Sisuturundus
Arveldamata tund
"Arveldamata tund" on advokaadibüroo LEXTALi podcast, mis viib kuulaja audiorännakule õiguslikes küsimustes ja päevakohastes aktuaalsetes teemades. Kui muidu on advokaadi aeg filigraantselt kasutuses, siis täna on võimalus kuulata Eesti tippadvokaatide mõtteid ja õigusliku nõu kus iganes viibid - trennis, autos, kodus või kontoris.
Saatejuhid
Hando Sinisalu, Tanel Talve
Episoodid
Kinnisvaratemaatika puudutab erinevates aspektides meid kõiki – nii omanikuna, ostjana, müüjana, rentijana või ka investorina. Lisaks kinnisvarahindadele ja varjatud puudustele süvenevad inimesed järjest enam ka hoonete energiatõhususse ning projekteerimisega seotud küsimustesse.
29.11.2022 37 m
Skandaalid ja igasugune negatiivne info müüb teatavasti väga hästi. Tihti jõuavad avalikkuse ette prominentide suunas loobitud süüdistused või faktid, mille paikapidavust pole tegelikult kontrollitud. Kas meedias leviva valeinfo ümberlükkamiseks võiks ette võtta kohtutee?
24.10.2022 44 m
28.mai jõustub üleeuroopaline direktiiv Omnibus. Uus direktiiv mõjutab kõiki kaupmehi, kes tarbijatele midagi müüvad või mõnd teenust osutavad.
27.04.2022 39 m
LEXTAL advokaadibüroo neljas saade „Arveldamata tund” jätkab päevakajaliste aktuaalsete teemade ja praktiliste küsimuste käsitlemist õiguslikust vaatepunktist. Seekordse saate teemaks on vaktsiinikahjude hüvitamine ja uue vaktsiinikahjude hüvitamise süsteemi loomine riigi poolt.
02.12.2021 33 m
LEXTAL advokaadibüroo kolmanda saate „Arveldamata tund” teemaks on virtuaalvääringud, krüptoraha ja digivarad. Stuudiosse on kutsutud kolm meest: LEXTALi vandeadvokaat ja partner Rauno Kinkar, LEXTALi advokaat Henri Ratnik ja Eesti Krüptoraha Liidu üks asutajaid Hermes Brambat. Saadet juhib Hando Sinisalu.
22.09.2021 35 m
Alustuseks tuleb vaadata, millise suhtega on tegemist, kas me räägime abikaasadest või elukaaslastest. Abielu puhul näeb seadus ette kolm varasuhte liiki - lahusvara, mis tähendab seda, et kumbki abikaasa on selle vara omanik, mis kuulus talle enne abiellumist ja mille ta omandab abielu kestel. Ühisvara, mis tähendab seda, et abielu jooksul kummagi abikaasa poolt omandatud vara kuulub abikaasadele üldjuhul ühiselt. Juurdekasvu tasaarvestus, mille puhul on kumbki abikaasa selle vara omanik, mis kuulus talle enne abiellumist ja mille ta omandab abielu jooksul. Abielu lahutamisel hinnatakse ära kummagi abikaasa varade kasv abielu ajal ja tehakse vastavad tasaarvestused.
08.09.2021 34 m
LEXTAL advokaadibüroo teises saates „Arveldamata tund” võetakse arutlusse äärmiselt põnev ja eluline teema – kinnisasjade varjatud puudused. Kas müüja võib kinnisvara puudusi kõrgema müügihinna nimel varjama? Mida saab ilmnenud puuduste korral ette võtta ostja?
25.08.2021 33 m
LEXTAL Advokaadibüroo esimene saade keskendub terviseteemadele ning jutuks tulevad erinevad meditsiinivead. Stuudiokülaliseks on Eesti parim kindlustusõiguse spetsialist, vandeadvokaat ja Lextali partner Olavi-Jüri Luik. Saadet juhib Hando Sinisalu.
18.08.2021 33 m