
Lood inimestest, kes on läbi jalgade tervise parandanud oma elu: kuula otse allikast, mis juhtub, kui inimesed oma jalgade eest hoolt ei kanna ja kuidas jalgade tervis peegeldab meie igapäevaelu ning saa kasulikke nippe – kuidas hoida terved jalad, terve elu.

Kannalõhelisid peetakse tihti vaid esteetiliseks mureks, kui see pole sugugi nii. Valede jalanõude valikust, vanuselistest muutustest ja mitmete haiguste tõttu tekkinud kannalõhedest ei tohiks kunagi mööda vaadata. Podoloog selgitab Jalaravi kabineti saates „Terved jalad, terve elu“, miks tasub kandu juba esimeste kuivude märkide ilmnemisel kreemitama hakata.
Kannalõhe tekib naha rebenemisel või lõhenemisel ja tavaliselt juhtub see liigse kuivuse ja surve koosmõjul. „Kui inimesel on geneetiliselt kuivem nahk, ta on igapäevaselt palju jalgadel või kasutab ta vales suuruses või ebasobiva kujuga jalanõusid, on lõhede tekkimise risk kordades suurem,“ selgitab podoloog ja Jalaravi kabineti looja Monika Simm.
Podoloog ütleb, et lisaks geneetikale mängivad kannalõhede tekkimises tihti rolli ka hormonaalsed muutused – näiteks menopaus naistel või ealine testosterooni taseme langus meestel. Samuti võivad kuivade kandade taga olla kilpnäärme alatalitlus, eeldiabeet, aga ka stress.
Kannad teevad muret? Kuula saadet ja vaata: jalaravikabinet.ee
Kas sinu jalad on õhtuti turses, valulikud või lihtsalt väga väsinud? Võib-olla on su jalad isegi katki või deformeerunud? See kõik võib tulla sellest, et veedad oma tööpäeva valedes jalatsites!
Jalaravi kabineti podcast’is „Terved jalad, terve elu“ räägime tööjalanõudest ning nende mõjust igapäevasele heaolule. Külas on Jalaravi kabineti looja Monika Simm, kes jagab praktilisi nõuandeid, kuidas valida õigeid tööjalatseid ning millised ohud kaasnevad valede jalanõude kandmisega.
Monika jagab ka praktilisi soovitusi, kuidas vältida jalatsitest tingitud tervisemuresid ja mida teha, kui probleemid on juba tekkinud.
Usu, Jalaravi kabineti inimesed on igasuguses seisus jalgu näinud ja sinu soolatüügas või konnasilm ei vii neid kindlasti endast välja. Küll aga aitavad nad sul probleemist vabaneda isegi siis, kui soolatüügas on tekkinud lausa küüne alla. Stuudios jagavad oma teadmisi ja kogemusi Jalaravi kabineti asutaja ja brändi looja Monika Simm ning jalgade hooldusspetsialist Katrin Urgard. Jah, ka neil endil on kunagi konnasilmad olnud ning eksperdid jagavad saates, kuidas nad nendest vabanesid.
Probleemid, mis on põhjustatud sellest, et jalad ei ole pikka aega umbsetes saabastes olles õnnelikud, ulatuvad higistavatest ja nahalõhedega jalgadest palju kaugemale.
Jalaravi podcasti saatesarjas „Terved jalad, terve elu“ selgitame, miks saavad alguse suurt ebamugavust valmistavad jalatervise probleemid ja miks on jalamuredest päris raske vabaneda. Jalgade tervisega seonduvaid teemasid avab Jalaravi Kabineti asutaja ja brändi looja Monika Simm.
„Näiteks kui kaheksa tundi karvastes jalatsites jalad hauduvad, siis niiskus tekitab keskkonna, kus hakkavad vohama bakterid ja seened. Tunneme, et jalad hakkavad sügelema, lõhnama, ka jalatsites tekib tugev ebameeldiv lõhn. Ja siis tekivadki varbavahedesse valulikud praod,“ selgitab Jalaravi Kabineti looja.
Lood inimestest, kes on läbi jalgade tervise parandanud oma elu: kuula otse allikast, mis juhtub, kui inimesed oma jalgade eest hoolt ei kanna ja kuidas jalgade tervis peegeldab meie igapäevaelu ning saa kasulikke nippe – kuidas hoida terved jalad, terve elu.