Kuigi reis ümber maakera võib tavainimese jaoks kõlada müstilise ja imekspandavana, on praeguseks selle tembuga hakkama saanud juba nii mitmedki eestlased. Kõige esimene purjekas, mis alustas ja lõpetas oma ümbermaailmareisi Tallinnas, oli aga legendaarne jahtlaev Lennuk. Seekordses saates on stuudiosse tulnud mehed, kes oskavad sellest retkest kõige rohkem rääkida – madrusena jahtlaeva pardal reisi kaasa teinud Tiit Pruuli ja Jaanus Nõgisto.
Podcast’i „Mere kutse“ uus episood julgustab kõiki mere- ja purjetamishuvilisi oma esimesi samme tegema. Kuidas ja kus purjetamisega algust teha ning mismoodi merega sõbraks saada? Neil ja paljudel teistel teemadel arutlevad purjetajad Merlin Lõiv ja Krista Karik. Saadet juhib Kaidor Kahar.
Seekord on teema tõsine – mis juhtub siis, kui meri muutub ohtlikuks, tuuled tugevaks ja lained kõrgemaks, kui osatakse oodata? Kriisiolukordade strateegiate üle arutavad ja jagavad nippe kogenud purjetamise instruktor Elmo Saul ning purjetaja Annika Malva.
Seekordne episood viib purjeregati maailma. Viis noort purjetajat avavad oma südame, meenutades suviseid seiklusi, mis jäid hinge. Kuidas on seilata piki plekki või tulla toime laineis ja olla osa rahvusvahelisest meeskonnast, räägivad Kertu, Mirtel, Iiris ning Joosep Jaan ja Otto Samuel.
Merepodcasti „Mere kutse“ seekordses episoodis räägime Muhu Väina regatist, purjetamise võlust ning purjespordi telgitagustest. Saates on külas Muhu Väina regati direktor Agnes Lill ning purjetajad Jaak Jõgi ja Tauno Telvik. Saadet juhib Kaidor Kahar.
11-14. juulini vallutab Tallinna Lahe ja pealinna merepiiri erakordne merepidu, mis toob Tallinna sadamatesse üle 60 suure purjelaeva. Merepodcasti „Mere kutse“ uues episoodis avavad ürituse programmi ja kaadritagust festivali merekoordinaator Lauri Väinsalu ja programmijuht Kristel Pedak. Saadet juhib Kaidor Kahar.
Kuningliku jahiklassi ehk Draakon klassi Euroopa meistrivõistlused toimuvad sel suvel Pärnus, kuhu oodatakse kokku võistlema üle 60 jahi. Üldiselt toovad draakonid merele nii vanu purjetajaid kui ka noori asjahuvilisi, kusjuures draakoni valimise plussiks on asjaolu, et ühte paati on vaja kokku reeglina vaid kolme liiget. Mida Draakon klass täpsemalt endast kujutab, avavad seekordses saates kirglikud võistluspurjetajad Eero Pank ja Mihkel Kosk.
Soolopurjetamine tundub oma nimetuse poolest pealtnäha nagu iga teine meresõiduala. Reaalsuses pakub see tõsiseid katsumusi, mille käigus õpib inimene tundma iseennast, oma võimete piire ja toimetulemist maksimaalselt robustsetes oludes. Soolopurjetamise võludest ja valudest räägivad seekordses saates Anna-Liisa Talts, René Allik ja Ülar Mark.
Seekordses saates tervitame stuudios aprilli lõpus Pariisi olümpiale pääsme taganud Karl-Martin Rammot, kes räägib oma viimase aja tegemistest, karjäärivalikutest ja purjespordi võludest ning valudest. Saate käigus võtame ühendust ka Ingrid Puustaga, kes tagas olümpiapääsme valikregatil eriti dramaatilisel moel.
„Mere kutse” podcasti uues episoodis tuleb juttu purjetamisest ja purjeõppest. Külas on purjetaja ja reeder Ain Tähista, purjetaja ja jahiomnik Rene Varek ning purjetaja Mihkel Lindpere.
Võidupurjetajate kõnepruugis võib sageli kuulda väljendeid „LYS“, „ORC“, „IMS“, „IRC“ ja veel mõnda. Lühidalt kokku võttes väljendavad need lühendid erinevaid hindamissüsteeme, mille alusel saab erineva suurusega ja erinevat tüüpi jahid omavahel mõõtu võttes võrdlusse panna, ühtlustades nii nende võiduvõimalusi. Saates räägivad ühe sellise ehk ORC (Offshore Racing Congress) kasutamisest meie vetel Eesti Jahtklubide Liidu avamere komisjoni liikmed Piret Salmistu ja Karl-Hannes Tagu. Saadet juhib Kaidor Kahar.
Kui harrastaja ostab mõnest kaugemast sadamast purjeka, siis on soovitatav leida selleks inimene, kelle teadmiste toel saaks aluse turvaliselt koju tuua. 2011. aastal avastas Kalevi Jahtklubi liige Tõnu Vennikas, et on aastaid väga erinevate purjekatega sõitnud, tunneb paljude aluste hingeelu ja on just õige mees sellist tuge teistele pakkuma. Stuudios räägibki Vennikas saatejuht Kaidor Kaharile oma kogemustest.
Oma purjepaadiga merele minnes tasub meeles pidada, et sellelesamale merele lähevad inimesed ka saja aasta pärast. Seega on tähtis oma tegevusega merd hoida ja seilata keskkonnasäästlikult. Mida viimane endast kujutab ja kuidas ise merd erinevatest mürkidest säästa, räägivad seekordses saates polaarreisidel käinud Maris Pruuli ning keskkonnateemadega tegelev Randel Kreitsberg.
Kes ütles, et surfata saab vaid suvel ja et surfamiseks sobib vaid vesi? Tuleb välja, et meie kliimas on üha populaarsemaks saamas ka talisurf, kus sõidetakse nii veepinnal kui ka jääl. Täpsemalt avavad talisurfi telgitaguseid seekordses saates surfarid Ain Härmson ja Andrei Petrov ning surfarist võistluste korraldaja Tõnis Kask.