Suhtejutud
Eesti Naise podcast „Suhtejutud“ on saade, mille teemaks on romantika ja see, kuidas olla paarisuhete alal edukas. Intrigeerivatel teemadel arutlevad ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio ja Risto Veskioja, Kroonika tegevtoimetaja veebis.
Saatejuhid
Risto Veskioja, Heidit Kaio
Suhtejutud
Vaba aeg 47 episoodi
Episoodid
Suhtejutud: appi, kas tõesti on elu armastus minust juba mööda läinud?!
Seekordses Eesti Naise podcast'i „Suhtejutud“ episoodis võtsid saatejuhid Risto Veskioja ja Heidit Kaio diskussiooniks sellise ilusa teema nagu seda on armastus. Kas on võimalik, et elus on ainult üks armastus ja et me ei pane seda tähele enne, kui see on juba möödas?
13.03.2023 20 m
Suhtejutud: pidage meeles, et seks on nagu iga teine spordiala. Paremaks saamiseks tuleb treenida
Seekordses juubelihõngulises ehk 50. episoodis tuleb juttu kahest teemast, mis esmapilgul justkui kokku ei käi: seks ja õppimine. Neid teemasid on võimalik kombineerida küll, kui esitada näiteks küsimus: kuivõrd on seksi võimalik õpetada ja õppida?
06.03.2023 21 m
Romantika ABC: Instagramis roosidega poseerimine on küll tore, aga kas lillede kinkimine pole mitte kergem valik?
Mida teha, kui romantika tähendab absoluutselt erinevaid asju või tegevusi naisele ja mehele? Kuidas olla rohkem romantiline ja mis on romantika meeste jaoks ning mis naiste jaoks? Milline romantiline žest väljendab pingutust ja seega ka huvi kaaslase vastu?
27.02.2023 21 m
Suhtejutud: seksile peale sattuv laps on lapsevanemate ilmselt kõige suurem õudusunenägu
Kuidas leida aega ning tahtmist seksiks, kui sul on kodus väikesed lapsed? Tõuke sellist teemat arutada said saatejuhid ühelt kuulajalt, kes kirjutas, kuidas ta tõrjub pidevalt oma mehe lähenemiskatseid, sest ei jaksa väikeste laste kõrvalt õhtul veel ka seksida. „Ma näen ja tunnen, et see riivab meest,“ tõdeb kuulaja enda kirjas.
20.02.2023 19 m
Suhtejutud: „Mehed mõtlevad tihti, et ma olen vaid üks ilus bimbo!“ Kas mehed armuvad vaid silmadega?
Taskuringhäälingu „Suhtejutud“ seekordses episoodis arutlevad saatejuhid Heidit Kaio ja Risto Veskioja nö silmadega armumise võimalikkuse üle.
13.02.2023 20 m
Suhtejutud: kuidas olla suhtes välismaalasega? „Isegi teiste naiste suunas vaatamine tekitas juba möllu!“
Taskuringhääling „Suhtejutud„ on peale lühikest pausi jälle tagasi! Seekordses episoodis arutlevad saatejuhid Heidit Kaio ja värskelt välismaalt saabunud Risto Veskioja justnimelt suhete võimalikkuse üle teisest kultuuriruumist pärit inimestega.
06.02.2023 21 m
Suhtejutud eelmängust: mismõttes meestel on „soojenemiseks“ vähe aega vaja? Mõni nühib juba 45 minutit ja lõppu ei paista!
Taskuringhäälingu „Suhtejutud„ seekordses episoodis arutavad saatejuhid Heidit ja Risto äärmiselt elulistel ehk eelmänguga seotud teemadel.
09.01.2023 21 m
Suhtejutud: miks peetakse suure vanusevahega paaride puhul naist kohe „kullakaevajaks“?
Saates „Suhtejutud“ arutavad Heidit ja Risto seekord paaride vanusevahe teemal.
02.01.2023 21 m
Suhtejutud live vol. 2: kuidas küll mehed on jõudnud kolmekohalise sekspartnerite arvuni?
Kas sekspartnerite arv on tähtis? Kui palju on liiga palju? Aga kui palju on siis liiga vähe? Kas ja kuidas sellest partneriga rääkida?
19.12.2022 22 m
Suhtejutud live vol. 1: kuidas ma küll peale raju jõulupidu kolleegidele jälle otsa vaatan?
Kas jõulupidudel tekkinud suhted võivad viia sügavamate tunneteni? Kuidas peale vallatut jõulupidu kolleegidele uuesti otsa vaadata? Milline on kõige rajum tegu, mida saatejuhid on jõulupeol teinud?
19.12.2022 21 m
Suhtejutud: kas tänapäeval keegi veel tuleb koju, võõra naise stringid mantli taskus?
Saates „Suhtejutud„ arutavad saatejuhid Heidit ja Risto seekord väga pikantsel teemal ehk kuidas saada aru, et sinu partner seksib kellegi teisega?
12.12.2022 24 m
Suhtejutud: kas on võimalik olla armumisest sõltuvuses?
Seekordses Eesti Naise podcast'is „Suhtejutud„ arutasid saatejuhid armumisest sõltumise üle. Mis asi see ikkagi on, mis paneb osasid inimesi ühest suhtest kohe teise hüppama?
05.12.2022 22 m
Suhtejutud: internetis räägitakse maiast seksijuttu, aga päriselus pöördub pilk maha ja veri valgub pähe
Eesti Naise podcast'i „Suhtejutud" seekordses äärmiselt meeleolukas episoodis tuleb juttu seksist. Täpsemalt, sellest rääkimisest.
28.11.2022 24 m
Suhtejutud: „Esiteks peaks üldse aru saama, kas me viis tööpäeva nädalas õhtuti koos ollagi suudame!“
Suhe on algusjärgus, aga ühel poolel on juba abielumõtted peas. On see normaalne? Kas see ei pane suhet kohe alguses nii kõrgete eesmärkidega lukku? Eesti Naise podcast'is „Suhtejutud“ tänases episoodis just neil teemadel juttu tulebki.
21.11.2022 24 m
Suhtejutud: armusuhe hobiringis – kas totaalne suhete häving või võimalus leida kaaslast?
Eesti Naise podcast'is „Suhtejutud“ tuleb seekord teemaks armusuhted, mis sünnivad ühise hobi pinnalt. Kuidas sama huviala sõpruskonnas sündinud suhe mõjutab paari ja sõprade omavahelisi suhteid?
14.11.2022 22 m
KUULA | Suhtejutud: lugeja tehtud hirmnaljakas eksperiment näitab, et me tihti ei kuula teineteist
KUULA | Suhtejutud: lugeja tehtud hirmnaljakas eksperiment näitab, et me tihti ei kuula teineteist
07.11.2022 22 m
Suhtejutud: kas eksiga seksimine on seksiga eksimine?
Taskuhäälingu saates „Suhtejutud„ arutasid Heidit Kaio ja Risto Veskioja seekord pärast endise poiss-sõbra või tüdruksõbraga lahkuminekut nendega uuesti intiimssuhtesse mineku mõtekuse üle.
31.10.2022 20 m
Suhtejutud: kas tänapäeval on abielu põhjusteks tõesti vaid raha ja mugavus?
Eesti Naise podcastis „Suhtejutud“ tuleb seekord teemaks väga püha teema. Täpsemalt öeldes, siis arutavad saatejuhid Heidit ja Risto abielu pühaduse üle.
24.10.2022 19 m
„Õlut ostad küll enda raha eest!“ Suhtejutud: kas ja kuna peaks paari rahakott muutuma ühiseks?
Podcasti „Suhtejutud„ saatejuhid Heidit ja Risto võttis seekordses episoodis teemaks suhted ja raha. Täpsemalt öeldes: kuna muutub suhtes rahakott ühiseks? Kas see peaks ühiseks muutuma?
17.10.2022 20 m
Suhtejutud: mida arvata üheöösuhetest?
Mida arvata üheöösuhetest? Podcasti „Suhtejutud„ saatejuhid Heidit ja Risto just sellel, äärmiselt elulisel ja intrigeerival teemal seekordses episoodis arutavadki.
10.10.2022 19 m
Suhtejutud: kuidas ravida murtud südant?
Podcasti „Suhtejutud“ saatejuhid Heidit ja Risto võtsid seekord jutuks ühe väga vana ja levinud suhteteema ehk kuidas ravida murtud südant?
26.09.2022 20 m
Suhtejutud: 10 aastat Tinderit - mis on muutunud suhete loomisel ja hoidmisel?
Saates „Suhtejutud“ arutavad saatejuhid Heidit ja Risto seekord Tinderi 10. aasta sünnipäeva tuules virtuaalse suhtluse ja suhtlemise tagamaade üle.
19.09.2022 25 m
Suhtejutud: „Kõige valusam ei ole keharoim, vaid reetmine“ ehk petmise anatoomia
Saates „Suhtejutud„ arutavad saatejuhid Heidit ja Risto seekord sellise intrigeeriva teema üle nagu seda on petmise anatoomia.
13.09.2022 24 m
Suhtejutud: kas seksleludel on magamistoas oma koht?
Saate „Suhtejutud“ sügishooaeg algab eriti rajult ja kelmikalt. Nimelt otsustasid Heidit ja Risto kooliaasta alguse puhul teha ka ise väikese „koolituse“ ja seda ei mingil muul teemal kui sekslelud ja nende kasutamine.
05.09.2022 22 m
Suhtejutud: kas teist on võimalik suhtes muuta?
Suhtejutud: Heiditi ja Risto vestlused
31.08.2022 19 m
Suhtejutud: kui eks võtab uuesti ühendust
Suhtejutud: Heiditi ja Risto vestlused
24.08.2022 22 m
Suhtejutud: abielurahva armuke – miks selliseid suhteid luuakse ja mida kõike see endaga kaasa toob?
Suhtejutud: Heiditi ja Risto vestlused
17.08.2022 21 m
Suhtejutud: kuidas kontrollida oma tundeid ja mitte tormata, kuigi instinkt seda sooviks?
Suhtejutud: Heiditi ja Risto vestlused
09.08.2022 24 m
Suhtejutud: kas mehe vaikimine võib olla test?
01.08.2022 22 m
Suhtejutud: „Aga miks sina mulle musi ei anna?“ ehk avalikult kiindumuse välja näitamisest
25.07.2022 22 m
„Suhtejutud“ kelmikas episood: eestlased on see suvi eriti maiad kuumi suvesuhteid alustama
Suhte-podcast'i „Suhtejutud„ seekordses episoodis arutavad Heidit Kaio ja Risto Veskioja eriti kelmikalt suvesuhete teema üle.
18.07.2022 16 m
Suhtejutud
„Täna on eriti põnev teema. Sina, Risto, pakkusid selle välja. Räägi siis nüüd, mis sa selle all täpsemalt mõtlesid!“
14.07.2022 23 m
Kas sotsiaalmeedias kellegi mahajätmine on ikka väärikas?
Seekordse suhte-podcast'i „Suhtejutud„ episoodis tuleb arutluse all tänapäeva tehnikaajastu võidukäigul üles kerkinud probleem: mil viisil on võimalik väärikalt suhteid lõpetada?
05.07.2022 21 m
Suhtejutud: „See on küll kõige kehvem koht esimeseks kohtinguks üldse!“
Suhtepodcastis arutavad Heidit ja Risto seekord esimese kohtingu teemadel. Kuidas jõuda selleni ja kes peaks tegema ettepaneku? Enamik kohtinguid piirdubki vaid ühe kohtumisega. Ehk siis kui on plaan kohtuda, siis ei tähenda, et tingimata toimub ka teine kohtumine, kuigi eelnevalt on olnud väga tore vestelda kirjalikult, leidis Heidit. Ta tõi välja, et mõned võtavad seda nagu väga tööintervjuud. Esitavad omapoolseid mõtteid ja soovivad vastuseid. Mis on väga normaalne. Kui esimene kohting juhtub selline, võib olla üsna kohmetuks tegev. Kui su vestluskaaslane püüab vihjamisi aru saada, kas oleksid valmis Tallinnast kolima Raplasse, kuigi su töökoht on Tallinnas. Risto tõi välja ka koha, mis tema arust kohe üldse esimeseks kohtinguks ei sobi. Kuigi see on justkui enimlevinud kohtingukoht.
31.05.2022 26 m
Pudeliga vastu vahtimist ja sunnitud seks enne poisteõhtut: miks on mõned inimesed nii armukadedad?
Heidit ja Risto võtsid seekord arutlemaks ühe igivana suhteteema, millega on kõik meist kokku puutunud - armukadedus. Miks on mõned inimesed jube armukadedad ja teised jällegi suhtuvalt ükskõikselt partneri huvisse kolmandate vastu? Mida teha, et armukadedust võitu saada? Kuidas see suhet mõjutab? Kas on olemas ka HEAD armukadedust? Kuigi Heidit ja Risto pidid mõlemad tunnistama, et nad isiklikult pole väga armukadedad inimesed, siis oli neil enda ja teiste elust tuua väga palju näiteid armukadedusest. Ristol, vaesekesel juba esimene kooliajast, kui ta teise tüdruku vaatamise eest vastu vahtimist sai. Aga kurioosseid näiteid ja lõbusat arutelu jätkus veelgi! Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja. Saatke meile oma mõtteid ja küsimusi, mida saade teis tekitas: heidit.kaio@eestinaine.ee
12.05.2022 16 m
"Suhtejutud": kui ehitaja läheb advokaadiga kohtingule, kas see suhe on juba eos läbi kukkunud?
Suhtepodcastis "Suhtejuhtud" tuli seekord teemaks ebavõrdsus suhetes. Kas võrdsus suhtes on üldse võimalik ja mis on ebavõrdsus ühes suhtes? Saatejuhid Heidit ja Risto said seekord kirja kuulaja Laurilt: „Palju räägitakse sellest, et "see inimene pole minu liigast" või "ma tean oma väärtust". Kas kõrgharitud naine saaks suhelda ka keskharitud mehega? Ma mõtlen, et kas Eestis on klassiühikond? Kui ehitaja läheb näiteks advokaadiga kohtingule, kas see on juba ette hukule määratud suhe?" Saates vestlevadki ebavõrdsuse teemal Heidit Kaio ja Risto Veskioja, kellel mõlemal on teema kohta väga tugevad arusaamad.
12.05.2022 19 m
KUULA | Suhtejutud: seksisite esimesel kohtingul?! Oli see õige otsus?
Seksisite esimesel kohtingul? Oot, sina ootad vähemalt viienda kohtinguni? Ja sina alles kaheksandani? Aga mis see õige aeg siis ikkagi oleks? Just selle üle Heidit ja Risto seekordses podcastis arutlevadki.
07.05.2022 20 m
Suhtejutud: kui inimene on tulnud sinuga juba kohtingule, järelikult on tal huvi!
Seekordses podcasti "Suhtejutud" episoodis mõtisklesid Heidit ja Risto ihaldusväärseks olemise teema üle. Heidit tõdes, et ta on mõtisklenud, et see, mis on ihaldusväärne suhtlemise alguses, on tegelikult ka ju edaspidises suhtes. Niisamuti juhtis Risto tähelepanu ka müüdile, et millegipärast arvatakse, et paarisuhtes on kuidagi lubatud ennast välimuslikult käest ära lasta, aga vallaliselt eeldatatakse, et ta peab enda eest hoolitsema. Miks see nii on? Ja siiski, kuidas olla ihaldusväärne? Mis teeb naise ja mis teeb mehe ihaldusväärseks?
02.05.2022 23 m
Suhtejutud: "Purukeste poetamine" ehk kui keegi ütleb, et ta pole seda teinud, siis ta valetab
Suhetest rääkivas podcastis "Suhtejutud" tuli seekord teemaks nähtus nimega microdosing (mikrodoseerimine). Miks me kipume mingeid inimesi enda küljes kinni hoidma ja teisalt, miks me ise sellistesse suhetesse kinni jääme?
26.04.2022 18 m
Kurikuulsa Tinderi-petja tuules: kuidas küll õnnestub hurmuritel ohvrid rahast täitsa lagedaks teha?
Hiljuti tekitas palju arutelu Netlflixi hittfilm “Tinder Swindler”, mis räägib sellest, kuidas Tinderis tekkinud tutvus petab naistelt välja 10 000 eurosid. Kuidas ja miks see juhtuda sai, arutavad Heidit ja Risto podcastis “Suhtejutud”. Film räägib teatavasti Israeli miljonärist hurmurist, kes jätab naistele mulje, et nad on eksklusiivsed ja armastab neid eriliselt, siis justkui satub hätta ning vajab kiiresti raha ülekannet. Kokku pettis mees väidetavalt välja hinnanguliselt umbes 10 miljonit eurot. “Siin on suur küsimus usalduses ja selles, kui oskuslikult ta seda väljendas,” leidis Risto. Tema sõnul jõudis hurmur oskuslikult usaldusega nii kaugele, et kahtlustele ei jäänud enam mingit ruumi. “Aga mõtle, kui põnev, siit kooruvad välja üsna lihtsad nõksud, mis naistele mõjuvad. Ja kohe langevad kümned tuhanded eurod,” arvas Heidit. “Seal on ka sellist täitsa rakendavat käitumislikku poolt,” lisas ta. Mis need olla võiksid ja kuidas selliseid mehi/naisi vältida? Kuula podcastist! Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja. Saatke meile oma mõtteid, mis jutuajamisest tekkisid, või küsige küsimusi heidit.kaio@eestinaine.ee.
01.04.2022 16 m
Sadomaso, armukeseks või abielusuhtes kolmandaks? Ebaharilikud suhtevormid on Eestis üha levinumad
Podcasti “Suhtejutud” juhid Heidit ja Risto said kirja 40ndates naiselt, kellel andis eelnevates saadetes toimunud arutelu jõudu, et samuti saada üle enda hirmudest suhtlusportaalides suhete loomiseks. See viis omakorda arutelu erinevatele suhtlekooslustele. “Tänapäeval on võimalik, et suhteid on teistsuguseid, kui ainult mehe-naise suhe. Jah, loomulikult on võimalikud nn geisuhted. Need vast ei vääri eraldi arutamist ja me Ristoga pole selles ka vist päriselt spetsialistid. Kuigi sellise variandi ma tooks, kus paarisuhtest väljapoole otsitakse biseksuaalset suhet ehk suhet samast soost partneriga,“ arutles Heidit ja pidi tunnistama, et talle on paljud abielumehed lähenenud ebaharilike ettepanekutega. Selle peale pidi Risto omakorda tõdema, et on kohanud järjest rohkem erinevaid suhtekooslusi, nagu näiteks paarissuhtes otsitakse teadlikult kolmandat. Risto meenutas ka, et talle on samuti taoline pakkumine – olla suhtes kolmandaks osapooleks - tehtud ja rääkis, mis ta otsustas ja miks. Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja. Saatke meile oma mõtteid, mis jutuajamisest tekkisid, või küsige küsimusi heidit.kaio@eestinaine.ee.
01.04.2022 20 m
KUULA | “Kaugsuhte puhul tuleb olla palju leidlikum. See käib ka seksi kohta!”
Podcastis “Suhtejutud” arutasid Heidit ja Risto seekord kaugsuhete võimalikkuse ja hoidmise üle. Selle teema üle ärgitas eelkõige arutama üks saadetud lugeja murekiri, aga selgus ka, et ühel saatejuhtidest on endal täitsa pikem kaugsuhte kogemus olemas. Mida ta õppis ja milline see kogemus oli? Mida üldse tänapäeval arvata kaugsuhtest? Miks on osade inimeste pärissuhted justnagu tegelikult kaugsuhted? Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja. Saatke meile oma mõtteid, mis jutuajamisest tekkisid, või küsige küsimusi heidit.kaio@eestinaine.ee.
01.04.2022 20 m
Appi, ma olen toksilises suhtes! Kas ikka olen? Mida teha?
Seekordses suhtepodcastis arutasid Heidit ja Risto selle üle, et kuidas saada aru, kas inimene, kellesse oled parasjagu kõrvuni armunud on just see õige. Või see, kellega sa oled elanud juba mitu aastat koos, aga sisimas midagi kripeldab, et justkui pole õige. Ehk sisuliselt: kuidas saada aru, et teie suhe on toksiline? Väga sageli on pikaajalised suhted majandusüksus, mida on keeruline ja kahju lõhkuda. Isiksuste vastastikkusel toimel ei pruugi seal enam suurt midagi olla. Isegi diagnoosi võib mõni ära panna, et nartsissistlik, introvertne, emotsionaalselt kättesaamatu, psühhopaat, sotsiopaat. Aga ikka ollakse koos. Miks? Miks mitte teineteisele mitte haiget teha ja suhtest lahkuda? Ja kuidas selline suhe üldse ära tunda? Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja. Saatke meile oma mõtteid, mis jutuajamisest tekkisid, või küsige küsimusi heidit.kaio@eestinaine.ee.
24.03.2022 18 m
Kui suhe katkeb, kas siis mina polnud õige või polnud tema õige?
Kui suhe puruneb, siis kelle süü see on? Heidit soovitab mõelda niipidi, et „vedas, sa said teada, et tema polegi see õige.
17.03.2022 25 m
Kas kohtinguäpid on ajaraiskamine?
„Kuulasin tagantjärele teie mõlemat varasemat saadet. Olen 36 aastane naine. Olen olnud küll suhetes, aga ükski neist pole olnud piisavalt tõsine, et saaksin öelda, et olnud PÄRISELT SUHTES. Kord on olnud minu poolt tõsisem ja teiselt poolt vähem või vastupidi. Hetkel olen olnud pea kaks aastat üksi, enam või vähem. Tinderi konto on mul olnud mitmeid aastaid, aga mulle on alati olnud arusaamatu, et miks on mõnikord nii, et kui ma näitan huvi, siis kaob inimene ära. Ma ei saa aru, et ta ise ütleb, et ei otsi kirjasõpra ja seepärast pakun, et võiks siis kohtuda. Isegi aja lepime kokku, aga siis kohtumist ei toimu või kaob üldse ära," Karin. Saates vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja.
07.03.2022 24 m
Kas ma olen uut armastust väärt?
Kuidas luua lühitekstide ajastul suhteid, ka sõbrasuhteid? Isegi kui tutvuse esimesed sammud on loodud päriselus, kolib suhtlus suure tõenäosusega mõneks ajaks internetti. Väga sageli uued tutvused aga algavadki internetis, suisa anonüümsetena.
21.02.2022 20 m
Kuidas sünnib romantiline suhe interneti ajastul?Vestlevad Heidit Kaio ja Risto Veskioja
Romantiliste suhete loomisel ja hoidmisel on käimas revolutsioon. Midagi on täiesti teistmoodi kui veel kaks aastat tagasi, enne koroonat. Kui veel mõni aasta tagasi olid internetis sündinud ja elavad suhtlused paras nali, mis lahutasid veinisel õhtul sõbrannade või sõpradega meelt, siis nüüdseks on see argipäev. Isegi vallalise naabrimehega tutvud internetis ja mitte ühise maja paraadna trepikojas juttu ajades. Kuidas end aga virtuaalmaailmas tutvustada? Kas välimus ongi nüüd kõige määravam? Kuidas olla edukas? Saates vestlevad ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio ja Risto Veskioja, Kroonika tegevtoimetaja veebis. Jaga enda lugu ja mõtteid, millest saame saates rääkida. Kui sul on küsimusi suhete teemal, siis ära kõhkle pärimast, me mõtleme kaasa. Kirjuta meile heidit.kaio@eestinaine.ee
14.02.2022 19 m
Eesti Naise podcast „Suhtejutud“ on saade, mille teemaks on romantika ja see, kuidas olla paarisuhete alal edukas. Intrigeerivatel teemadel arutlevad ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Heidit Kaio ja Risto Veskioja, Kroonika tegevtoimetaja veebis.
Saatejuhid
Risto Veskioja, Heidit Kaio