Välisnädal
„Välisnädal” on EPL-i ja Delfi saade värskeimatest arengutest Euroopa ja maailma poliitikas.
Saatejuhid
Kaarel Kressa, Indrek Lepik, Krister Paris, Raimo Poom, Argo Ideon, Karoliina Hussar, Kadri Veermäe, Roman Starapopov, Mihkel Märtens
Episoodid
Kuus kuud Ukraina sõda. Purunenud müüdid ja suurimad üllatajad
Ekspress Meedia ajakirjanikud arutasid, milliseid üllatusi on kuus kuud kestnud Vene täiemahuline invasioon pakkunud ja millised võiksid olla Ukraina edasised ohud ja lootused. Vestlusringis osalesid Eesti Päevalehe ajakirjanikud Krister Paris ja Kaarel Kressa ning Eesti Ekspressi ajakirjanik Indrek Lepik.
24.08.2022 30 m
Venemaa otsib sõjaks alust. Tagasitee paistab järjest kitsam
Stuudios olid Ekspress Meedia ajakirjanikud Raimo Poom, Indrek Lepik ja Kaarel Kressa.
21.02.2022 27 m
Kas Putin tahab sõda või esineb lihtsalt kodupublikule?
Vene-USA ja Vene-NATO kõnelustest räägivad Ekspress Meedia ajakirjanikud Argo Ideon, Indrek Lepik ja Kaarel Kressa
30.12.2021 26 m
Kuidas mõjutavad Saksa valimised Euroopat ja Eestit?
Praegune zeitgeist viitab, et järgmine Saksa koalitsioon tuleb vasakliberaalne ja roheline. Kas Merkeli kurssi hakatakse korrigeerima ja mismoodi näeks välja Olaf Scholzi valitsuse välispoliitika? Stuudios on Ekspress Meedia ajakirjanikud Kaarel Kressa, Karoliina Hussar ja Argo Ideon.
30.09.2021 32 m
20 aastat 11. septembrist
20 aastat tagasi alanud terrorisõda sai kuulsusetu lõpu. Kas Eesti võib end siiski pidada võitjaks? Mis saab Lääne mõjust ja mainest? Stuudios on Indrek Lepik, Krister Paris ja Kaarel Kressa.
10.09.2021 22 m
Kuidas läks Bideni ja Putini kohtumine?
Genfist tagasi lendav Delfi toimetaja Herman Kelomees jagab muljeid USA-Vene tippkohtumiselt, stuudios on Kadri Veermäe ja Kaarel Kressa.
17.06.2021 18 m
Vene diplomaatia jääaeg ja Tšehhi spiooniskandaal
Kas Bideni-Putini kohtumine suudab pinged maha võtta? Kuidas läheb Vene sõltumatul meedial? Kas Venemaal on veel Euroopas sõpru? Delfi stuudios olid Kadri Veermäe, Roman Starapopov ja Kaarel Kressa.
06.05.2021 31 m
Aleksei Navalnõi protsess
Navalnõi on jälle kohtu ees ja jälle käivad Venemaal protestid, ent kõik on tõsisem ja tulisem kui harjunud oleme. Juttu tuleb ka Vene koroonavaktsiinist, mille maine paistab Eesti venelaste seas olevat parem kui Venemaa elanike seas. Delfi stuudios olid Kaarel Kressa, Roman Starapopov ja Krister Paris.
02.02.2021 26 m
Kas Trump sunnitakse poliitikast lahkuma?
Täna USA kongressis algav presidendi tagandamisprotsess ei pruugi hääletuseni jõuda enne Trumpi ametist lahkumist. Küll aga võib senat võtta talt võimaluse uuesti kandideerida. Stuudios olid Kaarel Kressa, Kadri Veermäe ja Krister Paris
13.01.2021 29 m
Lähis-Ida jõujooned Bideni ajal ja 10 aastat Araabia kevadest
Araabia kevade võitjad ja kaotajad, USA Lähis-Ida poliitika president Bideni ajal ja Türgi tülid liitlastega. Delfi stuudios olid Indrek Lepik, Mihkel Märtens ja Kaarel Kressa.
09.12.2020 20 m
Kas USA valimiste tegelik võitja on vabariiklaste ladvik?
Vabariiklased on end juba presidendist distantseerimas ja valmistuvad uuega läbi rääkima. Aga kui Trump kaotab, kas see siis ikka tähendab Bideni võitu? Stuudios olid Ekspress Meedia ajakirjanikud Kaarel Kressa, Indrek Lepik ja Krister Paris.
06.11.2020 24 m
Covid-19 sekkub USA valimistesse
President Trumpi tervis on väidetavalt parem, kuid viiruseoht pole möödas ei tema enda ega ka vastaskandidaat Joe Bideni jaoks. Mismoodi Covid kampaaniat mõjutab ja milline president võiks saada Mike Pence´ist või Kamala Harrisest? Stuudios on EPL-i ajakirjanikud Kaarel Kressa ja Kadri Veermäe ja Eesti Ekspressi ajakirjanik Indrek Lepik.
07.10.2020 35 m
USA valimiskorraldus ja mustad stsenaariumid. Kas võltsingujuttudel on alust?
Poliitikaekspert Liisa Past seletab USA valimissüsteemi eripärasid. Juttu suunas Kaarel Kressa.
23.09.2020 38 m
Valgevene pärast valimisi
Valgevene riigipea Aljaksandr Lukašenka legitiimsus on pärast "edukaid" valimisi rängalt kukkunud. Jõumonopol on seni siiski diktaatori käes. EPLi ja Delfi ajakirjanikud Krister Paris, Roman Starapopov ja Kaarel Kressa arutavad edasiste stsenaariumite üle. Heidame pilgu ka Vene meediasse, mis kajastab proteste ootamatu kaasaelamisega.
12.08.2020 27 m
10. Ukraina, Venemaa ja Valgevene. Mida teame Donbassis tapetud kodanikust?
Täna saadeti Ukrainas viimasele teekonnale Donbassis hukkunud Eesti kodanik Nikolai Iljin. Valgevene opositsioon üritab ühise kandidaadiga Lukašenkale vastu seista. Pretsedenditud protestimeeleavaldused käivad ka Kaug-Idas Habarovskis. Stuudios olid venekeelse Delfi ajakirjanik Roman Starapopov ja EPLi arvamustoimetuse ajakirjanik Krister Paris, saadet juhtis Kaarel Kressa.
22.07.2020 30 m
9. USA rahutustest Euroopa monumendisõdadeni
USA-s toimuv rassidebatt ajab inimesi leeridesse ka Euroopas, kus langetatakse koloniaalaja monumente. Vaidlus, kas rahutustest võidab pigem Trump või Biden, on USA valimiskampaaniast Hiina ja pandeemia teema välja tõrjunud. Iseasi, kui kauaks.
10.06.2020 25 m
8. Kas koroonaviirus saab Trumpile saatuslikuks? Mida tahab Türgi Euroopalt?
Mikrofoni juures olid Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kadri Veermäe, Krister Paris ja Kaarel Kressa.
05.03.2020 29 m
7. USA eelvalimised ja Taani-Läti tüli. Kellele hoida pöialt?
Delfi stuudios olid Argo Ideon, Kadri Veermäe ja Kaarel Kressa.
20.02.2020 28 m
6. Iraan andis raketilöögi. Mida teeb USA?
Kas Iraani raketilöök USA sõdureid majutanud baasi pihta toob konflikti lähemale või on lootust pingete maandamiseks? Stuudios on Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski ja Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kadri Veermäe ja Kaarel Kressa.
08.01.2020 24 m
5. NATO kohtumine läks Eestile hästi
Kadri Veermäe räägib NATO tippkohtumisel nähtust ja kuuldust. Kas Türgi president tegi oma lahmimisega tegelikult Balti riikidele teene?
05.12.2019 23 m
4. Kas NATO on ajusurnud?
Prantsuse presidendi intervjuu vallandas NATO-s debati. Mida oodata Ukraina rahukõnelustelt? Kuidas läheb Valgevenel? Stuudios Kaarel Kressa, Kadri Veermäe ja Krister Paris.
21.11.2019 27 m
3. Briti valimised, Saksa konservatiivide rasked ajad ja infomüra ISIS-e juhi surma ümber
Täna pidi toimuma Brexit, aga selle asemel tulevad detsembris hoopis uued Briti valimised. Mida näitab Tüüringi liidumaa valimistulemus Saksa poliitilise olukorra kohta? Ja kui palju uskuda Abu Bakr al-Baghdadi surmani viinud haarangu kohta avaldatust?
31.10.2019 29 m
2. Türgi invasioon Põhja-Süürias ja Brexiti uus lootuskiir
Türgi sissetung Põhja-Süüriasse on NATO riigid omavahel tülli ajanud. Kuidas tõlgendada USA valitsuse tegutsemist? Ja kas neljapäevane EL-i tippkohtumine toob lõpuks Brexiti leppe? Stuudios on Eesti Päevalehe ajakirjanikud Kaarel Kressa, Kadri Veermäe ja Raimo Poom.
15.10.2019 34 m
1. Zelenskõi, Putin ja Trump
Ukraina president Zelenskõi püüab Venemaaga rahu sõlmida, USA-s aga võtab kogu tähelepanu Trumpi Ukraina-skandaal. Hiina Rahvavabariik tähistab 70. juubelit.
03.10.2019 25 m