Tõelised võitjad
Tõelised võitjad on need, kes nihutavad takistuste kaugemaid piire. Saates jutustavad oma lugusid Eesti paraspordiga lähedalt seotud inimesed. Räägime nii spordist, puuetega Inimeste igapäevaelust kui raskuste kiuste tähtede poole pürgimisest.
Saatejuhid
Indrek Petersoo, Maikel Mõttus, Jüri Lehtmets
Episoodid
Robin Liksor: võistlemine annab võimaluse ennast ületada!
Paraspordi podcasti „Tõelised võitjad“ kolmandas osas on külas Pariisi paraolümpiamängude A-normi täitnud ujuja Robin Liksor. Tallinnast pärit Liksor õppis Tallinna Reaalkoolis ja Eesti Kunstiakadeemias ning töötab ettevõttes Nefab Packaging OÜ pakendidisainerina. Ilma vasaku käeta sündinud noormees alustas ujumistreeninguid juba lapseeas ning jõudis 2021. aastal peetud Tokyo paraolümpiamängudele, kus ei pääsenud õnnetu intsidendi tõttu starti. Tänaseks on Liksor taas tahtmist täis ning soovib eelseisvatel Pariisi paraolümpiamängudel hea tulemuse saavutada. Võistlemine annab võimaluse ennast ületada - näidata nii endale kui ka teistele, et trennis tehtud töö tasub ära ja võid selle üle uhke olla! Tiitlivõistlustelt pole ma seni medaleid võitnud, kuid olen iga aastaga aina kiiremaks ja tugevamaks läinud. Areng on olnud pidev ja see aitab ka ennast tiivustada,” leiab saatekülaline. Robiniga vestlevad Maikel Mõttus ja Jüri Lehtmets. Paraspordi podcast „Tõelised võitjad“ valmib Delfi ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös, saadet toetab Malta Ordu Sihtasustus Eestis.
21.02.2024 40 m
Mallika Koel: kurjuse ega tigedusega ei jõua kusagile!
Paraspordi podcasti "Tõelised võitjad" teises saates on külas erivajadustega laste treener Mallika Koel, teda küsitles Indrek Petersoo. Vestluses tuleb juttu nii paralümpiamängudest, tuntumatest sportlastest ja nende saavutustest kui ka inimlikest omadustest, mida nõuab töö erivajadustega õpilastega. Muuhulgas rõhutab saatekülaline, et tulemuse toovad ennekõike heasoovlikkus, austus ja rahulik meel. “Oluline on nii elu kui sporditegemist nautida ning samuti oma treenerit usaldada. Kurjuse ega tigedusega ei jõua kusagile,” on Koel veendnud. Paraspordi podcast "Tõelised võitjad" valmib Delfi ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös, saadet toetab Malta Ordu Sihtasustus Eestis.
07.02.2024 46 m
Susannah Kaul: mulle meeldib võistelda ja tahan hirmsasti võita!
Paraspordi podcasti "Tõelised võitjad" avaosas on külas Pariisi paraolümpiamängudele pürgiv ujuja Susannah Kaul. Viimsist pärit ja arhitektiks õppiv särasilmne neiu avaldab oma lugu jutustades, et ujumine on tema lemmiktegevus ja lapsepõlvest peale ning suur võidutahe tiivustab uusi kõrged sihte seadma. “Loomulikult on olnud pettumust või tunnet, et kõik ei läinud nii nagu lootsin, aga mulle väga-väga meeldib võistelda! Kui saaks, siis ma ainult võistlekski!” tunnistas Kaul. “Nii ujudes kui lauamänge mängides tahan ma hirmsasti võita! Tahaks uuesti ja uuesti mängida! Võidutahe kandub ka teistesse valdkondadesse, aga ujumisvõistlused on mu lemmikosa,“ lisas saatekülalaine. Susannah Kaul räägib avameelselt oma teekonnast spordi juurde, senistest tulemustest ja sihtidest edaspidiseks, oma füüsilise puude olemusest ning vajadusest nii ühiskondlikke kui spordirajatisi veelgi ligipääsetavamateks muuta. Susannahaga ajavad juttu Maikel Mõttus ja Jüri Lehtmets. Paraspordi podcast "Tõelised võitjad" valmib Delfi ja Eesti Paralümpiakomitee koostöös, saadet toetab Malta Ordu Sihtasustus Eestis.
24.01.2024 42 m