meestelt sõjaväepiletit või siis ajateenistuse mitte läbimise tõendamist. Miks selline otsus tehti, kuidas see mõjutab neid, kellel neid pabereid ei ole ja kui suur probleem võib see olla Eesti ettevõtetele, selgub saadet kuulates. Saatejuht on Christopher Krutto, temaga koos vestles Ekspressi ajakirjanik Kaur Maran. Head kuulamist!
Paidet terroriseerivate 14-aastaste lugu on hämmastav, kuid selle taustal avaneb rääkimata edulugu. Ekspressi podcastis käis noorte kuritegevusega võitlemisest rääkimas prokurör Annika Vanatoa.
Ekspressi podcast'i olümpiaeris räägib endine odaviskaja Magnus Kirt vigastusest, mis tema karjääri lõpetas. Lisaks tuleb jutuks, kuidas tippsportlased oma keha vigastuste eest kaitsevad, milline on Eesti odaviske hetkeseis ja mida võiks oodata Eesti spordifännid Pariisi olümpiast. Saatejuht on Christopher Krutto. Head kuulamist!
Kolm sõpra - juutuuber Karlos Kolk, räppar ja muusikaprodutsent - hakkasid ajama narkoäri, jäid vahele ja kahetsesid tehtut. Prokurör oli leebe, ent Karlos Kolk kaotas vanglas elu.
Loeme ette materjale kohtutoimikust - saame teada, millised noormehed inimestena olid, kuidas narkoärini jõudsid ja vahele jäid.
Tartu Ülikoolil on juba nõnda palju kogemust huvide konflikti juhtumite lahendamisel, et ülikool võiks seista julgemalt nõrgema osapoole eest kas või kohtuni välja, leiab endine Tartu Ülikooli töötaja ning siseauditi juht Elsa Leiten Ekspressi podcast’is.
Ajakirjanikud Sulev Vedler ja Kärt Anvelt räägivad pikemalt nende ja Oliver Kundi artiklist, mis puudutab kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi kärarikast ametist lahkumist.
Eesti Ekspressi podcast’i seekordses osas võtame luubi alla lugude sarja „Narko võim“, mille raames kaardistasime, kui levinud on narkootikumid Eestis, kes on tüüpilised tarbijad ja mis neist lõpuks saab. Saatejuhi Christopher Kruttoga rääkisid koos stuudios Delfi uuriva toimetuse ajakirjanikud Martin Laine ja Oliver Kund. Head kuulamist!
Ekspressis ilmund artiklite sari heidab valgust elutähtsate hämarasse maailma, kus kujundatakse elutähtsate ravimite hinnad. Salajaste läbirääkimiste tagajärjel võib inimelu päästmine olla rikkamates suurriikides üle kahe korra odavam kui väiksemates ja vaesemates.
Europarlamendi valimised raputasid Eesti poliitikult korralikult. Kuidas Eesti 200 isegi peo ära jättis, mis toimub EKREs ning mida tähendavad valimistulemused Eesti erakondadele, selgitab Ekspressi ajakirjanik Ekvard Joakit. Küsib Märt Belkin.
Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo kulutas aasta esimese nelja kuuga lennupiletite peale 28 244 eurot riigi raha. Sellest üle 26 000 euro kulus äriklassi lendudele. Talle jäävad alla isegi peaminister Kaja Kallas ja välisminister Margus Tsahkna, kel on temast välisvisiite rohkem. Saatejuht on Christopher Krutto ja temaga koos viibis stuudios Ekspressi ajakirjanik Ekvard Joakit. Head kuulamist!
Linnaruumieksperdid Tauri Tuvikene ja Tõnis Arjus arutlevad, miks kolitakse massiliselt Tallinna äärde, mitte sisse.
Kas eesolev suvi on Ukrainale raskeim senistest, mis täiemahulise sõja käigus üle tulnud elada? Mida võtta kaasa Venemaa visiidist Hiina? Kas Euroopa on Gruusia kaotanud? Stuudios on rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Indrek Kannik ning äsja Gruusiast naasnud ajakirjanik Grete Põlluste (Delfi).
Tallinna ärimehed ostavad Ida-Soomes kokku hotelle. Vähemalt ühel juhul jookseb raha Venemaaga seotud ettevõtjani. Mis toimub ning kuidas Ekspress teemani jõudis, räägib uuriva toimetuse ajakirjanik Oliver Kund. Küsib Märt Belkin.
Haridustöötajad on märganud, et Eesti koolipoisid räägivad misogüünset juttu ja on neidki, kes on suunamudija Andrew Tate'i mõjul kooli pooleli jätnud. Mis on tema fenomen, millised on tema vaated ja mida tähendab teismeliste poiste radikaliseerumine ühiskonnale? Nendele küsimustele seekordses Eesti Ekspressi podcast'is vastust otsitakse. Saatejuht on Christopher Krutto ja temaga vestleb Ekspressi ajakirjanik Anna Teele Orav.
Oma kogemusest räägivad tänamatut tööd tegevad korteriühistute juhid. Sest kes siis veel, kui mitte nemad, põhjendavad nad tasuta töö tegemist. Ühistu on pisikene demokraatia mudel – totaalne ühiskonna läbilõige, oma murede ja rõõmudega. Kuidas selle kõigega hakkama saada? Mis nõu annavad nad teistele ühistujuhtidele?
Siseminister Lauri Läänemets on käivitanud protsessid, mis võivad päädida Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku sundlõpetamisega. Mille alusel Läänemets selliseid samme astub ja kuidas see üldse juriidiliselt toimuda võiks?
Kindralmajor Veiko-Vello Palmi väljatõrjumiseks kaitseväe juhataja konkurentsist käivitati aastate eest infooperatsioon. Sellega jõuti niihästi meediamajadesse kui ka president Alar Karise töölauale. Loo tagamaadest räägib loo autor, Delfi Meedia uuriv ajakirjanik Oliver Kund.
Eestis on hariduslõhe: kõrgharidus on naistel märksa tihemini kui meestel. See tähendab, et ka paarisuhted on hariduse mõttes ebavõrdsed. Ekspressi ajakirjanik Anna Teele Orav rääkis 11 seesuguse paariga ning avab, kas nood näevad seda probleemina või mitte.
Külas on inimene, kelle töö on häkkida ettevõtete süsteeme ilma, et firma sellest aru saaks. Sageli pole Eesti ettevõtete ründamiseks vaja sedagi, sest ehitamata on ka kõige lihtsam kaitse. Küberrünnakute tegemisest räägib KPMG küberturvalisuse teenuste juht Mihkel Kukk.
Laura ja Aleksandria käivad koolides üle Eesti rääkimas korgijoogi ja sellega kaasneva seksuaalse ärakasutamise ohtudest. Iga kord, kui nad küsivad saalis, kui paljud noored on ise korgijoogiga kokku puutunud või teavad kedagi, kellega see on juhtunud, tõuseb umbes 70 protsenti kätest.
Üks äripartner kuulas aastaid pealt teist äripartnerit. Teda kuulas omakorda pealt politsei.
Eesti Ekspressi Podcast'i selle nädala osas räägitakse varem Eestis tegutsemisluba omanud Vene krüptofirmast Garantexist, mille omanike ringi kuuluvad Vene allilma ja FSB sidemetega inimesed. See juhtum ilmestab selgelt tõsisemat probleemi, mis krüptorahaga on seotud. Saatejuht on Christopher Krutto, temaga rääkis Martin Laine.
Eestist pärit Ukraina rahvusvahelise leegioni eriväelane T-Bone on näinud rinnet täpselt nii lähedalt kui vähegi võimalik. Pärast mitut aastat tuli ta puhkuse käigus tagasi Eestisse ja räägib podcastis, milline see sõda päriselt on.
Tallinna opositsioonil on harukordne võimalus kukutada võimult Keskerakond. Mida plaanitakse, kes plaanib ja mis raskused on, räägivad Ekspressi ajakirjanikud Ekvard Joakit ja Märt Belkin.
Mullu detsembris helistas viie lapse emale Annelile tema laste korfpallitreener ja küsis allkirju, millega Anneli kinnitaks, et on aastaid saanud Keila linnalt mingeid toetusi. See oli esimene kord, kui Anneli üldse sellisest asjast midagi kuulis. Ekspressi ajakirjanik Matthias Kalev asus asja uurima ja avastas suure segaduse, mille kogusuurus riigieelarves on üle kümne miljoni euro.