Rohetiiger podcast
Rohetiiger on valdkondade vaheline koostööplatvorm, mille eesmärk on luua tasakaalus majanduse mudel Eestile ja maailmale. Rohetiiger teeb koostööd neljal suunal: ettevõtjad, avalik sektor, vabakond ja üksikisikud.
Saatejuhid
Erik Moora, Ingrid Peek
Episoodid
Ettevõtted ja pangad reageerivad turu muutustele ning kliendi tagasisidele väga kiiresti – sellest sõltub enamasti nende elu või surm. Täpselt samasugune seis on ka rohepöördega, milles ettevõtted elavad juba aastaid. Millal jõuab riik ja ühiskond järele Skandinaaviale, kus roheline mõtlemine on vältimatu, arutavad Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp, LHV juhatuse esimees Madis Toomsalu ja Alexela nõukogu esimees Marti Hääl. Saadet juhib Erik Moora.
14.02.2023 55 m
Linnad on kõige suuremad planeedi reostajad, tervelt 70% kogu maailma heidetest on pärit just nimelt linnadest. Suurel hulgal koos elavad inimesed tarbivad, kulutavad ja reostavad taktitundetult, sest enamiku linnade puhul ei saa rääkida läbimõeldud planeerimisest, mis võtaks arvesse erinevaid sellise eksistentsi kitsaskohti. Kuid on olemas ka teistsuguseid näiteid, kus terve asum hingab ja mõtleb roheliselt. Meie oma on Eesti näidetest räägivad Hundipea kliimaneutraalse asumi ehituse ja arenduse eestvedaja Markus Hääl, Ülemiste City juht Ursel Velve ja TalTech rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Sepping. Saadet juhib ajakirjanik Erik Moora.
01.02.2023 47 m
Kolm suurt Eesti ettevõtet – Ragn-Sells, Tallinna Sadam ja Utilitas – on osa neist, kes on pannud seljad kokku ning võtnud rohepöörde oma südameasjaks. Need ettevõtted leiavad, et rohepööre on Eesti majandusele ja ühiskonnale suur võimalus ning tegemist on Eesti konkurentsivõime küsimusega. Saates rääkisid rohepöörde teemadel Ragn-Sellsi juht Kai Realo, Tallinna Sadama juht Valdo Kalm ja Utilitase juht Priit Koit. Saadet juhtis ajakirjanik Erik Moora.
27.01.2023 45 m
Rohetiigri kolmandas taskuhäälingus „Üks samm“ on teemaks toit ja tervislikud eluviisid. Stuudios on külas toiduentusiast Evelin Ilves, futurist ja spordibioloog Kristjan Port ning keskkonnateadlik ettevõtja Rasmus Rask.
04.07.2022 2h 1 m
Rohetiigri ja Von Krahli koostöös valmiva podcasti „Üks samm“ teiseks aruteluteemaks on tuleviku majandusmudelid ja inimese võime kahaneva majanduse olukorras õnnelikuks jääda. „Ühe sammu“ vestlusringis on 3 külalist, kes kõik omavad väga erinevaid nägevusi tuleviku stsenaariumite kohta. Kaupo Vipp, publitsist ja Eesti Rooma klubi liige; Ann Runnel, Reverse Resources OÜ tegevjuht ja asutaja ning Andrus Aaslaid, insener ning Single Earth kaasasutaja ja CTO. Vestlust veab raadioajakirjanik Ingrid Peek.
18.05.2022 1h 47 m
Kriisid on muutunud meie elu taustsüsteemiks – üks kriis asendub teisega ja me ei tea, mis ootab meid ees homme. Loodusteadlased on meid aastakümneid hoiatanud kliimamuutuste ja elurikkuse vähenemisest tekkivate looduskatastroofide eest.
30.03.2022 1h 51 m