Pallist pallita
“Pallist pallita” taskuhäälingu idee sai õhku visatud 2017. aastal, esimene episood valmis aga 2022. Meie missioon on olnud ühene - laiendada naiste jalgpalli kõlapinda ning tõsta teadlikkust sportlaste vaimse ja füüsilise tervise teemadel. Külas käivad jalgpallurid, treenerid, lapsevanemad ja oma ala spetsialistid. Ära muretse, see pole sugugi kuiv saade, kindlasti saab ka naerda! Saatejuhtideks endised tiimikaaslased, Eesti koondislased, Eesti meistrid Getriin Yalin ja Marie Kikkas.
Saatejuhid
Getriin Yalin, Marie Kikkas
Episoodid
Spordipsühholoog Kristel Kiens: ei ole eraldi vaimset ja füüsilist tervist, on tervis
Täna on meil külas üks viiest Eesti kutsega spordipsühholoogist - Kristel Kiens. Ta on Team Estonia ja Audentese kooli spordipsühholoog ning teeb koostööd paljude spordi- ja tavaorganisatsioonidega. Kas tead, mis vahe on mõtlemisel ja keskendumisel? Kuidas muuta reaktsiooni oma mõtetele? Mis on puhas ja must (ing. k. dirty) tunne? Need küsimused saavad vastatud saate esimeses osas. Lisaks räägime positiivse mõtlemise müüdist ja sellest, kuidas positiivsus sooritust alati aidata ei pruugi. Lisaks arutame, kuidas väikeste sammudega vaimselt tugevamalt oma füüsilisest vigastusest välja tulla. Kui oled sattunud olukorda, kus sulle lähedane inimene on vigastada saanud, siis võiks sind aidata just need viimased 20 minutit salvestust. Oled sa treener, sportlane, lapsevanem, kohtunik, klubi president või lihtsalt fänn, see osa tõesti on kõigile mõeldud!
17.11.2023 57 m
Aet Süvari: karvase rinnaga matšod võivad öelda, et see on meeste mäng
Kui räägime jalgpallist, siis tuleb rääkida ka Aet Süvarist - naine, keda iga jalgpallifänn teab. Saate alguses uurime, kuidas sai spordikaugest noorukist spordiga ühes rütmis hingav ajakirjanik. Kuuleme, milline näeb välja üks päev MM-finaalturniiri jalgpallistuudios, kuidas valmistutakse telemängude kommenteerimiseks, millised erinevused on naiste ja meeste mängude ja fännide vahel. Puudutame ka põletavaid teemasid nagu Eesti fännikultuur ja jalgpalli areng. Kui oled lapsevanem, siis kindlasti kuula see saade lõpuni, sest kogenud spordiajakirjanikul on ka sulle paar nõuannet. Oled huvitatud ajakirjandusest või soovid seda lausa kooli õppima minna? Oled õnnega koos, sest Aet jagab meile kõigile hinnalisi õpetussõnu, kuidas antud elualal läbi lüüa.
20.10.2023 51 m