Muusikanõunikud
„Muusikanõunikud” on korra nädalas eetrisse paiskuv muusikakriitikasaade, kus kiidetakse ja laidetakse värsket muusikat nii Eestist kui piiri tagant.Podcast’is rokivad legendaarsest raadiosaatest „Muusikanõukogu” põgenenud saatejuht Raul Saaremets, kriitikud Valner Valme ja Siim Nestor ning nendega liitunud muusikaajakirjanik Merit Maarits. Kõik mitmekordsed aasta muusikaajakirjaniku tiitli nominendid ja/või laureaadid.Igas saates söödetakse muusikat hindamiseks ette ka ühele põnevale külalisele.„Muusikanõunikud” jõuab eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga. Lisaks värske muusika hakkimisele räägitakse saates ka Tallinnas toimuvatest muusikasündmustest.„Muusikanõunikud” läheb eetrisse reedeti kell 14.00.
Saatejuhid
Raul Saaremets, Valner Valme, Siim Nestor, Merit Maarits
Episoodid
Manna Eesti popi printsessi Liis Lemsalu uuest loost: see on rõõmsamatele inimestele kui mina
Uues osas on külaliskriitikuks eksperimentaalse popi artist Manna, kes avaldab, et tal on Liis Lemsalu vastu suur respekt, kuigi ta tema muusikat ei kuula.Eksperimentaalse popi viljeleja Manna ise andis just välja oma kolmanda albumi „76tape“, mille valmistas koostöös produtsent Markus Paloga.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmisi lugusid:Skuuba “Kuidas sul on läind?”Jessica Pratt “World on a String”Liis Lemsalu “Silmad lahti”Charli XCX “Club Classics”„Muusikanõunikud“ läheb eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga.
Eile 1h 15 m
Tehisaru valmistatud lugu saab kõige viletsama hinde. Külas Helen Sildna
„Muusikanõunike” viies osa võeti üles avaliku salvestusena, festivali ja konverentsi Tallinn Music Week raames toimunud TMW Jutud ja ajakirja Edasi ühisel üritusel plaadikaupluses Terminal. Külaliskriitikuks festivali TMW juht Helen Sildna, festival toimub sel nädalal Tallinnas 16. korda.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmisi lugusid:Buzhold „Morlort”Tyla feat. Tems „No.1”Kergo Klubi „Kergo Klubi räpp”Lolina „Rules of the Game” „Muusikanõunikud” läheb eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga.SN
05.04.2024 57 m
Kirke Karja: mul on allergia selle vastu, kui räpivad inimesed, kel on kole pohmell
„Muusikanõunike” neljandas osas on külaliskriitikuks jazzpianist Kirke Karja. Kirkel ilmus hiljaaegu uus album koos sakslasest trummari Ludwig Wandingeri ja prantslasest kontrabassisti Étienne Renard’ga.Kirke Karja on ka Eesti Jazzliidu juhatuse esimees.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmisi lugusid:Florian Wahl „Jõusaal”Four Tet „So Blue”Marmormaze feat Rara Blue „Underdog”Future, Metro Boomin, Travis Scott, Playboi Carti „Type Shit”Kosmikud „Berber”„Muusikanõunikud” läheb eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga.
29.03.2024 1h 22 m
Allan Roosileht: ma kuulan absoluutselt kõike – Islandi rögarokist kuni palava diskoni
„Muusikanõunike” kolmandas jaos on külaliskriitikuks Allan Roosileht. Raadiolegend ja superstaar-diskor, kes on publiku ette jõudnud ka laulja ja kunstnikuna ning on oma põlvkonnast kindlasti üks tähtsamaid ja kaasahaaravamaid mõjuisikuid Instagramis.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmisi lugusid:Manna „Mosaic”Justin Timberlake „Conditions”Lil Till & Chillin „Epp Kärsin”Nick Cave & The Bad Seeds „Wild God”Night Tapes „Every Day is a Game”„Muusikanõunikud” läheb eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga.
22.03.2024 1h 10 m
Näitleja-laulja Elina Masing: Ariana Grande on mind inspireerinud. Esiteks ta oskab laulda
„Muusikanõunike” teises osas on külaliskriitikuks Elina Masing. Elina on näitlejana peaosas praegu kinodes jooksvas filmis „Biwa järve 8 nägu” (režissöör Marko Raat). Etenduskunstniku ja lauljana artistinime all Valge Tüdruk (White Girl) on ta aga parasjagu valmistumas maikuus ilmuva debüütalbumi väljapaiskamiseks.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmisi lugusid:Arop „Aamen”Ariana Grande „The Boy Is Mine”Winny Puhh „Suusasõit”Kim Gordon „I’m a Man”"Muusikanõunikud" läheb eetrisse koostöös Muusikalinn Tallinnaga.
15.03.2024 1h
Joosep Järvesaar: ma vist elangi oma tumedad ja halvad mõtted Bedwettersis välja
Resident-kriitikute Merit Maarits ja Siim Nestor kõrval hindas värsket muusikat Joosep Järvesaar – Bedwettersi laulja, produtsent tantsumuusika hitt-trios Cartoon ja ühe-mehe-bändis Jozels ning üks Eesti suurima muusikafestivali Beach Grind korraldajatest.Saatejuht Raul Saaremetsa valikul hinnati järgmiseid lugusid:Karl Killing „vastased”DJ Arana „Mini Game dos Taliba”Vimka „Kevadpäike”Beyoncé „TEXAS HOLD’EM”maria kallastu, boipepperoni „säran”  "Muusikanõunikud" läheb eetrisse koostöös Muusikalinna Tallinnaga.
08.03.2024 1h 2 m