Välismaal mängimine on miski, mis on tõenäoliselt iga jalgpalluri peast vähemalt korra läbi käinud. Ent sageli jääbki see vaid mõtteks, sest küsimusi on tihtilugu rohkem kui vastuseid. Hakkame siis aga pihta!
Eesti naiste jalgpallis on välismaale mängima minemine üsnagi lapsekingades ning täna moodustavad suurema osa A-koondisest kodumaises liigas heitlejad. Muidugi on nende hulgas neid, kes on ära käinud ja tagasi tulnud, taskud rikastavast kogemusest punnis. Mängijad Karina Kork ja Mari Liis Lillemäe teavad väga hästi, mis tunne on istuda lennuki peale ja sõita tuhandete kilomeetrite kaugusele tundmatule maale, mis võib-olla saab uueks kodukandiks, võib-olla aga mitte. Neid hetki on lähedalt näinud ka endine FC Flora abitreener Maria Sootak.
Mida teevad need inimesed, kel soov jalgpalli mängida on suur, aga kõrgliigasse enam asja pole? Selles episoodis räägime Eesti pühapäeva jalgpallist ning harrastusjalgpalli olulisusest suuremas pildis. Külas on Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli osakonna juhataja, Teet Allas.
Kui saalijalgpall on sinu jaoks võõras teema, siis see episood on sulle! Külla tuli Teet Allas, Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) rahvajalgpalli osakonna juhataja ning saalijalgpalli tehniline juht. Koos võtame ette EJL-i saalijalgpalli, rahvakeeli futsali, arengukava 2022-2026. Räägime tulevast naiste futsali Meistriliigast, rahastusest ja sellest, kuidas EJL saaks tiimidel aidata paremaid treeningtingimusi saavutada. Sellega meie episood muidugi ei piirdu, põnevat kuulamist jagub küll ja veel!
Vaid 17-aastasena, sai Anette Salei kirja oma debüütmängu Eesti naiste A-koondise sini-must-valges särgis. Tänaseks on tal kirjas 8 mängu ja korra on ka jala valgeks saanud. Seekordne osa maalib hea pildi tänapäeva noorsportlase elust ja pakub mõtteainet igale jalgpallihuvilisele. Saate lõpust ei puudu ka meelelahutuslik osa!
See episood on kindlasti rohkemat kui lugu jalgpallist. See on vestlus, mis võiks olla õpetlik kõigile, kes me midagi uut oma karjääris oleme proovimas või kaalume seda teha.
Johan-Kaspar Ivask on treener, kes on varasemalt olnud nii FC Flora kui ka FCI Levadia esindusmeeskondade fitness-treener. Täna on ta aga naiste meistriliiga klubi Saku Sportingu peatreener, mis kõrvaltvaatajale tuli kui välk selgest taevast. Selles episoodis harutame selle mõistatuse lahti ning uurime, kuidas on uuel tööpostil seni läinud. Saate lõpus jagab ta väärt nõu kõigile neile, kes ennast sportlikult arendada soovivad.
Tallinna Kalevi naiskonnas kaptenipaela kandval Maria Oraval täitus hiljuti 200 mängu naiste Meistriliigas. Lisaks, peale mitmeaastast pausi on ta tagasi Eesti koondise ridades. Huvitaval kombel on ta mängija, kelle eesmärk pole kunagi olnud profijalgpalluriks saada. Kuidas jõudis Orav Saue õunapuude vahelt ajaloolise Superkarika võiduni? Mis põhjustas koondisepausi? Kuhu suunas võiks Eesti naiste jalgpall areneda? Neil ja teistel põnevatel teemadel me seekord peatumegi.
Hunt Kriimsilm, esimese Eesti naisjalgpallurina Belgia kõrgliigas - see on Renate-Ly Mehevets. Lugu algab sellest, kuidas võistlustantsu kingad said putsade vastu vahetatud ja mida see kõik endaga kaasa on toonud. Vaatame, kuidas sihikindluse abil sai hobist töö, mida saab täna täiel rinnal nautida. Lõpetuseks jagab Renate-Ly soovitusi kõigile neile, kes sotsiaalmeedia abil karjääri soovivad alustada.
Katrin Loo on jalgpallimaastikul tuntud nimi, lausa legend. Tänaseks on ta oma jalgpalluri karjääri lõpetanud, teeb põnevat tööd Politsei- ja Piirivalveametis ning on saanud ka emaks. Selles episoodis räägib Katrin sellest kõigest lähemalt ning peatub pikemalt vigastuste ja visualiseerimise teemadel.
Seekord on saatejuhtideks Katarina Elisabeth Käpa ja Vanessa Grutop. Valmis see episood nende uurimistöö raames. Vinge ja uudne lähenemine koolitööle, kas pole?
Külas on füsioterapeut ja triatleet Maali Pruul. Seekord käime läbi teemad hooaja ettevalmistusest toitumise ja kohvini. Pruul usub, et kõik meist ei ole tippsportlased, aga igaüks on loodud liikuma. Selle usu valguses toome erinevaid näiteid elust enesest, millest võiks kasu lõigata nii harrastaja kui ka profisportlane.
Kui sa siit vaid ühe mõttetera kaasa võtad, siis võiks see Pruuli meelest olla see: “Lihtsuses peitub võlu! Tee baasasju, tee neid hästi ja tee neid järjepidevalt.”
Seekordne persoonilugu toob meile külla Kelly Roseni. Ta on FC Flora naiskonna ridades 6-kordne Eesti meister naiste Meistriliigas, 6-korda karikavõitja, 5-kordne Superkarika võitja ning naiste A-koondise üks põhitalasid. Lisaks, eelmine aasta tunnustati teda Eesti Jalgpalli Liidu hõbemärgiga, sest täis sai 75 mängu rahvuskoondise eest. Kõik need saavutused ei too aga leiba lauale. See on lugu vankumatust sihikindlusest, töökusest, unistustest ja ohverdustest.
Mida teha mängija või peatreenerina, kui klubil pole võimalik väravavahtidele eraldi treenerit palgata? Mis on raskeim väravavahiks olemise juures? Millised on kõige olulisemad oskused ühe puuriluku juures? Külla tuli FC Flora meeskonna ja Eesti U21 koondise väravavahtide treener Aiko Orgla, et rääkida väravavahi ametist ja sellega kaasnevast. Ole valmis üheks silmiavavaks episoodiks!