Alkeemia podcast
Alkeemia podcast on saade, kus me kaks korda kuus pühapäeviti räägime põnevate külaliste ja oma ala ekspertidega tervise, psühholoogia, eneseareng ja vaimsuse teemadel. Selleks, et Alkeemia - muutumise kunst ja elamise teadus!
Saatejuhid
Anneli Urge, Ingrid Peek, Dali Karat
Alkeemia podcast
Tervishoid 54 episoodi
Episoodid
Pilgrim 20: meil on külas üks eestlaste lemmikautoreid - Rene Bürkland
Kirjastus Pilgrim pani oma 20. tegevusaasta puhul kokku edetabeli läbi aegade enim müüdud raamatutest, mille tipust leiab koguni kaks sama autori teost – Rene Bürklandi „Tark tee terviseni„ ja „Tervise alkeemia“. Rene Bürkland on õppinud Benjingi Hiina meditsiini ülikoolis nõelravi, hiina massaaži ja taimeravi ning Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas. Tema 2014. ja 2016. aastal ilmunud raamatuid on kokku ostetud ligi 45 tuhat eksemplari. „Mina tõesti ei uskunud, et need raamatud nii populaarseks osutuvad,“ tunnistas Bürkland Alkeemia videocasti intervjuus. „Minu soov oli inimesi aidata, aga terapeudina sain seda teha piiratud mahus – seega tundus raamat hea võimalus oma teadmiste laiemaks levitamiseks.“ Kuula, millest Rene Bürkland veel rääkis, milliseid soovitusi kevadeks andis ning mida arvab Hiina meditsiini raamatute fenomenist kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets. Saadet juhib Ingrid Peek.
14.03.2023 1h 9 m
Melomaan Valter Nõmm: „Muusika on parim teraapia!“
Valter Nõmme hinnangul seisneb tema ja bändi „Shelton San“ rahvusvahelise edu saladus õigel ajal ja õiges kohas olemise kunstis. „That’s it,“ lisab ta muigega. Valter näeb bändivärki elu boonusena. Pillimängimise isu on tal praegu sama suur kui 20 aasta eest. Tundliku loojana suunab Valter soodsad kosmilised energiad oma muusikaloomingusse, ammutades sellest jätkuvat rõõmu ja rahulolu.
12.03.2023 1h
Toida oma tervist!
Integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja ning raamatu „Toida oma tervist. Haiguste ennetamine ja tervise taastamine õige toidu ja loodusraviga,“ (Pilgrim 2023), autor Liis Orav usub, et mitte kunagi pole liiga hilja hakata tegema valikuid, mis keha õnnelikuks teevad. Kuuleme, kuidas turgutada end vitamiinide abil kevadväsimuse vastu, kuidas looduslikud probiootikumid parandavad meeleolu ja tugevdavad immuunsüsteemi, kas maagilised seened ja teised looduslikud psühhedeelikumid aitavad ärevuse ja depressiooni korral ja palju muud kasulikku.
04.03.2023 1h 6 m
Ingel Prii: Minu söömishäirete taga oli madal enesehinnang
Armastus enda, oma keha ja toidu vastu saab alguse siis, kui hakkame tervendama oma hingehaavu, õpime ühiskonna poolt pealesurutud modelli-ja dieedikultusele vaatamata juhinduma oma sisetundest ja keha vajadustest ning väärtustama oma tervist ja isikupära. Raamatu „Armastus enda, oma keha ja toidu vastu,“ (Pilgrim 2023) autorid Simone Viidas ja Ingel Prii teavad oma kogemuste varal, et noore neiu söömishäirete peamiseks põhjuseks on emotsionaalne valu. Kaaslaste solvavad hinnangud ja lapsepõlves kogetud pettumused, kus sind pole aktsepteeritud sellisena nagu sa oled, on baasiks madala enesehinnangu ja negatiivse minapildi kujunemisele ja ennasthävitavate käitumismustrite käivitumisele, mida sotsiaalmeedia ilukultus mitmekordselt võimendab.
11.02.2023 1h 2 m
Vihatants
Räägime vihast ja sellest, kuidas muuta oma viha tänuväärseks tööriistaks meid kahjustavate suhtemustrite muutmisel. USA tuntud inimsuhete asjatundja Harriet Lerner’i raamatus „Kuidas muuta lähisuhete mustreid? Toimetulek viha ja teiste negatiivsete tunnetega,“ (Pilgrim2013/2022) sisalduvaid õpetusi analüüsib tark ja kogenud kliiniline psühholoog, pereterapeut ja koolitaja Kiira Järv.
05.02.2023 1h 2 m
Intsest - suurim reetmine ja sellest tervenemine ehk julguse teekond
Kahjuks on intsest Eestis tabuteema, mille maha vaikimine jätab väga paljud kannatanud professionaalse psühholoogilise- ja psühhiaatrilise abita ja seeläbi ühiskonna toetusest ilma. Tänane podcast ületab vaikimisebarjääri, mis eraldab intsesti ohvreid inimväärsest, rõõmu ja rahulolu pakkuvast elust, mida me kõik väärime. Seksuoloog ja MTÜ SV Eesti Tugigrupid koordinaator Rita Holm ja tugigrupi liige Anna kinnitavad oma kogemuste põhjal, et intsesti tagajärgedest on võimalik täielikult terveneda. Innustavaks eeskujuks on neile taanlanna Karin Dyhr, raamatu „KLAASIST TÜDRUK“ (Pilgrim 2022) autor ja kangelanna.
27.01.2023 57 m
Dr. Jaanika Heinväli: ettevaatlikkuse ja hoolivuse abil püsime terved!
Dr. Jaanika Heinväli jagab meiega värskeid meditsiiniuudiseid ja soovitab valvsust veel mitte kaotada, sest viirused on visad. Räägime sotsiaalmeedia mõjudest laste ja noorte vaimsele tervisele, nende ärevuse-ja depressiooniravist ning ravikuurist taastumisest. Kuuleme veenisisese vitamiiniteraapia uriini rikastavatest tagajärgedest, vaktsiinidest ja nende võimalikest kõrvalmõjudest, aga ka sellest, kuidas uhhuu ehk ebaravi võib tappa, Haigekassa faceliftingust ja teadliku tegutsemise vajalikkusest kroonilise väsimuse ja muude elustiilihaiguste ennetuseks.
22.01.2023 47 m
Anneli Urge ja Tiina Ristimets: aastalõpu erisaade
Meeleolukas aastalõpu erisaade, kus põimime 2022. aasta Alkeemia podcasti külaliste vaimusähvatused ja kirjastuses Pilgrim välja antud raamatute tarkuseterad meile kõige tähendusrikkamate uusaastalubaduste TOP 10-sse ja manifesteerime häid soove kõigile uude aastasse." Alkeemialaboris tervitavad häid kuulajid saatejuht Anneli Urge ja kirjastus Pilgrim juhataja Tiina Ristimets.
30.12.2022 1h 2 m
Astroloog Tiina Varatalu: „Kõrgemate rütmide järgi oleme 2023. aastal väga sügavas ümberkujunemise perioodis“
11.12.2022 1h 1 m
Anneli Urge "Teraapilised vestlused“: Peep-Ain Saar – tähendusega hetkede arhitekt
Miks „väärt mehe“ tiitel tuleb välja teenida? Mis innustaks Eesti mehi oma tunnetest rohkem kõnelema? Kuidas jääda iseendaks pooli valimata? Milline on õnneliku suhte valem? Miks armastus ei ole jumal, aga jumal on armastus? Ausaid vastuseid annab pastor ja ettevõtja ning raamatu „AEG. Teekond nimega Mees,“ (Pilgrim 2022) kangelane Peep-Ain Saar.
20.11.2022 58 m
Teekond iseendani. Vahepeatus – Tenerife
Kuuleme, mis sõnulseletamatu vägi hoiab Triin ja Henrik Raave perekonda juba neljandat aastat igavese kevade saare lummuses. Avastame, et lisaks sündmusterohkele autosõidule Eestist ekvaatorini on see Triinu ja Henriku isikliku enesearengu teekond, millel väestav ja tervendav mõju nende paarisuhtele ja peresidemetele. Võõrsil avatud uste ja - südametega elamine on toonud nende perele rohkelt õppetunde, kohanemisraskusi, krokodillipisaraid ja kaaluta olekut, samas aga täitnud Raavede Hoovi paljude uute sõprade, lahkuse, loovuse, rõõmu ja armastuse energiaga ning rikastanud nende elu uute teadmiste ja kogemustega.
27.10.2022 59 m
Iga laps on väärtuslik täpselt sellisena nagu ta on
„Kui laps seda mõistab, sirgub temast ennast väärtustav julge inimene, kes ei karda küsimusi esitada, eksida, eluraskusi kogeda. Ta märkab ilu enda ümber, on austav kõigi elusolendite ja looduse vastu,“ kinnitab võõrkeele- ning liikumis- ja lastejoogaõpetaja Monika Allert.
22.10.2022 54 m
Peter Napoliello: „Eestimaa elab sügaval minu südames.“
Ameeriklane Peter Napoliello on Eesti inimestele tuttav eelkõige oma maagilise raadiohääle poolest. Tema iganädalane muusikasaade MiNdBeNdEr kõlab Raadio 2 eetris iga pühapäeva õhtul kell 10. Laiem maailm tunneb teda Ameerika – ja rahvusvahelise muusikatööstuse staažika võtmeisikuna, aga ka kõrgelt tunnustatud maailmaklassiga klassikalise pilatese- ja poksitreenerina. Juba viimased kümme aastat on „Eesti vaim“ Peteri Eestimaale ankurdanud. Millise võluväega, kuuleme saates.
06.10.2022 1h 12 m
Anneli Urge "Teraapilised vestlused“: Mindfulness ehk teadvelolek.
Mis on mindfulness ehk teadvelolek ja miks seda tänapäeva inimesele üldse vaja on? Mis on mindfulness’i vastandid - autopiloodil kulgemine, hajameelsus, reaktiivsus? Kuidas tuua teadvustamise kaudu oma ellu rohkem kohalolu, rahu ja kergust? Miks on enesehool, aga ka hoolivus ja empaatia teiste suhtes, meile eriti olulised just kriisiaegadel? Ausaid ja lihtsaid selgitusi annab psühholoog ja teadveloleku õpetaja Helena Väljaste.
03.10.2022 48 m
Anneli Urge "Teraapilised vestlused“ Kuidas luua uusi romantilisi-ja sõprussuhteid? Igas vanuses
Kuuleme, kuidas tänapäeval oma suhtlemisoskusi arendada, uute inimestega tutvuda ja suhteid luua. Millised on eneseväärika ja ihaldusväärse naise omadused suhtestaatusest sõltumata. Kuidas luua enesekindlust, seada latt kõrgele, olla igas vanuses nooruslik ja panna flirtides õhk elektrist särisema. Millised on hea kohtingu kuldreeglid ja külgetõmbe valemid ning kuidas luua püsisuhet ja armastust hoida? Murrangulisi muutusi kaasaegses kohtingukultuuris-ja etiketis vahendab Matthew Hussey ja Stephen Hussey raamatu „LEIA ÕIGE SUHE. Kuidas leida ja hoida mehe armastust, “ (Pilgrim, 2022) ainetel tunnustatud suhteekspert ja raamatu ristiema Heidit Kaio.
12.09.2022 54 m
Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Holistilise terapeudi Merli Uusmaa õnne valem
Õnnelik elu ei tähenda, et see peaks kulgema ilma pingeliste päevade ja raskete hetkedeta. Toksiline õnn ehk võltspositiivsus on aga kordades hullem. Merli teab, et aeg vanu hingehaavu ei paranda, vaid õpetab, kuidas tundeid allasurudes valuga elada. See valu on nagu seljakott, mida endale teadvustamata igapäevaselt kaasas kanname. Terapeut Merli julgustab inimesi oma tundeid tundma ja nende eest vastutust võtma. See on tervenemise eelduseks. Tema sõnul ei tasu loota, et terapeut kedagi „korda teeks“. Terapeut loob vaid usaldusliku ruumi, kus inimene julgeb sügavale enese sisse vaadata. Vestleme sumedas suvelõpu meelolus armastusest, aususest, suhetest, naiseks ja emaks olemisest, aga ka uue kooliaasta algusest ja kuulame Merli soovitusi elu väljakutsetega toimetulekuks ärevatel aegadel.
29.08.2022 46 m
Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Kert Grünberg: kaassõltuvusest tervenemine on armastuse teekond!
Mis on kaassõltuvus ja miks on see nähtamatu taud maailmas varjatud kujul pandeemia mõõtmed omandanud? Sest paljudes peredes kehtivad sugupõlvede kaupa ranged reeglid – ära räägi! Ära usalda! Ära tunne! Ülestunnistus „kasvasin alkohooliku peres“ on ühiskonna silmis siiani enamasti skandaalne ja perekonna suhtes reeturlik. Kes on siis see salapärane kaassõltlane ja miks me tema avaldumist iseendis nii püüdlikult tõrjume?
24.08.2022 1h 2 m
Risti koguduse õpetaja ja Tallinna Lastehaigla hingehoidja Annika Laats
Kuula seekordset Alkeemia podcasti osa, kus Anneli Urge räägib oma saates „Teraapilised vestlused“ Risti koguduse õpetaja ja Tallinna Lastehaigla hingehoidja Annika Laatsiga abordist.
24.08.2022 1h 6 m
Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Psühhiaater Kati Külm
Kuuleme, kuidas tulla toime igapäevase ärevusega ja millistes olukordades võib ärevusest isegi kasu olla? Mis tegelikult depressiooni põhjustab ja kas antidepressantidest on abi? Igapäevase kanepi suitsetamise põhjustest ja tagajärgedest ning kanepi mõjust aju arengule - lihtsaid ja ausaid vastuseid annab noor ja terane psühhiaater Kati Külm, kes usub, et kui noorel on usalduslik suhe oma vanemaga, pole tal vaja aineid, et oma enesetunnet parandada.
24.08.2022 58 m
Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Tere, iseseisev elu!
Häid nõuandeid noortele oma iseseisva elu alguseks ja nende toetavatele vanematele jagavad raamatu „Tere, iseseisev elu!“ (Pilgrim, 2022) koostaja ja kirjastaja Tiina Ristimets ja Tartu Ülikooli riigiteaduste teise kursuse tudeng Arthur Manitski.
23.08.2022 1h
Anneli Urge „Teraapilised vestlused“ | Dr. Kai Haldre: „Naisi tuleb austada!“
Naistearst Kai Haldre meenutab, et pärineme ajast, kus abort oli ainus sündimuse reguleerimise vahend ja kus kahte aborti aastas peeti ühe naise kohta lubatuks. Kuigi 2022. aastal on Eesti aborditase üks madalamaid maailmas, varjutab nõukaajast pärinev kollektiivne trauma endiselt naiste teadvust. Dr. Haldre hinnangul on Eesti abordiseadusandlus küll liberaalne, kuid abordi kui meditsiiniteenuse hind lubamatult soopõhine ja mõningate arvamusliidrite suhtumine naistesse uskumatult alavääristav. „Kui empaatiat pole, ära võta sõna!“ ütleb ta, sest sõnal on suur jõud ja igal inimesel on õigus olla väärikalt koheldud. Räägime ka noorte tervisest, eneseväärtustamisest, isiklike piiride seadmisest ja inimeseks olemise ilust ja valust.
23.08.2022 1h 5 m
ALKEEMIA PODCAST | Anneli Urge „Teraapilised vestlused“: Heaolu koolitaja ja coach Silja Siller
95% inimestest tahavad end paremini tunda ja ainult 5% paremaks inimeseks saada, ütleb seekordne saatekülaline Silja Siller. Saates tuleb juttu, mis on heaolu coaching ehk kuidas muuta praktiliste harjutuste abil vanu mõttemustreid ja harjumusi? Miks on tuhandeid aastaid eksklusiivselt meeste vaimseks ja füüsiliseks praktikaks peetud jooga tänapäeva läänekultuuris valdavalt naiste võimlemiseks muutunud ja oma algupärase spirituaalse aspekti minetanud?
08.07.2022 1h 3 m
ALKEEMIA PODCAST| Elurõõmu esileedid – Dagmar Oja ja Kaire Vilgats sihivad suurema kerguse poole
Kaire ja Dagmar räägivad oma elust pärast raamatu "Ilusad suured tüdrukud. Kaire Vilgats ja Dagmar Oja," (Pilgrim, 2020) ilmumist, mis sai tüdrukute väitel stardipauguks nende "suureks" kasvamisele. Andekate muusikutena on nad arendanud eneses solistidele omast ambitsioonikust ja enesekindlust. Eesti Laul 2021 konkursil esitleti edukalt uut brändi nimega "Suured Tüdrukud." Hiljutised Suurte Tüdrukute, Koit Toome ja Rolf Roosalu superbändi ABBA laulude kontserdid on osutunud tõeliseks publikumagnetiks. Kuuleme, mis allikatest Kaire ja Dagmar karmidel kriisiaegadel rõõmu ja väge ammutavad ja kuhu nad edasi sihivad.
20.06.2022 1h
ALKEEMIA PODCAST | Kaidi Karilaid: mind huvitab, et saaksid luua elu, mida oled alati soovinud!
Kaidi Karilaid valdab muutumise kunsti ja õpetab inimesi teadlikke valikuid tegema. Tema käsutuses on teadlikkuse kiirtee töövahendid ehk coaching meetodil põhineva Access Conciousness’i verbaalsed ja manuaalsed tehnikad. Oma kogemuste põhjal teab Kaidi, et iseendana elama hakkamiseks ei pea end esmalt eneseabiõpikute abil "remontima hakkama" ega teraapiatubades "korda tegemas" käima. Piisab, kui endalt algatuseks küsida: "Kui mina oleksin mina, siis kuidas ma oma elu elaksin?" Vastustest olulisemaks peab Kaidi enese avastamise teekonnal küsimuste esitamise oskust ja usku, et küsijale antakse. Olles ise muutumise katalüsaatoriks, näeb Kaidi igas hetkes valikuvõimalust ja innustab meid valima alati kergust ja rõõmu.
06.06.2022 1h 2 m
ALKEEMIA PODCAST | Roman Timofejev: ma olen õnnelik teistega kogemusi jagades
Roman Timofejev on psühholoogia magister ja ainuke Eestis sertifitseeritud tunnetekeskse paariteraapia (EFT - Emotionally Focused Couples Therapy) terapeut, koolitaja ja raamatu "Sisemine tasakaal: kuidas iseendaks jäädes saavutada edu ja saada õnnelikuks," (Tallinn, 2019) autor. Sisemise Tasakaalu Meetod on Romani poolt välja arendatud uus lähenemine inimese psüühikale. See tehnika põhineb teoorial, et igal inimesel on üks domineeriv psühholoogiline vajadus, millega on seotud ka tema isiksuse omadused ehk iseloom.
25.05.2022 1h 10 m
ALKEEMIA PODCAST | Alexis Varnum: Uus reaalsus on sisemine tasakaal
Podcastis selgitab Alexis, mis on uus reaalsus ja millised on uuel ajastul inimeste vahelised suhted raamatute "Uus reaalsus. Kuidas tulla toime muutuva maailmaga," (Pilgrim, 2021) ja "Armastus ja suhted uues reaalsuses," (Pilgrim, 2022) ainetel. Saame ka aimdust, kes on salapärane prohvet Alexis Varnum inimese tasandil.
08.05.2022 1h 2 m
ALKEEMIA PODCAST! Tiia Nightingale: kirjutamine on nii loominguline kui teraapiline tegevus
Pikaajalise diplomaadi Tiia Nightingale'i sulest on hiljuti ilmunud meelelahutusromaanid "Kirsi otsib meest" (Pilgrim, 2019) ja "Kirsi otsib tööd" (Pilgrim, 2022), kus tõsiseid elulisi teemasid nagu tööotsingud, palgalõhe, üksindus, truudusetus ja paarisuhete haprus, vaadeldakse läbi pehmendava huumoriprisma, mis teeb lugemise ülimalt nauditavaks. Autor julgustab kuulajaid oma kogemusi ja läbielamisi paberile panema, sest iga inimese lugu on raamatut väärt ja isegi sahtlisse kirjutamine tervendava toimega. Naljaraamatute kirjutamine on Tiiale segastel aegadel palju rõõmu valmistanud ja pannud teda mõistma, et inimene pole oma muredega kunagi üksi ning igas olukorras on alati lahendus.
24.04.2022 1h
KUULA ALKEEMIA PODCAST | Filosoof ja taroloog Ravi Ramlov: meile on vajalik usu säilimine inimkonda
Seekordseks Alkeemia podcasti saatekülaliseks on taroloog ja filosoof Ravi Ramlov. Juttu tuleb elu mõttest, käimasolevast kriisist, vaimsusest ja muidugi tarokaartidest.
27.03.2022 1h 3 m
ALKEEMIA PODCAST | Anneli Urge "Teraapilised vestlused" #10 - Vähiärevusest vabaks
Seekord vestleme vähi ennetuse ja kaasaegse vähiravi teemadel, mille olulisteks osadeks on onkoloogilise raviga paralleelselt nii taastus- ja valuravi kui ka mindfulness. Füsioterapeut Reio Vilipuu ning keemia-ja kiiritusravi arst Maigo Riener kummutavad vähiga seotud vanad müüdid ja innustavad inimesi oma heaolu liikumise ja vaimse praktika abil suurendama ja elukvaliteeti tõstma.
20.03.2022 1h 39 m
ALKEEMIA PODCAST | Paljud probleemid saavad alguse enese vähesest väärtustamisest
Tänaseks saatekülaliseks on Triin Parktal, kes on holistiline regressiooni terapeut ja eeterlike õlide heaolu nõustaja. Saates räägime eneseväärtustamisest ja proovime leida vastuseid küsimustele, kust tulevad uskumused või arvamused, et inimene ei ole piisav ja ei vääri armastust sellisena nagu ta on.
15.03.2022 38 m
KUULA ALKEEMIA PODCASTI: Inna Narro räägib raamatust "Kingin su aastatele elu"
Seekordses Alkeemia podcastis on külaliseks kliiniline psühholoog Inna Narro. Juttu tuleb tema raamatust "Kingin su aastatele elu", milles on nii visuaalset kui verbaalset ilu. See on heategevuslik kingiraamat, mille kogu müügitulu annetatakse Hille Tänavsuu Vähiravifondile Kingitud Elu.
05.03.2022 35 m
StereoMix
KUULA ALKEEMIA PODCASTI! Anneli Urge "Teraapilised vestlused #6" | Koolijuht Hendrik Agur: Kool on elu! Tänases saates on kõne all Eesti hariduse hetkeseis koolijuhi vaatenurgast lähtudes. Kooliteema puudutab meid kõiki, sest kool algab meie kodudest ja emakeelne haridus on meie riigi alustala. Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur tunnetab kooli orgaaniliselt terve ja tervendava eluvormina ning tunnistab, et on noorte ägedast ja ainulaadsest keskkonnast sõltuvusse sattunud. Kuuleme, kas koduõpe on mõjutanud Eesti hariduse kvaliteeti. Millised on hiljutised arengud ja koolipere meelsus eestikeelse õppega Kohtla-Järve Gümnaasiumis. Kuidas mõjuvad eliitkoolide katsed õpilaste vaimsele tervisele ja kas põhikooli lõpueksamid on üldse vajalikud. Saame teada, milliseid väljakutseid ja võimalusi pakub elu tänasele koolijuhile ja kuidas saada õpetajad koolidesse.
23.02.2022 1h 5 m
Maailm läbi noorte tarkade silmade: koolis käimine on jälle au sees
Väidetavalt on koroona-aegne distantsõpe ja sotsiaalne isoleeritus mõjunud kõige laastavamalt just noorte inimeste psüühikale ja põhjustanud ka hariduse kvaliteedi allakäiku. Täna kuuleme, kuidas hindavad olukorda noored ise. Kas ja kuidas on koroona mõjutanud nende füüsilist eksistentsi ja vaimumaailma, enesearengut, väärtushinnanguid, õppimisvõimalusi ja unistusi. Mis on z-põlvkonna väljakutsed ja panus uue maailmakorra loomisse. Stuudiokülalisteks on Tartu Ülikooli informaatikatudeng Karl Ruul ja riigiteaduste tudeng Arthur Manitski ning Tallinna 32. Keskkooli 11. klassi õpilane Romiina Kalle. Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne," (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut," (Pilgrim 2021) autor.
15.02.2022 1h
Notar Tea Türnpuu selgitab: rahulolu pakkuva elu üheks alustalaks on hästitoimivad varalised suhted
Tallinna notar Tea Türnpuu selgitab, kuidas rõõmu ja rahulolu pakkuva elu üheks alustalaks on hästitoimivad varalised suhted. Kuidas mõjutavad kosmilised küttekulude hinnad inimeste käitumist ülekuumenenud kinnisvaraturul? Abielu vs kooselu. Mis õiguslikku tähendust omab abielutunnistus ehk mis see paber ikka maksab? Kuidas soodustab õigesti valitud abieluvararežiim ausaid ja usalduslikke inimsuhteid? Kellele ja milleks on vajalik kooseluleping ja mis on selle õiguslikud tagajärjed? Kas pärandit saab eeldada või on see kingitus, mille eest tänulik olla, ehk kas rikka Ameerika vanaonu eluajal on ikka mõttekas laenu võtta ja Ferrari osta? Miks inimesed pelgavad teha testamenti ja kuidas avaldub inimloomus, kui mängu tuleb raha? Tea teab vastuseid! Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne,“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut,“ (Pilgrim 2021) autor.
28.01.2022 1h 2 m
Holistilise regerssiooni terapeut Heili Laido: “Ma soovin, et inimesed elaksid paremini!”
Alkeemia Podcasti külaline - suurte kogemustega psühholoog, koolitaja, holistilise regressiooni terapeut ja armastatud õppejõud Heili Laido, teeb oma igapäevast tööd suure rõõmuga. Teda motiveerib siiras huvi inimese ja tema elukäigu vastu. Kogenud terapeudina ei nõusta ta oma kliente vaid usub ja usaldab, et inimene taipab ise, kuidas keerulistest olukordadest väärikalt välja tulla. Kõige olulisem on tunda iseennast, mida soovitas juba Delfi Oraakel ja teadvustada, et meil on alati õigus valida... Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne,“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut,“ (Pilgrim 2021) autor.
20.01.2022 1h
Nõustaja Kaja Heinsalu: "Sõltuvus on haigus, mis võib tabada igaüht!"
Pikaaegse kogemusega sõltuvusnõustaja Kaja Heinsalu räägib Alkeemia podcastis, miks tekivad sõltuvused; kuidas aru saada, et liigtarvitamine on üle läinud sõltuvuseks; mismoodi üle saada häbitundest ning kuidas näeb välja sõltuvuse ravi.
15.01.2022 47 m
Muusik Angeelia Pedaja oma värskelt ilmunud luuleraamatust, emadusest ja vaimsusest
Muusikuna tuntud Angeelia Pedaja sulest on värskelt ilmunud luuleraamat “Palvete portaal”. Alkeemia podcastis rääkis ta oma luule sünnist, emadusest ja vaimsest elust.
16.12.2021 36 m
Tiina Ristimets: Aeg voolib naise aina ilusamaks!
Kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets andis koos fotograaf Olga Makinaga hiljuti välja raamatu “Aeg. Teekond nimega naine”, mis vahendab 24 väärikas eas naise elukogemusi, filosoofiat ja kaunist küpsemist.
10.12.2021 39 m
Alar Ojastu: Kipun tunnustamises olema hästi halb!
Eesti tippkoolitaja Alar Ojastu rõhutab oma raamatus "Ratsionaalne emotsionaalsus" tunnustamise olulisust, kuid tunnistab Alkeemia podcastis, et on ise pigem kehv tunnustaja. Lisaks räägib ta loo oma unistuste autost ja võlts-positiivsusest.
23.11.2021 42 m
Alar Ojastu: Kipun tunnustamises olema hästi halb!
Eesti tippkoolitaja Alar Ojastu rõhutab oma raamatus "Ratsionaalne emotsionaalsus" tunnustamise olulisust, kuid tunnistab Alkeemia podcastis, et on ise pigem kehv tunnustaja. Lisaks räägib ta loo oma unistuste autost ja võlts-positiivsusest.
23.11.2021 42 m
Kuidas lahutades viisakaks jääda?
Ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio kirjutas raamatu "Lahutus", kus jagab avameelselt enda lahutust teleajakirjanik Priit Kuusest. Saates räägib Heidit, kuidas jääda lahutusprotsessis viisakaks, inimlikuks ja armastavaks.
01.11.2021 42 m
TERAPEUT VASTAB: Mis on kõige suurem viga, mida lahku minnes tehakse?
Statistika näitab karmi reaalsust - üha enam tuleb juurde lahutatud vanematega lapsi ja kärgpered muutuvad aina levinumaks. Ülipopulaarse raamatu “Kärgpere käsiraamat” autor Katrin Saali Saul toob Alkeemia podcastis välja peamise vea, mida lastega lahku minevad paarid teevad.
19.10.2021 47 m
Tiit Trofimov: "Teekond peast südamesse võib minna raskustega, aga on seda väärt!"
Keskmine inimene elab oma pea, mitte südame kaudu. Mis aga juhtub, kui hüljata oma mõistuse kontseptsioonid ja hakata iseennast, maailma ning raha vaatama läbi südame? Oma 50-aastasest teekonnast räägib joogaõpetaja, massöör ja vaimse tervise edendaja Tiit Trofimov.
04.10.2021 39 m
Kas sinu kaaslasel on emotsionaalse vägivallatseja tunnused? Vōi hoopiski Sul endal?
Terapeut Kadri Sakala tutvustab Alkeemia Podcasti 11. saates emotsionaalse vägivalla tunnuseid ja selgub, et nii mõnigi - kui mitte suur enamus - on suhteliselt levinud suhtlemisviisid, mida ei oskaks vägivalla alla liigitadagi!
03.09.2021 47 m
Tiina Tiitus selgitab, kuidas aru saada, kas oled suhtes õige inimesega
Kas Sina tead, mis kriteeriumite põhjal otsustada, kas oled suhtes õige inimesega? Kas on üldse sellist asja nagu vale inimesega suhe? Ning mismoodi saada selgust, kas minna lahku või on tegemist lihtsalt ühe raske perioodiga? Kõigest sellest ja rohkemastki veel räägib isikliku arengu nõustaja Tiina Tiitus Alkeemia podcastis!
21.08.2021 47 m
Iluspetsialist Reet Härmat õpetab, kuidas vananemist tagasi pöörata
Kas teadsid, et vananemisprotsessi saab pidurdada ja isegi tagasi pöörata? Ilugurmaan ja jumestaja Reet Härmat teab, mismoodi seda teha! Alkeemia Podcasti 9.saates jagabki ta nõuandeid, kuidas noor välja näha ja millele heas välimuses tähelepanu pöörata.
25.07.2021 49 m
Mis asi see OMA MINA tegelikult on ja kuidas sellega päriselt kontakti saada?
Sageli elame, tegutseme ja teeme otsuseid mitte oma minale, vaid ühiskonnanormidele või pereliikmete soovidele vastavalt. Kuidas saada tagasi ühendus oma päris minaga, mis see siis tegelikult üldse on ja kuidas läbi oma mina elama hakata, selgitab Alkeemia Podcastis Duncan Coppocki raamatu "Avasta oma mina jõud" eesti keelde tõlkinud üldarst Patrick Pihelgas.
12.07.2021 43 m
Menopaus on üleminek uude elufaasi
Loodusterapeut ja seksuaalnõustaja, raamatu “Elu puudutus” üks autoritest Kristina Paškevicius kirjeldab naise üleminekuiga ehk menupausi kui surma - sureb üks osa naisest, aga vaid selleks, et uus, küpsem ja sügavam osa saaks sündida.
15.06.2021 45 m
KUULA SAADET I “Inimkond on hingelises kriisis!”
Leina- ja kriisinõustaja, hingehoidja ja terapeut, koolitaja ja õppejõud Naatan Haamer näeb, et inimkond on praegu hingelises kriisis, millest kõik ei pruugi tervena välja tulla. Kuula Alkeemia podcasti 6.saatest, mismoodi kriisi ära tunda ja sellest väljuda!
23.05.2021 38 m
Me peidame oma ärevust nii enda kui teiste eest
Praegune ühiskondlik olukord kasvatab jõuliselt meis olevat ärevust. Hästi oluline on tegeleda igapäevaselt oma sisemise rahu hoidmise ja kasvatamisega, aga mida teha, kui paanikahoog on peal? Terapeut Kadi Kütt avab ärevuse tagamaad ja jagab probleemile lahendusi.
08.05.2021 44 m
Alkeemia podcast on saade, kus me kaks korda kuus pühapäeviti räägime põnevate külaliste ja oma ala ekspertidega tervise, psühholoogia, eneseareng ja vaimsuse teemadel. Selleks, et Alkeemia - muutumise kunst ja elamise teadus!
Saatejuhid
Anneli Urge, Ingrid Peek, Dali Karat