Mis tunne on?
Pole olemas sportlast või sporditegelast, kellelt poleks elu jooksul küsitud seda spordiajakirjanike stampküsimust - "Mis tunne on?" Intervjueeritavate toolile ootame sportlasi, treenereid, taustajõude ja muid funkstionääre kogu Eesti spordimaastikult, et neilt seda veel vähemalt üks kord küsida.
Saatejuht
Delfi sporditoimetus
Episoodid

"Mis tunne on?" podcasti külaliseks oli advokaadibüroo NOVE advokaat Mart Parind, kes tänavu on teiste seas kaitsnud olümpiavõitjast vehklejat Katrina Lehist ning HC Tallinna käsipalliklubi juhti Risto Leppa.

12.07.2024 51 m

Peagi 44-aastaseks saav ja Euroopa epeemeistriks kroonitud Irina Embrcih tunnistas jutusaates „Kuidas tunne on?”, et teda liiga palju ei häiri, kui vanus mängu tuuakse, aga... „Mis tähtsus on aastatel? Vaat selles vanuses veel vehklen ja võidan medaleid!”

Kuulaja saab podcastist teada, mida tähendab vehklemises distantsitunnetus, külmad närvid, otsustav torge, pokkerinäo tegemine ning muud säärast. Lisaks sedagi, miks naisvehklejad miniseelikutes ei käi, kui hea pianist Embrich on ja kas ta kavatseb murda 2028. aasta Los Angelese olümpiale.

25.06.2024 1h

Kaks eakat ajakirjanikupeeru Jaan Martinson ja Tarmo Tiisler räägivad milline elu oli, milline kahjuks on, miks tik-toki maailm on hukas ja kuidas peaksid asjad tegelikult olema.

Tiisler räägib ka spordivälisest elust, mis on stabiilne, rahulik ja väikekodanlik. „Ma ei ihka enam gaas põhjas kihutada. Nüüd istun mõnusalt tugitoolis ja vaatan, kuidas oravad jooksevad või kuusk kasvab.”

Kuulaja saab teada, mida Tiisler spordis armastab, miks ta enam rahvast ei tantsi, millal on aeg mikrofon välja lülitada ning muud põnevat.

31.05.2024 59 m

Hooaega Hispaania kõrgliigas alustanud, aga alates jaanuarist Saksamaa klubi Oldenburg esindanud Konontšuk rääkis veebruaris augus olemisest ja aprillis enesekindluse leidmisest. Kõiges selles oli suur roll 40-aastaselt Hispaania treeneril Pedro Calles’il, kelle käe all Hamburgis sai eelneval tuule tiibadesse Maik-Kalev Kotsar. Mis on Calles’i võlu? Loomulikult vaatasime ka tulevikku. Mis sõnade ja soovitustega saatis Oldenburg Konontšuki suvele vastu? Millal tõenäoliselt selgub eestlase järgmise hooaja koduklubi?

Head kuulamist!

29.05.2024 41 m

Delfi jutusaates "Mis tunne on?" käis külas korvpallitreener ja endiselt ka veerand kohaga ajakirjanik Peep Pahv.

Pahv räägib oma nägemuse, miks ta lõi 11 000 elanikuga Keilasse teise klubi, mis konkureerib sealse korvpallikooliga. Kui meeste seas näib kahe Keilas baseeruva klubi meistriliigas mängimine keeruline, siis naiste seas võib Keila derbi küll tekkida. Lisaks esitab Keila Basketi vedur põhjenduse, miks on tema hinnangul reaalne jõuda kolme aastaga Eesti teisest liigast meistrisarja. Sel juhul ei peaks Keila Coolbet kõrgliigas osalemiseks Pirita Palliklubi kohta kasutama.

Veel saates: kas mitmete korvpalliinimeste, näiteks Eesti koondise peatreeneri Jukka Toijala arvamusel, et Pahv võiks mitme ameti asemel keskenduda ühele, on iva sees? Kes Keila võistkonna senistest mängijatest jätkab tiimis ka järgmisel hooajal? Mis saab Keila parimast Eesti pallurist Kristen Kasemetsast?

Peep Pahvi küsitles Ats Kuldkepp.

Head kuulamist!

15.05.2024 1h 13 m

Kas kurling on rohkem füüsiline või vaimne mäng? Kui kõrgeks tõuseb kurlingumängija pulss võistluste ajal? Millist tööd tehakse igapäevaselt spordipsühholoogi ja toitumisnõustajaga? Kuidas säilitada segapaaris töörahu ja selles emotsionaalses mängus oma partneriga hästi läbi saada?

Delfi Spordi jutusaates „Mis tunne on?“ käis külas möödunud nädalavahetusel Rootsis kurlingu segapaaride MM-il koos Marie Kaldveega hõbemedali võitnud Harri Lill, kes on ühtlasi Eesti Curlingu Liidu juhatuse esimees. Lill avas selle olümpiaala põnevaid taustu ja rääkis lähemalt, millised olid Östersundis toimunud MM-i võtmehetked ning kuidas hõbemedalit tähistati.

Saates kuuleb ka, kui peensusteni on võimalik kurlingut tipptasemel treenides ajada ning miks on Lillel ja Kaldveel tagantjärele piinlik vaadata 2016. aasta MM-i sooritusi, kuigi esimesel tiitlivõistlusel saadi igati korralik kuues koht.

Harri Lille küsitles Jaan Martinson.

Head kuulamist!

01.05.2024 54 m

„Mis tunne on?“ podcasti värskes osas on külas laskesuusataja Susan Külm, kes selgitab, kuidas ta on taastunud hiljutisest operatsioonist, meenutab medalihõngulist teatesõitu Nove Mesto MM-il ning räägib, tänu kellele ja millele ta tervisemurede kiuste karjääri jätkas. Vestlust juhib Ats Kuldkepp. Head kuulamist!

22.04.2024 51 m

Taskuhääling "Mis tunne on?" sukeldub Eesti spordiajakirjandusse. Spordiajakirjanduse kriitika teemalises vestlusringi on saatejuht Gunnar Leheste kutsunud Delfi ja Eesti Päevalehe staažika kolleegi Jaan Martinsoni, ERR-i spordiportaali juhi Maarja Värvi ning Eesti Jalgpalli Liidu arendusdirektori Mihkel Uibolehe.

06.04.2024 1h 43 m

Delfi spordipodcasti "Mis tunne on?" värske osas käis külas maailma üks paremaid kahevõistlejaid Kristjan Ilves.

Kristjan Ilvesel (27) jäi selja taha kolmas järjestikune MK-sarja hooaeg, mille ta lõpetas viiendal kohal. Nagu ta ise on öelnud, hindab ta tänavust saavutust rohkemgi kui varasemaid.

Juttu tuleb lõppenud hooajast, karjääri ühest ilusaimast nädalavahetusest Otepääl ja paljust muust. Kuidas hindab Ilves kahevõistluse seisu spordimaailmas tervikuna?

Elukaaslane Karmen Puusalu on talle olnud hindamatuks toeks. Kuidas on Ilves õppinud aastatega sporti ja muud elu tasakaalustama?

Räägime ka tulevikust. Kas 2025. aasta MM ja 2026. aasta olümpia on Ilvese elu suurimad võistlused? Kui palju on ta mõelnud spordijärgsele elule?

Kõigest sellest pikemalt juba saates. Vestlust juhtis Kaspar Ruus. Head kuulamist!

20.03.2024 49 m

„Mis tunne on?“ podcastil käis külas esimese eestlasena ringrajapaatide vormel 1 sarja jõudnud Stefan Arand.

Eelmisel aastal võistles Arand F2-sarjas, kus nad oma meeskonnaga pakkisid esmaspäeval asjad auto peale ning sõitsid Euroopas toimunud võistlustele. Selleks hooajaks pääses 21-aastane Arand esimese eestlasena ringrajapaatide kuninglikku F1-sarja, kus ta Indoneesias toimunud etapil teenis neljanda koha punktid.„Mis tunne on?“ saates võtsime ala ja kuninglikus sarjas osalemise tükkideks lahti.


Miks ja kuidas pääses Arand ala valitseva maailmameistri Jonas Anderssoni meeskonda?
Mida kujutab endast üle 200 km/h vee peal kihutav F1 paat?
Mis rolli mängivad sõidus raadiomees ja propellerimeister?
Kuidas oli võistelda 100 000 pealtvaataja ees?
Mis oli reedel esmakordselt F1 paati istunud ja kahe päeva pärast poodiumimängus olnud eestlase esimese etapi ootamatu edu taga?
Mis oli füüsiliselt nädalavahetusel kõige raskem?
Millised on Arandi tulevikuplaanid?

06.03.2024 1h 18 m

„Mis tunne on?“ podcasti tänases osas on külas Eesti korvpallikoondise abi- ja Kalev/Cramo peatreener Heiko Rannula (40).

Tunniajase saate võib jagada kolmeks. Esmalt võtame luubi alla selle nädala põhiteema ehk Eesti koondise EM-valikmängude võidud Põhja-Makedoonia ja Leedu üle.

Loomulikult ei saa üle ega ümber Rannula peamise tööandja Kalev/Cramo seisust enne hooaja tähtsamaid mänge. Kuidas kavatseb klubi asendada operatsioonil käinud Mihkel Kirvest?

Saate viimases pooles räägib Rannula, mis moel ta ennast arendab. Miks peab ta ennast treenerina pigem leiutajaks kui raamatute lugejaks?

Vestlust juhib Ats Kuldkepp. Head kuulamist!

01.03.2024 59 m
Hiljuti Doha MM-il 200 meetri liblikujumises viienda koha saanud, Pariisi olümpianormi alistanud ja Eesti rekordi püstitanud Kregor Zirk kinnitas saates „Mis tunne on?“, et tunne on kõva. „Igal aastal tahan olla parem mina kui eelmisel ja nii lähebki,“ rääkis Zirk.Lisaks vestles Zirk mullustest motivatsiooniprobleemidest, mistõttu trennid jäid vahele; miks ta välismaal harjutab ja kas Eestis on tipptreenereid; kuidas armastada ujumist, mis on üpriski igav spordiala; miks ta põgeneb treeningutel muu maailma eest vette; kuidas ammutada isaks saamisest kamaluga jõudu ning veel paljust muust. Vestlust juhib Jaan Martinson. Head kuulamist!
23.02.2024 1h 8 m
Delfi Spordi uue podcasti "Mis tunne on?" neljandat külalist pikalt tutvustama ei pea. Kutsusime külla Eesti jalgpalli valitseva meisterklubi FC Flora peatreeneriametisse naasnud Norbert Hurda.40-aastane Hurt tüüris Florat peatreenerina viimati 2016. aasta suvel. Tema ametiaeg lõppes toona pärast meistrite liiga eelringis Gibraltari klubilt Lincoln Red Impsilt saadud šokk-kaotust.Juba samal suvel sai temast Flora spordidirektor, kellena ta töötas mulluse hooaja lõpuni. Nüüd on Hurt meeskonnas taas peatreeneri ametis, võttes ohjad üle Jürgen Hennilt."Mis tunne on?" podcastis vaatab Hurt tagasi viimastele aastatele Floras ja sellele, kuidas ta treenerina varasematest kogemustest õppinud on. Lisaks tuleb juttu klubis toimuvast noorenduskuurist, uuest hooajast ja Eesti koondisest, kus ta Thomas Häberli kõrval kolm hooaega abitreenerina tegutses.Vestlust juhtis Kaspar Ruus. Head kuulamist!
14.02.2024 45 m
„Mis tunne on?” podcasti kolmas episood võõrustas 8. veebruaril endist tippsõudjat Kaspar Taimsood, kes otsustas eelmise aasta lõpus sportlaskarjäärile joone alla tõmmata.
08.02.2024 51 m
"Mis tunne on?" podcasti teine episood võõrustas 23. jaanuari hommikul Kuldar Sikku, kes leeduka Benediktas Vanagase kõrval tuli 19. jaanuaril lõppenud Dakari rallilt Saudi Araabiast tagasi Baltikumi jaoks ajaloolise kaheksanda kohaga. Milliste emotsioonidega finišeeriti, kuidas näeb ränkraske kõrberalli ajal välja rallimeeste elu-olu, kes Dakari tippudest toimetab katse ajal häda mähkmetesse ja kuidas reageerib rallikaravan, kui mõnega osalejatest on juhtunud traagiline õnnetus? Saatejuht on Gunnar Leheste.
23.01.2024 49 m
Kiiruisutamise EM-il hõbeda võitnud Marten Liivi suur eesmärk on võita medal olümpiamängudel. Küsimus „Mis tunne on?“, mis on ka Delfi uue sportliku jutusaate pealkiri, pole kindlasti kohatu, vaid annab aimu sportlase meelsusest ja emotsioonidest. Mõni on olümpiahõbedat võites tige, teine neljandaks jäädes õnnelik. Niisiis... Marten Liivi usutles spordiajakirjanik Jaan Martinson. Head kuulamist!
18.01.2024 58 m