Unejutt
Jutustab rahulikke lugusid - vahel muinasjutte ja vahel tõestisündinuid. Et oleks mõnus unedemaale rännata. Kliki #unejutt ja uuri veel!
Saatejuht
Epp Petrone
Episoodid
Täna on meil unejutu jutustajaks uus unehääl! Kati! Kes see Kati on? Kas ta on laps või suur? Ja mida ta räägib tuhamägedest ja maasikatest ja muinasjuttudedesse uskumisest... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.04.2019 9 m
Mis teha, kui räägitakse hirmsaid jutte? Kas need ikka olid hirmsad jutud? Kas silmakestega illuminaadid on päkapikkude sõbrad? Ja kas kotivana ja jõuluvana on vennad ja nende kottisuust saab võlumaale? Arutavad kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
27.03.2019 11 m
Kirjanik Epp Petrone jutustab oma 7-aastasele Mariale loo oma lapsepõlvekoerast Karlosest. Karlos oli kelgukoera tõugu... ja nii läheb jutt kelgukoertele ja ka sellele, kuidas kord sada aastat tagasi kaks meeskonda võidu püüdsid Antarktikasse jõuda... ja kuidas võitsid need, kes koertega kelgutasid... Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ https://petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ https://petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
14.02.2019 12 m
Koeraarmastajad Epp ja Maria Petrone räägivad sellest, miks nii paljud lapsed koertest unistavad. Ja kuidas Epp lapsena koeraraamatuid uuris. Mida oskavad lambakoerad? Mida teevad jahikoerad? Millised on kelgukoerad? Pildil on koerapäevik, mida saab kirjastusest Petrone Print! Vaata https://petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ https://petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
13.02.2019 12 m
Kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria räägivad hobuseunistusest ja hobusereaalsusest ja hobusehirmust ka! Aga ka koerahirmust ja sellest, mis on see nipp, kuidas hirmu ei tuleks. Kuidas võita usaldust ja misasi on hobulausumine? Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ https://petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ https://petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
12.02.2019 13 m
7-aastane Maria on kindel, et 11 kuu pärast kingib jõuluvana talle elusa kutsika. Aga mida tähendab kutsika pidamine? Mis on koerapidamise võlu ja valu? Ja kas päkapikud juba jaanuaris ja veebruaris korjavad uusi salasoove ja peavad salakoosolekuid? Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ https://petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ https://petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
11.02.2019 14 m
Unejutuaeg on käes, ja kirjanik Epp Petrone jutustab täna oma 7-aastasele Mariale loo Laikast: ühest hulkuvast koerast Moskvas, kes oli meie planeedilt esimene elukas, kes kosmosesse lennutati. "Ja kui me vaatame õhtuti tähistaevast, siis mõtleme sellele, kuidas üks väike koer lendas seal kosmoseraketis." Loomadest, vastutusest ja kosmose vallutamisest, üks hariv ja hingehariv tõestisündinud jutt. Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ https://petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ https://petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal.
08.02.2019 15 m
7-aastane Maria ja tema ema, kirjanik Epp Petrone. ajavad jõulujuttu. Kui suured on päkapikud? Ja kuidas päkapikkudel ja jõuluvanale viisakaid kirju kirjutada? Mis on võlusõna? Ja kas jõuluvanal on ka hea meel, kui teda kiita? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
22.12.2018 14 m
Muinasjuttu räägib kirjanik Epp Petrone ja kuulab 7-aastane Maria, oma osa mängib ka kass nimega Tiiger. Miks küll kassid ei karda pimedat, aga lapsed kardavad? Seda küsib endalt ka öö, kes tahaks nii väga lastega sõbraks saada. Öö on ju see, tänu kellele saavad käia päkapikud. Miks lapsed ööd sõbraks võtta ei taha? Kas jõuluvana saab aidata?' *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
21.12.2018 12 m
Und ootavad kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria ja rebane Maria pidžaama peal. Uneootajatel on ka uudis: värske raamat, "Paharet ja Unistaja", mis räägib rebasekutsikate elust. Mis on rebase-ema ja rebase-isa töö? Miks roomab fotograaf Remo läbi heina, rebaseuru lpoole? Ja miks on nii, et Remo luurab rebaseid, aga sääsed luuravad Remot? Ja kas see oli unenägu või tõestisündinud lugu, et rebasepoiss tuli keelt limpsama, Remo fotoaparaati lakkuma? (Õige vastus: rebasepoiss limpsas keelt, aga päris lakkuma aparaati siiski ei tulnud...) Ilusaid rebaseunenägusid! Foto: Remo Savisaar. Teisi Remo pilte saab vaadata aadressil: www.moment.ee. Rebasepoegade raamatut saab vaadata aadressil: petroneprint.ee/raamatud/paharet-ja-unistaja. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
07.12.2018 11 m
Und ootavad kirjanik Epp Petrone ja voodi alla pugenud 7-aastane Maria. Mis saab paha tuju pilvest, kui ta päkapiku juurde jõuab? Kas päkapikke saab näha ja kuulda? Kas päkapikke tohib luurata? ...ja kuidas õppida südamega vaatama? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
05.12.2018 10 m
Head und! Öö hääli kuulavad 7-kuine kass Tiiger, 7-aastane Maria ja kirjanik Epp Petrone. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
29.11.2018 11 m
Und ootavad - ja mitte ainult und - kirjanik Maria Petrone ja 7-aastane Epp (või oli see vastupidi?), kaisukoer Nini ka. Mida sa ootad, kui sa ootad talve? Kas lund? Või hoopis seda päeva, kui saab hakata kalendriluuke avama ja šokolaadi sööma? Ja kuidas on seotud kotivana ja jõuluvana? Ja kas kõik jõuluvanad on päris? Ja kas ise saab ka luuletusi välja mõelda? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
28.11.2018 11 m
Elas kord kivi... Kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria jutustavad loo kivist, kes leidis endale lapse. Vaata ka kiviraamatut, mis räägib kividest palju lugusid... https://petroneprint.ee/raamatud/kalliskiviraamat/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
14.11.2018 13 m
Elasid kord kuum ja külm. Ja lõpuks nad abiellusid! Unejuttu vestavad kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
14.11.2018 9 m
Seekord on muinasjutuvestja 7-aastane Maria ja teda kuulab ta ema, Epp Petrone. Kuidas läks Päikseke otsima Unistuste Lossi ja kuidas tuli temaga kaasa Täht, Kuu, Puu, Torm, Vana Kohver ja üks Imelik Vana Mees.... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
31.10.2018 14 m
Muinasjuttu vestab seekord 7-aastane Maria Petrone. Kes on see imelik vana mees, kellest saab asendusjõuluvana, sest jõuluvana ise ju igale poole ei jõua? Mariale on abiks kirjanik Epp Petrone. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
31.10.2018 12 m
Unele jutustavad kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria Petrone. Mis tunne on käia lõbustuspargis, karusellil lennata? Aga kas teate lugu sellest, kuidas kaks miilitsat (vana aja politsenikku) pidid valvama karusselli... ja otsustasid sellega sõitma hakata?... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
30.10.2018 14 m
Täna jutustab kirjanik Epp Petrone meile unejutuks surnuaedadest ja sellest, miks ei tasuks surnuaedasid üldse karta, vaid miks need hoopis huvitavad kohad on. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
29.10.2018 12 m
Täna uinutab kirjanik Epp Petrone väikesed ja suured kuulajad magama jutuga oma lapsepõlvest: see jutt räägib ühest valgest kurdist kassipojast. Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-kass/ https://petroneprint.ee/raamatud/kassiiseloom/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
26.10.2018 15 m
Täna jutustab kirjanik Epp Petrone unejutu oma vanavanaema pööningutest. Mis mänge lapsed seal mängida said? Ja mida erilist nad sealt leidsid? Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-kass/ https://petroneprint.ee/raamatud/kassiiseloom/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
25.10.2018 11 m
Kirjanik Epp Petrone jutustab Aafrika muinasloo "Kadunud isa". Mis juhtub, kui isa jahilt tagasi ei tule...? Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
24.10.2018 12 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone ühe vimkaga Hiina muinasloo Hiinast. Kas sina saad vimkale pihta?... Sama lugu on kirjas ka Epu kogutud muinasjuttude raamatus "Võlusõnad": www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ Epu muinasjutte leiad veel: www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
23.10.2018 9 m
Täna jutustab kirjanik Epp Petrone unejutuks Inglise muinasloo ühest tüdrukust ja tema teekonnast taevatähtede poole. Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
22.10.2018 13 m
Mida kõike võivad padjad teada ja mäletada? Kas kõik meie unenäod voolavad nende sisse? Patjadest, aga eriti ühest erilisest kahe hobusega padjast räägivad 7-aastane Maria ja kirjanik Epp Petrone. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
19.10.2018 11 m
Uneootel on kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria. Midagi kummalist juhtus... Maria ärkas ilma hambata, ja hammast lihtsalt ei olnud! Ei padja all, ei padja peal! Mida küll hambahaldjale öelda? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
18.10.2018 12 m
Kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria jagavad ühte uudist: hammas liigub! Mismoodi need hambahaldjad ringi liiguvad? Kuidas on seotud kooliminek ja hambad? Ja kuidas on seotud hambahaldjad, päkapikud, unematid ja kollid? Ja kuidas tulevad kirjaniku juurde jutud? Kes neid talle annab? Epp räägib ka Kolli-Vollist ja sellest, kuidas tuli tema juurde raamat "Jassi pass" https://petroneprint.ee/raamatud/jassi-pass/. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
17.10.2018 13 m
7-aastased Maria ja Kathriin ootavad und koos Epp Petrone unejutuga, seltsiks ka kaisujänku Jänku, kaisukiisu Miisu ja kaisukoer Nini. Mis tunne on jääda sõbra juurde ööseks? Teise pere reeglid ja teise pere lõhn on ju ikka teistmoodi, siis on hea, kui keegi täitsa oma on kaasas sinuga. Aga miks kaisukiisu Miisu peitu puges? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
16.10.2018 13 m
Kirjanik Epp Petrone ootab und koos 7-aastase Maria ja kaisukoer Niniga. Kas võib olla nii, et mänguasjad ärkavad siis ellu, kui inimesed magama jäävad? Sest kuhu need mänguasjad muidu vahepeal kaduda saavad? Ja kuidas Epp sai oma lapsepõlves teada, et kaisuloomadel on võluvõimed? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
15.10.2018 13 m
Seekord viib Epp Petrone oma 7-aastase Mariale ja ka kõik teised kuulajad unenäolisesse seenemetsa. Miks on metsas nii hea olla? Kuidas metsas need oma seened üles leida? Loe ka https://petroneprint.ee/raamatud/siis-kui-seened-veel-raakisid-uus-pehmekaaneline-trukk/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
12.10.2018 13 m
Kirjanik ja ema Epp jutustab oma tütrele Mariale edasi muinasjuttu viimsest reliikviast. See on lugu hobustest ja armastusest. Ja me saame ka teada, mis on klooster ja mis on reliikvia. Kae ka "Viimse reliikvia" stsenaristi Arvo Valtoni kirjutatud raamatut Ivost https://petroneprint.ee/raamatud/uks-paev-ivo-schenkenbergi-elust/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
11.10.2018 14 m
6-aastane Maria, kaisukoer Nini ja üks unine kärbes kuulavad, kuidas Epp räägib edasi muinasjuttu viimsest reliikviast. Kuidas salapärane mees Gabriel päästab kaunitari põlevast lossist ja kuidas ta märkab neid luuravat munka... ja mismoodi hobused ujuvad ja kuidas nad pärast liival oma selgu sügavad... Kae ka "Viimse reliikvia" stsenaristi Arvo Valtoni kirjutatud raamatut Ivost https://petroneprint.ee/raamatud/uks-paev-ivo-schenkenbergi-elust/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
6-aastane Maria, kaisukoer Nini ja lastekirjanik Epp Petrone reisivad täna unedemaale "Viimse reliikvia" muinasjutuga. Mismoodi üks vana tähtis mees jättis surres maha salapärase aardekirstu ja mismoodi noor mees Hans nägi valgejuukselist kaunitari Agnest... Kae ka "Viimse reliikvia" stsenaristi Arvo Valtoni kirjutatud raamatut Ivost https://petroneprint.ee/raamatud/uks-paev-ivo-schenkenbergi-elust/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Lastekirjanik Epp Petrone räägib oma tütrele, 6-aastasele Mariale täna muinasjutu, mis pärit Hiinast. Mis juhtub, kui kaks venda mängivad kaevu juures?... Ühe venna nimi on Sam, aga teisel on naaaaatuke pikem nimi. Sama muinasjutt on ka Epu koostatud kogumikus "Võlusõnad" , https://petroneprint.ee/raamatud/volusonad/. Ka siin juures olev pilt on sealt raamatust, pildi autor on Kristi Kangilaski). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 10 m
Lastekirjanik Epp Petrone räägib unejuttu oma tütrele, 6-aastasele Mariale. Mis juhtub inimeste, loomade, lindude ja putukatega pärast surma? Kas pärast surma tuleme tagasi teises kehas? Kas sääski ja kärbseid on vaja tappa? Aga miks räägiti vanasti, et kassipoegi saadeti "merekooli"? Ja kuhu vahel kaovad kassipojad, keda me hoiame ja armastame? Kas keegi teine võttis meie kaduma läinud roosa kassipoja Tsitsu endale?... Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-kass/ https://petroneprint.ee/raamatud/kassiiseloom/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Lastekirjanik Epp Petrone jutustab oma tütrele, 6-aastasele Mariale lugusid kassidest, kes pole päris tavalised. Kuidas Pugeja Ats tahtis, et teda nagu palli visataks. Kuidas Uisa-Päisa vett armastas. Kuidas Sussa-Vussa ehmatamismänu mängis... Ja teised lood. Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-kass/ https://petroneprint.ee/raamatud/kassiiseloom/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Mida kassid teevad hommikust õhtuni? Kuidas õpivad kassid hiiri püüdma? Unejutuks kassijuttu ajavad lastekirjanik Epp Petrone ja tema 6-aastane tütar Maria. Jutuks tulevad Epu lapsepõlve kass Ints ja Maria lapsepõlve kass Kurru-Nurrru. Miks Kurru-Nurru ei oska hiiri püüda? Kas ta oskab veel õppida? Muide, Kurru-Nurrru seikleb ka Epp Petrone raamatus "Kurru-Nurru vurrud" https://petroneprint.ee/raamatud/kurru-nurru-vurrud/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria ja 3-aastane kaisukoer Nini räägivad reisivad unejutuga Epu lapsepõlvemaale. Mis teha, kui kassipojad on suuremaks kasvanud ja neile on vaja leida uued kodud? Milline kaval mõte tuli pähe Epu emale? Loe ka: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ https://petroneprint.ee/raamatud/minu-kass/ https://petroneprint.ee/raamatud/kassiiseloom/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Unejutuga on voodis täna lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria, kaisukoer Nini ja nurruv kass Kurru-Nurru. Räägime ajast, kui Epp oli 11-aastane ja tema kassil sündisid pojad. Mismoodi kassipojad kasvasid, mismoodi nad emakassi tissi imesid ja omavahel mürasid? Loe ka https://petroneprint.ee/raamatud/kurru-nurru-vurrud/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria ja kaisukoer Nini ootavad und ja räägivad ajast, kui Epp oli laps ja tal oli kodus kass, kes ootas poegi. Ühel hommikul ärkas 11-aastane Epp üles ja avastas, et tema voodi on natuke märg ja kassipojad tulevad parajasti emakassi kõhust välja... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Kirjanik Epp Petrone räägib 6-aastase Maria palvel "vana aja ilmast". Juttu ei tule mitte jääajast, aga Epu lapsepõlvest: kevadest, suvest, sügisest ja talvest ja lugudest, mis siis juhtusid. Mis olid külmapühad ja mis sai, kui radiaatorid olid külmad, kuidas vihm akendele rabitas ja kuidas sai kooliteel kevadisest ojast kivikesi korjata...? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Täna jutustab kirjanik Epp Petrone oma 6aastasele unisele ja poolhaigele Mariale vanast ajast, kui Epp oli ka vahel lapsena haige. Muuseas saab selgeks see, kuidas teha kanasupi sisse klimpe. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 15 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone Inglismaa muinasjutu tuulekukest, kes arvab et tema otsustab ise kõike, mitte tuul... Muuseas saavad kuulajad selgeks ilmakaared ja selle, et Inglismaa on saar. Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 10 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone Hiina muinasjutu beebist ja sellest, kuidas tänu beebi tulekule sai läbi sõda kahe naaberhõimu vahel. See lugu ja juuresolev pilt on pärit Epp Petrone raamatust "Muinasjutud armastusest" www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ (kunstnik Regina Lukk-Toompere). Epu muinasjutte leiad veel: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone Mehhiko muinasjutu vanast koerast, kelle peremees minema ajab. Õnneks on koeral nii hea süda, et kõik laheneb hästi... Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone unejutu vana aja - enda lapsepõlve - mängudest ja töödest. Mis oli "trifaater", mis mängu mängiti, kui oli vaja hunnik kive ühest kohast teise tõsta, mis olid "lillenukud", mis oli loomade surnuaed?... Kuulavad ja und ootavad ka Maria (6) ja Anna (10). Loe ka https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone Brasiilia muinasjutu merekuninganna tütrest, kes abiellus inimesega ja igatses ööd nii väga, et sai kotitäie ööd ka maa peale. Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 13 m
Täna õhtul jutustab kirjanik Epp Petrone lastele unejutuks šoti muinasjutu ämmaemandast, kes läks appi haldjarahvale. Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m
Täna jutustab kirjanik Epp Petrone oma kuueaastasele tütrele ja ka kõigidele teistele kuulajatele loo Indiast. Mis juhtub, kui printsessist on huvitatud ka neli jumalat? Kas printsess oskad leida üles enda õige mehe? Jutu leiab ka Epp Petrone ja Kristi Kangilaski muinasjuturaamatust "Elas kord..." www.petroneprint.ee/raamatud/elas-kord/ Epu muinasjutte leiab veel raamatutest: www.petroneprint.ee/raamatud/volusonad/ www.petroneprint.ee/raamatud/muinasjutud-armastusest/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 14 m
Täna jutustab kirjanik ja jutuvestja Epp Petrone unisele kuueaastasele Mariale ja teistele kuulajatele sellest, milline oli tema lapsepõlv. Kes oli Lenin ja miks Lenini raamatutest ei tohtinud torni ehitada? Raamat, millest saates juttu on, on Epp Petrone "Hiir püksis". Seal on kirjas Epu lapsepõlve loomalood: https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Unelaul": sõnad Epp Petrone, viis Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulab Laura Rosenthal. *** Hommikul ärka koos meiega! Kuula www.hommikujutt.ee!
08.10.2018 12 m