Kas viga näed laita?
Tegemist on podcastiga, kus räägime kõige suurematest ühiskondlikest küsimustest, mis iga Eesti inimest kas otse või kaudselt puudutavad ning uurime, kuidas kodanikena saaksime ise ühiskonda paremaks muuta.
Saatejuhid
Karin Kruup, Rasmus Kagge
Episoodid
Kristi Saare: kui tunne on, et ta elab sinu kulul, siis miks sa oled selles suhtes?
„Rahast tuleb rääkida! See on ikka täitsa uskumatu – ma ei arvanud kunagi, et kui ma hakkan rahateemasid rääkima, siis kui palju ma teen suhteteraapiat,“ ütleb Kristi Saare „Kas viga näed laita?“ podcastis ning lisab, et rahast rääkimine on üks hea suhte tunnuseid.„Eelmise aasta kõige rohkem hämmingut tekitav küsimus, mis minuni jõudis, oli see, et kui ma võtan partneriga kodulaenu, kas ta saab teada, kui suur mu palk on,“ meenutab Saare. „Minu kogemusel on kõige suurem indikaator, et suhtes läheb tõenäoliselt hästi, kui sa oled võimeline rahast rääkima.“
09.04.2024 1h 13 m
Kersti Kaljulaid: igaühele peab jääma privaatne ruum, kus uskuda, mida inimene ise soovib
NULA podcasti “Kas viga näed laita?” avasaates arutasime president Kersti Kaljulaidiga, mis on ühiskondlik lõhestumine ja kuidas lõhestunud ühiskonda uuesti terveks teha. Presidendiga vestles NULA projektijuht Karin Kruup.President Kersti Kaljulaid on läbi aastate seisnud ühiskonna aluspõhimõtete – demokraatia, inimõiguste, inimeste võrdse kohtlemise ja sõnavabaduse – kaitsel. Ta on ka ise ühiskondlik algataja, 2022. aastast tegutseb Kersti Kaljulaidi Fond, et edendada neid väärtusi, mille eest Kersti Kaljulaid seisis ka oma ametiajal Vabariigi presidendina. SAATES RÄÄGIME:- mis üldse on ühiskondlik lõhestumine ja kust see tuleb?- milline roll on vandenõuteooriatel?- milliseid nippe Kersti Kaljulaid soovitab, et oleks rohkem mõistmist?- mis on viga maksudel ja kes subsideerib rikka mehe pitsat?- mida saab kolmas sektor teha riigist paremini?- miks on sotsiaalne mobiilsus oluline?- mida teeb Kersti Kaljulaidi Fond ja miks see on tähtis?
08.04.2024 44 m
Meie laste tervis on meie endi kätes
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on elustiilimentor Talis Tobreluts, lastearst Dr. Lagle Suurorg ning 3 lapse ema Kaili Laur. Saatekülalised arutlevad väga tõsise probleemi üle, milleks on laste ülekaalulisus. Iga kolmas laps kannab iga päev kaasas üleliigset keharasva. See mõjutab rängalt nii nende vaimset kui füüsilist tervist. Ülekaaluga hädas laste arv on viimase kahekümne aasta jooksul kolmekordistunud. Ülekaalu tõttu on lastel sarnaselt täiskasvanutele kõikvõimalikud füüsilise ja vaimse tervise probleemid alustades südamehaigustega ning lõpetades suitsiidimõtetega. Probleemile antakse start lapse esimestel eluaastatel. Seega ammu enne seda, kui laps sööb koolitoitu või näeb kartulikrõpsude reklaami. Niisiis kujundavad vanemad lapse toitumis- ja liikumisharjumusi. Paraku on aga pea 60 protsenti täiskasvanutest mitteaktiivsed.
31.03.2023 41 m
Kuidas olla hea lapsevanem? Ennetustöö on kõige alus
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on Lapse Heaolu Arengukeskuse asutaja Maarja Oviir-Neivelt ja Elva Perepesa mängutoa juhendaja-koordinaator Anneli Jaeger. Üle Eesti tegutseb viis omanäolist ennetus- ja peretöö keskust ehk Perepesa. Need on SA Lapse Heaolu Arengukeskuse ja kohalike omavalitsuste koostöös loodud paigad, kust väikelastega pered saavad enda jaoks vajalikku tuge ja teenuseid. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!
31.03.2023 28 m
Mänguasjad ringlusesse - iga mänguasi võiks anda oma elust maksimumi ning rõõmustada võimalikult palju lapsi
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on Leluelu asutaja Katrin Paabo ning Laenulelu asutaja Elen Vask. Mõlema algatuse eesmärk on ühine, et inimesed taaskasutaksid rohkem mänguasju. Kuula, kuidas mõlemad ettevõtmised alguse said ning kuidas nende platvormid tänaseks töötavad. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!
29.03.2023 31 m
Ülikoolipingist maailmaparandajateks- Eatb4 on platvorm, mis päriselt aitab maailma paremaks muuta
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on Eatb4 asutajad Märt Helmja ja Hannes Krause, Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats ja Toidupanga asutaja Piet Boerefijn. “Meie lugu tekkis meil ülikoolipingis, aga keegi meist polnud ei jaekaubanduse ega toidupäästmisega varem kokku puutunud”, räägib Hannes Krause. Kuula, kuidas asutati platvorm Eatb4, kui kaugele nad täna jõudnud on ning millist kasu saavad platvormist nii Rimi kui ka Toidupank. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!
27.03.2023 33 m
Rattaga kooli peaks olema uus normaalsus!
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külaliseks on Kooliratta asutaja Tormi Tabor. “Otsustasime koolis, et me tahame saada rattarikkaks ja et me teeme kõik selleks, et see nii ka läheks!” räägib Tormi. Nii on saadud ligi 5. aastaga Laagri kooli rohkem kui 1200 õpilastest rattaga koolis käima pea 600. See on tubli 50%, veel viis aastat tagasi oli see number 10%. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!
22.03.2023 23 m
Ükski tund koolis ei tohiks ära jääda. Asendusõpetajaks sobib igaüks, kes soovib panustada haridusse!
Podcasti “Mis on pildil valesti?” tänase saate külalisteks on Asendusõpetajate programmi asutaja Teibi Torm, Kuristiku Gümnaasiumi direktor Oliver Jakobson ja asendusõpetaja Iris Aunap. “Minu jaoks algas see ühest loost minu sõbrannaga, kelle laps oli esimeses klassis ja kelle õpetajat polnud pidevalt koolis kuna ta oli lapsega kodus haige… ja minu sõbranna oli oma lapse pärast mures”, räägib Teibi Torm, Asendusõpetajate programmi looja. Kuidas Asendusõpetajate programm toimib, kuidas kõik osapooled sellest kasu saavad ning millist ühiskondlikku probleemi nad lahendavad, saab kuulata tänasest saatest. Saadet juhib Rasmus Kagge.
16.03.2023 31 m
Helge Kool küsib noorte käest, kuidas neil päriselt läheb?
NULA Podcastide sari alustab uue hooajaga. Podcasti “Mis on pildil valesti?” esimesteks saatekülalisteks on NULA Inkubaatori projektijuht Agnes Kangur ning NULA vilistlane Helge Kool asutaja Kersti Peenema. Agnes annab ülevaate NULA Inkubaatorist ja Kersti räägib, milline algatus on Helge Kool ning kuidas NULA Inkubaator just neile abiks oli. Podcasti juhib Rasmus Kagge. Head kuulamist!
03.03.2023 28 m
MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool toetab alustavate õpetajate sisseelamist õpetajatöösse
Sel korral on Delfi ja NULA podcasti „Mis on pildil valesti?“ külalisteks algatuse Alustavat õpetajat toetav kool tegevjuht Triin Noorkõiv, Püha Johannese Kooli direktor Liivika Simmul ning hiljutine Paide Gümnaasiumi alustav õpetaja Martha-Beryl Grauberg.
30.03.2022 43 m
E-lapsehoidjad on tulnud selleks, et jääda!
Delfi ja NULA podcasti „Mis on pildil valesti?“ külaliseks on ettevõtte KideoCall asutaja ja juht Liis Siiroja, e-lapsehoidja ja hoidjate koolitusjuht Liis Vääna ja Maru Ehitus personalijuht Katrin Klesment.
28.03.2022 28 m
Infinder viib omavahel kokku praktikantide talendi ja seda vajavad ettevõtted
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" külalisteks on ettevõtte Infinder looja Teele Karro ja startupi MeetnFly asutaja ning personalivaldkonna spetsialist Annela Mets. Saatejuht on Rasmus Kagge.
24.03.2022 33 m
Jututaja võitleb vanemaealiste üksilduse, ühiskonnast eemalejäämise ja sotsiaalse elu hääbumisega
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" saate külaliseks on Jututaja üks asutaja Anu Leps, Jututaja hea koostööpartneri Pihlakodu juhatuse esimees Merike Merirand ja Jututaja Eisi Mäeots, kes on juba pikemat aega sõna otseses mõttes jututanud ning ühe eaka proua elu palju päikeselisemaks teinud.
21.03.2022 30 m
MTÜ Kõnnime koos parandab Eesti inimeste tervist juhendatud jalutusgruppide kaudu
Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" seekordsed külalised on MTÜ Kõnnime koos asutajaliikmed ja idee algatajad Katre Savi, Maarja Randväli ja Piret Loomets. Küll käiakse koos grupis kõndimas, küll saab olla kõndimiskaaslastega suhtluses ka teises linnas läbi kõrvaklappide. "Esimese sammu tegemine on alati raske, aga kui tead, et kolm inimest tulevad veel alguspunkti, siis see motiveerib kohale minema," selgitab üks eestvedajatest.
16.03.2022 30 m
Vaikuseminutid pakuvad tuge meie vaimsele tervisele
Saates saab teada, millega MTÜ Vaikuseminutid tegeleb, mis oli pildil valesti enne neid, millised on tervishoiu peamised probleemid hetkel ja kuidas neid lahendatakse, kuidas on seis noorte vaimse tervisega, kuidas saab vaimse tervise probleeme ennetada, kes on Vaikuseminutitest tänaseks kasu saanud ja kuidas saavad inimesed ise kodus Vaikuseminuteid kasutada ning seeläbi oma elukvaliteeti parandada.
09.03.2022 40 m
Tartus asuv Köömen aitab pagulastel läbi rahvusköögi sulanduda Eesti ühiskonda
"Eestisse saabunud pagulastel on keeruline tööturule siseneda, seda kogesin ma ise väga valulikult, kui Eestisse esmakordselt saabusin. Köömen toetab pagulaste tööturule sisenemist ja karjääri alustamist Eestis toitlustusvaldkonnas 6-kuulise arenguprogrammi kaudu. Ilmselt olen ma ise sell programmi kõige edukam näide", kommenteeris puhtas eesti keeles suhtlev palestiinlanna Jameela.
03.03.2022 26 m