Jaan Tammsalu saates „Vaimuelu“ on külaliseks Anu Saagim, kes tunnistab, et kui sai saatesse kutse, siis esialgu mõtles, et mis nüüd siis lahti on. „Mõtlesin, et mis ma nüüd siis teinud olen,“ naerab Saagim.
„Neid vähke, mida me tänapäeval uurime, ei tunne kindlasti ei naine ega mees ega mina, kes ma neid iga päev uurin,“ märgib doktor. „Väikesed vähid põhinevad ikkagi mammograafial. Eriti peaksid kontrollima end hoolikalt need, kelle suguvõsas on haigust varem olnud.“
„Vaimuelu“ taskuhäälingus jätkab Jaan Tammsalu Meie Isa palve tutvustamist, alustades sellest, et tegemist on palvega, kus on sees seitse palvet, millel oma sümboolika.
Jaan Tammsalu avab "Meie isa palve" tagamaid ning arutleb selle üle, kellele Jeesus oma sõnumi suunas.
„Harrastussportlastel tuleks eeskätt võistelda iseendaga,“ sõnab spordiarst Gunnar Männik Jaan Tammsalu autorisaates „Vaimuelu“. „Tippsport nõuab teistsugust lähenemist ning inimesi, kellel on selleks piisavalt suur vaimne ja füüsiline võimekus, on kogu maailmas vähe.“
„Kui hakkaksime tegema saateid kuidagi „vanaviisi“ või nii nagu ikka, oleks nendega lõpp ka. Siis ei pea enam tegema,“ räägib „Plekktrummi“ saatejuht Joonas Hellerma „Vaimuelu“ taskuhäälingus Jaan Tammsalule.
Joonas Hellermalt on palju uuritud, kuidas ta leiab saadetesse inimesi ning kuidas nad nii hästi avanevad
„Kõigil teemadel ei saa iga inimesega rääkida, seal võib olla üks punkt või üks asi, mille peale ta aktiveerub,“ kirjeldab Hellerma. Sellist retsepti, et teeme nii nagu tavaliselt, saate meeskond ei kasuta ega tahagi seda teha.
Jaan Tammsalu saatekülaline on kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör Imbi Paju, kellega tuleb juttu aegadest, mis on löönud meie rahvale sügavaid haavu, kuidas nendega on toime tuldud ning samuti sellest, kuidas tõde mineviku kohta on püütud moonutada.
Jaan Tammsalu mõtisklus võidupühal.
Vaimulik Mårten Anderson räägib Jaan Tammsalule mõningaid imetabaseid juhtumisi, mis tal seoses eestlastega elus ette on tulnud.
Jaan Tammsalu saatekülaliseks on Toomkooli juht Egle Viilma, kes aitab lahti selgitada Eesti kristlike koolide fenomeni. „Selliseid koole on Eestis praegu 12 ning väga sageli pole õpilastel ega nende vanematel kirikuga mingit seost. Tullakse pigem teistsuguse õhkkonna pärast,“ sõnab Egle Viilma.
Saates kõlab 15 Doris Kareva luuletust, samuti avab poetess Jaan Tammsalule oma mõtete ja tunnete tagamaid. "Mulle tundub, et maailm oleks palju parem koht, kui me üksteist rohkem respekteeriks," arvab ta.
Jaan Tammsalu sõnum emadepäevaks algab viitega kohale Uues Testamendis, mis räägib sellest, et kui inimesel oleks kogu maailma vara, kuid puuduks armastus, siis poleks tal lõpuks ikkagi midagi.
Püha Johannese kooli direktor Liivika Simmul räägib, kuidas on kool toime tulnud keerukatel aegadel, mil avalikkuses on tõusnud küsimus nende seotusest Moskva patriarhaadiga.
„Vaimuelu“ saates on Jaan Tammsalu külaliseks David Vseviov, kellega tuleb juttu Venemaal toimuvast, samuti sellest, millistest kanalitest praegu Venemaa kohta infot saab ning kuidas seda hinnata.
Piibli lugemine võib olla palju lihtsam, kui järgida mõningaid näpunäiteid. Alustada võiks küll algusest, kuid siis tuleks teha suurem ajaline ja mahuline hüpe.
Seekordses Vaimuelu taskuhäälingus jätkub jutt sellest, milliseid ülesandeid kätkeb endas vaimuliku amet, milliseid erinevaid ametikohti luterlikus kirikus on ning kui suur on koguduse enda sõnaõigus vaimuliku valikul. Samuti räägitakse lähemalt sellest, kui kaugele ulatub vaimuliku sõnavabadus.
Koorijuht Heli Jürgenson avab saladusi, kuidas panna suur hulk inimesi ühiselt hingama ning tuua esile looming, mis muusikasse pandult saab täiesti erilise jõu.