Pallist pallita
“Pallist pallita” taskuhäälingu idee sai õhku visatud 2017. aastal, esimene episood valmis aga 2022. Meie missioon on olnud ühene - laiendada naiste jalgpalli kõlapinda ning tõsta teadlikkust sportlaste vaimse ja füüsilise tervise teemadel. Külas käivad jalgpallurid, treenerid, lapsevanemad ja oma ala spetsialistid. Ära muretse, see pole sugugi kuiv saade, kindlasti saab ka naerda! Saatejuhtideks endised tiimikaaslased, Eesti koondislased, Eesti meistrid Getriin Yalin ja Marie Kikkas.
Saatejuhid
Getriin Yalin, Marie Kikkas
Episoodid

Katrin Loo on jalgpallimaastikul tuntud nimi, lausa legend. Tänaseks on ta oma jalgpalluri karjääri lõpetanud, teeb põnevat tööd Politsei- ja Piirivalveametis ning on saanud ka emaks. Selles episoodis räägib Katrin sellest kõigest lähemalt ning peatub pikemalt vigastuste ja visualiseerimise teemadel. 

Seekord on saatejuhtideks Katarina Elisabeth Käpa ja Vanessa Grutop. Valmis see episood nende uurimistöö raames. Vinge ja uudne lähenemine koolitööle, kas pole? 

30.04.2024 48 m

Külas on füsioterapeut ja triatleet Maali Pruul. Seekord käime läbi teemad hooaja ettevalmistusest toitumise ja kohvini. Pruul usub, et kõik meist ei ole tippsportlased, aga igaüks on loodud liikuma. Selle usu valguses toome erinevaid näiteid elust enesest, millest võiks kasu lõigata nii harrastaja kui ka profisportlane.

Kui sa siit vaid ühe mõttetera kaasa võtad, siis võiks see Pruuli meelest olla see: “Lihtsuses peitub võlu! Tee baasasju, tee neid hästi ja tee neid järjepidevalt.”

01.04.2024 49 m

Seekordne persoonilugu toob meile külla Kelly Roseni. Ta on FC Flora naiskonna ridades 6-kordne Eesti meister naiste Meistriliigas, 6-korda karikavõitja, 5-kordne Superkarika võitja ning naiste  A-koondise üks põhitalasid. Lisaks, eelmine aasta tunnustati teda Eesti Jalgpalli Liidu hõbemärgiga, sest täis sai 75 mängu rahvuskoondise eest. Kõik need saavutused ei too aga leiba lauale. See on lugu vankumatust sihikindlusest, töökusest, unistustest  ja ohverdustest.

17.03.2024 48 m

Mida teha mängija või peatreenerina, kui klubil pole võimalik väravavahtidele eraldi treenerit palgata? Mis on raskeim väravavahiks olemise juures? Millised on kõige olulisemad oskused ühe puuriluku juures? Külla tuli FC Flora meeskonna ja Eesti U21 koondise väravavahtide treener Aiko Orgla, et rääkida väravavahi ametist ja sellega kaasnevast. Ole valmis üheks silmiavavaks episoodiks!

03.03.2024 50 m
Meie seekordne külaline tuli otse peale koolipäeva meile stuudiosse. Ei, tegu ei ole õpilasega. Emma Treiberg (23) on Kostivere koolis klassiõpetaja. Lisaks õpetajatööle lõpetab Treiberg ülikooli, mängib naiste Meistriliigas Saku Sportingu eest ning esindab Eesti naiste jalgpallikoondist. Kuidas see kõik aga omavahel klappima saada? See episood on inspireeriv lugu suurest tahtejõust ja töökusest.
18.02.2024 46 m
Külas on z-põlvkonna esindaja, talendikas Eesti naiste jalgpallikoondise ja Meistriliiga mängija, Vanessa Grutop. Räägime tema EM-finaalturniirilt eemale jäämisest, toetavatest vanematest, tema läbipõlemisohust, jalgpalluri haridusest, ohverduste tegemisest ja tulevikuplaanidest. “Ei saagi kõike panna jalgpalli peale, peab ka hariduse peale mõtlema. Praegu ka Arte jalgpalliklassis räägitakse, et ei saa mõelda ainult sellele, et ma tahan saada professionaaliks vaid ikka panna haridus esimeseks ja siis jalgpall.”
28.01.2024 30 m
Kui keegi oleks aasta aega tagasi öelnud, et Tartu Tammeka naiskond on see, kes Tartumaale esimese jalgpalli kõrgliiga medali toob, poleks keegi seda uskunud, aga just nii läkski. Külas on Tammeka naiskonna võidule viinud endine peatreener Sirje Kapper, samuti on ta Eesti naiste jalgpallikoondise üks peatreener. Teeme juttu eelmisest hooajast, välismaal testimisest ja mängimisest, kohaliku jalgpallisüsteemi parendamisest ja paljust muust, mis sinna vahele jääb. “Lõpptulemus on see, et sa ise oleksid õnnelik ja oma valikutega üle rahul, sest sina lähed iseenda mõtetega õhtul magama. Kui sa suudad kohe magama jääda, siis on hästi läinud.” - Sirje Kapper
14.01.2024 48 m
Pikk ja sündmusterohke jalgpallihooaeg on selleks aastaks seljatatud. Võidud, kaotused, üllatuslikud klubivahetused, ajaloolised medalivõidud ja karjääri lõpetamised - see hooaeg tõi meile kõike. Seekord on saates külas jalgpalliajakirjanik Laura Jaansen, kellega koos me lõppenud hooaega kokku võtame.
24.12.2023 57 m
Täna on meil külas üks viiest Eesti kutsega spordipsühholoogist - Kristel Kiens. Ta on Team Estonia ja Audentese kooli spordipsühholoog ning teeb koostööd paljude spordi- ja tavaorganisatsioonidega. Kas tead, mis vahe on mõtlemisel ja keskendumisel? Kuidas muuta reaktsiooni oma mõtetele? Mis on puhas ja must (ing. k. dirty) tunne? Need küsimused saavad vastatud saate esimeses osas. Lisaks räägime positiivse mõtlemise müüdist ja sellest, kuidas positiivsus sooritust alati aidata ei pruugi. Lisaks arutame, kuidas väikeste sammudega vaimselt tugevamalt oma füüsilisest vigastusest välja tulla. Kui oled sattunud olukorda, kus sulle lähedane inimene on vigastada saanud, siis võiks sind aidata just need viimased 20 minutit salvestust. Oled sa treener, sportlane, lapsevanem, kohtunik, klubi president või lihtsalt fänn, see osa tõesti on kõigile mõeldud!
17.11.2023 57 m
Kui räägime jalgpallist, siis tuleb rääkida ka Aet Süvarist - naine, keda iga jalgpallifänn teab. Saate alguses uurime, kuidas sai spordikaugest noorukist spordiga ühes rütmis hingav ajakirjanik. Kuuleme, milline näeb välja üks päev MM-finaalturniiri jalgpallistuudios, kuidas valmistutakse telemängude kommenteerimiseks, millised erinevused on naiste ja meeste mängude ja fännide vahel. Puudutame ka põletavaid teemasid nagu Eesti fännikultuur ja jalgpalli areng. Kui oled lapsevanem, siis kindlasti kuula see saade lõpuni, sest kogenud spordiajakirjanikul on ka sulle paar nõuannet. Oled huvitatud ajakirjandusest või soovid seda lausa kooli õppima minna? Oled õnnega koos, sest Aet jagab meile kõigile hinnalisi õpetussõnu, kuidas antud elualal läbi lüüa.
20.10.2023 51 m