Rööprähklejad
Kes teeb, see jõuab või jäävad tegijale tühjad pihud? Eesti Ekspressi noorte podcast’is on külas inspireerivad ja tuntud saatekülalised, kellega räägime nende eluteest, rööprähklemisest ja keerulistest hetkedest. Peale igat episoodi pakatab sinus jõud teha uusi ja suuri tegusid! Saatejuhid on ajakirjanduse tudengid ja meisterrööprähklejad Rauno Ruus ja Jan Joonas Tuuna.
Saatejuhid
Rauno Ruus, Jan Joonas Tuuna
Episoodid
#13 Sidni Tomson eneseanalüüsimisest, nilbustest ja TikToki illusioonidest
Juutuuberi ja sisuloojana silmapaistev Sidni võtab igat kriitikanoolt kui rünnakut ning endaga pahuksisse minekut vältimaks tegeleb ta juba 17-aastaselt eneseanalüüsimisega. Juba praegu unistab ta oma majast, perest ja lapsest. Tulevikus plaanib minna ta psühholoogiat õppima, et endast ja teistest paremini aru saada.
15.09.2023 52 m
#12 Taavi Eilat “Pealtnägija” telgitagustest, McDonald’sis töötamisest ja Kaja Kallase skandaalist
Taavi Eilat on tuntud kui uuriv teleajakirjanik, kuid tegelikult on ta õppinud ka matemaatikat, unistanud näitlejatööst ja seigelnud Austraalias. Läbi juhuste hakkas ta õppima ajakirjandust, mis paelub teda tänaseni. Aastapikkune isapuhkus õpetas talle aga vaatama maailma uue nurga alt.
31.08.2023 51 m
#11 Brigitte Susanne Hunt skandaalidest, rikkusest ja meestest
“Rööprähklejate” esimesel vestlusõhtul oli külas meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt. See on tema esimene intervjuu pärast draamarohket suve. Podcast’is räägib meelelahutaja oma töö telgitagustest ja meenutab seiku minevikust. Kui palju maksab koostöö temaga ja kes sisu üle otsustab? Kes on ta BSH brändi taga? Täies pikkuses intervjuud saavad kuulata Delfi kogupaketi tellijad.
16.08.2023 1h 25 m
#11 Brigitte Susanne Hunt skandaalidest, rikkusest ja meestest (teaser)
“Rööprähklejate” esimesel vestlusõhtul oli külas meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt. See on tema esimene intervjuu pärast draamarohket suve. Podcast’is räägib meelelahutaja oma töö telgitagustest ja meenutab seiku minevikust. Kui palju maksab koostöö temaga ja kes sisu üle otsustab? Kes on ta BSH brändi taga? Kuula intervjuud täispikkuses Eesti Ekspressi veebist ja Delfi Taskust.
16.08.2023 7 m
#10 Behind the scenes: suurimad äpardused, episoodide ettevalmistamine ja tulevikuplaanid
Viimases episoodis võtavad saatejuhid Rauno Ruus ja Jan Joonas Tuuna hooaja kokku ja meenutavad kulissidetaguseid lugusid. Näiteks, milliseid sekeldusi tuli neil lahendada Kaja Kallase ja Jaagup Tuisuga. Lisaks selgitavad, miks kulub päevi ühe osa eeltöö tegemiseks. Eriepisoodile kohaselt mängitakse vahele parimaid hetki hooajast.
02.07.2023 36 m
#9 Kristel Aaslaid mölutamisest, iseenda vihkamisest ja huumori abil maailma päästmisest
Miša alias Kadri Hellermaa alias Kristel Aaslaid naerab rohkem kui räägib. Koos elukaaslasest koomiku Mattias Naaniga naeravad nad kodus isegi iseenda üle. Kristel on kasutanud huumorit probleemide eiramiseks ja madal enesehinnang takistanud suurelt unistamast. Siiski läbi tantsu ja armastuse valdab teda täna ülim tänutunne elule.
19.06.2023 43 m
#8 Karl Killing äratõusnud artistidest, ego taltsutamisest ja sundmõtetest
Poistebändi Beyond Beyond liikmena jälitasid Karl Killingut tüdrukud ja bändi ajasid lahku suured egod. Nüüd teeb ta muusikat suurimatele Eesti artistidele ja Soome kuulsaimale lauljale Isac Elliotile. Tulevikus tahab Karl müüa välja terved areenid oma kontsertidega. Edu kõrval on ta mitmel korral kimbatuses olnud ärevushoogude, sundmõtete ja ATH-ga.
05.06.2023 48 m
#7 Hendrik Johannes Terras ülikoolielust, telemaailmast ja suhetest Riigikogus
Tõsielusaatest "Vallaline kaunitar" tuntuks saanud poissmees ja värske riigikogulane Hendrik Johannes Terras on parlamendi töökorda harjutada saanud juba ülikooli ajal. Ööistungite perioodil seadis ta endale valmis magamisaseme ja nägi istungeid isegi unes. Isa Riho Terrasega joonistuvad tal välja üha enam erinevad vaated elule.
22.05.2023 37 m
#6 Kristjan Ilves tippspordist: puhkepäevi loen ühe käe sõrmedel, võit on tihti peas kinni ja tulevikus ootab ülikool
Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves on spordile ohverdanud ülikooliõpingud ja isaks saamise soovi. Trennid kestavad tunde ja hobideks palju aega ei jää. Ta armastab šokolaadi, aga jälgib oma kehakaalu saja grammi täpsusega. Karjääri lõppedes ta sporti taga nutma ei jää.
06.05.2023 44 m
#5 Krista Lensin pole elus alla andnud, ei igatse Kroonikat ega rambivalgust
Krista Lensini elu on kulgenud kui tõelised ameerika mäed, kus olnud nii New York’i sära, Kroonika glamuuri kui ka läbipõlemist ja leina. Ta armastab noortega suhtlemist ning noorte julgust olla nemad ise. Samas on ta ise teinud inimestele haiget ja kandnud avalikkuse ees ideaalelu maski.
22.04.2023 49 m
#4 Andrei Zevakin ja Jaagup Tuisk vihkavad passimist, on õppinud endasse uskuma, ent kogenud koolikiusamist ja ärakasutamist
Multitalendid Andrei Zevakin ja Jaagup Tuisk on lapsest saati tahtnud esineda ja särada. Kindel siht karjääris on toonud nad mõne aastaga Eesti meelelahutusmaailma paremike sekka. Oma teekonnal on mõlemad kogenud koolikiusamist ja “vanade sõprade” poolt ärakasutamist.
07.04.2023 49 m
#3 Marju Karin: olen ise ka koguaeg depressiooniga kimpus
Ilusüstide kuningannaks tituleeritud ärinaine Marju Karin on otsekohese ütlemisega. Selle juuri võib leida ta keerulisest lapsepõlvest. Ta kaotas nii ema kui vanaema enesetapu tõttu. 15-aastaselt sai temast ise ema. Pead norgu laskmata on ta omandanud mitu kõrgharidust, töötanud aastaid operatsioonitoas ja tänaseks jõudnud eluetappi, kus on eluga siiski rahul.
17.03.2023 40 m
#2 Kaja Kallas on kartnud avalikult esineda, läbipõlenud ja lugenud riigikogu jaoks raamatut “Kuidas mölakatega toime tulla”
Äsja valimiste häälterekordi purustanud Kaja Kallast on nimetatud vedruga naiseks, kes suudab vajalikul hetkel palju korda saata. Maailma meedias figureeriv peaminister pole aga seadnud elus suuri eesmärke, vaid hakanud tööga lihtsalt pihta. “Peaminister olen 24/7 ja õhtuti pole ammu väljas käinud.”
11.03.2023 38 m
#1 Karl-Erik Taukar: kuldajal andsin kakssada kontserti aastas, sõitsin helikopteriga, kuni olin lähedal läbipõlemisele
Karl-Erik Taukari elus on olnud võimsaid tõuse ja sügavaid mõõnu ning ta rõhutab oma kogemuste põhjal: ära karda teha suunamuutust! Ta on jätnud katki õpingud Tartu Ülikoolis, laulnud ennast rahva südametesse, samal ajal toitunud ja maganud halvasti. Täna on ta eluga jõudnud etappi, kus on valmis saama esimest korda isaks.
17.02.2023 46 m