Sisuturundus
Kabiinijutud
Podcastis "Kabiinijutud" võtame pulkadeks lahti erinevad põllumajandusega seotud põnevad teemad. Kabiiniuksi paugutavad Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
Saatejuhid
Kristjan Anderson, Elmar Reinhold
Episoodid
Toidutootmisest sõjatandril
Veebruaris 2024 möödub kaks aastat hetkest, mil Venemaa alustas täiemahulist sõda Euroopa suurima viljatootja Ukraina vastu. Kuidas toidutootjad kuulirahe all praegu vastu peavad ja millised on ukrainlaste väljakutsed olukorras, kus rahvas vajab toitmist ning samal ajal on vaja võita sõda? Stuudios võtame vastu sõjablogija Artur Rehi, kes jagab meiega muljeid sõjatandrilt ning räägib oma kokkupuutest põllumeeste ja nende tegemistega.
08.02.2024 55 m
Veised panevad mulla käima
Üks jätkusuutliku viljakasvatuse printsiipidest on loomakasvatuse integreerimine tootmisesse. Et teemast terviklik ülevaade saada, suuname sel korral oma tähelepanu loomakasvataja poole. Enda tegemistest ja kogemustest räägib Airi Külvet Liivimaa Lihaveisest.
11.01.2024 55 m
Kuidas ja miks ESG põllumeest mõjutab?
Jätkusuutlikkus on muutumas põllumajanduses üha igapäevasemaks sõnaks, kuid selle kõrvale on tekkinud ka miski mida kutsume ESG-ks (see on inglisekeelne lühend järgnevale sõnadekooslusele: environmental, social, and governance). Räägime, mida see eesti keeles tähendab, mismoodi saab sellest teemast lihtsamini aru saada ning kuidas see juba täna mõjutab põllumeest, tootjat ja tarbijat.
21.11.2023 1h 7 m
Kabiinijutud: hoia mulda, külva vahele!
Sarnaselt eelnevale saatele pühendame selle osa 4. oktoobril toimuvale eAgronomi vahekultuuride põllupäevale. Saatekülalisteks on sel korral vahekultuuride gurud ja kestlikke praktikaid viljelevad põllumehed Sander Hiire Mäemõisa OÜ-st ja Ott Läänemets Viru Seeme OÜ-st. Sanderi ja Ottiga räägime vahekultuuridest, nende kasvatamise praktilistest kogemustes ja nende vajalikkusest.
28.09.2023 1h 5 m
Mis sa keerutad, külva otse!
Räägime 6. septembril toimuvast eAgronomi otsekülvipäevast. Saatekülalisteks on sel korral eAgronomi nõustaja Erika Lõhmuste ja Rannu Seeme OÜ noorperemees Tõnis Ajaots. Uurime, mis on otsekülv ja kuidas see põllumeestele kasu kaasa toob.
31.08.2023 53 m
Ei saa ilma ilmata
Olgu põllumees nii tark, rikas, osav ja tubli kui tahes, ilm on miski, mida keegi meist otseselt mõjutada ei saa. Keset viljakoristust on paslik rääkida meie regiooni ilmast ning kes oleks parem saatekülaline antud teema jaoks kui Keskkonnaagentuuri ilmaprogrooside osakonna peasünoptik Helve Meitern. Temperatuuri hoiavad saatejuhid Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
08.08.2023 49 m
Sisuturundus
Hoolda, siis ei lähe põlema
Valmistuge lõõmavaks osaks - räägime tuleohutusest põllumajanduses! Käsitleme olulisi teadmisi koristushooajal turvalisuse tagamiseks. Stuudios on ekspert, kes jagab parimaid tavasid tulekahjude ennetamiseks ja ohjamiseks ehk avastame kuumimad näpunäited saagi ja vara kaitseks. Ärge jätke kasutamata kuuma võimalust olla tulest sammu võrra ees. Tuld kustutavad Päästeameti Lõuna päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo nõunik Margo Lempu ja saatejuht Kristjan Anderson.
03.07.2023 54 m
Sisuturundus
Kabiinijutud: kõik saab alguse seemnest
Järjekordses Kabiinijuttude saates lähme põllukultuuride kasvatamise ühe kõige olulisema teguri juurde - seemned! Mis on sort, mida tähendab sertifiseeritud seeme ning kuidas töötab kogu seemnemajandus Eestis? Nendele ja muudele küsimustele oleme vastuste otsimiseks külla kutsunud Eesti Seemneliidu tegevjuhi Ragnar Viikoja. Külvinormi panevad paika saatejuhid Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
08.06.2023 53 m
Kabiinijutud: aasta põllumees
kasvatamisest porgandimahla tootmiseni ja oma teekonnast tiitlini "Aasta põllumees 2022". Jutumahla pressivad kabiinis saatejuhid Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
09.05.2023 53 m
Õpime põllumeheks
Räägime põllumeheks õppimisest! Kui oled alustav põllumees, kogenud maaharija või tahad lihtsalt põllumajandusalaseid teadmisi juurde hankida, siis ootavad Sind avasüli nii Järvamaa kutsehariduskeskus kui ka Olustvere teenindus- ja maamajanduskool.
06.04.2023 53 m
Vahvad vahekultuurid
Aina enam on põllumeeste kõrvu jõudmas miski, mida nimetatakse vahekultuurideks. Mis need on? Kuidas neid kasvatatakse? Kas need teevad rikkaks või vaeseks? Nendele küsimustele aitavad vastuseid leida vahekultuure kasvatav põllumees Heilo Altin ning eAgronomi nõustaja Erika Lõhmuste. Aru pärivad saatejuhid Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
21.03.2023 57 m
Noored talunikud
Noorus ei ole hukas! Saatejuhid Kristjan (noor) ja Elmar (veel noorem) on selles kindlad ning on sel korral palunud stuudiosse põllumehe Karl Aru (kõige noorem), kes räägib lähemalt organisatsioonist MTÜ Eesti Noortalunikud, nende tegemistest, liikmete vanustest ja ka sellest miks ja kuidas noortalunikuks saada. Sobib kuulamiseks nii noorele kui vanale!
09.02.2023 59 m
Kõige esimene kasutaja
eAgronomi loomise kohta on olemas legend, kuidas perepoeg Robin lõi isa abistamiseks programmi, mis aitas tema põllumajandusettevõtte andmeid töödelda ja põlluraamatut täita. Kui tavaliselt räägitakse lugu Robini vaatest, siis sel korral võtame hoopis teise suuna ning kutsusime stuudiosse Robini isa, Rubert Saluoksa, kes räägib tegeliku loo eAgronomi loomisest, arengust, igapäevasest kasutamisest ning ka enda ettevõtte Viljatootjad OÜ käekäigust mahetootmise maailmas. Ajaloohuvilisteks saatejuhtideks endiselt Kristjan ja Elmar. Jälgi meid ka Instagramis: instagram.com/kabiinijutud
23.01.2023 1h 29 m
Ilusad asjad töötavad
Ükski toode ei saa üle ega ümber kasutusmugavusest ja disainist. Sel korral on meil kabiini külla tulnud Andres Täht ja Villem Nilbe, kes räägivad lähemalt eAgronomi tootest ja disainist ning paljastavad mis moodusel on iga nupp leidnud just selle õige koha Sinu arvutiekraanil ja miks näeb eAgronom välja just selline nagu ta on. Rooli keeravad Kristjan ja Elmar. Jälgi meid ka Instagramis: instagram.com/kabiinijutud
23.01.2023 1h 8 m
Masinate lausuja
Seekordses episoodis ajame masinad soojaks ning räägime nähtusest nimega telemaatika ehk masinate info. Saatekülalisena on Teie eest eAgronomi tootejuht Paavo Ränk, kes räägib lähemalt mida kujutab endast ette eAgronomi masinate info uus tööriist. Nagu ikka hoiavad kurssi ja näitavad teed Kristjan ja Elmar. Jälgi meid ka Instagramis: instagram.com/kabiinijutud
23.01.2023 1h 4 m
Mees, kes ütleb "ei"
Oleme saatekülaliseks palunud eAgronomi tootetiimi juhi Margus Niitsoo, kes räägib lähemalt mis moel eAgronom kui tarkvara töötab, kuidas luuakse uusi arendusi ning miks ütleb Margus mõnele ideele "jah" ning mõnele "ei." Jälgi meid ka Instagramis: instagram.com/kabiinijutud
23.01.2023 1h 4 m
Põlluraamat?!
Mis on põlluraamat? Kas seda leiab raamatupoest? Milleks seda üldse vaja on ning mis võimalused on põllumehel seda täita? Vaatame üle erinevad variandid ja saame targemaks. Jälgi meid ka Instagramis: instagram.com/kabiinijutud
23.01.2023 1h 13 m
Jätkusuutliku laenuga kestlikuks
Põllumajandus nagu ka paljud muud sektorid on üha enam suundumas jätkusuutlikkuse poole ning terava piitsa kõrvale on loodud ka präänikuid, et kestlik tootmine oleks põllumajandustootjatele lihtsamini saavutatav. Seekordses Kabiinijutud podcasti osas oleme külla kutsunud mahetootja Risto Aasa ettevõttest Aasa Agro OÜ, kelle näol on tegemist esimese eAgronomi ja Swedbanki poolt pakutud jätkusuutliku laenu taotlejaga. Lisaks oleme Swedbanki poolt palunud stuudiosse ESG valdkonnajuhi Mihkel Tamme, et rääkida veidi jätkusuutlikkust tootmisest ning miks ja kuidas on Swedbank valmis kestlike tegude eest soodsamatel tingimustel laenu pakkuma. Saatejuhtideks on endiselt tuttavad hääled Kristjan Anderson ja Elmar Reinhold.
12.01.2023 57 m
Kuhu viivad digilahendused põllumajanduse?
Kabiinijutud on kolinud uude kabiini ning meil on au võõrustada eAgronomi kaasasutajat ja juhti Robin Saluoksa. Sel korral võtame fookusesse digilahendused põllumajanduses täna ja ka tulevikus. Kabiiniuksi paugutavad Kristjan ja Elmar.
08.12.2022 52 m