Tiiaeg
Tiiaeg rändab läbi Eesti kettagolfi loo, haarates kaasa nii ammuseid kui uusi spordialale kaasaelajaid. Põnevad külalised avavad populaarse ala olemuse, reeglid, alustõed ning märgilised hetked ega jäta jutustamata isiklikke lugusid faktide taga. Kõike seda selleks, et rajad eesootavatel suurvõistlustel võiks täituda asjatundlike fännidega.
Saatejuht
Silja Madison
Episoodid
Euroopa meistrivõistlused toimuvad esmakordselt Eestis ja tõenäoliselt suurejoonelisemalt kui eales varem. Suurvõistlusel toimuva avavad korraldajad ning valitsev Eesti meister.
Et Euroopa meistrivõistlused on ukse ees, oleme stuudiosse kutsunud ürituse korraldustiimist Matthias Vuti ja Ralf Rogovi. Mehed räägivad, kuidas õnnestus kolmandal katsel suurvõistlus Eestisse saada, milline näeb välja võistluspaiga ülesseadmine kiirel suvisel ajal Lauluväljakul ning kellele Euroopa tippmängijatest on võimalik kaasa elada nii kohapeal kui telepild=t:1.2;margin-top:0pt;margin-bottom:10pt;">Kolmandaks külaliseks on Eesti valitsev meister ja eelmisel aastal tiimide MM-i kulla teeninud koondise liige Rasmus Metsamaa, kes räägib suurvõistlustel osalemise võlust ja sellest, kui oluline on näha pealtvaatajate seas sõbralikke tuttavaid nägusid. Euroopa Meistrivõistlused toimuvad Tallinna Lauluväljakul 16.-20. augustil. Finaalring peetakse 19. augustil ning järgmisel päeval on võimalik näha paarisvõistlust.
27.07.2023 49 m
“Statistikud” selgitavad, kuidas tekivad mängijareitingud, millise numbriga oled tegija ning mis kasu on nädalamängudest
Kettagolfi taskuhäälingu teises saates selgitatakse lahti, kuidas tekivad mängijatele reitingud, miks loodi Eestis oma versioon sellest ja kui suur number teeb mängijast tegija. Juttu tehakse Eesti esimestest tiimimängijatest ja ka sellest, kuidas kohalik nädalamäng võib olla eduka karjääri nurgakivi. Saatekülalisteks ei saaks olla sobivamaid inimesi kui on Eesti mängu- ja reitingusüsteemi discgolfmetrix.com looja Marko Saviauk ning Eesti PDGA koordinaator Rainer Lipand – mees, kes sööb kettagolfi statistikat hommikusöögiks.
08.06.2023 49 m
Legendid jutustavad, kuidas lendasid kettad enne “meie ajaarvamist” ning kuidas müüdi Eesti maha tippmängijatele
Tiiaeg markeerib võistluringi algust ja sestap on vaid loogiline, et stardipakuks teekonnale läbi Eesti kettagolfi loo on samanimeline taskuhääling. Põnevad ja asjatundlikud külalised avavad populaarse ala olemuse, reeglid, alustõed ning märgilised hetked ega jäta jutustamata isiklikke lugusid faktide taga. Avasaate külalised Jaanus Väljamäe ning Rasmus Sepp on legendid, kes lennutasid kettaid teatud mõttes juba enne meie ajaarvamist. Jaanus on võistlustel osalenud kolmes vanuserühmas ja olgu siinkohal selgitatud, et selle mõõtühikuks on 10 aastat. Sealjuures leiab ta ise, et on veel õppimise faasis ning suurim võit selles igati demokraatlikus mängus saabub alles 30 aasta pärast. Rasmus on mees, kes müüs Eesti maailma tippmängijatele maha juba 10 aastat tagasi, mil meie esisportlased alast vaevu midagi teadsid. Tema aastaid kõrgel tasemel korraldatud võistlused on legendaarsed ja meenutamist väärt ning õnneks püsib tase tema hinnangul kõrgel ka praegu. Kes tõi kettagolfi Eestisse? Kust sai algusaegadel varustust? Sellest ja paljust muust esimeses saates räägimegi. Asume teele. Head taganttuult!
05.05.2023 49 m