Akord
Akord on saade, mis igas episoodis võtab koos saatekülalisega vaatluse alla Eesti muusikat muutnud hetked. Saatejuht on Risto Lehiste, Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja.
Saatejuht
Risto Lehiste
Episoodid
Aivar Sirelpuu on mees, kes on näinud väga lähedalt eesti muusikas ehk kõige rohkem erinevaid külgesid. Ta on olnud nii Eesti Filharmoonias puhvriks valitseva võimu kui ka muusikute vahel, samas aidanud ellu kutsuda Rock Summeri ning olnud mitmete välismaa abslouutsete staaride kontserdite korraldamise juures. Kuidas mõjus eesti muusikale Nõukogude Liidu lagunemine ning kuidas COVID-19 viirus, kas nende vahel saab tõmmata paralleele?. Kõigest sellest ja paljust muust seekordses saates "Akord".
30.06.2021 44 m
Elina Nechayeva nimi ei vaja lähemat tutvustamist ilmselt mitte kellelegi. Kuid kuidas sai kartlikust ning tagasihoidlikust tüdrukust, kellel oli raskusi isegi võõrastega rääkimisega laulja, kes veedab enamuse oma ajast lavadel?
09.06.2021 54 m
Robert Linna on tuntud mitme erineva muusikalise rühmituse liikmena: Elephants From Neptune, Lexsoul Dance Machine ja Kuradi Saar.
19.05.2021 49 m
Saate seekordne teema räägib Singer Vingeri viimasest täispikast albumist “Kuhu?” ning sellest, kuidas plaat sündis ning miks seda nõnda piiratult saada on. Kas tõesti on bändil oma loomingust ükspuha või on tegemist lihtsalt viimase aasta erilisemate elutingimuste viljaga? Lisaks tuleb juttu ka sellest, miks pole Singer Vingeri loomingut saadaval ühelgi muusika voogesitusplavormil ja kas on üldse lootust bändi loomingut modernsetest kanalites kuulda. Saatejuht on Risto Lehiste, Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja.
03.05.2021 30 m
Muusiku ja helilooja Erki Pärnoja nimi on tuttav suurele enamikule kuulajaist. Kuid kuidas sündis Erki erakordselt äratuntav ning unikaalne helikeel Delfi uue Podcasti Akord esimese saate külaliseks on Erki Pärnoja, kes räägib kolmest murrangulisest hetkest oma elus. Kolmest hetkest, mis on vorminud tänaseks temast just sellise helikeelega helilooja ning muusiku, nagu me teda teame. Kas Erki näol on tegemist lihtsalt andega ja enesekindla inimesega või on kõige taga õnn ja kokkusattumused? Milline ja kui vanalt oli Pärnoja esimene kokkupuude kitarriga ning mitu korda on muusik alustanud õpinguid kõrgkoolis? Kõik need küsimused saavad uue saatesarja avaosas ka vastuse. Saatejuht on Risto Lehiste, Eesti Muusika Kuulsuste Koja eestvedaja.
16.04.2021 35 m