Rööprähklejad
Kes teeb, see jõuab või jäävad tegijale tühjad pihud? Eesti Ekspressi noorte podcast’is on külas inspireerivad ja tuntud saatekülalised, kellega räägime nende eluteest, rööprähklemisest ja keerulistest hetkedest. Peale igat episoodi pakatab sinus jõud teha uusi ja suuri tegusid! Saatejuhid on ajakirjanduse tudengid ja meisterrööprähklejad Rauno Ruus ja Jan Joonas Tuuna.
Saatejuhid
Rauno Ruus, Jan Joonas Tuuna
Episoodid

Kristjan Jõekalda on Eesti üks hinnatumaid ja armastatuimaid saatejuhte. Mida ta selleks teeb? Tuleb välja, et näiteks ei räägi ta enne saateid inimestega! Kamraad Teet Margnalt pole ta aga pidanud kunagi palka juurde küsima, sest Teet on helde. Millal tuleb Instagramis collab: Kristjan Jõekalda vs Jüri Ratas?

23.05.2024 49 m

Tippsportlasel Kelly Sildarul on järjekordne hooaeg selja taga, kuid pool sellest ta rajal olla vigastuse tõttu ei saanudki. Edaspidi püüab ta teha kõike veelgi ettevaatlikumalt ja olles endas alati 100% kindel. Kuidas mõjuvad vigastused ja ebaõnnestumised tippsportlasele? Millist rolli mängib Kelly elus modellindus? Kuidas veedab ta vaba aega? Kuidas toimib elukaaslane treeneri rollis tema elus? Millist rolli mängib üldse treener tippsportlase elus?

11.05.2024 54 m

Anna Hints reisib mööda maailma ja muudkui korjab auhindu, mille Savvusanna sõsarad on talle toonud. Edu nimel ta filmimaailmasse aga tulnud ei ole. Episoodis inspireerib ta kuulajaid aega maha võtma ja iseendaga tegelema, et leida oma tee ning soovitab kontroversiaalseid nippe, kuidas häid ideid genereerida.

28.04.2024 57 m

Sander Rebane on tuntud näitlejana, kuid ta rööprähkleb ka matkamise, pildistamise, laulmise ja sportimise vallas. Oma tee on ta leidnud tänu hulljulgusele ja sihikindlusele, mis pannud teda nautima protsessi mitte tulemit. Näitlejaks saamise kõrval räägib Sander, kuidas takistused seljatada ja säilitada igas olukorras optimism.

14.04.2024 52 m

Tomas jättis kelmielu selja taha juba mõned aastad tagasi, sest mõistis, et see ei tasu ära. Kristlikus peres, pingekeskkonnas üleskasvamine ja rahahanus olid need, mis ta kuritegelikule teele üldse viisid. Nüüd pühendab ta aega raamatute kirjutamisele, podcast’ile, blogijast naisele ja lastele ning räägib avalikult kuritegeliku maailma võludest ja valudest.

31.03.2024 57 m

Säm alustas muusikakarjääri Soundcloudist, kui koduste vahenditega ehitas magamistuppa helistuudio. Nüüdseks on ta jõudnud esineda ka vabariigi aastapäeva kontserdil. Ta ei salga armastust Eestimaa vastu, kuigi sõda on pannud teda tõsiselt tuleviku üle mõtlema. Lisaks tegeleb Säm hoogsalt investeerimisega, mis toonud juba valusaid õppetunde.

17.03.2024 52 m

Õed-sisuloojad on koos üleskasvanud ja üksteist korda-mööda mõjutanud läbi aastate. Maria alustas YouTube’ga 13-aastaselt ning Laura 10-aastaselt. Need olid YouTube hiilgeajad, mida nad siiani meenutavad. Õed selgitavad, miks on sisuloome päris töö, palju sisuloojad teenivad ning millised valusad olukorrad liidavad õdesid kokku.

03.03.2024 1h
Miljonär ja ettevõtja Raivo Hein on rahaga sina peal. Seda jagub nii talle endale kui ka teistele rahatarkadele. Miljonäri elu taustal räägib Raivo, mis on ta nii kaugele viinud ja milline on ta argipäev. Lisaks vastab ta küsimusele, kuidas elada üle kaotused ja mis vahe on ajalisel ja rahalisel rikkusel?
17.02.2024 1h 4 m
Aasta viimases saates võtavad Anu Saagim ja Märt Koik kokku rahvaküsitluse tulemused, millest koondus 2023. aasta rahva mõjukate edetabel. Kes sinna jõudsid? Vihjeks ei hoia Anu ja Märt ennast tagasi Brigitte Susanne Hundi mõjuvõimsuse ja EKRE poliitikute hindamisel. Muuhulgas ähvardab Anu saatejuhte kohtukutsega.
30.12.2023 52 m
Kirsti-Valdstein Timmer nimetab ennast “mustaks nõiaks”, keda tasub karta. Surm on ta töövahend tuleviku nägemiseks, kuid surmasuus on ta isegi olnud. Ennustamise kõrval töötas Kirsti aastaid teles ja raadios, millest värvikaid lugusid meenutab tänaseni. Uue aasta kohta on Kirstil nii häid kui ka halbu uudiseid.
16.12.2023 52 m
Laura Põldvere on karjääri algusest alates pidanud oluliseks laval efektne välja näha. Ta on lavariiete osas väga valiv, kuid nende kõrval napib tal igapäevaseid riideid. Muusikahariduse omandas ta nii Ameerikas kui ka Euroopas. Välise sära ja musikaalsuse kõrval on ta tundnud ennast ebakindlana ja ei unusta eales siit ilmast lahkunud venda.
24.11.2023 52 m
Professionaalne rööprähkleja Mihkel Raud tõdeb, et vahel läheb kõike paljuks, kuid seni on ta välja vedanud. Küll aga räägib ta, kuidas avaldus tema esimene paanikahoog ning kuidas hoogudega ka edaspidi toime on tulnud. Alkoholismi põdenud, kuid nüüd 33 aastat kainust selja taga, räägib Raud, kuidas on peod peetud saadud. Veel avab superstaaride hirm, kuidas kujunes tema “kurja võõrasema” roll superstaarisaates.
10.11.2023 40 m
Seksuoloog ja @sekspositiiv Instagrami konto looja Kristina Birk-Vellemaa jagab kuulajaga mõtteid tänapäeva seksuaalharidusest ja selle arenguvõimalustest. Ta usub, et seksist räägitakse palju, kuid sisulist arutelu on siiski vähe. Birk-Vellema õpetab ka Pelgulinna riigigümnaasiumis, mistõttu suudab noorte maailma ja noorte olukorda paremini mõista ja hinnata.
27.10.2023 52 m
Markus Villig on Eesti üks rikkamatest inimestest, kes juba 19-aastasena tegi oma ettevõtte Bolt. Nüüd on ta ükssarviku omanikuna miljardär, kes otsib enda kõrvale eriti töökaid ja sihikindlaid inimesi. Oma karjääri ta teistele soovitama ei kipu, sest selle nimel on ta aastaid rüganud tööd teha.
07.10.2023 48 m
Juutuuberi ja sisuloojana silmapaistev Sidni võtab igat kriitikanoolt kui rünnakut ning endaga pahuksisse minekut vältimaks tegeleb ta juba 17-aastaselt eneseanalüüsimisega. Juba praegu unistab ta oma majast, perest ja lapsest. Tulevikus plaanib minna ta psühholoogiat õppima, et endast ja teistest paremini aru saada.
15.09.2023 52 m
Taavi Eilat on tuntud kui uuriv teleajakirjanik, kuid tegelikult on ta õppinud ka matemaatikat, unistanud näitlejatööst ja seigelnud Austraalias. Läbi juhuste hakkas ta õppima ajakirjandust, mis paelub teda tänaseni. Aastapikkune isapuhkus õpetas talle aga vaatama maailma uue nurga alt.
31.08.2023 51 m
“Rööprähklejate” esimesel vestlusõhtul oli külas meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt. See on tema esimene intervjuu pärast draamarohket suve. Podcast’is räägib meelelahutaja oma töö telgitagustest ja meenutab seiku minevikust. Kui palju maksab koostöö temaga ja kes sisu üle otsustab? Kes on ta BSH brändi taga? Täies pikkuses intervjuud saavad kuulata Delfi kogupaketi tellijad.
16.08.2023 1h 25 m
“Rööprähklejate” esimesel vestlusõhtul oli külas meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt. See on tema esimene intervjuu pärast draamarohket suve. Podcast’is räägib meelelahutaja oma töö telgitagustest ja meenutab seiku minevikust. Kui palju maksab koostöö temaga ja kes sisu üle otsustab? Kes on ta BSH brändi taga? Kuula intervjuud täispikkuses Eesti Ekspressi veebist ja Delfi Taskust.
16.08.2023 7 m
Viimases episoodis võtavad saatejuhid Rauno Ruus ja Jan Joonas Tuuna hooaja kokku ja meenutavad kulissidetaguseid lugusid. Näiteks, milliseid sekeldusi tuli neil lahendada Kaja Kallase ja Jaagup Tuisuga. Lisaks selgitavad, miks kulub päevi ühe osa eeltöö tegemiseks. Eriepisoodile kohaselt mängitakse vahele parimaid hetki hooajast.
02.07.2023 36 m
Miša alias Kadri Hellermaa alias Kristel Aaslaid naerab rohkem kui räägib. Koos elukaaslasest koomiku Mattias Naaniga naeravad nad kodus isegi iseenda üle. Kristel on kasutanud huumorit probleemide eiramiseks ja madal enesehinnang takistanud suurelt unistamast. Siiski läbi tantsu ja armastuse valdab teda täna ülim tänutunne elule.
19.06.2023 43 m
Poistebändi Beyond Beyond liikmena jälitasid Karl Killingut tüdrukud ja bändi ajasid lahku suured egod. Nüüd teeb ta muusikat suurimatele Eesti artistidele ja Soome kuulsaimale lauljale Isac Elliotile. Tulevikus tahab Karl müüa välja terved areenid oma kontsertidega. Edu kõrval on ta mitmel korral kimbatuses olnud ärevushoogude, sundmõtete ja ATH-ga.
05.06.2023 48 m
Tõsielusaatest "Vallaline kaunitar" tuntuks saanud poissmees ja värske riigikogulane Hendrik Johannes Terras on parlamendi töökorda harjutada saanud juba ülikooli ajal. Ööistungite perioodil seadis ta endale valmis magamisaseme ja nägi istungeid isegi unes. Isa Riho Terrasega joonistuvad tal välja üha enam erinevad vaated elule.
22.05.2023 37 m
Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves on spordile ohverdanud ülikooliõpingud ja isaks saamise soovi. Trennid kestavad tunde ja hobideks palju aega ei jää. Ta armastab šokolaadi, aga jälgib oma kehakaalu saja grammi täpsusega. Karjääri lõppedes ta sporti taga nutma ei jää.
06.05.2023 44 m
Krista Lensini elu on kulgenud kui tõelised ameerika mäed, kus olnud nii New York’i sära, Kroonika glamuuri kui ka läbipõlemist ja leina. Ta armastab noortega suhtlemist ning noorte julgust olla nemad ise. Samas on ta ise teinud inimestele haiget ja kandnud avalikkuse ees ideaalelu maski.
22.04.2023 49 m
Multitalendid Andrei Zevakin ja Jaagup Tuisk on lapsest saati tahtnud esineda ja särada. Kindel siht karjääris on toonud nad mõne aastaga Eesti meelelahutusmaailma paremike sekka. Oma teekonnal on mõlemad kogenud koolikiusamist ja “vanade sõprade” poolt ärakasutamist.
07.04.2023 49 m
Ilusüstide kuningannaks tituleeritud ärinaine Marju Karin on otsekohese ütlemisega. Selle juuri võib leida ta keerulisest lapsepõlvest. Ta kaotas nii ema kui vanaema enesetapu tõttu. 15-aastaselt sai temast ise ema. Pead norgu laskmata on ta omandanud mitu kõrgharidust, töötanud aastaid operatsioonitoas ja tänaseks jõudnud eluetappi, kus on eluga siiski rahul.
17.03.2023 40 m
Äsja valimiste häälterekordi purustanud Kaja Kallast on nimetatud vedruga naiseks, kes suudab vajalikul hetkel palju korda saata. Maailma meedias figureeriv peaminister pole aga seadnud elus suuri eesmärke, vaid hakanud tööga lihtsalt pihta. “Peaminister olen 24/7 ja õhtuti pole ammu väljas käinud.”
11.03.2023 38 m
Karl-Erik Taukari elus on olnud võimsaid tõuse ja sügavaid mõõnu ning ta rõhutab oma kogemuste põhjal: ära karda teha suunamuutust! Ta on jätnud katki õpingud Tartu Ülikoolis, laulnud ennast rahva südametesse, samal ajal toitunud ja maganud halvasti. Täna on ta eluga jõudnud etappi, kus on valmis saama esimest korda isaks.
17.02.2023 46 m