Sisuturundus
Põllult taldrikule
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja saade „Põllult taldrikule“ räägib Eesti toidust ja põllumajandusest – tea, mida sööd.
Saatejuht
Juuli Nemvalts
Episoodid
Kas ka sina lased ennast soraval jutul petta?
Kuigi Euroopa Parlamendi tasandil on juba viimased kümme aastat ära määratletud, mis on piima ja piimatoode, käivad Eestis asjad ikka omasoodu. Nimelt püütakse taimseid jooke müüa piima pähe ja niiviisi eksitada tarbijaid, leiab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Meeli Lindsaar.
06.09.2023 39 m
Ühine tegevus annab suurema hoo
Eesti eri piirkondades on põllumajandustootjad ühinenud ühistutesse, et koos paremini toimetada. Muhu Liha tulundusühistu juhatuse esinaine Annely Holm on seda meelt, et esmapilgul pea võimatuna tunduvad eesmärgid saab koos tehes ikkagi ellu viia. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
30.06.2023 43 m
Kvaliteetne toit on käeulatuse kaugusel
Eestis on kauplustes 300 toiduainet, mille pakenditel ilutseb Pääsukesemärk. Rõngu pagari juhatuse liige Kristel Peri on seda meelt, et märki jälgides saab ostja kindel olla toidu headuses. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
18.04.2023 26 m
Sisuturundus
Naised põllumajanduses: kasvav trend noorte seas
Kuula „Põllult taldrikule“ saates, mida kanged naised arvavad elus maal või millal tuli pimeduse hakul põgeneda metslooma eest ja kuidas vastsündinud vasikaga joosta läbi püdela pori ning kuidas oma visaduse ja jonniga ka suurematest takistustest üle on saadud. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
30.03.2023 39 m
Poes mahetoidu eelistamine on alles lapsekingades
Tarbija küsitlused kinnitavad, et 50% ostjatest eelistavad mahetooteid. Tehes aga Selverites ostuanalüüse selgub, et vahe on 100 kordne - tegelikke oste toimub vaid 0,5% ulatuses. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
01.03.2023 33 m
Põllult taldrikule: Keskkonnanõuded täitev Eesti peab jälgima konkurentsivõime säilimist
Järjekordses saates keskenduti Eesti toidu kasvatamise tingimustele ja keskkonnale. Külas olid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ja Koja keskkonnatoimkonna esinaine Mae Alviste. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
30.12.2022 39 m
Põllult taldrikule: kui arst ravib inimesi, siis loomaarst loomi ja seeläbi kogu maailma
Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige ja kauaaegne loomaarst Vallo Seera ütles, et selle lausega on lühidalt kokku võetud veterinaari töö eripära ja keerukus, kuna terve loom tagab meile tervisliku toidupoolise ning suudab sünnitada terveid ja elujõulisi järglasi. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
20.12.2022 33 m
Põllult taldrikule: õnnelik taim põllul annab sügisel hea saagi
„Proovid mullastikust ja taime lehtedelt näitavad kohe ära, millistest mineraalidest puudus on,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige ja Rannu Seeme OÜ juhatuse liige Madis Ajaots. Täppisviljelus on tulnud põllumehele appi, juhuks kui on vaja doseerida taimele lisaaineid või võidelda haigustega. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
02.11.2022 42 m
Põllult taldrikule: lehma heaolu sõltub rahulikust ja stabiilsest laudaelust
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liikmed Margus Muld ning Jaanus Marrandi on suurte kogemustega piimakarjakasvatajad. Nende sõnul vajab lehm, erinevalt mõnest muust loomast, stabiilset ja rutiinset elurütmi. Iga väiksemgi muutus loomade päevarežiimis annab koheselt tunda piimakvaliteedis ja kogustes. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
01.11.2022 42 m
Müüdid, mida peame teadma puhtast toidust rääkides
Tarbija teadlikkuse kasvuga on hakatud üha enam rääkima toidu puhtusest ja sellest kas ja kui palju meie toidus leidub, kas saasteaineid või mitte. Selgub, et tavalinegi friikartul võib teatud hetkel olla meile kahjulik. Kuula esimest saadet sarjast „Põllult taldrikule – tea mida sööd”, kus Eesti toidu näitajatest räägivad PTA peadirektori asetäitja Anu Nemvalts ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. Sündmus toimub MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).
05.10.2022 36 m