Hommikujutt
Kirjanik Epp Petrone räägib lastega elust ja ilmast. Naljakad, harivad ja äratavad klipid, kõigile, kes armastavad lapsesuu-jutte. ...ja õhtul võid meiega uinuda. #unejutt
Saatejuht
Epp Petrone
Episoodid
Kirjanik Epp Petrone, 7aastane Maria ja 9aastane Hiie hakkavad nüüd end harima rebaseteemal. Kas rebased elavad sügaval metsas või metsa ääres? Mis teha, et loomad auto alla ei jääks? Mis või kes on imetajad? Kuidas lausuda ussisõnu, et rästik ei tuleks sinu hoovi? Vt ka raamatut "Paharet ja Unistaja", lugu kahest rebasevennast. https://petroneprint.ee/raamatud/paharet-ja-unistaja/ ja vt ka: http://blog.moment.ee/ ...ja arutame koos lastega, milliseid loomaraamatuid võiks veel teha. On sul mõni lugu? epp@hommikujutt.ee ootab ka sinult oomalugusid, mida edasi jutustada :). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
28.03.2019 12 m
Hommikutervitused kirjanik Epp Petronelt, 7-aastaselt Marialt ja 9-aastaselt Odelt. Kuidas hommikul voodist välja saada? Milline on mannapudru koolkond ja milline on tatrapudru koolkond? Mis on tšillimoos? Mida sõi Maria Indias? Mis on küüslaugunipp? …ja muud mõnusat söögijuttu! Head isu ja head hommikut! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
27.03.2019 10 m
7-aastane Maria ja kirjanik Epp Petrone arutavad edasi sündimise ja eriti Jeesus Kristuse sünni üle. Mis on need asjad Jeesuse sünni juures, mille üle teadlased arutavad? Kuidas ema tunneb, kui tal hakkab beebi sündima? Kuidas vana aja tähetargad said teada, et keegi väga tähtis on sündinud? Miks nad seda kuningale ei rääkinud?... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
25.12.2018 12 m
Aga täna soovib 7-aastane Maria rääkida sündimisest. Kelle sündi me tähistame jõulude ajal? Kus maal see lugu juhtus? Kes oli Maarja? Mis oli selle ingli nimi, kes tuli ütlema Mariale, et tal on jumalalt teadaanne? Kas Joosep uskus Maria juttu? Kuidas kasvavad beebid ema kõhus? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
25.12.2018 11 m
Hiirtest ja kassidest räägivad 7-aastane Maria, 8-aastane Hiie-Maarja ja kirjanik Epp Petrone. Jutuks tulevad ka raamatud "Kiire hiir" https://petroneprint.ee/raamatud/kiire-hiir/ ja "Hiir püksis" https://petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ ja see lugu, kuidas Epule sattus kord hiir püksi (õigemini küll pükste ja seeliku vahele). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
21.12.2018 10 m
Head hommikut soovivad kirjanik Epp, 7-aastane Maria ja 8-aastane Miina. Millised loomad elavad Miina talus? Ja kuidas käib rebase ja kanade matemaatika? Ja mis masin see on, mis teeb tibusid? ...Ja kes tahab osaleda hommikujutus? Palun kirjuta epp@hommikujutt.ee. Osalejatele kingiks pillid meie sõberpoelt Universaal Universumilt! (www.facebook.com/universaaluniversum/) *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
13.12.2018 11 m
Hommik, hommik, hommik! 8-aastane Hiie Maarja, kirjanik Epp Petrone ja 8-aastane Hiie Johanna kutsuvad: kes tahaks ka osaleda meie salvestustes, kirjutage epp@hommikujutt.ee. Osalejatele kingiks pillid meie sõberpoelt Universaal Universumilt! (www.facebook.com/universaaluniversum/) Täna hommikul jätkame loomalainel: räägime lammastest ja hobustest. Kuidas lambad muru niidavad? Misasi on elektrikarjus? Mis tunne on hobuse seljast maha kukkuda? Mis on maneež? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula www.unejutt.ee.
12.12.2018 8 m
Varbaid liigutama! Millist sporti pakub elu? Milliseid joogapoose õpetab koer? Arutavad kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria ning 10-aastased Isi ja Miriam, oma panuse annab ka 7-aastane Laika. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
10.12.2018 11 m
Hommikusi reegleid otsivad 7-aastane Laika, kirjanik Epp Petrone, 10-aastane Miriam ja 8-aastane Hiie Maarja. Kuidas õpivad inimesed ja koerad reegleid? Kes keda õpetab? Kuidas käib lauareegel, kuidas voodireegel? Loe ka: petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
07.12.2018 13 m
Eetris on 7-aastane Laika!, 7-aastane Maria, 8-aastane Hiie Maarja, kirjanik Epp Petrone... ja suured küsimused. Kuhu kaovad üksikud sokid? Kust saab kadunud asjade maale? Miks koerad ja kassid üksteise tagumikkusid tahavad nuusutada? Kuidas koerad kuulutusi jätavad? Ja milliseid eri sorti koeri on olemas? Millised on hommikused äratajakoerad? Loe ka: petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
06.12.2018 11 m
Tere tulemast hommikujutu seltskonda, 7-aastane Laika! Lisaks Laikale on hommikujuttu puhumas kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria ja 8-aastane Hiie Maarja. Milliseid sõnu Laika oskab? Mis on ühist Laikal ja hobustel? Mis on koerade varjupaik? Kuidas mängivad loomad luurekat? Kuidas saada võõra koeraga sõbraks? Loe ka: petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
05.12.2018 12 m
11-aastane Loore, 9-aastane Joonas ja kirjanik Epp Petrone puhuvad nüüd natuke linnujuttu. Kanadest ja papagoidest! Ja natuke öökullidest ka. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
30.11.2018 9 m
Hommikujuttu puhuvad kirjanik Epp Petrone, Hiie Maarja (8) ja Miina Johanna (8). Rändame täna kaotatud asjade lugudes. Kuhu kadus Epu autovõti? Kuidas sai Hiie Maarja kotist kaduma minna šokolaad? Aga kaotatud asjade juures on tore see, et ühe inimese kaotatud asi on teise inimese leitud asi. Kuidas saab šokolaadi seest raha leida? Ja miks kaotamiste jutt lapsi nutma võib ajada...? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Kes tahab osaleda hommikujutus? Palun kirjuta epp@hommikujutt.ee. Osalejatele kingiks pillid meie sõberpoelt Universaal Universumilt! (www.facebook.com/universaaluniversum/) *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
29.11.2018 10 m
Hommik! Äratavad kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria, 8-aastane Hiie Maarja ning 8-aastane Miina Johanna. Meil on neli ilmakaart ja neli naabrit. Kes on kus? Milline naabermaa lastele meelde ei tule? Miks on meil üks selline tee, kus peatuda ei tohi, isegi kui tahaks metsapeatust teha? Mis on see lätikeelne sõna, mida iga eesti laps teab? Kas Rootsis on kuningas või president? Kas Ameerika on Eesti naaber? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Kes tahab osaleda hommikujutus? Palun kirjuta epp@hommikujutt.ee. Osalejatele kingiks pillid meie sõberpoelt Universaal Universumilt! (https://www.facebook.com/universaaluniversum/) *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
28.11.2018 9 m
Tervitused Saksamaalt! Kirjanik Epp Petrone ja 7-aastane Maria on rännanud Münchenisse, et puhuda juttu 8-aastase Mikaga ja 9-aastase Matthiasega. Gaas põhja ja tulevikuplaanid ekraanile! Insener, kunstnik, näitleja ja filmirežissöör ja on leitud, nüüd on vaja leida pangadjrektor, kes filmitegemise jaoks raha annaks. Vabal ajal hakkame aga leiutama Ameerika mägesid! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
27.11.2018 11 m
Hommikujuttu puhuvad kirjanik Epp Petrone, 6-aastane Sander ja 11-aastane Pärtel. Reisime täna Portugali! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
26.11.2018 12 m
Kadriko-juttu vestavad kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria, 10-aastane Isi ja 10-aastane Miriam. Miks on kadripäev tore? Mis üldse on karjaõnn? Ja mis on viljaõnn? Mis juhtub, kui panna banaan kadrisandi kotti? Aga... kes arvab ära, millist karjaõnne Epu ema kadrisantidele pakkus? Ja kuidas siduda halloweeni, kadripäeva ja mardipäeva? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! www.unejutt.ee.
23.11.2018 12 m
Hommikujuttude sooviteemal – nutiseadmetest - räägivad koos kirjanik Epp Petronega seekord 6-aastane Sander ja 11-aastane Pärtel. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula meie unejuttu: www.unejutt.ee.
13.11.2018 12 m
Hommikujuttude sooviteema: lapsed tahavad arutleda nutiseadmete ja interneti üle. Kirjanik Epp Petrone jutuseltsilisteks on Joonas (9 a) ja Loore (11 a). Kas arvutiga mängida või õppida? Ja kuidas saab mängides õppida? Ja kuidas jagada õhtuti ema nutitelefoni? Ja kuidas koolis hästi õppides saab koju viia arvutiminuteid? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula meie unejuttu: www.unejutt.ee.
12.11.2018 11 m
Hommikujuttu puhuvad kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria ja 12-aastane Matilda. Nii Maria kui Matilda perre on hiljuti saabunud uus pereliige: kollane kassipoeg. Mis tuleb siis ära anda, kui kassipoja saad? Ja mida kollane kass perre toob? Kuidas Tiiger püüdis hiire, konna, muti ja rohutirtsu? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
02.11.2018 13 m
Seekord on hommikujutustajad pimedas keldris... Saksamaal, Müncheni Eesti kooli keldris. Kirjanik Epp Petronel on seltsiks hirmsate asjade arutamisel 7-aastane Maria, 8-aastane Mika ja 9-aastane Matthias. Mismoodi on seotud halloween ja hingedeaeg? Ja halloween ja mardid ja kadrid? Kas Saksamaal on halloweeni, kas seal on mardipäeva? Ja mida keegi kardab... Ja kuidas sai alguse maailm, mida tähendab see Suur Auk ja Must Pauk... või oli see Must Auk ja Suur Pauk? Ärge kartke, väga hirmus ei ole :). Või siiski...? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula www.unejutt.ee.
31.10.2018 6 m
Selles hommikujutus viivad 7-aastane Maria ja tema ema, kirjanik Epp Petrone kõik kuulajad Ameerikasse, Colorado mägedesse. Epp ja Maria elasid seal eelmisel talvel... ja kohtusid oma majakeses ka väga julgete hirvedega. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
31.10.2018 11 m
Tere hommikust, ja ilusaid ahvijutte teile kõigile! Kirjanik Epp Petrone räägib oma tütrele, 7-aastasele Mariale sellest, mismoodi ahvid Indias teda kiusasid ja tema pesu ära pätsasid. Mis nipi õpetas kohalik naabrinaine: kuidas ahve panna sõna kuulama? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula www.unejutt.ee.
30.10.2018 12 m
Hommikuäratust teevad jutuvestjad Epp Petrone ja 7-aastane Maria. Kas on olemas tüdrukute värvid ja poiste värvid? Miks on tüdrukutel nii raske riideid valida? Kas hallil värvil on kurb? Ja milline on see värv, mida mitte keegi enne näinud pole... ja muinasjutt sellest imelisest värvist?... Head ärkamist! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
29.10.2018 11 m
Täna äratavad sind hommikul koos kirjanik Epp Petronega 8-aastane Laura ja 3-aastane Robert. Räägime õnnetustest ja asjadest, mis võivad viltu minna. Mida teha, kui juhtub õnnetus? Kuhu helistada? Kuidas õnnetustest hoiduda? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge (6a) ja Maria Petrone (6a). *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab õhtujuttu: www.unejutt.ee.
26.10.2018 12 m
hommikujuttu 7-aastane Maria, 11-aastane Anna ja sama vana Marii. Laste palvel räägime pahandustest. Mis juhtub, kui plastiliin pliidi peale panna? Kas konnakullesed jäävad kodus voodis ellu? Kuidas saab lima kasvatada? Kuidas lima eest hoolitseda? Kumb on suurem pahandus, kas värske lima või kuivanud lima? Miks vahel jahu õhku visatakse? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
25.10.2018 11 m
Hommikuäratust teevad koos Epp Petronega 7-aastane Maria ja 5-aastane Melinda. Ja koerauudised! Melindal on kodus kutsikas! Üks pisike mõnus mops, oma naljaka nunnu ninaga. Maria naabritel on ka koerad. Miks naabri suur koer Maria mänguasju ära varastab? Aga mida teevad kõik elusolendid? Ja vahel teevad nad seda ka valesse kohta... Head ärkamist! Loe ka: petroneprint.ee/raamatud/hiir-puksis/ petroneprint.ee/raamatud/minu-koer/ petroneprint.ee/raamatud/kasvuhoonekoerad/ petroneprint.ee/raamatud/inimene-puudlinahas/ *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
23.10.2018 11 m
Hommikujuttu puhuvad 10-aastane Loore, 8-aastane Joonas ja kirjanik Epp Petrone. Räägime lemmikloomadest. Mis pahandusi võivad teha küülikupojad? Kas jänkupojad ja kassipojad võivad koos mängida? Kas kana võib kassiga koos mängida? Mis tunne on linnas kanu pidada? Kas naabritel võib olla hea meel, kui kukk hommikul kireb?... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
22.10.2018 12 m
Pärtel (11), Sander (6), Kathriin (7) ja Maria (7) kibelevad puu otsa ronida. Kirjanik Epp Petrone uurib, miks... Ja mis juhtub, kui puu otsas "kuku, kuku" hüüda?... *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
18.10.2018 10 m
Mis tunne on, kui vanale metsarajale lähed... ja mets on hoopis maha võetud?... Ja miks jäetakse püsti üksikud puud, kui muu mets maha on võetud? Ja miline seen ja milline puu käivad kokku? Metsade ja seente teemal puhuvad hommikujuttu kirjanik Epp Petrone, 7-aastane Maria, 11-aastane Sander, 6-aastane Pärtel ja 7-aastane Kathriin. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
18.10.2018 10 m
Mis võib saada ühest puust, kui ta "maha võetakse"? Paber? Mänguasi? Mööbel? Maja? Kuidas puul võib veel vedada? Ja mida teha vana, kasutatud paberiga? Millist WC-paberit osta, et ei oleks puude raiskamine? Kirjanik Epp Petrone arutab koos Pärtli (11), Sandri (6) ja Kathriiniga (7). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
17.10.2018 11 m
Äratusjuttu puhuvad kirjanik Epp Petrone, 11-aastane Pärtel, 6-aastane Sander ja 7-aastane Kathriin. Kes oskab tikku tõmmata ja kuidas seda õppida? Kes teab, mis on videvikutund? Kuidas vanasti jutte räägiti? Kust sündisid rahvajutud? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
16.10.2018 11 m
Sel nädalal räägime puudest, meie sõpradest ja abilistest. Kirjanik Epp Petrone ja teised hommikused äratajad: Pärtel (11), Sander (6) ja Kathriin (7), kõik nad on kogenud seda, mida tähendab puude riita ladumine ja ahju või pliidi küdemine. Kas puust on kahju ka, kui ta maha tuleb võtta? Kas puudel on oma hing? Kuidas olla puule tänulik? Ja mis on puude lõhkumise masin? Kuidas sa aru saad, kas puu on valmis ahju minekuks? Kust veel saab sooja? Millisest põlevast kivist tuleb enamik Eesti elektrist? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
15.10.2018 10 m
Mõnusat ärkamist! Täna seiklevad seenemetsas koos kirjanik Epp Petronega kolm tüdrukut: Anna (11), Marii (11) ja Maria (7). Kuidas Anna ära eksis? Kas metsas tohib kisada? Ja milliseid seeni me tunneme? Mis puu all kasvab mis seen? Ja mis on piimapisarad? Juttu tuleb ka Epu kirjutatud lasteraamatust "Siis, kui seened veel rääkisid" https://petroneprint.ee/raamatud/siis-kui-seened-veel-raakisid/ ...Aga seente kõrval ei tohi ennast ka unustada. Me ei taha Eesti metsa suurimat kiskjat puuki endale kallale. Kuidas teha puugikontrolli? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
12.10.2018 13 m
Mis maa see Austraalia on? Mis imelikud loomad seal elavad? Meenutavad lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria, 7-aastane Johannes ja 9-aastane Jade, kes kord kõik koos Austraalias reisil käisid (päriselt ka!). Mis tunne oli rannast leida beebi-haikala? Mis tunne oli paitada tee äärest päästetud beebi-kängurut? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 11 m
Midagi magusat, mõnusat ja isetehtut! Epp Petrone arutab koos 6aastase Maria, 10aastase Anna ja 11aastase Mariiga, kuidas teha kodus jäätist, mismoodi keeta koorekommi ja miks kukekommi tegemine võib emmesid pahaseks teha. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 8 m
Hommikujuttu puhuvad lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria, 11-aastane Marii, 10-aastane Anna ja üks väga vana roosa kvartsi kivi. Mida on pannkookide tegemiseks vaja? Mis on see eriline mõnus lisa, mis pannkoogid mahlaseks teeb? Miks emmed mustikaid kardavad? Mis juhtub, kui vesi kuumale pannile läheb? Mis on paremad, suured või väikesed pannkoogid? Mida pannkookidele peale panna? Moosi, mett, siirupit, jäätist, vahukoort või hoopis kohupiimakreemi? Mmm... mõnusat ärkamist pannkoogijuttude saatel! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 11 m
Täna äratavad teid lastekirjanik Epp Petrone ja 6-aastane Maria ja metsmaasikajutud! Mis teha, kui putukad purki ronivad? Mis on metsas marjakorjamise seadused? Mida mõnusat saab metsmaasikatest teha? Kas marjad ka on elus? Ja kuidas said mullustest metsmaasikatest ja Maria kätest fotostaarid "Meie Eesti" kleepsuraamatus? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 10 m
Täna hommikul äratavad teid lastekirjanik Epp Petrone, 6-aastane Maria ja 8-aastane Geitre, meie meister-meisterdajad! Kas metsa alt ja tänavalt maast ka leiab meisterdamiseks asju? Mida saab teha WC-paberi rullidest? Mida Epp lapsena lilledest ja puudest tegi? Mida ta oja seest meisterdamiseks leidis? Head hommikut! *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 12 m
Tänased äratajad on 6-aastane Maria, 11-aastane Matilda ja 8-aastane Meija, lastekirjanik Epp Petrone ning Setomaa kärbsed ja linnud. Millised on elevantparmud? Mis aitab sääskede vastu? Miks ämblikud head on? Kuidas teha head lõkketoitu? Kuidas pääsukesed endale pesa teeevad? Kuidas linnud oma poegi toidavad? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 11 m
Lastekirjanik Epp Petrone ajab juttu koolist vabaks saanud lastega, avalik salvestus on tehtud Tartu Kesklinna pargis lastekaitsepäeval, 1. juunil 2018. Mis linn on vana nimega Nerevi, mis linn oli Perona? Kes on meie rahvusliblikas? Kas oskad nimetada mõne vanade eestlaste püha puu? Aga püha linnu, püha looma? Viktoriin põhineb Epp Petrone raamatutel „Meie Eesti” ja „Meie Eesti töövihik”. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 13 m
Lastekirjanik Epp Petrone ajab juttu koolist vabaks saanud lastega, avalik salvestus on tehtud Tartu Kesklinna pargis lastekaitsepäeval, 1. juunil 2018. Kes teab, mis on kardok? Aga mis on tuhlid? Arvame ära setokeelseid ja saarekeelseid sõnu. Mis on Kalevipoja õige nimi? Mis sai Kalevipoja vendadest? Viktoriin põhineb Epp Petrone raamatutel „Meie Eesti” ja „Meie Eesti töövihik”. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 11 m
11-aastased Paul ja Enos ning lastekirjanik Epp Petrone räägivad Hommikujutu avalikul salvestusel Tartu Kesklinna pargis lastekaitsepäeval (1. juunil 2018). „Uhti, uhti...” mis edasi? „Majas majasse astub...” mis? Laulumõistatused! „ Oma silm on...” mis? "Kuidas töö..." mis edasi? Vanasõnamõistatused! Aga mis on suitsutare, mis on suitsusaun, ja kuidas on nad seotud suitsupääsukesega? Viktoriin põhineb Epp Petrone raamatutel „Meie Eesti” ja „Meie Eesti töövihik”. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 12 m
Hommikust äratusjuttu ajavad Melinda (5), Maria (6 ja Kusta (9) Kas teate, et mõnel maal on päris kuningad? Kes on Eesti riigipea, kas meil on kuningas? Mis maa kuningas oli Pipi Pikksuka isa? Mis reeglid on kuningatel? Episoodi pilt on pärit veebilehelt www.history.com ja see kujutab Inglismaa krooni. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 10 m
Hommikust hambajuttu ajavad kirjanik Epp Petrone ja Maria (6). Mis elu elavad bakterid meie hammastes? Kus on suhkur ja miks bakterid armastavad suhkrut? Mis võluasi on juust? Mis juhtub bakteritega, kui nad nätsu saavad? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 11 m
5-aastane Melinda, 6-aastane Maria ja 9-aastane Kusta äratavad meid koos kirjanik Epp Petronega. Mis on kooli ja lasteaia vahe? Kas suure inimese töö on nagu lasteaed, ainult ilma lõunauinakuta? Miks suured inimesed vahel käituvad nagu lapsed? Mida kommid inimestele teevad? Juttu tuleb ka peaminister Jüri Ratasest (pildil, pilt: Delfi Sport). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge ja Maria Petrone. *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab unejuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 7 m
Tänane "Hommikujutt" räägib maaelust: kuretelevisioonist, ämblikuvalvest ja konnasupist. Koos kirjanik Epp Petronega muljetavad Maria (6a) ja Anna (10a). *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge (6a) ja Maria Petrone (6a). *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab õhtujuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 13 m
9-aastane Kusta, 8-aastane Laura ja 6-aastane Maria küsivad: "Kas me saame kuulsaks, kui me oleme internetis?" Koos kirjanik Epp Petronega arutavad nad kuulsuste üle. Miks lastele meeldib mängida, et nad on kuulsad? Kes näiteks on kuulsad? Kes on Kalevipoeg? Kes oli see näosaate-mees? Kes on Marcus ja Martinus? Kas kuulus olla võiks olla ebamugav? Kas mõni amet teeb kuulsamaks kui teine? Kas on ebaviisakas enda kohta öelda, et sa oled kuulus? Kuidas üks keemik võiks saada kuulsaks: mida ta leiutada võiks? *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge (6a) ja Maria Petrone (6a). *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab õhtujuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 12 m
Hommikujutu esimene avalik ja pikk salvestus! Viljandis toimunud emadepäeva kohvikuvestluste sarja raames rääkisid kirjanik Epp Petrone ja Maria (6), Anna (10) ja Marii (11) sellest, kuidas tekitada ja meeles pidada häid mälestusi. Mis on see, mida ema ja laps tegid 10 000 aastat tagasi suvel ja mida nad ka tänapäeval teevad? Mismoodi jättis Epp oma lastele mälestuse ajast, kui ta Indias ahvidega katust jagas? ...ja veel palju muid lugusid ja mälestusi. Salvestus toimus Viljandi kohvikus "Fellin" laupäeval, 12. mail kell 12. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge (6a) ja Maria Petrone (6a). *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab õhtujuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 36 m
Täna hommikul äratavad teid 10aastane Nora, 11aastane Hanna, 6aastane Maria, kirjanik Epp Petrone... Ja Eurovisioni lauluvõistlus 2018! Kuidas seda Elina kleiti sai lennukiga kusagile viia? Ja kuidas Elina nii kiiresti sai lavale ja lavalt minema? Kuidas ta üleüldse sai kõndida? Kuulsale kleidile lisaks tuleb teemaks ka ABBA, France Gall, Alexander Rybak ja Tanel Padar. *** Saate alguses ja lõpus kõlab "Hommikulaul": sõnad Epp Petrone, meloodia Justin Petrone, seade Toomas Lunge, laulavad Nora Lunge (6a) ja Maria Petrone (6a). *** Õhtul uinu koos meiega! Kuula, kuidas Epp jutustab õhtujuttu: www.unejutt.ee.
08.10.2018 12 m