Sisuturundus
Põllult taldrikule
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja saade „Põllult taldrikule“ räägib Eesti toidust ja põllumajandusest – tea, mida sööd.
Saatejuht
Juuli Nemvalts
Sisuturundus
Põllult taldrikule
Tervishoid 6 episoodi
Episoodid
Poes mahetoidu eelistamine on alles lapsekingades
Tarbija küsitlused kinnitavad, et 50% ostjatest eelistavad mahetooteid. Tehes aga Selverites ostuanalüüse selgub, et vahe on 100 kordne - tegelikke oste toimub vaid 0,5% ulatuses.
01.03.2023 32 m
Põllult taldrikule: Keskkonnanõuded täitev Eesti peab jälgima konkurentsivõime säilimist
Järjekordses saates keskenduti Eesti toidu kasvatamise tingimustele ja keskkonnale. Külas olid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ja Koja keskkonnatoimkonna esinaine Mae Alviste.
30.12.2022 38 m
Põllult taldrikule: kui arst ravib inimesi, siis loomaarst loomi ja seeläbi kogu maailma
Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige ja kauaaegne loomaarst Vallo Seera ütles, et selle lausega on lühidalt kokku võetud veterinaari töö eripära ja keerukus, kuna terve loom tagab meile tervisliku toidupoolise ning suudab sünnitada terveid ja elujõulisi järglasi.
20.12.2022 33 m
Põllult taldrikule: õnnelik taim põllul annab sügisel hea saagi
„Proovid mullastikust ja taime lehtedelt näitavad kohe ära, millistest mineraalidest puudus on,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige ja Rannu Seeme OÜ juhatuse liige Madis Ajaots. Täppisviljelus on tulnud põllumehele appi, juhuks kui on vaja doseerida taimele lisaaineid või võidelda haigustega.
02.11.2022 41 m
Põllult taldrikule: lehma heaolu sõltub rahulikust ja stabiilsest laudaelust
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liikmed Margus Muld ning Jaanus Marrandi on suurte kogemustega piimakarjakasvatajad. Nende sõnul vajab lehm, erinevalt mõnest muust loomast, stabiilset ja rutiinset elurütmi. Iga väiksemgi muutus loomade päevarežiimis annab koheselt tunda piimakvaliteedis ja kogustes.
01.11.2022 42 m
Müüdid, mida peame teadma puhtast toidust rääkides
Tarbija teadlikkuse kasvuga on hakatud üha enam rääkima toidu puhtusest ja sellest kas ja kui palju meie toidus leidub, kas saasteaineid või mitte. Selgub, et tavalinegi friikartul võib teatud hetkel olla meile kahjulik. Kuula esimest saadet sarjast „Põllult taldrikule – tea mida sööd”, kus Eesti toidu näitajatest räägivad PTA peadirektori asetäitja Anu Nemvalts ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.
05.10.2022 36 m
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja saade „Põllult taldrikule“ räägib Eesti toidust ja põllumajandusest – tea, mida sööd.
Saatejuht
Juuli Nemvalts