
Mis on pildil valesti?
Tegemist on podcastiga, kus arutletakse sotsiaalse ettevõtluse teemadel, uuritakse, kuidas meie kodanikena saaksime ise ühiskonda paremaks muuta.

Mis on pildil valesti?
Ühiskond ja kultuur
10 episoodi
Episoodid


Rattaga kooli peaks olema uus normaalsus!
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külaliseks on Kooliratta asutaja Tormi Tabor.
“Otsustasime koolis, et me tahame saada rattarikkaks ja et me teeme kõik selleks, et see nii ka läheks!” räägib Tormi. Nii on saadud ligi 5. aastaga Laagri kooli rohkem kui 1200 õpilastest rattaga koolis käima pea 600. See on tubli 50%, veel viis aastat tagasi oli see number 10%. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!
Täna
23 m


Ükski tund koolis ei tohiks ära jääda. Asendusõpetajaks sobib igaüks, kes soovib panustada haridusse!
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on Asendusõpetajate programmi asutaja Teibi Torm, Kuristiku Gümnaasiumi direktor Oliver Jakobson ja asendusõpetaja Iris Aunap. “Minu jaoks algas see ühest loost minu sõbrannaga, kelle laps oli esimeses klassis ja kelle õpetajat polnud pidevalt koolis kuna ta oli lapsega kodus haige… ja minu sõbranna oli oma lapse pärast mures”, räägib Teibi Torm, Asendusõpetajate programmi looja.
Kuidas Asendusõpetajate programm toimib, kuidas kõik osapooled sellest kasu saavad ning millist ühiskondlikku probleemi nad lahendavad, saab kuulata tänasest saatest. Saadet juhib Rasmus Kagge.
16.03.2023
31 m


Helge Kool küsib noorte käest, kuidas neil päriselt läheb?
NULA Podcastide sari alustab uue hooajaga. Podcasti “Mis on pildil valesti?” esimesteks saatekülalisteks on NULA Inkubaatori projektijuht Agnes Kangur ning NULA vilistlane Helge Kool asutaja Kersti Peenema. Agnes annab ülevaate NULA Inkubaatorist ja Kersti räägib, milline algatus on Helge Kool ning kuidas NULA Inkubaator just neile abiks oli. Podcasti juhib Rasmus Kagge. Head kuulamist!
03.03.2023
28 m


MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool toetab alustavate õpetajate sisseelamist õpetajatöösse
Sel korral on Delfi ja NULA podcasti „Mis on pildil valesti?“ külalisteks algatuse Alustavat õpetajat toetav kool tegevjuht Triin Noorkõiv, Püha Johannese Kooli direktor Liivika Simmul ning hiljutine Paide Gümnaasiumi alustav õpetaja Martha-Beryl Grauberg.
30.03.2022
43 m


E-lapsehoidjad on tulnud selleks, et jääda!
Delfi ja NULA podcasti „Mis on pildil valesti?“ külaliseks on ettevõtte KideoCall asutaja ja juht Liis Siiroja, e-lapsehoidja ja hoidjate koolitusjuht Liis Vääna ja Maru Ehitus personalijuht Katrin Klesment.
28.03.2022
28 m


Infinder viib omavahel kokku praktikantide talendi ja seda vajavad ettevõtted
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" külalisteks on ettevõtte Infinder looja Teele Karro ja startupi MeetnFly asutaja ning personalivaldkonna spetsialist Annela Mets. Saatejuht on Rasmus Kagge.
24.03.2022
33 m


Jututaja võitleb vanemaealiste üksilduse, ühiskonnast eemalejäämise ja sotsiaalse elu hääbumisega
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" saate külaliseks on Jututaja üks asutaja Anu Leps, Jututaja hea koostööpartneri Pihlakodu juhatuse esimees Merike Merirand ja Jututaja Eisi Mäeots, kes on juba pikemat aega sõna otseses mõttes jututanud ning ühe eaka proua elu palju päikeselisemaks teinud.
21.03.2022
30 m


MTÜ Kõnnime koos parandab Eesti inimeste tervist juhendatud jalutusgruppide kaudu
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" seekordsed külalised on MTÜ Kõnnime koos asutajaliikmed ja idee algatajad Katre Savi, Maarja Randväli ja Piret Loomets. Küll käiakse koos grupis kõndimas, küll saab olla kõndimiskaaslastega suhtluses ka teises linnas läbi kõrvaklappide. "Esimese sammu tegemine on alati raske, aga kui tead, et kolm inimest tulevad veel alguspunkti, siis see motiveerib kohale minema," selgitab üks eestvedajatest.
16.03.2022
30 m


Vaikuseminutid pakuvad tuge meie vaimsele tervisele
Saates saab teada, millega MTÜ Vaikuseminutid tegeleb, mis oli pildil valesti enne neid, millised on tervishoiu peamised probleemid hetkel ja kuidas neid lahendatakse, kuidas on seis noorte vaimse tervisega, kuidas saab vaimse tervise probleeme ennetada, kes on Vaikuseminutitest tänaseks kasu saanud ja kuidas saavad inimesed ise kodus Vaikuseminuteid kasutada ning seeläbi oma elukvaliteeti parandada.
09.03.2022
40 m


Tartus asuv Köömen aitab pagulastel läbi rahvusköögi sulanduda Eesti ühiskonda
"Eestisse saabunud pagulastel on keeruline tööturule siseneda, seda kogesin ma ise väga valulikult, kui Eestisse esmakordselt saabusin. Köömen toetab pagulaste tööturule sisenemist ja karjääri alustamist Eestis toitlustusvaldkonnas 6-kuulise arenguprogrammi kaudu. Ilmselt olen ma ise sell programmi kõige edukam näide", kommenteeris puhtas eesti keeles suhtlev palestiinlanna Jameela.
03.03.2022
26 m
Tegemist on podcastiga, kus arutletakse sotsiaalse ettevõtluse teemadel, uuritakse, kuidas meie kodanikena saaksime ise ühiskonda paremaks muuta.