Eesti Ekspressi podcast
Eesti Ekspressi ajakirjanikud jätkavad lehes kajastatud teemasid, reageerivad vastukajale, viivad kuulajaid kaasa tööpõllule ja toovad mikrofoni ette seni vaikinud osapooled. Intervjuud, audiorännakud, arutelud poliitikast kunstini.
Saatejuhid
Greete Lehepuu, Urmas Jaagant, Märt Belkin, Anna Teele Orav
Episoodid
Soome prokuratuur süüdistab kümmet eestlast inimkaubitsemises
Aprilli lõpust alates uurivad Soome kohtud kümne eestlase ja ühe soomlase poolt juhitud väidetavat inimkaubandusäri. Tunnistajate ütlused pakuvad erakordse sissevaate Soome rahaõnne otsima läinud lihttööliste julma argipäeva.
23.09.2023 16 m
Usundiloolane Ringo Ringvee: Lilleoru on fenomen. Mul tekkis küsimus, millega see kõik lõpeb?
Usundiloolane Ringo Ringvee räägib Lilleorust ja sektidega seotud psühholoogiast laiemalt. Miks on Eesti inimesed Lilleorust aastakümneid niivõrd vaimustuses olnud?
15.09.2023 30 m
Eestlaste tervisenäitajad on Euroopa Liidu keskmisest madalamad: kuidas tervelt vananeda?
Kaks aastat tagasi läbi viidud uuringu kohaselt on Eesti tervena elatud aastate järgi Euroopa Liidus eelviimasel kohal. Meist tagapool olid vaid lõunanaabrid lätlased. Selle nädala Eesti Ekspressis ilmunud vananemisele keskendunud lugude sarjas uurime eestlaste kehva tervise tagamaid.
08.09.2023 19 m
Jüri Ratas: kui Kõlvart saab esimeheks, mina seda nii ei jäta!
Kuula Ekspressi taskuhäälingust pikemalt, kuidas Jüri Ratas oma karjäärile tagasi vaatab, mida ütles Ratase keskerakondlasest isa parteile astumise peale ning kes tegi Alar Karisele ettepaneku kandideerida presidendiks.
06.09.2023 1h 1 m
Firma rahade eest lustinud ettevõtjat ähvardab erakordne karistus
Tartu maakohtus on juba pool aastat lahatud kaasust, milles saavad kokku kahe venna tüli, kogenematute ettevõtjate uljas rahakasutus ja kahtlustus kapole valetamises.
03.09.2023 21 m
Grete Griffin. Elust pärast tippspordiga lõpetamist
Endine kergejõustiklane Grete Griffin (30) võiks oma abikaasa, Ameerika jalgpalli profiliiga NFLi superstaari Robert Griffiniga (33) Ameerikas luksuslikku elu nautida. „Nende asjadega pole ma harjunud – olla punasel vaibal, kaamerad näos ja kõik esitavad küsimusi.“
02.09.2023 48 m
Eestlastel on pensionirahaga väga kehvasti. Aga lahendused on lihtsad
Enamikul Eesti inimestel on pensioniraha kogunenud alla 10 000 euro. Sealjuures üle 40aastaste keskmine ongi 10 000 eurot. Ekspressi ajakirjanik Märt Belkin räägib, miks on seda väga vähe, ja mida selle muutmiseks ette võtta.
25.08.2023 23 m
Hvostov: ukrainlaste napp väljaõpe paistab lahinguväljal silma
Teeme väikese vahekokkuvõtte Ukraina vastupealetungist ja Venemaal toimuvast.
18.08.2023 27 m
Kuidas Nordica ootamatult ja kiiresti krahhis
Ekspressi ajakirjanikud Ekvard Joakit ja Märt Belkin räägivad Nordica hiigelkahjumist ja selle tagamaadest.
11.08.2023 19 m
Tartu astronoom: UFO-failide avaldamine USAs on väga hea, neist leiab üllatavat
Mõne nädala eest kuulas Ameerika Ühendriikide kongress tunnistust mehelt, kes rääkis seni avalikkusele varjatud tundmatute õhusõidukite ja objektide uurimisest USA valitsuse tellimusel.
06.08.2023 34 m
Martin Repinski: leidsin taksoäris enda kutsumuse
Riigikogu töö kõrvalt taksojuhiks hakanud Martin Repinski lükkas käima oma autorendiäri. Oma kitseäri müüs ta möödunud aastal. Saates vaatab ta skandaalidesse sattunud ettevõtmisele ausalt tagasi: „Mul on piinlik tunnistada, aga inimesed olid minu jaoks vahendid.“
05.08.2023 12 m
Aasta ettevõtja pankade nuumamisest: see on täiega nõme ja ebaaus!
Eesti üks edukam noore põlve ettevõtja Kristjan Maruste räägib saatejuht Katariina Krjutškovale, mida arvab pankade hiigelkasumitest, kuidas pidi langetama koondamiotsuse, Ampleri enamusosalusest ja Bolti probleemidest; automaksust ning idufirmas töötamise valudest.
29.07.2023 52 m
Kas hinnatõusu taga on ärimeeste ahnus?
Maailmaturul on toidu hinnad langenud, Eestis aga hoogsalt kasvanud. Kes kasumit lõikab - poeketid või hoopis põllumehed? Vastuseid otsivad Ekspressi ajakirjanikud Sulev Vedler ja Märt Belkin.
28.07.2023 31 m
Eesti transsoolised seksitöötajad. Kes nad on? Kes neilt seksi ostavad?
Eesti Ekspressi ajakirjanik Laura Mallene kogus infot Eesti transsooliste seksitöötajate kohta. Podcast'is räägib ta, kui palju neid Eestis on, kust nad tulevad ja kes on need eestlased, kes neilt seksi ostavad.
19.07.2023 26 m
Häbi Euroopa julgeolekus: murtud lubadus ja hõredalt täidetud moonalaod
Euroopa on paljas. Või õigemini – relvitu. Või veel täpsemini öeldes: moonatu. Ukraina sõda on pannud Euroopa Liidu ja NATO liikmesriike vaatama otsa valusale küsimusele. Kas ikka oleme end valmis kaitsma sellise agressiooni vastu, mida Venemaa näitab Ukrainas? Kuidas kajab see kõik vastu kohe algaval NATO tippkohtumisel?
10.07.2023 27 m
Julgeolekuärimees Jaanus Rahumägi hoiatab: ametnikud on Eestis võimu haaranud
Endine Reformierakonna poliitik ja rahvusvaheline ettevõtja Jaanus Rahumägi tunnistas Eesti Ekspressi usutluses, et tema nahk polnud poliitikas jätkamiseks piisavalt paks ning ta on pettunud Eesti ametnikes.
08.07.2023 58 m
Tules põlesid kodud. Võlad jäid
Mullu põles Pae tänaval kortermaja. Peredel pole katust siiani pea kohal - ning kindlustusest kasu pole. Loo autor Külli-Riin Tigasson avab värske Ekspressi loo tagamaid.
05.07.2023 25 m
Kuidas suusatamisele raha leida? Praeguse maine pealt on toetajate leidmine paras kunsttükk
Aivar Rehemaa usub, et uus põlvkond Eesti suusatajaid on viimase paarikümne aasta talendikaim. Seega on ta võtnud omale kohustuseks trügida sisse igast uksepraost, kust lootust leida raha selle talendi tippuviimiseks.
02.07.2023 26 m
Jaanus Rahumägi: pinged Kremlis kuhjuvad, Putini musklid närbuvad ja Wagner võib saada tuumanupu
Julgeolekuekspert Jaanus Rahumägi räägib Eesti Ekspressile antud intervjuus, mil moel tõlgendada vaikust Venemaal, kuidas sealne eliit solgiämbris sipleb ja millist ohtu võivad palgasõdurid Valgevenes põhjustada. Rahumägi intervjueerib ajakirjanik Katariina Krjutškova.
29.06.2023 40 m
SÕJAPÄEVIK LIVE: Kus on mässulise nädalavahetuse järel Putin ja Prigožin? Mis saab edasi Ukrainas ja Valgevenes?
Möödunud nädalavahetus pakkus Ukraina sõja ja Vene sisepoliitika jälgijatele ootamatult palju pinevust. Wagneri juhi Jevgeni Prigožini alustatud mäss Vene sõjajuhtide vastu kasvas hoogsalt ja kukkus sama hooga ka kokku. Mis juhtus? Ja mis saab edasi? Stuudios kommenteerivad politoloog Karmo Tüür ja parlamendiliige (Eesti 200), kolonel reservis Peeter Tali.
26.06.2023 45 m
Eesti suurim pangarööv: miilitsad elasid verise rahaga nagu ameerika gangsterid, aga kaotasid kõik
Neid oli üks naine ja neli meest. 60 aasta eest, kui enamik eestlasi luges kopikaid, nautisid nemad pärast jahmatavat kuritegu üürikest aega unistuste elu. Põhjaliku loo valmimisest räägib Tarmo Vahter, saatejuht on Marta Tuul.
25.06.2023 26 m
Kuidas me Austria Alpides Putini tütre maja uksele koputasime
Eestist 2000 km kaugusel Austrias, mägises Kitzbüheli linnas asub 10 miljonit eurot väärt puidust luksusmaja. Selle hoone omanik on anonüümne Küprose ettevõte. Lekkinud dokumendid ja kirjavahetus aga paljastab, et maja soetati Vene oligarhi Arkadi Rotenbergi rahaga. Selle maja tegelikku omanikku aitas aga varjata ka üks Eesti ettevõte.
21.06.2023 29 m
Nohikust Vene ärimees tegi Eestis krüptofirma ja kaotas ligi 200 miljonit eurot
Rahvusvaheline krüptoskandaal täitis kohtusaali nagu mõni rokk-kontsert. Ühtegi vaba tooli alles ei jäänud. Kõik pealtvaatajad ootasid vastust küsimusele: kuhu kadusid krüptoärisse paigutatud miljonid?
16.06.2023 17 m
Rahapesija: tegin narkoärikatega koostööd ja võin nad üles anda. Prokuratuur teda jutule ei võta
09.06.2023 17 m
Lastehaiglas on suhted lootusetult rappa läinud. Mis toimub ja mida päästa annab?
Tallinna Lastehaiglas on viimased kuud olnud segased ja pingelised. Inimsuhete ja mineviku sasipundar on paisunud mürgiseks ja keeruliseks.
04.06.2023 23 m
Eesti Zelenskõi? Kaja Kallase käik Ukrainasse pani mõtlema, kas temast võib saada sõjaaja riigijuht
03.06.2023 19 m
Tarmo Jüristo: Seederil on õigus, muidugi peaks reguleerima poliitikat mõjutavaid ühinguid
Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder märkis ETV saates „Esimene stuudio“, et tuleks arutamisele võtta, kuidas Salga taolisi ühendusi reguleerida. Ekspress avaldas põhjaliku loo, SA Liberaalse Kodaniku tegevusest valimiste eel. SALK usub, et aitas liberaalsetel erakondadel valimist võita. „Ma ei pillu seda sõna kergekäeliselt, aga on tõesti julgeoleku küsimus, et meil oleks ühiskonnana üle- ja sissevaade sellesse, kes on inimesed, kes meie poliitikat mõjutavad; mis summade, mooduste ja vahenditega,“ sõnab Jüristo.
01.06.2023 25 m
Kuidas Kuressaare kõhulahtisti kokteili seljatas
Kuressaares lõhuti Kalevi tänaval maa all vana toru, uus aga tõmmati mööda vana toru sängi järele. Paraku veetoru lõhkes ja nii seguneski maa all lahtistikokteil. Kuidas kuressaarlased selle hirmsa kokteili seljatasid? Kuuleme neilt nendilt.
28.05.2023 17 m
Nukrad lood nukrast perest ehk kuidas valmis lugu Anna-Mariast ja tema ema traagilisest surmast
„Mind huvitab, milline on nende inimeste elukäik, mis on neid mõjutanud ja kas mingil hetkel sekkudes nende inimeste ellu ja neid aidates oleks võinud asjad kujuneda teistsuguseks,“ räägib Ekspressi ajakirjanik Külli-Riin Tigasson. Ta jutustab loo Anna-Mariast ja Gertrudast, tütrest ja emast, kellest üks on kohtu all ja teine tapetud. Miks nii läks?
21.05.2023 23 m
Kuidas valmis lugu Johanna-Maria Lehtme taustast?
Aasta eest vaimustus Eesti ühiskond Johanna-Maria Lehtmest, kes tõttas suure kire ja hooga appi sõtta sattunud Ukrainale. Lühikese ajaga sai temast kangelane, kellele annetajad usaldasid miljoneid eurosid. Edu pöördus paraku järsult. Kuidas see juhtus?
19.05.2023 23 m
Reinsalu: võimuliit ärvardab opositsiooni suukorvistada. Pakosta: täielik jamps!
Ekspress püüdis leida Toompeal tekkinud patiseisule lahendust ja kutsus selleks asjaosalised stuudiosse. Urmas Reinsalu (Isamaa) ja Liisa Pakosta (Eesti 200) läksid küll vaidlema, aga positiivset programmi tuleb tikutulega otsida.
18.05.2023 28 m
Üks Nõmme maja, kaks mainekat perekonda ja hulk tuntud maale
Juba kolm aastat käib KUMU kohut Eesti kunagi ühe rikkama pere järeltulijatega, kes sooviks tagasi okupatsioonivõimude ära võetud kunstivara. Sarnast huvi on üles näidanud Eesti ühe kuulsaima kunstniku sugulased. Kummalisel kombel jõuavad need kaks lugu kokku ühte Nõmme majja. Eesti Ekspressi podcast'is räägib neist lugudest Tarmo Vahter. Saatejuht on Greete Lehepuu.
07.05.2023 35 m
Aivo Peterson tunnistab Ekspressile: ilmselt käisin Donetskis Vene eriteenistuse heakskiidul
Liikumine KOOS eestvedaja Aivo Peterson peab end patrioodiks ja rahu eest kõnelejaks. Rahvadiplomaadiks. Just see olevat põhjus, miks ta Venemaa poolt okupeeritud aladelt videosid postitab.
08.03.2023 45 m
Uue valitsuse sünd: Stenbocki majja siseneb must kast nimega Eesti 200
Reformierakond tahab teha valitsuse Eesti 200 ja sotsidega ning kõik on plaaniga päri. Kõlab igavalt? Aga kas me tegelikult teame, mida uus tulija, Eesti 200 endas sisaldab? Jagame ka ministrikohti!
07.03.2023 28 m
Isamaa kaotas valimistel, aga võib ikkagi koalitsiooni pääseda
Võtame valimispäeva järel kokku eilsed sündmused, öösel toimunu ja ootamatult keerulised valikud, mille ees Reformierakond seisab. Väga kindlalt on vaid EKRE mängust väljas.
06.03.2023 38 m
SÕJAPÄEVIK LIVE. Ilmar Raag ja Rainer Saks: Venemaa ei saaks Baltikumi ründamisest midagi
22.02.2023 salvestatud vestlus, milles Ilmar Raag ja julgeolekuekspert Rainer Saks arutlevad Saksa raamatu "Ukraina sõja päevikud" raames, miks Venemaa pole huvitatud konflikti laiendamisest; millistes ennustustes on Saks eksinud; kas või millal Venemaa laguneb jpm.
26.02.2023 45 m
SÕJAPÄEVIK LIVE: Kaupo Kikkas ja Rainer Saks
Vestlusring fotograaf Kaupo Kikkase ja julgeolekuekspert Rainer Saksaga. Mis on kultuuri roll sõjas? Kuidas luuakse müüte ja kangelasi? Uskumatud lood otse rindelt. 21.02.2023 Solarise keskuses salvestatud saadet juhib Peeter Kormašov.
25.02.2023 46 m
Marten räägib, kuidas ravis oma vaimset tervist kanepi ja LSD-ga, kuni vanglasse sattus
Marten tegi lapsena hoolega sporti ja õppis koolis hästi, kuid hooti tekkisid tal tunded, et eluisu on otsas. Tekkis arusaamatu masendus. Kurbus. Madal enesehinnang. Kuidas Marteni lugu edasi hargnes ja kus on ta omadega tänaseks, räägib ta Eesti Ekspressi podcastis Kirsti Vainkülale.
10.02.2023 47 m
KREMLI LEKKED: Salaorganisatsioon toppis Krimmi annekteerimise järel Euroopa poliitikute suud raha täis
Eesti Ekspressi eestvedamisel käivitatud rahvusvaheline* uurimine paljastab, kui häbematult lihtne oli venelastel isegi Krimmi okupeerimise järel pugeda Euroopa Liidu parem- ja vasakäärmuslikele poliitikutele külje alla ning saada neilt peaaegu kõike, mida vaja.
04.02.2023 26 m
MOOD JA SÕDA: Ukraina sõda ajas Pariisi moenädala kulissidetaguse kuumaks
Areeni kultuuritoimetaja Anne Vetik räägib, miks tekitas Pariisi moenädalal furoori Vene supermodelli Irina Shyki lavale astumine mitte ainult seetõttu, et ta on flirtinud Vene sõja Z-sümboliga. Skandaal tuli ka kleidist, mida ta kandis. Saatejuht on Greete Lehepuu.
27.01.2023 20 m
Vangistusest tagasi ühiskonda: Tõnise lugu
See oli üks õnnetu konflikt, mis kasvas üle pea ja lõppes teisele osapoolele saatuslikult. Tõnis, meie loo peategelane, jäi süüdi tapmises. Kui ta vangist vabanes, tajus ta, et on ühiskonnas kui võõrkeha. Kas me oleme valmis andestama? Või lükkame vea teinuid aina ja aina ühiskonna äärealadele?
22.01.2023 19 m
Riigikohtu kolleegium vaagib, kas prokuratuuril oli õigus Ekspressi ajakirjanikke trahvida
14. detsembril 2022 arutles riigikohus prokuratuuri taotlust trahvida Eesti Ekspressi ning ajakirjanikke Tarmo Vahterit ja Sulev Vedlerit. Ekspress tegi istungist otseülekande. Salvestuses vastavad kohtu küsimustele riigiprokurör Taavi Pern, Lõuna ringkonnaprokuratuuri juht Kairi Kaldoja ning Ekspressi kaitsjad Oliver Nääs, Mari Männiko ja Sander Potisepp.
19.12.2022 2h 31 m
Eestit on tabanud viimase 10 aasta suurim tõbedelaine
Kõik köhivad, on haiged ning haiglad umbes. Mis toimub? Kõik muud tõved on pärast kolme koroona-aastat mühinal tagasi. Saates võtame veel fookusesse väidetava Vene luureohvitseri, kes püüdis Eesti kaudu Venemaale laskemoona viia. Ekspress avaldas sissevaate Eesti zoofiilide eludesse. Kas zoofiilia tuleks Eestis keelustada? Saates vestlevad Ekspressi ajakirjanikud Marta Tuul, Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
14.12.2022 23 m
Otse NATO välisministrite kohtumiselt: Ukraina tõenäoliselt uusi relvi juurde ei saa
Oleme ühenduses Delfi ja Eesti Päevalehe reporteri Herman Kelomehega, kes toob uudised koju kätte otse NATO välisministrite Bukaresti tippkohtumiselt. Öö enne saadet oli Kelomees aga Kiievis, otse sõja südames, kus vestles lisaks põhjala riikide välisministritega ka Ukraina välisministri Dmitrõ Kulebaga. Kelomehega koos reisival Delfi fotograafil Kiur Kaasikul oli võimalus näha ka Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskõit. Mis toimub Kiievis? Millest räägivad välisministrid? Stuudios uurivad neid ja mitmeid teisi küsimusi Ekspressi ajakirjanikud Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
29.11.2022 23 m
Kui kehakaal ületab uudiskünnise: Nikolai Ossipenko kaasus
Ida-Virumaa ärimees ja Kohtla-Järve poliitik Nikolai Ossipenko sai hiljuti suure korruptsioonisüüdistuse. Ta võib aga kohtu alt pääseda oma tervise tõttu - ekstreemse rasvumise tõttu. On see tõesti võimalik?
27.11.2022 22 m
EKSPRESSI MEESTEKUU PODCAST | Miks mehed joovad? Miks mehed ei räägi? Kuidas jagada naisega kodutöid ja arveid?
Eesti Ekspress vestles meestekuul tuntud Eesti meestega sellest, miks mehed joovad rohkem, räägivad vähem, surevad varem, jätavad haridustee pooleli sagedamini kui naised ning kipuvad restoranis arveid maksma. Muuhulgas küsisime meestelt, kas neil on mõni isikuomadus, mis on traditsiooniliselt n-ö naiselik. Kõigil oli midagi vastuseks pakkuda!
27.11.2022 34 m
Krüptokelmid paljastatud: Kaks Eesti meest, kes korraldasid seni suurima tabatud IT-pettuse
Eile arreteeritud IT-ettevõtjatena tuntud Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko püüdsid majandusajakirjanikelt kriitilist pilku, aga jõudsid siiski majandustulemustega uudiste esikülgedele. Kes on Potapenko ja Turõgin ning kuidas neil õnnestus Eestis aastaid tegutseda, räägime lahti Ekspressi podcastis. Asjade seisu selgitab Martin Laine, stuudios on ka Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
22.11.2022 22 m
Kas ikka oli Vene rakett? Poola ründamist peab rahulikult analüüsima
Mõni mõte Poolasse langenud rakettide kohta. Lisaks Ekspressis kirjutatust: suhted on üha avatumad, kes võidab jalgpalli MMi ja kas seda üldse tasub jälgida ning kas Kaur Kenderilt pandi pihta miljon eurot? Stuudios vestlevad Indrek Lepik, Kerttu Jänese ja Joosep Tiks.
16.11.2022 19 m
Kuidas mõjutavad USA vahevalimised Eestit?
Uus nädal, uued teemad. Seekord võtavad Ekspressi ajakirjanikud jutuks valimised USA-s, Ukrainas sõdivad naised ja tuumaenergia. Stuudios on Indrek Lepik, Anna-Teele Orav, Greete Lehepuu ja Joosep Tiks.
09.11.2022 29 m
Sõitsime kaasa EKRE meeleavaldusele minejate bussis. Need on põhjused, miks protestitakse
Miks EKRE valijad protestile lähevad ja miks me protestile tähelepanu pöörama peaksime? Avame ühe krimiloo tagamaid: miks jõudis inimröövijate käest päästetud Daniil lõpuks ise politsei ründamiseni? Viimaks: Ukraina sõjas on kõigi pilgud on neil päevil Hersonis.
22.10.2022 28 m